Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Kuidas jagada kausta võrgus teiste arvutitega? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
skeks
HV vaatleja

liitunud: 02.08.2018




sõnum 02.08.2018 10:11:14 Kuidas jagada kausta võrgus teiste arvutitega? vasta tsitaadiga

Tere!

Pöördun sellise murega, mis ehk paljude jaoks käkitegu. Minu jaoks aga suur probleem, kuna pole otseselt kunagi tegelenud.
Nimelt meil on väike ettevõtte, kus on võrgus 7-8 arvutit. Domeeni pole, kõik on eraldiseisvad Win10 Pro seadmed.

Nüüd tekkis aga ülemusel soov näha ühte jagatud kausta, kuhu kõik töötajad ligi saavad ja faile talletada-hoida-muuta. Ja teiste kaustade loomise võimalus ka, mida saab kindlate isikutega jagada (teistele kas ligipääsematud või nähtamatud).

Minu loogika ütleb, et selleks on vaja failiserver püsti panna. Aga kuna meil ei ole suurt liiklust ja küsimus on väikses meeskonnas, siis mis võimalusi veel on? Meil on ka Office365 pakett, millega tuli OneDrive for Business kaasa. Üritasin sellega kauste jagada, aga sünkimine ei ole kohe üldse see. Teistele inimestele kaustu ei näita, jaga õigusi nendega palju tahad. Ja Microsofti sõnul OneDrive polegi ette nähtud lokaalse folderi jagamiseks. On äkki veel mõni pilvelahendus, mis töötab kui jagatud kaust ja enam-vähem elegantselt?

Kas on võimalik lihtsalt näiteks ülemuse arvutis mõni kaust välja jagada teistega, kuhu siis me saamet vajalikke faile panna? Ja kuidas täpsemalt see ligipääsu haldus toimib sellisel juhul? Või peab kindlasti mingisugune Windowsi Serveri litsents olema selliseks funktsionaalsuseks?

Tänud aitamast võhikut
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.08.2018 10:47:38 vasta tsitaadiga

Jagad ülemuse arvutis kausta välja, paned ligipääsuõigused (a la Read, Write, Full jms) ja KINDLASTI võrguseadmest ülemuse arvutile staatiline IP ning ülemus ei tohi arvutile Shut Down/Sleep/Hibernate teha töötundide ajal, sest muidu ei saa keegi sellele enam ligi.
See oleks kõige prostam lahendus. Ei toimi kahjuks, kui väljastpoolt sisevõrku peab ligipääsetav olema (siis tuleb juba VPN mängu) ja/või ülemuse arvuti ringi rändab.

Üldiselt OneDrive'is taolise üldise kausta tegemine, kus kõikide vahel kõike jagatakse, on kõige parem lahendus. Siis on sul üks kaust ainult välja jagatud. Kui sa hakkad erinevaid kaustu ja faile ükshaaval välja jagama, muutub sul see asi õige pea väga segaseks ja kaob ülevaade, mida ja kellega jagatud on.
Ma pigem oletan, et sul pole see OneDrive'i toimimispõhimõte eriti hästi selgeks tehtud endale. See on päris mugav asi tegelikult, kui osata kõiki selle võimalusi kasutada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skeks
HV vaatleja

liitunud: 02.08.2018




sõnum 02.08.2018 11:50:20 vasta tsitaadiga

Tänud kaasa mõtlemast.

Äkki sa oskad natuke täpsemalt kirjeldada, kuidas OneDrive-ga toimetada? Kui näiteks Exploreris näitab OneDrive kausta, selle all uus folder luua, Share-ga jagada erinevatele inimestele (e-posti aadressiga), siis see folder ei teki nende arvutis OneDrive kausta alla (vt lisatud pilti). Läbi veebiliidese ta ei anna ka mingisugust enamat konfigureerimisvõimalust.

Teise variandina kui ülemuse arvutist kaust välja jagada, siis kuidas ma jagan täpsemalt? Kuidas ma leian üles kõik kasutajad, kellele see jagada? Kas igast arvutist tuleb eraldi network discovery ja muud asjad avada (vt pilti)?
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 02.08.2018 11:51:08 vasta tsitaadiga

Kutsu IT-mees kohale, viskad paar kupüüri ning teeb ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skeks
HV vaatleja

liitunud: 02.08.2018




sõnum 02.08.2018 11:56:57 vasta tsitaadiga

Tegelikult tahaks natuke ise ka teada, et edaspidi vajadusel saaks majandada, kuiarvuti maha põleb ja/või OneDrive-ga mingisugune probleem tekib.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.08.2018 12:39:24 vasta tsitaadiga

OneDrive'i puhul pead kõigepealt jagama kausta välja. Kõige lihtsam on seda teha OneDrive.comi Office365 tunnusega sisse logides.
1. Selekteerid kausta ja Share. Avanenud aknast saadad kõikidele, kellele ligipääsu kaustale vaja, e-mailiga kutse.
Spoiler Spoiler Spoiler

2. Kutse saaja võtab lingi lahti ja see suunab ta veebis olevasse OneDrive'i või SharePointi ning ongi ligipääs olemas. Ta pääseb sinna kausta nüüd veebi kaudu sisse.
3. Selleks, et arvuti OneDrive seda automaatselt alati sünkroniseeriks, tuleb veebis sama real, kus vajutasid Share, vajutada nüüd Sync (NB! Ükski fail ega kaust ei tohi olla selekteeritud, sest muidu seda valikut ei teki).
Spoiler Spoiler Spoiler

4. Avaneb teade, et üritatakse arvuti OneDrive'i avada. Luba see.
5. Avanenud aknas saad valida failid ja kaustad, mida sünkroniseeritakse arvutiga ja kõik valitu ilmub Windows Exploreris olevasse OneDrive'i valiku alla nähtavale.
Spoiler Spoiler Spoiler


Kaks asja, mida kindlasti jälgida.

Esiteks peaks olema kõikidel asjaosalistel Windowsisse sisselogimisel automaatselt käivituv ja sisselogiv. Vastasel juhul võib kontoriplanktoni peanut kokku joosta, sest tal pole uusimaid faile, aga teistel on icon_lol.gif

Teiseks soovitan niiöelda peakausta, mille alla kõik muud kaustad-failid kogunevad, nime jätta samaks ja seda konkreetset kausta mitte liigutada. Seal sees võib manööverdada asukoha ja nimedega, aga peakaust võiks olla püsiv. Mul on ette tulnud, et sheeritud kausta nimi on muudetud, kaust liigutatud mujale või kustutatud sootuks, ja selle tagajärjel teistel enam kaust ennast ei uuenda. Kõige kindlam on see nö peakaust hoida kõigist ülemuse kaustadest väljaspool ja iseseisvana.

Isiklikult soovitan OneDrive'i, kui see nagunii olemas on. Miks? Sest nii ei pea hakkama VPN-ide jms asjadega jamama. Lisaks on OneDrive 24/7 kättesaadav ka väljastpoolt kontorit nii arvutis kui telefonis. Ja suurimaks plussiks on praktiliselt nonstop tehtavad tagavarakoopiad, failide muutmisajalugu jms.

Ja loomulikult kirjutasin pika teksti valmis, kuigi oleks võinud Microsofti enda abistavat kätt kasutada:
https://office365.vsb.bc.ca/Pages/Sync-OneDrive-to-your-devices.aspx
https://office365.vsb.bc.ca/Pages/Share-Files-with-Others-from-OneDrive.aspx
icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skeks
HV vaatleja

liitunud: 02.08.2018




sõnum 02.08.2018 13:29:48 vasta tsitaadiga

Tänud selle põhjaliku step-by-step eest.

Minul oli probleem järgmiselt. Loosin kausta OneDrive alla Exploreris (proovisin luua ka läbi onedrive.com), jagasin selle ära vastavatele inimestele. Üritasin igas arvutis Synci vajutada, kuid see ei muutnud midagi. Kausta ei tekkinud arvutis. Küll aga nägid nad seda kenasti veebis läbi onedrive.com. Arvutites on ka OneDrive alt sisse logitud. Sünkib lihtsalt nn poolikult.

PS. Kui kaust välja jagada, siis teised näevad seda arvutis väidetavalt stiilis "Minu Nimi - kaustanimi". Kas lihtsalt kaustanimena on ka võimalik seda kuvada? Või OneDrive näitabki selle isiku nime kausta ees, kes selle teistega välja jagas?

PS2 Kui selle peakausta sisse luua teine kaust, siis seda ju näevad nagunii kõik, kel on ligipääs sellele peakaustale? Selles mõttes, et kuidas tekitada sinna kausta sisse eraldi kaust, millel on ligipääs vaid kindlatele isikutele?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.08.2018 13:38:16 vasta tsitaadiga

Jah, kui ma õigesti mäletan, siis vist peavadki selliselt nägema, sest sina sheerid selle välja. See näitab, kes selle omanik on.
Jah, peakausta tehtud kaustale tuleb eraldi ligipääsuõigused anda. Peakausta õigused laienevad automaatselt kõigele selle sees, kui ei ole käsitsi teistmoodi määratud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 02.08.2018 16:58:01 vasta tsitaadiga

OneDrive on failide sünkroniseerimine, mitte võrgukaust.
Ehk siis OneDrive töötab põhimõttel, et failid, kaustad sünkroniseeritakse iga kasutaja seadmetesse (soovi korral on-demand, Googelda).

Võrgukausta eelis on sisevõrgus kiiresti toimimine ning sünkroniseerimisviivituse puudumine.
Võrgukausta suur miinus on failidele mitte-ligipääsemine ühenduse puudumisel.

Kui on soov minna võrgukausta teed, siis üks variant on NAS soetada (soovitan Synology).
Teine variant on ikkagist OneDrive kasutada.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.08.2018 09:24:36 vasta tsitaadiga

Mõttetu mingit NASi paari kausta ühiskasutuseks soovitada, kui täisfunktsionaalne OneDrive olemas ja veel mingit IT-spetsialisti pole.
NASiga kaasnevad alati veel lisakulutused - seadistamised-konfimised, tarkvara uuendamised, backuppide tegemised (sest samasse kohta backuppi ei tee), keegi, kes seda kõike haldab + kindlasti veel UPS sinna juurde jne. OneDrive'is on see kompott juba kõik olemas ja toimiv.

Võrguketta asenduseks sobib see ideaalselt. Läksime just ise suve alguses NASi pealt kogu võrgukettaga OneDrive'i ja SharePointi peale üle. Siiani toimib ideaalselt. Kaovad ära kõiksugu piirangud alates VPNi olemasolu vajalikkusest kuni erinevate seadmete-platvormide koostöö paranemiseni välja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.08.2018 11:36:34 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Mõttetu mingit NASi paari kausta ühiskasutuseks soovitada, kui täisfunktsionaalne OneDrive olemas ja veel mingit IT-spetsialisti pole.
NASiga kaasnevad alati veel lisakulutused - seadistamised-konfimised, tarkvara uuendamised, backuppide tegemised (sest samasse kohta backuppi ei tee), keegi, kes seda kõike haldab + kindlasti veel UPS sinna juurde jne. OneDrive'is on see kompott juba kõik olemas ja toimiv.

Võrguketta asenduseks sobib see ideaalselt. Läksime just ise suve alguses NASi pealt kogu võrgukettaga OneDrive'i ja SharePointi peale üle. Siiani toimib ideaalselt. Kaovad ära kõiksugu piirangud alates VPNi olemasolu vajalikkusest kuni erinevate seadmete-platvormide koostöö paranemiseni välja.

Ära liialt hasarti mine - ka selle kuulsal OneDrivel on oma puudused täiesti olemas. beer_yum.gif

Vaata kasvõi järgmist linki - sellel lingil on kenasti näha, et neid vigu esineb.

OneDrive
http://downdetector.com/status/onedrive
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.08.2018 13:28:37 vasta tsitaadiga

Mine vaata aknast parem välja ja hinga veidi värskemat õhku.
Ma isegi ei viitsi hakata selgitama, miks need suvalise kümnenda osapoole "detektorite" raporteeritud probleemid marginaalsed on. Loe seal lehel kommentaare, siis vast saad ehk ise aru, miks see Downdetector.com kasutu on antud juhul. Nagu Delfi kommentaariumit loeks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 03.08.2018 14:32:29 vasta tsitaadiga

Lisaks on Onedrive kõva pluss ka dokumentide versioonihaldus. Millegi pangepanek või sisu juhuslik kustutamine pole fataalne.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 03.08.2018 17:13:02 vasta tsitaadiga

Minu arust on Windowsil väga suur pluss on-demand sünkroniseerimine.

Ehk minu poolt vägagi suur pluss OneDrive suunas, kasutan igapäevaselt ning kui mõned sünkroniseerimis-ühendamise vead välja jätta, siis on kõik hästi.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Kuidas jagada kausta võrgus teiste arvutitega?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.