Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Võrgumälu (NAS) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.05.2018 21:04:15 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
.. imo ka 4-5 kettaga arvuti/NAS on liig elutoas või magamistoas.

Enda kogemustest tean, et 4 kettaga Syno elutoas on veel selline so-so, magamistuppa enam ei tahaks. Samas 2 kettaga karp oli ka magamistoas suht OK.
Eks inimeste müra tajumise valuläved ole erinevad. Ketakasti sahina/krõbinaga ole ka vist sedasi nagu kella tiksumisega, et üldiselt ei pane tähele aga kui kõrv sellele nö. lukustub, siis muud väga ei kuulegi.

EDIT:
adsl, veel üks mõte Sulle - kui tunned, et Microserver jääb lahjaks (ja tahaks ikka ise jubedalt ehitada), siis võid võtta ju mingi tavalise tornkorpuse (seal on temperatuure vähe lihtsam kontrolli alla saada, kui mingis minikorpuses) ja kaabelduse lihtsustamiseks kasutada seal 5.25" pesadesse käivaid hot-swap mooduleid. A'la midagi sellist:

Hea korpuse korral saad neid sinna üsna mitu laduda.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009




sõnum 28.05.2018 10:16:37 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Etz kirjutas:
sakinaga kirjutas:
Ei tea, ma enda synologyt ka koridorist lähemale ei tõstaks, kõvakettad teevad ikka häält, eriti seekides.


Usu mind, võrreldes mingi 1/2U räkika ventide vingumisega, pole kõvakettaste seekimisel tekkiv heli eriti märkimist väärt.
1U server oli jah järgmine tase, aga imo ka 4-5 kettaga arvuti/NAS on liig elutoas või magamistoas.


4U masin on ikka väga vaikne võrreldes 1U või 2U-ga ja kettaid mahub ka korralikult sisse. Samas selle võtaks ainult juhul kui oleks seda kuhugi panna.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
adsl
HV vaatleja
adsl

liitunud: 14.11.2008




sõnum 31.05.2018 19:20:01 vasta tsitaadiga

Nonii räkiserveritega on siis yhelpool.
Saan siis aru et viie soti eest vaikset ja cpu benchmark testitulemusega 8000-1000 punkti valmis serverit ma ei saa?
Seega olen jälle tagasi kohas kus pean ise midagi kokku sobitama.

Olen ma ikka õigel suunal kui loetu põhjal arvan et kindlasti peaks olema ECC ram ja vähemalt umbes 16GB kanti, seega ka xeon ja lihtsaim viis vist selleks on mõni serveri emaplaat?

Kui eelnev mõte on õige siis kas äkki peaks vaatama kahe cpu pesaga plaate ( vaadates tulevikku siis ikka tahaks sinna 2 samaaegset plex 4k transcodimist jõuda kunagi, selleks siis vaja minimum 16000 bencmarki)

Või võtta praegu see eelpool juba mainitud komplekt alustuseks, õppimiseks?
https://www.okidoki.ee/item/xeon-e-3-1220v3-supermicro-x10sll-f-12gb-ram-ecc/7597346/

Hiljem kui kahe kolme aastaga selle minu komplekti hind väga hullult kukkunud pole siis vahetada juba reaalsel vajadusel kahe soketiga plaadi vastu?

Kuidas on nende xeon põlvkondadega, töökindlusega jne kes kokku on puutunud et millest eemal hoida mida vaadata parem?
Loodan et saate mu sogast aru

_________________
///SISSIKOMPANII 2002 3r.3j.///
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.05.2018 19:40:55 vasta tsitaadiga

adsl, plexi jaoks ei ole sul vaja erilist CPU'd.
HW transkoodimine on olemas, selleks piisab mingist suvalisest iGPU'ga selerunnist...kui muidugi kõvasti VM'e tahad jooksutada, siis on iseasi, sel juhul läheb 2 CPU'd ja 16GB ECC'd küll asja ette.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
adsl
HV vaatleja
adsl

liitunud: 14.11.2008




sõnum 01.06.2018 11:48:19 vasta tsitaadiga

selerun ei klapi ju jälle ecc ramiga?
kas see igpu saab hakkama kasvõi ühe 4k transkoodimisega, kas iga igpu puhul on kindel et plex seda rauda toetab?

_________________
///SISSIKOMPANII 2002 3r.3j.///
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 01.06.2018 11:54:06 vasta tsitaadiga

Miks ECC RAMi vaja on? St jah, kahtlemata saab ühe "üheksa" juurde SLAs aga enne seda on neid üheksaid juba päris palju. Päriselus failitakse (st tekib vigu) mujal märksa rohkem kui RAMis.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.06.2018 11:55:30 vasta tsitaadiga

adsl kirjutas:
selerun ei klapi ju jälle ecc ramiga?
kas see igpu saab hakkama kasvõi ühe 4k transkoodimisega, kas iga igpu puhul on kindel et plex seda rauda toetab?


Intelite puhul toimis, niipalju kui viitsisin testida, ise Plexi enam ei kasuta (liiga palju hädasid ning ikaldusi).
HEVC'i toega iGPU peab olema, kui 4K'd tahad. Ehkki ma ei saa aru, miks sul nii hädasti seda 4K's üldse vaja transkoodida on, kvaliteeti sellest juurde ju ei tekki. icon_rolleyes.gif

Ja milleks sulle sinna üldse ECC RAM?

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
adsl
HV vaatleja
adsl

liitunud: 14.11.2008




sõnum 01.06.2018 12:49:59 vasta tsitaadiga

mida lihtsat kasutad siis plexi asemel teistele oma nasi sisu näitamiseks?

kas mitte NAS ei võiks olla ikka ecc ramiga kui hind tava ramiga väga ei erine?

_________________
///SISSIKOMPANII 2002 3r.3j.///
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.06.2018 12:51:46 vasta tsitaadiga

adsl kirjutas:
mida lihtsat kasutad siis plexi asemel teistele oma nasi sisu näitamiseks?


Miks ma peaks teistele oma NAS'i sisu üldse näitama? icon_eek.gif

adsl kirjutas:
kas mitte NAS ei võiks olla ikka ecc ramiga kui hind tava ramiga väga ei erine?


Võib aga ei pea, ajab muud komponendid mõttetult kalliks koduse NAS'i puhul.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 01.06.2018 12:56:06 vasta tsitaadiga

adsl kirjutas:
mida lihtsat kasutad siis plexi asemel teistele oma nasi sisu näitamiseks?
Mis täpsemalt eesmärgiks on? Ise kasutan koduvõrgus tavalist Sambat, pilti näitab meediapleier. Tänapäeval kaasaegsed telekad näitavad jutu järgi juba ise kõik vanaema koduvideod ära.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.06.2018 12:59:13 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Tänapäeval kaasaegsed telekad näitavad jutu järgi juba ise kõik vanaema koduvideod ära.


Näitavadki, 4k's ja puha.
Androidiga variantidega on veel eriti lihtne, VLC või Kodi peale ja meedia jookseb üle SMB, NFS'i või kasvõi DLNA.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
adsl
HV vaatleja
adsl

liitunud: 14.11.2008




sõnum 01.06.2018 14:42:41 vasta tsitaadiga

kodus vaatamiseg ei olegi probleeme aga probleem on kuidas näidata oma videosid vanematele võimalikult lihtsalt ja hea kvaliteediga kes asuvad kaugemal?

ja siis see ecc värk, et kas ma siis saan oluliselt odavama, sama töökindla, sama jõudlusega komplekti kui see okidoki oma?

_________________
///SISSIKOMPANII 2002 3r.3j.///
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009




sõnum 01.06.2018 15:57:40 vasta tsitaadiga

See okidoki oma on ajuvabalt kallis. Alles siin arvutitehnika müügiteemas pakuti ühte parema konfiga 2U masin 150€ eest. https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=734096

Sealt viskad selle 2U räkikorpuse minema (või äkki keegi huviline võtab sul selle käest 10€-ga). 100€ pane veel otsa, saad korpuse ja uue toite osta sellele pillile ning serverit rohkem kui muda.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.06.2018 17:08:04 vasta tsitaadiga

Rauno266, ei ole päris nii lihtne see. Brändiserverid (Dell, Lenovo/IBM, HP, jms.) ei sisalda standardseid ATX mõõtudes emaplaate ja korpuseid. R710 on kahe custom hot-swap toitega. Prosede jahutus on disainitud toimima räkikorpuses, mitte tornis. Kettad ühenduvad hot-swap backplane'i külge. Need on vaid esimesed võimalikud takistused.
Ma ei ütle, et taolise plaadi mingi muu kasti sisse vägistamine täiesti võimatu on. Kui on tahtmine, on ka võimalused. Küll tekib küsimus, kas selline värdmasin lõpuks kõike seda aega ja häkkimist väärt on.

Kui nüüd hinnast rääkida, siis seda okidoki komplekti ja toda Delli on veidi keeruline võrrelda, kuna tegu erinevatest ajastutest pärit tehnikaga.
Mille poolest see Dell antud kontekstis parem on? Prosed on vanemad ja energianäljasemad. Ketastest sobivad ainult 2.5" isendid. PERC 6/i sööb maksimaalselt 2TB kettaid. Ja sellest, millist põrgulärmi see kast teeb, oleme me siin juba korduvalt maininud.

adsl kirjutas:
ja siis see ecc värk, et kas ma siis saan oluliselt odavama, sama töökindla, sama jõudlusega komplekti kui see okidoki oma?

Kuna ECC mälud tähendavad automaatselt ka muud serveri- või tööjaamaklassi riistvara, siis mingit preemiumit maksad igal juhul. Samas ECC mälud ja Xeon prosed ei ole mingid võluvitsad, mis kõik probleemid lahendavad.
Mis nüüd tolle konkreetse komplekti hinda puutub, siis ütleks, et suht OK hind. Nagu mainitud sai, siis serveriklassi raud on tavapärasest veidi kallim.

Plexigurud, parandage nüüd mind, kui eksin, aga kas pole nii, et mõistlik oleks eelistada võimalikult hea ühe tuuma võimekusega proset, sest kuigi enkodeerimisel võtab Plex kasutusele nii palju tuumasid, kui võimalik, siis dekodeerimine tehakse ära ainult ühe tuumaga (e. 1 thread). Ehk siis pudelikael ei teki Sul mitte pärast uuesti kokku pakkimisel vaid juba alguses.
Nagu siin juba eelnevalt mainiti, siis nüüd kus Plex on suuteline osa koormust graafikakaardi kaela lükkama, tasuks seda kindlasti teha ja jätta prosetsüklid ainult nendeks tegevusteks, mida mujal teha ei õnnestu.

Plexi oma dokumentatsioon, mida Sa kindlasti juba oksendamiseni lugenud oled, soovitab ühe 4k transkodeerimise jaoks 4000 punktist proset (eeldusel, et graafika offloadimist ei kasutata). Kahe jaoks läheks siis vaja ~8000. Xeon E-3 1220v3 passmark oli vist ~7000. Me muidugi ei tea, mis kvaliteediga need koduvideod, mida vanematele serveerid, on, aga arvestades seda, et see Plexi oma rusikareegel arvestad 60Mbit/s materjaliga, siis loogiliselt võttes võiks see Okidoki komplekt Sul asja isegi ära ajada.

Kui tahad seda masinat lisaks veel kõigele ka elutoasõbralikuna hoida, siis nii kange prosega plate oleks vist mõistlik ikkagi mingi tornkorpuse sisse panna (kuskilt käis siin vahepeal läbi mingi SFF mõõdus kasti plaan).
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 01.06.2018 17:19:09 vasta tsitaadiga

ECC registered ddr3 on praegu odavam imho kui tavaline. sealt võib väike sääst tulla.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
adsl
HV vaatleja
adsl

liitunud: 14.11.2008




sõnum 01.06.2018 22:41:29 vasta tsitaadiga

warwas aga seal ongi ju myygis see xeon prose koos ecc ramiga, emaplaadiga ja mis riistvara siis sinna veel juurde läheb?
80+gold toiteks umbes 80 euri
Red kettad mis juba olemas
mingi hea jahutus prosele (mitte palju yle 25 euri)
Korpus ( kui sobib siis see 40 eurine https://osta-ee.postimees.ee/en/kvaliteetne-alumiiniumpaneeliga-arvutikorpus-uus-108940828.html )

Huvitab ikka veel mis oleks siis plexile heaks lihtsaks alternatiiviks minu vajaduste puhul?

_________________
///SISSIKOMPANII 2002 3r.3j.///
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2018 12:49:18 vasta tsitaadiga

No me ju siin ei tea, kus kohast Sinu jaoks see müra "valulävi" läheb.
Kui mina seda praegu ehitama peaks, siis jahutus oleks küll viimane asi, mille pealt ma koonerdaks. Täiskoormusel tuleb see ~80W sooja ju kuhugi ära juhtida ja minu isiklik eelistus oleks see, et kõrv ei registreeriks seda tegevust.
Vähemalt piltidelt tundub, et ketaste jahutus on seal suht olematu (õhku sealt vist läbi ei liigu). Kuna rääkisid, et tahad tulevikukindlust, siis sisetunne ütleb, et kui see kast kettaid silmini täis laduda, siis läheb olemine seal üsna palavaks. Ainus väljatõmme oleks vist toitekas + see väike vent tagaseinas.

Üks väga asjalik korpus kingiti just ära - https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=735173

Plexi alternatiive väga kommenteerida ei oska. Ma ei teagi, kas Sinu use case puhul (meedia tarbimine väljaspool kohtvõrku) oleks mingeid kõvasti paremaid alternatiive. Synology oma Video Station oleks vast üks. Emby'l oli vist ka mingi striimise variant?
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2018 12:54:18 vasta tsitaadiga

warwas, Video Stationit ma ei soovitaks, seal on koodekitega häda (DTS, EAC3) ja Synology uutel versioonidel tegi võimatuks ka third-prarty ffmpeg'i loadimise, millega seda siiani lahendada sai.
Neil on mingi litsentside häda nende Audio koodekitega aga sunnikud ei taha ka tasulist koodeki pakki teha.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2018 12:58:58 vasta tsitaadiga

Etz, hea teada. Mul omal ka hetkel kolmanda peo ffmpeg kasutsel. See muudatus tuli siis 6.2'ga? Peab järgmisel uuendamisel seda meeles pidama.

See, miks nad selle DTS'iga sedasi jauravad, on tõesti täiesti arusaamatu. Nagu oleks siis keeruline seda tasulist pakki teha. Kellel vaja, see ostab. Osade funktsioonidega on nad ju seda teed juba läinud.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2018 13:04:13 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
Etz, hea teada. Mul omal ka hetkel kolmanda peo ffmpeg kasutsel. See muudatus tuli siis 6.2'ga? Peab järgmisel uuendamisel seda meeles pidama.

See, miks nad selle DTS'iga sedasi jauravad, on tõesti täiesti arusaamatu. Nagu oleks siis keeruline seda tasulist pakki teha. Kellel vaja, see ostab. Osade funktsioonidega on nad ju seda teed juba läinud.


No nüüd keerati EAC3 kah kinni, nutt ja hala muidu siin: https://github.com/SynoCommunity/spksrc/issues/2952
Hetkel nuputame, aga lahendust esialgu vähemalt ei paista.

No ma oleks kindel, et kui nad selle teeks, siis küll leiduks ka ostjaid, kõik ei ole progejad ning see igasugu originaal libraryte patchimine on anyway selline libe tee.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 02.06.2018 20:31:36 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
warwas, Video Stationit ma ei soovitaks, seal on koodekitega häda (DTS, EAC3) ja Synology uutel versioonidel tegi võimatuks ka third-prarty ffmpeg'i loadimise, millega seda siiani lahendada sai.
Neil on mingi litsentside häda nende Audio koodekitega aga sunnikud ei taha ka tasulist koodeki pakki teha.
Video Stationi suur eelis on see, et ta suudab h265 HW transcodingut kasutada, Plex minuteada teeb tuimalt CPU peal seda, ehk siis 4K sisuliselt streamimatu (kui see vajalik peaks olema). Võib-olla on poole aastaga midagi küll muutunud, ei ole silma peal hoidnud. Ise olen ka Plexi kasutama jäänud, kasutusmugavus on palju parem.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
adsl
HV vaatleja
adsl

liitunud: 14.11.2008




sõnum 03.06.2018 02:40:38 vasta tsitaadiga

sakinaga see link seletab https://support.plex.tv/articles/201373803-nas-compatibility-list/
_________________
///SISSIKOMPANII 2002 3r.3j.///
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 03.06.2018 10:07:10 vasta tsitaadiga

adsl kirjutas:
sakinaga see link seletab https://support.plex.tv/articles/201373803-nas-compatibility-list/
Ei seleta tegelikult, h265 support on veel toores. Eelmise aasta lõpus valmisid alles Inteli driverid, mis olid eelduseks PMS-i arendusele. Ei ole uurinud, kui kaugele nüüd jõutud on. Ilmselt see tabel beta softi infot ei kuva.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busse
HV veteran

liitunud: 14.03.2004




sõnum 29.06.2018 22:01:46 vasta tsitaadiga

Kasutusel juba ma ei mäleta mitu aastat D-Link DNS-325. Nad nüüd talvel tapsid väljast ligipääsu ära. Kas keegi on katsetanud, millega saaks lihtsalt välismaailma kaudu uuesti kastile ligi (internet > telia ruuter > teine ruuter teine ip vörk > nas)?

Teine variant, mida ma nüüd hakkasin mötlema, et vahetada kast välja hoopis. Silma hakkas hea hinnaga Zyxel, aga kas tasub proovimist (link)?

_________________
http://foto.urmo.ee/
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Longero
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.02.2011




sõnum 08.09.2018 18:42:11 vasta tsitaadiga

Ise küll NAS'i ei oma, aga olen jälginud huviga seda teemat. Ärge palun seda teemat ära kustutage, siin kasulik arutelu alustajatele kes plaanivad NAS'i ostu. Pole välistatud, et isegi ostan kunagi omale.

Siin teemas pole vist keegi mainunud sellist asja, et osadel QNAP mudelitel on selline hea asi nagu "USB QuickAccess Port"... See peaks võimaldama NAS'i kasutada ka DAS'ina (nö välise kettana), ilma et sul oleks vaja võrgukaabliga mässata v kui mingil põhjusel ei saa läbi võrgukaabli ühendust. https://www.qnap.com/en/product/ Siin QNAP mudelid ja filtrites "Connections" all olemas täitsa valik "USB QuickAccess Port". Huvitav kas Synology osadel mudelitel ka selline võimalus?

Kas mingeid odavaid mudeleid kodukasutusse on olemas millel ZFS failisüsteem, ma ise pole leidnud?

_________________
Win ISO'd ja uuendused https://www.dropbox.com/sh/9g4dwg9k1mql1wu/AADJWO3QN8p21CZsq9cZl0gca?dl=0
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Võrgumälu (NAS) mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.