Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 140, 141, 142  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 50 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 34 ]
50/50
6%
 6%  [ 24 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 61 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 231 ]
hääli kokku : 400

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
hitimees
Kreisi kasutaja


liitunud: 04.03.2003




sõnum 05.04.2023 22:11:06 vasta tsitaadiga

Aeron, vaatan kirjapilti ( also, gonna be rough, tbh jne jne jne ) ja kuidagi ei tahaks usukuda, et 2002a. registreerunud kasutaja. vanus ilmselt juba 40 lähedal.
keskeakriis või laps kasutab HV kontot?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2023 02:02:41 vasta tsitaadiga

Liiga palju multi-kultit lihtsalt, keelekastuse ära rikkunud. Kui veedad kõik päevad rääkides keeli segamini, siis saab see väga omaseks lõpuks. Oma peas mõtled samade väljenditega jne.
Olen sellega leppinud nüüdseks.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2023 07:10:51 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
tofay, mis põhjusel lehitseja ära kaotati?
Also, xbssi saab Marketplace-ist soodsalt...peaks uurima, millise pc ma sama raha eest suudaks ehitada. Gonna be rough.
Samas teistpidi, mul on pc libary 2000+ mängu, aga xboxi puhul peaksin hakkama vb eraldi lapsele midagi ostma, mis oleks ka pain in the ass...
200 € pc challenge coming up icon_smile.gif

SKG, thumbs_up.gif


Selle vastu aitab Game Pass Ultimate (juhul, kui sul see on olemas). Lisad lapse Family member'iks oma MS kontol ning saad Game Passi talle jagada. Microsoft Family Safety'ga saad piirata, mida ja kui palju ta mängida tohib, ning, mis veebilehti külastab jne.

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 06.04.2023 10:34:10 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
tofay, mis põhjusel lehitseja ära kaotati?

Peale parental probleemide väiksem attack surface. JIT exploite on mitmeid olnud läbi ajaloo. Microsoft on suht kindel oma lockdownis, parental controllides jne. Sony / Nintendo ei ole kumbki.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2023 13:17:32 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

AJ räägib ka PSVR2st..

d3t kirjutas:
Aeron kirjutas:
tofay, mis põhjusel lehitseja ära kaotati?

Peale parental probleemide väiksem attack surface. JIT exploite on mitmeid olnud läbi ajaloo. Microsoft on suht kindel oma lockdownis, parental controllides jne. Sony / Nintendo ei ole kumbki.


Tundub nagu veel üks põhjus, miks kasutada PC-d või siis teatud kitsastel puhkudel XBSS'i.
On olemas brauser, on olemas decent partental controls. Ma ütleks, et see kooli asjad teema on selles suhtes legit, et kui ma oleks lapsevanem, kes ei tea midagi arvutist või mängimisest, siis oleks mega lebo osta xbss lapsele mängimseks, panna sinna igakuine mängude teenus peale ja mul on ühtäkki ca 250 € eest lahendatud see kuidas laps saab teha oma kodutöid ja mängida (mängud olemas).

Ma ise kasutan segu MS Family Safety-st ja Google Family linkist - lapsel on telefonis mõlemad, aga aruvitis ainult MSFS. Põhjuseks on see, et Google rakendusel ma ei ole leidnud üles mugavat viis brauseri ajaloo ja turva halvamiseks.
Aga MSFS puhul on veel see cool, et saad tegelt panna imängudele per mäng mahu/kellaajal piirangu ja seega ei pea kogu konsooli lukku panema ja jätta lapsele tegelt kooli asjadeks kõik vabaks. Mugav.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 08.04.2023 13:33:34 vasta tsitaadiga

https://www.cnbc.com/2023/04/04/american-teens-not-into-virtual-reality-only-4percent-use-it-daily-.html

Nüüd source taga mu claimil adoptioni kohta

"While 29% percent of teens polled owned a VR device — versus 87% who own iPhones — only 4% of headset owners used it daily, the investment firm found, and 14% used them weekly."

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2023 12:35:48 vasta tsitaadiga

Average gamer täna ei ole teenager vaid 30+, nende engagement oleks way põnevam. Neil on ka raha, et osta mida tahavad.
Teenageritel ei ole selleks raha, iphone-i saab kätte paarisaja euro eest ja sul on mingit telefoni vaja.
Teenagerid on probleem 10 aasta pärast, kui nad hakkavad 30 lähenema ja neil on raha, aga ikka pole huvi.

ULR: https://financesonline.com/number-of-gamers-worldwide/#:~:text=The%20average%20gamer%20age%20is,(Visual%20Capitalist%2C%202020).
Hea lühike lugemine ja palju muud huvitavat ka kirjas.
nt see pilt: https://www.awesomescreenshot.com/image/38782126?key=62b18c7d25ad4cb6f12b94974e8421e4

E:
Üks veel huvitavam ja natuke põhjalikum lugemine:
https://explodingtopics.com/blog/number-of-gamers

Console gamers (74%) are more likely to subscribe to a gaming service than PC gamers (66%) in the US. Extrapolating the data, 2.29 billion console gamers will likely subscribe to a gaming service. While 2.04 billion PC gamers are likely to do the same.
Kui siit üritada tuletada total numbreid, siis on miski nihu, unless on VÄGA SUUR KATTUVUS installbase-ide vahel:
74% = 2,29 miljardit -> konsooli mängijaid kokku 3,094 miljardit
66% = 2,04 miljardit - > pc mängijaid kokku 3,636 miljardit
50%+ inimestest mängivad ja maailmas on 8 miljardit inimest, siis peaks see total number olema 4+ miljardit, mitte pea-aegu 7...
Numbrid ei lähe kokku nende teiste numbritega - nt: In terms of raw numbers, there are approximately 1.7 billion male gamers. And 1.39 billion female gamers worldwide.

According to the latest data, 4 in 5 (80%) gamers are over 18. That accounts for 2.47 billion adult gamers.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jtz
HV kasutaja

liitunud: 22.09.2009




sõnum 10.04.2023 15:18:20 vasta tsitaadiga

Kirjavead, lõdvalt kasutatud ümardamine, segamini numbrid olevikust ja tulevikust (mitte sinul vaid seal artiklis). Lisaks suvaliselt segu US ja global väärtustest.
Ja kirjavead pigem nii koralikult, et ka laused ja nende mõtted on muutunud laus valeks.

66% = 2,04 miljardit - > pc mängijaid kokku 3,636 miljardit -> jutt globaalsete mängijate arvust mis on 2,04bil ning nendest 66% kasutab mängimist lõõgastumiseks (mängijate arv feb 2021 seisuga)

Sest sinu väljatoodul lauses on ju kirjas, et ameerika konsooli mänguritest 74% tõenäoliselt subiks ning samamoodi ameerika pc mänguritest 66% subiks - mitte globaalsest totalist pole juttu.
ja globaalne 2,29bil ja 2,04bil kattuvad omavahel - ehk inimene saab olla ühel ajal nii konsooli kasutaja kui pc kasutaja.

"52% of gamers subscribe... That accounts for around 1.61 billion gamers globally."

erinevad tabelid toovad kokku 3,09bil (2022 seis) ja selle ümber enamus juttu (su väljatoodud vanuse ja sugude jagunemine näiteks), samas 2023 on 3,22bil mis paris kohas kajastatud ning 3,32bil puhul on järgmisest aastast juttu...

tähelepanelikult lugega, et kas US based statistika räägib kohalikke numbreid või globali numbreid icon_smile.gif


Aeron kirjutas:
Average gamer täna ei ole teenager vaid 30+, nende engagement oleks way põnevam. Neil on ka raha, et osta mida tahavad.
Teenageritel ei ole selleks raha, iphone-i saab kätte paarisaja euro eest ja sul on mingit telefoni vaja.
Teenagerid on probleem 10 aasta pärast, kui nad hakkavad 30 lähenema ja neil on raha, aga ikka pole huvi.

ULR: https://financesonline.com/number-of-gamers-worldwide/#:~:text=The%20average%20gamer%20age%20is,(Visual%20Capitalist%2C%202020).
Hea lühike lugemine ja palju muud huvitavat ka kirjas.
nt see pilt: https://www.awesomescreenshot.com/image/38782126?key=62b18c7d25ad4cb6f12b94974e8421e4

E:
Üks veel huvitavam ja natuke põhjalikum lugemine:
https://explodingtopics.com/blog/number-of-gamers

Console gamers (74%) are more likely to subscribe to a gaming service than PC gamers (66%) in the US. Extrapolating the data, 2.29 billion console gamers will likely subscribe to a gaming service. While 2.04 billion PC gamers are likely to do the same.
Kui siit üritada tuletada total numbreid, siis on miski nihu, unless on VÄGA SUUR KATTUVUS installbase-ide vahel:
74% = 2,29 miljardit -> konsooli mängijaid kokku 3,094 miljardit
66% = 2,04 miljardit - > pc mängijaid kokku 3,636 miljardit
50%+ inimestest mängivad ja maailmas on 8 miljardit inimest, siis peaks see total number olema 4+ miljardit, mitte pea-aegu 7...
Numbrid ei lähe kokku nende teiste numbritega - nt: In terms of raw numbers, there are approximately 1.7 billion male gamers. And 1.39 billion female gamers worldwide.

According to the latest data, 4 in 5 (80%) gamers are over 18. That accounts for 2.47 billion adult gamers.

_________________
Inflation Nation
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.04.2023 23:04:17 vasta tsitaadiga

DFC: Global game audience reaches 3.7 billion
Market research firm says nearly half the planet plays games, but the core consumer base is only 10% of that figure

https://www.gamesindustry.biz/dfc-global-game-audience-reaches-37-billion
tsitaat:
"The actual core consumer base is only about 10% of the 3.7 billion. Furthermore, that 10% needs to be further sub-segmented to obtain the true addressable market for a specific product."

DFC says there are about 300 million "hardware-driven consumers," those who buy consoles or PCs specifically for the purpose of gaming. The console gamers specifically are concentrated in North America and Europe, with the far larger group of mobile players "more representative of the global population."

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2023 21:00:52 vasta tsitaadiga

Vaatasin lapsele sünnipäevaks PC-d.
Midagi vana, mida saaks lammutada ja peeti keerata.
Ei oodanud midagi eriti. Mõtlesin, et kulutan mingi 100 € ja saan minecraft capable masina.

Reaalsus on see, et täna saab natuke üle 100 € eest väga korraliku Elden Ring 1080p High suutliku PC.
Minu arvates, thats just stupid value.
8 GB RX580 hinnad kasutatult on 80 € kandis.
Muu kast sinna juurde leida 60-70 € ei ole probleem.

Raua teemas müügil hetkel nt selline kast:

Protsessor: i7 860
Mälu: 8GB
Videokaart: Sapphire Radeon RX480 8GB Nitro
Toide: beQuiet! 400W Gold
SSD: Kingston 240GB
W7 Pro litsents, W10 Pro instaleeritud ja aktiveeritud
Spoiler Spoiler Spoiler
AH: 120.-


Ma ise esimese hooga ostsin 20 € eest alljärgneva koosluse:
Spoiler Spoiler Spoiler


Vägisi on selline tunne, et suht PC kuld aeg on hetkel.
Ma saan ostan kasutatud peast alla 150 € eest masina, mis 1440p renderdab tänaseid mänge väga kenasti.
Casual tasemel on see küll ja veel...


Link

Seda suudab 65 € GPU.
Okidoki: https://pasteboard.co/O5dagTpfsRoE.png

Odavaim PS5 mis ma okidokist leidsin oli 490 €, mis on üle 3x kallim.
Kas pakub ka 3x paremat elamust?

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2023 23:34:05 vasta tsitaadiga

The Intel Core i7-860 was a desktop processor with 4 cores, launched in September 2009.

See i7 ja ryzen 7 sinu videos ei ole isegi võrreldavad mitte ..

Kas PS5 pakub 3x paremat elamust... Ilmselt jah kui sind ei huvita uuemad tehnoloogiad ja tahad miskit vana asja mängida, et retro arvutil retro mängud..
Kommentaarid: 292 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2023 00:42:53 vasta tsitaadiga

Kui 1080p juures CPU ei piira, siis vaevalt ta hakkab piirama ka 1440p juures. Also arvesta, et väike FPS kadu on recordingus ka. Eriti vanemate CPU-dega.

Link

Vb nendes mängudes piirab, kus fps on 100+.

...ja tulles nüüd elamuse juurde tagasi, siis millised need uuemad tehnoloogiad siis on ja vanad asjad täpsemalt?
Sa tõsiselt väidad, et üleval pool toodud videos Cyberpunk 2077 on:
1. retro mäng
2. on 3x halvem elamus kui sama asi ps5 peal? Ja ma ei räägi siin pixel countist, ma räägin sellest tundest mis sa saad kui sa mängu mängid..

Mainin igaks juhuks, et ei, ma ei arva, et see on nüüd "the way to play", aga ma arvan, et on ülilahe, et sa saad 150€-ga täiesti funktsionaalse PC ,mis suudab muud kui Minesweeperit üsna OK fpsi-ga mängida - sh kõige uusimaid mänge, kuigi teatavate piirangutega, aga siiski!
Value on täiest insane ju. See on odavam kui elite controllerid.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2023 00:54:53 vasta tsitaadiga

Aeron, https://youtu.be/lkTC2kpyB0E

Ma ütleks, et on küll 3x parem elamus. Ja ma ei saa mingit head tunnet 1080p low seadetel mängimisest.

170€ ringis saad sa series S xboxi ka. Mis mängib täiesti adekvaatselt 1080p peal. - https://www.youtube.com/watch?v=rQJjY1qD8_c
Kommentaarid: 292 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2023 01:01:41 vasta tsitaadiga

eShelobik, https://youtu.be/l8RPq8ZKPnc?t=1091
Siin on küll võimsam CPU, aga ma olen suht kindel, et 150 € budgeti sisse saaks ka midagi viiskamat panna ning tegelik staar on ikkagi GPU. Eriti reso tõstes.
Mina ei ütleks, et see kogemus on 3x halvem kui PS5 oma, eriti veel kuna PS5 demoks on spetsiaalselt valitud öine/vihmane aeg.
Mul ei oleks midagi sellise Cyberpunkti vastu, vb isegi keeraks pigem natuke alla, et saaks fpsi kuskile 40-50 kanti.

Xboxi peamine ikaldus on sortiment. Mulle tegelt väga meeldib ta teoreetiliselt ja lapsele kes muud ei tahagi kui paari mängu, mis olemas on, mängida - minecraft, roblox, fortnite - ja natuke koolitööd teha (brauseris M365), aga minu meelest on amazing, et sellise raha saab nii palju PC-d, mis on WAAAAAAY multifunktsionaalsem...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2023 08:00:15 vasta tsitaadiga

Eks ta nii kipubki olema, et inimene kes teadlikult omale miski jõhkra püssi arvuti ostnud esmalt uues mängus lähebki kriitiliselt vahtima kas ikka riistavara alla pandud rahaeest on ka piisavalt saadud. Siin HV'ski vaatad siis miski uus pela tuleb siis enamus postitusi pole mitte sellest kuidas on mängumulje, mis meeldib või mitte vaid "mul kõik seaded ultra ja keskmiselt XXX fps" jne. ehk enamus juttu käib "kuidas jookseb mis seadetel" üle mitte mängusdt. See nö. lapselik rõõm mängust endast on justnagu tahaplaanile vajund ja osati olulisem on riistavara jõu ja ilu numbrid.

Samas nagamannid enamjaolt ei vaata sellist asja. Hea näide näiteks endal võtta kus paaril sõbral sellised 10-12 aastased lapsed ja tean, et kui külas olen käinud siis nondel PS4 millepeal siis fortnite, GTA V jne. pelatakse - pilt kole, laadimisajad pikad, samal ajal PS4 lõugab nigu tolmuimeja jne. No ja viskad siis oma arvuti teleka taha, et las mängivad - saab ise rahus õlle teha ja juttu rääkida ja kuigi omal samas mängus miski max seadmed ja silky smooth jne. siis see mängu nautiv nagamann ei pane seda tähelegi.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2023 10:41:26 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Xboxi peamine ikaldus on sortiment.

Kas nende hulgast ei leia sobivaid mange voi on sul vaga kitsas/spetsiifiline maitse?

All games: 2544 Xbox Series X/S, One
https://www.xbox.com/en-IE/games/all-games

Backward compatible games: 4967 Xbox One, 360, Original
https://www.xbox.com/en-IE/games/backward-compatibility

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2023 13:55:44 vasta tsitaadiga

Tegelt pole viga, eks saaks kuidagi hakkama.
Dota 2 (3,430 Hours played:)) ja Starcrafti ei ole. Need olid esimesed asjad mida vaatasin, aga muud asjad tegelt suht olemas.
Teine asi on muidugi see, et mul on steam library kus on juba 2k mängu ja neid uuesti osta xboxi peale... ma olen liiga pot commited juba icon_smile.gif
Kolmas asi on see, et VR asju ei ole üldse, aga vahest ikka tahaks midagi teha...
Esimese hooga tahtsin kohe öelda, et see pole selle odavama masina suutlikuses anyway, aga tegelt isegi kind of on:

Link

No mida ei ole nt on Epicu tasuta mängud , mis tänaseks on suht big deal. Mul on seal 330 mängu ca.
https://tinyurl.com/273bzbww

Aga põhimõtteliselt, kui sul on 0 mängu ja alustad mängimist tühja koha pealt nö, siis on täitsa mõedav - 180 € pc või 180 € xbss.
Ma vist ise ikka valiks PC, sest saad sama raha eest rohkem, aga see on vb tulenevalt sellest, et see suurem vabadus ei ole minule suurem peavalu ja näen kas selles valus tehnika võõrale inimesele pigem kasvuvalu; samas olen avatud sellele, et kõik ei peagi tehnikat taipama ja mõni tahab lihtsalt mängida ja vahest mõne wordi doci teha ning talle ilmselt oleks nauditavam xbss sama raha juures.

E:
Sortimendi osas, võrdlesin oma all time top played (50h+) gamesi xboxi db vastu:
Dota 2 -
Xcom 2 +
Tekken 7 +
Elden Ring +
Skyrim +
Rocket League +
Cyberpunk +
Speedrunners +
Rocksmith 2014 -
Xcom +
Tropico 4 -
Fallout NV +
Heroes of Might and Magic III HD Edition -
Everspace +
CS:GO -
Wasteland 2/3 +
Grip +
Dark Souls +
Phoenix Point +
Divinity Original Sin -
Batman Arkham Asylum - (teised batmani mängud samas on)
Pro Evolution Soccer 2017 -
Mark of the Ninja -
Defence Grid -
Prey +

See on ca 500h mängimist, mis oleks mängimata (+ Dota 3500 tundi) xboxi peal + kogu VR osa.
Viimaks on sõbrad, kellelgi pole xboxi icon_smile.gif 43v3r410n3 oleks!

E2: vaatasin oma steam replay 2022, et näha ka hilisemaid kattuvusi
Dota 2 -
Elden Ring +
Tekken 7 +
Heroes of Might and Magic III HD Edition -
Resident Evil Village +
Rocket League +
Quake 2 RTX -
Cyberpunk +
Xenonauts -
Speedrunners +
Systemshock Beta -
NFS Heat +
Rocksmith 2014 -
Home Design 3d -
Grip +
Skydrift Infinity -
The Witness -
Kopanito -
Ascent +
Rollercoaster Tycoon -
Yooka-Laylee -
Helldivers -
NBA2k20 - (teised samas on)
Mafia Defintive Edition +
Capcom arcade stadium +
Final Fantasy 7 Remake Int - (tegelt ka ei ole või pime?)
Wingspan -
Rayman Legends +
Fallout 4VR -
Retrowave -
Metro Exodus +
RDR 2 +
Supreme Commander FA -
GTA 4 - (rly?)

Ma ei tea kas ma mängin imelikke asju, aga tegelt üsna nutune pilt - 20/35st on puudu. Praegu mängin TLOU-d, seda ka pole.
Sony asjad ilmselt ei tule ka kunagi... Veel üks pluss PC poole...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2023 19:14:17 vasta tsitaadiga

See on hea, et kõik konsoolimängud on PC peal olemas icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2023 19:21:11 vasta tsitaadiga

Tegelt on ikka väga väga cool, et ma saan oma pojale osta alla 100 € eest 580 rx-iga PC millega ta saab mängida mida iganes.
See on talle huvitav ja hariv kokku panemise ülesanne, saab olema huvitav ja hariv upgrade ülesanne.
Ning lisaks sellele, saab ta ligipääsu kogu minu mängu varamule ilma igasuguse kuluta.
Tbh, ma ei tea eriti midagi, mida saab 100 € eest, mille väärtus oleks suurem. Anyone?

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2023 09:43:50 vasta tsitaadiga

Ja Sa jälle taandad GPU=PC.... Mu viimane post muidu oli irooniaga, täpselt samamoodi nagu konsooli peal pole igat populaarset PC mängu, töötab see ka vastupidi, eriti vanema kraami puhul.


Ma tahaks täitsa näha seda 100 euro eest terve PC koos 580ga.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2023 10:11:49 vasta tsitaadiga

Ei ma ei arva, et PC = GPU, aga GPU on peamine bottleneck ja seega suurima kaaluga komponent.
Eriti reso kasvades on CPU vähem tähtis. Nt mul, kuna mängin 4k on CPU-ks ainult AMD 5600X ,mis on paaritatud 3090-ga.
Bencmarkide järgi kiirema CPU panemine annaks 2-5% parema tulemuse keskmiselt...

Aga mis lapse arvuti projekti puutub, siis üleval pool on kirjas kõik:
20 € eest sain:
Spoiler Spoiler Spoiler

10 € eest sain:
Thermaltake Tsunami Dream ATX

Nüüd on mul tegelikult pc olemas, aga see veel ole päris see.
Ma saan siia juurde võtta kas 70 € eest 1060 6 GB või 65 € eest 580 RX-i.

Siis on mul kokku selline kast:
Protsessor: Intel i5-750 2.66GHz 8MB
Emaplaat: Gigabyte GA-P55A-UD4
TOIDE: Chieftec GPS-500AB A
Mälu: Crucial 4GB DDR3 1600 UDIMM 1.5v
Videokaart: RX 580
Kast: Tsunami


Alternatiiv oleks osta ära see kast:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=834285&highlight=

Siis oleks max 95 eest selline konf:
CPU>I5-3470
MB>ASUS P8Z77-V LX
Mälu>8GB G Skill Ripjaws 2x2GB & Hynix 2x2GB
Video>Gigabyte GeForce GTX750Ti
SSD>Kingston 128GB SSD
HDD>Samsung 1TB
Toide> Chieftec 750W poolmodulaarne ja sahiseb veits
Korpus> BitFenix Shinobi
DVD lugeja

Ma vist pigem seda viimast teengi ning siis esimest teen mingi neti masina ja müün maha loodatavasti koos korpuse jne.ga kuskil 40-50 € eest ning siis ostan ülejäänud raha eest RX580, mille asendan GTX 750TI-ga. Mul on veel lapse tänases NUCis sees 8 GB DDR3 ja 1 TB 860 EVO SSD, vb kombeneerin sealt kuskilt midagi veel kokku...

Selles mõttes olen kriitikale avatud, ilmselt see päris 100 € ei lähe kokku, ma arvan, kui stuff müüdud etc , siis maandun kuskil 120 € kandis.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2023 10:20:19 vasta tsitaadiga

Sinu näite põhjal siis PC gaming eeldab, et ma ostan terve hunnik vanavara kokku, siis üritan seda üritan osa sellest maha müüa ja osta veel veidi vanavara ja veel pisut müüa.
Ja siis osta endale sobivad jupid.

Kõlab nagu käin tööl, teenin raha ja ostan konsooli? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2023 10:26:00 vasta tsitaadiga

ma saan aru, et kõigil on võrdne võimalus sellise rahaga sellist vanavara iga kell kokku osta? ja et selline vanavaraga sahmerdamine on nüüd uus normaalsus? sellise masina tööeast ja tarkvara perspertiivist ei hakka vist üldse rääkimagi...
_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2023 10:26:52 vasta tsitaadiga

Ma ostsin kunagi Xbox 360 100 euroga ja müüsin selle aasta hiljem 200ga edasi. Kas see läheb ka arvesse?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 21.04.2023 10:32:10 vasta tsitaadiga

See sama i5 3gen + rx 580 8gb on mul maal varuks, et cs go-d mängida. Muud selle vanakraamiga ei kannata teha. Normaalset fpsi enam kätte ei saa ja low peal ei viitsi ka pixleid vahtida.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 140, 141, 142  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.