Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 84, 85, 86 ... 202, 203, 204  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
EvilMick007
HV veteran

liitunud: 25.12.2001




sõnum 26.11.2020 17:04:19 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Teine link on katki vms, seal Radeon 6850 ja 2400 prose.
Aga mulle tundub, et esimene link on ka feik sest targad mehed räägivad siin, et RX6800XT-d ei saa osta, ammugi siis, et sul veel lisaks ka 5800X masinas..

Teise lingi parandasin ära, olin kogemata ?-le lisaks veel viimase numbri ka maha võtnud..
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 26.11.2020 17:06:50 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
londiste kirjutas:
SilQ kirjutas:
Inimestel on vist mingi suuruse hullustus, pole mina veel näinud mitte ühtegi mängu mis 8GB väheks jääb ja sellepärast slideshowsse tirib. Kui mäng on halvasti optimeeritud ja laamendam vram'iga ei tähenda, et seda väheks jääb.
OpenWorld mängude Vram kasutus täna 2k peal on seal 5gb juures. 4k kohta pole uurinud.
6-7gb vram kasutusega mänge on ikka omajagu. 8gb on üsna selgelt ultra texture seadete target.
Nimeta omajagust veerand. Tutvuks kohe huviga.
godfall - https://www.techpowerup.com/review/godfall-benchmark-test-performance-analysis/4.html
ac valhalla - https://www.techpowerup.com/review/assassins-creed-valhalla-benchmark-test-performance-analysis/4.html
watch dogs legion - https://www.techpowerup.com/review/watch-dogs-legion-benchmark-test-performance-analysis/6.html
horizon zero dawn - https://www.techpowerup.com/review/horizon-zero-dawn-benchmark-test-performance-analysis/4.html
gears tactics - https://www.techpowerup.com/review/gears-tactics-benchmark-test-performance-analysis/5.html
resident evil 3 - https://www.techpowerup.com/review/resident-evil-3-benchmark-test-performance-analysis/4.html
doom eternal - https://www.techpowerup.com/review/doom-eternal-benchmark-test-performance-analysis/4.html
rdr2 - https://www.techpowerup.com/review/red-dead-redemption-2-benchmark-test-performance-analysis/4.html
cod: mw - https://www.techpowerup.com/review/call-of-duty-modern-warfare-benchmark-test-performance-analysis/5.html
borderlands 3 - https://www.techpowerup.com/review/borderlands-3-benchmark-test-performance-analysis/4.html
greedfall - https://www.techpowerup.com/review/greedfall-benchmark-test-performance-analysis/4.html
gears 5 - https://www.techpowerup.com/review/gears-5-benchmark-test-performance-analysis/4.html
control - https://www.techpowerup.com/review/control-benchmark-test-performance-nvidia-rtx/5.html
wolfenstein youngblood - https://www.techpowerup.com/review/wolfenstein-youngblood-benchmark-test-performance/4.html

on vist piisav valik juba?
enam kui pooli olen mänginud ja vähemalt suurusjärk on õige.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.11.2020 17:27:33 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
tsitaat:

Sa unustad, et üks teeb vaevu 2Ghz selle voolutarbe juures samas kui teine boostib teatud AIB mudeli puhul 2.7Ghz peale.

Ja mis siis? Et "õiglane" on võrrelda voolutarvet clock per clock isegi eri arhitektuuridel? Minu silmis on korrektsem vaadata jõudlust ja palju samal ajal voolu luristab, olgu see sagedus 200Mhz või 2Ghz

Jõudlus on ju igati ok. 6800XT keskeltläbi on sama jõudlusega mis 3080 mis kasutab rohkem voolu. Kohati isegi sama kiire või kiirem kui 3090 mis kasutab tunduvalt rohkem voolu.
Muidugi see on efektiivne AIB mudel. Nitro+ miskipärast on palju suurema voolutarbega. Kahju, et tabelis pole refernce 6800XT OC voolutarvet.
Ja selle sama või madalama voolutarbe juures käib 600-700Mhz kõrgematel kelladel (OC).

Või kui OC välja jätta, siis 6800XT 297W ~2.3Ghz vs 3080 327W ~2Ghz.
Hea on ka näha, et vähemalt reference mudelite puhul (tegelikult Nvidia FE on custom) vastab voolutarve väljareklaamitud TDP numbrile. 300W 6800XT puhul ja 320W 3080 puhul. 350W 3090 puhul.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 26.11.2020 17:28:39 vasta tsitaadiga

6800xt ja 3080 vahe on paarkümmend w. see on üsna piiratud edu.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 26.11.2020 17:34:40, muudetud 4 korda
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 26.11.2020 17:29:30 vasta tsitaadiga

m8markus kirjutas:
Zonerman kirjutas:
Draco kirjutas:
tsitaat:
kui sul ei ole firmat, et käivet tagasi saada siis on sinu probleem, ilma 1400 ja miinus 2080ti hind 700.- pole siin midagi hirmkallist
kui kogu aeg oled rongil ja õigel ajal vahetad pole probleemi


Täitsa lõpp mis tekst icon_lol.gif


Selle peale polegi midagi kosta enam. Peaks päris häbi olema sellist avaldust teha...


Mis siin nagu häbi on? Enamus neid kallimaid kaarte ostetakse firmale, hirm häbi tõesti


Enamus?? Mille alusel see järeldus on? Paluks konkreetset mille pealt seda väidad. Eeldad, et Eestis käib ainult OÜtamine kallima otsa arvutikaupade üle?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.11.2020 17:33:21 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
6800xt ja 3080 vahe on paarkümmend w. see on üsna piiratud edu.

Ainult, et 6800XT teeb selle juures 300Mhz kõrgema kella mis pole insignificant just. Ja 700Mhz kõrgema kella juures pmst sama voolutarbe mis 3080 stockis. Seejuures on see kiirem kui 3080 ja jääb alla ainult 3090-le.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 26.11.2020 17:37:40 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
londiste kirjutas:
6800xt ja 3080 vahe on paarkümmend w. see on üsna piiratud edu.

Ainult, et 6800XT teeb selle juures 300Mhz kõrgema kella mis pole insignificant just. Ja 700Mhz kõrgema kella juures pmst sama voolutarbe mis 3080 stockis. Seejuures on see kiirem kui 3080 ja jääb alla ainult 3090-le.
tarbe kõrval on ka jõudlus. nende suhe sinu screenshoti näitest on üsna täpselt samas augus.
6800xt - 318w - 67/82 fps - 4.76/3.89 w/fps
3080 - 327w - 71/87 fps - 4.6/3.76 w/fps
6800xt oc - 335w - 73/91 fps - 4.6/3.68 w/fps

edit:
ma oleksin ausalt arvanud, et 3080 jääks selles osas maha aga näe.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 26.11.2020 17:43:29 vasta tsitaadiga

londiste, Tänud. Ma pigem mõtlesin neid mis 7+ kasutavad, seal oli präis palju isegi 4 ja 5gb peal. Sain 4 sellist mängu, mis väga omajagu ei ole. CoD on muidugi isegi üle 8'a, aga selle kohta ma nägin mingit nupukest, et kus tootja ise ütles, et neil VRAM lekkeid. Aga see selleks.
Ma ei väidagi, et 8gb ei hakka tulevikus jalgu jääma, vaid minu mõte oli sellest, et see mälukasutuse näitamine, ei tähenda veel seda, et 8gb'd jääb väheks. Paljud rakendused raiskavad mälu, see tähendab, et ei tühjenda mitte kasutatavaid tekstuure mälust. Ilmselt selliseid teste ei tehta, aga tahaks näha, millise GB peal hakkab fps droppe tulema või FPS sootuks langema.
See küll pole hea võrdlus, aga üks mäng (nime ei nimeta) kasutab jubedalt ram'i. 32gb arvutis 3h mänguga oli ta all 25gb. Aga sama mäng 8gb masinas jooksis ilusti. Pigem oli lihtsalt optimeerimises teema, mitte vähe ram'i.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein


viimati muutis SilQ 26.11.2020 17:55:29, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 26.11.2020 17:50:48 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

enam kui pooli olen mänginud ja vähemalt suurusjärk on õige.


ärge ajage sassi VRAM kasutus ja VRAMi vajadus.
väga paljud mängud reserveerivad niipalju kui võtta on. Paned 2060 sappa, võtab 6GB, paned 3080 võib vabalt 10GB välja võtta. samadel settingutel. Ei ole mõtet seda afterburneri numbreid vaadata, see võib vabalt "allocationit" näidata.
seni on minu teada confirmed, et 8GB-ga jääb kohati (on reaalne mõju performancele ehk ka numbritega tõestatud) puudu ainult doom eternal ultra nightmare kvaliteedil ja 4K resol. Kindalsti on midagi veel väga spetsiifilist, aga mainstream tiitlitest peaks see ainuke olema, kus päriseld VRAM requirement läheb kohati üle 8GB. näiteks see haibitud Godfall (mis kahjuks kipub saama Anthemi "kuulsust"), mida kõik nii välja näitasid, et näe vaja palju VRAMi, vajas tegelikult 4K max kvaliteedil kuni 6,5GB, kuigi näitas suuremat allocated numbrit.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 26.11.2020 18:06:38 vasta tsitaadiga

2x mängu on juba hetkel slaidshows kui tekstuurid põhja keerata. Peale HUB on sefa teinegi ülevaataja välja toonud. Kui ei taha uskuda, siis keegi ei keela.
Aga tekstuurid võivad pildi ilusamaks teha, seejuures tihti <5% jõudlusekaoga.
Üks parumaid võimalusi viimane kaardist välja pigistada.
Furyx välja tuli, siis rääkisin ka endale, et 4GB maa ja ilm veel.
1a hiljem pidin GPU Vram restriction nupule vajutama Mirrors Edge, jõudu oleks olnud.
Kellele 4k ja DLSS(ootaks ikka linke, mitte väidet ala DLSS vähendab Vram kasutust, ise leidsin vastupidise näite, ning RT lisab veel), kellele rasterperf ja vram.
Mõlemad legit põhjused üks või teine kaart võtta.
See mis valhallad või godawfulid teevad, ei mängi rolli. Cyberpunk seab piirid(ja kuuldavasti on nõuded lahkad aga varsti väljas ka)

AMD-st ootas ikkagi rohkem põuda, sest konsoolid ja prosed jne kõik 7nm. Isegi ilma selle lisavõimsuseta, mis said oli asi kehv. Lootus oli, et AMD fännidele enne mõelnud ja puistab kaarte. Aga 2x keeras AMD oma fännidele seekord, esiteks hinnaga ja teiseks saadavusega.

Pole ainult MLID leiutis see Nvidia hindade üles kruttimine, kui tõesti kaevuritele läks hulgim kaarte, siis tõepõhi all. Või no kui samsa nii hea protsess ja probleeme ei ole, siis küsiks et kus kaardid olid? 1.2k müüdi nädala algul veel 3080e kaarte. Korra tekkis tahtmine varajase jõulukingi järgi. Aga vpn kusagilt põhjapooluselt nuiamas käia ei ole minu jaoks hea saadavus...

Ja noh AMD_d ka 900€ eest ei isuta...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011



Online

sõnum 26.11.2020 18:26:34 vasta tsitaadiga

Poisid hoidke oma liini.

RTX ja DLSS peamine mitteostmise põhjendus oli , et pole piisavalt mänge mis seda võimalust kasutaksid.
Te ei taha ju ometegi nüüd väitma hakata, et me peaks suurema mäluga kaarte ostma hakkama kuna teoreetiliselt on 1 või 2 mängu milles võib vähemast mälust puudu tulla ?

Karma on bich.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.11.2020 18:35:16 vasta tsitaadiga

Miks peab AMD Navi teemas nägema AMD vs. NVIDIA tekstiseina?

Kui roheliste teema ära situti, siis tegelenud sellega - ei ole vaja nüüd siia punaste teemat ka ära sittuma tulla.
Ma ei näe kedagi, kes tänasel päeval halba saadavust eitaks - milleks see möla?

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 26.11.2020 18:48:31 vasta tsitaadiga

Vael, ma jätkuvalt doom eternalit ei peaks heaks mälukasutuse näiteks. see on vulkan, mis tähendab, et mälukasutus on devi poolt kirjutatud ja sedapuhku tundub, et mälu hulgaga arvestamise osas võib-olla mitte kõige paremini. nii palju kui teada, siis doom eternali tekstuuride setting on texture pool size ja mitte paremad tekstuurid.
teised samasugused näited on resident evil 2/3 remaked. seal oli mäletamist mööda seade nimi ka konkreetselt texture pool size või midagi sama tähendusega. selle suurendamine mingist hetkest edasi ei andnud pildi visuaalis vahet aga ilmselt vähendab taustal või laadides tekstuuride edasi-tagasi liigutamist.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 26.11.2020 18:53:26 vasta tsitaadiga

SirAskAlot kirjutas:
Poisid hoidke oma liini.

RTX ja DLSS peamine mitteostmise põhjendus oli , et pole piisavalt mänge mis seda võimalust kasutaksid.
Te ei taha ju ometegi nüüd väitma hakata, et me peaks suurema mäluga kaarte ostma hakkama kuna teoreetiliselt on 1 või 2 mängu milles võib vähemast mälust puudu tulla ?

Karma on bich.


Ei saa su loogikast siin aru. DLSS ja RT sisselülitamine sööb seda vähest Nvidia mälu veelgi icon_lol.gif
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 26.11.2020 19:08:46 vasta tsitaadiga

parem või halvem ei ole tõesti vajalik.

mina jään oma arvamuse juurde, et AMD tegi valesti, et pani 6800-le 16GB mälu. see tegi kaardi tootmise (ja soetushinna) üle mõistuse kalliks, lihtsalt lisas ca 80usd lipikut laksust. Ka on topelttihe (16Gbit) 16Gbps kivide tootmine palju limiteeritum. kui võrrelda 1:1-le XT-ga, siis sisuliselt ongi 6800 veidi lahjema jahutiga täpselt sama kallis kaart. sama GPU, sama toiteahel, samad mälud jne. amd läks numbreid müüma, et sildike ägedam oleks. IMHO Veidi valesti positsioneeris. midrange jaoks liialt keerukas ja kallis, samas high-end kaart on juba kõrval olemas ja mitte niipalju võrra kallim. Ma saaks aru, kui oleks samaaegselt 6700 ka välja lastud (või vähemalt announce), et vahet täita, aga seda hetkel pole.

nv3070 aga just 8GB-ga minekul tõi kaardi laksust 80eurikut alla. Küll aga võinuks kasutada tõesti 14Gbps asemel 16Gbps mälukivikesi, sest 8Gbit (tavatihedusega) tootmine käib hulgi (nii samsa kui micron ja tarneraskusi pole) ja on ainult väga väheke kallim 14-sest. Me räägime 5-10€ kogukulust per kaart ja see tooks ca 3-4% net perf tõusu, mis tooks kaardi omakorda 6800-le lähemale ja päriselt kah oleks "beats 20280ti". Kuigi senised kogemused näitavad, et suhtkoht kõik 3070-d lähevad niikuii mälude poolest 16Gbps-ni niikuinii välja või sellele väga lähedale, seega käsitsi tuunijale väga vahet pole.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 26.11.2020 19:20:55 vasta tsitaadiga

Nvidia oleks saanud oma mälubandwithi vabalt ka nii tõsta kui 3070 oleks 10GB kaart , 3080 12GB kaart 3080Ti 16GB kaart ja siis 3090 20/24GB.
Oleks lineup kuidagi loogilisem olnud.
Ning 3070 oleks rohkem olnud 2080Ti asendaja oma 10GB mäluga. Vähem kisa oleks ka olnud mälumahtude üle. Ning ei oleks pidanud kasutama 3080 ja 3090 peal kallemaid ning rohkem voolu tarbivaid 6x mälusid, et seda mäluläbilaset saavutada.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 26.11.2020 19:23:06 vasta tsitaadiga

see lisamälu ei tee asja üle mõistuse kalliks, eriti kui arvestada, et mäluhulk on 6000-seeria üks väheseid olulisi müügiargumente.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 26.11.2020 19:59:38 vasta tsitaadiga

nii see ei tööta. tavalist GDDR6-te saab ainult 8Gbit (1GB) või 16Gbit (2GB) kividega. vahepealseid pole. GPU mäluinterface ühe kivi jaoks on 32bit lai ja üldjuhul käivad paaris. Laiem ribalaius tähendab kallimat GPU-d, rohkem transse ja radasid. Kõik see tõstab hindu; suurem gpu tähendab väiksem toodetud ühikuid (vähem gpusid per vahvel). 256bit mäluinterface on hea "kesktee" jõudluse ja hinna vahel, juba ammustest aegadest. Laiemad on üldjuhul ainult high-end klassi jaoks. Lisaks ei ole mäluinterface niivõrd modulaarne. Sa ei saa olemasolevale GPU-e lihtsalt lisainterface külge pookida, see on täitsa teine GPU. Et hindu ja toomist kuidagigi kontrolli all hoida (ja lisaks ei oma ei AMD ega NV oma vabrikuid), on kasulik omada võimalikult vähe erinevaid GPU revisjone ja eristada pigem binningu järgi, või kui teha, siis oluliste ja suurte vahedega.

see ei ole spekulatsioon. GDDR6 hulgihinnad 8Gbit on ca 10usd per kivi ja 16Gbit on ca 20usd per kivi (ja see on 2000 unit hulgihinnad, ilma maksudeta). 256bit jaoks on 8 tk selliseid vaja igale kaardile. Kui võtame 6800ja, siis üheainsa kaardi jaoks läheb vaja ca 160usd jagu mälu. See on MSRP-d arvestades ligi veerand koguhinnast. minu arust ikkagi PÄRIS arvestatav hinnaosa kaardi maksumusest ja see on ainult need pisikesed kivikesed. GDDR6X on veelgi kallim.

6800 msrp on 650 usd. Ütleme 25% on sellest koorekiht, et mingit kasumit teenida või vähemalt tööjõu/tootmiskulud katta. see on mingi 160usd. mälud, teine 160 usd. pool hinnast lännu. Aga ülejäänud kaart?
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fredd
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.11.2020 20:35:38 vasta tsitaadiga

mul on samuti arusaam jäänud kuulates erinevaid allikaid, et 1gb GDDR6 =~10usd. 8GB 6800-l oleks igatpidi loogilisem valik olnud tõesti..
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.11.2020 20:47:24 vasta tsitaadiga

Ma arvan sama moodi, et 16GB seal on raiskamine, millest vaevalt pool selle kaardi elu eal asjalikuks osutub.
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 393 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 340
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008




sõnum 26.11.2020 20:48:11 vasta tsitaadiga

kui siis ainult kunagi kaevurid icon_biggrin.gif
_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 26.11.2020 21:05:11 vasta tsitaadiga

6800 16GB on vastus 3070Ti'le
6700XT tuleb 12GB ja on 3070 konkurent nii hinnas kui perfis.
6700 tuleb 8GBga ja on 3060Ti konkurent,

Kõik on paigas.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 26.11.2020 22:04:34 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
6800 16GB on vastus 3070Ti'le
6700XT tuleb 12GB ja on 3070 konkurent nii hinnas kui perfis.
6700 tuleb 8GBga ja on 3060Ti konkurent,

Kõik on paigas.


12GB tähendab 192bit mälusiini, lisaks kahtlen väga 16Gbps kivide kasutuses, neid läheb mujalgi vaja, ehk siis pigem 14Gbps. see on päris valus laks jõudlusele, sest mälu ribalaius saab automaatselt 25% jagu nerfi. Isegi kui jäetakse 75-80% core rehkendusjõudlusest, siis see kaart jääa tublisti 3070-st maha ja eriti keerulistes olukordades. mida see suurem mäluhulk enam aitab.
Sinu skeemi puhul oleks mitte-XT 6700 hoopis parem kaart, sest ei pea mälusiini nudima icon_lol.gif

ma kahtlen 3070Ti lähiaja vajaduses. Praeguselt pakutud GA104/16GB ei paista kusagilt mõistlik. +100€ paariprotsendise lisa eest ei ole kusagilt. 3070Ti peaks idee järgi lööma 6800-t. Sellega ei löö. Pigem teha 1070ti-d ehk koguda kokku prahi GA102-d ja paarutada see odavama GDDR6 mäluga, võimalik, et samasuguse 320bit siini ja 12GB mäluga. Aga seda saab alles siis, kui piisab stock GPU-sd (mis muidu läbi ei läinud) käes on. Mõte on ju siiski "parem kui" kaart teha, mitte suvaliselt olematut pragu toppida. 6800 ja 3070 siiski päris 1:1-le ei konkureeri (isegi ka praegu mitte), hinnavahe on liiga suur. Sama klassi kaardid on küll, aga mitte päris otsene konkurent. Ei ole sellel 3070-l häda midagi, peale saadavusest tingitud hinna. Perf küll kuskilt maha ei jää.
Palju olulisem on hakata madalamaid kaarte vorpida, et saaks 3050 ja 3060 seeriaga ree peale.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 26.11.2020 22:48:39 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
6700XT tuleb 12GB ja on 3070 konkurent nii hinnas kui perfis.
6700 tuleb 8GBga ja on 3060Ti konkurent,
arvestades 6800sid ja siinilaiust ning infinity cache, siis pakun, et tulevad mõlemad 6700d sama mäluhulgaga.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 26.11.2020 22:54:13 vasta tsitaadiga

2700Mhz õhu peal, alla 75C ja <2000rpm on ikka kuradi hea tulemus. Nvidia sai 2GHz piiri kätte ja siis pidi mitu korda ka tulema 2.5GHz+ kaart. Mu RX5700 pigistab ka 1900-2000MHz välja, genniga 700MHz otsa on väga hea saavutus, sama node peal. 11% perfi ka juures, isegi on ülekellamisruumi ka.

Red Devil LE annab ainult mingit pudi juurde, HUB küll suurtest muudatustest ei rääkinud. Väiksem vend peak Red Dragon olema?

Nokk kinni saba lahti olukord jah, 16GB tõstab hinna lakke, 8GB on vähevõitu. Valikute küsimus paistab. Praeguses olukorras olekski MSRP juures 3070 hea valik. Ega poodi ei lähe ju kilo kaupa FPS ostma, nagu need perf\$ soovitavad. Ikka on 500 raha eelarve ja saab selle eest 3070ne.
Samas päris palju on ka 6800 6800XT kannul, seega võiks vaadata pigem 6800XT kui 290X. Ning Fury X vaste siis 6900X. Sest allapoole on ju 6700XT ka tulemas ikka?
Seega 580 MSRP eest 3070ne ja 3080ne vahele kaart pole ka paha mõte, kui nii võtta...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 84, 85, 86 ... 202, 203, 204  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.