Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 446, 447, 448 ... 546, 547, 548  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oleksid nõus windows 10-t teenusena ostma ehk iga kuu kasutamise eest maksma?
Kindlasti mitte
65%
 65%  [ 373 ]
Pigem ei
27%
 27%  [ 155 ]
Pigem jah
5%
 5%  [ 32 ]
Kindlasti jah
1%
 1%  [ 8 ]
hääli kokku : 568

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2020 13:58:12 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
ja hakkab jälle peale:
tsitaat:

on nii vana, et ühelgi

carring ei teinud kuu aega diagnostikat tartus, sest seade oli hoolduses.

Seade oli hoolduses miks? Windows 10 tõttu?
Krt, miks sa tood näiteid täiesti teisest asjast?

Mul on 40+ arvutipark (vahepeal rohkem, vahepeal vähem), milles hunnikutes erinevat tarkvara, mitte ainult Facebook ja netibrausimine, sealhulgas ka sinu poolt aktsepteeritav profitarkvara (erinevad statistikaprogrammid ja sellega seonduvad andmebaasid jms). Kõik töötab. Kõik on töötanud alates XP-st. Üks ja ainus probleem Windows 10-ga oli see, et Cisco VPN Client lakkas ühel hetkel töötamast ja kõigele lisaks võttis Windows 10 selle maha, kuna polnud supporditud. Ciscol ametlikult antud tarkvarale 10 tuge polnudki (pole aimugi, kas nüüd on) ja mingi registrihäkiga sai selle tööle, aga iga järgmine Windowsi upgrade võttis selle jälle maha. Jah, nüri ja nõme ja ilgelt oleks saanud säästa, kui oleks edasi kasutada saanud (sest Cisco pahapaha, tahab raha), aga krt, see andis lõpuks mulle võimaluse juhtkonnale öelda, et nüüd on kõik - lõpetame 10 aastat vana VPN tarkvara kasutamise, kummi venitamise ja teeme upgrade'i.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2020 14:02:16 vasta tsitaadiga

Mnator, mul on tänaseks korras. tarkvara on sobivas masinas. tõin näite. sa koodid selleks versiooniks asja ümber, tuleb uus versioonitäiendus ja kõik hakkab jälle otsast peale. Betamax,
tsitaat:

Üks ja ainus probleem Windows 10-ga oli see, et Cisco VPN Client lakkas ühel hetkel töötamast ja kõigele lisaks võttis Windows 10 selle maha, kuna polnud supporditud. Ciscol ametlikult antud tarkvarale 10 tuge polnudki (pole aimugi, kas nüüd on) ja mingi registrihäkiga sai selle tööle, aga iga järgmine Windowsi upgrade võttis selle jälle maha. Jah, nüri ja nõme ja ilgelt oleks saanud säästa, kui oleks edasi kasutada saanud (sest Cisco pahapaha, tahab raha), aga krt, see andis lõpuks mulle võimaluse juhtkonnale öelda, et nüüd on kõik - lõpetame 10 aastat vana VPN tarkvara kasutamise, kummi venitamise ja teeme upgrade'i.

DHAAAA! kaua uue lahenduse töölesaamiseks aega läks? mida kasutajad seni tegid? ma olin rahaminni itt, meil oli koos statistikaameti ja loendajatega ikka kordi rohkem masinaid supportida kui pikkusemõõtmiseks läks.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2020 14:17:04 vasta tsitaadiga

Ei läinudki. Iseenesest lahendus oli lihtne. Lükkasin uuendused peale ja upgrade lukku 365 päeva peale. Aasta aega oleks muretu olnud. Olime juba valmis tulemüürile uued litsentsid ostma (nõusolek juhtkonnalt olemas), aga siis avanes võimalus Office365 peale kolida, mis oli igas mõttes tervitatav lahendus, sest kadus ära võrgukettale ligipääsemise küsimus, milleks VPN-i üldse pidi kasutama.
Kui oleks pidanud uue VPN tarkvara, antud juhul Cisco AnyConnecti kasutusele võtma, siis oleks mõlemad paralleelselt kasutuses olnud, kuni kõikides arvutites vajalikud muudatused tehtud. Cisco ASA võimaldas seda.
Ja sul oli seal ministeeriumis veel kerge, sest said servereid + muid uhkeid korporatiivseid haldusvahendeid kasutada. Meil mindi seda teed, et oma server kaotati ära, sest uuel büroopinnal polnud serverit kusagile panna.

Üldiselt on olnud mul ainult üks kord kogu selle 10 aasta jooksul tõsine downtime ja see oli selle tõttu, et esimest korda bürood kolides vahetasime teenusepakkujat ja neetud Zone ei nõustunud DNS andmeid uuendama, sest kontaktisikud olid uuendamata ja olemasolevad ei kõlvanud. Selle tõttu 2 päeva e-mailid ei liikunud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online

sõnum 23.03.2020 14:18:34 vasta tsitaadiga

laurx, ümberkoodimise vajadus on paratamatu töö, sest muu raud vananeb kordi aeglasemalt kui IT-värgid

ja samas w10 asemel kasutaks hulga parema meelega w7 koos SP2-ga (milles oleksid w10 paar-kolm head täiendust), sest w7 on ikka korralik desktop arvuti/normaalse laptopi süsteem
w10 sobib (nagu w8-gi ) tegelikult hästi vaid tahvlititele ja nutitelefonidele (miks seal m$ liiga kergelt püssi põõsasse viskas on mulle osalt arusaamatu)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 23.03.2020 15:26:06 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:

ja samas w10 asemel kasutaks hulga parema meelega w7 koos SP2-ga (milles oleksid w10 paar-kolm head täiendust), sest w7 on ikka korralik desktop arvuti/normaalse laptopi süsteem
w10 sobib (nagu w8-gi ) tegelikult hästi vaid tahvlititele ja nutitelefonidele (miks seal m$ liiga kergelt püssi põõsasse viskas on mulle osalt arusaamatu)


Läpakas on 10 mugav kasutada. Igapäevase pinnid tööribale, muud avakuvale ja tuld. Paljutki käivitad otsinguga.
Mis seal ebamugavamat, ei mõista.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2020 15:43:19 vasta tsitaadiga

Mind häirib see, et pooled seaded on kuhugi äppidesse topitud ehk control paneli kaudu ei saa enam kõike torkida. Miks mulle see kole larakas äpp kui tegemist on desktop masinaga, millel isegi puutetundliku ekraani pole.
Pluss äppide puhul ei meeldi mulle see ka, et nii kui kuhugi klikid, muudetakse seade kohe ära. Vanamoodi OK/Apply nupp, millega muudatused kinnitad oli ikka parem.... sai enne üle vaadata mida torkisid ja vajadusel cancel vajutada
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online

sõnum 23.03.2020 15:44:17 vasta tsitaadiga

Märt., raske seletada, igatahes tunnen, et ei ole siiamaani suutnud ära harjuda selle tahvlitele orienteeritud värgiga
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 23.03.2020 15:53:35 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Märt., raske seletada, igatahes tunnen, et ei ole siiamaani suutnud ära harjuda selle tahvlitele orienteeritud värgiga


Seitset kasutasin samuti, vaid töölaud oli otseteedest kirjum kui praegu.

napoleon, "Sätted" sisaldavad sagedasemaid seadeid, lihtinimesele neist piisab. Sealsamast saad alati süvasätetesse edasi liikuda, kui tarvis, ei pea isegi enamasti "Juhtpaneeli" eraldi käivitama.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2020 16:18:57 vasta tsitaadiga

Ma ei saa aru miks laurxi mure paljudele niivõrd arusaamatu on? Enterprise IT on suuresti igasugu ime-lolluse ajas edasi lohistamine. Imeraud, (sinna juurde kuuluv) imesoft, mille üle sul pole õiget kontrolli ega valikut kuid mis peab töötama vastuolulistest nõuetest hoolimata. Jackpot ongi süsteemid, mis tarnitakse valmis arvutina (või mis töötavad ainult mingis ülispetsiifilises konfiguratsioonis). Soft peab jooksma admin õigustes, peab istuma võrgus/netis, uuendused peavad olema keelatud, virtukas jooksutamine keerab serial/USB ajastuse pekki... - kui midagi näpid siis tugi peseb kohe käed puhtaks. Ning jee keegi sul seda kunagi sinu soovidest lähtuvalt uuendab. Hea kui softist versioon 1.1 isegi kunagi välja tuleb.
Kui klassikaliselt oli Windowsi elutsükkel pisut üle 10a siis nüüd heal juhul 2a, mis on korporatiivmaailmas silmapilk. LTSC jms kola võid pisut päeva päästa, kuid igas olukorras ei sobi.
Sorri aga 40 arvutit on köömes. Selle jaoks pole isegi uhket konfiguratsioonihaldustööriista vaja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online

sõnum 23.03.2020 17:14:33 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
Ma ei saa aru miks laurxi mure paljudele niivõrd arusaamatu on? Enterprise IT on suuresti igasugu ime-lolluse ajas edasi lohistamine. Imeraud, (sinna juurde kuuluv) imesoft, mille üle sul pole õiget kontrolli ega valikut kuid mis peab töötama vastuolulistest nõuetest hoolimata. Jackpot ongi süsteemid, mis tarnitakse valmis arvutina (või mis töötavad ainult mingis ülispetsiifilises konfiguratsioonis). Soft peab jooksma admin õigustes, peab istuma võrgus/netis, uuendused peavad olema keelatud, virtukas jooksutamine keerab serial/USB ajastuse pekki... - kui midagi näpid siis tugi peseb kohe käed puhtaks. Ning jee keegi sul seda kunagi sinu soovidest lähtuvalt uuendab. Hea kui softist versioon 1.1 isegi kunagi välja tuleb.
Kui klassikaliselt oli Windowsi elutsükkel pisut üle 10a siis nüüd heal juhul 2a, mis on korporatiivmaailmas silmapilk. LTSC jms kola võid pisut päeva päästa, kuid igas olukorras ei sobi.
Sorri aga 40 arvutit on köömes. Selle jaoks pole isegi uhket konfiguratsioonihaldustööriista vaja.
mure ise pole arusaamatu, pigem on arusaamatu kui kaua siinmail veel täielik banaanivabariik püsib ja süveneb
üle lahe ei oldagi meist muidu eriti ees aga vajadusel süsteemide uuendamine on vaid omanike rahakoti küsimus, ökonoomia küsimus (s.t. lihtsalt m$ & co meeleheaks uuendusi teha ei soovita)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2020 17:26:44 vasta tsitaadiga

aa, et üle lahe on äge.
ma kunagi ajasin üht camline pingirobotipoolt. soomlased tulid manualiga, kus oli kirjas, et igal komponendil mida nad kasutavad, peab olema nendele väline IP aadress. kui pordisuunamisest rääkisin, vehiti manualiga, et nii ei tohi olla, ma pidin nad 2x pers.se saatma. "osakonnajuhatajale" joonise saatma kuidas töötab pordisuunamine ning mismoodi nemad läbi võrgu oma kolakatele külge saaksid.. selle kirja kuidas kohalik ISP minu pers.e saatis kui 8t välist ip d küsisin, saatsin ka neile edasi.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 23.03.2020 17:38:53 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
Ma ei saa aru miks laurxi mure paljudele niivõrd arusaamatu on? Enterprise IT on suuresti igasugu ime-lolluse ajas edasi lohistamine
Kohe ütelnud, et siin teemas räägitakse enterprise-tasemel asjadest. Ma juba arvasin, et on kodukasutajate-tasemel foorumiteema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2020 17:51:00 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif
kodus on sul format ka parim ravim. KODUS ON KÕIK KORRAS, järelikult ongi kõik korras või?tür.amaeivõi, sul pole siit vaja lugeda seda, et sul kodus molliraamatu ja mingi sitasikutajaga kõik korras on, kusjuures mingid sit.asikutajad juuriti ka välja ja sellel teemal oli ka omajagu kiunu aga need teemad on kenasti kasti läinud, sul on vaja siit tulla lugema juhuks kui sul on mingi asi nihu, kui peenelt öelda.. kodus remondid reset this pc ga ära ja installid ninitest kola uuesti, teed seda näiteks peale tööd. tööjuures siunad "patsiga poissi", et asjad ei tööta vä.. aga mis saab kui see patsiga poiss pead sina ise olema, kes selle asja uuesti käima peab panema ja on juba 2h tööajast kulunud, andmed tähtsad ning klient kohvinurgas juba asju loopima hakkab? ongi üldteema: kodus justkui töötab, eritarkvaraga on probleeme.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online

sõnum 23.03.2020 17:53:21 vasta tsitaadiga

laurx, selle sinu kogemuse peale saan öelda vaid, et issanda loomaed on ikka ülikirju
pentsikusi olen muidugi minagi seal teisel pool lahte kohanud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2020 19:05:51 vasta tsitaadiga

Soome kohta ei tea eriti midagi, aga sõbrad kes Lääne-Euroopas firmades (või nende siinses IT kontoris) töötavad, hoiavad küll vahel kahe käega peast kinni. Just selles mõttes, et kohalikel asutustel on seis palju parem/modernsem/turvalisem ning seal lääne pool on igasugu õudusi suurusjärkudes rohkem.

tsitaat:
mure ise pole arusaamatu, pigem on arusaamatu kui kaua siinmail veel täielik banaanivabariik püsib ja süveneb
üle lahe ei oldagi meist muidu eriti ees aga vajadusel süsteemide uuendamine on vaid omanike rahakoti küsimus, ökonoomia küsimus (s.t. lihtsalt m$ & co meeleheaks uuendusi teha ei soovita)
Turg on selline, et aastal 2015 tarniti uusi tööstusseadmeid Windows XP juhtarvutiga. Nagu endine kolleeg mainis siis muud varianti pole. Kuna tööstusseadmed on ikkagi suht nišiasjad, siis võta või jäta.

Baeskades kirjutas:
Kohe ütelnud, et siin teemas räägitakse enterprise-tasemel asjadest. Ma juba arvasin, et on kodukasutajate-tasemel foorumiteema.
Kontekst oli enterprise hetkel. Eriraud ja -soft (nt teemaks olnud autodiagnostika) on üldiselt ikka äriline teema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2020 19:12:41 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
Baeskades kirjutas:
Kohe ütelnud, et siin teemas räägitakse enterprise-tasemel asjadest. Ma juba arvasin, et on kodukasutajate-tasemel foorumiteema.
Kontekst oli enterprise hetkel. Eriraud ja -soft (nt teemaks olnud autodiagnostika) on üldiselt ikka äriline teema.

Siinne "Mees ja koer OÜ" kolkagaraaž ei lähe isegi Microsofti litsentsipoliitika mõistes Enterprise'i alla icon_lol.gif
Johhaidii... kogu hala on selle üle, et maksta ei taha ja vana soft uue opsüsteemiga ei tööta. Selle üle halada perioodiliselt siin teemas hakkab lihtsalt üle viskama. Nagu siin vahepeal mingi tüüp oma mingi iidse helikaardiga, millele drivereid polnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2020 19:17:34 vasta tsitaadiga

Betamax, loe uuest või tee ennast lõpuni teemaga tuttavaks. See ei ole pira, see on psa ametlik "seisukoht".
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2020 19:18:42 vasta tsitaadiga

Kes sul pirast rääkis?
Kas ma oleks pidanud kah selle Cisco VPN clienti pärast siin nüüd igakuiselt nutmas käima?


viimati muutis Betamax 23.03.2020 19:19:26, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 23.03.2020 19:19:40 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
ongi üldteema: kodus justkui töötab, eritarkvaraga on mõnedel probleeme.
Parandasin. Nii on. Kas sa palun nüüd lõpetaksid selle jauramise?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2020 19:29:49 vasta tsitaadiga

Mees ja koer või mitte, probleemid on samad ning küsimus pole alati sugugi rahas vaid tarkvara tootja pole isegi huvitatud oma softi uuemal versioonid käima ajamisest.
Siit käis läbi korraks ka Elke Auto, mis on Eesti mõttes keskmisega suurusega ettevõte (sajad inimesed). Ma ei tea täpselt, miks neil olid "eriarvutid" aga vb näitena Toyota üks hetk otsustas, et üle 10a vanade autode diagnostikasoft on külmutatud ning jookseb ainult Windows XP peal, töötab korralikult ainult rauas RS232 pordiga mingi üksiku ToughBooki mudeliga jne... Ükskõik kui palju raha sa Toyotale ka ei pritsi, lahendust sealt ei tule - seni kuni kliendid tulevad oma 10a+ vanasid autosid parandama, pead sa seda tsirkust üleval pidama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 23.03.2020 19:46:50 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
Mees ja koer või mitte, probleemid on samad ning küsimus pole alati sugugi rahas vaid tarkvara tootja pole isegi huvitatud oma softi uuemal versioonid käima ajamisest.
Siit käis läbi korraks ka Elke Auto, mis on Eesti mõttes keskmisega suurusega ettevõte (sajad inimesed). Ma ei tea täpselt, miks neil olid "eriarvutid" aga vb näitena Toyota üks hetk otsustas, et üle 10a vanade autode diagnostikasoft on külmutatud ning jookseb ainult Windows XP peal, töötab korralikult ainult rauas RS232 pordiga mingi üksiku ToughBooki mudeliga jne... Ükskõik kui palju raha sa Toyotale ka ei pritsi, lahendust sealt ei tule - seni kuni kliendid tulevad oma 10a+ vanasid autosid parandama, pead sa seda tsirkust üleval pidama.

Oletame, et ongi selline "eriarvutiga" olukord. Mõistlik oleks sellisel juhul teha masinast regulaarset backupi ja seda internetti mitte lasta, selmet käia foorumis nutmas, et Windowsi uuendused rikkusid su keskajast pärit tööjaama ära. Kui masinal internetti pole ei saa ka ükski uuendus sellele liiga teha. Juhul kui midagi siiski peaks tuksi minema lased viimase image backupi sinna pähe.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2020 19:50:27 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kas ma oleks pidanud kah selle Cisco VPN clienti pärast siin nüüd igakuiselt nutmas käima?
See su Cisco VPN läks juba Windows 8-ga katki ja ma oma endises töökohas lappisin seda massiliselt veel Windows 10-ga tööle. Asi polnud rahas, vaid aeglaselt liikuvas korporatiivmasinavärgis.

tsitaat:
Oletame, et ongi selline "eriarvutiga" olukord. Mõistlik käitumine sellisel juhul oleks teha masinast regulaarset backupi ja see internetist ära lõigata, mitte lasta sel uuendusi, või siis veel hullem, viiruseid tõmmata (kui on patchimata vanaraud). Kui midagi läheb tuksi, lased viimase töötava image peale.
Teooria on hea, kuni see kohtub praktikaga. Alati pole see lõpuni võimalik ja tuleb kompromissitada. See internetist/võrgust ära lõikamine on tihti probleemne. Lisaks see kurivaim kasutaja, kes igast lolli IT-mehe piirangust ja käsust/keelust üritab mööda hiilida.

viimati muutis friik1 23.03.2020 19:53:24, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2020 19:53:04 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
tsitaat:
Kas ma oleks pidanud kah selle Cisco VPN clienti pärast siin nüüd igakuiselt nutmas käima?
See su Cisco VPN läks juba Windows 8-ga katki ja ma oma endises töökohas lappisin seda massiliselt veel Windows 10-ga tööle. Asi polnud rahas, vaid aeglaselt liikuvas korporatiivmasinavärgis.

Windows 8 antud firmas vahele, sest pooltel arvutitel polnud selle litsentse ja ühtluse huvides jäi kuni Windows 10 saabumiseni kõikidesse masinatesse Windows 7.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 23.03.2020 20:50:08 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
tsitaat:
Oletame, et ongi selline "eriarvutiga" olukord. Mõistlik käitumine sellisel juhul oleks teha masinast regulaarset backupi ja see internetist ära lõigata, mitte lasta sel uuendusi, või siis veel hullem, viiruseid tõmmata (kui on patchimata vanaraud). Kui midagi läheb tuksi, lased viimase töötava image peale.
Teooria on hea, kuni see kohtub praktikaga. Alati pole see lõpuni võimalik ja tuleb kompromissitada. See internetist/võrgust ära lõikamine on tihti probleemne. Lisaks see kurivaim kasutaja, kes igast lolli IT-mehe piirangust ja käsust/keelust üritab mööda hiilida.

Kui diagnostikariista või muu säärase seadeldisega ühilduv tarkvara nõuab tööks internetti on see ilmselgelt võimatu. Kõigil muudel juhtudel aga pigem tehtav. Eriti siis, kui internetti ühendumine "eriarvutile" potentsiaalselt halvavalt mõjub (uuendused/turvanõrkused) ja töökatkestusi põhjustab – mingi hetk jõuab ka ülemustele kohale, et töölisel ei ole tarvis ühe ja sama arvutiga (nt) tööstusseadet juhtida ja porri vahtida. "Eriarvuti" saab panna ilma välisvõrgu ligipääsuta VLANi ja asi ants. Kogu backupi jutt on aktuaalne igal juhul, olgu masin internetis või mitte.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 23.03.2020 20:56:51 vasta tsitaadiga

mis mõnus arutelu, jätkake palun eat.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 446, 447, 448 ... 546, 547, 548  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.