Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 58, 59, 60 ... 182, 183, 184  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 26.05.2016 15:43:40 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Tean jah, 1x olen seda 1€ sõitu teind. Jalad jäid haigeks istumisest.
Kui Harjumaal maalt metsast alustada, siis läbi Tlna läheks bussiga kauem ja on ~6€ edasitagasi.

Kui Saaremaale ja Hiiumaale hakkan minema siis oleks bussihinnad juba teisest killast icon_cool.gif
A noh sääst autoga võrreldes on ülisuur ja sama mugavus põhimõtteliselt.

Ja linnas ummikuid mitte kunagi minujaoks ei eksisteeri icon_cool.gif

No elektriratast saab siiski ikka rolleriga(paremal juhul mootorrattaga) võrrelda, mitte sõiduautoga. Kuna see asi liigub umbes 50kmh, siis on see võrreldav 50cc rolleriga, mis liigub umbes 2l/100-le.


Samas mu kunagine kursaõde sõitis oma 125cc mootorattaga ka 2.5l/100-le. See kulu oli aga 90-ga sõites. Elektriratas on äge, kuid võrdlus võiks siiski kulude osas aus olla.

Kui nüüd võrrelda mootorratast ja elektriratast, siis mootorratas on igast asendist etem.
*Range ühe paagiga suurem
*Kaasreisija koht
*Asju saab rohkem kaasa vedada
*Ohutus (korraliku kiivri nõue)
*Legaalne
*Tippkiirus suurem

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843


viimati muutis ranel 26.05.2016 15:53:26, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 26.05.2016 15:51:12 vasta tsitaadiga

Rolleril on muud piirangud: Kindlustus, ei tohi kõnniteel sõita, kiivri kohustus, pläriseb, suitseb, bena maksab jne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 26.05.2016 15:53:54 vasta tsitaadiga

Sa ikka saad aru, et kindlustus ja kiivri kohustus on su enda heaolu huvides? icon_biggrin.gif
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 26.05.2016 16:07:14 vasta tsitaadiga

Ei, see on riigikassa täitmiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 26.05.2016 17:13:11 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Ei, see on riigikassa täitmiseks.

Maksad kindlustuse pealt käibemaksu? icon_biggrin.gif

Vaikus on elektriratta suur eelis, kuid suurematel kiirustel läheb tuule hääl kõrvus suuremaks kui mootori hääl.

Samas nagu öeldakse, et loud pipes save lives.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vootele
HV vaatleja

liitunud: 30.11.2006




sõnum 27.05.2016 11:28:03 vasta tsitaadiga

Ma sõidan juba aastaid ja pole veel kordagi maksnud midagi.
Kuna sõidan rattaga peamiselt tööle, siis on mul laadija seal.
Aga nüüd küsimus targematele, kus võiks lasta proffidel rummukale kodaraid laduda?
Nimelt praegu on 5kw rummukas laotud 20" velje külge 12g kodaratega ilma ristideta (aksiaalselt), ja kipub kodaraid välja venitama. Kõigepealt hakkab kohalt võttes raksuma, siis lõgisevad juba sõites. Muudkui keeran nipleid peale. Lõpuks hakkasid käänu pealt murduma, nüüd juba 2tk. pooleks...
Plaan siis 3mm kodarad ja ikkagi ristidega laduda, niplite nurga alla panekuks peaks ilmselt augud ovaalseks tegema või siis tegema mingi tööriista, millega velg nipliava ümbert nurga alla väänata.


viimati muutis vootele 27.05.2016 11:48:03, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 27.05.2016 11:40:42 vasta tsitaadiga

Laps palun. Sama mugavus. Dvd ma nàen ju kuidas vihma ja tuule ning kulmaga soidad 😀
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zar
HV vaatleja
zar

liitunud: 22.09.2004




sõnum 27.05.2016 12:16:56 vasta tsitaadiga

Kodarate ladumisega võiks iga enesest lugupidav ratastega tegelev remonditöökoda hakkama saama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 27.05.2016 12:23:22 vasta tsitaadiga

vootele, inimesed sõidavad autodega ka aastaid ja ei juhtu midagi (avariid). Piisab ühest, kus sult nõutakse teise poole remondi/ravi kulud välja, et sa korralikus jamas oleks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 27.05.2016 12:51:43 vasta tsitaadiga

Mikk36 tavalise jalgrattaga võib juhtuda sama asi.

AMOLED, mõlemal on omad eelised/puudused.

Vootele, RV traadist võiks proovida ise kodaraid teha icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 27.05.2016 13:08:13 vasta tsitaadiga

DVDRW, siis on ju väga tore, kui sa elektrijalgrattaga liikled samamoodi kui tavalise jalgrattaga. Pidasin silmas rohkem neid tegelasi, kes ehitavad oma jalgratastest elukad, mis võimsusnäitajatelt võistlevad mootorratastega ja siis liiklevad ka vastavalt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 27.05.2016 14:01:53 vasta tsitaadiga

Ma võistlen rolleritega ja liiklen vastavalt jalgrattale.
Maanteel kiirus üle 80km/h ei lähe.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 27.05.2016 14:38:28 vasta tsitaadiga

DVDRW, , kui sul ükskord mingi mats ära tuleb, siis ürita seletada oma 1kW mootorit seal peal.

Ma ise pole ka muidugi targem, elektrirattaga umbes 6000km selja taga, aga ma siiski üritan endale teadvustada sellega kaasnevaid asju. + kuna ma sõidan ka mootorrattaga, siis on hea võrdlusmoment kui sült ikka elektriratas on.

Maanteel 80km/h on ikka väga ränk sõita jalgrattakiivriga. Kui ma ise end elektrirattaga haiglasse kukkusin, siis oleks päästnud vaid kinnine kiiver vigastustest.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 27.05.2016 15:12:29 vasta tsitaadiga

DVDRW, milline seaduslik roller sul 80 km/h läheb?
Moditud rollerid ei loe, neid võib samuti mootorratastega kõrvutada ja liiklevad illegaalselt sellisel kiirusel. Õige lahendus oleks konfiskeerida automaatselt liikluskiiruse ületamisel sellised.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 27.05.2016 15:50:19 vasta tsitaadiga

Mootor võib olla ükskõik kui võimas, Kui piiraja peal siis ok.
Pakun, et 95% rolleritest sõidavad rahulikult 70 km/h
Kiivrit mul pole, siis on hea kindel surm kohe, ei jää vigaseks thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 27.05.2016 15:54:34 vasta tsitaadiga

vootele kirjutas:
Ma sõidan juba aastaid ja pole veel kordagi maksnud midagi.
Kuna sõidan rattaga peamiselt tööle, siis on mul laadija seal.
Aga nüüd küsimus targematele, kus võiks lasta proffidel rummukale kodaraid laduda?
Nimelt praegu on 5kw rummukas laotud 20" velje külge 12g kodaratega ilma ristideta (aksiaalselt), ja kipub kodaraid välja venitama. Kõigepealt hakkab kohalt võttes raksuma, siis lõgisevad juba sõites. Muudkui keeran nipleid peale. Lõpuks hakkasid käänu pealt murduma, nüüd juba 2tk. pooleks...
Plaan siis 3mm kodarad ja ikkagi ristidega laduda, niplite nurga alla panekuks peaks ilmselt augud ovaalseks tegema või siis tegema mingi tööriista, millega velg nipliava ümbert nurga alla väänata.


Seisin aasta tagasi sama murega. Kodarad muudkui purunesid. Tellisin ebays 3,5mm roostevaba kodarad. Pöiale puurisin 5mm augud ja ladusin oma tarkusega kokku. 3-4 tundi ja toimib tänaseni. Muidugi pöid on nõrk nende kodarate jaoks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 27.05.2016 16:12:08 vasta tsitaadiga

Maidor kirjutas:
vootele kirjutas:
Ma sõidan juba aastaid ja pole veel kordagi maksnud midagi.
Kuna sõidan rattaga peamiselt tööle, siis on mul laadija seal.
Aga nüüd küsimus targematele, kus võiks lasta proffidel rummukale kodaraid laduda?
Nimelt praegu on 5kw rummukas laotud 20" velje külge 12g kodaratega ilma ristideta (aksiaalselt), ja kipub kodaraid välja venitama. Kõigepealt hakkab kohalt võttes raksuma, siis lõgisevad juba sõites. Muudkui keeran nipleid peale. Lõpuks hakkasid käänu pealt murduma, nüüd juba 2tk. pooleks...
Plaan siis 3mm kodarad ja ikkagi ristidega laduda, niplite nurga alla panekuks peaks ilmselt augud ovaalseks tegema või siis tegema mingi tööriista, millega velg nipliava ümbert nurga alla väänata.


Seisin aasta tagasi sama murega. Kodarad muudkui purunesid. Tellisin ebays 3,5mm roostevaba kodarad. Pöiale puurisin 5mm augud ja ladusin oma tarkusega kokku. 3-4 tundi ja toimib tänaseni. Muidugi pöid on nõrk nende kodarate jaoks.


Miks niplid nurga alla peaksid jääma? Kodar jookseb ikka otse pöia külge, lihtsalt rummule kinnitub nurga all, mistõttu väände korral sikutatakse kodaraid pikisuunas mitte ei painutata. Mul maanteerattal ka originaalis on ainult esijooksul sedasi otse kodarad, kuna esirehv veereb niisama kaasa lihtsalt, vedaval on kohe risti laotud, muidu sikutaks ilmselt jalgrattagagi kodarad ära sedasi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 27.05.2016 16:50:01 vasta tsitaadiga

Mida väiksem on diameetrite vahe, seda rohkem nurga all peavad olema, kui tahta mingitki külgsuunalist (kiirendus, pidurdus) tuge. Tavasuuruses rattarummuga saab rummu juures päris palju nurka sisse jätta, suure elektrimootoriga on see aga päris keeruline.
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/cb/89/13/cb891316c2ef418d20f81a7e3c63cc81.jpg
vs
http://g02.a.alicdn.com/kf/HTB1yOEvIXXXXXb7XFXXq6xXFXXX4/-font-b-Electric-b-font-font-b-Bicycle-b-font-24-36-48V-500W-20.jpg

Proovi sa teisel nurga alla panna rummu juures nii, et niplid otse oleks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vootele
HV vaatleja

liitunud: 30.11.2006




sõnum 27.05.2016 21:07:10 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
DVDRW, , kui sul ükskord mingi mats ära tuleb, siis ürita seletada oma 1kW mootorit seal peal.

Ma ise pole ka muidugi targem, elektrirattaga umbes 6000km selja taga, aga ma siiski üritan endale teadvustada sellega kaasnevaid asju. + kuna ma sõidan ka mootorrattaga, siis on hea võrdlusmoment kui sült ikka elektriratas on.

Te võrdlete täiesti erinevaid asju. Üks on mootorratas, teine on jalgratta derivaat.
On ju täiesti olemas ka elektri-mootorrattad, kuigi siinmail neid vist väga ei ole.
Brammo, Zero, Lightning...
https://youtu.be/6YIEVdFt0OE
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 27.05.2016 21:09:45 vasta tsitaadiga

vootele, ja tollega sõitmiseks on sul ju ka mootorrattalube, kindlustust, ülevaatust jne vaja?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.05.2016 09:53:58 vasta tsitaadiga

Kodarate ladumine on tegelikult rämedalt lihtne, korra 1 ratta ära teed, siis imestad et miks juba varem kätte ei võtnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 30.05.2016 10:24:19 vasta tsitaadiga

Jep, meeldib isegi. Iga ~10 000km tagant laon uue piduriga rummu (12€).
Teise ratta pealt saab vaadata kui ei jaga matsu lahti.
Ja mudugi Youtubes miljoneid õpetusi:
Spoiler Spoiler Spoiler


Kui väikse mootoriga Veloplusi läksin, et laduda, olid nad seisukohal, et tõenäoliselt pole võimalik.
Kodus ladusin selle paari h-iga ära (esimene ladumine)

Pöia sirgeks ajamine on ka lapsemäng icon_wink.gif
Kõige raskem osa ehk õige pikkusega kodara kindlaks tegemine.
Teen joonise Autocadis siis ei pea midagi arvutama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003




sõnum 30.05.2016 14:51:34 vasta tsitaadiga

Kodarate arvutamiseks peaks ju olema igasuguseid valmiskalkulaatoreid, et ise ei pea leiutama. Või need siis mootorite korral ei sobi?
_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vootele
HV vaatleja

liitunud: 30.11.2006




sõnum 31.05.2016 17:27:35 vasta tsitaadiga

PAUKA kirjutas:
Kodarate ladumine on tegelikult rämedalt lihtne, korra 1 ratta ära teed, siis imestad et miks juba varem kätte ei võtnud.

Olengi seni ise ladunud, iga kord on pärast kebensit. Ei saa 100% sirgeks, ei ole ühtlase pingega, lähevad katki...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 31.05.2016 21:44:00 vasta tsitaadiga

Eks selle ladumisega ole jah nagu ta on. Peab võrdselt ja õigesti pingutama ka, muidu kakub üldse ovaalseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 58, 59, 60 ... 182, 183, 184  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.