Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Youtube üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 85, 86, 87 ... 98, 99, 100  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 22.08.2023 19:29:21 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Nii nagu see seni toimis täiesti ilusti.

Täiesti mittemidagiütlev vastus, aga küsin uuesti ja teistpidi.

Kust genereerib algoritm sulle personaliseeritud videosoovitused kui sa ei taha jagada, milliseid videoid sa vaatad?

Ja see küsimus on pigem tehniline, mitte et kuidas googles see lahendatud on.

_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2023 19:40:02 vasta tsitaadiga

google kogub muidugi mujalt ka andmeid.
Aga eks ta ole kummaline jah, et tahetakse personaliseeritud tulemusi ja samal ajal enda kohta mingeid andmeid koguda ei lubata. Kahte asja korraga ei saa, peab kas osa oma privaatsusest ohverdama või leppima sellega, et ei saagi mingit personaalsemat lähenemist.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 22.08.2023 19:41:48 vasta tsitaadiga

Youtubes on mingi vaatamiste ajalugu? icon_lol.gif

Krt te surfate seal päevast päeva, et selliseid asju teate?

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2023 19:56:37 vasta tsitaadiga

siinus, napoleon, Miks te minu käest seda küsite? Küsige Google käest. Seni nad seda suutsid. Nüüd äkitselt enam ei suuda, õigemini ei taha. Ja mind kui lõppkasutajat ei huvita ja ei peagi huvitama tehnilised nüansid.
Ma ei nõua midagi uut. Ma soovin kunstliku piirangu eemaldamist ja vana süsteemi jätkamist.

Endal ei ole kummaline tulla siia suurkorporatsiooni kaitsma?
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 22.08.2023 20:19:00 vasta tsitaadiga

On ikka probleemid icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2023 20:31:04 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
siinus, napoleon, Miks te minu käest seda küsite? Küsige Google käest. Seni nad seda suutsid. Nüüd äkitselt enam ei suuda, õigemini ei taha. Ja mind kui lõppkasutajat ei huvita ja ei peagi huvitama tehnilised nüansid.
Ma ei nõua midagi uut. Ma soovin kunstliku piirangu eemaldamist ja vana süsteemi jätkamist.

Endal ei ole kummaline tulla siia suurkorporatsiooni kaitsma?


Miks kaitsma? Mille põhjal youtube sulle soovitusi peaks näitama kui neil pole vaatamiste ajalugu? See mis praegu saad ilmselt ongi ip põhjal, aga mitte konkreetselt sinu ip vaid piirkond mis geolocation annab. Ja siis saadki seda tiblakeelset ka.
Mõtle natuke, kuidas seda ise teeksid siis. Ma võin pakkuda hüpoteesi, et enne oli neil see vaatamiste ajalugu ikka olemas kuigi sa seda näha ei tahtnud, aga nüüd tuli mingi GDPR teema ja nad kustutasid selle ajaloo reaalselt. Või ise näppisid midagi, et kustutaks.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 22.08.2023 21:47:55 vasta tsitaadiga

See et enne said soovitusi oli arvatavasti Google poolne viga ja GDPR rikkumine mis nüüdseks ära parandatud.
Google teab ja salvestab mingil viisil logi nagunii, seega veidi arusaamatu mida konkreetselt selle ajaloo väljalülitamisega saavutada soovitakse.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.08.2023 01:58:46 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
On ikka probleemid icon_lol.gif icon_lol.gif

Google niigi ahnitseb andmeid. Mida vähem neile anda seda parem. Ja suured probleemid algavad väikestest. Täna on video soovitused. 20 aasta pärast on Hiina analoog sotsiaalse krediiidi skoor ja kui liiga palju "vale sisu" vaatad, siis tulevad piirangud peale.
napoleon kirjutas:
GDPR teema ja nad kustutasid selle ajaloo reaalselt. Või ise näppisid midagi, et kustutaks.

Google ise pole maininud, et mingi GDPR teema oleks olnud ja kiire otsing andis teisi tulemusi, seega see on hiljutine muudatus.
Lisaks on väheusutav, et Google suurune firma oleks aastaid saanud ilma tagajärgedeta GDPR rikkuda ja see alles nüüd avastati.
Vaadates selle aasta teisi muudatusi ja pannes selle konteksti, siis on selge, et muudatus on Google huvides ja kasutajate kahjuks.

Workaroundi leidsin kah. Tuleb vaateajalugu korraks lubada, panna üks video käima ja pausile ja siis ajalugu uuesti välja lülitada.
Nüüd näitab home screenil jälle soovitusi kuigi ajalugu on välja lülitatud.

See näitab selgelt, et tegu on kunstliku piiranguga ja Youtube lootus on, et inimesed lülitavad selle sisse ja edasi ei mõtle.
Mis puutub seda miks ajalugu üldse välja lülitada, siis:
* Privaatsus: üks ilmsemaid põhjuseid. Ilma ajaloota kogutakse vaatamisharjumuste kohta (veidi) vähem andmeid, mis tagab privaatsema kogemuse. Muidugi see on Google seega ei maksa mingeid suuri illusioone privaatsusest luua aga parem see kui mitte midagi.
* Rabbit hole vältimine: mõnikord vaatan mingit ühekordset videot, mille osas olen uudishimulik, kuid ei taha, et see teema minu soovitused nakataks. Ajaloo keelamine aitab vältida sarnaste videosoovitustega pommitamist.
* Puhas leht: iga kord, kui YouTube'i avada, saab otsast alustada, ilma et tuletataks pidevalt meelde eelmisi vaatamisi.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oompa
HV vaatleja
Oompa

liitunud: 18.03.2009




sõnum 23.08.2023 08:42:44 vasta tsitaadiga

Su workaround on et ta teeb kogu su videosoovitused ühe vaadatud video põhjal?
_________________
icon_smile.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.08.2023 09:26:07 vasta tsitaadiga

Oompa, Ei. Näitab ka eelmiste vaadatud videote ja subscriptionite põhjal Home kaardil soovitusi, kuna see data on ilmselgelt alles. See ühe video trikk on lihtsalt selleks, et et seda tüütut teadet enam ei kuvaks.
https://myactivity.google.com/product/youtube/controls?hl=en asuvad need linnukesed kui keegi tahab testida.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 23.08.2023 09:41:42 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Näitab ka eelmiste vaadatud videote ja subscriptionite põhjal Home kaardil soovitusi, kuna see data on ilmselgelt alles.

doh.gif
Mille vastu sa üritad võidelda nüüd? Sa ise lülitad välja ühe põhilise soovituste allika ja siis vingud et süsteemis on arbitraarsed piirangud? Ja sa tead et olenemata sinu valikust kogutakse datat niikuinii.

Tomorrow kirjutas:
Endal ei ole kummaline tulla siia suurkorporatsiooni kaitsma?

Palun ära solva.

_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 23.08.2023 10:06:31 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
hkurujo88r kirjutas:
On ikka probleemid icon_lol.gif icon_lol.gif

Google niigi ahnitseb andmeid. Mida vähem neile anda seda parem. Ja suured probleemid algavad väikestest. Täna on video soovitused. 20 aasta pärast on Hiina analoog sotsiaalse krediiidi skoor ja kui liiga palju "vale sisu" vaatad, siis tulevad piirangud peale.

See eeldaks, et Google läheks mingi valitsuse kontrolli alla, tõenäoliselt USA. Ja see saaks juhtuda ainult läbi natsionaliseerimise. GDPR probleemid oleks sellel juhul väga väike mure võrreldes kõige muuga.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.08.2023 10:17:56 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Google niigi ahnitseb andmeid. Mida vähem neile anda seda parem. Ja suured probleemid algavad väikestest. Täna on video soovitused. 20 aasta pärast on Hiina analoog sotsiaalse krediiidi skoor ja kui liiga palju "vale sisu" vaatad, siis tulevad piirangud peale.

Mis sa tõsimeeli arvad, et kui lülitad välja siis google ei tea mida vaatasid? icon_lol.gif Ma olen enam kui kindel, et "kardina" taga on neil kogu ajalugu olemas.

Pigem raske pole taolise foobiaga elada?

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.08.2023 11:12:04 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
hkurujo88r kirjutas:
On ikka probleemid icon_lol.gif icon_lol.gif

Google niigi ahnitseb andmeid. Mida vähem neile anda seda parem. Ja suured probleemid algavad väikestest. Täna on video soovitused. 20 aasta pärast on Hiina analoog sotsiaalse krediiidi skoor ja kui liiga palju "vale sisu" vaatad, siis tulevad piirangud peale.

See eeldaks, et Google läheks mingi valitsuse kontrolli alla, tõenäoliselt USA. Ja see saaks juhtuda ainult läbi natsionaliseerimise. GDPR probleemid oleks sellel juhul väga väike mure võrreldes kõige muuga.

See eeldab, et tulevikus pole suurkorporatsioonidel rohkem võimu kui paljudel riikidel. Juba praegu on. Puudu on ainult eraarmeed mis alluvad firmale.

salatoimik, Ainuke foobia siin on see kui keegi julgeb mingi osa andmekogumisest kinni keerata või seda mitte soovida, siis tekib alati mingi hulk tegelasi kes hakkavad mingeid lolle küsimusi küsima või naeruvääristama.
Ma imestan, et polegi veel välja toodud argumenti, et "las vaatavad, mul pole midagi varjata".
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oompa
HV vaatleja
Oompa

liitunud: 18.03.2009




sõnum 23.08.2023 11:13:37 vasta tsitaadiga

Probleem pole selles kas andmete jagamist lubada või keelata, probleem on selles et sa tahad kasutada teenust mis eeldab andmete jagamise lubamist ja siis nutad kui see ei toimi nagu sinu arust võiks.
_________________
icon_smile.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.08.2023 16:27:44 vasta tsitaadiga

Las vaatavad, mul pole midagi varjata.
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.08.2023 17:14:20 vasta tsitaadiga

Oompa kirjutas:
Probleem pole selles kas andmete jagamist lubada või keelata, probleem on selles et sa tahad kasutada teenust mis eeldab andmete jagamise lubamist ja siis nutad kui see ei toimi nagu sinu arust võiks.

Probleem ei ole minus. Probleem on selles, et inimesed ei saa aru kuidas eksisteerivate andmete põhjal soovitusi pakutakse ja arvavad ekslikult, et selleks PEAB vaateajalugu olema lubatud, et muidu Youtube ei oska midagi pakkuda Home kaardile.

See on selgelt vale. Kui see oleks tõsi, siis fakt, et mul on vaateajaloos üks suvaline video peaks tähendama, et Youtube ei oska mulle midagi pakkkuda. Tegelikkuses on Home kaart täidetud vanemate videotega mida olen vaadanud, community postidega kanalitelt mida olen tellin ja siin-seal hakkab ka silma minu huvidega haakuvaid videosoovitusi kanalitelt mida ma pole tellinud, videotele mida ma kindlasti ole ole näinud.

Juba sätetes on kirjas see:
tsitaat:
Include the YouTube videos you watch
Include your searches on YouTube


Niipalju kui ma näen on vaateajalugu rohkem mugavusfeatuur neile kellel kuldkala mälu aga soovituste täpsus sellest ei sõltu.
Ja Youtube poole Home kaardil näägutamine vaateajaloo mittelubamise tõttu on just arbitraarne piirang mille eesmärk ei ole videosoovituste täpsust partandada. Selle eesmärk on see, et inimene vaateajaloo sisse lülitaks.
Youtube tegi ka üsna drastilise liigutuse ja ei näidanud Home kaadil mitte midagi peale selle teate. Nad oleksid võinud selle lisada siis teatena lehe ülaossa vms. Muidugi siis poleks enamus vaateajalugu sisse lülitanud vaid oleksid teadet ignoreerinud mis pole jällegi Youtube huvides.

Betamax kirjutas:
Las vaatavad, mul pole midagi varjata.

Youtube's kus Content ID käib videod läbi? Loomulikult mitte. Seal oleks ka raske teha midagi mis põhjustaks probleeme. Võibolla ainult siis kui naine avastab vaateajalugu vaadates, et sa oled otsinud videosi kuidas olemasolevast naisest lahti saada või petmisega mitte vahele jääda vms icon_lol.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 23.08.2023 17:26:05 vasta tsitaadiga

Mida sa ulud siin, ega meie youtube kontor ei ole
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.08.2023 19:22:53 vasta tsitaadiga

Tomorrow, sa näed tonte iga nurga peal, sul 128tähelised paroolid, sõimad kui üle 32 vms ei saa neid panna....pane fooliumist müts pähe, säästad 100 tähemärki
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 14.09.2023 21:16:19 vasta tsitaadiga

Noh pidu läbi?
Alates tänasest:
Spoiler Spoiler Spoiler

Sisse lülitada ei lase.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaitK
HV veteran
MaitK

liitunud: 14.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.09.2023 21:20:40 vasta tsitaadiga

Kasuta siis Ublock Origin'i.
_________________
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 15.09.2023 08:44:49 vasta tsitaadiga

Elu ei jäänudki seisma! onfire.gif
Järgmise korrani siis.

Aga päris lame ikkagi teha seda sellisel viisil, et tituleerida seda pahavaraks. Täiesti valeinfo ju. See on nagu Chromei allalaadimisel Windows punasega hoiatab, et "potential harmful unwanted software". Ei teagi mida edaspidi uskuda. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 15.09.2023 10:07:37 vasta tsitaadiga

DVDRW, Iseenesest Adblockerid ongi olemuselt pahavara, kuivõrd varastavad sisutootja taskust tema väljateenitud raha.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.09.2023 10:15:12 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
DVDRW, Iseenesest Adblockerid ongi olemuselt pahavara, kuivõrd varastavad sisutootja taskust tema väljateenitud raha.

Ja reklaamid on meedium mille külge on poogitud teistsugune pahavara mis varastab sisu tarbija andmeid.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 15.09.2023 10:33:34 vasta tsitaadiga

Tomorrow, Päriselt nii siiski ei ole. Kui näiteks Google teeb sinu tegevuste kohta statistikat, siis on need andmed kõik sinu enda poolt talle esitatud. Sina ise tegid veebis mingisuguse otsingu, nemad jätsid selle lihtsalt meelde ja nüüd näitavad X kohas sulle selle alusel reklaami.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Youtube üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 85, 86, 87 ... 98, 99, 100  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.