Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Euroopa liit keelab septembrist halogeenpirnid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 25.08.2018 11:31:08 vasta tsitaadiga

Need LED-id mis kuumaks lähevad, neist hoia eemale - nende eluiga on üsna samalühike kui halogeenil. Nimelt LED surma põhjustabki töös olnud temperatuuri tõus ja on üsna samasugune kui halogeenil.
See sõltub tootja elemendi projekteerimisest ja tootmistehnoloogiast, kas sama valgustugevuse korral element kuumeneb või mitte.

Muidu on valgustitel eluea indeks - see näitab kui mitu % valgustugevusest on alles näiteks 5 aasta pärast. Loomulikult odaval saastal puudub see indeks manuaalides, küll aga on kallimatel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kris
HV kasutaja

liitunud: 24.09.2003




sõnum 25.08.2018 11:37:55 vasta tsitaadiga

Pirnide kulu on köömes võrreldes dimmerite vahetamisele kuluva summaga. Mul on majapidamises enamus valgustust reguleeritav, seega tegelik kulu LED-le üleminekuks on päris korralik ... icon_sad.gif
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.08.2018 11:38:55 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
marcor1 kirjutas:
ikka päris valus on vaadata, kui uude eramusse on augud lakke lastud ning topitud sinna noname säästuplönnid. Sellised sinakad, värelevad, viletsa värvieristusega paari eurised LED käkid (from latvia/alibaba). Maja ennast müüakse ~120 000 eest beer_yum.gif

RGB LEDidega saaks ideaalset valgusautomaatikat luua, kasvõi kopeerida välisvalgust ja selle spektrit aga see on ilmselt mingite üksikute friikide mängumaa. Enamusel on oluline ikka 5€ kuus kokku hoida - selle eest saab ju 2-4 õlut või ühe burksi.

Oma pere pideva poodlejana - olen huvi pärast jälginud milliseid lampe inimesed ostavad.

Skeem on lihtne - määravaks on hind. Ning kuna säästukad on mitu euri odavamad kui on LED-id, siis need säästukad oma tee ka ostukorvi leiavad.
Ning samas ei loe keegi mis nende lampide karpide peale kirjutatud on. icon_cool.gif
Täpselt sama keiss on olnud nii: Maximas, Prismas, Rimis.

Selles suhtes pole inimestel küll mõtet vesistada. Kui ise on vale kaup kokku ostetud ja siis peavad oma majas elektritööd või valgustustööd ringi tegema. beer_yum.gif

Härra poodleja, tegelikult on argumente 101 ja rohkemgi.
Mina näiteks ostan tööstuslike hõõglampe.
Alustuseks paneks sulle kirja suisa 4
1. E14 sokliga ei tehta piisavalt võimsaid lede, et peaks kolima hakkama.
2. Dimmerdatavad ledid on kallimad kui tavalised ja kvaliteet kõigub nagu öö ja päev. Lisaks mul tuleks dimmerid ära vahetada, sest need pole nii madala voolutarbe jaoks mõeldud ja ei tööta korralikult.
3. Seda ledidele kolimise summat ma järgmise 10-20 aastaga tagasi ei teeni kindlasti. Nii et kuniks on saada veel hõõglampe, siis elame rahulikult edasi nendega.
Ja neid on veel küllaga kodus ja poes saada icon_cool.gif
4. Üldiselt lambid on suht kõige väiksem kulu kodus, et selle pealt säästma hakata.

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"

Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ViskeRelv
HV Guru
ViskeRelv

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.08.2018 12:24:32 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 187 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 167
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 25.08.2018 14:06:46 vasta tsitaadiga

kalvis kirjutas:
Need LED-id mis kuumaks lähevad, neist hoia eemale - nende eluiga on üsna samalühike kui halogeenil. Nimelt LED surma põhjustabki töös olnud temperatuuri tõus ja on üsna samasugune kui halogeenil.
See sõltub tootja elemendi projekteerimisest ja tootmistehnoloogiast, kas sama valgustugevuse korral element kuumeneb või mitte.

Muidu on valgustitel eluea indeks - see näitab kui mitu % valgustugevusest on alles näiteks 5 aasta pärast. Loomulikult odaval saastal puudub see indeks manuaalides, küll aga on kallimatel.
mis firma ja mis mudel on selline, mis ei lähe kuumaks ja on korralik eluea indeks?
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 25.08.2018 17:18:05 vasta tsitaadiga

crashromeo kirjutas:
Tomorrow, sul vist vedanud ja said eelmise generatsiooni toote? Osram hakkas vanu halogeeni (gu10) korpuseid kasutama, no need lähevad ikka päris soojaks. Sama tegid nad ka e27/e14 ledidega - tehti filament versioon, kus kasutusel samamoodi vanade halogeenide kondlid.

Võibolla tõesti. Enne ostu tegin veidi uurimistööd, et mitu tk mul vaja on, kas läbipaistvad või kattega ja mis soklid/võimsus. Õnneks mul ainult E14 ja E27 vaja. Ostsin Bauhausist mis kodu lähedal. Kuskilt toidupoest vms ei julgeks küll osta. Seal on odav rämps tavaliselt müügis. Kokku ostsin 9tk ja kõik töötavad veel - ostetud 2017 Mai kuus. Nagu mainitud, siis Osram. Tšekk peaks kah kuskil alles olema aega praegu ei viitsi otsida konkreetseid mudelinumbreid välja.
Kuumaks läheb ainult see 4700K külma valguse oma aga see võib ka seetõttu olla, et lamp kuhu see keeratud on on ise parajalt kehvake.
tsitaat:

1x E14
8x E27

6x Avatud
3x Kattega

1xE14 A40 või võimsam mitte udustatud 2700K
2xE27 A60-A75 või võimsam mitte udustatud 2700K
1xE27 A60-A75 või võimsam mitte udustatud 4700K-6500K
5xE27 A40-60 udustatud 2700K

8x 2700K soojustemperatuuriga (soe valgus).
1x 4700K või suurema soojustemperatuuriga (külm valgus).
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009




sõnum 25.08.2018 17:25:09 vasta tsitaadiga

link :: The Shelby Electric Company lamp

NATAS999 kirjutas:
kalvis kirjutas:
Need LED-id mis kuumaks lähevad, neist hoia eemale - nende eluiga on üsna samalühike kui halogeenil. Nimelt LED surma põhjustabki töös olnud temperatuuri tõus ja on üsna samasugune kui halogeenil.
See sõltub tootja elemendi projekteerimisest ja tootmistehnoloogiast, kas sama valgustugevuse korral element kuumeneb või mitte.
Muidu on valgustitel eluea indeks - see näitab kui mitu % valgustugevusest on alles näiteks 5 aasta pärast. Loomulikult odaval saastal puudub see indeks manuaalides, küll aga on kallimatel.
mis firma ja mis mudel on selline, mis ei lähe kuumaks ja on korralik eluea indeks?

Tänase olukorra eest peab täname neid, kes 23.detsembril aastal 1924(Osram, Philips, General Electric ja teised suuremad ettevõtted) sõlmisid Šveitsis kartelli "Phoebus" kokkuleppe, mille järgi iga ettevõte kus toodetakse lampe mille tööiga on üle 1000tunni hakatakse trahvima, ning tänasesse päeva on jõudnud see läbi erinavate standardite ja normide. Kas või needsamad põhjendused-keskkonnasäästlikum või inimsõbralikum jne...
Tomorrow kirjutas:
Tšekk peaks kah kuskil alles olema

Täpselt nii, hoidke tšekk alles, mina igatahes 2 aasta jooksul ca.10tk. juba ära vahetanud. Tavaline probleem oli, et tund-kaks põles, siis kustus ära-jahtus ära, siis jälle mõne aja põles jne...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 25.08.2018 17:43:03 vasta tsitaadiga

ehk siis see jutt, et on mingid head, jahedad ja vastupidavad led pirnid, ja siis on odavad, kuumenevad ja kiiresti läbi põlevad led pirnid, on täis jamps jutt.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ott256
HV vaatleja

liitunud: 30.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.08.2018 20:16:03 vasta tsitaadiga

leduro on saast, 2 aastaga põlesid kõik läbi.
airam hetkel oluliselt parem 2+ aastaga pole ükski läbi põlenud kuigi katsudes ülikuum.
sellised 2700k värvitemperatuuriga:
https://www.airam.fi/en/product/v7643-2263/4711547/led-op-a67-20w-840-e27-super-bx/294/1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
6kantv6ti
HV kasutaja

liitunud: 03.03.2013




sõnum 25.08.2018 20:46:34 vasta tsitaadiga

Ma läksin eelmine kuu üle 100W hõõglampide peale. Alko1000 saab neid osta 10-päck, 2.60 eest. Ei viitsi enam nende k-rauta ledidega silmi rikkuda, nädal aega samas toas kus arvutiga tööd teen ja peale seda silmad nagu siiliv*tud peas, liiva täis, ainult kunstpisarad leevendavad. Nüüd hõõglambiga nagu lust ja lillepidu, soe jääb ka tuppa.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 25.08.2018 22:18:40 vasta tsitaadiga

6kantv6ti, mingid eriti saastad LED-id? Mul on kollase valgusega LED lambid aastaid kasutusel olnud, tunde järgi silmadel vahet pole (hõõglampidega võrreldes).
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.08.2018 23:47:46 vasta tsitaadiga

Kaevasin hvi pärast välja Ametliku Informatsiooni. Õigemini, meenus, et oleks kunagi midagi teistmoodi juttu lugenud.

Ning näha on, et Hinnavaatlus on kaasa läinud "Delfi vale tõlkimise paanikaga". icon_cool.gif

Ametlikus infos on kenasti kirjas, et ainult osad halogeenid lähevad mängust välja, ülejäänud jäävad ilusti-kenasti alles.


Phase-out of inefficient lamps postponed to 1 September 2018
https://ec.europa.eu/energy/en/news/phase-out-inefficient-lamps-postponed-1-september-2018
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crashromeo
HV Guru
crashromeo

liitunud: 04.09.2011




sõnum 26.08.2018 01:02:04 vasta tsitaadiga

marcor1, Soraa vivid seeria on natuke teine rida. septis avatavas port artur2 restos on need sees. Vivid on kallis kuna seal saab valgusallikalle eraldi läätsed ette panna. tekitada ruut , ovaal, muuta spektrit jne. See polegi mõeldud tavakasutajale. Ning ledil ja ledil on ka vahe (sõna LED karbil ei tähenda tänapäeval midagi)
tahanteada, ma ei tea kuskohast sina oma säästukaid (ehk siis luminofooripõhiseid valgusallikaid) soetad, kuid hind on 1:1 ja enamasti on led soodsam. Maxima, prisma jne pole kohad kus sellist asja soetada.
jeesus188, E14 sokli osas on sul õigus, ei ole tõesti piisavava valgusviljakusega lede. Dimmertatavad ledid ei ole oluliselt kallimad. 1-2 eur. Kalliks teeb hoopis dimmerdamine ise. Kuid ka sel on odavaid lahendusi. Sõltub dimmertatavate valgusallikate arvust (kas on mõtet kolme pirni dimmerdada?)
NATAS999, kooslus hea ja odav ei käi koos. Isegi tuntud Osrami puhul (ettevõte kus töötan toob seda maale, kuid sellepärast ma kiitma ei hakka, on paremaid lahendusi)
ott256, airam on eriline s*tt. olid mõned eelised....suure kondliga valgusallikad, mida teisetel ei olnud , kuid paremad tootjad (osram/sylvania/philips) on sellest nüüdseks parema versiooni teinud. (varem ei tehtud, sest ei suudetud tagada eluiga).

_________________
Valguslahendused eramajadele.


viimati muutis crashromeo 26.08.2018 01:30:09, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hardi
HV veteran
Hardi

liitunud: 25.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.08.2018 01:02:40 vasta tsitaadiga

tuletab meelde, et millal need hõõgpirnid keelati?
siin igalpool müügil veel.

_________________
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 26.08.2018 01:06:29 vasta tsitaadiga

Hõõglampidel muudeti nimetus "tööstuslikuks" ja võib jätkuvalt müüa.
Mõne karbil on lausa kirjas, et ei sobi koduseks kasutamiseks. icon_razz.gif
Eks tuleb halogeenidega samamoodi. Kuigi ma ei mõista, miks peaks keegi tahtma E27 halogeeni kasutada.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crashromeo
HV Guru
crashromeo

liitunud: 04.09.2011




sõnum 26.08.2018 01:16:24 vasta tsitaadiga

Hardi, Hõõgpirnide tootmine keelustati ära 3 aastat tagasi. Müüa ikka võib. seda mida laos on või noh,,,venemaalt saad
von Wu, täitsa nõus...miks peaks keegi tahtma kasutada neid. Ca pool aastat tagasi oli mul majas üks lollakas lamp kus sees rx7s sokliga pirn, millele no sobivat ledi ei leidnud. ja see üksainus pirn võttis 300w...nüüd on osrami 15w seal sees. Enne Ledi asenduse leidmist võttis kogu maja ca100w ja siis see üks halogeen oli 300w icon_biggrin.gif

Eripirnidega on keeruline. Rx7 sokliga ledid on märksa jämedamad, ei pruugi valgustisse mahtuda. Sama lugu G9 ja G4 sokli pirnidega (mis palju kasutusel köögimööblis)
E27/E14/Gu10 ja G5,3 sokliga on aga llahendatavad lediga. Iseasi on dimmertamisega. Seal läheb juhtsüsteem ulmeliselt kalliks, kui kogus on 3-4 pirni dimmerdamine.
Kui dimmerdamine toimub 20 - 30 valgusallika puhul, siis ei ole see märkimisväärne summa...ca 120-140 eur,
Ehituspoes muidugi ei osata sel teemal kõneleda, sest seal ei teata asjast midagi.

_________________
Valguslahendused eramajadele.


viimati muutis crashromeo 26.08.2018 01:24:05, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 26.08.2018 01:18:27 vasta tsitaadiga

Toota võib ka, peab lihtsalt panema karbile kirja "tööstuslik". Venemaalt tuleb jah päris palju.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crashromeo
HV Guru
crashromeo

liitunud: 04.09.2011




sõnum 26.08.2018 01:26:18 vasta tsitaadiga

von Wu, Hõõgi ei või toota ammu. Isegi mitte tööstusliku nime all.
(palun teha vahet hõõg ja halogeenil).
tööstuses on kasutusel metalhaliid või soodiumlahendus. See on juba täitsa teine teema.

_________________
Valguslahendused eramajadele.
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hardi
HV veteran
Hardi

liitunud: 25.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.08.2018 01:43:52 vasta tsitaadiga

crashromeo, jajaa. need mis siin ühes poes müügil on kõik vene omad.
_________________
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.08.2018 01:55:24 vasta tsitaadiga

tsitaat:

jeesus188, E14 sokli osas on sul õigus, ei ole tõesti piisavava valgusviljakusega lede. Dimmertatavad ledid ei ole oluliselt kallimad. 1-2 eur. Kalliks teeb hoopis dimmerdamine ise. Kuid ka sel on odavaid lahendusi. Sõltub dimmertatavate valgusallikate arvust (kas on mõtet kolme pirni dimmerdada?)

Jah on mõtet dimmerdada
Ei, pole mõtet vahetada

Kokkuvõttes hõõg on odavam kui led vähemalt 20+ aastat 21 pirni ja 4 dimmeri puhul, kui võttes arvesse investeeringu ja tasuvusaja.
Lisaks nagu varem mainisin, valgustus on kõige väiksem asi, mis kodus elektrit võtab üldelektrist icon_wink.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"

Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crashromeo
HV Guru
crashromeo

liitunud: 04.09.2011




sõnum 26.08.2018 02:18:34 vasta tsitaadiga

jeesus188, dimmerdamine on tõesti mõttetu tegevus koduses lahenduse, Madalamale dimmimine voolutarvet ei vähenda (95%inimesi seda ei tea). Dimmer lihtsalt ei lase "voolu läbi" kuid sisse tuleb ikka 100w näiteks....see mis dimmerist edasi läheb on juba silmailu.
Lihtsam ning mõistlikum on grupeerida valgusteid.
Hardi, ei pea vene omad olema...müügikeeldu pole. Mul endalgi laos kusagil vanu 100W hõõge.. Müüa võin niikaua kui mul neid on...

jeesus188,
ikka on ju mõtet...dimmerdad või mitte...voolu võtab ikka maksimum väärtuses.
Vahe tekib dimmeri (dimmerplokis) maksumuses.
Minul on küll valgustus suurim elektri röövija vist.. pliit vist edestab.
Nüüdseks, kus kõik led. Välivalgustus päikese peal osaliselt, võin öelda et ca 40-50 kuus on soodsam (pärast seda kui 300w rx7 välja vahetasin,).

_________________
Valguslahendused eramajadele.


viimati muutis crashromeo 26.08.2018 02:23:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.08.2018 02:22:30 vasta tsitaadiga

crashromeo, sa nagu mõtled, et ma dimmerdan voolu säästmise eesmärgil rofl.gif
Näita mulle seda lolli kes seda sellepärast teeb. Sa vist pole sellega kokku puutunud või mis?

Ma ei vaheta vabatahtlikult dimmerit tavavalgusti vastu, never

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"

Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crashromeo
HV Guru
crashromeo

liitunud: 04.09.2011




sõnum 26.08.2018 02:26:25 vasta tsitaadiga

jeesus188, ma igaks juhuks mainisin. Sa ei kujuta ette kui paljud arvavad et asi nii toimib. dimmin maha...vähem voolu. icon_biggrin.gif. näiteks iga teine inimene tänavalt.

"Ma ei vaheta vabatahtlikult dimmerit tavavalgusti vastu, never" - sellest lausest ma ei saa aru icon_biggrin.gif

_________________
Valguslahendused eramajadele.
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.08.2018 02:29:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Minul on küll valgustus suurim elektri röövija vist.. pliit vist edestab

Arvuti 24/7, vannitoa põrandaküte 24/7, pliit, ressiiver ka vast koos telekaga sööb rohkem elektrit.
Ausalt öeldes rohkem püsikulusi elektriga pole...neid 10-20w asju ma ei arvesta

tsitaat:
Ma ei vaheta vabatahtlikult dimmerit tavavalgusti vastu, never" - sellest lausest ma ei saa aru

Mis ses rasket on, ma ei pane tubadesse lülitit, mis vaid lükkab lambid põlema/kustu

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"

Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crashromeo
HV Guru
crashromeo

liitunud: 04.09.2011




sõnum 26.08.2018 02:47:28 vasta tsitaadiga

Kütte ma jätaks välja, mul maaküte (samas aus oleks arvestada selle maksumus, aga läheb vist liiga lappesse)
Telekas oled vms...ei ole isegi oluline, telku käib päevas miski 2-3 tundi.
Arvuti mainimine on hea. See käib ka endal 6-7h päevas, ja miski nasi asi 27/7.

Kuid valgustus käib mul läbi dali ja astrokella....seega aastalõikes ca 12h ööpäevas. (lisaks rgb, mida halogeeniga teha ei saa).
Eks kõik taandub sellele kas elad korteris või suure krundiga eramus. Eramut muidugi ei pea ka valgustama...

Samas ma pean tõdema, eesti energia poolt esitatud arvel on võrgutasu mul suurem (ca 50%) kui tarbitud elekter.

Ehk siis säästa mis sa säästad, küll see puuduolev summa sinult muul moel ikka ära võetakse.

jeesus188 kirjutas:
tsitaat:

Minul on küll valgustus suurim elektri röövija vist.. pliit vist edestab

Arvuti 24/7, vannitoa põrandaküte 24/7, pliit, ressiiver ka vast koos telekaga sööb rohkem elektrit.
Ausalt öeldes rohkem püsikulusi elektriga pole...neid 10-20w asju ma ei arvesta

tsitaat:
Ma ei vaheta vabatahtlikult dimmerit tavavalgusti vastu, never" - sellest lausest ma ei saa aru

Mis ses rasket on, ma ei pane tubadesse lülitit, mis vaid lükkab lambid põlema/kustu


grupilüliti
katse-eksitus meetodil on mõned pirnid mis toimetavad (mingil määral) ka halogeeni dimmeriga.

_________________
Valguslahendused eramajadele.
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Euroopa liit keelab septembrist halogeenpirnid mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.