Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  Arvutite voolutarbimise teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
inc
HV veteran
inc

liitunud: 18.04.2004




sõnum 06.04.2005 16:16:25 vasta tsitaadiga

http://www.jscustompcs.com/power_supply/

See ka mingi kalkulaator, sellega kuskil 250 W juurde tuleb (juhul kui kõik seaded töötavad täisvõimsusel).
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2005 16:24:21 vasta tsitaadiga

inc kirjutas:
http://www.jscustompcs.com/power_supply/

See ka mingi kalkulaator, sellega kuskil 250 W juurde tuleb (juhul kui kõik seaded töötavad täisvõimsusel).
vot vot vot, seda ma mõtlesingi. Aga kas other accessoriesi alla kuuluvad ka cpu fan, toite fanid 2tk, video fan, chipseti fan?
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Medikas
HV vaatleja

liitunud: 09.07.2002




sõnum 06.04.2005 22:57:20 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Vahet tuleb teha päris paljudel asjadel - näiteks kas on vanatüübiline või uuetüübiline ATX-toiteplokk. Vahe on selles, et vanad ATX-id uhavad täisvõimsusega, uued aga muudavad pidevalt oma töötamist vastavalt arvuti tarbimisele.
Kuid - samas on see juhitav ehk siis "väljalülitatav" ning seejärel uhab ka uuetüüboline täisvõimsusega.
Sai tuttava juures huvi pärast mõõdetud ja arvutatud - 2 masinat, üks vanem aeglasem masin ja uuem P4 HT masin ning kokku pidevtarbimine on 500-700W, sõltuvalt sellest mida masinatega tehakse 8)


icon_eek.gif Huvitav, kui need toiteplokid mingil imekombel sõltumata koormusest täisvõimsusega pidevalt uhaksid icon_lol.gif , kus siis see energia eralduks ...., mõtlemisainet natuke tahanteada-le. Igatahes jälle miskit uut leiutatud icon_lol.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2005 23:02:05 vasta tsitaadiga

Inimene, kes väitis, et niipalju kui toite võimsus on, niipalju ta ka voolu võtab. Sai siis saadetud kirjad tõestamaks vastupidist paljudele. AM ühele ajakirjanikule, Ordisse ja isegi Antec-i toiteplokkide tootja supporti. Vastused igalt poolt tulnud ja kõik väidavad sama-niipalju võtab voolu, kuipalju jupid nõuavad. Ehk usun, et asi nüüd talle selge. Eriti kui vastus tuleb Antec-ilt endalt selline. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Format
Piiratud kasutaja
Format

liitunud: 01.01.2004




sõnum 06.04.2005 23:11:45 vasta tsitaadiga

Ei hakka uut teemat tegema, aga kui palju võiks võtta voolu rahaliselt kuus selline asi: http://www.eizo.com/support/discontinued/crt/f77s.asp

Tööaeg 16h päevas. ülejäänud aja väljalülitatud.
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 11 :: 231
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2005 23:14:54 vasta tsitaadiga

Format kirjutas:
Ei hakka uut teemat tegema, aga kui palju võiks võtta voolu rahaliselt kuus selline asi: http://www.eizo.com/support/discontinued/crt/f77s.asp

Tööaeg 16h päevas. ülejäänud aja väljalülitatud.
74 kw kuus umbes, kui töötab 16 H päevas ja 30 päeva kuus.(nii arvestasin mina). Rahaliselt ei teagi. Palju on elektri kw hind?
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aise
HV Guru
aise

liitunud: 02.10.2003




sõnum 06.04.2005 23:15:31 vasta tsitaadiga

31 päeva, päevas 16h siis kuskil alla 100 eegu peaks olema icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2005 23:16:39 vasta tsitaadiga

http://www.energia.ee/et/uushind?energiaviewer_folderid=859 siin uued elektri hinnad olemas.
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Medikas
HV vaatleja

liitunud: 09.07.2002




sõnum 06.04.2005 23:17:50 vasta tsitaadiga

Format kirjutas:
Ei hakka uut teemat tegema, aga kui palju võiks võtta voolu rahaliselt kuus selline asi: http://www.eizo.com/support/discontinued/crt/f77s.asp

Tööaeg 16h päevas. ülejäänud aja väljalülitatud.


Kuna tarbitav võimsus on tööolukorras 155W ehk siis 0,155KW, siis kuus kulub 0,155x16x31xühe kWh hind vastavalt valitud elektripaketile.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2005 23:23:04 vasta tsitaadiga

Tekkis üks kord kah vaidlus ühe inimesega. Seega sooviks kah teada umbes palju mu süsteem voolu võtab?

Pole testerit et mõõta. Aga kas on olemas mingeid lihtsaid nn "lollikindlaid" testereid millega saaks mõõta palju mingi seade (ükskõik mis seade) voolu parasjagu tarbib?
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2005 23:25:08 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
Tekkis üks kord kah vaidlus ühe inimesega. Seega sooviks kah teada umbes palju mu süsteem voolu võtab?

Pole testerit et mõõta. Aga kas on olemas mingeid lihtsaid nn "lollikindlaid" testereid millega saaks mõõta palju mingi seade (ükskõik mis seade) voolu parasjagu tarbib?
irw, mis on lollikindel? Ma usun, et kuskil 7 mäe ja mere taga äkki on mingi programm, mis näitab ära palju tarvitab mingi jupp hetkel voolu. Isegi oleks väga huvitatud sellest programmist. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2005 23:27:51 vasta tsitaadiga

velzatis kirjutas:
angel kirjutas:
Tekkis üks kord kah vaidlus ühe inimesega. Seega sooviks kah teada umbes palju mu süsteem voolu võtab?

Pole testerit et mõõta. Aga kas on olemas mingeid lihtsaid nn "lollikindlaid" testereid millega saaks mõõta palju mingi seade (ükskõik mis seade) voolu parasjagu tarbib?
irw, mis on lollikindel? Ma usun, et kuskil 7 mäe ja mere taga äkki on mingi programm, mis näitab ära palju tarvitab mingi jupp hetkel voolu. Isegi oleks väga huvitatud sellest programmist. thumbs_up.gif


ma pean silmas mingit testerit vms seadeldist. Kusagil nägin mingit asja mis pannakse pistikusse ja näitas minuteada infi aga enam ei mäleta mis asi ta täpselt oli icon_neutral.gif
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 06.04.2005 23:32:59 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
velzatis kirjutas:
angel kirjutas:
Tekkis üks kord kah vaidlus ühe inimesega. Seega sooviks kah teada umbes palju mu süsteem voolu võtab?

Pole testerit et mõõta. Aga kas on olemas mingeid lihtsaid nn "lollikindlaid" testereid millega saaks mõõta palju mingi seade (ükskõik mis seade) voolu parasjagu tarbib?
irw, mis on lollikindel? Ma usun, et kuskil 7 mäe ja mere taga äkki on mingi programm, mis näitab ära palju tarvitab mingi jupp hetkel voolu. Isegi oleks väga huvitatud sellest programmist. thumbs_up.gif


ma pean silmas mingit testerit vms seadeldist. Kusagil nägin mingit asja mis pannakse pistikusse ja näitas minuteada infi aga enam ei mäleta mis asi ta täpselt oli icon_neutral.gif

http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi?lng=est&page=!76-481-16#!76-481-16
seda saab ka pistikusse ja igale poole mujale ka toppida kui isu on, iseasi kas ta ka möödab 8)

_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 264 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 229
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2005 00:00:57 vasta tsitaadiga

Need kalkulaatorid näitavad kui võimast toidet vaja on, reaalne tarbimine on veel poole väiksem.

Saage aru ka inimestest, kes elektroonikast suurt ei jaga, aga peavad arveid maksma. Ja kui siis tekib juurde mingi aparaat mille küljele on kirjutatud 450W ja seda tahetakse 24/7 sees hoida siis see ähvardab päris suure arvega.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 07.04.2005 08:05:10 vasta tsitaadiga

Kõige lihtsam ja lollikindlam on pista arvuti ja seinast tuleva juhtme vahele (vana) voolumõõtja. Enam lihtsamaks ning täpsemaks ei saa minna.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2005 12:04:55 vasta tsitaadiga

No nii, panin siis selle tevalo võimsusmõõtja vahele. ja mis ma näen. yhe pistiku taga on kax arvutit koos 17" CRT mollidega ja 8 pordine switch. masinad on profiilis ka näha. kui mõlemad masinad lihtsalt idlevad ja mollid siravad siis on tarbimine 225-230W. a kui selle kiirema arvutiga pelama hakata siis virutab kohe 50W juurde ja mängu ajal läheb veel juurde. chieftech 360W, mingi switching toide, idles säästab aga powerit vaja siis imeb seinast juurde icon_smile.gif
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2005 18:09:42 vasta tsitaadiga

olc kirjutas:
No nii, panin siis selle tevalo võimsusmõõtja vahele. ja mis ma näen. yhe pistiku taga on kax arvutit koos 17" CRT mollidega ja 8 pordine switch. masinad on profiilis ka näha. kui mõlemad masinad lihtsalt idlevad ja mollid siravad siis on tarbimine 225-230W. a kui selle kiirema arvutiga pelama hakata siis virutab kohe 50W juurde ja mängu ajal läheb veel juurde. chieftech 360W, mingi switching toide, idles säästab aga powerit vaja siis imeb seinast juurde icon_smile.gif
mulle ei taha veits laenata seda mõõdikut? Nii üheks päevaks? Kui muidugi tallinnas asud?
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2005 18:24:33 vasta tsitaadiga

velzatis kirjutas:
mulle ei taha veits laenata seda mõõdikut? Nii üheks päevaks? Kui muidugi tallinnas asud?


tln paraku vääga kaugel icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2005 18:30:23 vasta tsitaadiga

olc kirjutas:
velzatis kirjutas:
mulle ei taha veits laenata seda mõõdikut? Nii üheks päevaks? Kui muidugi tallinnas asud?


tln paraku vääga kaugel icon_rolleyes.gif
poh, las siis olla. Ei ma lihtsalt mõtlesin, et võiks huvipärast vaadata palju täpselt võtab voolu. Aga see pole nii tähtis. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PQ
HV vaatleja

liitunud: 21.02.2005




sõnum 07.04.2005 18:37:20 vasta tsitaadiga

voolutarve oleneb lisaks juppidele ka toiteplokkist, nimelt, kui väiksese kaoga on toiteplokk võimeline vahelduvvoolu alalisvooluks muundama (see kui palju su jupid voolu võtavad ei näita palju reaalne voolutarve on)
tsitaat:
Kõige lihtsam ja lollikindlam on pista arvuti ja seinast tuleva juhtme vahele (vana) voolumõõtja. Enam lihtsamaks ning täpsemaks ei saa minna.

kindlaim viis kindlaks teha thumbs_up.gif või siis
tsitaat:
tevalo võimsusmõõtja
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 07.04.2005 20:59:37 vasta tsitaadiga

Toiteplokid on 3D rezhiimis täiesti võimalik panna täisvõimusel uhama - mingit probleemi pole 8) Ja kui ma emaplaadi BIOS-ist juhtimise "välja lülitan", siis uhab samuti täisvõimsusel icon_biggrin.gif

Ja seda hoiatust leiab ka internetist piisavalt, eriti serverite korral kus toitekad on 700-900W võimsustega või siis ka isegi 2-4x "võimsus" icon_wink.gif Kes aga ei usu, ostab voolumõõtja ja paneb selle kuuks-paariks võimsust mõõtma thumbs_up.gif

Lugemiseks - üks minu lemmiklinkidest - päris hästi on kõik lahti kirjutatud 8)
http://www.tomshardware.com/howto/20040122/index.html
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 07.04.2005 21:02:21 vasta tsitaadiga

mis nupu alt saab biosi kontrolli välja lülitada?
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 07.04.2005 21:50:11 vasta tsitaadiga

Küsimus pole mitte nupus vaid selles, et kasutusel on erinevad ümberlülitussagedused ja töösagedused. Eriti kõrged töösagedused on ATX2.0 standardi korral - ulatudes 75-100kHz-ini icon_wink.gif Ning kui emaplaadil olev lülitus ei suuda toitekat õieti juhtida, toimuvad restartid, kinnijooksmised jms icon_rolleyes.gif ning siis ongi lihtsam juhtimine "välja lülitada" 8)

Ja kui mõni hea link meenub, mis seda probleemi tehniliselt lahti selgitab, saab üles riputatud 8)
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2005 22:37:02 vasta tsitaadiga

Mida see emaplaat juhib? Toiteka töösagedusi? icon_lol.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aise
HV Guru
aise

liitunud: 02.10.2003




sõnum 07.04.2005 22:45:11 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Küsimus pole mitte nupus vaid selles, et kasutusel on erinevad ümberlülitussagedused ja töösagedused. Eriti kõrged töösagedused on ATX2.0 standardi korral - ulatudes 75-100kHz-ini icon_wink.gif Ning kui emaplaadil olev lülitus ei suuda toitekat õieti juhtida, toimuvad restartid, kinnijooksmised jms icon_rolleyes.gif ning siis ongi lihtsam juhtimine "välja lülitada" 8)

Ja kui mõni hea link meenub, mis seda probleemi tehniliselt lahti selgitab, saab üles riputatud 8)


mis krdi jama sa ajad icon_lol.gif alalispinge ei oma mingit sagedust
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  Arvutite voolutarbimise teema mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.