Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 11 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 106, 107, 108  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2022 10:18:29 vasta tsitaadiga

Disk Cleanup on suhteliselt olematute võimalustega. Peamine kasutus on Windowsi upgrade'i/update'i jäänuste kustutamine. CCleaner võimaldab korraga kõik brauserid puhtaks tõmmata, Office'i cache'i ja lisaks veel registrist vana pahna eemaldada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 25.10.2022 10:22:56 vasta tsitaadiga

ja seejärel foorumisse küsima tulla, et kuhu kõik vajalikud asjad kadusid icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2022 10:40:59 vasta tsitaadiga

Ise tegi. Kui kasutada ei oska, siis pole see kellegi teise süü.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011




sõnum 25.10.2022 13:28:23 vasta tsitaadiga

Ma seda ccleanerit väga ei usalda. Pelgan, et rikub midagi ara
_________________
#Olen küberkiusamise vastu!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2022 13:48:48 vasta tsitaadiga

Muhekas kirjutas:
Ma seda ccleanerit väga ei usalda. Pelgan, et rikub midagi ara


Nagu varem öeldud, sellega pead teadma mida teed. See on nagu kirves, mis õigesti kasutades on kasulik tööriist, aga oskamatul kasutamisel võid ka mõnest kehaosast ilma jääda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011




sõnum 25.10.2022 14:39:04 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Muhekas kirjutas:
Ma seda ccleanerit väga ei usalda. Pelgan, et rikub midagi ara


Nagu varem öeldud, sellega pead teadma mida teed. See on nagu kirves, mis õigesti kasutades on kasulik tööriist, aga oskamatul kasutamisel võid ka mõnest kehaosast ilma jääda.


Kuidas sa iis selle kirve tööle paned?

_________________
#Olen küberkiusamise vastu!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 25.10.2022 17:00:30 vasta tsitaadiga

Muhekas kirjutas:
Ma seda ccleanerit väga ei usalda. Pelgan, et rikub midagi ara


Ma aeg-ajalt kasutan CCleanerit nii oma arvuti peal kui tuttavate arvutite peal. Palju tõhusam kõvaketta optimeerimine (Tühja kettaruumi ülekirjutamine), lisaks üleliigse pahna (Ajalugu, kasutamata registrivõtmete ja uninstallitud programmide jäänukite eemaldamine). Pekki ei keera niikaua kui ei hakka opsüsteemi sisaldavat kõvaketast "turvaliselt kustutama".

Omast kogemusest võin öelda, et CCleaneri kasutamine andis tuntava efekti eriti vanemate arvutite puhul, mis mulle tuttavate poolt "hooldada" paluti. Arvuti läks kiiremaks ja vabastab ka kõvakettaruumi märgatavalt. Tühja ruumi "ülekirjutamine" tundub mulle andvat paremaid tulemusi kui kui Windowsi kõvaketta defragmenteerimistööriista kasutamine.

Aktiivne CC Cleaneri nutikas monitooring reaalajas muidugi pärsib natuke arvutikasutust jõudluse mõttes (vanemad arvutid), seepärast olen Smart Scan ja muud taolised asjad kinni keeranud ja kõik operatsioonid teen käsitsi.

Igaljuhul on CC Cleaner efektiivsem kui MS Windows'i Disk Cleanup.


viimati muutis BA79 25.10.2022 20:09:21, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 25.10.2022 17:21:44 vasta tsitaadiga

Windowsi puhastamiseks Disk Cleanup + delprof2 + CCleaner korralik combo.
CCleaner.exe /AUTO

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2022 19:35:42 vasta tsitaadiga

Mil viisil kõvaketta ülekirjutamine CCleaneriga optimeerimine on? icon_eek.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 25.10.2022 20:10:27 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Mil viisil kõvaketta ülekirjutamine CCleaneriga optimeerimine on? icon_eek.gif


KUi ei ole optimeerimine siis igatahes jättis mulje, et kettal olev vaba ruum läheb peale operatsiooni suuremaks ja arvuti (opsüsteem) loeb kettalt maha ka kiiremini. Võib-olla sain funktsiooni mõttest valesti aru aga mulje on selline.

Googeldamine ütleb jah, et see kirjutab vabal ruumil varem kustutatud andmed üle (opsüsteem ei kustuta reeglina mitte andmeid vaid referentsid ehk viited andmetele). Et hiljem poleks võimalik vastava tarkvara abil varem kustutatud andmeid privaatsuse kaitse eesmärgil taastada.

https://silicophilic.com/wiping-free-space-improve-performance/

Sealt lõik:
Coming to the CCleaner, one of the benefits of wiping free space is- it helps you in removing actual files from the allocated space. And, this data can never be reconstructed or recovered.

It means you get the real free space for storing new files on the drive.

Seega tehniliselt saab seda kaheti mõista. Kõige lihtsamalt ilmselt sedasi et CCleaner kirjutab kettaruumi üle umbes viisil nagu poleks sellele osale kõvakettast kunagi midagi salvestatud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2022 20:16:30 vasta tsitaadiga

Tehniliselt tähendab see seda, et sa ei saa ruumi juurde, vaid sul lihtsalt kirjutatakse vaba ruum nullidega üle. Kui sul on SSD, siis tegevus on tegelikult risti vastupidise efektiga. Nullidega on mõtet sul üle kirjutada siis, kui sa tahad, et kettalt ei saaks andmeid taastada. Sellele viitab ka CCleaner oma kirjelduses.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 25.10.2022 20:23:16 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Tehniliselt tähendab see seda, et sa ei saa ruumi juurde, vaid sul lihtsalt kirjutatakse vaba ruum nullidega üle. Kui sul on SSD, siis tegevus on tegelikult risti vastupidise efektiga. Nullidega on mõtet sul üle kirjutada siis, kui sa tahad, et kettalt ei saaks andmeid taastada. Sellele viitab ka CCleaner oma kirjelduses.


Ma saan aru, CCleaneri see funktsioon on mõeldud privaatsuse kaitseks. Lihtsalt, kuna kõvakettalt mahalugemine muutub peale seda kiiremaks siis ikkagi parandab jõudlust. Uuel arvutil ma ei ole vaba ruumi veel kustutanud, cache ja registri vaid tegin puhtaks. Pigem teema oli aktuaalne vanadel SATA ketastel vanades sülearvutites.

Uuel arvutil olen kasutanud W11 Trim funktsiooni mis peaks olema sisuliselt defragmentimine SSD ketastele?!?


viimati muutis BA79 25.10.2022 20:24:20, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2022 20:24:06 vasta tsitaadiga

Vanakooli kõvaketastelt mahalugemisele see küll kaasa ei aita. Seal aitab kaasa "defragmenting".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 25.10.2022 20:26:13 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Vanakooli kõvaketastelt mahalugemisele see küll kaasa ei aita. Seal aitab kaasa "defragmenting".

Eks see ole tõlgendamise küsimus. Minu hinnang on, et vaba ruumi ülekirjutamine muutis nii mõnegi vana arvuti kettalt lugemise veidi kiiremaks. Mitte poole kiiremaks aga nii umbes 20 protsendi ümber.


viimati muutis BA79 25.10.2022 20:29:02, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 25.10.2022 20:27:54 vasta tsitaadiga

Trim. Et ssd eluiga pikendada, märgitakse aadress tühjaks ja kirjutatakse see siis täis uuesti.
_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Kui aega on, võin u 100km kaugusele kuhu post hästi ei käi, ära tuua.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 25.10.2022 22:23:05 vasta tsitaadiga

Trim ei pikenda sul midagi. (Praktikas vast isegi lühendab)

TRIM on ATA command, mis unlinked data reaalselt ka nandist ära kustutab. Üldiselt toimub see taustaprotsessina. SCSI käsustikus vastavalt UNMAP ja NVMe puhul DEALLOCATE.
Enne uue data pealekirjutamist tuleb see erase niikuinii ära teha. TRIM lihtsalt hoolitseb selle eest juba ette ära ja järgmine kirjutamine on sellevõrra kiirem.

Windowsi puhul "Optimize Drives" tegevus oleneb draivi tüübist. Solid state seade saab tavaliselt TRIM ja pöörlevale roostele tehakse defragment.
Vaba ruumi ülekirjutamine muudab tehniliselt ainult võimalust kustutatud kraami taastada. Eeldusel et seal muud maagiat korda ei saadeta (a-la sektorite remap etc), ketta performance ei tohiks antud toimingu järel muutuda.

CCleaner teemal.. Selle spyware kasutamine võiks juba ammu olla vastunäidustatud. Dumbuser kasutagu disk cleanuppi, power useri jaoks on BleachBit.

_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2022 07:32:33 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Betamax kirjutas:
Vanakooli kõvaketastelt mahalugemisele see küll kaasa ei aita. Seal aitab kaasa "defragmenting".

Eks see ole tõlgendamise küsimus. Minu hinnang on, et vaba ruumi ülekirjutamine muutis nii mõnegi vana arvuti kettalt lugemise veidi kiiremaks. Mitte poole kiiremaks aga nii umbes 20 protsendi ümber.

Ei ole tõlgendamise küsimus. Tee endale selgeks, kuidas HDD ja SSD töötavad. Ma ei hakka isegi küsima, kuidas sa selle "umbes 20%" veel kalkuleerisid.
Ainsad kaks varianti Windowsi all HDD lugemis-kirjutamiskiirust kiiremaks saada on defragment või siis kiirema HDD ostmine. Ülejäänu on täiesti mõttetu.
SSD puhul on nii, et mida vähem sa seda "optimeerid", seda parem on see SSD üleüldisele tervisele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 26.10.2022 07:59:58 vasta tsitaadiga

Arvuti saab kiiremaks, kui töötavaid rakendusi vähendada. Startup, teenused jne.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2022 08:13:46 vasta tsitaadiga

Cclranerit 20a kasutanud vist. Enamus kohtades linnukesed. Pill lippab, nigu meeletu icon_lol.gif
_________________
Hapud viinamarjad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 26.10.2022 09:11:17 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
Cclranerit 20a kasutanud vist. Enamus kohtades linnukesed. Pill lippab, nigu meeletu icon_lol.gif
Võrdlusmoment või pime usk?
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2022 09:15:37 vasta tsitaadiga

Kusjuures ma olen samuti seda kasutanud kõvasti üle kümne aasta. Windowsi puhul minu jaoks asendamatu tööriist - hoiab mõnusalt aega kokku, kui mingeid vahemälusid jms korraga vaja puhastada. Portatiivne samuti olemas.
LKits kirjutas:
Arvuti saab kiiremaks, kui töötavaid rakendusi vähendada. Startup, teenused jne.

See on juba teine teema. Siin pole vaba ruumiga seost. Siin tekib kiirus lihtsalt sellest, et Windowsi käivitudes ei loeta enam kõike kohe mällu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 26.10.2022 09:25:18 vasta tsitaadiga

Betamax, Jep, täiesti teine teema, aga tavakasutaja võrdsustab seda "ruumi vabastamisega", et justkui kui kettale tuleb ruumi juurde, siis muutub arvuti kiiremaks.

Mulle näiteks CCleaner väga tulemust ei anna, lase default configa, sest ei soovi mugavust vähendavaid andmeid kustutada (cookies näiteks).
Registry võib-olla annab midagi, aga ma ei oska seda hinnata - ei viitsi sekundeid lugeda, mil arvuti tööle läheb.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2022 09:28:28 vasta tsitaadiga

Mul on pigem oluline see, et register oleks võimalikult puhas. Liiga tihti seal mudrus pidanud ringi sobrama ja leiutama, milline võti see nüüd õige on, sest vahepeal on olnud programmil uuendused, reinstallid jms. OneDrive on näiteks üks neist õudustest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2022 12:08:21 vasta tsitaadiga

Jep ise kah pikalt kasutanud CC. Seni pole midagi katki teinud. Kasutan ka lisafaile Winapp2.ini ja Winapp3.ini mis lisavad puhastamise võimaluse veel tervele hulgale kolmanda osapoole programmile.
See on pmst community patch siis ja pole CC loojate tehtud.

https://github.com/MoscaDotTo/Winapp2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 26.10.2022 17:22:50 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
BA79 kirjutas:
Betamax kirjutas:
Vanakooli kõvaketastelt mahalugemisele see küll kaasa ei aita. Seal aitab kaasa "defragmenting".

Eks see ole tõlgendamise küsimus. Minu hinnang on, et vaba ruumi ülekirjutamine muutis nii mõnegi vana arvuti kettalt lugemise veidi kiiremaks. Mitte poole kiiremaks aga nii umbes 20 protsendi ümber.

Ei ole tõlgendamise küsimus. Tee endale selgeks, kuidas HDD ja SSD töötavad. Ma ei hakka isegi küsima, kuidas sa selle "umbes 20%" veel kalkuleerisid.
Ainsad kaks varianti Windowsi all HDD lugemis-kirjutamiskiirust kiiremaks saada on defragment või siis kiirema HDD ostmine. Ülejäänu on täiesti mõttetu.
SSD puhul on nii, et mida vähem sa seda "optimeerid", seda parem on see SSD üleüldisele tervisele.


Minu hinnang ei baseeru SSD vs HDD optimeerimisel vaid sellel, et kui puhastada "vaba ruum" HDD-l (SATA või IDE) siis läks olukord paremaks.

Opsüsteemide rakendusprogrammid nt Windows Explorer kettalt mahalugemisel ju indekseerivad sisu mis asub kettal. Mida rohkem kirjeid seda kauem seda teeb. Vaba ruumi puhastamisega märgitakse see osa kettast ju "uueks". Pole mingeid viiteid ega midagi indekseerida ja seetõttu loeb sisse ketta ka kiiremini. See on siis minu teoreetiline arusaam.

OK, ei hakka rohkem vaidlema, aga kui oled nõus siis lähen kompromissile sellega, et efekt on "psühholoogilise iseloomuga". Ma usun, et läheb selle operatsiooni läbiviimisega kiiremaks ja kõik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 11 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 106, 107, 108  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.