Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 855, 856, 857 ... 868, 869, 870  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2024 13:36:17 vasta tsitaadiga

taastage, või jätke taastamata, puurige, või kaevake läbi, aga alati arvestage sellega, et töö eest tasumine toimub ikka omandi alusel. õuemaa minu oma - maksan mina (võin ka teha toetusprojekti) teemaa on eiteaeihuvita kelle oma, maksab eiteakeseihuvita. tähtis et nett saaks pandud. täna see muidugi pandud ei ole, ja ilmselt ei saa ka. aga riigile ma ikka maksma ei hakka!
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
GuidoS
HV kasutaja

liitunud: 27.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2024 17:19:14 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
GuidoS, see küll ruuter, aga kodukal õpetus olemas, kuidas sillaks teha kui vaja.


Jah, sillaks tegin ise. See on lihtne
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sarvik
HV kasutaja
sarvik

liitunud: 13.12.2002




sõnum 29.01.2024 22:04:08 vasta tsitaadiga

[quote="RCC"]taastage, või jätke taastamata, puurige, või kaevake läbi, aga alati arvestage sellega, et töö eest tasumine toimub ikka omandi alusel. õuemaa minu oma - maksan mina (võin ka teha toetusprojekti) teemaa on eiteaeihuvita kelle oma, maksab eiteakeseihuvita. tähtis et nett saaks pandud. täna see muidugi pandud ei ole, ja ilmselt ei saa ka. aga riigile ma ikka maksma ei hakka![/quote]

Loogiliselt võttes maksab ikka see kellel seda kaablit / netti vaja on. Kui keegi tahab sinu õuemaalt oma kaabliga läbi tulla, millest ainult talle endale kasu on, siis kas ehitad talle selle oma kuludega valmis kuna õu on sinu oma?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2024 00:35:30 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
taastage, või jätke taastamata, puurige, või kaevake läbi, aga alati arvestage sellega, et töö eest tasumine toimub ikka omandi alusel. õuemaa minu oma - maksan mina (võin ka teha toetusprojekti) teemaa on eiteaeihuvita kelle oma, maksab eiteakeseihuvita. tähtis et nett saaks pandud. täna see muidugi pandud ei ole, ja ilmselt ei saa ka. aga riigile ma ikka maksma ei hakka!

Oeh okse.gif
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oompa
HV vaatleja
Oompa

liitunud: 18.03.2009




sõnum 30.01.2024 10:07:35 vasta tsitaadiga

Miks peaks riik peale maksma et keegi riigimaad kasutab (kaabeldatud kohta ei saa riik oma suva järgi enam kasutada vaid peab alati kaabliga arvestama) ja ajutiselt ka hävitab (kaevamine), selleks et üks inimene saaks kaabliga internetti?
_________________
icon_smile.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2024 10:08:36 vasta tsitaadiga

Sest riik hoolib doh.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2024 11:54:20 vasta tsitaadiga

sarvik kirjutas:

Loogiliselt võttes maksab ikka see kellel seda kaablit / netti vaja on. Kui keegi tahab sinu õuemaalt oma kaabliga läbi tulla, millest ainult talle endale kasu on, siis kas ehitad talle selle oma kuludega valmis kuna õu on sinu oma?


jah, aga tänase maailma äriloogika on siiski natuke teine. õpetajatele ei ole ju ka 10 milli anda, OMETI teenis hoiupank rammusa kasumi. täpselt samamoodi on ka ISP-de puhul. kui ma õismäel asusin, siis ma küll ei pidand mõtlema, mis see kaabel mulle tuppa maksma läheb. oli korrusmaja nett, pärast majanett , hiljem infonet.

Oompa kirjutas:
Miks peaks riik peale maksma et keegi riigimaad kasutab (kaabeldatud kohta ei saa riik oma suva järgi enam kasutada vaid peab alati kaabliga arvestama) ja ajutiselt ka hävitab (kaevamine), selleks et üks inimene saaks kaabliga internetti?


antud juhul ei ole tegu õuemaaga, vaid juba paigaldatud ELA087 kaabliga, riigimaal, sihtasutuse elasa omanduses. ja netti soovib terve küla!, mina lihtsalt jään punktile kõige lähemale.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 30.01.2024 12:48:21 vasta tsitaadiga

õismäel korrusmajja fiibri vedamine toob kümneid või sadu potentsiaalseid kliente. vedada ei ole vaja pikalt ja enam kui tõenäoliselt mingis olemasolevas kanalisatsioonis (olgu see siis kasvõi telia oma).
keset põldu sadu meetreid või mitmeid kilomeetreid vedada ühe kliendi juurde on oluliselt erinev kasutusjuht.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 30.01.2024 14:04:02 vasta tsitaadiga

londiste, Eks nad ise oma potentsiaali näevad ju. Kui konkreetse maja sajast korterist on Telia valinud 30 ja nendest omakorda 4 kasutab olemasolevat 100 Mbit kiiremiat paketti, kui teised ajavad läbi vähemaga, siis on potentsiaali 1-2 kliendile ja ainult hea müügimees suudab kõik 4 kaasa tõmmata. Kümneid ja sadu ei tule kusagilt.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2024 14:31:31 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
õismäel korrusmajja fiibri vedamine toob kümneid või sadu potentsiaalseid kliente. vedada ei ole vaja pikalt ja enam kui tõenäoliselt mingis olemasolevas kanalisatsioonis (olgu see siis kasvõi telia oma).
keset põldu sadu meetreid või mitmeid kilomeetreid vedada ühe kliendi juurde on oluliselt erinev kasutusjuht.


Ära näe vaeva. Ilmselt kui see maa mille kaudu kaabel temani saaks jõuda asuks minu maa peal, leiaks ta et mina pean talle oma kuludega kaabli vedama. Samas pole ta suutnud ära põhjendada, miks tema just nii eriline on, et riigi või ISP jaoks peaks olema prioriteet 1 talle oma kuludega kaabel vedada.

perenoel, on muidugi pisike vahe, kas majas polnud enne üldse netti või midagi juba on. Samas optikavõrk on häirekindlam ja selle püsikulud on madalamad, seega vaikselt vask optika vastu vahetatakse isegi kui klient optikale üle minnes kallimat paketti ei võta.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keilast
HV vaatleja
keilast

liitunud: 25.05.2006




sõnum 30.01.2024 21:41:17 vasta tsitaadiga

lendab ka fiibri jutuga vahele. telia (loe: connecto) tõi optika koju ja pani ühe karbiku ka juba tuppa. järgmine samm on nüüd teha telias liitumine ja leppida nende tehniku aeg kokku. konks selles, et "võtmed kätte" pakkumise eest küsivad nad 200 eur + tehniku visiit et paigaldada veel telia karp seina, et sealt siis saaks kaabli ruuterisse lükata. iseenesest telia on tore, lubab 200 euri jagasa 24 kuu peale ilma intressita ja siis teeb veel aastaks netile -20 prossa. ehk et 100/100 tellides saan telia1-ga 200/200 jne.
minu point: telia tehnik saabub, pea laiali otsas ja peab siis panema connecto paigaldatud karbiku juurde oma jubina. kuna tehniku väljasõit on 20eur ja 15min/20€, siis küss, et kas ma saaksin sellel vaesel mehel ka ise juba midagi ette ära teha, et pääseksin võimalikult väikse eelarvega? telia onboard oskas ainult öelda, et selle telia karbiku (sorri, ma ei tea õiget sõnavara) juurde on kindlasti vaja voolu ja eks siis tehnik otsustab parima variandi. et siis parima mulle kui kliendile või neile? st ma ütleks, et tehnik paigaldagu oma telia jubin connecto karbi kõrvale, teeb seal 15min tööd (connecto taat tegi selle 10minutiga ära) ja asi vask. edasi vean dsl kaabli oma "tehnonurka" ise, kus hakkan telia ruuterit pidama. et ta ei pea fiibrit mööda maja laiali vedama, et jõuda ruuterini.
pikk jutt on seesamune ehk et: a) telia tehnikul vaja elektrit ja seinapinda, kuhu karbik paigaldada st kas tal vaja lihtsalt vaja tavalist seinapistikut (pikendusjuhet?) või peaksin talle seal midagi ette laskma valmistada? b) mulle tundub loogiline lasta tal see panna connecto karbiku kõrvale, tal vähem tööd = mul vähem kulu, ei?

ilmselt mingi basic värk, mis küsin, aga nagu telia ütles: iga kodu on erinev ja sellest sõltub ka tehniku väljakutse hind...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 30.01.2024 21:53:06 vasta tsitaadiga

keilast kirjutas:
küsivad nad 200 eur


Tavaliselt küsivad 300 eur. Aga eks sõltub vbl piirkonnast.

keilast kirjutas:
kas ma saaksin sellel vaesel mehel ka ise juba midagi ette ära teha, et pääseksin võimalikult väikse eelarvega?


Tehnikut pole üldse vaja tegelikult, küsi esindusest ONT ja annavad meetrise optika patchi ka. Pikemat vaja, siis pead tehniku tellima või ise ostma poest.

Kõlbab pikendusjuhe ka.

keilast kirjutas:
edasi vean dsl kaabli oma "tehnonurka" ise, kus hakkan telia ruuterit pidama.


ONT'ist ruuterini pead ikka võrgukaabliga minema. Telefonikaabel ei kõlba.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€


viimati muutis KillFrenzy 30.01.2024 21:54:19, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2024 21:53:47 vasta tsitaadiga

No sisuliselt teed ise paigalduse ära ainult et nö kuiva trenniga. St kui tehnik tuleb siis ei pea leiutama kust ühte või teist kaablit vedada või kinnitada, võtab kohvrist oma kuubikud, ühendab ära ja headaega. Vooluks käib pikendus kah, ütled et elektrik tuleb järgmine nädal.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 30.01.2024 21:58:08 vasta tsitaadiga

Midagi ei pea ütlema, pole tehniku asi ja suure tõenäosusega teda ei huvita ka.

Kui sul on näiteks seinakontakt mingi 3m kaugusel, koht kuhu see ONT panna, seinale või riiulisse vms., majja tulevast optika otsast, siis oleks nagu mõistlik vastava pikkusega optika patch võtta, mitte jätta meetrise patchiga ja pikendusjuhtmega põrandale vedelema.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 06.02.2024 13:47:59 vasta tsitaadiga

RCC, sul on veel lootust icon_lol.gif

=> https://kuuuurija.postimees.ee/7954123/7-aastat-ootamist-sai-labi-toomas-anni-sai-tanu-kuuuurijale-koju-kiire-interneti-torkimine-aitas

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2024 14:10:11 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
RCC, sul on veel lootust icon_lol.gif

=> https://kuuuurija.postimees.ee/7954123/7-aastat-ootamist-sai-labi-toomas-anni-sai-tanu-kuuuurijale-koju-kiire-interneti-torkimine-aitas


Vastse-Kuustesse veeti Enefiti kaabel ja seal nüüd tõesti saab läbi Telia netti.
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 06.02.2024 14:23:32 vasta tsitaadiga

Need Enefitid kulgevad lähimasse kappi mis käivad läbi Eesti Andmesidevõrgu. Mujal eestis on Elasa>enefit.
Ehk antud piirkonnas on operaatori kiud>elasa kiud>Eesti andmesidevõrk kiud>Enefit kiud kliendini.
Kõik tahavad renditasu, see ühe pakkuja hind oli lihtsalt piduriks, ilmselt läbirääkimistega sai korda.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2024 14:26:35 vasta tsitaadiga

Ma nägin poole silmaga seda saadet. Tal oli kaabel juba koju ära veetud, aga väidetavalt keegi ei tahtnud netti pakkuda, kuna selle kaabli rendi eest küsitakse liiga palju.

Mulle jäi ainult segaseks see, et kui kuskil külakeses on neti pakkumisel omahind kõrgem kui linnas, miks siis ei võiks kõrgemat hinda küsida ja ikkagi pakkuda. Seda küsimust seal saates ei tõstatatud.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 06.02.2024 14:30:11 vasta tsitaadiga

Vbl ISP'd ei tahtnud mingite huiarite väljapressimisele alluda?

Ma saan aru, et need huiarid ja STV pakuvad muidu huiarite võrgus netti, aga kui huiarite baasvõrk lõpeb enefitiga siis, ei tahtnud ei STV ega huiarid ise ka pakkuda?

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2024 14:34:31 vasta tsitaadiga

Võimalik. Samas kui seda netti ikka vaja on st. aeglane net olulisel määral igapäevaseid toimetusi takistama hakkab, siis pigem maksaks rohkem kui imeks näppu.
Samas ma muidugi ei tea, mis summadest jutt on ehk kas see net oleks olnud 2x kallim kui linnas või täiesti ulme hinnaga.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 06.02.2024 14:36:02 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, just nii, ise ei tahtnud ja teistel ka mõistliku hinnaga ei lasknud läbi oma tuumiku. Kuidas see siiski lahenes, ei tea.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2024 14:38:49 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Samas ma muidugi ei tea, mis summadest jutt on ehk kas see net oleks olnud 2x kallim kui linnas või täiesti ulme hinnaga.

Aga möödaminnes näidati justkui ju neid monopoolse pakkuja hindu, keda ainsana ligi lasti. Palju konkurentide hind kõrgem oleks olnud, ei oska arvata.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2024 14:40:27 vasta tsitaadiga

Vbl, ma tegelesin arvutis muude asjadega ja telekas lihtsalt mängis st. väga pingsalt seda saadet ei jälginud.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 06.02.2024 14:43:02 vasta tsitaadiga

Ei pruukinud ka ainult hinnas probleem olla, kui huiarite tingimused on a la, kui tahame tõstame hinda iga kuu vms., siis ei ole mõtet aega raisata käputäie potensiaalsete klientide pärast kus on minimaalne tulu ja pärast valatakse kompostimehes veel pasaga üle ka, et paha ISP lõpetab omapoolselt netiteenuse ja jälle saab ainult rcc pakutud morset kasutada.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2024 15:17:22 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Vbl, ma tegelesin arvutis muude asjadega ja telekas lihtsalt mängis st. väga pingsalt seda saadet ei jälginud.

Näidati vist seda hinnakirja.
https://www.elevi.ee/hinnad/elevi-hinnakiri.pdf
Kas konkurendid oleksid olnud sunnitud kordades kallimalt ühendust pakkuma või ei, sellest polnud juttu.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 855, 856, 857 ... 868, 869, 870  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.