Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Küsimused, mis kripeldavad vol.2 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 1828, 1829, 1830  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010




sõnum 19.07.2015 21:42:10 vasta tsitaadiga

sweezy kirjutas:
aga katsu sa tõestada et viga ei ole tekkinud telefoni ruutimisest .. koju jõudes uurin ka asja veidi .. telefoniga suht nõme nikerdada icon_lol.gif

Vajadusel saab erapooletusse ekspertiisi telefoni saata. Ja on ka selliseid vigu, kus on ilmselge, et antud viga ei ole tekkinud rootimise tulemusena.
Aga veel kord kordan, et hetkel ongi küsimus vaid selles, et kas minule kehtib selline tingimus, et telefoni rootides kaob garantii, kui tootja garantiitingimusi ma pole saanud (jällegi, garantiiteostaja nagu väidab, et see peab olema antud telefoni kõikides karpides olemas, kuid mul polnud... Mis moodi üldse siin saan mina hakata tõestama vms, et neid ei olnud kaasas? Või kuidas saab garantiiteostaja väita, et need pidid kaasas olema? Kas kuskil kirjas, et need kõikidel mudelitel kaasas?) ning ka edasimüüja garantiitingimustes ei ole sellest värgist juttu?
Vb sellisel juhul jääbki peale vaid edasimüüja antud tingimused, mis tähendab kokkuvõttes seda, et tõepoolest mul rootimine ei katkesta garantiid?


viimati muutis Siim159 19.07.2015 21:47:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.07.2015 21:42:38 vasta tsitaadiga

sweezy kirjutas:
aga katsu sa tõestada et viga ei ole tekkinud telefoni ruutimisest .. koju jõudes uurin ka asja veidi .. telefoniga suht nõme nikerdada icon_lol.gif
´Piisab, et telefon on rooditud, rohkem keegi midagi tõestama ei hakka.
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010




sõnum 19.07.2015 21:43:51 vasta tsitaadiga

salatoimik, Loe minu postitusi ning saad aru, et see sinu öeldu ei ole antud minu olukorras nii lihtne ma pakun.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mufferino
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2013




sõnum 19.07.2015 21:46:43 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Allikas: http://www.lifehacker.co.in/technology/Everything-You-Need-to-Know-About-Rooting-Your-Android-Phone/articleshow/22295647.cms
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.07.2015 21:48:16 vasta tsitaadiga

Selle ruutimise teema peale tekkis küsimus, kas rootimisega on üldse teoreetiliselt võimalik midagi füüsiliselt katki teha? No ok, kui telliskiviks muuta, siis peaks tõenäoliselt volitatud remonditöökoda saama ikka asja uuesti käima ja tõestada, et asi oli tarkvaras. Arvutis võib ju tarkvaraga kõike teha ja riistvara garantii kehtivust see ei mõjuta icon_wink.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010




sõnum 19.07.2015 21:50:12 vasta tsitaadiga

sweezy, Kas sa mu poste ka üldse loed muidu? icon_rolleyes.gif
Kas või seda: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8706240#8706240 Loodetavasti saad nüüd aru, mida mõtlen.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mufferino
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2013




sõnum 19.07.2015 22:03:39 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Selle ruutimise teema peale tekkis küsimus, kas rootimisega on üldse teoreetiliselt võimalik midagi füüsiliselt katki teha? No ok, kui telliskiviks muuta, siis peaks tõenäoliselt volitatud remonditöökoda saama ikka asja uuesti käima ja tõestada, et asi oli tarkvaras. Arvutis võib ju tarkvaraga kõike teha ja riistvara garantii kehtivust see ei mõjuta icon_wink.gif

akuna ruutimine on riistvaraline tegevus siis fûùsiliselt miskit katki teha .. ma pakun et mitte , samas 100& kindel ei ole

Edit: Siim, ekskjuusmii,
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006




sõnum 19.07.2015 22:04:56 vasta tsitaadiga

Nii palju, kui minu vana pea mäletab, on nii Elisa, Tele2, kui ka EMT välja öelnud, et rootimisega katkeb garantii. Samas väidavad nii mõnedki kasutajad, et on teinud enne remonti viimist unrooti (kui see muidugi võimalik on) ja probleeme pole.
_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010




sõnum 19.07.2015 22:09:16 vasta tsitaadiga

ivokas, Kuigi Elisa kaasaantud garantiitingimustest ei tule välja, et rootimine vms on nende tingimuste rikkumine. Peab mõni päev, kui saan neid tingimusi veel korra vaadata, korra uuesti üle käima need tingimused igaksjuhuks, kuid ei olnud minu teada midagi seal sellest kirjas.
Nt Samsungi telefonidega vist saab jah unrootida ilma, et jälg maha jääks, kuid Sonyl paraku minu teada mitte.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006




sõnum 19.07.2015 22:13:45 vasta tsitaadiga

Ma ei anna nüüd pead panti, aga tegelikult peaks tootja poolt mittetunnustatud tarkvara selga ajamine tootja silmis täiesti "out" tegevus olema. Ehk siis "omal vastutusel".
_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010




sõnum 19.07.2015 22:30:15 vasta tsitaadiga

Eks ma uurin täpsemalt järgi, kuidas seal tingimustes oli see seletatud. Hetkel Elisa lehelt vaatan, siis seal teistsugune tingimuste leht, kuid sealgi ei leidnud sellest juttu, et sellega kaotab. Seal on kirjas vaid sedasi, et garantii alla ei kuulu toote kahjustused, mille on põhjustanud tarkvara viiruste põhjustatud rikked või toote kasutamine koos sobimatu tarkvaraga või valesti installeeritud tarkvaraga.
Ehk siis kui see rootimine seadet ei ole kahjustanud ega põhjustanud mingit viga, siis ei tohiks midagi juhtuda ka garantii osas?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.07.2015 22:30:34 vasta tsitaadiga

Risku kirjutas:
laurx kirjutas:
kuda garminil regio kaarte uuendatakse?

Vaja uuendus osta: http://www.garmin.ee/kaardid/kaardi-uuendused/regio-eesti-teed-uuendus
ja siis mingi Garmini PC tarkvaraga uuendus navile peale lasta.
täna just jamasin sellega
vanal navil näitab ilusti regio kaartide olemasolu, uuel mitte. samas uus leiab talusid, aga mitte kõiki (vana leiab).
lolli peaga rasikasin veel 8€ et regio kaardid peale saaks lasta, aga krd ei lugenud, et mälukaart alusmaterjalidega peab olemas olema icon_lol.gif thumbs_down.gif
nii, et kui mälukaarti pole regio omadega, siis see link mõttetu.
maploader vms näitab, et lisa eesti kaart, aga koodi mul pole. Kardan, et see kood maksab 40€ ehk mälukaardi hind. homme helistan neile ja küsin yle
aparaadiks Nüvi 66LM
edit:

aparaadil iseenesest eluaegne uuendus kui 2 aasta sees korra uuendad, aga midagi nagu oleks puudu

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"


viimati muutis jeesus188 19.07.2015 22:32:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mufferino
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2013




sõnum 19.07.2015 22:31:16 vasta tsitaadiga

ivokas kirjutas:
Ma ei anna nüüd pead panti, aga tegelikult peaks tootja poolt mittetunnustatud tarkvara selga ajamine tootja silmis täiesti "out" tegevus olema. Ehk siis "omal vastutusel".

icon_idea.gif Rootimine vabastab tootja poolt seatud piirangutest icon_exclaim.gif Siiamaani pole keegi rääkinud custom rom'i selga ajamisest thumbs_up.gif
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010




sõnum 19.07.2015 22:38:08 vasta tsitaadiga

Jah, ei olegi mul plaanis seadmele mingit teist ROM-i peale panna. Tahan vaid veidike õigusi juurde Androidis. Küll aga kas mitte rootimisega ei paigaldata telefoni programm, mille abil saab nö admin kasutaja? Või olen sellest protsessist veidike valesti aru saanud? Kui ei paigaldata, siis tõesti ei tohiks see "muu tarkvara pealepanemise" punkt siin rooli mängida nagunii.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mufferino
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2013




sõnum 19.07.2015 22:45:37 vasta tsitaadiga

Siim159 kirjutas:
Jah, ei olegi mul plaanis seadmele mingit teist ROM-i peale panna. Tahan vaid veidike õigusi juurde Androidis. Küll aga kas mitte rootimisega ei paigaldata telefoni programm, mille abil saab nö admin kasutaja? Või olen sellest protsessist veidike valesti aru saanud? Kui ei paigaldata, siis tõesti ei tohiks see "muu tarkvara pealepanemise" punkt siin rooli mängida nagunii.

Põhimõtteliselt nii ongi, saad endale nn "admini õigused", kaasa saad usually mingi appi kus Rootimist nõudvate appide õigustega mässata.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 01:14:01 vasta tsitaadiga

Kus kohas saaks dokumenataali "Veregrupp" järelvaadata? Tuli küll täna Kanal12 pealt kell 21.30, aga magasin maha. thumbs_down.gif Treiler:
https://www.youtube.com/watch?v=naNN-pEIiQU
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-KRANTS-
vitamiinidiiler
-KRANTS-

liitunud: 19.11.2005




sõnum 20.07.2015 05:57:52 vasta tsitaadiga

Siim159 kirjutas:
raxz kirjutas:
Osta endale telefon ja tee sellega mida ise tahad. Kui sihilikult ja teadmatusest ära lõhud, ära mine garantiiremondi ukse taha. Simple as that.


No kui ma ise telefoni ära lõhun, siis ilmselgelt garantii enam ei kehti ja ei lähekski garantii ukse taha. Kuid kui telefonil tekib mingi viga, mis ei ole minu põhjustatud (s.h mis ei ole põhjustatud rootimisest), kuigi garantiiteostaja väidab, et tootja garantiitingimustes see kirjas, et telefoni ei tohi rootida, kuigi ma ei saanud tootja garantiitingimuste lehte (ainult edasimüüja enda mingid garantiitingimused, kus sellest juttu pole), siis kuidas selle garantiiga jääb? Raske uskuda, et seadused eeldavad, et klient saab tootja garantiitingimustega tutvuda vaid kuskil internetis (kuigi väideti, et tootja garantiitingimused peavad olema ka telefoni karbis kaasas, kuid mul ei olnud neid seal). Peaks ju mul sel juhul ikkagi garantii alles jääma ja telefoni remonditud/väljavahetatud saama?

Et nagu rootida oskad ja teed seda, aga tootja kodulehel garantiitingimusi ei näe või ei tea, et rootimisega võid garantii katkestada?
PM võid ju proovida, mis saab. Aga ära ütle, et sind ei hoiatatud icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 364 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 243
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 08:52:34 vasta tsitaadiga

Kirjuta Sony supporti ja küsi. Kui on lubatud, siis sul on kirjalik kinnitus olemas ja ruudi ribadeks. Kui ei ole lubatud, siis nokid telefoni omal vastutusel.
Mul oleks oma ajaga paremat teha kui mingit paberilipakat maailmaparandamise eesmärkidel taga ajada...
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010




sõnum 20.07.2015 10:50:20 vasta tsitaadiga

Asi ei ole selles, kas see on kuskil netis kirjas, vaid kuidas seadused ette näevad. Te nagu üldse mu postitusi ei loe. Ma polegi tootega antud garantiitingimusi saanud, kus selline punkt sees on.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 20.07.2015 10:54:04 vasta tsitaadiga

Siim159 kirjutas:
sweezy, Sony telefoniga tegu. Ma oletan, et neil kodulehel kuskil ikka kirjas, et rootimine on keelatud (arvan, et kõikidel tootjatel see)...


Sony on oma kodulehel juba mitu aastat kirjutanud, et rootimine on lubatud ja garantii ei katke. Õigemini Sony ei katkesta selle tegevuse peale garantiid.
Küll aga võib EMT ja Elisa jne. oma tingimustes seda keelata.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."


viimati muutis jägaja 20.07.2015 10:56:57, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 10:56:43 vasta tsitaadiga

Siim159 kirjutas:
Asi ei ole selles, kas see on kuskil netis kirjas, vaid kuidas seadused ette näevad. Te nagu üldse mu postitusi ei loe. Ma polegi tootega antud garantiitingimusi saanud, kus selline punkt sees on.

HVF ei ole täidesaatev võim vms. Tarbijakaitse, EV kohus jms institutsioonid on sulle su ristiretkel püha tõe poole abiks icon_biggrin.gif
Pmst oled sa siin küsinud küsimusi, millele saaksid paari e-kirjaga ammendava vastuse kas Tarbijakaitseametilt või tootjalt endalt icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010




sõnum 20.07.2015 11:13:37 vasta tsitaadiga

Betamax, Ma pöördusingi siia, et ehk keegi oskab kiirema vastuse anda, kuid tundub, et mitte (isegi ei viitsita teemasse süveneda, vaid hakatakse mingit mõttetust pritsima ning maha tegema seda, kui tarbija enda õiguseid soovib tundma õppida, aga mis teha...). Olen ka Tarbijakaitsesse pöördunud, kuid eks neil võtab seal sellega aega. Mõtlesin, ehk keegi, kes asjaga kokkupuutunud, oskab juba mingeid seadusepunkte välja tuua, kas mul on õigus või mitte.

MTTC, kes siin garantiid Sony telefonidel teostab, on öelnud, et rootimisega katkeb garantii ning need on tootja garantiitingimustes sees, kuigi ma pole tootja garantiitingimusi saanud (kordan, väga raske uskuda, et seadused eeldavad, et tarbija peab tootja enda garantiitingimustega tutvuma kuskilt netist?). Ainult edasimüüja andis enda müügigarantiitingimused, kus sellist asja sees pole. S.t, et mina kui tarbija saan lähtuda hetkel ju ainult edasimüüja müügigarantiitingimustest ning kui isegi MTTC peaks tekitama probleemi, siis see peab juba olema edasimüüja probleem ning minul nad ei saa selle pärast garantiid katkestada.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 11:38:12 vasta tsitaadiga

Tänapäeval on enamus asju internetis. Nokial telefonidel oli samuti enne Microsofti alla minekut vaid mingi esmase käivitamise juhend koos toote kirjeldusega kaasas. Sama teema nagu läpakatega - ei mingeid plaate ega paberimajandust.
Kui sind on nii müüja kui ka ametliku hoolduse poolt informeeritud, et tootja garantiitingimused on netis üleval, siis milles probleem? Seaduse järgi on kõik korrektne ja lisaks öko: http://support.sonymobile.com/global-en/xperiaz/supportDocumentation/
See on sama nagu Eestis paljudel reklaamidel - täpsem/lisainfo netis aadressil blablabla.xx
Eelpool toodud lingil olevast juhendist:
tsitaat:
Samuti ei kata garantii kahjusid, mille on põhjustanud õnnetus, riist- või tarkvara
muutmine või kohandamine, vääramatud jõud.
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010




sõnum 20.07.2015 11:46:29 vasta tsitaadiga

Ausaltöeldes ma polegi Sony lehel garantiitingimusi lugenud, kuna ei leia, et mul peaks olema kohustus nendega tutvuda seal. Hetkel lähtun ainult müügigarantiitingimustest, mis edasimüüja mulle andnud.
Kuid kui seal Sony lehel tingimustes on vaid selline punkt selle kohta kirjas, siis võib järeldada, et ka tootja enda tingimustest ei tule välja, et ainuüksi rootimine kaotab garantii, vaid juhul, kui sellega tekitatakse telefonile mingi kahjustus? Kui nii, siis kummaline, et MTTC vastupidist väitis või on neid tingimusi muudetud ja MTTC ei ole end kurssi viinud nendega
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2015 11:51:06 vasta tsitaadiga

Ruutimisest tingitud telliskiviks muutmisega oledki kahjustanud telefoni.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Küsimused, mis kripeldavad vol.2 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 1828, 1829, 1830  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.