Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 417, 418, 419 ... 546, 547, 548  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oleksid nõus windows 10-t teenusena ostma ehk iga kuu kasutamise eest maksma?
Kindlasti mitte
65%
 65%  [ 373 ]
Pigem ei
27%
 27%  [ 155 ]
Pigem jah
5%
 5%  [ 32 ]
Kindlasti jah
1%
 1%  [ 8 ]
hääli kokku : 568

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 08.09.2019 21:18:46 vasta tsitaadiga

feature updatede edasi lükkamine tundub hea mõte, turvapaikade omade edasi lükkamine mitte.
enamik probleeme paistab muidugi olema feature updatedega, nii et sellega on hästi.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.09.2019 22:06:43 vasta tsitaadiga

Turvapaikadel on mul 14 päeva. Upgrade 365 päeva. Nende viimasetag kiiret küll pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 09.09.2019 11:04:23 vasta tsitaadiga

Turvapaigad kohe, versiooniuuendused sõltuvalt masinast kuu kuni aasta.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 09.09.2019 14:37:15 vasta tsitaadiga

Ma ei tea aga see winni jupskin töötab küll paremini kui CSM keelata giga emaplaadil tuleb lisaks valida whql. Peale installi ja installi ajal kuvatakse emaplaadi logot mitte winni oma. Reso on kohe buutides paigas keerlev kera ümmargune.
Ma olin vanemal arvutil ka CSM keelanud oopis teine teema tundus kui lihtsalt seda ontliku lahendust mis default pakub.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 09.09.2019 16:01:24 vasta tsitaadiga

Huvitav kas saangi Win10 Pro kasutada? Karjub küll juba teisel päeval peale installi, et not genuine, aga kinni vist ei keera midagi? Kunagi sai see rasuta upgrade tehtud 8.1 pealt(non-pro). Nüüd mõtsin,et läheb mediatooliga usb kettale ja sealt arvutisse. Muuhulgas oli installi ajal ka Pro versioon valikus, läks peale.

Ise panin 7p tuvauuendustele(kui peaks hommikul meelest minema teha käsitsi) ning 1a muule jurale.

Isegi paistab töötavat, win7 ajast lootsin, et vanale platvormile tirib ise draiverid aga noh surusin 7 omad ise selga. Videokaardile ka ei toppinud mingit oma sousti, vaid sai AMD omad puhtalt esimese korraga peale.
Soundiga oli probleeme, kuna win10 enda seaded puudulikud, ei viitsind kaevama ka minna. Vajutasin troubleshoot ja esimest korda elus nägin, et parandas vead ära ka, heli paigas peale automaagiat thumbs_up.gif

PS sama OS all samad draiverid GPUl töötavad-pakett sama. Erinev OS all sama installikas ei tööta-installi paketid erinevad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 09.09.2019 20:41:01 vasta tsitaadiga

Vael, kui sul oli home, siis pro ongi vale valik. Pead home panema.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2019 15:06:30 vasta tsitaadiga

win 7 peale saigi kunagi 15 eurorubla eest win 8 pro peale upgrade teha vahet pole mis win 7 legaalne versioon all on
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2019 16:32:12 vasta tsitaadiga

Kinguini võtmed..
_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 19.06 Tallinnas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2019 17:28:25 vasta tsitaadiga

laurx, kui nüüd minu postitusele vastasid, siis oli kõik ametlik ja võtme sai M$ enda käest
https://www.pcworld.com/article/261170/windows_8_15_upgrade_offer_a_faq_for_recent_pc_buyers.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 10.09.2019 17:37:26 vasta tsitaadiga

Ja Win7 võtme ostsid ka MS käest?
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 10.09.2019 20:07:36 vasta tsitaadiga

LKits, võis ju masinaga olla?
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 10.09.2019 20:46:57 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
LKits, võis ju masinaga olla?

napoleon kirjutas:
win 7 peale saigi kunagi 15 eurorubla eest win 8 pro peale upgrade teha vahet pole mis win 7 legaalne versioon all on

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2019 21:54:23 vasta tsitaadiga

täna saab ka ametlikult tasuta w7 sp1 pealt w10 le üle minna, mis siis?
_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 19.06 Tallinnas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2019 22:19:14 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
täna saab ka ametlikult tasuta w7 sp1 pealt w10 le üle minna, mis siis?


Saab, aga home versioonilt pro peale vist ei saa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2019 06:51:29 vasta tsitaadiga

Ei. Miks sul kodus pro d üldse vaja on?
_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 19.06 Tallinnas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 11.09.2019 11:38:41 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Ei. Miks sul kodus pro d üldse vaja on?
Sest prod ei kasuta ju ometi homet.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 11.09.2019 12:11:12 vasta tsitaadiga

mul ikka veel eelmine 1809 verisoon peal vaatasin just icon_biggrin.gif peaks ka ära uuendama,loodan et midagi hullu ei juhtu et eelmine uuendus läks valutult .... loodan et ega ma ei pea mingeid asju uuesti installima hakkama ja kõik asjad jäävad alles.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2019 12:15:06 vasta tsitaadiga

Üldiselt oma lollus, kui asjadest tagavarakoopiat ei ole ega tee enne sellist asja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 11.09.2019 12:25:08 vasta tsitaadiga

Windows 7 Home Premiumi müüdi enne kunagist väljalaset pakkidena soodushinnaga. Siin HV-s mu meelest koguti ka 10-seid kampasid kokku.
Ise ostsin sept. 2009 2-se paki (148£ = ~2 600EEK = ~165€). Usun et oli hea diil.

Mingil hetkel sai see 15€ Win 8 Pro upgrade pakkumine võetud ja sealt edasi siis ka kenasti praeguse Win 10 Pro peale liigutud.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 11.09.2019 12:28:55 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Üldiselt oma lollus, kui asjadest tagavarakoopiat ei ole ega tee enne sellist asja.
Kuidas Windowsis teha kõigist installitud programmidest varukoopia? Ega see linux (või isegi mäkk) ole, kus saad kodukataloogi varukopeerides rahulikult uuendusi teha (mitte, et see tegelikult vajalik oleks).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2019 12:31:22 vasta tsitaadiga

Kloon. Kui läheb nihu, taastad. Tasuta programme selleks kilomeeter
_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 19.06 Tallinnas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2019 12:33:26 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:
Betamax kirjutas:
Üldiselt oma lollus, kui asjadest tagavarakoopiat ei ole ega tee enne sellist asja.
Kuidas Windowsis teha kõigist installitud programmidest varukoopia? Ega see linux (või isegi mäkk) ole, kus saad kodukataloogi varukopeerides rahulikult uuendusi teha (mitte, et see tegelikult vajalik oleks).

Kui ikka väga hirmu tunned, et mingite programmidega võib jama tulla, siis enne upgrade'i teed 1:1 tõmmise kõvakettast. Oma failide backup enne selliseid asju peaks elementaarne olema. Eriti SSD ajastul, kus pärast kustutamist-ülekirjutamist on nullilähedane võimalus oma faile tagasi saada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 11.09.2019 12:52:32 vasta tsitaadiga

Mu kommentaar käis väljendi "oma lollus" kohta. St kui kasutaja peab hakkama enne tootja pakutavat tarkvarauuendust pingsalt mõtlema varukopeerimise peale, kui lausa on uuendusi, mis faile ära kustutavad - tänapäeval pole see enam okei. Jah, kusagil on viiese fondiga kirjas, et tee varukoopiaid ja tootja ei vastuta millegi eest. Aga taas - tänapäeval enam JOKKimine ei tööta, tarbija on nõudlikum. Ma ausalt üteldes imestan, et eriti need, kellel tänapäeval natukenegi raha on, ei proovi muid variante, kus ei pea ise niiväga muretsema varukoopiate tegemise pärast, kus see käib automaatsemalt ja mugavamalt. Kus uuendused ei tekita niipalju peavalu.

"SSD ajastu" jutt on hoopis midagi muud, räägime siin teemas ikka tarkvarast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2019 13:14:01 vasta tsitaadiga

Baeskades, Eks see ole hirm uue õppimise ees, laiskus ja aastete või aastakümnete kogemuste potentsiaalne kaotsiminek.

Endal 15 aastat Windowsi kogemust aga MS saamatus on tõesti üle visanud ja lähen Win7 pealt koos uue rauaga üle Linux/Win10 dualboodi peale. Win10 saab olema pmst lihtsalt trimmitud launcher mängude jaoks (NTLite kasutades). Kõik muu ma vaatan jookseb minul Linuxi all kah. Niigi juba kasutan Firefoxi, Libreoffice ja VLC mis on Linuxi peal out of box olemas. Mingeid eriprogramme kah pole ja mulle väga meeldib Linuxi uuenduste ja programmide uuendamise/haldamise süsteem. Üks asi mida ma absoluutselt Windowsi peal olen alati vihanud on draiverid. Peale Nvidia draiveri pole mul Linuxis muud vaja ise paigaldada.

Aja jooksul muutub ka Linuxi all mängimine sujuvamaks tänu Steam/Proton initsiatiivile seega eks näis mitu aastat dualbooti üldse vaja lähebki.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 11.09.2019 13:31:30 vasta tsitaadiga

ot:
Linuxiga on jah selles mõttes äge, et süsteemi-programmide poolest on /home see, mille pärast eriti muret tunda, eriti igasugused uuenduste võtmes. /etc võib ka kõrvale panna kui midagi piisavalt suurt juhtub. Aga muidu uuenda nagu tahad, arhidektuurselt on pilt selge ja läbipaistev. Praktikas... tuleb muidugi teinekord kummikindad küünardeni kätte tõmmata ning kapoti alla sukelduda. Aga see on hoopis teine teema.

Mäkist pole mõtet rääkidagi, Time Machine on ulmeliselt lihtne ning NASi või USB'ga välisele ketale varukopeerimine mugav. Imelik, et Win10'ga karbis midagi samalaadset kaasa ei tule.

Ahjaa, dualbooti asemel võib ka kaaluda virtualiseerimist, Virtualbox näiteks. Samas virtualiseerides muidu on stiilis kontoritöös lihtne aga kui tahta videosid vaadata, siis läheb olukord tüütumaks, mängimisest rääkimata. Ise olen dualbootinud praeguseks ikka ca 15 aastat juba vahete-vahel ja lõpeb ikka sellega, et jääb monoboot kuna erinevate op.süside vahel jooksmine on tüütuvõitu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 417, 418, 419 ... 546, 547, 548  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.