Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Küsimused, mis kripeldavad vol.2 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 1828, 1829, 1830  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006




sõnum 20.07.2015 14:36:42 vasta tsitaadiga

Elionis pole ühtegi HTC telefoni enam?
_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 20.07.2015 14:42:19 vasta tsitaadiga

iir kirjutas:
hot.ee maas?

Osad kasutajad ei saa jah juba nädal aega oma HOT.ee ja Suhtlus.ee postkastile ligi. Parandavad, pole vist veel korda saanud.
Viimased uudised on, et jube ja seninägematu ülekoormus ning pidid virtuaalservereid arendama lahendamiseks.

iir, miks sul niipalju kripeldavaid küsimusi on?
Miks iirel kripeldab?

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 14:53:28 vasta tsitaadiga

Anti kirjutas:
Miks üldse midagi rootida on vaja? Niisama ei toimi 500eurone telefon?

Kui selline võhiklik küsimus, siis ilmselt polegi vaja sellisel kasutajal.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 15:00:22 vasta tsitaadiga

Ma ei saa aru hästi. Jalutan poest välja 400-500-600eurose nutitelefoniga ja hakkan veel lisaks kodus susserdama, mis mõjutab garantiid ja seab telefoni edasise toimimise kahtluse alla. Miks seda vaja on?
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 15:02:23 vasta tsitaadiga

Siim159 kirjutas:
Ausaltöeldes ma polegi Sony lehel garantiitingimusi lugenud, kuna ei leia, et mul peaks olema kohustus nendega tutvuda seal. Hetkel lähtun ainult müügigarantiitingimustest, mis edasimüüja mulle andnud.
Kuid kui seal Sony lehel tingimustes on vaid selline punkt selle kohta kirjas, siis võib järeldada, et ka tootja enda tingimustest ei tule välja, et ainuüksi rootimine kaotab garantii, vaid juhul, kui sellega tekitatakse telefonile mingi kahjustus? Kui nii, siis kummaline, et MTTC vastupidist väitis või on neid tingimusi muudetud ja MTTC ei ole end kurssi viinud nendega


Kui lähtud edasimüüja müügigarantiist, siis peadki oma murega edasimüüja poole pöörduma. MTTC on tehase volitatud hoolduspartner, nemad lähtuvad vaid tehase garantiitingimustest ja neil pole mingit kohustust arvestada edasimüüja müügigarantiiga kui see edasimüüja nendega just vastavat lepingut pole teinud. Nagu ühes varasemas postituses ütlesin, tootja ei pea üldse mingit garantiid pakkuma ehk siis tootja võib oma garantiitingimustesse panna sellised tingimused nagu ise heaks arvab ja ei kohtu ega tarbijakaitseameti hammas nende peale ei hakka, kuna nagu juba öeldud, tootja ei pea lõppkasutajale garantiid pakkuma ja see seaduses kohustuslik pretnensioonide esitamise tähtaeg on puhtalt selle asutuse kohustus, kes sulle telefoni müüs.

Muide kui oled siin korduvalt öelnud, et ei taha/viitsi tootja tingimusi otsima hakata kuna sulle neid kaasa ei antud, siis püüa pisut meenutada. Näiteks LG telefon viskas esimesel käivitamisel kohe need tingimused ette, kui läbi lugemata next vajutasid, siis ei saa väita, et sulle pole neid tingimusi tutvustatud. Kas sony telefon samamoodi neid näitab, ei oska muidugi öelda.

Aga oled sel teemal juba piisavalt jauranud, uudishimust küsiks, kas on mingi konkreetne probleem või tunned huvi, mis juhtuks kui telefon peaks katki minema?
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 15:03:22 vasta tsitaadiga

Anti kirjutas:
Ma ei saa aru hästi. Jalutan poest välja 400-500-600eurose nutitelefoniga ja hakkan veel lisaks kodus susserdama, mis mõjutab garantiid ja seab telefoni edasise toimimise kahtluse alla. Miks seda vaja on?

No kui stock telefon sobib, siis anna minna. Polegi sulle vaja.
Osadel on suuremad nõudmised kasutusele.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 15:04:33 vasta tsitaadiga

Anti kirjutas:
Ma ei saa aru hästi. Jalutan poest välja 400-500-600eurose nutitelefoniga ja hakkan veel lisaks kodus susserdama, mis mõjutab garantiid ja seab telefoni edasise toimimise kahtluse alla. Miks seda vaja on?

Avaekraan on ägedam.
Kommentaarid: 690 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 20.07.2015 15:05:18 vasta tsitaadiga

Siim159 kirjutas:
...
raxz, Z3C on vägagi normaalne telefon. Ainuke asi, et liiga vähe õigusi nagu ka enamus teistes Androidikates.
Ainuke, mis minu arust puudub, on App Ops ehk rakendustelt ei saa üksikuid õigusi ära võtta.
Ülejäänu on kõik olemas icon_smile.gif

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 15:10:03 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Anti kirjutas:
Ma ei saa aru hästi. Jalutan poest välja 400-500-600eurose nutitelefoniga ja hakkan veel lisaks kodus susserdama, mis mõjutab garantiid ja seab telefoni edasise toimimise kahtluse alla. Miks seda vaja on?

No kui stock telefon sobib, siis anna minna. Polegi sulle vaja.
Osadel on suuremad nõudmised kasutusele.
Mis need nõudmised on? Aastaid 4-5 tagasi ruuditi mingeid basic androide eesmärgiga lihtsalt kiiremaks saada, sest 600mhz singlecore lihtsalt ei vedanud seda rämpsu välja, mis vabrikust peale oli pandud. Kas tänapäeva tippnutikatel sama probleem?

Ja siim tule chati tagasi. We miss you icon_cry.gif icon_cry.gif
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 15:12:05 vasta tsitaadiga

No eks see rootimine olegi vist suurema osa jaoks pigem enesetunde küsimus - minu telefon, mis mõttes ei lubata kõiki lollusi teha mis pähe tuleb icon_biggrin.gif Mina pole viitsinud ühtegi telefoni rootida ja siiani pole selle pärast veel midagi vajalikku tegemata jäänud icon_wink.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 15:21:18 vasta tsitaadiga

Anti kirjutas:
SKG kirjutas:
Anti kirjutas:
Ma ei saa aru hästi. Jalutan poest välja 400-500-600eurose nutitelefoniga ja hakkan veel lisaks kodus susserdama, mis mõjutab garantiid ja seab telefoni edasise toimimise kahtluse alla. Miks seda vaja on?

No kui stock telefon sobib, siis anna minna. Polegi sulle vaja.
Osadel on suuremad nõudmised kasutusele.
Mis need nõudmised on? Aastaid 4-5 tagasi ruuditi mingeid basic androide eesmärgiga lihtsalt kiiremaks saada, sest 600mhz singlecore lihtsalt ei vedanud seda rämpsu välja, mis vabrikust peale oli pandud. Kas tänapäeva tippnutikatel sama probleem?

Ja siim tule chati tagasi. We miss you icon_cry.gif icon_cry.gif

Eelised minu jaoks isiklikult:

- aku peab kauem
- saan ebavajaliku softi eemaldada
- kiirem telefon (kuna rohkem vaba mälu ja prosel vähem tööd)
- reklaame pole
- saan installida appe, mis pole Play Store-s (F-Droid). Mul umbes 10 appi.
- saan kasutada Androidi seadeid, mis on tootja poolt kinni keeratud. Liiga palju, et üles lugeda.
- saan kasutada alati uusimat Android versiooni.

Täielik kontroll enda telefoni üle.
Ma võrdleks non-rooted Androidi Windows Guest accountiga. Umbes sama..
Ise ei kujuta enam non-rooted Androidi kasutamist ette.


ALATI kui annan mõnele sõbrale-tuttavale oma telefoni näppida, siis on esimne reaktsioon - omg kui kiire su telefon on! Ma tahan ka.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."


viimati muutis SKG 20.07.2015 15:22:34, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 15:21:53 vasta tsitaadiga

Ühesõnaga köhid üüratu papi välja telefoni eest, mis tegelikult ei kõlbagi kasutada? Meenutab omaaegset Žigulit, mis tuli tutikast peast peale ostu 3-4 päevaks garaaži lükata ja kõik põhisõlmed üle käia, et sõitma saaks hakata.
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 15:28:45 vasta tsitaadiga

Anti kirjutas:
Ühesõnaga köhid üüratu papi välja telefoni eest, mis tegelikult ei kõlbagi kasutada? Meenutab omaaegset Žigulit, mis tuli tutikast peast peale ostu 3-4 päevaks garaaži lükata ja kõik põhisõlmed üle käia, et sõitma saaks hakata.

Kust selline järeldus?

Võta rootimist kui lisa, mis avab su telefonis peidetud ja lukus olevaid võimalusi.
Paljude jaoks ei ole need vajalikud. Paljude ei tea nende olemasolust ja ei oska seda tahta.


edit:
Mina isiklikult maksin enda telefoni eest kõigest 340 eur ja on parem kui enamus hetkel müüdavaid telefone. Ma ei tea, mis see üüratu raha on... Eestis võibolla lihtsalt väiksed palgad ja/või inimesed elavad üle oma võimete, ostes omale nende jaoks kalleid telefone.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mufferino
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2013




sõnum 20.07.2015 15:29:47 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
No eks see rootimine olegi vist suurema osa jaoks pigem enesetunde küsimus - minu telefon, mis mõttes ei lubata kõiki lollusi teha mis pähe tuleb icon_biggrin.gif Mina pole viitsinud ühtegi telefoni rootida ja siiani pole selle pärast veel midagi vajalikku tegemata jäänud icon_wink.gif

Tasker - IMO nr.1 põhjus miks IGA androidifon peaks ruuditud olema ... See on vajalik icon_exclaim.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 15:31:32 vasta tsitaadiga

Anti, mina võrdleks pigem tänapäevase autoga, millega saad muretult punktist A punkti B kulgeda, kuid omab kiirusepiirajat, pöörete piirajat, keeldub käivitumast kui diagnostika näitab viga, mille puhul edasi sõitmine on rangelt ebasoovitav jms. Teatud juhul(näiteks ringraja masinatega) on mõistagi vaja üht-teist üle vaadata, aga keskmist inimest kaitsevad need piirangud tema enda lolluse/hooletuse eest icon_wink.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 15:39:15 vasta tsitaadiga

sweezy kirjutas:
napoleon kirjutas:
No eks see rootimine olegi vist suurema osa jaoks pigem enesetunde küsimus - minu telefon, mis mõttes ei lubata kõiki lollusi teha mis pähe tuleb icon_biggrin.gif Mina pole viitsinud ühtegi telefoni rootida ja siiani pole selle pärast veel midagi vajalikku tegemata jäänud icon_wink.gif

Tasker - IMO nr.1 põhjus miks IGA androidifon peaks ruuditud olema ... See on vajalik icon_exclaim.gif icon_lol.gif

Jah... Tasker läks üldse meelest.
Lisaks Greenify, AdAway..

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 15:56:09 vasta tsitaadiga

Ma ei väidagi, et rootimne teadlikule kasutajale mõnel juhul kasulik ei võiks olla. Aga kujutage ette olukorda, kui telefonid tulekski tehasest root'tuna - müüjad selle üle eriti õnnelikud ei oleks, kuna neid p*sse keeratud telefone tuleks ikka hulgem garantiisse ja esimese 6 kuu jooksul on müüja kohustus tõestada, kas tegemist on tehase veaga või kasutaja lollusega ehk siis isegi kui viga garantii alla ei lähe, kulub selle tõestamisele omajagu aega icon_wink.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006




sõnum 20.07.2015 15:59:52 vasta tsitaadiga

Tasker
vajab ruuti?
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.dinglisch.android.taskerm&hl=en_GB
miks ma ei näe seda kuskil?

, without the need for 'root' or a special home screen.
http://tasker.dinglisch.net/

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 16:10:48 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:

- saan installida appe, mis pole Play Store-s (F-Droid). Mul umbes 10 appi.

See ei nõua küll juurikat.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 16:14:14 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
salatoimik kirjutas:
SKG kirjutas:
salatoimik kirjutas:
SKG kirjutas:
Enne garantiisse viist saab ju unroot teha.
.
Mul on tekkinud alati küsimus, et kui üks hetk enam föön ei respondi, siis mis moodi sa unroot teed?

Ma pole veel näinud telefoni või tabletit, mida pole võimalik unbrickida.

Kuniks Fastboot mode-see või Recovery Mode-sse pääseb, saab alati unbrickida.

Samuti olen unbrickinud juba mitmeid tabletid, mida mitmed eelnevad parandusasutused soovitanud kliendil prügikasti visata:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1478361

Jääb enamasti oskuste/viitsimise taha.

Kui teadmised olemas, siis võimalik kiirelt hea raha sellega teenida.
No mu Sony föön oli ilmne näide. Konkreetselt ei võtnudki pilti ette. Sai pool xda foorumi juhistest läbi testitud.
Lõpuks läks emaplaat vahetusse, oli miski vigane mälukiip vms.

Nagu ise ütled - ega siis riistvara vigu ei saagi ju softiga parandada!
Ja sel konkreetsel juhul nad ei avasta su rootimist ka kui emaplaat vahetusse läks.
No ega kohe emaplaat vahetusse läinud, esialgu topiti tarkvara viga külge (flashisid seal oma spetsjomm seadetega uue softi peale ja töötas jälle mingi aja kuni üks hetk oli telefon taas tellis). Alles kolmandal korral viitsiti süveneda ja leiti viga. Oleks mul rooditud olnud, võiks kihla vedada, et esimesel korral oleks juba kukele saadetud ja jäänukski õige viga leidmata.
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 20.07.2015 16:47:40 vasta tsitaadiga

Taskeril tuleb rootiga funktsioone juurde
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 17:08:08 vasta tsitaadiga

Delli läpparitel mitu surnut pixlit peab olema, et garantii alla läheks? 1 või rohkem?
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 17:17:11 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Ma ei väidagi, et rootimne teadlikule kasutajale mõnel juhul kasulik ei võiks olla. Aga kujutage ette olukorda, kui telefonid tulekski tehasest root'tuna - müüjad selle üle eriti õnnelikud ei oleks, kuna neid p*sse keeratud telefone tuleks ikka hulgem garantiisse ja esimese 6 kuu jooksul on müüja kohustus tõestada, kas tegemist on tehase veaga või kasutaja lollusega ehk siis isegi kui viga garantii alla ei lähe, kulub selle tõestamisele omajagu aega icon_wink.gif

Sel juhul oleneb garantiitingimustest. Kui panna punkt, et softi garantii alla ei lähe, siis tasuline garantiiremont on väga hea kasumiallikas.
prtv kirjutas:
SKG kirjutas:

- saan installida appe, mis pole Play Store-s (F-Droid). Mul umbes 10 appi.

See ei nõua küll juurikat.

F-Droid ise jah ei taha, aga seal on rida appe, mis lähevad Google ToS-iga vastuollu ja tahavad rooti.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 17:57:13 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
napoleon kirjutas:
Ma ei väidagi, et rootimne teadlikule kasutajale mõnel juhul kasulik ei võiks olla. Aga kujutage ette olukorda, kui telefonid tulekski tehasest root'tuna - müüjad selle üle eriti õnnelikud ei oleks, kuna neid p*sse keeratud telefone tuleks ikka hulgem garantiisse ja esimese 6 kuu jooksul on müüja kohustus tõestada, kas tegemist on tehase veaga või kasutaja lollusega ehk siis isegi kui viga garantii alla ei lähe, kulub selle tõestamisele omajagu aega icon_wink.gif

Sel juhul oleneb garantiitingimustest. Kui panna punkt, et softi garantii alla ei lähe, siis tasuline garantiiremont on väga hea kasumiallikas.


No see remont käiks iga teise kliendi puhul paraja (kliendipoolse) sõimu saatel ja nii ajakirjandus kui sotsiaalmeedia oleks seda hala täis, et tootja peaks suutma asju ikka nii teha, et kui menüüs "kogemata midagi vajutan"(loe: sai küll 3x hoiatuse, aga läbi ei lugenud ja vajutas yes), siis asi kohe nii katki ei läheks, et peab remonti viima. Eks selleks tootjad seda teed läinud ongi, et rootimine pole üle mõistuse keerukas ja ei nõua mingeid eriseadmeid, aga kui kasutaja peakuju juba seda teha võimaldab, siis tõenäoliselt saab ta ka aru, et suuremate õigustega kaasneb suurem vastutus icon_wink.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 18:11:19 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
SKG kirjutas:
napoleon kirjutas:
Ma ei väidagi, et rootimne teadlikule kasutajale mõnel juhul kasulik ei võiks olla. Aga kujutage ette olukorda, kui telefonid tulekski tehasest root'tuna - müüjad selle üle eriti õnnelikud ei oleks, kuna neid p*sse keeratud telefone tuleks ikka hulgem garantiisse ja esimese 6 kuu jooksul on müüja kohustus tõestada, kas tegemist on tehase veaga või kasutaja lollusega ehk siis isegi kui viga garantii alla ei lähe, kulub selle tõestamisele omajagu aega icon_wink.gif

Sel juhul oleneb garantiitingimustest. Kui panna punkt, et softi garantii alla ei lähe, siis tasuline garantiiremont on väga hea kasumiallikas.


No see remont käiks iga teise kliendi puhul paraja (kliendipoolse) sõimu saatel ja nii ajakirjandus kui sotsiaalmeedia oleks seda hala täis, et tootja peaks suutma asju ikka nii teha, et kui menüüs "kogemata midagi vajutan"(loe: sai küll 3x hoiatuse, aga läbi ei lugenud ja vajutas yes), siis asi kohe nii katki ei läheks, et peab remonti viima. Eks selleks tootjad seda teed läinud ongi, et rootimine pole üle mõistuse keerukas ja ei nõua mingeid eriseadmeid, aga kui kasutaja peakuju juba seda teha võimaldab, siis tõenäoliselt saab ta ka aru, et suuremate õigustega kaasneb suurem vastutus icon_wink.gif

Olen suutnud suht lihtsalt ära seletada paljudele klientidele, et näiteks arvuti tarkvara ei lähe garantii alla, kuigi nad eelnevalt olid veendunud, et saavad tasuta garantiiremondi. Kui on tehnikakauge inimene, siis oleneb palju selgitusoskusest.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Küsimused, mis kripeldavad vol.2 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 1828, 1829, 1830  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.