Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Sisepoliitika teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 524, 525, 526 ... 895, 896, 897  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2023 15:53:46 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
Kust see piir rikkuse ja vaesuse vahel läheb? Kõik räägivad rikkusest, rikasetest ja vaestest aga kes nad on need rikkad ja vaesed?
Muidu olen päri nii napoleoni kui ka Taneli jutuga.

Aktsepteeritava minimaalse elustandardi annab valja arvutada ja selle jargi sissetuleku piiri seada. Alla selle voiks lugeda voibolla vaesuseks?
https://www.livingwage.ie

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 07.04.2023 15:55:26 vasta tsitaadiga

Õpetajaid ei ole teemal:

Huvitav, et kas seda õpetajatööd ei saaks automatiseerida? Materjal mida õpetada on ju koguaeg sama. Räägiti mulle rakkude pooldumisest ja mitokondrist ja räägitakse ka minu lastele. Saan aru, et chatGPT laadsed süsteemid saavad nüüd hakata pakkuma individuaalset lähenemist aga ka enne seda on saanud kõvasti erinevaid lähenemisi ju testida. Kas tõesti üks õpetaja 30 õpilase ees tahvli ääres on see lahendus, mis on ja jääb ning nii viimased 100 aastat ja ka järgmised 100 aastat?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 07.04.2023 16:54:19 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
Õpetajaid ei ole teemal:

Huvitav, et kas seda õpetajatööd ei saaks automatiseerida? Materjal mida õpetada on ju koguaeg sama. Räägiti mulle rakkude pooldumisest ja mitokondrist ja räägitakse ka minu lastele. Saan aru, et chatGPT laadsed süsteemid saavad nüüd hakata pakkuma individuaalset lähenemist aga ka enne seda on saanud kõvasti erinevaid lähenemisi ju testida. Kas tõesti üks õpetaja 30 õpilase ees tahvli ääres on see lahendus, mis on ja jääb ning nii viimased 100 aastat ja ka järgmised 100 aastat?


thumbs_up.gif Vabalt võiks robot olla kuna osa õpetajaid on jätkuvalt nagu 30 aastat tagasi.

Olgem ausad kuna õpetajaid on puudu, siis tase pigem langeb. Laps läks hindamismudelit vaidlustama. Sai läbi lillede vastuse, et ära torgi. Sisu oli see, et üks töö mis omab ainekava mahust 15% on olulisem kui see 85%.
Temal jääb kahe hinde vahele ja otsustab see 15%, mis on ilmselge debiilsus. Lihtsalt nii saab juhendisse määrata...

Kuna ise tegin hiljuti kutset siis seal oli analoogne kamm...mingit medalit mängus polnud, seega savi...
Lihtsalt tagasiside vormi panin, et metoodika on totaalselt iba icon_lol.gif
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2023 11:30:58 vasta tsitaadiga

https://fp.lhv.ee/forum/free/133175?postId=3036053

tsitaat:
Eesti probleem pole mitte madalad maksud vaid “tasuta kõike ja kõigile” jagamine. Seejuures kvaliteet tasuta teenustel aasta-aastalt aina langeb ja kulud kasvavad - ühistransport, teed, haridus, tervishoid jm ehk kõik sektorid kus valitseb veel sotsialism ning kuhu pole jõudnud kapitalism. Ladudes makse juurde, koormatakse üha ebaproportsionaalsemalt neid kes selle “tasuta sotsialismi” kinni maksavad ning Eesti ettevõtluskliima ning konkurentsivõime seda pikas plaanis välja ei kannata.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2023 12:03:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ERR: käibemaks tõuseb järgmine aasta 2 protsenti
Koalitsioonileppe sisu osas otsustasid läbirääkijad, et 2024. aasta 1. jaanuaril tõuseb käibemaks 2 protsenti ja 2025. aasta 1. jaanuarile tõuseb füüsilise isiku tulumaks kõigil kaks protsenti. Tõuseb ka tulumaksuvabamiinimum 700-le eurole. Tuleb ka automaks, aga mida ja paljuga maksustatakse selgub analüüside käigus.

https://www.err.ee/1608941402/koalitsioonilepe-kaibe-ja-tulumaks-tousevad-kaks-protsenti

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 08.04.2023 12:14:46 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
https://fp.lhv.ee/forum/free/133175?postId=3036053

tsitaat:
Eesti probleem pole mitte madalad maksud vaid “tasuta kõike ja kõigile” jagamine. Seejuures kvaliteet tasuta teenustel aasta-aastalt aina langeb ja kulud kasvavad - ühistransport, teed, haridus, tervishoid jm ehk kõik sektorid kus valitseb veel sotsialism ning kuhu pole jõudnud kapitalism. Ladudes makse juurde, koormatakse üha ebaproportsionaalsemalt neid kes selle “tasuta sotsialismi” kinni maksavad ning Eesti ettevõtluskliima ning konkurentsivõime seda pikas plaanis välja ei kannata.


Nojah, aga kui sa mõtled eelmisse suvesse - siis ilma "tasuta ja kõigile" ei olnudki võimalik valitsust moodustada. Nii sotsid, IRL kui KE kisasid, et veel ja veel on vaja. EKREl oli lisamiljardi (kahe) laenamise plaan.

jeesus188 kirjutas:
tsitaat:

ERR: käibemaks tõuseb järgmine aasta 2 protsenti
Koalitsioonileppe sisu osas otsustasid läbirääkijad, et 2024. aasta 1. jaanuaril tõuseb käibemaks 2 protsenti ja 2025. aasta 1. jaanuarile tõuseb füüsilise isiku tulumaks kõigil kaks protsenti. Tõuseb ka tulumaksuvabamiinimum 700-le eurole. Tuleb ka automaks, aga mida ja paljuga maksustatakse selgub analüüside käigus.

https://www.err.ee/1608941402/koalitsioonilepe-kaibe-ja-tulumaks-tousevad-kaks-protsenti


See, et tulumaks koos tulumaksuvaba miinimumiga üles - see on norm. Vähem teenivad võidavad ikkagi korralikult ja sinna see meede on mõeldud.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2023 12:23:18 vasta tsitaadiga

Einoh, ise valisime selle koalitsiooni… icon_lol.gif
Mind ajab tigedaks ainult üks asi, miks enne valimisi keegi sellest juttu ei teinud, mitte et see mu valikut oliliselt muutnud oleks aga vähemalt ei tunneks ma ennast petetuna. icon_confused.gif

“Lugege mu huultelt, maksud ei tõuse…”

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2023 12:28:39 vasta tsitaadiga

kell 16 siis tehakse avalikuks, aga jah, tuleb "huvitav" tsükkel

Käibemaks tõusis meil ajutiselt 18---->20 peale....lõpetatakse ajutine asi ära ja tõstavad icon_lol.gif thumbs_down.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 08.04.2023 12:42:34 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Einoh, ise valisime selle koalitsiooni… icon_lol.gif
Mind ajab tigedaks ainult üks asi, miks enne valimisi keegi sellest juttu ei teinud, mitte et see mu valikut oliliselt muutnud oleks aga vähemalt ei tunneks ma ennast petetuna. icon_confused.gif

“Lugege mu huultelt, maksud ei tõuse…”

Kas "neil teistel" olekz võlukübar olnud? Jah, ka mulle ei meeldi väga kuidas see miinus nüüd nii järsku tuli aga siiski. Mõtle palju sa tegelikult kaotad.

_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. ca 100km raadiuses võin täna/homme ära ka tuua.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2023 12:46:20 vasta tsitaadiga

Ennem olgu see välja hõigatud maksutõusu plaan, kui alternatiivina riik ennast ogaraks laenaks. Sahver tehti ju ammu juba tühjaks.
Loodetavasti maksutulu liigub õigetesse kohtadesse (eelkõige riigikaitsesse ja "teise Eesti" ääremaastumise vastu võitlemisele).

Automaksu olemust tahaks küll lähemalt kuulda.

Kärbete kohta tahaks samuti kuulda.

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/


viimati muutis HPN 08.04.2023 12:56:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009




sõnum 08.04.2023 12:47:11 vasta tsitaadiga

https://www.delfi.ee/artikkel/120169744/otseblogi-valitsus-koos-uue-nimena-tuuakse-ministriks-tiit-riisalo
Reformierakonna ministrid on järgmised:

Peaminister: Kaja Kallas

Rahandusminister: Mart Võrklaev

Kultuuriminister: Heidy Purga

Sotsiaalminister: Signe Riisalo

Kaitseminister: Hanno Pevkur

Justiitsminister: Kalle Laanet

Kliimaminister: Kristen Michal

Sotsiaaldemokraatrlik Erakonna ministrid on järgmised:

Terviseminister: Riina Sikkut

Regionaalminister: Madis Kallas

Siseminister: Lauri Läänemets

Eesti 200 ministrid on järgmised:

Välisminister: Margus Tsahkna

Haridus- ja teadusminister: Kristina Kallas

IT- ja majandusminister: Tiit Riisalo

Riigikogu esimees: Lauri Hussar
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2023 12:52:12 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Etz kirjutas:
Einoh, ise valisime selle koalitsiooni… icon_lol.gif
Mind ajab tigedaks ainult üks asi, miks enne valimisi keegi sellest juttu ei teinud, mitte et see mu valikut oliliselt muutnud oleks aga vähemalt ei tunneks ma ennast petetuna. icon_confused.gif

“Lugege mu huultelt, maksud ei tõuse…”

Kas "neil teistel" olekz võlukübar olnud? Jah, ka mulle ei meeldi väga kuidas see miinus nüüd nii järsku tuli aga siiski. Mõtle palju sa tegelikult kaotad.


Asi ei ole teistes ja isiklikus kaotuses, alternatiiv oleks veel jubedam, asi on näkku valetamises.
Juhtumisi, km rakendub kõigele, ravimitest kuni toidukaupadeni ja võid mürki võtta et ükski kaupmees ei jäta juhust kasutamata, sellest 2%’dist 10% teha icon_wink.gif
Tulumaksust saan ma aru, seda maksavad rohkem teenivad nagunii proportsionaalselt rohkem kui väiksemapalgalised.
Ja ka maksuküür jäetakse alles, niipalju siis lubadustest (mitte et keegi enam neid üldse usuks).

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 08.04.2023 12:57:35 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:

Ja ka maksuküür jäetakse alles, niipalju siis lubadustest (mitte et keegi enam neid üldse usuks).


Viidet? Ma seda küll välja ei lugenud, aga arvestades, et selle ärakaotamine ja 700 tulumaksuvabaks oli RE lubadus - siis kuidagi loogiline
tundus, et see kaob ära.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2023 13:02:19 vasta tsitaadiga

630 kirjutas:
Etz kirjutas:

Ja ka maksuküür jäetakse alles, niipalju siis lubadustest (mitte et keegi enam neid üldse usuks).


Viidet? Ma seda küll välja ei lugenud, aga arvestades, et selle ärakaotamine ja 700 tulumaksuvabaks oli RE lubadus - siis kuidagi loogiline
tundus, et see kaob ära.


Viidet, et see kaotatakse?
Mina seda leida ei suutnud ja sellest pole ka rohkem juttu olnud, kui ainult kampaania ajal.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2023 13:23:29 vasta tsitaadiga

RE tahtis selle kaotada, vähemalt enne valimisi nad sellest rääkisid. Aga jah, nende maksutõusude koha pealt tunnen ka ennast petetuna. Samas krt teab kuidas need läbirääkimised läksid, teoorias oleks teistsugune valitsus nelja erakonnaga ka võimalik olnud ehk ei tea palju sotsid seal asja survestada said.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 08.04.2023 13:48:21 vasta tsitaadiga

Kuskohast te lillekesed siis arvasite kogu selle raha riigieelarvesse tulevat?
Ükskõik millene koalitsioon oleks hakanud maksudega mängima sest mujalt lihtsalt enam võtta pole.
Ja pealegi, kui tehakse midagi, millest valimistel ei räägitud vs jäetakse tegemata midagi mida valimistel lubati, siis poliitik valik alati 1. variandi. icon_lol.gif

Maksuküür ma usun kaob, seda siis hiljemalt 2025.a. kui TM tõuseb. Need enamvähem nullivad rahaliselt teineteist.
Ise kõrgepalgalisena isegi veidi võidan sellest.

KM kohapealt - RE idee ja soov on alati olnud odavad tööjõumaksud ja tarbimise maksustamine.
Sellest suhtes isegi veidi imestan nende julguse üle minna TM tõstma aga ju see oli siis tõesti juba sundkäik.

Meie eelarve järjest kasvav häda see, et viimased koalitsioonid on sinna lisanud puhtalt (ajas kasvavaid) püsikulusid.
Rahaline mänguruum on praktiliselt olematu kogu eelarvemahu juures.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2023 13:49:37 vasta tsitaadiga

Eks sotside tõttu tulevad need maksutõusud.

Ma ise eelistaks maksutõusude asemel pigem lastetoetuse ümber vaadata ja maksta ainult abivajajatele. Praegu minuteada makstakse kõigile tuimalt.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2023 13:57:36 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Kuskohast te lillekesed siis arvasite kogu selle raha riigieelarvesse tulevat?
Ükskõik millene koalitsioon oleks hakanud maksudega mängima sest mujalt lihtsalt enam võtta pole.
Ja pealegi, kui tehakse midagi, millest valimistel ei räägitud vs jäetakse tegemata midagi mida valimistel lubati, siis poliitik valik alati 1. variandi. icon_lol.gif


Sellele oleks tulnud enne mõelda, kui helikopterilt raha külvama hakati ja sahver tühjaks tehti.
Reformaritele oli riigi eelarve seis teada, nad olid valitsuses ka enne valimisi.
Ei saanud see kuidagi üllatus olla, ise nad ka selles rahakülvis osalesid aga enne valimisi oli suu vett täis ja vaja ju hääli “osta”.
Või oleks siis vett täiski olnud, hoopis kõva häälega kuulutati: maksud ei tõuse.

bladerunner kirjutas:
Maksuküür ma usun kaob, seda siis hiljemalt 2025.a. kui TM tõuseb. Need enamvähem nullivad rahaliselt teineteist.
Ise kõrgepalgalisena isegi veidi võidan sellest.


Ei usu enne kui näen, süües kasvab isu ja raha on alati vähe.

bladerunner kirjutas:
KM kohapealt - RE idee ja soov on alati olnud odavad tööjõumaksud ja tarbimise maksustamine.
Sellest suhtes isegi veidi imestan nende julguse üle minna TM tõstma aga ju see oli siis tõesti juba sundkäik.


KM ongi oma olemuselt tarbimismaks.
Tulumaksu tõstmise koha pealt, natuke arusaamatu, maksuküüruga karistatakse nagunii juba keskklassi päris korralikult.

bladerunner kirjutas:
Meie eelarve järjest kasvav häda see, et viimased koalitsioonid on sinna lisanud puhtalt (ajas kasvavaid) püsikulusid.
Rahaline mänguruum on praktiliselt olematu kogu eelarvemahu juures.


Kes need sinna lisas?
Mina või sina?
Ikka valitsev koalitsioon lisas, kelle üks osalisi nüüd käsi laiutab et raha pole ja maksukirve meile kõigile selga lajatab.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 08.04.2023 13:59:38, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 08.04.2023 13:57:59 vasta tsitaadiga

M00t, mina nüüd küll nii kiirelt sotse süüdistama ei hakkaks. RE enda valmislubadus "maksuküüru" kaotamise kohta oli kaugelt kõige kallim lubadus.

Sihitud toetused on muidugi toredad aga lõpuks võib nende haldamine kulukamaks minna vs nende "helikopterilt külvamine".
+ lisaks tõuseb kohe oht et hakatakse erinevaid toetusi endale kombineerima.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2023 14:03:48 vasta tsitaadiga

Igal juhul maksukoormus ja elukallidus Eestis saab korraliku boosti ja ettevõttluskliima korralikult jalaga munadesse.
Reformierakonnalt muidugi sellist lüket ei oodanud ilmselt keegi, loodetavasti on inimestel see järgmistel valimistel meeles.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2023 14:05:11 vasta tsitaadiga

Vähemalt välisministri osas on lootusi, et saab enam-vähem õige inimene kohale
https://www.eesti200.ee/news/et/margus-tsahkna-eestis-peab-tekkima-laskemoona-ja-relvade-tootmise-voime

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2023 14:05:42 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Kuskohast te lillekesed siis arvasite kogu selle raha riigieelarvesse tulevat?
Ükskõik millene koalitsioon oleks hakanud maksudega mängima sest mujalt lihtsalt enam võtta pole.
Ja pealegi, kui tehakse midagi, millest valimistel ei räägitud vs jäetakse tegemata midagi mida valimistel lubati, siis poliitik valik alati 1. variandi. icon_lol.gif

Maksuküür ma usun kaob, seda siis hiljemalt 2025.a. kui TM tõuseb. Need enamvähem nullivad rahaliselt teineteist.
Ise kõrgepalgalisena isegi veidi võidan sellest.

KM kohapealt - RE idee ja soov on alati olnud odavad tööjõumaksud ja tarbimise maksustamine.
Sellest suhtes isegi veidi imestan nende julguse üle minna TM tõstma aga ju see oli siis tõesti juba sundkäik.

Meie eelarve järjest kasvav häda see, et viimased koalitsioonid on sinna lisanud puhtalt (ajas kasvavaid) püsikulusid.
Rahaline mänguruum on praktiliselt olematu kogu eelarvemahu juures.


Nojah. Aga vaatame ühte tavalist Eesti perekonda. Ilmselt suures plaanis käib raha teenivate pereliikmete palk enamvähem majandusega samas rütmis ehk protsentuaalselt vaadates ikka toit, meelelahutus, transport, eluase jne. moodustavad enamvähem sama protsendi sissetulekust. Neid protsente võib ju ümber mängida vastavalt konkreetsele ajahetkele, aga päris nii ei saa, et lööd jalaga ülemuse kabineti ukse lahti ja nõuad palka juurde põhjendusega, et kolisin magalarajooni korterist uhkesse häärberisse ja nüüd on mul kulud suuremad. Aga piltlikult riik just seda teebki kuna riigi "tööandjaks" on kõik kodanikud. Saan aru, et kui mingeid toetusi/soodustusi või niisama raha helikopterilt on juba jagama hakatud, siis seda dzinni pudelisse tagasi panna on üsna ebapopulaarne otsus, aga samuti pole maksude tõstmine teab mis populaarne otsus.

Edit:
Etz kirjutas:
Igal juhul maksukoormus ja elukallidus Eestis saab korraliku boosti ja ettevõttluskliima korralikult jalaga munadesse.
Reformierakonnalt muidugi sellist lüket ei oodanud ilmselt keegi, loodetavasti on inimestel see järgmistel valimistel meeles.


Noh jah. On see RE enne ka lollusi teinud. Aga eks näis kuidas teised seekord käituvad. Siiani on RE olnud selline mitte just ideaalne, aga mitme kehva vahel valides parim valik.
Ei teagi kuidas oleks läinud, kui parempoolsed oleks niipalju hääli saanud, et koalitsioonikõnelustel ka laua taha oleks saanud.
Samas analoogselt RE kunagise plaaniga(mis toppama jäi) tulumaksu hoopis järk-järgult alandada ei tule vist keegi enam välja.


viimati muutis napoleon 08.04.2023 14:12:41, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2023 14:07:04 vasta tsitaadiga

napoleon, thumbs_up.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2023 14:37:10 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
https://fp.lhv.ee/forum/free/133175?postId=3036053

tsitaat:
Eesti probleem pole mitte madalad maksud vaid “tasuta kõike ja kõigile” jagamine. Seejuures kvaliteet tasuta teenustel aasta-aastalt aina langeb ja kulud kasvavad - ühistransport, teed, haridus, tervishoid jm ehk kõik sektorid kus valitseb veel sotsialism ning kuhu pole jõudnud kapitalism. Ladudes makse juurde, koormatakse üha ebaproportsionaalsemalt neid kes selle “tasuta sotsialismi” kinni maksavad ning Eesti ettevõtluskliima ning konkurentsivõime seda pikas plaanis välja ei kannata.


Eestis teed tasuta icon_eek.gif
Kütuseaktsiis.
Raskeveoki maks.
Teekasutustasu.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 08.04.2023 14:47:13 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Vähemalt välisministri osas on lootusi, et saab enam-vähem õige inimene kohale
https://www.eesti200.ee/news/et/margus-tsahkna-eestis-peab-tekkima-laskemoona-ja-relvade-tootmise-voime
Tsahknal puudub jällagi igasugune karisma ja jõulisus mida praegusel ajal sõnumite edastamiseks ja Eesti edukaks esindamiseks vaja läheks. Kallas üksinda ka igale poole ei jõua.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Sisepoliitika teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 524, 525, 526 ... 895, 896, 897  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.