Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 27.10.2015 17:07:57 vasta tsitaadiga

idegraaf kirjutas:
Kahjuks on keermelati läbimõõt 12 ja see kahe algusega keere. Probleeme tuleb arvatavasti mootoriga ühedamisega.


ok, ma esialgul lükkan ühe M8 lati sinna, kuna mul kunagi reprap jaoks koju ostetud. Aga tänud pakkumast icon_smile.gif kui see oleks 8mm siis oleksin nõus ära ostma. Ma ei taha käia peal hakata seda otsa laskma, kuna mul ei ole hetkel see võimalik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idegraaf
HV kasutaja

liitunud: 24.07.2008




sõnum 27.10.2015 17:31:59 vasta tsitaadiga

Täiesti arusaadav.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 28.10.2015 16:34:36 vasta tsitaadiga

tahaksin soovitada siin veebipoodi nimega 3dpartner.eu kuna tellisin sealt 1kg PLA ja 1kg ABS ning sain kätte 24 tunni jooksul omniva pakiautomaati 0 euro eest. ning Tegu on Prima3d filamendiga ja ABS must maksis 24.90 ja PrimaValue PLA valge maksis 22.90 pole veel proovinud kvaliteeti jne kuid nagu kuulnud olen siis Prima pidi päris hea olema. Lihtsalt väike info teile icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 28.10.2015 19:13:08 vasta tsitaadiga

ixidor, 3D Prima ehk ikka?
Sama plastik, mida sprint.ee müüb, seal on see küll 32€/kg hinnaga vs 3DPartneri 27,9€/kg.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 29.10.2015 01:20:12 vasta tsitaadiga

Minu esimene print tehtud. Küsiks nüüd milles viga, mis seadet muutma peaks, et print paremaks saada. Tean, et prindi enda jahutus on veel puudu ja see muudab asja paremaks, aga siiski, mis võiks seadetes näppida, et asja paremaks saada. Vabandust kvaliteedi pärast, zoom ei tööta korralikult. Aga näha et z kihid on suht ok, kuid probleem tekib pigem joone laiusest. Kas see ehk sellest et extruder ei anna piisavalt filamenti peale?

viimati muutis ixidor 02.11.2015 10:23:13, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idegraaf
HV kasutaja

liitunud: 24.07.2008




sõnum 29.10.2015 09:37:46 vasta tsitaadiga

Julgeks arvata, et peaksid muutma extruderi pealeandmist kiirust või düüsi läbimõõt pole õige. Mis on kuuma otsa temperatuur?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wordmc9
HV Guru

liitunud: 09.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2015 09:42:13 vasta tsitaadiga

pigem jah kahtlustaks küttekeha..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 29.10.2015 10:03:25 vasta tsitaadiga

idegraaf kirjutas:
Julgeks arvata, et peaksid muutma extruderi pealeandmist kiirust või düüsi läbimõõt pole õige. Mis on kuuma otsa temperatuur?


Poovisin nii 190-200 kraadi vahel PLA koos 50 kraadise bediga. Muideks ma soovitan seda BuildTAK pinda. Väga hea on , esiteks haakub print kohe külge ja lahti saab näppudega kangutades. Imelihtsalt käib. Mina kahtlustan seda, et ehk on süüdi extruder pealekandmine. Tüüs on müüja jutu järgi 0,4. Kas extruderi pealeandmiskiirust peaksin muutma kiiremaks või aeglasemaks? icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wordmc9
HV Guru

liitunud: 09.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2015 10:11:14 vasta tsitaadiga

kui paksult jääb siis aeglasemalt kui peeneks siis kiiremalt, loogika järgi , see ka ju suhtes liikumis kiirusega ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.10.2015 10:15:50 vasta tsitaadiga

ixidor, http://reprap.org/wiki/Triffid_Hunter's_Calibration_Guide
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 29.10.2015 10:17:13 vasta tsitaadiga

Wordmc9 kirjutas:
kui paksult jääb siis aeglasemalt kui peeneks siis kiiremalt, loogika järgi , see ka ju suhtes liikumis kiirusega ?


Olgu, ma siis eeldan, et pean veidi juurde keerama icon_smile.gif Tänud kiire vastuse eest, siis saan õhtul proovida icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2ndalpha
HV kasutaja
2ndalpha

liitunud: 03.11.2004




sõnum 29.10.2015 11:31:15 vasta tsitaadiga

Ma prindin 3DPrima PLA-d 210 kraadiga.
Tavaline 3DPrima PLA (läbipaistva rulli peal) on hea.
PrimaValue on minu kogemusel täielik solk. Must PLA on pigem tumehall ja jääb kergesti extruderisse kinni.
Pole ühegi teise filamendiga nii palju jama olnud. Sõber leidis veel PrimaValue PLA-st suuri õhumulle.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 29.10.2015 11:54:20 vasta tsitaadiga

2ndalpha kirjutas:
Ma prindin 3DPrima PLA-d 210 kraadiga.
Tavaline 3DPrima PLA (läbipaistva rulli peal) on hea.
PrimaValue on minu kogemusel täielik solk. Must PLA on pigem tumehall ja jääb kergesti extruderisse kinni.
Pole ühegi teise filamendiga nii palju jama olnud. Sõber leidis veel PrimaValue PLA-st suuri õhumulle.


Need testid oli mul tehtud PrimaValue valge PLA 1,75mm kasutades. Hetkeseisuga küll solk ei tundu, aga eks näis kui settingud paika saan. Proovin ka selle 210 kraadi ära icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.10.2015 12:03:05 vasta tsitaadiga

Temperatuurivalik sõltub vägagi printimise kiirusest ja hotendist/thermistorist/tarkvarast.
Ise näiteks prindin 3D Prima naturaalset PLA'd siin 202 kraadiga, et saada korralikke tugevaid juppe. Ekstra kalde jaoks, kus tugevus niivõrd esmatähtis pole, saaks ilmselt isegi 190'ga prinditud vabalt, kui aeglaselt võtta.
3D Prima ise väidab printimise temperatuurivahemikuks 190-210, seega mängimisruumi on. Suurema kiirusega vaja tõsta temperatuuri ja võib vabalt ka 230 peale anda, kuna tegelikult plastik selle temperatuurini tõusta ei jõua kiirelt hotendist läbi käies.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 29.10.2015 12:40:22 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Temperatuurivalik sõltub vägagi printimise kiirusest ja hotendist/thermistorist/tarkvarast.
Ise näiteks prindin 3D Prima naturaalset PLA'd siin 202 kraadiga, et saada korralikke tugevaid juppe. Ekstra kalde jaoks, kus tugevus niivõrd esmatähtis pole, saaks ilmselt isegi 190'ga prinditud vabalt, kui aeglaselt võtta.
3D Prima ise väidab printimise temperatuurivahemikuks 190-210, seega mängimisruumi on. Suurema kiirusega vaja tõsta temperatuuri ja võib vabalt ka 230 peale anda, kuna tegelikult plastik selle temperatuurini tõusta ei jõua kiirelt hotendist läbi käies.


Minul on kasutusel E3D v6 hiina replica, 0,4mm nozzle, mk8 direct drive extruder, Repetier v0.92 ja kahjuks thermistorit ei oska öelda kuna see mingi noname hiinakas icon_biggrin.gif Aga tulevikus plaan originaal E3D komplekt võtta. Praegu lihtsalt ei ole piisavalt raha icon_smile.gif

Äkki kellelgi on pakkuda korralikku thermistorit või siis mingeid juppe E3D originaale? Või siis linki kust kõige soodsam ja turvalisem tellida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.10.2015 14:44:44 vasta tsitaadiga

idegraaf kirjutas:
Muudan veidi teemat. Väga huvitab mida siin olevad inimesed pridivad. Tänapäeva digiajastul on ju igalühel võimalus pilte teha. Pealegi üks pilt ütleb rohkem, kui tuhat sõna.
Teen otsa lahti: Prindin põhiliselt PLA-d 0,2mm kihipaksusega ja kuuma aluseta. Allolevad on prinditud Trint printeriga. Viimane pilt on ABS. Sellel on väga hästi näha M8 keermelati järgimine, sest kasutasin jäika muhvi mootori ja keermelati vahel.

Spoiler Spoiler Spoiler
Helesinine on ABS, teised PLA.

https://goo.gl/photos/oVtCR3inMLAedX8D7

Naturaalse PLA'ga on ikka raske detaile kaamerale saada, helesinine lust selle kõrval pildistada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 29.10.2015 15:48:40 vasta tsitaadiga

millist programmi te soovitaksite või millega saaks teha 3d objekte mids slic3r suudaks hiljem viilutada. Nimelt oleks vaja teha mingi plokk vms enda printbedile, kuna praegu on põlve otsas vineerist satud ja veidi kõver, siis tahaks teha mitmest jupist koosneva uue. Selline peaks olema originaal.
http://fabacademy.org/archives/2012/students/okeefe.john/images/week14/carriage_in_ultimaker.jpg

Idee oleks siis teha ristkülik mis oleks umbes 18cm lai ja kahe lineaarse kuulaagri keskpunktide vahemaa on 16cm ning siis nende vahel on pesa pikliku mutri jaoks millest jookseb läbi keermelatt. Peaks olema suhteliselt lihtne alustuseks ise teha, aga kahjuks ei kujuta ette mis programmi ma selleks kasutama peaksin. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarmac
HV kasutaja
tarmac

liitunud: 10.08.2007




sõnum 29.10.2015 15:53:52 vasta tsitaadiga

Ostsin omalegi Prusa i3 kiti. Küll mitte originaali aga hiina knock-off kiti. Eks näis kuidas kokku hakkab omavahel ja mis tulemus on.

Igaljuhul tahtsin lihtsalt kirjutada, et nädalavahetuseti olen üldiselt maal ja kui kellelgi vaja võin mingeid võlle treida.
Täpsustamiseks palun saatke meil, kuna ma käin üsna harva siin.

tarmo.tilk@hecada.com

_________________
www.crawl.ee Eesti R/C Rock Crawlerid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.10.2015 16:48:46 vasta tsitaadiga

ixidor, soovitaks mõne professionaalse CAD programmi ette võtta ja selgeks teha endale. A'la Fusion 360 või Designspark Mechanical.
Solidworks, Inventor jne on samuti toredad, aga neid tasuta ega odavalt ei saa.
Iga korralik CAD programm oskab korralikku STL faili teha, mida iga viilutaja sööb, ei piirdu see siis vaid Slic3ri või mõne muu spetsiifilise programmiga.
Blenderit, Sketchupi jne ei soovita, rohkem vaeva ja nende programmide põhieesmärk on midagi muud kui mehaaniline disain.

Näidiseks, et kuidas CAD programmis disainimine eri sammudena välja näeb:
Lõpptulemus: https://dl.dropboxusercontent.com/u/54281287/solid1.PNG

Esmalt tegin lapiku pinna, kõik mõõtmed jne paika, et kust edasi hakata minema:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/54281287/solid2.PNG
Järgmiseks oli vaja augud teha LM8UU laagritele: https://dl.dropboxusercontent.com/u/54281287/solid3.PNG
Tulemus: https://dl.dropboxusercontent.com/u/54281287/solid3_1.PNG
Järgmiseks mutritele augud tahaküljele: https://dl.dropboxusercontent.com/u/54281287/solid4.PNG
Tulemus: https://dl.dropboxusercontent.com/u/54281287/solid4_1.PNG
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
droz
Kreisi kasutaja
droz

liitunud: 31.12.2002




sõnum 29.10.2015 17:03:43 vasta tsitaadiga

joonistamiseks võiks proovida http://www.123dapp.com/ edit: täpsemalt siis http://www.123dapp.com/design
vealeidmisel on abiks https://www.simplify3d.com/support/print-quality-troubleshooting/


viimati muutis droz 29.10.2015 17:21:42, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 29.10.2015 17:20:18 vasta tsitaadiga

Suur tänu teile! Väga palju õpetlikku infot saab siit icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idegraaf
HV kasutaja

liitunud: 24.07.2008




sõnum 29.10.2015 17:58:34 vasta tsitaadiga

Ma kasutan SketchUp-i juba aastast 2010 ja olen väga rahul. Kõik 3D toimetamised teen sellega.
Kasutan SketchUp 8, millele on saadaval igasuguseid pluginaid. Nende hulgas ka STL eksport.
Alla tirida saab filehippo-st
STL eksport plugina sourceforge-st.

See videolõik on ka tehtud SketchUp-i kasutades.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.10.2015 19:10:38 vasta tsitaadiga

idegraaf, see, et seda programmi saab selleks kasutada ei tähenda, et peaks kasutama. Seda on näha ka foorumiteemadest ja muudest kanalitest, kus inimesed kurdavad et nende STL mudeleid ei töödelda korrektselt sliceri poolt, kuigi kõik näeb korralik välja.
Korralikus CAD'is tehtud asja üks eelistest on see, et sa ei pea muretsema, et ehk peaks kusagilt Netfabbist vms läbi laskma oma STL faili, et see korralikult avaneks.

Üks alternatiiv veel klassikalisele CAD programmile on OpenSCAD, kus sa otseses mõttes programmeerid oma mudelit valmis kutsudes välja erinevaid käske ja kirjutades ise funktsioone kokku, et luua 3D objekti.
Sel on nii omad võlud kui valud. Soovitan vähemasti uurida selle kohta ja mõned katsetused teha, et näha kas meeldib või mitte.
Päris palju reprap maailma disaine selles valmis tehtud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idegraaf
HV kasutaja

liitunud: 24.07.2008




sõnum 29.10.2015 22:19:00 vasta tsitaadiga

Probleemiks on tavaliset mudeli sees olevad üleliigsed jooned või peidetud jooned. Seda peab tavaliselt kontrollima enne STL-i eksportimist. Muud probleemi ei olegi. Need kes seda ei tea, kurdavadki, et SketchUp ei kõlba kuhugi.

Tänane tegevus SketchUp-is. Jahutusotsik 30mm ventilaatorile.
Asi Thingiverse-s

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metrika
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2008




sõnum 29.10.2015 22:20:14 vasta tsitaadiga

oskate öelda,paljuga odavama printeri kokku saaks panna?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.