Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 493, 494, 495 ... 868, 869, 870  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SndyBrdge
HV vaatleja
SndyBrdge

liitunud: 11.07.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.03.2017 00:55:24 vasta tsitaadiga

Uued kliendid enam 300/300 ei saa? Vaatan et valikutest kadunud
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KurjaJuur
HV kasutaja
KurjaJuur

liitunud: 17.07.2007




sõnum 17.03.2017 11:18:42 vasta tsitaadiga

Paistab, et saab ainult neis kohtades, kuhu gigabitti ei pakuta veel. Ise sai just võetud.
_________________
Steam|Last.fm|
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maxstpau
HV veteran
Maxstpau

liitunud: 30.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.03.2017 11:27:56 vasta tsitaadiga

ADSL võiks kiirust 20ne pealt tõsta minu kandis icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 17.03.2017 12:06:58 vasta tsitaadiga

Maxstpau kirjutas:
ADSL võiks kiirust 20ne pealt tõsta minu kandis icon_biggrin.gif

Ja kui tõstabki, siis kui see käes on, siis "võiks 50 pealt tõsta", onju. jne.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maxstpau
HV veteran
Maxstpau

liitunud: 30.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.03.2017 12:20:35 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Maxstpau kirjutas:
ADSL võiks kiirust 20ne pealt tõsta minu kandis icon_biggrin.gif

Ja kui tõstabki, siis kui see käes on, siis "võiks 50 pealt tõsta", onju. jne.



Ausalt öeldes võiks olla küll 50mb/s, miks mitte. Ma istusin kümme aastat või enamgi 12mb/s ning siis eelmine aasta järsku otsustati, et saavad selle tõsta 20mb/s peale.
Nüüd kui UHD telekas toas istub tuli ka kiirema interneti isu.
Kommentaarid: 101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.03.2017 12:22:19 vasta tsitaadiga

SndyBrdge kirjutas:
Uued kliendid enam 300/300 ei saa? Vaatan et valikutest kadunud


Täiesti p.utsis asutus ikka. Kes tahtsid 1g/1g ära proovida ei saa enam 300/300 tagasi minna kuna paketti pole.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 17.03.2017 12:23:31 vasta tsitaadiga

Tee kaebus, kuna avalikus hinnakirjas veel asi väljas.

https://www.telia.ee/images/documents/hinnakirjad/est/ekodu.pdf

19.19.1.1.12. kiirus kuni 300 Mbit/s / 300 Mbit/s ⁽³¹⁾ 27,50 33,00 €/kuu

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.03.2017 13:04:58 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Maxstpau kirjutas:
ADSL võiks kiirust 20ne pealt tõsta minu kandis icon_biggrin.gif

Ja kui tõstabki, siis kui see käes on, siis "võiks 50 pealt tõsta", onju. jne.

... ja mis sind kõditab pidevalt selliseid repliike loopima? Kus on siin konstruktiivsus ja asjalikkus, mida teistelt eeldad?

... ma ei ütle, et kiirused ei peaks kasvama, kuid praegune seis ikka nörritab äärmiselt paljusid. Kiirused kihutavad muudkui üles, kuid ei jõua miskipärast siiski valdava osa klientideni. Isegi suuremates linnades on piisvalat naeruväärseid kohti, kus üksnes tänav lahutab kliente internetitehnoloogilisest kuristikust. Teenusepakkujad ise lisavad õli tulle rääkides kõiksugu tulevikutehnoloogiatest ja enda võimekkusest. Loomulikult tekitab selline olukord segadust ja arusaamatust ning lõpuks ka vimma, kui neid lahendusi küsima minnes naerdakse sind sisuliselt välja. Ma saan aru, kui mõnel lööb siinkohal professionaalne kretinism üle ääre ja iroonilised märkused ei püsi vaka all. Samas võiks mõelda, et see pole klientide süü, et nad ennast petetuna tunnevad. Teenusepakkujad ise kütavad seda haipi pidevalt, suutmata reaalsuses aga tekitatud illusioonile vastata ja nõudlust rahuldada ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
undo
Kreisi kasutaja
undo

liitunud: 23.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.03.2017 13:10:53 vasta tsitaadiga

Nojah, Tartus suur osa Tammelinnast 12/1-ga vase otsas. Valguse vedamine 6k+.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004




sõnum 17.03.2017 18:53:08 vasta tsitaadiga

Osatakse ka öelda, miks ärikliendile samade kiirustega pakett palju kordi kallim on? Oma kontoris teeme praegu paketivahetuse 100/100 pealt 200/200 peale. Hind kasvab 195.- pealt 295.- peale kuus. 1G/1G maksab üleüldse 621.-/kuu. Konkurentsi puudumise situatisoon, kus nutad ja maksad?
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 17.03.2017 19:02:04 vasta tsitaadiga

SLA maksab.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 17.03.2017 19:09:46 vasta tsitaadiga

Etsike kirjutas:
Osatakse ka öelda, miks ärikliendile samade kiirustega pakett palju kordi kallim on? Oma kontoris teeme praegu paketivahetuse 100/100 pealt 200/200 peale. Hind kasvab 195.- pealt 295.- peale kuus. 1G/1G maksab üleüldse 621.-/kuu. Konkurentsi puudumise situatisoon, kus nutad ja maksad?


Starman era ja ärikliendil vahet ei tee, Elisa teeb ja Telia teeb, teenuse tingimustest leiad erinevused. Lühike kuid võimalik, et sulle mitte oluline argument on see, et rikete lahendamise kiirus on suurem, teenuse monitooring ja SLA ning AIP võimalused, kallim ärikliendiseade vastavalt teenusele, personaalne kliendihaldur ja kaugabi jms.
Konkurentsi puudust ei tohiks olla, kõik suuremad operaatorid pakuvad suuri kiiruseid ja lubatakse igale poole, vajadusel luuakse selleks erilahendus, olgu siis maalt või õhust.


viimati muutis indrpo 17.03.2017 19:10:36, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 17.03.2017 19:10:12 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
SLA maksab.
Kogemuse järgi ei tohiks küll nii olla. Vahepeal sai iga nädal helistatud, et nett kaob pidevalt. Öeldi, et tehke ruuterile restart ja meie võrgus pidi õhtusel ajal sitaks liiklust olema, mis tapab ruuteri maha. Kontrollisin ja kuulasin liiklust hommikul, päeval ja õhtul - mingit üleliigset koormust võrgus ei ole olnud. Kui nett oli püsti, oli ka ping madal ja kiirus põhjas. Lõpuks tõime esindusest uue ruuteri ja probleemid kadusid. Paar nädalat Telioni poolt mitte mingit initsiatiivi.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 17.03.2017 19:18:15 vasta tsitaadiga

SLA on standardpakettidel "next business day". Seega ei ole viimane oluline faktor teenuse saamisel. Ainus eelis on staatiliste ip-de omamine ja võimalus osadel võtmeklientidel oma haldur saada.

raxz, kui teise ruuteriga probleem lahenes, siis ilmselgelt hakkas vana teie ühenduse koormuse all surema. ainus viis seda tuvastada oleks paketianalüsaatorit jooksutada 24/7/365. Ettevõtte sisevõrk ei ole telekomettevõtte pärusmaa.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004




sõnum 17.03.2017 19:25:37 vasta tsitaadiga

Starman võib küll era- ja äriklientidel vahet mitte teha, aga nad pakuvad ebasümeetrilst (aeglase üleslaadimisega) ühendust, mis meie vajadustega ei sobi.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 17.03.2017 19:27:47 vasta tsitaadiga

Pailaps, meie võrgus on liiklus põhimõtteliselt vaid siis, kui inimesed on kontoris. Öösel on väga vähe liiklust. 4 APd suhtlesid midagi ja accessi serveris on 2 ühendust. 1 NAS oli ka vahepeal ajutiselt võrgus, aga see on USB ketastelt andmete kopeerimiseks. Üle võrgu neid sadu gigabaite ei liigutata. Kaamerad on eraldi switchi taga omaette võrgus. Ühesõnaga ei olnud liiklust, mis ruuteri ära saaks tappa. Proovisime ka päev otsa mitmest arvutist populaarseid torrenteid tõmmata, et võrk ära tappa. Ei saanud hakkama. Aga mingil suva hetkel kadus ise. Oli ära kadunud ka öösel, kui hommikul tulles ühendust ei olnud.
Lihtsalt oli tegemist surnud ruuteriga. Asemele tuli sama Inteno ja kõik jälle toimib. Kas on siis nii, et äriklient peab suuremat summat makstes paar nädalat ruuterit restartima ja seejärel ise vea diagnoosima ning ära parandama et saaks tööd edasi teha? Tehnikut ärikliendi juurde kontrollima, parandama, või vahetama ei saadeta?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010




sõnum 17.03.2017 19:40:03 vasta tsitaadiga

indrekp, räägi kui lähedal sa üldiselt kraanile oled? Mõtlen seda, et kas tead ka Telia erinevate arenduste kohta ja kas hetkel vasemeestele ka üldse kuskil midagi uut pakutakse või hakatakse pakkuma või on vase peal suuremate kiiruste saamine ikka veel kaugem tulevik?
Hetkel üllatuslikult 40/10 peal, kuigi pikalt tehti mulle selgeks, et olen jaamast 900m kaugusel. Jaam on ikka samas kohas ja midagi uut pole püsti pandud, aga kiirust sain törts juurde kui 12/1. Meil ka optika siin alevikus sees ja jookseb mul majast mõnekümne meetri kauguselt mööda, aga see veeti vaid selleks, et saaks kohaliku raamatukogu ja sellised toredad kohad optika taha.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 17.03.2017 19:49:45 vasta tsitaadiga

Kiirust ei pakutagi mitte liini pikkuse vaid liini parameetrite kvaliteedi järgi. See oli algusaegadel selline teoreetiline jutt, et kui liin on nii pikk, siis.. .
Reaalselt ei saa keegi otse hinnata, kus see liin täpselt oma lookeid teeb ja linnulennul ju ta kliendini üldjuhul ei tule. Igasugu liiniparameetrite mõõtetarkvaradega saab muidugi ka liini pikkust hinnata aga see ei pane siiski piiri paika, et ei saa või saab.

Igatahes on näha, et vaseklientide jaoks läheb asi iga teenusepakkuja poolse timmimisega aina paremaks. Eks see ADSL läheb õige pea kinni ka.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010




sõnum 17.03.2017 20:02:11 vasta tsitaadiga

No ma ei ütle, et mulle ei oleks meeldinud, et upload 1000% kasvas icon_biggrin.gif aga tahaks nagu veel icon_smile.gif
Ma ei ole nagu nii kodus nende erinevate vase peal toimivate lahenduste kohalt, aga indrekp on siin erinevaid väljendeid ja lahendeid loopinud, tore olekski kuulda, et mõni tuleb ka minu kodule lähemale icon_smile.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 17.03.2017 20:06:11 vasta tsitaadiga

Ega meil vasepoistel suurt imet loota pole. Palju kiiremaks ilmselt ei lähe. Sul sealkandis ju juba pea aasta kaevavad torusid maasse, asi siis see optika ka maha visata.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010




sõnum 17.03.2017 20:12:52 vasta tsitaadiga

Meil on siin kõik korralikult plaanitud icon_biggrin.gif Paar aastat tagasi käis EE ja pani enamuse(mitte kõik) elektri maha. Minu elekter tuleb ikka mööda poste majani. Siis nüüd kaevati kanal ja vesi maasse, juba on valmis projekt, et sama koht kuhu just vesi ja kanal maha pandi, kaevatakse lähiaastatel üles ja tekitatakse kergliiklustee ja küll peale seda paned EE jälle kaableid maha, ehk saab veel lahti kaevata icon_biggrin.gif
Tegelikult tänu nendele EE kaevudele nägingi, et minu majast veeti optika mööda, Elteli mehed paar nädalat pusisid oma kaablirulliga mööda neid kaeve icon_smile.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 17.03.2017 20:27:11 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Pailaps, meie võrgus on liiklus põhimõtteliselt vaid siis, kui inimesed on kontoris. Öösel on väga vähe liiklust. 4 APd suhtlesid midagi ja accessi serveris on 2 ühendust. 1 NAS oli ka vahepeal ajutiselt võrgus, aga see on USB ketastelt andmete kopeerimiseks. Üle võrgu neid sadu gigabaite ei liigutata. Kaamerad on eraldi switchi taga omaette võrgus. Ühesõnaga ei olnud liiklust, mis ruuteri ära saaks tappa. Proovisime ka päev otsa mitmest arvutist populaarseid torrenteid tõmmata, et võrk ära tappa. Ei saanud hakkama. Aga mingil suva hetkel kadus ise. Oli ära kadunud ka öösel, kui hommikul tulles ühendust ei olnud.
Lihtsalt oli tegemist surnud ruuteriga. Asemele tuli sama Inteno ja kõik jälle toimib. Kas on siis nii, et äriklient peab suuremat summat makstes paar nädalat ruuterit restartima ja seejärel ise vea diagnoosima ning ära parandama et saaks tööd edasi teha? Tehnikut ärikliendi juurde kontrollima, parandama, või vahetama ei saadeta?


Kui äriklient soovib sisevõrgu tööde eest maksta, siis ma ei näe muret. Samas ettevõtte it-spetsialisti asendamine ei kuulu tõepoolest Telia poolt teostavate tööde nimekirja.

Väike ettevõtete jaoks mõeldud viimane link https://www.telia.ee/ari/it/tookohtade-haldus

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.03.2017 20:55:03 vasta tsitaadiga

Minul näitab et 300/300 on täiesti olemas. icon_confused.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 17.03.2017 21:06:42 vasta tsitaadiga

Timoha, see juba tehti korda.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 17.03.2017 21:10:06 vasta tsitaadiga

eltso, ega mul erilist soovi foorumis mingit Telia supporti mängida pole, ma lihtsalt pole seda.
Vahel käin ja poetan mõne uudise või info mis Telia teenustega seotud. Kui mõnel on kriitiline mure olnud millega ta Teliast lahendust pole saanud, olen püüdnud edastada kusagile.
Ennustaja Edgar ma ei ole seega mingit fiibrit ma sulle lubama ei hakka. Nagu varem juba kirjutatud, Telia tahab 2020 aastaks ADSL kinni panna. Selge on see, et kõiki neid kliente traadita netile ei viida, seega valitakse ja investeeritakse võrku vastavalt piirkonnale kas mõnele kiiremale vase tehnoloogiale ehk jaam lähemale või siis optikasse. Rahustuseks võin öelda, et tasuta fiiber niikuinii tuppa tulema ei hakka, olgu see sul kasvõi maja kõrval aia all. On kohti kus uuselamurajoonidesse on rajatud GPON võimalus, et klient saab vajadusel liituda on ka torud majadeni veetud vms. tehakse mingeid tasuta liitumise kampaaniaid, tullakse ja keevitatakse. Enamasti tuleb ikka eramajas ise liigutada, kortermajas lihtsam, seal korja koosolek kokku mida ikka vahel tehakse ning võtke vastu otsus soovi kohta ning soovijate arvu kohta ning edastage teenusepakkujale, siis tuleb otsus vastu. Otsus sõltub muidugi ka maja asukohast ning sellest kas on toru majas või mitte jnejne. Need juba taaskord teada teemad.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 493, 494, 495 ... 868, 869, 870  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.