Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 483, 484, 485 ... 489, 490, 491  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest?
Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg
38%
 38%  [ 170 ]
Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen
13%
 13%  [ 62 ]
Pole läbinud ajateenistust
47%
 47%  [ 212 ]
hääli kokku : 444

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
karl660
HV vaatleja

liitunud: 31.10.2014




sõnum 16.01.2020 11:38:30 vasta tsitaadiga

Tundub küll huvitav eriala kui saaksid mõnel õppusel reaalselt oma oskuseid rakendada. Niisama tuim klassiruumis tabelite täitmine võib tõesti nüri olla.

Jah, eriala oli tõesti äge, sest armastan matemaatikat ja füüsikat ning oleks tahtnud oma kallist riiki teadmistega toetada.


viimati muutis karl660 16.01.2020 11:42:19, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 16.01.2020 11:39:38 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et seal on palju, mis jäi kirjutamata. Ei ole päris nii, et saad kopsupõletiku ja siis kedagi ei koti. Ikka ise peab ka enda tervisest hoolima, laats ju iga päev avatud.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karl660
HV vaatleja

liitunud: 31.10.2014




sõnum 16.01.2020 11:40:10 vasta tsitaadiga

Smati kirjutas:
Ma arvan, et seal on palju, mis jäi kirjutamata. Ei ole päris nii, et saad kopsupõletiku ja siis kedagi ei koti. Ikka ise peab ka enda tervisest hoolima, laats ju iga päev avatud.


Tapal ei ole laatsa.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.01.2020 11:42:20 vasta tsitaadiga

karl660 kirjutas:
Smati kirjutas:
Ma arvan, et seal on palju, mis jäi kirjutamata. Ei ole päris nii, et saad kopsupõletiku ja siis kedagi ei koti. Ikka ise peab ka enda tervisest hoolima, laats ju iga päev avatud.


Tapal ei ole laatsa.


Kas meditsiinikeskus kadus kuskile ära? 2014/15 oli täiesti olemas ja sai üsna mõistlikku meditsiinilist tuge vajadusel. Sõdurikodust järgmine hoone pääsla poolt tulles. Voodikohtasid polnud, eriti haigetele eraldati kasarmus magala.

_________________
Kui inimesel on lamba-ajud, on ka kaasaegne meditsiin võimetu!
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 16.01.2020 11:47:51 vasta tsitaadiga

prtv kirjutas:
Kas te unustasite kopsupõletiku kohta lugeda


Edit oli hiljem

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karl660
HV vaatleja

liitunud: 31.10.2014




sõnum 16.01.2020 11:49:16 vasta tsitaadiga

piraat262 kirjutas:
karl660 kirjutas:
Smati kirjutas:
Ma arvan, et seal on palju, mis jäi kirjutamata. Ei ole päris nii, et saad kopsupõletiku ja siis kedagi ei koti. Ikka ise peab ka enda tervisest hoolima, laats ju iga päev avatud.


Tapal ei ole laatsa.


Kas meditsiinikeskus kadus kuskile ära? 2014/15 oli täiesti olemas ja sai üsna mõistlikku meditsiinilist tuge vajadusel. Sõdurikodust järgmine hoone pääsla poolt tulles. Voodikohtasid polnud, eriti haigetele eraldati kasarmus magala.


Meditsiinikeskus seal on. Aga Tapal puudub isolaator, kus haigeid ravida. Meil oli SBK-s nii, et toas oli noormees kopsupõletikus ja teda raviti tervetega samas toas ja peale seda kopsupõletik levis teistele edasi ja praktiliselt pool tuba oli kopsupõletikus. Sain isegi selle viiruse ning sain kasarmurežiimi ning pool tuba ka katkestas ajateenistuse.


viimati muutis karl660 16.01.2020 11:51:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.01.2020 11:50:12 vasta tsitaadiga

karl660 kirjutas:
Ajateenistust tuleks kindlasti muuta mõistlikumaks. Meditsiinisüsteem on seal küll kohutav. Käisin eelmine aasta ajateenistuses ning sain 5 kuud olla ja katkestasin teenistuse. Oleks tahtnud väga ajateenistuse lõpuni teha ning õppida sealt eluks nii palju kui saab aga ei. Mu kogemus oli selline, et läksin ajateenistusse tervena ja sain 3200m jooksmises 100punkti. Hiljemalt sain kopsupõletiku ning ravi oli selline, et purk VITAMIINE ning peale seda põletik läks südamesse ja haiglas ma lõpetasin.


blink.gif

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 16.01.2020 11:56:16 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 00:50:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004




sõnum 16.01.2020 12:05:37 vasta tsitaadiga

Sõja ajal ütled vastasele ka, et ma praegu ei saa, siit valutab?
_________________
------
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.01.2020 12:09:31 vasta tsitaadiga

hans kirjutas:
Sõja ajal ütled vastasele ka, et ma praegu ei saa, siit valutab?


KV eesmärk ei ole rahuajal inimesi vigaseks teha. Kohati lonkava meditsiinilise süsteemi tõttu siin-seal juhtub.

_________________
Kui inimesel on lamba-ajud, on ka kaasaegne meditsiin võimetu!
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008




sõnum 16.01.2020 12:14:47 vasta tsitaadiga

hans kirjutas:
Sõja ajal ütled vastasele ka, et ma praegu ei saa, siit valutab?

KV eesmärk ju inimesed piiratud aja jooksul välja koolitada, et sõja ajaks valmis olla. KV =/= sõda. Kui KV ajal ei saa sõdurid sajaprotsendiliselt oma aega seal ära kasutada, kas siis tänu jalavigastusele, kopsuviirusele vms, siis järelikult ei ole nad ka sõjaks 100% valmis.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karl660
HV vaatleja

liitunud: 31.10.2014




sõnum 16.01.2020 12:19:24 vasta tsitaadiga

Jah, seal ei ole nii lihtne, et jalutad laatsa arstile ja lähed tagasi. Enne pead pöörduma oma ülema poole ja ülem paneb laatsa aja ning ootad nädala või kaks ning saad med. õe juurde. Õde vaatab su üle ja paneb aja arstile või ei tee midagi. Mul oli nii ,et mul oli diagnoositud kopsupõletik ja olin kasarmurežiimis ravil koos tervetega samas toas ning enesetunne oli ikka väga kehv ning ei saanudki arsti jutule, sest õde jagas vitamiine ja valguvaigisteid. Umbes 2 kuud hiljem sain aru, et midagi on valesti, ma ei jõua enam trepist ülesse kõndida ning mega väsimus ja kuna see on minu tervis, siis helistasin oma perearstile ja tänu talle sain saatelehe Tartu Ülikooli Kliinikumi ning sealt edasi kardioloogiasse ja saadeti kiirelt südame MRT-sse. Tuligi välja, et kopsupõletiku tagajärel tekkis tüsistus ja äge südamelihase põletik ning jälgiti südamepauna tamponaadi osas. Mind saadeti kasarmusse tagasi ja ravi koos TERVETEGA samas toas. Ma sain sealt kohe kellegilt gripi viiruse ja 40 kraadine palavik ning terve tuba oli haige seal. Lõpuks läks mul tervis nii halvaks, et mulle kutsuti kiirabi ning viidi haiglasse. Eesti kaitsevägi vastas, et minu eesmärk oligi reservi saada aga tegelikult polnud nii, sest ma väga tahtsin ajateenistuse lõpetada.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 16.01.2020 12:30:04 vasta tsitaadiga

karl660 kirjutas:
Hiljemalt sain kopsupõletiku ning ravi oli selline, et purk VITAMIINE ning peale seda põletik läks südamesse ja haiglas ma lõpetasin.

Viirusliku kopsupõletiku ravi ongi sümptomaatiline, sisuliselt kui muid kaebusi pole on vaja vedelikku tarbida, rahu ning jah, vitamiine (õigupoolest tasakaalustatud ja täisväärtuslikku toitu). Osa diagnostikast/ravist on ka südame kahinate kuulamine (mida vist, nagu järgmistest postitustest lugeda, ei tehtud või õde/arst ei suutnud kohinaid kuulda).

Tõsi, selle juures peab olema regulaarne kontroll - justnimelt tüsistuste vältimiseks.

Meditsiinilise hooleta jätmine on muidu väga konkreetselt sellise osakonna teema - http://www.mil.ee/et/kaitsevagi/muud-yksused/peainspektoriteenistus

Kui juba pole avaldust teinud/ühendust võtnud ole hea ja tee seda, sind küll tagant järgi ei aita aga probleemidest peab teavitama, et asjad paremaks saada.

E: Arstiabi saamine ei tohi kindlasti olla vaid läbi ülema pöördumise ja nädalate kaupa ootamise. Veel mõnda aega tagasi oli hommikuse rivistuse osa probleemide kokku korjamine ja hiljem med. punkti minek. Erakorraliste probleemidega oli pöördumine lubatud igal ajal (kui ööpäevaringne med. teenus oli väeosas siis suvalisel ajal, kui mitte siis med. õe vastuvõtule pidi saama ühe tööpäeva jooksul - ja sai ka).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.01.2020 12:46:19 vasta tsitaadiga

Isegi selle laatsa kadalipu läbinud, oli endalgi sarnane kogemus sellega mis karl kirjutas. Stressmurrule kirjutati diclaci välja ja nõnda süvenes icon_lol.gif
_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karl660
HV vaatleja

liitunud: 31.10.2014




sõnum 16.01.2020 12:50:47 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
karl660 kirjutas:
Hiljemalt sain kopsupõletiku ning ravi oli selline, et purk VITAMIINE ning peale seda põletik läks südamesse ja haiglas ma lõpetasin.

Viirusliku kopsupõletiku ravi ongi sümptomaatiline, sisuliselt kui muid kaebusi pole on vaja vedelikku tarbida, rahu ning jah, vitamiine (õigupoolest tasakaalustatud ja täisväärtuslikku toitu). Osa diagnostikast/ravist on ka südame kahinate kuulamine (mida vist, nagu järgmistest postitustest lugeda, ei tehtud või õde/arst ei suutnud kohinaid kuulda).

Tõsi, selle juures peab olema regulaarne kontroll - justnimelt tüsistuste vältimiseks.

Meditsiinilise hooleta jätmine on muidu väga konkreetselt sellise osakonna teema - http://www.mil.ee/et/kaitsevagi/muud-yksused/peainspektoriteenistus

Kui juba pole avaldust teinud/ühendust võtnud ole hea ja tee seda, sind küll tagant järgi ei aita aga probleemidest peab teavitama, et asjad paremaks saada.

E: Arstiabi saamine ei tohi kindlasti olla vaid läbi ülema pöördumise ja nädalate kaupa ootamise. Veel mõnda aega tagasi oli hommikuse rivistuse osa probleemide kokku korjamine ja hiljem med. punkti minek. Erakorraliste probleemidega oli pöördumine lubatud igal ajal (kui ööpäevaringne med. teenus oli väeosas siis suvalisel ajal, kui mitte siis med. õe vastuvõtule pidi saama ühe tööpäeva jooksul - ja sai ka).


Ma kirjutasingi ja nad vastasid, et väga kahju, et sul nii läks ja kõik. Kuna katkestasin ajateenistuse ja olin haige, siis ei saanud tööle minna ning polnud ka raha, et ravimeid osta, siis nõudsin Eesti kaitseväelt ,et nad maksaks kinni ravimid ja bussipiletid minu elukoha ja haigla vahet. Lõpuks pool aastat hiljem sain neilt ~ 200 eur. Mulle ei meeldi see ülbe käitumine.
Igatahes mul vedas, et sain läbi perearsti otse haiglasse uuringutele.


viimati muutis karl660 16.01.2020 12:52:47, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 16.01.2020 12:51:18 vasta tsitaadiga

Kurioosne lugu.
Meil said tõbised ja sandid sama päev arsti juurde, kui tarvis.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 16.01.2020 12:57:25 vasta tsitaadiga

Meil suht sama, 2011-12 teenides. Raskemad haiged kasarmurežiimil, vajadusel Vahipatti kus oli pealaats vms. Viiruslikule põletikule antibiotikumi ei kirjuta välja nagunii ju.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.01.2020 13:00:10 vasta tsitaadiga

prtv kirjutas:
Isegi selle laatsa kadalipu läbinud, oli endalgi sarnane kogemus sellega mis karl kirjutas. Stressmurrule kirjutati diclaci välja ja nõnda süvenes icon_lol.gif

Sama siin..
Kommentaarid: 1007 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 727
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 16.01.2020 13:01:46 vasta tsitaadiga

Fastumit anti 2006 iga asja jaoks. Või siis NeoAngin lutsukaid... iga päev läks üks leht neid icon_biggrin.gif
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003




sõnum 16.01.2020 13:03:58 vasta tsitaadiga

2008-2009 oli asi igatahes mõsitlik. Hommikusel rivistusel kurtsid muret. Käisid laatsas ära, oma stressmurruga sain kohe haiglasse röntgensise, peale seda MRT, kuu Seli ja ja kojuminek.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.01.2020 13:07:15 vasta tsitaadiga

Oliverk kirjutas:
2008-2009 oli asi igatahes mõsitlik. Hommikusel rivistusel kurtsid muret. Käisid laatsas ära, oma stressmurruga sain kohe haiglasse röntgensise, peale seda MRT, kuu Seli ja ja kojuminek.

2015-2016 oli teine lugu. Kuu aega raviti stressmurdu diclaciga, õnneks enne rännakut saadeti ikka reziimile ära, siis kuu aega laatsas, kuu selis ja siis KAKi oodates kuu aega sai moppi lükata ühe jalaga icon_neutral.gif
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
est11
Mees metsast

liitunud: 20.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.01.2020 13:09:31 vasta tsitaadiga

misasi see stressmurd on ?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.01.2020 13:11:59 vasta tsitaadiga

Koormus, väsimus, pingemurd vms. Mina sain oma 3MT kondikesest jagu jalal
_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003




sõnum 16.01.2020 13:12:33 vasta tsitaadiga

prtv kirjutas:
Oliverk kirjutas:
2008-2009 oli asi igatahes mõsitlik. Hommikusel rivistusel kurtsid muret. Käisid laatsas ära, oma stressmurruga sain kohe haiglasse röntgensise, peale seda MRT, kuu Seli ja ja kojuminek.

2015-2016 oli teine lugu. Kuu aega raviti stressmurdu diclaciga, õnneks enne rännakut saadeti ikka reziimile ära, siis kuu aega laatsas, kuu selis ja siis KAKi oodates kuu aega sai moppi lükata ühe jalaga icon_neutral.gif

Ajaline vahemik millal koju sai oli jah pikk. Nagu kaitseväel kohane.
Juhtus esimeses laskelaagris. juuli lõpp augusti algus? Koju sain novembris. Aga murrust alates olin füüsilsiest vabastatud. Selis olin vist septembris. Kuu aega olin patis, suht midagi tehes. Kuna igav oli siis sai pativeebliga asju loetud laos, noortele hommikuvõimlemist läbiviidud kui seerud tööle ei viitsinud tulla.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 16.01.2020 13:42:27 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 00:49:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 483, 484, 485 ... 489, 490, 491  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.