Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 141, 142, 143  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 50 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 34 ]
50/50
6%
 6%  [ 24 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 61 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 231 ]
hääli kokku : 400

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2023 10:52:15 vasta tsitaadiga

tõsi, ülikoolides tahvlitega ei käida ja seda ma pole väitnudki

parental controli pole isiklikult vaja läinud, meil käib see suusõnaliselt ja toimib, kaasa arvatud sisu kontroll Youtube, Plexi ja mängude osas

muidu Xbox Family settings äpp on täitsa olemas

_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2023 11:06:06 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:

"ilusti ettevalmistatud PC" - kui midagi tuleb ettevalmistada, siis see pole plug-n-play.


Ei ole ka tänapäevane konsool selline kus paned plaadi või kasseti sisse, vajutad powerit ja läheb mäng kohe tööle. Tood konsooli koju siis samamoodi on initial setup oma regioonide, kasutaja kontode, wifi või kaabliga ühendamise ja miljoni settinguga. Mängudega sama teema - popimate mängudega 100 aastat install mitte "plaat sisse ja mängid".

Lisanüanss PC puhul - kui algne mäng ribadeks mängitud siis võimalik kasutada või luua ise mod'e ja trainereid, et sada korda mängitud asja hoopis teistmoodi kogeda.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 22.02.2023 11:11:01 vasta tsitaadiga

kas "plaat sisse" on üldse tänapäeval enam thing? afaik ps5 (ja xsx) kasutavad plaati installi ajal baasdata allikana ja mängimise ajal ainult litsentsi kontrolliks.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2023 11:14:19 vasta tsitaadiga

mina nägin plaate viimati xbox 360 ajal, peale seda pole enam ühtegi plaati tarbinud, ei pc ega ka konsooli peal

samas, nagu ka siit teemast lugeda võib, osad kasutavad siiani - harjumuse asi vist

_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2023 11:19:36 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
kas "plaat sisse" on üldse tänapäeval enam thing?


Üldjuhul polegi - ehk seda enam ei päde seisukoht, et konsooliga vajutad korra nuppu ja ei pea millelegi rohkem mõtlema.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 22.02.2023 13:44:19 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Tood konsooli koju siis samamoodi on initial setup oma regioonide, kasutaja kontode, wifi või kaabliga ühendamise ja miljoni settinguga.
Mängudega sama teema - popimate mängudega 100 aastat install mitte "plaat sisse ja mängid".

Uue PS5 konsooli karbist välja võtmine, juhtmete ühendamine ja olemasoleva kasutajakonto ning Wi-Fi paroolide sisetamine võttis aega alla poole tunni.
Mis need "miljon settingut" konsoolil on?
Rahus saad default settingutega mängida; personaalsema kogemuse saamiseks võid paari asja proovida/katsetamiseks muuta.
Lähiminevikust meenuvad vaid Cyberpunk'i ja FF VII Remake PS4 versioonid, kus install ja play kettad eraldi - muidu võtab max 30min. mängu HDD'le installimine aega, enne kui saad mängima hakata.

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2023 16:40:00 vasta tsitaadiga

Aeron, Meelepärased muudatused?

Alustame korpusest, selle korpusega kohe kindlasti ei ole võimalik saavutada vaikset gaming arvutit - kui vajad abi korpuse valikus, siis youtubest leiad abi Gamers Nexuse käest.
Puudub pult + 70 eurot + klaver ja hiir kuna need on PC puhul vajalikud osutusseadmed.
Emaplaadil puudub nii BT kui Wifi tugi, palun leia sobiv asendus.
Ram, 16gb rami on täna paljude mängude miinimum nõue, loota, et 8gb on konsoolile reaalne konkurent on ikka puhas fantaasia.
SSD - väike maht + puudub ram, OSi kettaks sobimatu.
Toidet juba mainisin - abi saad siit: https://cultists.network/140/psu-tier-list/
Inteli Stock cooler üldiselt selles generatsioonis ei ole vaikne, selles korpuses veel vähem.


Äkki proovid veel ühe korra ja seekord ei topi selgelt prügi sinna kasti, mis ei ole võrdväärne isegi natuke PS5-ga.

Ma ei usu elusees, et Sa ise ostaksid sellise PC.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dev Grex
HV Guru

liitunud: 29.07.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2023 16:46:02 vasta tsitaadiga

Foxxx, PS5 peaks vaikne olema? icon_lol.gif
Kommentaarid: 344 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 293
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2023 17:36:11 vasta tsitaadiga

Dev Grex, Minu oma on vaikne. Kas ei peaks olema?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2023 18:01:49 vasta tsitaadiga

Minu PS5 näiteks teeb coil whine'i. Õhtuti (ilma kõrvaklappideta), kui ümerringi on vaikus, muutub päris häirivaks, kuna selle sagedus muutub vastavalt sellele, mis ekraanil toimub.
_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2023 18:16:05 vasta tsitaadiga

minu series x on ka hääletu, series s osas ei tea rääkida
_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2023 18:17:30 vasta tsitaadiga

HPN, Coilwhine oli mul alguses, hiljem kadus ära. Coilwhine on selles suhtes täielik loterii. Mul on igas hinnaklassis PC komponentidega seda olnud, minul on ajas see jäänud tavaliselt vaiksemaks, osadel on vähe, osadel rohkem. Peaauhinnaks on, et sain oma suhteliselt kalli emaplaadiga selle kaasa icon_biggrin.gif Seda pole nagu põhjust eriti tihti vahetada.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2023 21:23:40 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
ot:
Seda oli vist moeldud sellega, et tahvel/telefon asendab arvuti funktsione, mis ei puuduta mangimist ja mangimise jaoks voib konsooli eelistada.

- kirjutad kirjatükke pikemad kui 100 sõna tihti tabletil? Vb kui on klaviatuuriga isend siis küll. Muudel puhukudel vähe tõenäoline. Also, Office. Aga vb tõesti, kui koolis ei käi ja tööl pole vaja saab ilma hakkama. Kuidas see ID tarkvara tänapäeval funkab ei tea tabletitel.

Ma ei tea, aga ma arvan, et need, kes tahvli/telefoniga rahul on ja arvutist puudust ei tunne, siis neile nii sobibki.
Jah, mina isiklikult kirjutan foorumis enemasti telefonist. Telefonis olen Smart-ID kasutanud: www.smart-id.com

Aeron kirjutas:
ot:
Moned, nagu naiteks mina, mangivad molemil platvormil. Ei kujuta Guild Wars mangimist konsoolil ette... samas kui on valida shooter/racing, siis mulle meeldib seda konsoolil rohkem teha.

- mida sa täpselt saad konsoolil rohkem kui PC-lt? Nostalgiat, sest oled senini teinud seda konsoolil?

Lemmikmangud, mida arvutil ei ole, ega tule. Konsool on lihtsam ja lollikindlam kui arvuti, sest seal puuduvad OSi ja draiverite isearasused. Kui mul laps mangida soovib, siis vanuse tottu ei laseks ma teda omapead arvuti lahedusse, konsool seevastu on turvalisem valik. Soodsam kui samavaarne manguarvuti. Ostsin oma Xboxi 499 eur eest. PS5 voin osta hetkel 449 eest. Konsool on mul elutoas suure teleri taga, arvutit ma sinna uhendada ei soovi. Eks neid pohjuseid ole veelgi, mis omakorda moodustavad suurema kogumiku ja see ongi minu jaoks otsustav.

Samuti on minult paari viimase aasta jooksul nou ja abi kusitud, kas osta lapsele manguarvuti voi konsool, olen alati konsooli soovitanud, sest seda ei pea keegi kokku panema, installima ja probleemide tekkel ei tulda tagasi kokkupanija juurde. Poest valmis manguarvuti komplekt osta laheb veelgi kallimaks. Samuti on konsooliga 6-7 aastat "rahu majas", sest sinu eest on mangude haalestamise too ara tehtud.

Aeron kirjutas:
ot:
Need ei ole leitud imelikud pohjused, vaid taiesti valiidsed pohjused. Tundub, et sa ei suuda aktsepteerida, et teistel voib olla erinevaid soove ja eelistusi ja see sinu idealistlik "1 läbimõeldud ost" neile ei sobi. Vaata enda ninaotsast veidi kaugemale. See mis sinule tundub imelik, on teistele enesestmoistetav. Ja vastupidi.

- millised need valiidsed põhjused nüüd täpselt on? Kas tõsisimi väidad mulle, et casual gameril on hoolikalt läbimõeldud custom itx kast ja me peaksime "normist rääkides" arvestama sellega, et vb kõigil nendel (hästi paljudel nähtavasti) itx vendadel on selline mure, et korralik GPU ei mahu sinna ära?

ITX pole kindlasti "norm", kuid miniarvutid pole ammu enam erandid ja integreeritud videoga laptopid veelgi populaarsemad.

Auron kirjutas:
SKG kirjutas:

"ilusti ettevalmistatud PC" - kui midagi tuleb ettevalmistada, siis see pole plug-n-play.


Ei ole ka tänapäevane konsool selline kus paned plaadi või kasseti sisse, vajutad powerit ja läheb mäng kohe tööle. Tood konsooli koju siis samamoodi on initial setup oma regioonide, kasutaja kontode, wifi või kaabliga ühendamise ja miljoni settinguga. Mängudega sama teema - popimate mängudega 100 aastat install mitte "plaat sisse ja mängid".

Jah, selline toesti pole nagu kasseti voi PS1/2 aegadel.
Aga seevastu pole enam vaja plaatidega jamada nagu vanasti. Mangud on digitaalsed, saab alla laadida omale sobival ajal, pole vaja seda installi oodata. Koik uuendused tehakse samuti taustal. Moned kuud tagasi ostsin Xboxi, ei olnud miljoneid settinguid.
Xbox Series X Initial Setup Dashboard and Gameplay: https://www.youtube.com/watch?v=df-3QsjPNaY
Foxxx kirjutas:
Aeron-i Galadori konf oli muidugi tase omaette... ma tahaks ausalt näha Sind sellist asja endale ostmas. Lisaks puudub sealt pult ja klaviatuur + hiir.
Toide on ikka selline noname mida annab leida, korpused on ikkagi tänapäeva konsoolidel korralikud, Sa ei saa sinna kõrvale panna midagi mis puhtalt hingamise peale kukub kokku. Ja no 8gb RAM, PC peal? Tõesti? Nagu reaalselt? Mida see sul jooksutab, Minesweeperit või? PC pole pooltki nii barebone OSi osas kui konsool. OSi litsents ka kui sa just ei taha Linux gamingut harrastama hakata.

Proovi palun uuesti.

Samuti on seal 512GB SSD. Konsooliga vorreldes voiks seal komplektis 1TB olla.

Aga reaalselt sellise toiteplokiga masinat ei ostaks ega soovitaks kellelegi icon_lol.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2023 23:42:22 vasta tsitaadiga

Foxxx, mõned kommentaarid ja mõtted sinu kriitikale...
1. sellel kastil on üks külje ja üks tagumine ventika ava, ma arvan, et selle energia tarbega kasti jaoks on ok.
2. wifit ma ei pea kasti juures oluliseks (enamasti istub nii või naa ühes kohas asi) ja BT dongle makstab ca 5 €, kui vaja peaks olema.
3. mälu osas olgu, 41,3 € on Gskill set. /hinnale otsa +17 €)
4. 1Tb ketas on 53,9 € või € see lisab 20 €, kuigi ma arvan, et 500ga saab ka hakkama vajadusel. 60 € juures on ka 1TB alternatiive, aga ma ei pea seda vajalikuks.
5. Selle kasti power draw on kuskil 270-280W, ma arvan, et kui me skaleerime ca 2x üle selle, siis pole eriti vahet, mis toide seal on. Vb Xilance-i 8 € kallim toide annaks rahulikuma une. Kena oleks muidugi mingi vähemalt bronze ratinguga asi... Vaatsin veel ringi ja Xilance 550W sama hinnaga on Cheiftechi 80+ ratinguga toide, see oleks ilmselt ka täiesti ammendav.

Kus me nüüd siis rahaliselt oleme:
Enne oli 546, +17 on mälud, +20 on suurem ssd, psu vb +8, aga pigem mitte. Seega 573 €. A, +5 € BT donglei eest ka. 578 €.
Klaviatuuri ja hiire osas algavad wireless combod kuskil 11 € noname'ist, antud juhul ma paneks kaasa vb 22 € noname komplekti millel on taustavalgus ka.
Puldi osas, mulle ei meeldi eriti ei DS4 ega DS5, kuna imo sony kooste on crap. Puldid nagisevad väänates, akud lähevad läbi, stick drift, viletsad kangid etc. Mul ei pidanud kumbki vastu üle 1a.
Xbox 360 wirelss puldid peavad osad tänini vastu. I guess neid enam ei saa. Tundub, et vahet pole mida ostad, 50 € peab puldi eest välja käima ikka siis on valikus xbox core wireless või ds4 või logitechi 710W. Vb peaks ise ka proovima seda, tundub ok pult.
Ehk siis me oleme nüüd 578 + 22 +50 täpselt 650 € juures.

Nüüd veel küsimus ainult mida OSiga teha ja ma ei ole kindel mida siin arvata.
Everyday use (brauser) ja gaming mõttes ma olen tegelt suht kindel, et linux ajaks asja ära, aga casuali mõttes.. pigem ikka windows?
Kust osta, oleneb moraalitundest, aga mina olen eraisikuna oma key-d saanud kõik ebay-st ja üle 10 € per võti pole maksnud.
Eks igaühele oma.... Kui poest osta läheb ca 110 otsa.

Kui OS osas lähed Eesti lampi poe teed, siis läheb eelarve lõhki, samas kui sul kunagi oli arvuti, millel oli kas või windows 7 peal, siis tasuta upgrade variant on ikka retsilt olnud. Kui seda ostu vaadata pikemalt kui 1 konsooli generatsioon, siis vb pole väga vigagi. Kosnooli peals maksad online-i tasuga selle kinni.

Kokkuvõttes oleme hinnaga umbes samas augus, aga nagu ikka, on see dünaamika olnud muutumises. Raua hinnad olid vahepeal jubedad ning varsti on konsoolidel tulemas refresh, mis paneb uuesti arvutama. Huvitav on see puhtalt TFLOPse vaadates võiks tänapäeval ka 980TI GTXiga hakkama saada, aga noh , igast DLSSid ja RTXid ikka teevad vahe sisse. Eks natuke oleneb taluvusest ka.
Ütleme nii, et mängimata ei jääks: https://www.youtube.com/watch?v=6o0xlEJSK0Y

SKG, ...
tsitaat:
Ma ei tea, aga ma arvan, et need, kes tahvli/telefoniga rahul on ja arvutist puudust ei tunne, siis neile nii sobibki.

Ma päriselt arvan, et koolilapsed/üliõpilased tänapäeval pigem kasutavad PC-d või MACi, aga ei ole statistikat uurinud. Täiskasvanute puhul muidugi on pilt kirjum. Whow knows...

tsitaat:
Lemmikmangud, mida arvutil ei ole, ega tule.

Sa ikka mõistad, et see töötab mõlemat pidi ja PC sortiment on OI OI OI kui palju suurem on ju? Isiklikul tasandil saan aru, selle võrdluse kontekstis pigem halb näide.

tsitaat:
Konsool on lihtsam ja lollikindlam kui arvuti, sest seal puuduvad OSi ja draiverite isearasused. Kui mul laps mangida soovib, siis vanuse tottu ei laseks ma teda omapead arvuti lahedusse, konsool seevastu on turvalisem valik.

Dunno, mul on MS family asi peal PC peal ja minu 12 aastane ei saa seal midagi pekki keerata. Ega ta ei tahagi midagi muud seal teha peale mängimise.
Aga selles mõttes olen nõus, et konsool on tiba lollikindlam. Xboxi on ka vist family safety, aga kuidas Sonyl on parental control? Ma pc peal saan mobiilist anda lapsele arvutiaega nt.
tsitaat:
Soodsam kui samavaarne manguarvuti. Ostsin oma Xboxi 499 eur eest. PS5 voin osta hetkel 449 eest. Konsool on mul elutoas suure teleri taga, arvutit ma sinna uhendada ei soovi. Eks neid pohjuseid ole veelgi, mis omakorda moodustavad suurema kogumiku ja see ongi minu jaoks otsustav.

Kui lapsele ja ainult mängimseks, siis selles kontekstis saan hästi aru, kuigi samas ilmselt saaks entusiast seda asja pc peal ka lahendada huvitavalt - nt proxmox ja virtuaalsed masinad, kuhu sisse logida nt steam linkiga vms (mis vist on samsa telekatesse lausa sisse ehitatud nüüd?) Ilmselt tuleks soodsam, aga nõuab jälle sinult rohkem oluliselt + sinu väidetavaid lemmik mänge ei oleks. See oli uitmõte lihtsalt...
tsitaat:
Samuti on minult paari viimase aasta jooksul nou ja abi kusitud, kas osta lapsele manguarvuti voi konsool, olen alati konsooli soovitanud, sest seda ei pea keegi kokku panema, installima ja probleemide tekkel ei tulda tagasi kokkupanija juurde. Poest valmis manguarvuti komplekt osta laheb veelgi kallimaks. Samuti on konsooliga 6-7 aastat "rahu majas", sest sinu eest on mangude haalestamise too ara tehtud.

Hmm mõistan seda hästi, aga kas arvad, et oleks halvem kui laseksid neil õppida pc-d kasutama ja juba ise etteöeldes, et sina ei tule troubleshootima. Kasulik oskus. Lapsed õpivad ruttu ka. Lisaks ma enne küsiks ka, et kui vanad lapsed ja mis neile meeldib. See ka loeb.
tsitaat:
ITX pole kindlasti "norm", kuid miniarvutid pole ammu enam erandid ja integreeritud videoga laptopid veelgi populaarsemad.

Miniarvutid ja integreeritud videoga läpakad on täiesti erinevad loomad. Miniarvutid on kindlasti popimad kui aastaid tagasi, aga ma *PUUSALT* pakun, et nad on ikka mingi 1:20 suhtega vs tavalised vb veel vähem. In videoga laptopid muidugi on pmt igal pool. Ega seal muud ravi polegi kui usb-c ext GPU, kui muu raud vähegi kannatab.
tsitaat:
Samuti on seal 512GB SSD. Konsooliga vorreldes voiks seal komplektis 1TB olla.

Muutsin ära juba. Oli mulje, et on 512, aga tegelt on mingi eriti imelik suurus. PS5 oli vist mingi 800 GB vms?

E:
Muide, veel suurepäraseid mõtteid. Sul on tegelikult võimalus osta täitsa kenasti poest endale nt windows 7 professional.
ULR: https://www.wiresoft.ee/operatsioonisuesteemid/windows-7/
Maksab 12 eur ja selle saad sa uuendada rahus windows 10 peale, mille saad omakorda uuendada rahus Windows 11 peale.
36 € saab ka windows 10 pro, kui see 7-> 10 upgrade asi peaks kunagi ära lõppema.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 22.02.2023 23:49:07 vasta tsitaadiga

Mida iganes, 11€ noname klaviatuuri/hiire kombo osta arvutile, bt dongle jne Norm ainete all icon_lol.gif
Ps5/xboxi pult ikka väga head ja kvaliteetsed.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2023 23:56:46 vasta tsitaadiga

sisukas. tänud.
_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2023 00:26:07 vasta tsitaadiga

Aeron, ma "isiklikul tasandil" vastasingi, kuna see oli sinu küsimus ("mida sa täpselt saad konsoolil rohkem kui PC-lt? Nostalgiat, sest oled senini teinud seda konsoolil?").

Mina ei soovi enam kellelegi arvutit kokku panna, sest ei soovi võtta seda vastutust, et see kompott kõik ka probleemideta töötab. Elu näitab, et alati ei tööta.

PS5 ja XSX omavad 1TB sisemist mälu, kuid mängude jaoks kasutatatv on üle 800GB. Samamoodi kui paned PC-sse 1TB SSD, siis peale OS ja äppide installi jääb mängude jaoks alla 900GB. See tundub minimaalne, poole väiksema SSD peale eriti mänge ei mahu kui just ainult vanemaid mänge ei mängi.

"Miniarvutid ja integreeritud videoga läpakad on täiesti erinevad loomad." - loomulikult, kuid nad on samas paadis, kuna GPU-d sinna mõistlikul viisil ei lisa. Ehk siis ei päde see väide, et lisa ainult GPU ja ongi konsooliga võrdväärne mänguarvuti valmis.

"Ega seal muud ravi polegi kui usb-c ext GPU, kui muu raud vähegi kannatab" - tood ehk konkreetseid näiteid, koos maksumusega?

Ja see 10 eur Windows key... heh, sellega oli eelmine nädal "tore" kogemus. Naaber mul gamer, kuid arvuti rauast ja Windowsist suurt ei jaga. Kutsus appi Windowsi re-installima, kuigi olin eelnevalt öelnud, et sellega saab ta ise ka hakkama. Ei saanud, suutis ikka vanad partitsioonid alles jätta icon_mad.gif Tal oli samamoodi mingi odav key ostetud kunagi, enam ei aktiveerunud. Kasutasime aktiveerimist telefoni teel. Microsoft saatis pikalt. Ütles, et see key on kehtetu! Pöördu müüja poole! Ostetud väidetavalt mingi Dev Key Shop kaudu. Et siis jah. Selline kogemus. Soovitasin legaalseid kanaleid pidi Windows osta, selle asemel, et mingitele huijaritele 10 eur kanda, kes hiljem probleemide tekkel sind kuulda ei võta. Ei saa sinu soovitusega nõustuda.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 23.02.2023 02:37:31 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
Kas PS5 prose oleks siis umbes Pentium 4 tasemel? icon_biggrin.gif


Ega väga palju puudu ei ole jah: https://www.tomshardware.com/reviews/amd-4700s-desktop-kit-review-ps5-cpu/5

Perfi mõttes on tegu umbes esimese põlvkonna Ryzen 1800X klassi prosega. 5000-seeria 6-tuumalised Ryzenid sõidavad sellest üle isegi multithreadis; single threadis, mis on mängudes olulisem, on vahe 50-60% isegi enam mitte kõige uuemate PC prosede kasuks.

_________________
WoT Stats Twitch Stream
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2023 03:07:41 vasta tsitaadiga

SKG, teistele komplekteerimise osas, makes sense.
800 GB osas polnud kunagi teadvustanud, et nii suur kadu on, aga tõesti.

Minu väide miniarvuti ja laptop osas oli sellise disclaimeriga, et kui need on vähegi ettevaatamisega seotatud, siis on võimalik.
Tõenäoliselt mingi media player mini pc või siis mingi 4-500 eur-ine äriklassi alam ots ei päde. Samas ma sain töölt mingi Dell Percisioni, ma arvan, et sellest saaks asja küll.
eGPU ei ole odav lõbu või noh, Hiinast mingi adapteri ainult saad paarikümne euroga, siis pead DYI mees olema ja voolu/karbi ise ehitama, aga kui tahad korralikku asja, siis 200 eur alates need karbid kuskil hakkavad.
Kui võtta, et mingi enam vähem GPU on alates 300 eur, siis pmt maksad konsooli võrra juurde icon_smile.gif

Huvitav kogemus sul, ma olen neid key-sid ca 10tk ostnud aastate jooksul ja 0 probleemi. Isegi kui peab uue ostma, siis 20 > 120 € või siis saab järgmise 10 € võtme võtta või siis tõesti ,miks mitte win 7 pro upgrade teed minna.
Ka peaks täiesti seaduslik asi olema. Või siis tegelt linux on hirmus sõna, aga tegelikult väga sõbrnalikuks tehtud. Tead, tegelikult on windowsi lubatud kasutada ka ilma aktiveerimata, lihtsalt teatud piirangutega! Kes natuke registrit tunneb saab watermarkist ka lahti.


Link


Link


NB! ma ei ütle, et me peaks kõik kolima linuxile, aga see ei ole enam nii absurdne kui see oli veel mõnda aega tagasi. Eriti nüüd kui steamdeck on linuxi mänguvaramu vohama pannud.
Zorini video ei ole just julgustav...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 23.02.2023 10:18:33 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
PS5 ja XSX omavad 1TB sisemist mälu, kuid mängude jaoks kasutatatv on üle 800GB. Samamoodi kui paned PC-sse 1TB SSD, siis peale OS ja äppide installi jääb mängude jaoks alla 900GB.
ps5 sees on 825gb, kasutatav 667gb. xsx on 1tb ssd, mängudeks kasutatav 802gb.
viimati windowst installides see 100+gb küll ruumi ei võtnud. 50-60gb kõik kokku. tõsi, äppide asukoht ei ole pc-l eraldatud, nii et paljude äppidega väheneb ka mängude ruum.

suvalise netist ostetud key häda on selles, et need on piiratud aktiveerumistega ja kõik. pahatihti mitte isegi oem key vaid msdn oma, millel oli viimati vist 5 aktiveerimist. praktikas tavakasutaja tasemel ei tohiks suur probleem olla, kes tavakasutajana ikka masinas olulist rauda tihti vahetab.
legaalsuse ja by-the-book käimise osas - kuidas konsooli elamus on, kui konto eestis on? icon_biggrin.gif

Aeron kirjutas:
eGPU ei ole odav lõbu või noh, Hiinast mingi adapteri ainult saad paarikümne euroga, siis pead DYI mees olema ja voolu/karbi ise ehitama, aga kui tahad korralikku asja, siis 200 eur alates need karbid kuskil hakkavad.
päris nii lihtne see ka pole. pigem algavad (päriselt töötavad) hiina adapterid kuskilt 100-120 raha kandist, valmis karbid jah 200 ümbert. ja selle hinna sees pigem ei ole veel toidet. lisaks see ette planeerimise küsimus, et mõistliku kasutamise jaoks peaks olema thunderbolt 3/4 või usb4 (alates 40gbps, sisuliselt pcie 3.0 x4).
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2023 10:37:26 vasta tsitaadiga

Aeron, Küsi äkki abi selle sõbra käest, kes Sul siiani on aidanud PC-sid kokku panna, Sa ise küll ööd ega mütsi PCdest ei tea icon_biggrin.gif
Ma annan Sulle viited kätte ja sa võtad järgmise PSU miks kuulub pigem prügikastitoodete kategooriasse. SSD puhul Sa vist lihtsalt ei teinud enam vahet mis on ramless SSD. Kasti suurim probleem on, et see on väga kinnine kast, ehk see ei ole vaikne.
Wifi puhul pole absuluutselt mingit vahet kas Sina pead seda oluliseks või mitte. Nii PS5-l kui Xboxil on Wifi olemas. Puldi osas, kui ei meeldi PS5 pult siis Xboxi oma: https://www.hinnavaatlus.ee/1957017/microsoft-controller-xbox-series-x-wireless-carbon/
Linuxi puhul ma jätan Sulle ukse lahti, jah võid öelda, et kolime Linuxi peale, aga kurb uudis, terve hulk online mänge ei toeta emuleerimist.

Ma tõsiselt tahaks näha, et ükski teemas osalenu julgeks öelda, et ta ostaks endale selle PC ja paneks selle endale lauale/telekalauale.
Vaadates siin nii mõnegi profiiliarvuteid, siis seal ei kajastu selline prügikasti kraami soetamise trend. Leidsin 3 Corsairi toidet ja Aeron-i profiilist korpuse mille nimi ja kvaliteet on vägagi tuntud (miinus Razer, mille eest ta ilmselt maksis 50 eurot peale, et see logo peale saada icon_biggrin.gif)

Miks seal ei ole tehtud valikuid tundmatute tootjate kasuks?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 23.02.2023 10:52:37 vasta tsitaadiga

Foxxx, su kriitika on selles mõttes huvitav, et konsoolide puhul sul ei ole valikut. võtad selle, mis on ja kõik. ei ole ka konsoolide toited ja korpused mingi eriline asi.
see, et sina (või teised siin sõnavõtjad) ei ostaks nii odavat kraami, on natukene teine lugu. ja just pc lugu - on valik.
ma ei paneks näiteks ps5 ka omale telekalauale aga see on maitseasi icon_biggrin.gif

ssd osas - ainult ps5 on jutuks? xsx ssd on dramless (ja pcie4x2). ps5 kohta peast ei teagi.

profiiliarvuteid ei ole mõtet vaadata, mängurite ja entusiastide värk. ka jõudluse osas on konsoolidest nüüdseks pea kõigil need tublisti ees.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 23.02.2023 10:53:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2023 10:52:38 vasta tsitaadiga

elusees ei soovitaks sellist prahti teistele, täpselt nagu ka ei soovitaks 3-400 eurise läpaka ostmist
_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2023 11:21:16 vasta tsitaadiga

londiste, jah, aga kui võrrelda nii mõndagi komponenti, siis on selgelt näha, et see ei küündi PS5 või Xbox Series X taseme lähedalegi. Kui ikka valida konkreetselt korpus, mis on hinnakirja kõige odavam, siis ma arvan, et enamik, kes on päriselt näinud neid korpusi saavad aru mida seal oodata ja see ei ole võrreldav ei PS5 ega XBX-ga. SSD valikus tuleks arvestada ka operatsioonisüsteemi eripäradega, sama asi ka mahu arvestuses, kui PC peal sa näed kõike kogu oma ketta mahtu ja saad ka kasutada, siis konsoolidel OS reserveerib oma jupi ära. Proovige PC peal viimase mb-ni või isegi viimase 1gni SSD täis lasta ja vaadake mis OS arvab sellest.

Aeron Sai tegelt ilmselt juba suht ammu aru, et Ta ei suuda kokku panna hinnaklassis odavamat PC-d või isegi sama hinnaga mis konsool ja sellepärast sellised käkke kokku laob. See on igati loogiline ka, et masstootmises toodetud ühesuguse configa toote vastu on rätseptootega väga keeruline konkureerida, kui see oleks võimalik, siis meil ammu mõni ettevõte teinud sellise lahenduse kus OS on customized, et seda oleks esimesest hetkest alates näiteks puldiga mugavalt kasutatav. Valve on ilmselt kõige lähemal sellele, eks saab näha kuhu nad oma Steam Decki järgmiste arendustega lähevad.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 23.02.2023 11:38:52 vasta tsitaadiga

praegu proovida ei viitsi aga mõistliku konsooli tasemel masina saab kokku panna kuskil 700-750 raha eest. nagu see päris pikalt käinud on icon_smile.gif

os osas valve steam os oli kõige lähemal. tegelikult päris huvitav, et nad selle nii pildilt ära kaotasid, nagu nad seda tegid. microsoftile pandi mõistus pähe, mis oli kindlasti üks eesmärk. ja arendus läks edasi ning tänaseks jõudis steam decki. huvitav kas kardavad mingit suppordi koormust, et seda laiemalt ei jaga või on konks kuskil mujal.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 141, 142, 143  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.