Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Kas telefonid võtavad fotokaameratelt töö? Huawei P20PRO vs Sony A7R3 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 02.11.2018 08:14:25 Kas telefonid võtavad fotokaameratelt töö? Huawei P20PRO vs Sony A7R3 vasta tsitaadiga


Telefonide invasioon on käimas ning mitmed tootjad on lubanud,
et nende just telefonid on need, mis muudavad fotokaamerad mõttetuks.
Võtame siis võrdlusesse ühe kõige sõnakama Dxomark 1. Koht Huawei P20 Pro ning professionaalide poolt kõrgelt hinnatud Dxomark 4. koht Sony A7 R3. Mõlemad umbes 40 megapixlit, kuid liigi 3x hinnavahega.


Telefonide selgeks eeliseks on koheselt kompaktsus. Isegi ükski kompaktkaamera ei ole ligilähedane.
Samuti puudub vajadus osta kallist lisavarustus või õigemini puudub võimalus seda ühendada ning seega vajadus.

Samuti räägib telefoni kasuks võimalus pilte kiiresti veebi üles laadida. Tõsi ka Sony on võimalik ühendada telefoniga, kuid iseseisvalt ei tee see seade midagi.
Sensori suurus on neil erinev, kuid keskmine hobi või pigem perepiltnik ei tea sellest või suurema, väiksema sensori eelistest mitte midagi.


Link


Ei väsi me Sony kirumast
Selle kaamera menüüde rägastik on rekordiliselt halb, millest on peajagu üle meie kiidetud Canoni algajatele suunatud telefoniliku kasutuskogemusega EOS M50, kui ka kõik telefonid.
Kui tead hullemat kasutajakogemust mõnel kaameral, palun kommenteeri all, kuna oleme väljakutsele avatud.
Telefoni kasuks räägib ka IP68 veekindluse standard.
Tõsi, tõenäoliselt saab ka Sony kerges vihmas hakkama, kuid me ei saa kedagi julgustada seda tegema. Kui Nikon ja Canon pakuvad oma tehnilises kirjelduses elementide eest kaitset, siis Sony seda ei tee: kasutamine omal riskil.

Aga see pildi kvaliteet.
Siin ei ole mingit küsimust, et Sony pilt on hea, väga hea.
Olgugi, et paberi peal, näpuga järge ajades võiks võita enamus kategooriates telefon, pärast pilte kerides on aru saada, millest on neil kahel hinna vahe.
Samas kompaktkaameratele on raske hetkel tuleviku ennustada.
Ei väsi klišeesid kordamast: parim kaamera on see, mis sul kaasas ning osta tasub seda, mida sul tarvis, mitte seda, mida arvad, et tahad.

Videos mainitud Johanna Randmanni – „The Last Train“ muusikavideo.

Link


Arvutimaailma videotega kursis olemiseks vauta subscribe. https://goo.gl/mrFLwh

Parima hinna leiad HinnaVaatlusest.
Huawei p20 PRO https://www.hinnavaatlus.ee/products/Mobiiltelefonid/Mobiiltelefonid/bce77903afddcc3cf4c6543c6a6434da
Sony A7 RIII https://www.hinnavaatlus.ee/1085188/sony-a7r-iii-body/

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pkwild618
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 02.04.2004




sõnum 02.11.2018 11:12:19 vasta tsitaadiga

Kui kahte kaamerat võrrelda, siis võiks võrdluspildid ka juba olla välja toodud. Vähemalt mina neid kusagil ei märganud.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 14 :: 5 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.11.2018 11:17:44 vasta tsitaadiga

Varem kui oli lapsel üritus koolis/lasteaias võtsin alati kaasa digipeegli ja/või eraldi FullHD videokaamera.
Nüüd olen järjest enam kahtlemas iga kord kas võtta eraldi tehnika või ajada läbi mobiiliga (enamasti mobiil võidab, kuna eraldi tehnikal tuleks aku laadima panna ja peab meeles olema kaasa võtta, kui juba videokaamera võtta siis ka statiiv jne).
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 02.11.2018 13:42:03 vasta tsitaadiga

Kõik sõltub sellest kuhu lõpptulemus läheb. Kui maale vanaemale siis kõlbab mobla kaamera küll. Kui kinosse ja/või ajakirja kaantevahele siis ikka suur kaamera.
tagasi üles
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 11.10.2007



Online

sõnum 02.11.2018 13:47:09 vasta tsitaadiga

iPhone'idega on filme ka tehtud: https://variety.com/2018/film/news/unsane-tangerine-films-iphones-1202730676/
Kommentaarid: 864 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 652
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 03.11.2018 10:58:19 vasta tsitaadiga

On telefonidega asju tehtud ning tehakse veel. Parim seade on see, mis olemas on ning lõpuks on tähtis sisu, mitte kvaliteet, nagu on korduvalt öelnud ka suuri filme teinud Casey Neistad.
Keskmine inimene ei saa aru, miks on vaja kallist kaamerat ning Huawei isegi ju väitnud oma reklaamides et telefon asendab kaamera.
Paljudel asendabki, sest kallis kaamera ei too pildistamise oskust ning telefon, mis tarkust täis annab parema tulemuse, kui kaamera, mis eeldab kasutaja eelnevat oskust.

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.11.2018 12:47:06 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Kõik sõltub sellest kuhu lõpptulemus läheb. Kui maale vanaemale siis kõlbab mobla kaamera küll. Kui kinosse ja/või ajakirja kaantevahele siis ikka suur kaamera.
Kas musta ja valge vahele mõni halltoon ka mahub?
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 03.11.2018 17:09:00 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Kõik sõltub sellest kuhu lõpptulemus läheb. Kui maale vanaemale sis kõlbab mobla kaamera küll. Kui kinosse ja/või ajakirja kaantevahele siis ikka suur kaamera.

PS sa ei kujuta ette, kui madala kvaliteediga pildid lähevad ajakirjade kaante vahele.

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.11.2018 13:41:38 vasta tsitaadiga

No kuidas võtta, enda Kompakt fototkat (mis pole eriti kompaktne aga see selleks icon_biggrin.gif ) olen iga kell eelistanud filmimiseks ja piltide tegemiseks vs telefon.
Fotokas aastast 2015 vs telo aastast 2018 ja endiselt fotokas teeb kõvasti kenamat pilti ja videot kui telo (kuigi telo suudab ka 4k videot toota aga no see näeb ikka paras sitt välja kui aus olla).
huawei p20pro on hea 2x kallim kui mu fotokas kuid endiselt arvan et videos ületab fotokas telefoni endiselt. Viimasel pole optilist zuumigi olla icon_biggrin.gif

Aga noh, kellele ema, kellele tütar aga mina endiselt eelistan ilmselt veel väga pikalt fotokat telefonile. thumbs_up.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 11.10.2007



Online

sõnum 04.11.2018 14:41:34 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
huawei p20pro on hea 2x kallim kui mu fotokas kuid endiselt arvan et videos ületab fotokas telefoni endiselt. Viimasel pole optilist zuumigi olla icon_biggrin.gif


Huawei P20 Prol on 3x optiline suum (tegelikult küll eraldi "teleobjektiiv")
Kommentaarid: 864 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 652
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.11.2018 14:45:54 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
salatoimik kirjutas:
huawei p20pro on hea 2x kallim kui mu fotokas kuid endiselt arvan et videos ületab fotokas telefoni endiselt. Viimasel pole optilist zuumigi olla icon_biggrin.gif


Huawei P20 Prol on 3x optiline suum.
No mu telol on ka 2x. Mingi zoomiks seda nimetada on veits palju... Pmst erinevad läätsed ja pildikvaliteedi vahe on ka maru kena nende erinevate läätsede puhul.
TehnikaTvs toodi ka alles näide kuidas ühe läätsega oli lumi valge ja teisega sinakas vms... (seal küll oli samsa kasutuses aga no point jääb samaks)

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 05.11.2018 12:35:03 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
von Wu kirjutas:
salatoimik kirjutas:
huawei p20pro on hea 2x kallim kui mu fotokas kuid endiselt arvan et videos ületab fotokas telefoni endiselt. Viimasel pole optilist zuumigi olla icon_biggrin.gif


Huawei P20 Prol on 3x optiline suum.
No mu telol on ka 2x. Mingi zoomiks seda nimetada on veits palju... Pmst erinevad läätsed ja pildikvaliteedi vahe on ka maru kena nende erinevate läätsede puhul.
TehnikaTvs toodi ka alles näide kuidas ühe läätsega oli lumi valge ja teisega sinakas vms... (seal küll oli samsa kasutuses aga no point jääb samaks)


3x on üsna tavaline zoom ja eks see sõltub, mis su see mitte nii väike taskukaamera on.
Aga see on väärt point. Paneme taskukaamerad testi. Vaatame, mis hinnaklassist telefonid ja kaamerad hakkavad vahet eristama ning piilume pixleid.

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 05.11.2018 13:28:27 vasta tsitaadiga

kuskil (ma kahjuks ei leidnud ise enam üles) tehti test - profifotograaf sai kolm portreed võrdlemiseks ja ütles eksimatult ära mis oli telefoniga tehtud, mis odava kompakkaameraga ja mis kalli peegelkaameraga...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2018 18:14:08 vasta tsitaadiga

ullivilli kirjutas:
salatoimik kirjutas:
von Wu kirjutas:
salatoimik kirjutas:
huawei p20pro on hea 2x kallim kui mu fotokas kuid endiselt arvan et videos ületab fotokas telefoni endiselt. Viimasel pole optilist zuumigi olla icon_biggrin.gif


Huawei P20 Prol on 3x optiline suum.
No mu telol on ka 2x. Mingi zoomiks seda nimetada on veits palju... Pmst erinevad läätsed ja pildikvaliteedi vahe on ka maru kena nende erinevate läätsede puhul.
TehnikaTvs toodi ka alles näide kuidas ühe läätsega oli lumi valge ja teisega sinakas vms... (seal küll oli samsa kasutuses aga no point jääb samaks)


3x on üsna tavaline zoom ja eks see sõltub, mis su see mitte nii väike taskukaamera on.
Aga see on väärt point. Paneme taskukaamerad testi. Vaatame, mis hinnaklassist telefonid ja kaamerad hakkavad vahet eristama ning piilume pixleid.
Siis võiks ka lõpuks 1 test olla (KOOS NÄIDETEGA) mitte mingi muinasjutt nagu tavaks...
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 06.11.2018 05:06:38 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
kuskil (ma kahjuks ei leidnud ise enam üles) tehti test - profifotograaf sai kolm portreed võrdlemiseks ja ütles eksimatult ära mis oli telefoniga tehtud, mis odava kompakkaameraga ja mis kalli peegelkaameraga...


Kui üles leiad, jaga linki.
Sh Peter Mckinnon tegi hiljaaegu võrdluse odava 4000D ja EOS R vahel ning vahe oli ootamatult väike.
Kuid kogenud silm muidugi näeb selle ära.
St me ei väida, et vahet ei ole, kuid tikutoosi suuruselt ekraanilt, telefonist, instast vms ei ole selle 40MP suurt midagi peale hakata icon_biggrin.gif

salatoimik kirjutas:
Siis võiks ka lõpuks 1 test olla (KOOS NÄIDETEGA) mitte mingi muinasjutt nagu tavaks...

Eks selle muna jutuga on nagu ta on. Kui me seda ei tee heast tahtest vaid keegi sisu sponsoreerima hakkab, hakkab kindlasti ka kvaliteet tõusma.


Praegu on see enam vähem vabatahtliku töö ja muude projektidega ellu jäämise tasakaalupunktis.
Kui keegi tahab või teab kedagi, kes Am-i videosisu loomist toetada tahab, siis olen ettepanekutele avatud.

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hugo
HV veteran

liitunud: 01.12.2005




sõnum 08.11.2018 10:17:42 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
No kuidas võtta, enda Kompakt fototkat (mis pole eriti kompaktne aga see selleks icon_biggrin.gif ) olen iga kell eelistanud filmimiseks ja piltide tegemiseks vs telefon.
Fotokas aastast 2015 vs telo aastast 2018 ja endiselt fotokas teeb kõvasti kenamat pilti ja videot kui telo (kuigi telo suudab ka 4k videot toota aga no see näeb ikka paras sitt välja kui aus olla).
huawei p20pro on hea 2x kallim kui mu fotokas kuid endiselt arvan et videos ületab fotokas telefoni endiselt. Viimasel pole optilist zuumigi olla icon_biggrin.gif

Aga noh, kellele ema, kellele tütar aga mina endiselt eelistan ilmselt veel väga pikalt fotokat telefonile. thumbs_up.gif


No ma ei tea mis telefoni.4k videot nt vőrdled, ma ei ütleks et telefoni 4k video ikka nii jama on, tunduvalt parem kui FHD ja iga aasta läheb paremaks.
Ainuke jama on ,et 4k vőtab meeletult mahtu vs FHD /60 frame.
Reisidele küll ei viitsi kaameraid kaasa tassida icon_smile.gif
Aga asi on maitses ja valikuvőimalustes vähemalt.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 12.11.2018 10:44:50 vasta tsitaadiga

hugo kirjutas:
salatoimik kirjutas:
No kuidas võtta, enda Kompakt fototkat (mis pole eriti kompaktne aga see selleks icon_biggrin.gif ) olen iga kell eelistanud filmimiseks ja piltide tegemiseks vs telefon.
Fotokas aastast 2015 vs telo aastast 2018 ja endiselt fotokas teeb kõvasti kenamat pilti ja videot kui telo (kuigi telo suudab ka 4k videot toota aga no see näeb ikka paras sitt välja kui aus olla).
huawei p20pro on hea 2x kallim kui mu fotokas kuid endiselt arvan et videos ületab fotokas telefoni endiselt. Viimasel pole optilist zuumigi olla icon_biggrin.gif

Aga noh, kellele ema, kellele tütar aga mina endiselt eelistan ilmselt veel väga pikalt fotokat telefonile. thumbs_up.gif


No ma ei tea mis telefoni.4k videot nt vőrdled, ma ei ütleks et telefoni 4k video ikka nii jama on, tunduvalt parem kui FHD ja iga aasta läheb paremaks.
Ainuke jama on ,et 4k vőtab meeletult mahtu vs FHD /60 frame.
Reisidele küll ei viitsi kaameraid kaasa tassida icon_smile.gif
Aga asi on maitses ja valikuvőimalustes vähemalt.


Me ei võta oma videot 4K-s sisse ja kui aus olla, siis ei näe, et seda niipea tegema hakkaks.
Lihtsalt ei ole mõtet.
Riistvara peaks olema oluliselt võimsam, niigi suur arhiveerimise peavalu läheks kontrolli alt täiesti välja ja kui aus olla... Kui paljudel on reaalselt 4K seadmeid kust vaadata.
Vähemalt tänasel päeval.

2,7K oleks enam kui piisav ning annaks lisapixleid ja croppimis võimalust.
Kahjuks väga vähesed seadmed toetavad seda.

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2018 11:01:00 vasta tsitaadiga

Ma ka ei ole 4K videot hakanud veel salvestama, kuid põhiliselt sellepärast, et 60 kaadrit FHD annab sujuvama video minu vana Sony XZ1 peal - subjektiivselt meeldivam vaadata ning piisavalt hea detailsus. Ei oska arvata kas 10a pärast praegust materjali vaadates tekib mõte, et krt oli vaja koonerdada, miks ikka 4K ei salvestanud...

Lisaks jah see neetud arhiveerimine. Google salvestab FullHD video piiratud kvaliteediga tasuta, 4K teeb siin asja keerulisemaks.
Teiste pilvepakkujate juures tuleb suurema mahuga ehk kallim pakett võtta, kui 4K peale üle minna, muidu ära ei mahu.

Mis puutub vaatamisse siis kõik uued telekad praktiliselt 4K seega ei ütleks, et vaatamise seadmed väga probleemiks on 4K puhul.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 12.11.2018 11:54:49 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ei oska arvata kas 10a pärast praegust materjali vaadates tekib mõte, et krt oli vaja koonerdada, miks ikka 4K ei salvestanud...



arvan et efekt on sama, kui 15" CRT pealt FullHD LCD peale kolida. Mul on videoid mis just tolle 15" CRT jaoks.... on ikka karvased küll.
tagasi üles
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2018 12:53:02 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
tsitaat:

Ei oska arvata kas 10a pärast praegust materjali vaadates tekib mõte, et krt oli vaja koonerdada, miks ikka 4K ei salvestanud...



arvan et efekt on sama, kui 15" CRT pealt FullHD LCD peale kolida. Mul on videoid mis just tolle 15" CRT jaoks.... on ikka karvased küll.


Vabalt võib olla.
Samas, see 15" CRT vs FullHD LCD vahe on vist omajagu karmim kui FullHD vs 4K?

Mäletan, kui 2010 sai hangitud FullHD videokaamera ning endal oli kodus küll lameekraaniga kuid siiski kineskoop 32" Sony telekas, mis keeldus suremast. Ei tahtnud uut telekat hakata ostma, kuna vana töötas hästi.

Aga kui siis teiste juures sai kaameraga filmitud kraami FullHD LCD teleka pealt kõiges detailsuses nähtud siis lõi kaitsme läbi ja tuli minna telekat välja vahetama icon_smile.gif See 32" Sony läks sugulastele ja peaks vist siiani teenistuses olema koos üleõhu digiboksiga.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2018 13:03:00 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:

arvan et efekt on sama, kui 15" CRT pealt FullHD LCD peale kolida. Mul on videoid mis just tolle 15" CRT jaoks.... on ikka karvased küll.
Täpselt. Loomulikult oleneb eesmärgist aga üldiselt tasub mõtelda ja meenutada, et kui oluline on see video, mida nüüd ja praegu üles võtad. Need, kes "pärisvideot" teevad ( igasuguse kino ja tele jaoks) pigem vaatavad 8k suunas. 4k on juba kodus telekal ning moblas salvestumas. Loomulikult on mahuküsimus, eks igaüks teab ise, kui vajalik tema jaoks salvestatav hetk on.

CRT, fullHD ja 4k:

DVD - 720x480.
FullHD - 1920x1080
4k (UHD) - siin muidugi vaieldakse aga reaalselt on kodudes 3840x2160.

Võrdlus visuaalselt:

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2018 13:19:13 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
olavsu1 kirjutas:

arvan et efekt on sama, kui 15" CRT pealt FullHD LCD peale kolida. Mul on videoid mis just tolle 15" CRT jaoks.... on ikka karvased küll.
Täpselt. Loomulikult oleneb eesmärgist aga üldiselt tasub mõtelda ja meenutada, et kui oluline on see video, mida nüüd ja praegu üles võtad. Need, kes "pärisvideot" teevad ( igasuguse kino ja tele jaoks) pigem vaatavad 8k suunas. 4k on juba kodus telekal ning moblas salvestumas. Loomulikult on mahuküsimus, eks igaüks teab ise, kui vajalik tema jaoks salvestatav hetk on.

CRT, fullHD ja 4k:

DVD - 720x480.
FullHD - 1920x1080
4k (UHD) - siin muidugi vaieldakse aga reaalselt on kodudes 3840x2160.

Võrdlus visuaalselt:

Spoiler Spoiler Spoiler


Seda visuaali vaadates, tundub väga jämedalt:
FullHD oleks nagu umbes 5-6x parem kui DVD ja 4K on umbes 4x parem kui FullHD.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2018 14:00:34 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Mark0 kirjutas:

Spoiler Spoiler Spoiler


Seda visuaali vaadates, tundub väga jämedalt:
FullHD oleks nagu umbes 5-6x parem kui DVD ja 4K on umbes 4x parem kui FullHD.
Mis siin ikka oletada:

720x480=345600
1920x1080=2073600
3840x2160=8294400

8294400/2073600=4
2073600/345600=6
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 12.11.2018 14:32:57 vasta tsitaadiga

Kõige esimesel Tallinas toimunud arvuti messil sai imetletud selliseid videoid: https://www.upload.ee/files/9181680/HISTORY.MPG.html

kuidas sellised nüüd tunduvad?

//see konkreetne oli kaasas 4MB ati rage IIS videokaardiga kaasas.
tagasi üles
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2018 17:59:35 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:

Lisaks jah see neetud arhiveerimine. Google salvestab FullHD video piiratud kvaliteediga tasuta, 4K teeb siin asja keerulisemaks.
Ma ei tea, et youtubes raha võetaks 4K eest icon_rolleyes.gif (see ka ju "piiratud" kvaliteediga salvestamine). Ki mõtled pilveteenust siis ma ei tea mida sa seal piiratud kvaliteedi all mõtled icon_rolleyes.gif

ullivilli kirjutas:

Me ei võta oma videot 4K-s sisse ja kui aus olla, siis ei näe, et seda niipea tegema hakkaks.
Lihtsalt ei ole mõtet.
Riistvara peaks olema oluliselt võimsam, niigi suur arhiveerimise peavalu läheks kontrolli alt täiesti välja ja kui aus olla... Kui paljudel on reaalselt 4K seadmeid kust vaadata.
Vähemalt tänasel päeval.

2,7K oleks enam kui piisav ning annaks lisapixleid ja croppimis võimalust.
Kahjuks väga vähesed seadmed toetavad seda.

Novot... No eks uued telerid mis viimastel aastatel nüüd müüdud on enamus juba UHD. Lisaks Ma ei tea, see töötlemine suht kerge (vähemalt 8 tuumalise ryzeniga ei ole probleemi mässata) ning mahtu aitab kontrolli all hoida H265 (H264 pole mõtet möllata oma 4K-ga..) Kui muidug ainsaks "arvutiks" on läppar, nagu suures osas tänapäeval on, siis muidugi edu nende juustudega. icon_lol.gif Isegi UHD -> FullHD näeb kenam välja tavaliselt kui otse FullHDs ülesvõetud kraam...

Ning täna pole vaadata millegagi, homme on ning siis mõtled, et kurat, miks ma ikka 4Ks ei salvestanud kuigi võimalus oli...

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Kas telefonid võtavad fotokaameratelt töö? Huawei P20PRO vs Sony A7R3 mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.