Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 605, 606, 607 ... 868, 869, 870  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.10.2018 23:15:32 vasta tsitaadiga

400p hetkel nii, et sai telia automaatselt "soovitatud" kanal 400p küljes väiksemaks muudetud ja tundub, et 5ghz enam lambist ära ei kao.
Ma ausalt öeldes ei tulnud selle peale, et ma pean täiesti tühjas eetris kanalit veel timmima hakkama.
Samas 2p pole maha käinud, veel pead panti ei pane, et korras

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 18.10.2018 08:23:36 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
400p hetkel nii, et sai telia automaatselt "soovitatud" kanal 400p küljes väiksemaks muudetud ja tundub, et 5ghz enam lambist ära ei kao.
Ma ausalt öeldes ei tulnud selle peale, et ma pean täiesti tühjas eetris kanalit veel timmima hakkama.
Samas 2p pole maha käinud, veel pead panti ei pane, et korras

Mis kanal see Telia soovitatud kanal on?
Ruuter paugutab eetri arvamuse kohaselt suvalise kanali.
PS. pole küll raadioamatöör kuid kuna endal ka väga ümber häireid pole, siis valin alati madalaima kanali mis teadupärast levib paremini kui kõrgemad.
Teine asi mis 5Ghz puhul hea teada on, et osa klientseadmeid ei tunnistagi üle 100, 104 vms kanaleid, lihtsalt võrku ei näe.
Samas kui ikka näeb, siis ka minu jaoks on üllatus, et mõnel kanalil võib ühendus lihtsalt katkeda ja teisel mitte. Selleks on ilmselt ikka raadioamatööri vaja, et see selgitaks kas tegemist on häirega või seadmete ühilduvusküsimusega antud sagedusel.

Teistele muidugi on see hea info, kes sama mure käes peaks olema.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 18.10.2018 09:06:02 vasta tsitaadiga

jeesus188, hea kuulda, et sama lugu aitas sind, mis endalgi.
Paistab, et inteno suudab ainult madalamatel kanalitel funktsioneerida, muidu hakkab jama pihta. Eetri täituvus või tühjus ei paista mingit rolli mängivat siin. Mõlemal juhul oli eeter tühi.
Inteno aga automaatselt valib kõrgeima kanali millegipärast.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2018 09:31:10 vasta tsitaadiga

indrpo, out of box oli kanal 100. Mina seal midagi ei näppinud.
Kusjuures nii läpakas, telekas ja moblal oli sama probleem, võrk kadus ära.
Ma eriti ei usu, et asi on kliendiseadmetes. Ühendust mitte lihtsalt ei katkestatud vaid reaalselt kadus võrk ära ja tuli tagasi.

Eks ma nüüd ise ka targem, et madalam kanal tuleb valida 5Ghz puhul. 2,4 peal istub viimasel kanalil probleemivabalt

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2018 09:39:01 vasta tsitaadiga

Resettisin ruuteri, tõstsin keset lauda ja panin telefoni ilma igasuguste kaitseümbristeta 1m kaugusele. Wifi kiirus ikka 26/94 Mbps. võtsin ühe äriklassi lenovo läpaka ja panin 1m kaugusele wifi kiirus 42/90 Mbps.

Leidisn ruuteri wifi sadistustest seade, mis muudab üleslaadimise sama aeglaseks ja see on WMM. veebis on mõned jutud, kus selle seade muutmine oluliselt wifi kiirust mõjutab.

Kas kellelgi veel mingeid värskeid ideid, mida võiks proovida? 5 GHz wifi proovisin sundida madalama kanali peale (40) + 80 Mhz Bandwidth, sellest ei muutunud midagi.



dex kirjutas:
No kui ma ruuterist 2,4 GHz raadio kinni keeran, siis jääb ju ainuke võimalus, et ma kasutan 5 GHz võrku icon_smile.gif.

Isegi kui ma kasutaksin 2,4 võrku, siis 25 Mbps allalaadimist on isegi selle jaoks liiga vähe. Minu pähe ei mahu kuidagi UL/DL 4 kordne kiiruse erinevus.

Testid tehtud 2 m ruuterist otsenähtavusega.

Üks asi, mis mulle endale muret tekitab. Mul on ruuteri kohal meedia riiulis metallkorpusega arvuti. Ma katsun täna nii ka testida, et panen ruuteri keset tuba laua peale ja vaatan, kas sellest miskit muutub. Veel katsun ruuteri hard resettida ja kõik seaded täiesti nullist panna.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...


viimati muutis dex 18.10.2018 09:46:28, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012




sõnum 18.10.2018 09:42:18 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Samas kui ikka näeb, siis ka minu jaoks on üllatus, et mõnel kanalil võib ühendus lihtsalt katkeda ja teisel mitte. Selleks on ilmselt ikka raadioamatööri vaja, et see selgitaks kas tegemist on häirega või seadmete ühilduvusküsimusega antud sagedusel.

Teistele muidugi on see hea info, kes sama mure käes peaks olema.

Nii nagu paremate maanteede saabumisel suvaliste loksudega enam rallida ei kannata, nii tasub ka oma klientseadmete "park" selle pilguga üle vaadata. Wifi on klientidele ühisressurss, seepärast tasub heaga seadmed, mis ei toeta N või AC standardit uuemaks mõelda. Igasugune ühendus, ka Wifi-ühendus, on nii hea kui on selle nõrgim lüli.
Esimene samm: kogu ahela võimekused endale selgeks teha: kliendi wifikaardi mudel ja selle järgi standardivõimekus, chainide arv jne. Kui ikka klientseade on ainult 1-2 chainiga, siis ruuter võib olla AC ja 4 chainiga Prime, täispauku sealt ei tule.
Teine samm: kliendiseadme tootja lehelt värskeim draiver, sest mida rohkem tahad millestki välja pigistada, seda paremini pead seadmeid hooldama. Erinevate tootjate raadioseadmete omavaheline ühilduvus on teema ja draivereid järjest parendatakse. Kirvereegel on, et kliendi ja ruuteri vahel kokkulepitud kiirusest saad reaalselt 2/3.
Edasi saab vaadata juba, mis siis omavahel päriselt kokku lepitud on. Osadel seadmetel näeb ka ruuteri poolt, aga kui ei näe, siis näeb kliendi poolt: Win10s wifivõrk->Atribuudid->Atribuudid, mäki peal Alt+wifi-ikoon näitab ka MCS, Tx Rate jms leviparameetreid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2018 09:44:25 vasta tsitaadiga

dex, minu 500/500 ühendus
Test on moblaga tehtud
Arvutis midagi taustal toimus, sp ka download on väiksem

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 18.10.2018 10:00:02 vasta tsitaadiga

iPhone Xs DG400 Prime
2,4 ja 5Ghz

Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2018 14:46:57 vasta tsitaadiga

Minu probleemid on lahendatud. Kuigi ma ei saa aru, kuidas WAN kaabel saab üldse mõjutada sisevõrgu wifi kiirust...

WAN porti tulevas kaablis oli minu enda seina sees pruun kiud katki. Õnneks tuli mul kaks kaablit õigesse kohta ja teise ühendamisel hakkas tööle mu 200/200 nett ja wifi nüüd samuti 181/189 Mbps ja ping 6 ms. Sisevõrgus lauakast läpakasse mandi kopeerimisel nägin ka kiirusi ca 50 MB/s.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hugo
HV veteran

liitunud: 01.12.2005




sõnum 18.10.2018 16:00:03 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Minu probleemid on lahendatud. Kuigi ma ei saa aru, kuidas WAN kaabel saab üldse mõjutada sisevõrgu wifi kiirust...

WAN porti tulevas kaablis oli minu enda seina sees pruun kiud katki. Õnneks tuli mul kaks kaablit õigesse kohta ja teise ühendamisel hakkas tööle mu 200/200 nett ja wifi nüüd samuti 181/189 Mbps ja ping 6 ms. Sisevõrgus lauakast läpakasse mandi kopeerimisel nägin ka kiirusi ca 50 MB/s.


Mis ruuteriga sul tegu on ?
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2018 16:04:44 vasta tsitaadiga

DG400A-Prime on peale kirjutatud
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hugo
HV veteran

liitunud: 01.12.2005




sõnum 18.10.2018 16:10:01 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
DG400A-Prime on peale kirjutatud


siis saad kätte oma kiirused, mul 200/200 ja Inteno 301 ,seega pole 200 midagi teha, kaabliga tuleb, kuid wifi 62/58
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 18.10.2018 16:15:20 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Kusjuures nii läpakas, telekas ja moblal oli sama probleem, võrk kadus ära..


Just nii oli (endal DG301), et mitte wifi ei katke vaid võrk kadus kõikide seadmete jaoks pildilt. Ma söandan arvata, et lugu on selle 18xxxxx uuendusega seotud.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2018 17:18:42 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Kusjuures nii läpakas, telekas ja moblal oli sama probleem, võrk kadus ära..


Just nii oli (endal DG301), et mitte wifi ei katke vaid võrk kadus kõikide seadmete jaoks pildilt. Ma söandan arvata, et lugu on selle 18xxxxx uuendusega seotud.

Las ma arvan, telia vorbib ruuterile uuendusi?

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 18.10.2018 17:59:38 vasta tsitaadiga

kmi ja gpon Gbit link ruuteri WAN porti on Gbit ainult siis kui kõik sooned võrgukaablil terved, mõni puudu on siis peaks link olema ainult 100Mbit/s

ps. seadmete adminid kinnitasid 100%, et viimastes softides pole wifiga mingit muudatust olnud.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2012




sõnum 18.10.2018 20:47:38 vasta tsitaadiga

hugo kirjutas:
dex kirjutas:
DG400A-Prime on peale kirjutatud


siis saad kätte oma kiirused, mul 200/200 ja Inteno 301 ,seega pole 200 midagi teha, kaabliga tuleb, kuid wifi 62/58


Automaatseadistustega muidugi pole midagi teha, muuda wifi seadeid ja saad Inteno DG301-ga oma ühendusest vōtta maksimumi üle wifi.

Vōlusōnad: interop n ja 40MHz ribalaius.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.10.2018 21:29:19 vasta tsitaadiga

Mul sisevõrgus üks DNS server. Kuskohast ja kuidas saab TG789vn ruuteri seda DNS serverit kasutama panna, et igas arvutis ei peaks eraldi võrgukaardi settingutes seda määrama?
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 347 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 22.10.2018 14:34:21 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
indrpo kirjutas:
sakinaga, koostöökokkuleppe all pead silmas seda, et Telia küsis voli korteirühistusse valguskaablivõrk rajada ning küsis sellele ühistu juhtkonnast kellegi allkirja? Siis üldiselt peaks edasi liikumine toimuma ca 6 kuu jooksul (ei ole kivisse raiutud). Põmst ega ta tegemata jää, tundub, et fiibritööde teostajatest on puudust, igasuguseid ettevõtteid on rakendatud ja nendel tööd järjekorras.
Just sedasama silmas pidasingi jah thumbs_up.gif Eks kui uus aastanumber saabub ja midagi kuulnud ei ole, siis tuletan ennast meelde projektijuhile icon_smile.gif


Fiiber toodi mõni tund tagasi koridori. Nüüd küll juba kihelus sees, tahaks kasutama hakata icon_razz.gif
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.10.2018 15:56:22 vasta tsitaadiga

sakinaga, kus kandis asud?
_________________
Mobrog tasustatud küsitluste paneeli affiliate link: KUTSE
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 22.10.2018 16:02:28 vasta tsitaadiga

Dijital kirjutas:
sakinaga, kus kandis asud?
Tallinna kesklinn
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002




sõnum 22.10.2018 18:22:52 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
sakinaga kirjutas:
indrpo kirjutas:
sakinaga, koostöökokkuleppe all pead silmas seda, et Telia küsis voli korteirühistusse valguskaablivõrk rajada ning küsis sellele ühistu juhtkonnast kellegi allkirja? Siis üldiselt peaks edasi liikumine toimuma ca 6 kuu jooksul (ei ole kivisse raiutud). Põmst ega ta tegemata jää, tundub, et fiibritööde teostajatest on puudust, igasuguseid ettevõtteid on rakendatud ja nendel tööd järjekorras.
Just sedasama silmas pidasingi jah thumbs_up.gif Eks kui uus aastanumber saabub ja midagi kuulnud ei ole, siis tuletan ennast meelde projektijuhile icon_smile.gif


Fiiber toodi mõni tund tagasi koridori. Nüüd küll juba kihelus sees, tahaks kasutama hakata icon_razz.gif


Nädala pärast on 500/500 nii aeglane, et tahaks rohkem ja kui üle 5 minuti midagi ootama peab siis on suht maailma lõpp.
Kommentaarid: 488 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 396
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 22.10.2018 19:03:08 vasta tsitaadiga

ot:
Ah mis te virisete, 2013.a. tirisin 1Mbit Wimax lingi otsas 50GB "ISO"-t 2 nädalat alla. icon_lol.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 24.10.2018 22:51:07 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
sakinaga kirjutas:
sakinaga kirjutas:
indrpo kirjutas:
sakinaga, koostöökokkuleppe all pead silmas seda, et Telia küsis voli korteirühistusse valguskaablivõrk rajada ning küsis sellele ühistu juhtkonnast kellegi allkirja? Siis üldiselt peaks edasi liikumine toimuma ca 6 kuu jooksul (ei ole kivisse raiutud). Põmst ega ta tegemata jää, tundub, et fiibritööde teostajatest on puudust, igasuguseid ettevõtteid on rakendatud ja nendel tööd järjekorras.
Just sedasama silmas pidasingi jah (y) Eks kui uus aastanumber saabub ja midagi kuulnud ei ole, siis tuletan ennast meelde projektijuhile :)


Fiiber toodi mõni tund tagasi koridori. Nüüd küll juba kihelus sees, tahaks kasutama hakata :P


Nädala pärast on 500/500 nii aeglane, et tahaks rohkem ja kui üle 5 minuti midagi ootama peab siis on suht maailma lõpp.
Eks ole näha, kõigepealt peab ootama, kuni fiibrit reaalselt tellida saab, pole täpselt teada, kaua sellega läheb.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirc
HV kasutaja
Mirc

liitunud: 18.08.2010




sõnum 25.10.2018 13:37:38 vasta tsitaadiga

Kas kuidagi ei ole võimalik selline ruuter Telial pakkuda, kus see fiiber läheb sisse ja välja saab vedada cat5(6-7) kaabli.
Miks on vaja seda huawei karpi vahele? Lisajuhtmed ja lisaks tahab veel voolu ka saada.


_________________
▂ ▃ ▅ ▆ █ We forget to live █ ▆ ▅ ▃ ▂
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 25.10.2018 13:56:34 vasta tsitaadiga

On võimalik. Aga ei pakuta, sest pole vajadust ega nõudlust.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 605, 606, 607 ... 868, 869, 870  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.