Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  18. mail vähenevad taas internetipankade paroolikaartide makselimiidid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
someOtherDude
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2002




sõnum 23.04.2009 20:40:43 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
someOtherDude kirjutas:
Sults kirjutas:
someOtherDude kirjutas:
Vabandust ma ei saa täpselt pihta kuidas see likviidsusfondi jama sinu argumenti toetab. Tekkis probleem, pank üritas kinni mätsida, probleem sai suure kõlapinna kuna inimesed kaebasid, asi läks meediasse, kahjud hüvitati.

Kui pank hakkab metoodiliselt lepingute sisudega sedasi sahkerdama, miks sa arvad siis et ei teki samasugust kära meedias? Lisaks suuremad lepingud allkirjastatakse notari juures. Digiallkirjaga sa ju päris korterilaenu ei võta ja laenutingimusi ei muuda. Selle jaoks ju notarid on. Arvad et pank hakkab mingit mingeid sandikopikaid (panga jaoks) taga ajama riskides suurema jamaga, millega kaotab klientide usalduse. On see sinu arvates normaalne riski/kasu suhe panga jaoks? Miskipärast ma ei usu seda.

Likviidsusfondi teema iseloomustab hästi seda, kuidas pank nahhaalselt üritab klientide usaldust kuritarvitada. Selle asemel, et katta tühised 13.5% kahjumit oma varasemate perioodide miljardistest kasumitest, sest lubatud sai riskivaba investeeringut, püüti ikka klientidele kotti pähe tõmmata. Kui klientide hulgas ei oleks olnud mõnd eriti tähtsat ja mõjukat isikut, olekski klientidele kott pähe tõmmatuks jäänudki. Tuletan sellega seoses meelde, et siseinfo põhjal müüsid "omad" vahetult enne osakute allahindamist oma osakud maha (nn. insaidertehing, mis on seadusega keelatud, kuid kas pank sellest hoolis?). Seda osa teistele klientidele koti pähe tõmbamisest ei ole minu teada tagasi pööratud.

Oskusliku ohvrite valiku ja osava social engineeringuga annab võimalikku kära ennetada. Likviidsusfondi puhul mindi lihtsalt hooletuks ja tehti asja lihtsalt liiga robustselt.


Sul vist insider info, et nii täpselt tead mida teha taheti. Kas me räägime nüüd SEB likviidsusfondi jamast või ID-kaardist? Sinu argument on siis, et ära kasuta ID kaarti kuna pank tõmbab sul igal võimalikul sammul naha üle kõrvade? Ja nüüd juba räägime pensionifondidest. Teema kaldub minu jaoks natuke liiga kõrvale ära. Kui sul midagi enamat lisada pole siis ma vist lahkuks siit teemast ja jääksime sõbralikult oma erinevate arvamuste juurde.


Minu argument on, et internetipanga kasutamisel koodikaardi asendamine ID-kaardiga ei ole sugugi turvalisem vaid toob kaasa täiesti uued ja tõsised ohud. Pankade poolne surve ID-kaardi kasutamisele ainult annab minu jaoks sellistele kahtlustele kinnitust. Minu arvates oleks elementaarne, et kliendil oleks oma valik, milliseid autentimisviise ta eelistab ja millised on tema tehingulimiidid. Pangapoolne surve ID-kaardi kasutamiseks ja kliendi enda raha kasutamisele seatavad piirangud, ei jäta mingit kahtlust, et asja aetakse mitte kliendi vaid panga huvides.


No selge, sa siis järgid mõttemalli et süüdi enne kuritegu. Sest kõik kes relva ostavad poest lähevad ka ju inimesi tapma. Samasugune loogika täpselt. Tavaliste rünnete vastu on ID-kaart turvalisem, kui koodikaardid. MiTM rünnete vastu pole vahet mis asjaga sa autendid. Selliste rünnete vastu tuleks kogu autentimis arhitektuur ümber ehitada. Muid vandenõuteooriaid ma ei viitsi arutada.

Otseloomulikult järgib pank ka omi huve. Kui ta neid ei järgiks võiks ta ju ka tasuta raha välja jagada.

_________________
ebastabiilne
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 23.04.2009 20:50:39 vasta tsitaadiga

someOtherDude kirjutas:
No selge, sa siis järgid mõttemalli et süüdi enne kuritegu. Sest kõik kes relva ostavad poest lähevad ka ju inimesi tapma. Samasugune loogika täpselt. Tavaliste rünnete vastu on ID-kaart turvalisem, kui koodikaardid. MiTM rünnete vastu pole vahet mis asjaga sa autendid. Selliste rünnete vastu tuleks kogu autentimis arhitektuur ümber ehitada. Muid vandenõuteooriaid ma ei viitsi arutada.


... ja nagu ikka puuduvad sinu väidetel vähimadki põhjendused. Minu käest nõuad aga oma väidete kinnituseks ma ei tea mida!
See sinu väide ID-kaardi kõrgemast turvalisusest on samaväärne sellega, kui väita, et majas, kus on voodi all hoiul nii püstolipadrun, kui ka tuumalõhkeseadeldis, on turvalisem asi tuumapomm, sest vaat püstolipadruni kasutamiseks on sobilik püstol majas olemas, kuid tuumapommi kasutamise seadeldis puudub. Ometi saab selle püstolipadruniga teha vaid ühe pisikese plõksu, tuumapommiga aga pühkida hetkega maapinnalt pool linna.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
someOtherDude
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2002




sõnum 23.04.2009 21:01:32 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
someOtherDude kirjutas:
No selge, sa siis järgid mõttemalli et süüdi enne kuritegu. Sest kõik kes relva ostavad poest lähevad ka ju inimesi tapma. Samasugune loogika täpselt. Tavaliste rünnete vastu on ID-kaart turvalisem, kui koodikaardid. MiTM rünnete vastu pole vahet mis asjaga sa autendid. Selliste rünnete vastu tuleks kogu autentimis arhitektuur ümber ehitada. Muid vandenõuteooriaid ma ei viitsi arutada.


... ja nagu ikka puuduvad sinu väidetel vähimadki põhjendused. Minu käest nõuad aga oma väidete kinnituseks ma ei tea mida!


Palun loe:
http://en.wikipedia.org/wiki/Two-factor_authentication
http://en.wikipedia.org/wiki/Smart_card

Mõningad lõiked, kui sa oled liiga laisk:
tsitaat:

Smart cards

Smart cards are about the same size as a credit card. Some vendors offer smart cards that perform both the function of a proximity card and network authentication. Users can authenticate into the building via proximity detection and then insert the card into their PC to produce network logon credentials. They can also serve as ID badges. The downside is that the smart card is a bigger device, the card reader is an extra expense.

Additionally, many banks and financial institutions are implementing Chip Authentication Program technology which pairs a banking smart card with an independent, unconnected card reader. Using the card, reader and ATM PIN as factors, a one-time password is generated that can then be used in place of passwords. The technology offers support against man-in-the-middle attacks by facilitating Transaction Data Signing, where information from the transaction is included in the calculation of the one-time password - this is proving to be strong protection when making bank transfers or other financial transactions. During 2008, this method of two-factor authentication will be made available in the e-commerce environment through the 3D Secure architectures managed by MasterCard (SecureCode) and VISA (Verified by Visa).




tsitaat:

Cryptographic smart cards

Cryptographic smart cards are often used for single sign-on. Most advanced smart cards are equipped with specialized cryptographic hardware that let you use algorithms such as RSA and DSA on board. Today's cryptographic smart cards are also able to generate key pairs on board, to avoid the risk of having more than one copy of the key (since by design there usually isn't a way to extract private keys from a smart card).

Such smart cards are mainly used for digital signature and secure identification, (see applications section).

.........


tsitaat:

Smart cards used for client-side identification and authentication are the most secure way for eg. internet banking applications, but the security is never 100% sure. In the example of internet banking, if the PC is infected with any kind of malware, the security model is broken. A malware can override the communication (both input via keyboard and output via application screen) between the user and the internet banking application (eg. browser). This would result in modifying transactions by the malware and unnoticed by the user. There are malwares in the wild with this capability (eg. Trojan. Silentbanker). Banks like Fortis and Dexia in Belgium combine a Smart card with an unconnected card reader to avoid this problem. The customer enters a challenge received from the bank's website, his PIN and the transaction amount into the card reader, the card reader returns an 8 digits signature. This signature is manually copied to the PC and verified by the bank. This method prevents a malware to change the transaction amount.


ID-kaardi väärkasutamiseks on vaja väga spetsialiseerunud tarkvara mida saab kasutada aint siis kui ID-kaart on lugejas ja sessioon on käimas. Paroolikaardi väärkasutamiseks piisab lihtlabasest keyloggerist. Kui paroolid käes ongi kõik.

_________________
ebastabiilne
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 23.04.2009 21:15:32 vasta tsitaadiga

someOtherDude kirjutas:
ID-kaardi väärkasutamiseks on vaja väga spetsialiseerunud tarkvara mida saab kasutada aint siis kui ID-kaart on lugejas ja sessioon on käimas. Paroolikaardi väärkasutamiseks piisab lihtlabasest keyloggerist. Kui paroolid käes ongi kõik.

Minu arvates on see, et ID-kaardi väärkasutamine eeldab mõnevõrra keerukama koodiga pahavara kui koodikaartide väärkasutamine, suhteliselt vähetähtis fakt. Võrreldes võimaliku saadaoleva tuluga oleks sellise pahavara kirjutamise kulu tühine. Ja asja muudab kurjategijale põnevaks just see, et ID-kaardi kuritarvitamist saab teha sellest masinast, mille küljes on ID-kaardiga kaardilugeja, ning sel ajal, kui kasutaja oma ID-kaarti kasutab, sest see muudab hilisemad vaidlused tehingu tegemise üle praktiliselt mõttetuks ("No olid ju sel ajal selle arvuti taga ja tegid oma tavapäraseid makseid ning seekord allkirjastasid lisaks vee ühe lepingu!") ja selliste lepingute tagajärgede ajaline nihe annab selliste pettuste sooritamisele vaid lisaväärtust. Põhimõtteliselt võib selliseid libalepinguid koguda mitu aastat ja saada need suure hulga isikute kohta, enne kui hakata lepinguid oma kasuks täitmisele pöörama. Ja ka siis saab seda teha valikuliselt, vaid nende isikute kohta kasutades, kelle suhtes seda parajasti paremaks pead. Keskmine eestlane on selline lammas, et kui just tema ise kahju ei saa, siis on teise hädast ja õnnetusest pigem hea meel ja teiste vigadest ei õpita. Selliseid annab ikka mõnuga koorida!
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
someOtherDude
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2002




sõnum 23.04.2009 21:23:36 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
someOtherDude kirjutas:
ID-kaardi väärkasutamiseks on vaja väga spetsialiseerunud tarkvara mida saab kasutada aint siis kui ID-kaart on lugejas ja sessioon on käimas. Paroolikaardi väärkasutamiseks piisab lihtlabasest keyloggerist. Kui paroolid käes ongi kõik.

Minu arvates on see, et ID-kaardi väärkasutamine eeldab mõnevõrra keerukama koodiga pahavara kui koodikaartide väärkasutamine, suhteliselt vähetähtis fakt. Võrreldes võimaliku saadaoleva tuluga oleks sellise pahavara kirjutamise kulu tühine. Ja asja muudab kurjategijale põnevaks just see, et ID-kaardi kuritarvitamist saab teha sellest masinast, mille küljes on ID-kaardiga kaardilugeja, ning sel ajal, kui kasutaja oma ID-kaarti kasutab, sest see muudab hilisemad vaidlused tehingu tegemise üle praktiliselt mõttetuks ("No olid ju sel ajal selle arvuti taga ja tegid oma tavapäraseid makseid ning seekord allkirjastasid lisaks vee ühe lepingu!") ja selliste lepingute tagajärgede ajaline nihe annab selliste pettuste sooritamisele vaid lisaväärtust. Põhimõtteliselt võib selliseid libalepinguid koguda mitu aastat ja saada need suure hulga isikute kohta, enne kui hakata lepinguid oma kasuks täitmisele pöörama. Ja ka siis saab seda teha valikuliselt, vaid nende isikute kohta kasutades, kelle suhtes seda parajasti paremaks pead. Keskmine eestlane on selline lammas, et kui just tema ise kahju ei saa, siis on teise hädast ja õnnetusest pigem hea meel ja teiste vigadest ei õpita. Selliseid annab ikka mõnuga koorida!


Ma ei tea miks sa nende lepingute küljes ikka oled. Naljakas lausa. Ma arvan, et keskmine lambasus eestlaste seas tuleb suurel hulgal tänu sinule.

Enivei. Mis sa arvad kumba varianti pahalased esmalt kasutavad. Kas seda võimalust mida on lihtsam täide viia või seda mida on keerukam?

Ja järjekordselt kogu su argument on tühi õhk. Pole mõtet enam midagi arutada. Kui tahad maailmalõppu kuulutada siis kuulutada edasi. Lase endal palk ka sulas välja maksta ja kõik on häppid.

_________________
ebastabiilne
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 23.04.2009 21:25:56 vasta tsitaadiga

someOtherDude & Sults: Äkki surute nüüd teineteisel kätt ja teete vastastikku beer_yum.gif välja ja rahunete natuke maha icon_biggrin.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
someOtherDude
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2002




sõnum 23.04.2009 21:27:09 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
someOtherDude & Sults: Äkki surute nüüd teineteisel kätt ja teete vastikku beer_yum.gif välja ja rahunete natuke maha icon_biggrin.gif thumbs_up.gif


Ma ei usu, et sults vihaseks sai. Mulle tundus ta arutlemine suht rahulik ja kaalutletud. Lihtsalt meie arvamused lähevad lahku. Mis vaidlemisel viga on? Sedasi ju tarkus tulebki.

_________________
ebastabiilne
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 23.04.2009 21:38:03 vasta tsitaadiga

someOtherDude kirjutas:
Ma ei tea miks sa nende lepingute küljes ikka oled. Naljakas lausa. Ma arvan, et keskmine lambasus eestlaste seas tuleb suurel hulgal tänu sinule.

Enivei. Mis sa arvad kumba varianti pahalased esmalt kasutavad. Kas seda võimalust mida on lihtsam täide viia või seda mida on keerukam?

Ja järjekordselt kogu su argument on tühi õhk. Pole mõtet enam midagi arutada. Kui tahad maailmalõppu kuulutada siis kuulutada edasi. Lase endal palk ka sulas välja maksta ja kõik on häppid.


Lambasus on kõrge ikka tänu nendele, kes lasevad ennast väitega "ID-kaart on turvaline" ära rääkida!
Mina arvan, et pahalased kaaluvad hoolikalt võimalikke tulusid ja riske ja võtavad ennekõike sealt, kus suuremad panused ja väiksem risk. Ehk siis antud teema puhul ID-kaarti väärkasutades.
Maailmalõpust on asi kaugel. Mina soovitan igatahes PIN2 andmist vältida ning eelistada internetipangas ID-kaardile pinkalkulaatorit. Samuti soovitan ma sellise panga klientidel, kes seab klientidele mõttetuid piiranguid nende endi raha kasutamisel, võtta lihtsalt kogu oma raha sellest pangast ja hakata kasutama Eesti pangaliitu mittekuuluvaid panku. Oma riskitundlikkust ja rahaliste vahendite kasutamisel esinevate ohtude suurust ning nendele vastavat kasutuslimiidi suurust oskab pea iga pangaklient hinnata sada korda paremini kui pank. Kõigile ühe lauaga koodikaardiga autentimisel oma raha kasutamisele 3000 kroonise tehingupiirangu seadmine on üks absurdsemaid ja nahaalsemaid võtteid, mida ma pankade kohta kuulnud olen.

Aga vastu tulles närviliseks muutunud kaasfoorumlastele, lõpetan ma siin teemas selle juba äranämmutatud asja käsitlemise ja naasen siia vaid juhul, kui keegi seda tungivalt nõuab.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
electron
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2004




sõnum 23.04.2009 22:03:22 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
Kõigile ühe lauaga koodikaardiga autentimisel oma raha kasutamisele 3000 kroonise tehingupiirangu seadmine on üks absurdsemaid ja nahaalsemaid võtteid, mida ma pankade kohta kuulnud olen.

thumbs_up.gif thumbs_up.gif

Ma olin juba selle 5k limiidi peale VÄGA pahane! Aga krt - Swedbanga internetipangaga olen nii harjunud, et Nordea netipanka kuidagi ei taha kasutada. Olen isegi nõus selle swedi kirveste ülekandetasudega. Nüüd aga siiski ilmselt täielikult kogu oma rahanatukesega Nordeasse minek...

_________________
Tuleb lihtsalt täiega panna!!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2009 10:09:22 vasta tsitaadiga

Sults,

... sa loobid absurdseid süüdistusi loogika alusel, mis ei oma reaalses elus mingit pidepunkti ja kui sellele viidatakse, siis süüdistad sa, et oponendid ei too piisavalt argumenteeritud vastuväiteid. Samas, kuidas saakski midagi asjalikku vastata väidetele, mis põhinevad vaid mingi persooni põikpäisel arusaamisel asjast, mida ei toeta elulised faktid vaid pigem faktidega manipuleeritud teooriad ...

... pensionifondi näide on sinu manipuleeritud loogika ilmestamiseks väga hea näide. Fondide allakäigus pole midagi kriminaalset, inimesed lihtsalt ei taha mõista, et nii kardinaalsed muutused, nagu praegu majanduses toimunud, mõjutavad ka kõige kindlamaid alustalu. Samuti pole ilmselt enamik hoiustajatest fondi reklaamlausest kaugemale jõudnudki ja ei oma seega mingit ettekujutust, kuidas need fondid reaalselt toimivad. Ajakirjandus andis omalt poolt kallutatud vürtsi juurde ja seal see paanika alguse saigi. Loomulikult ei soovi ükski pank oma rahaga temast mitte sõltuvaid auke kinni toppida, seega esmane reaktsioon oli igati ootuspärane ja selles pole midagi kriminaalset. Võrrelda seda allkirja võltsimisega on ikka nii kohatult üldistav ja asjatundmatult meelevaldne, kui see veel vähegi olla saab ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
someOtherDude
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2002




sõnum 24.04.2009 11:23:05 vasta tsitaadiga

Kui arvestada sellega, et pank on pahalane siis ei aita ükski turvameede või autentimismeetod. Ainuke võimalus ongi vältida siis pangaga tegemisi. Usalduse puudumine on pigem maailmavaate küsimus, kui mingi tehnoloogia turvalisuse küsimus.
_________________
ebastabiilne
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 24.04.2009 14:06:36 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Sults,

... sa loobid absurdseid süüdistusi

Mina ei ole mitte kedagi süüdistanud.
Minu jaoks tähendab mõiste "turvalisus" ohtude puudumist. Mina üritan vaid näidata, et millegi allkirjastamine, mida sa ei näe, ega saa kontrollida, on väga, väga, väga tõsine oht! Seega ei ole ID-kaardi kasutamine internetipangas turvaline. Vähemalt kliendi seisukohast.
Oponendid väidavad, et valgel lehel allkirjade jagamine on usalduse küsimus ja agiteerivad ka teisi sellist asja praktiseerima, hinnates panga piisavalt usaldusväärseks, et anda pangale allkirjastatud tühje paberilehti. Mina püüdsin likviidsusfondi ja pensionifondi näitel tuua inimestele hoiatava näite, et pank on siiski oma kasumit taga ajav äriettevõte ja oskab soovi korral kliendist teerulliga üle sõita küll. Ma ei saa aru, mida on siin veel igiseda?
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
someOtherDude
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2002




sõnum 24.04.2009 14:08:15 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
DigeBeni kirjutas:
Sults,

... sa loobid absurdseid süüdistusi

Mina ei ole mitte kedagi süüdistanud.
Minu jaoks tähendab mõiste "turvalisus" ohtude puudumist. Mina üritan vaid näidata, et millegi allkirjastamine, mida sa ei näe, ega saa kontrollida, on väga, väga, väga tõsine oht! Seega ei ole ID-kaardi kasutamine internetipangas turvaline. Vähemalt kliendi seisukohast.[/b]


Mitu sellist intsidenti on juhtunud kus keegi on allkirjastanud mingi dokumendi, mille sisu ei vastanud sellele, mida allkirjastaja signeeris? On sul tõendusi sellistest juhtumitest? Et kellegi ID-kaardiga antud allkirja on väärkasutatud?

Samahästi võid väita ükspuha mida. Et Eesti riik paneb pinnavette mingeid aineid, et sinu mõtteid kontrollida.

_________________
ebastabiilne
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2009 14:18:57 vasta tsitaadiga

tsitaat:

mida sa ei näe, ega saa kontrollida

... järjekordne absurdsus icon_smile.gif mõtle nüüd natuke järgi, palju on sinu elukorralduses momente, mida sa pead usaldama nö. pimesi. Võtame näiteks transpordi, kui sa liikled liikluses jalgsi, pead sa usaldama teisi kaasliiklejad, et nad järgivaid ja peavad kinni liikluseeskirja reeglitest, kui sa liikled autoga, pead sa usaldama autotootjat, et mingi tootmisvea tõttu su auto ükshetk koos sinuga pilbasteks ei lenda, kui sa liikled ühistranspordiga, pead sa usaldama selle juhti, et see on täie mõistuse juures ehk pole seisundis, mis võib reisijad ohtu seada. Selliseid riske on ühiskonnas lugematu arv, kuid kuna me oleme nendega juba harjunud, ei tee neist keegi enam suurt numbrit. ID-kaardiga seonduv on lihtsalt üks neist paljudest riskidest, praeguseks küll veel nii uus ja uudne, et see võtab veel tublisti aega, et inimesed sellega harjuks. Ükski tegevus siin maamunal pole 100% riskivaba, kuid antud kontekstis pole see üldse asja iva, iva peitub selles, et ID-kaardi kasutamine on keskmise inimese jaoks siiski turvalisem, kui koodikaardi kasutamine - kõik, kogu loo point ja iva, pole vaja rohkem midagi ise juurde mõelda ega leiutada ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 24.04.2009 14:29:18 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
tsitaat:

mida sa ei näe, ega saa kontrollida

... järjekordne absurdsus icon_smile.gif

Mitte kusagil mujal ei nõuta minult valgel lehel allkirja, kui veebi kaudu digiallkirjastamisel!
Vaid kuritahtlik isik või idioot peab sellist tegevust normaalseks.
Normaalne on see, et usaldatakse vastavalt teatavatele piiridele. Valgel lehel allkiri on aga piiramatu usalduse küsimus.
Mina usaldan panka hoidma oma raha ja tegema minu poolt näidatud makseid. See on kõik! Ma ei pea pangale andma pimesi allkirju! Ma ei usalda neid selleks piisavalt. Ma ei usalda panku isegi sel määral, et sõlmida otsekorralduslepingut.
ID-kaardi uudsus seisneb lihtsalt selle erakordses ebaturvalisuses, mida nüüd lihtsalt teatavate seltsimeeste poolt popilt ja noortepäraselt "eriti turvaliseks" nimetatakse.


viimati muutis Sults 24.04.2009 14:31:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2009 14:29:36 vasta tsitaadiga

... keegi ei nõua ka praegu, see on sinu valik, kui sa seda ei aktsepteeri, siis keegi ei kohusta sind midagi elektrooniliselt allkirjastamast võid vabalt ka ise pangakontorisse kohale minna vajalikud toimingud paberil teha, kui see sinu arvates turvalisem ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 24.04.2009 14:37:17 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... keegi ei nõua ka praegu, see on sinu valik, kui sa seda ei aktsepteeri, siis keegi ei kohusta sind midagi elektrooniliselt allkirjastamast võid vabalt ka ise pangakontorisse kohale minna vajalikud toimingud paberil teha, kui see sinu arvates turvalisem ...

Jah, olen nõus, et keegi otseselt ei nõua. Aga üritatakse masse lollitada väitega, et see on turvaline. Ja alternatiividele piirangute seadmisega (kõnealune tehingulimiidi vähendamine) sundida. Turvalisus on aga olematu!
Keda sa lollitada püüad? Ja millisel eesmärgil? Oled panga itimees? Või sertifitseerimiskeskuse asjapulk?
Isegi koodikaarti internetipangas kasutada on turvalisem kui ID-kaarti. Mina ei põe paranoiat. Mina usaldan märksa lihtsamaid autentimisviise. Paranoiat põevad ID-kaardi vennad, kes ainsa alternatiivina ID-kaardiga valgel lehel allkirjade jagamisele toovad välja panka kohale jalutamise.
ID-kaart on nurisünnitis ja oleks parem kui see üldse ära unustatakse.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2009 14:58:36 vasta tsitaadiga

... oh-jah, oleks see vaid nii, pangas töötamise vastu poleks mul kõige vähematki icon_biggrin.gif igasugune lollitamine vms. muud väited oled sa küll ise juurde mõelnud aga sõnavabadus eelkõige thumbs_up.gif
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.04.2009 15:00:36 vasta tsitaadiga

Sults: Ole mureta, varsti pannakse kõigile inimestele ID-Kiibid naha alla 8) Katsetused käivad täie hooga. Kuhugi teemasse panin ka lingi, kus oli sellest juttu koos paigaldatava ID-Kiibi pildiga.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 24.04.2009 15:08:00 vasta tsitaadiga

Ma pean vist tõesti teema tõsiselt üles võtma ja trükimeedias avaldama kirjatüki ID-kaardi ebaturvalisusest, sest kui ikka ei ole võimalik kontrollida, millele sinu digiallkiri läheb, on tegemist väga ebaturvalise lahendusega. Ja need ID-ioodid, kes üritavad vastupidist väita ja näidata oma oponente mingite poolearulistena, vajavad natuke tõsisemat õpetust, kui selle foorumi vahendusel siin on võimalik anda.
Mis seal ikka, edu teile!
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
note1
Lõuapoolik
Lõuapoolik
note1

liitunud: 02.09.2007




sõnum 24.04.2009 17:48:07 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
Ma pean vist tõesti teema tõsiselt üles võtma ja trükimeedias avaldama kirjatüki ID-kaardi ebaturvalisusest, sest kui ikka ei ole võimalik kontrollida, millele sinu digiallkiri läheb, on tegemist väga ebaturvalise lahendusega. Ja need ID-ioodid, kes üritavad vastupidist väita ja näidata oma oponente mingite poolearulistena, vajavad natuke tõsisemat õpetust, kui selle foorumi vahendusel siin on võimalik anda.
Mis seal ikka, edu teile!

Viikingite ajal ei olnud miskit plastikkaarti.
Elati ikka ära. Ainus allkirjastamine oli nuiaga pähe ja asi vask.

Ei vaidle teitele vastu millekski. Maailm on niigi tänapäeval tehniliselt kirju. Kui nuiaga ei saa, siis vast mingi koondamise mullina küll saab täie laksuga.

Idlaks, pangalaks, töötulaks.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 24.04.2009 18:19:37 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Sults,
tsitaat:
Allkirjastatud valgete paberilehtede usaldamise kuritarvitamise võimalus pankade poolt on aga reaalne oht.


... usud sa tõepoolest, et ükski pank julgeks võtta sellist riski ? Pangad kardavad sellist võimalust kordades rohkem, kui kõige paranoilisem klient oma kõige märjemates õudusunenägudes. Piisaks vähimast kahtlusest ja panga usaldusväärsus on üleöö kempsust alla lastud. Ükski pank ei saa endale lubada sellist usalduskriisi, isegi kõige lihtsama klendi tasandil. Sellised süüdistused on absurdi tipp ...


põhja minev pank näiteks võib igasuguseid asju teha ning Sina ei tõesta neile pärast mitte kuidagi, et Sina ei ole kaamel ja Sina ei võtnud neilt miljonit laenu :p Usaldus on alati kahe otsaga asi! See, et Sa pimesi kõike ja kõiki usud ei tähenda, et teised seda kaasa peavad tegema. ÜLDJUHUL niisama riskima ei hakata selliste asjadega, aga...kunagi ei tea mis tulevik toob


someOtherDude kirjutas:
Ometi räägid mingitest troojalastest ja asjadest.

Jah tõesti kui sessioon on püsti siis on võimalus seda rünnata aga see on vaid nii kaua kui sessioon on püsti.

Versus, see et su paroolikaardist tehakse pilt või saadakse mingi hulk koode kätte, peale mida on võimalik ilma paroolikaardita juba sessioon püsti tõmmata.

Mille põhjal sa oma pingerea kokku panid täpsemalt? Mida arvestasid turvalisuse juures ja mida mitte? Samamoodi isegi kui su PIN2 kätte saadakse pole võimalik signeerida ilma kaardita asju. Selleks on sul ikkagi vaja füüsilist eset kui ka PIN koodi ehk midagi mis sul on ja midagi mida sa tead. Sellest ka two-factor authentication.


kes ja kuidas mu paroolikaardist pilti teeb? Tuleb minu juurde ja ütleb ,et näita korraks oma paroolikaarti, ma teen pilti, lisaks ütle oma kasutajatunnus ja püsiparool, mul läheb vaja???? Lisaks ootaks seisukohti sellele:

SurfData kirjutas:

lisaks kõik need mõttetud hämamised turvalisusest jms.

Näide 1: Kodus teed idioodikaardiga näiteks makse, jätad/unustad kaardi lugejasse, arvuti on pahalasi täis, tehakse Sinu kontoga selline tsikibriki ära (konto tühjaks ja kes teab, võibolla ka mõned laenud lisaks kaelas) ja vot siis on icon_confused.gif icon_confused.gif icon_confused.gif
Näide 2: Kodus teed paroolikaardiga näiteks makse, arvuti on pahalasi täis, kätte saadakse 1 parool paroolikaardilt, sellega pole eriti midagi teha, paroolikaart võib laua peale vedelema jääda, pahalased seda ei näe ega saa kasutada, lisaks ei saa nad ka niisama laenu kaela Sulle võtta.

Tööl vms kohas ikka paroolikaarti niisama vedelema ei jäta icon_wink.gif

Seega rääkigu nad parem nii nagu asi on, konkreetseid fakte, palju on koodikaarte üle võetud, palju on idioodikaart kaitsnud inimesi. Hämada oskab igaüks.


selliste situatsioonide puhul näide 1 põhjal võidakse Sul konto tühjaks teha, lisaks sellised laenud ja käendused selga et ohohohooo ja vastupidist ei tõesta Sa enam kuidagi. Näide 2 põhjal aga maximum mis teha saavad on konto tühjendamine ja sedagi selles ulatuses mis on Sul internetipangas endal limiit pandud.

Kuna siin nõutakse fakte id kaardi muukimisest, siis ma paluks fakte kui palju on koodikaarte pildistatud ja kui palju on selle põhjal kontosid tühjaks tehtud. See statistika peaks ju kõikidel pooldajatel ometi olemas olema, ega te siis pimesi seda kõike (et paroolikaardiga on kõik kontod tühjaks tehtud ja idioodikaardiga ei saa seda mitte kunagi mitte kuidagi teha) usu!!!

Mina pean seda limiidi väiksemaks tegemist pidevalt vastu tahtmist rõhumiseks. Üle 3k kandeid väga palju ei ole vaja teha, aga kui teiekord on vaja teha ning idioodikaardi lugejat kuskil käepärast ei ole siis on lood sitad küll icon_sad.gif Kõige hullem on kui sel ajal kuskil välisriigis oled vms. Kõik inimesed ei ole nii rikkad ka et EMT klient olla icon_sad.gif

P.S Idioodikaardi endale tegin ka sunniviisiliselt-vabatahtlikult omal ajal, siis kui öeldi et idioodikaardiga on ühistransport tlnas ca 2x odavam kui ilma selleta icon_sad.gif


someOtherDude kirjutas:

Too siis palun need argumendid välja, mis sinuarust nii paikapanevad olid. Sest ma lugesin kõik ta postid läbi ja leidnud küll midagi asjalikku. Tõsi ID-kaart ei ole hõbekuul pettuste vastu. Seda saab murda ja on olemas pahalased, mida ei peata 2factor autentimine. Aga selline väide et ID-kaart on muudest autentimisviisidest kõige nõrgem on küll vale. Kui sul on arvutis see konkreetne pahalane (otsi googlest näiteks Trojan.Silentbanker), mis oskab ennast sessiooni sisse peita ja muuta seal andmeid siis ei aita sind ka PIN kalkulaatorid ega ühekordsed paroolilehed, kuna muudatused tehakse käimatõmmatud sessiooni sees. Fakt on see, et kiipkaardiga autentimine on nendest hetkel kõige turvalisem kuna sul on vaja füüsiliselt kiipkaarti ja PIN koodi, et midagi korda saata.


Selle kohta ütleks, et paroolikaardiga ei saa laene jms kaela endale võtta, idioodikaardiga aga saab teha peaaegu kõike ja piiramatult ning see on VÄGA SUUR vahe!!!

someOtherDude kirjutas:
Vaata asi on sedasi. Ükski pahalane ei hakka sulle mingeid lepinguid väänama. Sest hiljem nad ei tule seda ju kohtusse vaidlustama eksole. Seega see krdi kohustuste väide põhineb ainult sellel alusel, et pangal on mingi huvi sind lepinguga tüssata. Kui sa seda kardad siis palun ära allkirjasta ID kaardiga dokumente. Aga sellest hirmust ei tulene ID-kaardi ebaturvalisus. Pank saab samamoodi paljude muude vahenditega sulle käkki keerata, kui tahab. Ometi sa ajad pangaga asju (ma eeldan), seega mingi usalduse on nad sinu silmis siis ära teeninud? Miks sa arvad et nad lambist mingeid lepinguid allkirjastama hakkavad.


küsiks ka et miks ei hakka??? Miks uskuda pimesi, et sellist pahalast ei tehta mitte kunagi??? Kuidas Sa kohtus ütled, et see seal pole nendel dokumentidel minu allkiri??? Vaadatakse, et Sinu idioodikaardiga tehtud ja kogu lugu, Sina oled kaamel ning vaielda ja edasi kaevata ei ole Sul enam mitte kui midagi!!! Sellele sobib hästi see näide:

electron kirjutas:
someOtherDude kirjutas:

Ainuke risk, mis on reaalne on ikkagi see et liiguvad ringi pahalased mis teevad inimeste kontosid tühjaks. Miks peaks mingi tüüp tegema mingi proge mis allkirjastab niisama suvalisi dokumente kellegi nimega. Lihtsalt funi pärast?


Paljud peavad siin Sultsi paranoiliseks... OK, võibolla tõesti ei SEB, Swedbank või mingi muu suur pank sellist asja endale lubada ei saa. Aga näiteks teevad mingid kandid järjekordse kiirlaenu kontori. Reklaamivad ennast kui et kiirlaen otse arvutist, võtad seda ja kasutad ID-kaarti ja toksid nii PIN-1 kui ka PIN-2 sinna sisse. Tegelikult annad aga allkirja maja müümiseks ja oledki maja maha müünud mingi 10 000 krooniga. ütleme, et pool aastat või aasta korjab niimoodi "ettevõte" allkirju majanduslikult raskustesse sattunud inimestelt ja siis paneb oma kontori kinni ja viskab kõik allkirja andnud inimesed SEADUSLIKULT tänavale.
Kas tänapäeva Eestis on selline mõtlemine paranoia?



Vaadates siin pooldajaid ja vastaseid siis enamasti pooldajad ütlevad, et vot see on nii turvaline ja seda tuleb haipida, fakte aga tuuakse väga vähe. Vastastel paistavad faktid ja näited palju kergemini ja lihtsamini tulevat. Kui see tõesti on nii turvaline, siis las inimesed kasutavad seda, aga miks see tehakse nii rõhuvalt sunniviisiliseks erafirmade poolt? Vot see ei meeldi!!! Öeldakse küll et ära siis kasuta, aga ise pannakse limiidid nii, et Sul ei jää muud üle kui kasutada.

Hetkel on maailmamastaabis idioodikaardi kasutajaid vähe ning seetõttu pole ka pahavara sellele väga atraktiivne, tekib piisav kriitiline/rikkam mass taha ning neid pahalasi ei jõua enam ära tõrjuda icon_wink.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2009 23:17:05 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:
Hetkel on maailmamastaabis idioodikaardi kasutajaid vähe ning seetõttu pole ka pahavara sellele väga atraktiivne, tekib piisav kriitiline/rikkam mass taha ning neid pahalasi ei jõua enam ära tõrjuda icon_wink.gif


Ma ei loobu ID Kaardi kasutamisest,kuna tulevikus võib sellega seoses pahavara ohvriks langeda.

Täpselt samamoodi nagu ma ei osta üliodavat mobiiltelefoni, sest mine tea - äkki kallima ostan, siis varastatakse ära jne icon_wink.gif

Ei saa elada oma elu hirmus,et midagi võib juhtuda icon_exclaim.gif .Tuleb ise riske maandada ja oma elu elada mitte lasta varastel ja muidu tõbrastel seda dikteerida icon_exclaim.gif icon_wink.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 24.04.2009 23:28:21 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
SurfData kirjutas:
Hetkel on maailmamastaabis idioodikaardi kasutajaid vähe ning seetõttu pole ka pahavara sellele väga atraktiivne, tekib piisav kriitiline/rikkam mass taha ning neid pahalasi ei jõua enam ära tõrjuda icon_wink.gif


Ma ei loobu ID Kaardi kasutamisest,kuna tulevikus võib sellega seoses pahavara ohvriks langeda.

Täpselt samamoodi nagu ma ei osta üliodavat mobiiltelefoni, sest mine tea - äkki kallima ostan, siis varastatakse ära jne icon_wink.gif

Ei saa elada oma elu hirmus,et midagi võib juhtuda icon_exclaim.gif .Tuleb ise riske maandada ja oma elu elada mitte lasta varastel ja muidu tõbrastel seda dikteerida icon_exclaim.gif icon_wink.gif


kas ma olen rääkinud loobumisest? Ma olen pigem maininud, et seda sunnitakse liialt peale, mida rohkem, massilisemalt, jõulisemalt ja kiiremalt seda peale sunnitakse, seda kiiremini tuleb olukord, kus kõikidel kasutajatel on oht kaotada KÕIK ja seda sõna otseses mõttes. Praegu ju need Sinu nö "tõprad" dikteerivadki ju ja ütlevad, et vot selline valik on ja kõik on lihtsalt sunnitud seda idioodikaarti kasutama icon_sad.gif Kui seda nii jõuliselt peale ei surutaks läheksid asjad omasoodu ning need kes tahaksid kasutaksid ja oleksid õnnelikud ning kes ei tahaks saaksid ka elada, praegu aga likvideeritakse see teine seltskond jõuvõtetega ära icon_sad.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 25.04.2009 01:02:28 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
Ei saa elada oma elu hirmus,et midagi võib juhtuda...

ID-kaardi propageerimine käibki ju pideva hirmutamise saatel, nagu oleks koodikaardid ja muud autentimisviisid hirmsasti ebaturvalised. Paraku toimub sellise hirmutamise saatel hoopis kõige ebaturvalisema internetipanga autentimisviisi pealesurumine. Ehk siis vihma käest räästa alla, nagu vanasõna ütleb. Olen koodikaarti kasutanud juba üle 10 aasta ja pole sellega veel midagi halba juhtunud. Ma ei ole ühtki väärkasutuse juhtumit kuulnud ka oma tutvusringkonnas. Ärge uskuge ID-kaardi lobistajate jutte teiste autentimisviiside ebaturvalisuse kohta! Hoidke oma arvuti pahalastest puhas, ja ei ole mingit vahet, kas kasutate ühekordseid või korduvkasutusega koode. Kui kahtlustate, et ei suuda oma arvutis alati täielikku puhtust tagada või olete sunnitud oma pangatehinguid tegema võõrastest arvutitest, siis vaadake ühekordsete koodilehtede ja pinkalkulaatori poole.
ID-ioodid on nagu need, kes turvavööd kunagi kinni ei pane, sest nende arvates on nende maanteemuhk ülimalt turvaline, ning on seisukohal, et kui siiski peaks midagi tõsist juhtuma, siis pigem surrakse nagu mees, kuid haiglaravi kulusid haigekassale ei põhjustata.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  18. mail vähenevad taas internetipankade paroolikaartide makselimiidid mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.