Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  RIA hoiatab väljapressijate eest märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 05.10.2018 06:47:07 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
LKits kirjutas:
sukelduja kirjutas:
LKits kirjutas:
https://blog.zone.ee/2018/10/01/sekspressimine-ehk-sextortion-ja-kyberturvakuu/


Kurb on näha, et sinna bitcoini rahakotti ikkagist tehakse palju kandeid...
Ehk siis ohvreid leidub.

Peaks olema mingi mehhanism, mis võimaldaks selliseid bitcoini rahakottide hävitada. Bitcoin on kogu küberkuritegevuse naeruväärselt lihtsaks teinud.
Sellepärast nüüd ühte süsteemi ära blokeerida oleks küll jabur...

Ma ei näe pikas perspektiivis krüptovaluutade tulekus mitte ühtegi positiivset külge.
Mina näen - de-tsentraliseeritus ning matemaatilistel meetoditel koguse piirang.
Ehk mingi suvaline AHV ei saa krüptokoini juurde printida.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 05.10.2018 09:28:04 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
sukelduja kirjutas:
LKits kirjutas:
sukelduja kirjutas:
LKits kirjutas:
https://blog.zone.ee/2018/10/01/sekspressimine-ehk-sextortion-ja-kyberturvakuu/


Kurb on näha, et sinna bitcoini rahakotti ikkagist tehakse palju kandeid...
Ehk siis ohvreid leidub.

Peaks olema mingi mehhanism, mis võimaldaks selliseid bitcoini rahakottide hävitada. Bitcoin on kogu küberkuritegevuse naeruväärselt lihtsaks teinud.
Sellepärast nüüd ühte süsteemi ära blokeerida oleks küll jabur...

Ma ei näe pikas perspektiivis krüptovaluutade tulekus mitte ühtegi positiivset külge.
Mina näen - de-tsentraliseeritus ning matemaatilistel meetoditel koguse piirang.
Ehk mingi suvaline AHV ei saa krüptokoini juurde printida.

Tegelikult on asi palju hullem, suvaline AHV saab oma krüptovaluuta ja ICO teha. Kui rahaturg on siiski rahvusvaheliste lepingutega ja riikide majandusega tagatud, siis krüptovaluutal pole absoluutselt mingit tagatist.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.10.2018 17:08:10 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
sukelduja kirjutas:
LKits kirjutas:
https://blog.zone.ee/2018/10/01/sekspressimine-ehk-sextortion-ja-kyberturvakuu/


Kurb on näha, et sinna bitcoini rahakotti ikkagist tehakse palju kandeid...
Ehk siis ohvreid leidub.

Peaks olema mingi mehhanism, mis võimaldaks selliseid bitcoini rahakottide hävitada. Bitcoin on kogu küberkuritegevuse naeruväärselt lihtsaks teinud.
Sellepärast nüüd ühte süsteemi ära blokeerida oleks küll jabur...

Pigem teadlikkus.

Ning teemakohaselt - ärge alahinnake sotsiaalse manipulatsiooni mõju.
Vähegi inimese kirjutatu moodi e-kiri võib vägagi usutav olla.

See, kui sina selle ära tunned, ei tähenda, et teised samuti seda teevad. Maailm ei tiirle ainult teadlike ümber. Ning kui kasvõi üks sajast või tuhandest kannab 700$ väärtuses BTC, siis on teenistus juba üpris edev.
Samuti, tegemist poleks tõenäoliselt krim-juhtumiga, vaid äärmisel juhul väärtegu - annetuste küsimine icon_biggrin.gif


Jutt ei ole ju kogu BTC süsteemi sulgemisest vaid ühe rahakoti sulgemisest. See oleks IMHO mõistlik. Analoogselt kui jagan oma kodulehel pahavara, siis pannakse minu koduleht kinni ja võibolla võetakse domeen ja server ka käest ära, kuid ei keelata selle pärast veel kogu HTTP(S) protokolli.

Btw, vähemalt Eesti seaduste järgi oleks küll tegemist krim juhtumiga.
tsitaat:

§ 214. Väljapressimine

(1) Varalise kasu üleandmise nõudmise eest, kui on ähvardatud piirata isiku vabadust, avaldada häbistavaid andmeid või hävitada või rikkuda vara, samuti kui on kasutatud vägivalda, –
karistatakse rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega.

(2) Sama teo eest, kui see on toime pandud:
1) isiku poolt, kes on varem toime pannud varguse, röövimise, omastamise, süüteo toimepanemise tulemusena saadud vara omandamise, hoidmise või turustamise, asja tahtliku rikkumise või hävitamise, kelmuse või väljapressimise;
[RT I, 12.07.2014, 1 - jõust. 01.01.2015]
2) suures ulatuses;
3) raske tervisekahjustuse tekitamisega;
4) grupi poolt,
[RT I, 12.07.2014, 1 - jõust. 01.01.2015]
5) isikult vabaduse võtmisega või
6) vara rikkumise või hävitamisega, –
karistatakse nelja- kuni kaheteistaastase vangistusega.

(3) Kohus võib kohaldada käesolevas paragrahvis sätestatud kuriteo eest kuriteoga saadud vara laiendatud konfiskeerimist vastavalt käesoleva seadustiku §-s 832 sätestatule.
[RT I, 31.12.2016, 2 - jõust. 10.01.2017]


allikas https://www.riigiteataja.ee/akt/184411?leiaKehtiv
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 07.10.2018 10:11:37 vasta tsitaadiga

ot:
Ei, ei, ei! Minu jaoks see ongi de-tsentraliseerituse võlu! Mitte ükski organ, ei riik, ei raharikas ettevõte - mitte keegi ei otsustaks selle üle, mis "valuuta" (või rahakott) võib eksisteerida ning mis mitte.
Jah, see võimaldab kuritegevust - täpselt samamoodi nagu sularahagi.
Ei, seda ei ole võimalik lambist juurde trükkida - erinevalt sularahast.
Jah, seda on võimalik jälitada - täpselt samamoodi nagu sularahagi.
Jah, seda on võimalik konfiskeerida, samamoodi nagu sularahagi. Pead jõudma rahakotini, s.h krüptovõtmed kätte saama ja ongi rahakott konfiskeeritud.
Jah, see on raske ning see peabki nii olema.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.10.2018 10:43:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ei, seda ei ole võimalik lambist juurde trükkida - erinevalt sularahast.

Kui me just Venezueelast ei räägi, siis arenenud riikides ei saa ka sularaha lambist juurde trükkida, kehtivad väga karmid reeglid.
Näiteks Euroopa Liidu puhul on selleks asutuseks Euroopa Keskpank, kes ei allu mitte ühegi EL riigi valitsuse diktaadile, et nüüd vaja eelarvepuudujäägi tõttu pappi juurde saada vms.
Sellest ka Maastrichti kriteeriumid euroga liitujatele jne. https://en.wikipedia.org/wiki/Euro_convergence_criteria

_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 07.10.2018 10:58:44 vasta tsitaadiga

ot:
Jah, aga sularaha juurde trükkimise üle otsustavad ikkagist mingisugused üksused - see pole tehnoloogiliselt/matemaatiliselt piiratud, seetõttu mina nimetan seda lambist juurde trükkimiseks.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 07.10.2018 12:32:40 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
ot:
Jah, aga sularaha juurde trükkimise üle otsustavad ikkagist mingisugused üksused - see pole tehnoloogiliselt/matemaatiliselt piiratud, seetõttu mina nimetan seda lambist juurde trükkimiseks.

Kui see nii oleks, siis oleks kogu maailam rahandus nagu Venezuelas või Zimbabwes.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
green
HV veteran

liitunud: 20.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2018 10:59:34 vasta tsitaadiga

pole küll väljapressimine aga kõhutäie sai naerda küll hommikukohvi kõrvale ... ehk järjekordne kiri meilikastis ...

Tere,

Kas sa suudad inglise keeles suhelda?

Ma olen Süüria naine pr Dima Al Asadi. Ma tahan teie kodumaale kolida kodusõja ja pikkade rahvarahutuste tõttu Süürias ning igapäevaseid rünnakuid, mis ähvardavad ISISi terrorirühmituste elusid. Ma kaotasin oma pere, oma abikaasa ja tütre kaotatud külmadesse kätesse, kui meid 23. märtsil 2016 meie kodus rünnakut lõpetasime. Minu poeg ja mina ei olnud seal ristvoo ajal. Me olime haiglas, et nad oma maja rünnakute tegemiseks arvestaksid, nad hukkusid mu armastatud abikaasa ja mu tütre ning lasksid maja kallutada. Ma nutan sulle seda meilisõnumit kirjutada. Ta (minu hiline abikaasa) oli Süüria õlirinnas väga edukas ettevõtja ja enne oma enneaegset surma tegelevad isiklikult kullast tolmuga. Pole üllatav, et ta on jätnud mõistliku hulga raha, mida ma tahan investeerida kinnisvarasse, turismi ja turismi ning teistes oma riigi huvitavates valdkondades.

Nagu te võite või ei pruugi teada saada, on Ameerika Ühendriikide ja Euroopa Liidu kehtestatud sanktsioonid teinud peaaegu võimatuks teha investeeringuid Süüriasse või isegi raha üle anda teistele maailma osadele. Sel põhjusel loodan teiega ühendust võtta, loodan, et saate aidata mul seda raha oma riigis investeerida.

Palun, ma tahaksin teada, kui mugav oleks, et saaksite mind sellisel viisil aidata. Minu jaoks on koguinvesteering 9 miljonit eurot. Saladuses hoidsin raha rinnakorvris ja panin selle Punase Risti juurde Damaskusesse. Minu kirglik kavatsus on paluda teil sigupankki vastu võtta. Seda seetõttu, et me ei saa sõja jaoks pangaülekandeid teha. Need on peamised probleemid, mis mind praegu puudutavad. Ma annan sulle 30% kogu rahasummast.

Ma pean kasutama seda võimalust, sest mul ei ole muud võimalust kui keegi usaldada. Ma ei saa riskida oma elu siin, et vältida pereliikmete lõppu. Kuna naine, kuna mu abikaasa ja mu tütar suri, on kõik, mis mul on, on minu ainus poeg. Ta väärib korralikku elu, sest tahan, et ta kasvataks rahulikus keskkonnas. Ma läheb oma riigiga oma poja juurde ja investeerib raha vastavalt seadusele, tema nõu ja tema toetuse. Me saame koos töötada ja saavutada.

Ma ootan teie positiivset vastust ja annan oma teabe saamisel üksikasjalikuma teabe.

Lugupidamisega

Dima Al Asadi.

_________________
Ema ja Isa tassivad jõmpsikat 1. septembril kooli, kes punnib vastu ja karjub täiest kõrist: Kaksteist aastat! Mille eest!?
Kommentaarid: 167 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 141
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libu
Aeg Maha 1k

liitunud: 15.09.2018




sõnum 13.12.2018 11:47:45 vasta tsitaadiga

9 miljonit eurot hoidis rinnakorvis ja Punase Ristis.

See pole kõige hullem, 900 miljonit eurot mahub ära torukübarasse! Kõigest 9 miljonit sajalist.

9 miljonit - kas keegi on proovinud 9 miljonit eurot tisside vahel hoida. ütleme, et 200 x 10 000 x 4,5
Küsimus on et missugune süüria terminal väljastab 200 euroseid kupüüre? Või dollareid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  RIA hoiatab väljapressijate eest mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.