Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 141, 142, 143  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 50 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 34 ]
50/50
6%
 6%  [ 24 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 61 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 231 ]
hääli kokku : 400

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2023 00:38:57 vasta tsitaadiga

Aeron, mis jama see on?

Jaanuaris oli Gold/aasta alla 30 euro.
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11211806#11211806


---
Aga pigem positiivne uudis kui peakski 10. generatsioon alles 2027/2028 tulema. Saan oma €440(PS5)/€500(XSX) "investeeringuga" päris pikalt lasta thumbs_up.gif
Graafikale ei mõtle, tegelen mängimisega.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2023 01:10:41 vasta tsitaadiga

d3t, te vist ei käi väga palju meil siin raua müügi alamis.
Neid 100€ komplekte i5 ja 8GB rami-ga, mis vajavad ainult GPU vahetust, et low end pc oleks (loe: ps5 samas kategoorias) liigub üsna regulaarselt.
Pole minu kogemusel veel Windows installimata jäänud ühelgi.
Minu lapse PC läks maksma ~120 €, peale seda kui algses komplektis olnud video kaarti 20 euriga maha müüsin.

[GPU] AMD RX580
[CPU] i5-3470
[RAM] 8 GB
[SSD] 1 TB Samsung EVO 870 (selle asemel oli hdd, aga mul vedeles ssd)
[HDD] 1 TB Samsung

Gold osas, kas see on selline hind mison koguaeg saadavad, või ükskord oli?
Kui see on see hinnatase mis ongi normaalne, siis I stand corrected. Pole ise kontrollinud, ma ju ei maksa MP eest icon_smile.gif
Olgu, siis mainitud, et kui see 30 peakski norm olema, siis 10 aasta peale 300 tuleb ikka otsa.

Mis "investeeringutesse puutub", siis pmt 1000 € ma ise vb vaataks pc + ps poole (või ainult PC poole, kui mulle poleks PS eksklusiivid nii olulised), aga eks igaühel on oma maitse.
Kuni ise rõõmus oled, polegi muu oluline. Aga see antud teema raames ei ole väga kasulik info, muud ei midagi...

Mõned teemad, kust saaks juppe pc ehitamiseks:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=836916
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=836708

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2023 08:21:30 vasta tsitaadiga

PS+ saab ka osta suht iga mõne kuu tagant 45 eest aasta, pole vist kunagi selle eest täishinda maksnud. Selle eest saad cheateritevaba MP ja iga kuu paar mängu, ma ütleks, et päris hea diil.

Steami soodukaid tood küll eeskujuks, aga PS store/ Xbox store omad nüüd ei kõlba icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2023 09:21:08 vasta tsitaadiga

Kõlbab ikka, ma lihtsalt ei ole kursis ja tunnistasin seda ka.
Kui ütlete, et 45 on norm, siis on 45.
See tähendab, et 10a peale 450 EUR otsa muud ei midagi.
Mis tsiiteritesse puutub, VB tõesti, ma ise ei mängi peale dota mp mänge ja seal pole seda probleemi silmatorkavalt...

Samas n siin seal silma jäänud artikleid, et ega see konsoolidel pole ka reaalselt tsiiterite vaba. Vähem lihtsalt.

Aga mina üldse ei arva et see halb diil on.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2023 10:28:09 vasta tsitaadiga

Aeron, No kui MP mänge ei mängi, siis on ju eriti hästi konsooli peal ka. Pole mingit lisakulu. Tsiitimine konsoolil on väga kõrge riskiga lihtsalt, vahele jääd, siis oled tervest networkist bannitud.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2023 10:35:04 vasta tsitaadiga

Foxxx, jah, minul on lihtne, aga platvormide võrdluses ei ole minu kogemus nii oluline, kuna on lihtsalt üks use case miljonite seas.
...ja kui sa ka ei mängi MP mänge, siis mängu hinna vahe on ikka olemas, mida on siin just mõni LK tagasi uuesti tõestatud, kuigi konsoolidel on tekkinud nüüd mõnedel puhkudel ka võimalust 3rd party site-idelt parema hinnaga asju saada.
Ning kui sa seda konsooli nn peamist plussi ei saa - tsiiterite vaba mp - siis miks maksta rohkem; parem siis võta juba PC, kuna sellega saad mängida ja muid asju ka teha.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2023 11:52:29 vasta tsitaadiga

Isegi see Eesti Punktid muub 6 kuud Gold 17 eur eest.
https://punktid.com/eu-xbox-live-gold-6-month-membership

AKS-ist saab veel soodsamalt, mina sain aasta alla 30 eur.

Kui on soov kulusid optimeerida, siis miks seda 10 aasta peale peab arvestama? Live Gold voib ka 1 kuu kaupa osta, ainult siis kui reaalselt onlines mangida. Moni voibolla toesti ainult onlines mangibki, ise pole viimased 2 kuud online mp puutunud.

Aeron kirjutas:
PC puhul ostad lihtsalt mänge mis tahad ja enamasti on need ca 30% odavamad.

Paris ekstreemne vaide.
Pole uhtegi mangu taishinnaga ostnud, miks peakski? Koiki samaaegselt ei mangi ju nagunii, paned wishlisti, mis huvitab ja kui on soodusmuuk, siis ostad valja icon_rolleyes.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2023 12:53:41 vasta tsitaadiga

SKG, no tore, et see MP hind on üsna talutav on.
Mängu hindadega on nii, et ma sain aru, et meil selles teemas kipub olema nii, et kuna konsoolidel enamasti mänge midagi mängida eriti palju ei ole, siis ei ole ka inimestel kannatust oodata.
Kogu timed exclusive argument on ka konsoolipooldajatel üles ehitatud sellele,et 1a hiljem PC peal mängida on irrelevant juba, sest mäng on juba vana.
Selle pärast oleme seni vaadanud uute mängude hinda. See on olnud teadlik valik ja tax mida on eelistatud maksta selle eest, et saaks kinni hoida timed exclusive arguemendist.
See oli ka oluline postulaat sortimendit rääkides, sest enamik konsoolimehi on seni väga vanade mängude vastu ja ei pea seda tugevaks arguemendiks,sest keegi väidetavalt ei mängi vanemaid mänge.
Sh on vanem mäng 1a+ vana mäng juba tihtipele, rääkimata 3-5 aastat vanadest või kogu last gen mängudest. Ma pole sellest kunagi aru saanud ja ei usu sellesse praktilises maailmas, aga interneti vaidluse kontekstis saan sellest valikust aru ... eks see on ka natuke kujundanud minu enda arvamust konsoolidest, et need ongi just kui mõeldud peamiselt nende uute 1st party exclusiveite mängimiseks või siis sõpradega mängimieks, kui kogu sõpruskond on psi peal. Aga then again, see on puhtalt minu arvamus..

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2023 13:02:20 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Mängu hindadega on nii, et ma sain aru, et meil selles teemas kipub olema nii, et kuna konsoolidel enamasti mänge midagi mängida eriti palju ei ole, siis ei ole ka inimestel kannatust oodata.

No ma ei tea icon_lol.gif see tundub olema mingi enda tekitatud "probleem".
Ei usu sellist asja, kuidas saab olla, et pole midagi mangida. Pigem pole aega mangida, koike mida sooviks.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2023 13:20:05 vasta tsitaadiga

Eks see on ka interneti vaidluse kontekstis nii. Kuna siin teemas üritatakse reeglina "maha tõmmata"/taandada sarnaseid komponente, et vaidlust lihtsustada, siis seega igast CODid ja Fifad jne, mis igaastaselt uue reliisi teevad jäävad jutu seest välja.
Alles jäävad platvormi spetsiifilised erilised kogemused ning jutt tiirleb valdavalt nende koguse ja kvaliteedi ümber, kuna need on need faktorid, mis enamast inimese valikut ühele või teisele poole kallutavad. Selleks ,et seda mõista peab selle teema ajalugu mäletama ja tundma, siis tundub asi asi enam vähem - võibolla mitte loogiline, aga - arusaadav...

Ega siin peamised teljed ongi:
TCO (total cost of ownership)
Eksklusiivsed kogemusd (sortiment ja žanrite rikkus, modding, emulation, 4x, rts, vr, haptics)
Mängimise kvaliteet ja selle hind (EUR vs reso, fps, latents, hdr, latency, input quality)
Sõbrad ja MP
Kasutajamugavus

Vist enam vähem sai kirja põhiline...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2023 14:05:48 vasta tsitaadiga

Seega ongi tekitatud "probleem".
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2023 15:35:39 vasta tsitaadiga

Ta ei ole selles mõttes välja mõeldud probleem, et kui selle teema eesmärk on võrrelda platvorme, siis eesmärk ongi erisused üles leida ning kaaluda ning jõuda mingisuguste tulemusteni.
Lihtsalt tuleb aru saada, et väike vahe on igapäeva elul ja VS teemal. Tithi on siin teemas tegelt arusaamatust teistpidi ka, kus inimesed võtavad oma isikliku kogemuse/arvamuse ning arvavad,et see on võrreldav ülduse arvamusega. Ei ole, see on lihtsalt üks mõõtmine tuhandete kõrval.

Eriti keeruline on olnud arusaamisega selle osas, et mida saab üldsusele üldistada ja mida mitte. Nt asjaolu ,et mina osan PC-le panna Plexi või proxmoxi ja keldrist mänge jooksutada näitab plavormi võimekust (see võimalus on kõigil olemas kes tahavad), aga see et mulle meeldib ainult COD mänguna, ei näita, et COD on hea mäng või et ta on populaarne mäng. Mõlemad on just kui isiklikud kogemused, aga ühte saab üldistada ja teist mitte.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2023 16:01:22 vasta tsitaadiga

Kui valja jatta muliplatvorm mangud ja oelda, et konsoolil pole midagi mangida, siis tegu on valja moeldud probleemiga.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2023 18:17:51 vasta tsitaadiga

Pole midagi ERILIST mängida.
Also, ega see sortiment pole niisamagi väga lai tbh.
Neid 80+ mängude tabeleid on iga mitme aasta tagant tehtud ikka ja alati on PC-l mitmekordne edu.
Eriti geni alguses, kus ongi vähe asju.
Gaming media väga tihti rõhutab seda, et konsoolil nagu pole eriti mänge. Nothing new and exciting.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2023 18:41:28 vasta tsitaadiga

Kui omale tuhandete mangude seast meeleparast ei leia, siis on viga endas, mitte valikus.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 26.06.2023 20:27:15 vasta tsitaadiga

SKG, need tuhanded on ju PC jaoks juba olemas. Häid konsoolieksklusiive aga võib kahe käe sõrmedel üles lugeda...
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2023 21:49:11 vasta tsitaadiga

Vondur, mul jäi see koht vist kahe silma vahele, kus ainult eksklusiivmänge silmas peeti. Minu jaoks õnneks nii halb seis pole, mänge on rohkem kui aega neid mängida.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2023 22:46:20 vasta tsitaadiga

No eks see kõik ongi individuaalsest aspektist vaadatuna tihti üsna banaalne - kellel on sõbrad kuskil platvormil, kelle meeldivad just Sony 1st party mängud jne; aga kui me püüame seda asja nüüd kuidagi võrrelda, siis me peame kahjuks/õnneks vaatama seda tase kõrgemalt ja üldistama.

..ja siis hakkavad mängima rolli sellised asjad nagu eksklusiivid per platvorm, 80+ ratinguga mängude arv, omamise kulu mingite võrreldavate konfiguratsioonide juures jpm. Sest me ei otsi enam seda, mis meile individuaalselt meeldib, vaid me üritame kasutades mingeid võimalikud objektiivseid metricuid selgitada välja, mis on parem. Ka see parem tuleb oma kitsenduste ja määratlustega loomulikult. Ma ise eelistan vaadata asja võimalikult kõrgelt ja paremusest mõtlen selliselt, et kui ainult seda ühte asja oleks maailmas max koguses, siis kas see oleks parim asi mida saaks max koguses olla või mitte? Aga see on ainult üks võimalik vaatenurk... vb on mõni peenem, mille peale pole tulnud; tähtis on lihtslt , et asi oleks konsistentne ja põhjendatud.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.06.2023 00:34:16 vasta tsitaadiga

Subjektiivseid asju nagu näiteks see, mis mängud kellelegi meeldivad ei saa võrrelda. Näiteks mu üks Xbox 360 lemmikmänge oli Too Human, samuti Race Pro. Mängisin neid kõvasti, kuna meeldisid, mitte mingi kriitikute 80+ skoori pärast.

Näe, 65 ainult.
https://www.metacritic.com/game/xbox-360/too-human

72 ainult.
https://www.metacritic.com/game/xbox-360/race-pro

Saan aru, et sinu toodud mõõdupuu järgi saast?

Võrrelda võid hinda, riistvara näitajaid jne. Konkreetseid asju.

Mängude arv on kõigil platvormidel tuhandetes, kuskilt maalt ei mängi see hulk enam erilist rolli, sest leiab piisavalt meelelahutust igal platvormil.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.06.2023 01:49:03 vasta tsitaadiga

Ei ole minu koht anda hinnanguid sinu personaalsete eelistuste osas. Küll aga , kui sa üritad arusaada kus plavormi peal on juhuslikul inimesel tänavalt suurem võimalus leida mängu, mis talle meeldib, siis peaksid sa valima platvormi, kus on kõige rikkalikum sortiment häid mänge. Kuna sa ei tea, mis juhusliku inimese eelistus on, sa pead valmistuma selleks,et mõnele meeldib fps, mõnel rts, mõnele rpg, mõnele 4x jne. Igast sellest žanrist peaks olema midagi kvaliteetset, kui loodad märki tabada.

Sellest tulenevalt saigi valitud 2 metricut - mängude üldine kogus ja kitsendavaks tingimuseks mingi kvaliteedi tase. 4 oli koolis hea, seega 4/5 tundus ok tase millest lähtuda.
Teine asi on see, et kui me seda lävendit ei võta, siis peame võtma võrdlusesse sisse mingid brauseri jms casual garbage mängud ja see teeb veel omakorda elu raskeks. Üritame jääda "päris mängude" juurde.

Ka mul on mitu mängu, mille rating pole kuigi kõrge, aga mis on minu arvates suurepärased mängud. Tropico 4 (78), Everspace (78), Blazerush (66), Grip: Combat racing (74), Phoenix Point (74), Rage 1 (79), King's Bounty The Legend (79), Evil Within (75), Evil Within 2 (76), Lords of the Fallen (68), jpm. Vb peaks selle lävendi alla poole tooma. 75? 70? Dunno. Kokkuleppe küsimus.

Aga ma ei ole sinuga üldse nõus selle osas, et on palju mängida.
Üks asi on žanrite kitsus - rts, moba, 4x, managment mängu on pea-aegu esindamata konsoolidel.
Teine asi on sortimendi rikkus - mitu FPSi on konsoolil vs mitu on PC peal? Mitu rallit? Kuidas VR mängudega on? Basic stuff on olemas ja mõned mainstream title-id - NFSid, F1-d, Dirtid, aga PC peal on nii palju rohkem ja seega võimalus ka suvalisel inimesel leida midagi mis meeldib on suurem.

PC peal MC hinnangul 2023 aastal 73 mängu mis on 75+ ratinguga
PS5 peal MC hinnangul 2023 aastal 61 mängu mis on 75+ ratinguga
XBX peal MC hinnangul 2023 aastal 27 mängu mis on 75+ ratinguga
Switchi peal MC hinnangul 2023 aastal 45 mängu mis on 75+ ratinguga

...ja see vahe kasvab aasta aastalt...

PS5 peal MC hinnangul 2022 aastal kokku 75 mängu mis on 75+ ratinguga
PC peal MC hinnangul 2022 aastal kokku 160 mängu mis on 75+ ratinguga

PS5 peal MC hinnangul 2021 aastal kokku 67 mängu mis on 75+ ratinguga
PC peal MC hinnangul 2021 aastal kokku 172 mängu mis on 75+ ratinguga

... meil on 22 ja 21 aastate peale pc peal unikaalsete heade (75+) reitinguga elamuste arv PC peal 332 vs PS5 142. Me räägime pea-aegu 2.5x vahest. Ning MC ei kata veel lisaks kõiki ida regioone mänge, kust kindlasti ka leiaks üht-teist.
Kus juures see on huvitav statiska veel selles mõttes afaik last gen oli see mängude hulk oluliselt võrdsem +-20% ? (keegi mäletab?), mis tähendab, et viimastel aastatel on devide seas tekkinud suur eelistus PC osas. 23 aasta samas on üsna ligilähedase esimese poolega ja üsna PC tempos.

... ja noh, nagu ikka, jätame emulatsiooni ka valemist välja, sest muidu peaks PC alla ka switchi mängud panema. Siin kohal tasuks märkida, et Bleem! võitis juba 100a tagasi Sony'it kohtus tõestades, et emulatsioon on täiesti legaalne, kuni sul on originaal mäng olemas. Sony oli sunnitud Bleem!i välja ostma. See on ka ilmselt üks peamisi põhjuseid miks switchi emulaatorid üsna murevabalt toimetavad. Ma ise oleks vägagagi emulatsiooni poolt, kui inimesed rohkem ostaksid devide mänge ja kasutaksid tõesti emulaatorit ainult enda legaalse contenti mängimiseks. Kahjuks see nii ei ole...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 27.06.2023 10:25:52 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
d3t, te vist ei käi väga palju meil siin raua müügi alamis.
[CPU] i5-3470

No siin pole mõtet su teksti lugedagi, sa tegeled demagoogiaga. Meil on riistavara nõuded ees, sa lähed neist mööda. Samamoodi võib öelda, et tead, jube odav on mängida PC peal kuna varastamine on nii lihtne seal võrreldes konsooliga. See ei ole argument, me ei võrdle ju seda. Samamoodi, pole mõtet võtta argumendiks eelmise sajandi PC hind, samamoodi võib vaadata Xbox 360 ja leida et see veelgi odavam.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 27.06.2023 10:32:48 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
d3t, te vist ei käi väga palju meil siin raua müügi alamis.
Neid 100€ komplekte i5 ja 8GB rami-ga, mis vajavad ainult GPU vahetust, et low end pc oleks (loe: ps5 samas kategoorias) liigub üsna regulaarselt.
Pole minu kogemusel veel Windows installimata jäänud ühelgi.
Minu lapse PC läks maksma ~120 €, peale seda kui algses komplektis olnud video kaarti 20 euriga maha müüsin.

[GPU] AMD RX580
[CPU] i5-3470
[RAM] 8 GB
[SSD] 1 TB Samsung EVO 870 (selle asemel oli hdd, aga mul vedeles ssd)
[HDD] 1 TB Samsung

See, et sa sahtlist SSD võtad ei tähenda absoluutselt, et 90% inimestest see SSD seal sahtlis on ja ta suudab seda vajadusel kloonida. Lisaks tähendab GPU vahetus ka PSU vahetust enamasti. Ja trend on selline, et noorem generatsioon ei taha enam lauaarvutit, vaid läpakat. Ja see seab väga olulised piirid mängudele üldse.
Äkki sa oleks natuke spetsiifilisem, mida tähendab, et windows ei jää installimata? Puhast piraatlust? Illegaalset võtit? Poolillegaalset võtit, mida TOSi järgi ei tohi kasutada? Ma ennustan, et seoses Microsofti programmide muutusega läheb nendega kitsaks varsti.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.06.2023 11:04:45 vasta tsitaadiga

Need Metacritic reitingud on "sama kasulikud" kui Rotten Tomatoes filmide reitingud. Kriitikute maitse ei uhti tihti laiema vaatajaskonna/mangijaskonna omaga ja vaike hulk inimesi otsustab, kas tegu on "hea" voi "halvaga". Vaike valim ei anna tapset ulevaadet. Oleks mangude kohta miskit taolist nagu IMDB, siis voiks juba tosisemalt votta. Jaades reaalsusesse, siis keegi neid reitinguid ju mangides ei vaata. Seega mingi tehisliku lavendi seadmine on pointless. Maitse on subjektiivne.
Mitu FPSi ja mitu rallit? Ma ei tea. Piisavalt. Ei ole kordagi tundunud, et vahe oleks voi poleks midagi mangida. See on sama tobe nagu viimane Forza Motosport oma ligi ~900 autoga. Kuskil maalt see number enam ei loe, see ei tee asja paremaks. Jah. valik on suurem kuid koiki neid mangida nagunii ei joua.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.06.2023 11:30:39 vasta tsitaadiga

d3t, me räägime 120 € masinast, mille üle sa nüüd virised täpselt?
Mis nõuded meil täpselt siis ees on räägime palun konkreetselt? Gamer's nexus andis väga kena ülevaate sellest, millega võrrelda. Ainuke asi mille üle nuriseda selle seti puhul ongi CPU ja ei, sa ei saa seda võrrelda xbox one või 360, sest need ei mängi tänapäeva mänge(punkt) PS5 võrreldava fidelity ja fpsiga erinevalt antud masinast.
Sinna saaks väga lihtsa vaeva ja väikese kuluga panna 8 GB rami juurde ja natuke võimsama prose ja me oleks ikka kasutatud PS5st ca 2x odavamad.
Odavaim PS5, mis okidoki.ee-s hetkel on, on 400 € - https://www.okidoki.ee/item/sony-ps5-digital-edition-playstation-5-garantiiga/12123519/ .

sukelduja, oh mul on seal viga sees ka veel, see masin tuli 1 TB samasa HDD ning 128 GB SSD-ga, ma 128 GB SSD vahetasin endal sahtlis vedeleva 1 TB vastu, aga see on valdavalt tühi anyway, kuna seal peal on ainult süsteem hetkel. Mängu on kõik HDD peal.
Seega praktilises mõttes ei ole hetkel vahet; kui ma lähen mahuga üle 100 GB süsteemi kettal sinna mänge pannes, siis on vahe. Aga nt FPSi ei mõjuta see ikkagi.
Mis puutub windowsi, siis used win10 litsentsi osta 30 € eest saab täna väääga paljudest kohtadest ja MS on ise oma MAR programmi kaudu võimaldanud ka kasutatud seadmete müügil windowsi üle kanda. Enamasti aga on ostetud masinal mingi OEM asi peal. Lapse arvutiga tuli windows 10 home nt. Seega milles probleem on täpselt? Või on see nüüd moraalselt halvem kuidagi kui konsooli mängude hangeldamine?

SKG, your missing the point. Räägime statistikast ja trendidest ning üldistame. Metacriticu ühe arvustuse täpsus ei peagi olema relevantne, aga with broad strokes aitab see eristada paremaid mänge halvematest. Metacritic peab olema statistiliselt korrektne, mitte andma iga mängu kohta relevantse hinnangu. Elden Ringi metascore on suurem kui Elex 2-l, Callisto Protocoli skoor on halvem kui Dead Space-i oma. Kõik skoorid on kuidagi vildakad, aga keskmiselt annavad enam vähem mingi pildi. Meil pole paremat tööriista.

...ning see, et sina pole kordagi tundunud puudust on väga tore, aga see on sinu individuaalne kogemust ja mul on sinna kõrvale pakkuda mitu sõpra, kes on öelnud, et neil hetkel pole midagi mängida, mis tõmbaks ja ootavad üht või teist reliisi. Ning kui sul veab, et sulle just saada olevad mängud sobivad, siis palju õnne, naudi, aga see ei tähenda, et kõigil nii on. Kui sulle nt Forza füüsika ei meeldi siis pole vahet, kas seal on 5, 100, või 1000 masinat... asi on valikuvabaduses/võimaluses ja selles osas on pc konkurentsitult parem. Objektiivselt, teotudes faktidele, mitte selle pärast, et mina nii ütlen, vaid sest seal on palju rohkem erinevaid kvaliteetseid mänge.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 27.06.2023 12:26:56, muudetud 5 korda
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 27.06.2023 11:32:35 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Äkki sa oleks natuke spetsiifilisem, mida tähendab, et windows ei jää installimata? Puhast piraatlust? Illegaalset võtit? Poolillegaalset võtit, mida TOSi järgi ei tohi kasutada? Ma ennustan, et seoses Microsofti programmide muutusega läheb nendega kitsaks varsti.

SKG kirjutas:
Isegi see Eesti Punktid muub 6 kuud Gold 17 eur eest.
https://punktid.com/eu-xbox-live-gold-6-month-membership

AKS-ist saab veel soodsamalt, mina sain aasta alla 30 eur.

icon_biggrin.gif

ssd-de hinnad ei ole täna enam väga probleemsed. seda nii pc kui m.2 nvme kettaid kasutava ps5 puhul.
1tb ssd hinnad algavad täna juba 40€ juurest, 2tb ssd hinnad 80€ kandist. okei, ps5 testi läbimiseks tuleb veidi kallim võtta.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 141, 142, 143  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.