Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 100, 101, 102 ... 145, 146, 147  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009




sõnum 30.08.2018 08:46:35 vasta tsitaadiga

õige ka, mina loobusin kevadel. sai ka igaõhtusest koomast kopp ette. lisaks pakkusid konkurendid ka paberil oluliselt paremaid kiiruseid. reaalselt on nüüd sita yhenduse puhul sma kiirus mis telial megahea yhenduse puhul ja kui kõik veel hästi töötab saab 2-4x suuremaid kiiruseid.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008




sõnum 09.09.2018 00:15:36 vasta tsitaadiga

soomes pakub elisa saunalahti Kõnekaardiga kuni 200Mbit/s 24,90€ eest icon_biggrin.gif
Ise istun 50 Mbit/s peal, 19,90€-t

realsus on see et vanas kohas elades ka sain 50 Mbit/s kätte aga uues kohas b315-22 jääb lisa antennidega nõrgaks.

_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 09.09.2018 08:41:20 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

elisa interneti teema:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=373509&start=10500
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avagepordi
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 10.09.2018 08:57:13 vasta tsitaadiga

telia internetiga on selles kuus probleemid tekinud. Pole ühtegi päeva kus korraks ping ei lähe lõpmatuseni ja siis tuleb 15seki pärast tagasi normaalse peale. Mis jama see on. Mängida pole sedasi võimalik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 10.09.2018 09:36:18 vasta tsitaadiga

avagepordi kirjutas:
telia internetiga on selles kuus probleemid tekinud. Pole ühtegi päeva kus korraks ping ei lähe lõpmatuseni ja siis tuleb 15seki pärast tagasi normaalse peale. Mis jama see on. Mängida pole sedasi võimalik.

kaabliga või wifiga? 4G võrgus muidugi võib ebastabiilsus tekkda.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markz
HV kasutaja

liitunud: 22.06.2011




sõnum 11.09.2018 14:42:50 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
avagepordi kirjutas:
telia internetiga on selles kuus probleemid tekinud. Pole ühtegi päeva kus korraks ping ei lähe lõpmatuseni ja siis tuleb 15seki pärast tagasi normaalse peale. Mis jama see on. Mängida pole sedasi võimalik.

kaabliga või wifiga? 4G võrgus muidugi võib ebastabiilsus tekkda.


Vana nali, sama teema juba pikalt, aga kõik paistaks nagu korras olevat.
Kasutad ilmselt samal ajal televiisori teenust ka? Aitab digiboxi välja lülitamine. Samas teinekord jällegi ei aita midagi. Pikapeale harjud ära ja vaatad igasugu valguskaabli pakkumisi, pisar silmas... icon_lol.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 11.09.2018 21:28:06 vasta tsitaadiga

Njah, järjekordsele kaebusele vastati, et lähiajal minu kandis investeeringuid plaanis ei ole, nii et saatsin päringu levikomi poole teele. Eks näis, kas pakuvad midagi asisemat...
_________________
airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
O: Pansonic 14-140 mm
Kommentaarid: 134 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 126
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008




sõnum 20.09.2018 18:00:54 vasta tsitaadiga

Samal ajal tegeletakse.
https://tehnika.postimees.ee/6410175/telia-naitas-tavavorgus-1-gbit-s-kiirust?_ga=2.199851054.1657291616.1536615490-375253298.1534965621
Ning edetabelites langeme edekabelisse:
https://geenius.ee/uudis/edetabel-eesti-on-netikiiruste-poolest-maailmas-15-kohal-kuid-naha-on-langustrendi/

_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2018 20:26:45 vasta tsitaadiga

https://imgur.com/a/7lDOJ2x

icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 174
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cb4
HV Guru
Cb4

liitunud: 24.10.2006




sõnum 31.10.2018 13:17:56 vasta tsitaadiga

Ma pole seega ainus, kellel viimase nädala/kahe jooksul on üli aeglane 4G kodu internet? Lubatud 20Mbps asemel on 2-3Mbps. icon_neutral.gif
_________________
Ma ei ole agressiivne juht, olen lihtsalt võistlushimuline.
Did i ever tell you the definition of "Insanity"?
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2018 14:02:09 vasta tsitaadiga

Cb4 kirjutas:
Ma pole seega ainus, kellel viimase nädala/kahe jooksul on üli aeglane 4G kodu internet? Lubatud 20Mbps asemel on 2-3Mbps. icon_neutral.gif


See vast sõltub kohalike mastide koormatusest. Kui levi näitab norm, kuid kiirust pole siis ülekoormus.
Kas see 2-3Mbps on ööpäev ringi või ainult "tippaegadel" st mil tüüpiliselt inimesed kodus?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 31.10.2018 19:04:26 vasta tsitaadiga

Cb4 kirjutas:
Ma pole seega ainus, kellel viimase nädala/kahe jooksul on üli aeglane 4G kodu internet? Lubatud 20Mbps asemel on 2-3Mbps. icon_neutral.gif


Tehniku paigaldatud väliantenniga või ruuter teleri taga toa antennidega?
Kui esimene siis ilmselt ülekoormus, 123 ja võid uurida kas annab midagi teha.
Kui teine siis telli 123 tehnik kohale ja paneb tenni paika, mõjub peaaegu alati kui paremad sagedused/mastid saab.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007




sõnum 31.10.2018 19:08:08 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:

Tehniku paigaldatud väliantenniga ......

Saan ma õigesti aru, et see on veavaba kooslus?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 31.10.2018 19:15:13 vasta tsitaadiga

tcumen kirjutas:
indrpo kirjutas:

Tehniku paigaldatud väliantenniga ......

Saan ma õigesti aru, et see on veavaba kooslus?

kahjuks päris täpselt ei saa.
See on see, et paigalduse hetkel valiti lähim või parim tugijaam millele antenn suunata.
Küsimus pigem seisnes üldse selles, kas antenn on, ja kas tehniku või ise paigaldatud.

Millest küsimus, on leitud kliendi paigaldatud väliantenne ka maja sidekapist sahvrist mistõttu võtab ruuter suvalise masti koormatud 800Mhz ja polegi teenust.

Isegi kui antenn on kunagi pandud õue tehniku poolt, muutub võrgus iga päev midagi mis võib olukorda koormatud piirkondades parandada, näiteks kerkib "ärimaja" katusele uus tugijaam mis võiks toita uusarendust mille kliendid on hetkel teises suunas oma antennidega.
Sellisel juhul aitab probleemide tekkimisel 123 tugi ja vajadusel saadab tehniku.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007




sõnum 31.10.2018 19:29:11 vasta tsitaadiga

Tunnistan ausalt, minu küsimus oli sulaselge õelutsemine. Minu paha.
Aga küsima ajendas mind:
Vaata, vanainimese mälu on valikuline. Ja kui ma Sinu kirjutatut lugesin, kangastus mulle aastatagune situatsioon Elioni WiMaxi algusaegadest, kui tehnik tuli mulle riket lahendama. Väitis esimese valuga, et mul antenn vales suunas. Siis vahepeal jäi mulje, et mul maja ka vales suunas ja kõige lõpuks siis selgus, et ikka kopsik ise tuksis, või masti külge registreerimata.
Pika jutu lühike mõte oli selles, et ka tehnikud panevad vahest mööda või jätavad antennid korralikult kinnitamata.
Viimast varianti sai paar päeva tagasi küla peal üle tegemas käidud. Oli küll tegu konkureeriva ettevõtte seadmetega, aga klienditeeninduse sõnul on nende tehnikud ilmeksimatud ja kundele pakuti ainult tasulist visiiti paari nädali pärast.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 31.10.2018 20:38:51 vasta tsitaadiga

tcumen kirjutas:
Tunnistan ausalt, minu küsimus oli sulaselge õelutsemine. Minu paha.

Sellest sain kenasti aru, kuid sul on õigus, alati võib tehnik ka oma teadmatusest või arusaamatusest puusse panna.
4G on eriti tehniliselt keeruline lahendus mistõttu võib kliendini ulatuda 3 masti kuid antenn tahab neist ühte ja tehnik tahab hoopis teist kus koormus väiksem.
On veel Yagi antennid keerukatesse kohtadesse kindla masti püüdmiseks aga selleks peab ka tehnik piisavalt kogemusi saama ja neid saadakse pigem rohkem mitte ainult eksamitel vaid tööde käigus.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cb4
HV Guru
Cb4

liitunud: 24.10.2006




sõnum 01.11.2018 21:18:31 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Cb4 kirjutas:
Ma pole seega ainus, kellel viimase nädala/kahe jooksul on üli aeglane 4G kodu internet? Lubatud 20Mbps asemel on 2-3Mbps. icon_neutral.gif


Tehniku paigaldatud väliantenniga või ruuter teleri taga toa antennidega?
Kui esimene siis ilmselt ülekoormus, 123 ja võid uurida kas annab midagi teha.
Kui teine siis telli 123 tehnik kohale ja paneb tenni paika, mõjub peaaegu alati kui paremad sagedused/mastid saab.


Väline antenn, kõik ise paigaldatud. Kiirused on minu kodusoleku ajal sellised. Mis vahepeal toimub, ma ei tea kahjuks icon_biggrin.gif
Viimane kord, kui tehniku kutsustin, siis vaata ja tuhnis, ning ütles, et täpselt parim mis olla saab.

Aga viga on juba teada vist. Ma siin Ämari lennubaasi kõrval. Hävitajad tiirutavad iga päev. Neil aegadel polegi netil kiirust.
Kas 123 tehnik tellides on teenus tasuta? icon_smile.gif

_________________
Ma ei ole agressiivne juht, olen lihtsalt võistlushimuline.
Did i ever tell you the definition of "Insanity"?
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 01.11.2018 21:41:34 vasta tsitaadiga

Cb4, kui tehnik on käinud ja tõdenud, et kõik on kõige paremas korras siis ilmselt pole mõtet ka uuesti kutsuda.
Visiit on 12 ja tööd 10€/15min
Samas kui Telia poolt on mõni tugijaam tekkinud ja antenn vajab uut suunamist siis töö ei maksa.
Üldiselt on antenni tehniku esmapaigaldus tasuta, visiit jääb.

Sellises olukorras peab hinnangu andma 123 tugi kes kaardipildi üle vaatab ja otsustab. See ei maksa midagi.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008




sõnum 01.11.2018 23:59:01 vasta tsitaadiga

SOOME aset leidnud juhtum teliaga.
Inimene liitus soomes telia mobiilse koduinternetiga ja andis enda elukoha aadressi, mõne aasta pärast kolis ~15-20 kilomeetri kaugusele algsest elukohast. Ei teavitanud teliat et on uus elukoht. nüüd aastaid hiljem helistati klienditeenindusest ja uuriti et kas teil on interneti kiirustega probleeme, kodanik ütles et jah, õhtuti interneti ei ole.
Tuli välja et telia lukustab kliendid elukoha järgi kõige lähema masti külge.
Mõnes mõttes võib see lahendus on hea, ei pendelda erinevate mastide vahel, samas sa oled võtnud mobiilse interneti mis eeldab et saad liikuda sellega kuhu tahad ja sind lülitatakse automaatselt kõige parema leviga masti. (kui just pole modemis ise manualselt teisiti seadistanud)

_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.11.2018 00:36:56 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mõnes mõttes võib see lahendus on hea, ei pendelda erinevate mastide vahel, samas sa oled võtnud mobiilse interneti mis eeldab et saad liikuda sellega kuhu tahad ja sind lülitatakse automaatselt kõige parema leviga masti. (kui just pole modemis ise manualselt teisiti seadistanud)

Ega asjata selles paketis ole sõna Kodu icon_rolleyes.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007




sõnum 02.11.2018 07:26:49 vasta tsitaadiga

dohc-48v12 kirjutas:
samas sa oled võtnud mobiilse interneti mis eeldab et saad liikuda sellega kuhu tahad

Eestis on nn. 4G Kodu Interneti lepingus klausel, mis kohustab seda lahendust kasutama vaid konkreetsel aadressil.
Kas mingeid tehnilisi meetmeid kasutatakse, teab vast Indrek pajatada.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 02.11.2018 09:15:22 vasta tsitaadiga

Seda ei tea mis paketid või lahendused SOOMES on..
Eestis on kliendile olemas mobiilne internet millega klient ringi rännata saab, olgu siis netipulk, mRuuter või ka suurem ruuter. Piiramatu kiirus, piiratud maht.
Kodukliendile kes statsionaarselt vajab oma kodus internetti, saab teistpidi paketi, piiratud kiirusega kuid mahupiiranguta. Selle nimi on Koduinternet ning selle leping ja tehniline piirang sätestab selle toimimise kindlas piirkonnas kokku lepitud aadressil.

Sellist piirangut kindlasti pole, et klient netti ei saa, kui klient läheb selle ruuteriga oma "mastide" piirkonnast välja kuvatakse kliendile teade arvuti ekraanile, teenus ei toimi antud aadressil vms.
Mõned siinolijatest on seda märganud ja see võib juhtuda muidugi ka kogemata, olles õigel aadressil.. Näiteks Muhus on tugijaamadega probleem või on muud levihäired, siis võetakse mandrilt signaal. Selleks on muidugi 123 toel sellele rohtu.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 02.11.2018 11:09:50 vasta tsitaadiga

Ma ka enda kodulahendusega 3-s kohas käinud ja juhtme vooluvõrku pistnud, nett ja TV toiminud kõikjal.
Mingit lukku küll ei ole.
Kiirused on "väiksemates" kohtades nirud küll aga noh TV töötab ja mingi mega netti tuleb läbi ka, seega mulle piisab.
Selleks ma selle võtsin, et mingist mõttetust torust katusel lahti saada kui majale uue katuse panin.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaXakas
Kreisi kasutaja
MaXakas

liitunud: 16.02.2004




sõnum 03.11.2018 12:47:16 vasta tsitaadiga

Cb4 kirjutas:
indrpo kirjutas:
Cb4 kirjutas:
Ma pole seega ainus, kellel viimase nädala/kahe jooksul on üli aeglane 4G kodu internet? Lubatud 20Mbps asemel on 2-3Mbps. icon_neutral.gif


Tehniku paigaldatud väliantenniga või ruuter teleri taga toa antennidega?
Kui esimene siis ilmselt ülekoormus, 123 ja võid uurida kas annab midagi teha.
Kui teine siis telli 123 tehnik kohale ja paneb tenni paika, mõjub peaaegu alati kui paremad sagedused/mastid saab.


Väline antenn, kõik ise paigaldatud. Kiirused on minu kodusoleku ajal sellised. Mis vahepeal toimub, ma ei tea kahjuks icon_biggrin.gif
Viimane kord, kui tehniku kutsustin, siis vaata ja tuhnis, ning ütles, et täpselt parim mis olla saab.

Aga viga on juba teada vist. Ma siin Ämari lennubaasi kõrval. Hävitajad tiirutavad iga päev. Neil aegadel polegi netil kiirust.
Kas 123 tehnik tellides on teenus tasuta? icon_smile.gif

Olin kunagi Ämari baasis tööl. Siis kui asi veel nii valmis polnud, et NATO kotkad seal lennanud oleks. Aga jah, seal kasutati/katsetati segajaid - oli hetki, kui ei toiminud ei telefon ega raadiosaatja. Segajaprobleemi esines tollal rohkem Padise poolses baasi osas.

Kuhu see väline antenn on suunatud? Rummu masti? Vasalemma mast võiks ka Ämarini kosta, äkki proovid seda. Vasalemmas viimasel ajal elu ilus, veel kuu tagasi oli seal lambikatkusid. Ja tont võtku Telioni, kui nad sind Vasalemma masti ei lase icon_lol.gif (endal on ruuter Vasalemma masti katki olemise ajal ka Ohtu mastis vegeteerinud)

_________________
There is no such thing as allkiri!
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 07.11.2018 10:13:32 vasta tsitaadiga

Miks on seadmete üür hea?
Selleks, et vajadusel välja vahetada oma üüriruuter kui teenusega on probleemid ja uuem tehnoloogia seda pisut parandada saab.

Kellelgi ülekoormatud masti raadiuses mure ja kättesaadavad vähemalt kaks sagedust, tasuks võtta viimane Cat6 seade mis maakeeli tarvitab kahte sagedust korraga kiiruse saavutamiseks:
https://pood.telia.ee/productInfo/430/ruuter-zyxel-lte3316/LTE3316-TELIA
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 100, 101, 102 ... 145, 146, 147  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.