Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 01.07.2018 13:25:34 vasta tsitaadiga

JOKKER666 kirjutas:
https://www.mosaicmanufacturing.com/
See tundub põnev addon mitme filamendiga printimiseks.


See tundub väga lahe asi olema, ta lõigub ja liimib niidid kokku thumbs_up.gif
Ainult hind on jahutavalt boonuskoodiga $639.00. Peab silma peal hoidma, kohe ei julgeks osta, pärast teevad veel parema mudeli. See teema areneb nii kiirelt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.07.2018 16:07:53 vasta tsitaadiga

Kellegi review oli ka umbes nii(3D printing noob äkki), et lükkas pea aasta edasi, kuna pidevalt tuli uusi võimalusi ja bugide parandusi. Muuhulgas ka uuem ja parem raud ja seda odavama hinna eest. Aga see Prusa enda mitme filamendi addon tundub ka päris hea, kui softi poole pealt ökonoomsemaks tehakse. Miskis tutvustuses vihjati Prusa SLA arendusele ka..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 04.07.2018 21:52:13 vasta tsitaadiga

Mina pelgan prusat ja miks? Võib-olla olen sellest ka varem kirjutanud, aga kui mina eelmisel aastal prusa mk2/s ostsin, mis oli hetke ägedaim mudel, ja 6 nädalase ootamisega lõpuks kätte sain, siis läks ainult 2 nädalat mööda ja nad esitlesid MK2.5 printerit. Välk selgest taevast. Enne seda ei mingit reklaami, mitte mingit infot.
Hää küll, aga läks 2-3 kuud mööda ja uups, neil tuli uus MK3 välja. Pekki, ma maksin 765 eurot mk2/s eest. Terve nende facebook oli seda nurinat täis kuidas kõik said tünga, kes ostsid mk2.5 kuna see oli uus ja äge asi ja see tellimine võtab neil ju lausa kuid aega. Korraga lambist täiesti uus mudel ja veel odavam kit ka. Äriliselt arusaadav, eks prusa tahab ka oma kokku prinditud vanad laoseisud maha müüa. Mina seepärast prusast enam ei osta, ostan ära ja korraga on ägedam asi väljas ja mina sain jälle mingi vana asja. Probleem on selles, et prusa asjad on väga kallid. 5 või 7 sotta visata mingile vanale asjale alla, no tänks.

Mina olen prusa laiali lammutanud ja 3d printer ei ole tegelikult nii kallis asi kui end asjaga kurssi viia.

MK3 on ka juba nurinad üleval, alguses teeb väga head kvaliteeti, aga siis hakkab jõnkse sisse tegema ja ma pakun, et viga ongi nendes odavates terasvarrastes. Lineaarlaagrid söövad pehmele terasele vaod sisse ja siis hakkab treppi tegema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005




sõnum 04.07.2018 22:39:31 vasta tsitaadiga

karumaru, Kõik areneb kiirelt ju. Sama värk igasugu arvutijuppidega. Lõpuks Prusale ei maksa mitte juppide eest, vaid ikka hea disaini välja töötamise eest. Kui juba end asjaga kurssi viia, on paista, et saab väga lihtsalt ja odavalt oma vana mudeli ka uuemaks muuta või olemasoleva põhjal hoopis midagi uut ja ägedat ehitada.
_________________
Dima oli siin
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 05.07.2018 12:12:56 vasta tsitaadiga

Ma prusat kuidagi maha ei tee, esimeseks printeriks on ta väga hea, sest tegelikult on neil korralik asi võrreldes mingi hiinakatega. Pagan, mul hakkas heatbedi sensor jamama, kütab plaadi soojaks küll, aga siis kukub temp alla kuni viskab errori. Kaabel tundub korras, sättisin juhet ringi ka, et survet peale ei läheks, aga ikka jamab. Peaks uue paksema juhtme tinutama, aga mul pole seda plastik otsa mis emaplaadile läheb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005




sõnum 05.07.2018 12:18:47 vasta tsitaadiga

Lõika vana kaabel maha ja jooda pistiku juurest kokku kui muud üle ei jää.
_________________
Dima oli siin
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 05.07.2018 13:01:48 vasta tsitaadiga

Mõtlesin ise sama, aga ma mõtlesin, kas äkki peaks bed alt teibi ka maha kiskuma ja võimalikult sensori lähedalt uue juhtme panema?
Otsin praegu millisest poest ma saaks osta kapton teipi, seal on veel all lisaks mingi alumiinium teip, tea kas seda kuumakindlat espakis on.

Võtsin kõik näpukad maha ja panin juhtme võimalikult vedelalt, teeb temp. cal. ka ära, äkki jääb pidama. (hoopis küttekaabli juhe oli seest ära kulunud, 3 karvaga püsis ühendus).

Küss: kui ma võtan lineaarlaagrid ära ja lasen pronksist teha natuke pikemad puksid samade mõõtmetega, kas saab parem? Lineaarlaagrid on 4 kuulide riviga ja see tekitab parajat müra. Netis nägin ka 6 riviga laagreid, aga seal polnud hinda, üldse korralikud laagrid on kallid.
Pronkspuksid kuluvad kahtlemata ära, aga aasta peaks äkki välja venitama.


viimati muutis karumaru 05.07.2018 13:39:45, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2018 13:10:32 vasta tsitaadiga

Polumeerlaagreid soovitatakse. Ma omale panin ka, aga X teljel oli võrdlemisi suur lõtk nendega ja peale paari printi vahetasin tagasi. Väga vaiksed olid küll. Hiljem lugesin, et peab paigaldama "pressure fit" - täpselt ei tea, kas siis jämedamad vardad või mingi spets laagrikorpus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 05.07.2018 15:46:29 vasta tsitaadiga

Mingi korpus mis surub laagrit natuke kokku. Ma proovin selle pronkspukside asja ära kui ma leian kellegi kes mulle need teeks, sisemine ava peab väga täpne aaama muidu on liiga suur lõtk sees.

Krt kopp ees juba sellest temp langusest, ühesõnaga on probleem hoopis tarkvaras. Ma isegi termo sensorile panin uue kaabli, ei midagi. Probleem on selles, et tahan printida abs kahte pisikest tükki ja nii kui ma panen filamendi settingutes fan aktiivseks, nii printimisel kohe hakkab temp kukkuma. Isegi siis kui vent ei hakka veel esimestel kihtidel tööle. Lugesin sellest ka prusa foorumist, teistel on ka see temp langus ja just seotud vendikaga. Default prusa abs seadetega prindib nagu vana mees. Kuidas ma neid väikseid junne prindin ilma vendita, sulavad kokku. Pean mingi 3 objekti tegema plaadi teise nurka mida siis ka nühib kuni väiksed prindikihid jahtuvad?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurman
Kreisi kasutaja
Laurman

liitunud: 08.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2018 20:52:15 vasta tsitaadiga

Igusel on selliseid polümeerlaagreid ka, mis on juba kesta pressitud, maksavad ainult 2-3x rohkem kui paljad. Endal on kasutusel tavalised ja vaiksed on nad küll, lokse on minul väiksem kui hiina kuullaagritel.
Korra käis peast selline skeem läbi, et kui liialt loksuma jäävad siis pressin nad kuhugi (prinditud) torusse ja kasutan niiviisi. Proovisin ka iguse filamendist printida aga siis sai näidis (25 g) otsa, kui seaded paika sain. Tundus täitsa paljulubav kraam.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 06.07.2018 16:44:49 vasta tsitaadiga

Äkki on sul nende laagrite kohta mingi asjalik link anda, ma mõtlen kus nagi kohalikust poest neid ka saab?
Kas need on sellised https://www.3dpartner.eu/igus-drylin-rj4jp-01-08-plastic-bearings-5pcs
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 06.07.2018 18:37:42 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 07.04.2024 22:10:59, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 06.07.2018 18:56:38 vasta tsitaadiga

Ma olen ka plaaninud prusa 2/s upgrade, aga 200 eurot icon_rolleyes.gif Samas mul neelud käivad selle Palette+ suunas. Mitu värvi + solube võimalus. Aga kommenteeri kui upgrade kätte saad, kuidas on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 06.07.2018 19:56:24 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 07.04.2024 22:10:40, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Trwind55
Kreisi kasutaja
Trwind55

liitunud: 21.04.2003




sõnum 06.07.2018 20:06:47 vasta tsitaadiga

Iguse asju saab siit tellida: https://www.igus.ee/ Arvestama peab 20.- saatmiskuluga!
_________________
möhhh..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 06.07.2018 20:14:07 vasta tsitaadiga

Ostsin selle palette+ ära, 591 eurot kadus arvelt, transport on kallis icon_lol.gif
vähemalt see seade sobib kõigile printeritele ja ma nagunii kavatsen osta veel ühe printeri lisaks, sest kui mõni print võtab 8 tundi aega, siis võiks teine lisaks olla. Muidu istun ja keerutan näppe.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurman
Kreisi kasutaja
Laurman

liitunud: 08.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.07.2018 23:02:52 vasta tsitaadiga

karumaru, minul on Igus RJ4JP-01-08. Tellisin ebayst, eesti kohta kahjuks ei oska kosta.
Iguse esindusega rääkisin kunagi ka aga 20€ saatmine nagu ei sobinud kuna laagrid ise oleksid vähem maksnud. Samas jagati lahkelt filamendi näidiseid, kuid nende saatmise eest tuli 2-3€ postikulu maksta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 07.07.2018 11:16:28 vasta tsitaadiga

Ma ostan prooviks ära, aga filamendi puhul kui suur paisumine või kahanemine võib seal olla? Kui ise printida, äkki pärast on suur või siis väike.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurman
Kreisi kasutaja
Laurman

liitunud: 08.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2018 13:09:00 vasta tsitaadiga

Iguse kõige madalama otsa filament printis isegi täitsa ilusti, võib-olla et natuke raskemini kui PLA aga ei midagi hullu. Laagrid printisin natuke väiksemad kui peajs ning siis kasutasin tavalist 8 mm puuri, et need mõõtu saada. Tuli välja, et 8 mm puidupuur oli tegelikult väiksem kui 8 mm. Akutrelli otsas vaikselt puurides sai seda prinditud tükki vaikselt suuremaks lihvida ja mõõtu timmida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 07.07.2018 15:32:21 vasta tsitaadiga

Leidsin prusale valmis tehtud klotsid https://www.thingiverse.com/thing:1848700/#files Ma vist prindin petg ära, pla nagunii seal kuumaga vajub lössi.

Puuridega on see häda jah, et nad ei ole üldiselt täpselt täisarvuga vaid tiba väiksemad. Ma ise puurin 3mm auke ja puur on 2.95 ja 3mm pulk plastist läbi ei lähe. Käes trelliga edasi tagasi jõnksutades võib auk ovaalseks minna. Kunagi mul oli ka 3.1 puur, aga kaubandusest suutsin leida kõigest 3.2 mis on juba natuke liiga suur.
3.1 ei müü keegi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m.han
HV vaatleja

liitunud: 05.08.2016




sõnum 13.07.2018 17:55:22 vasta tsitaadiga

Kas keegi on huvitatud Formfutura filamentidest? Aastase testperioodi jooksul jäi üle korralik kogus igasugu materjali, PLA; ABS; Flex, ASA, metall, puit jne. Kuna kliendile sobis lõpuks ainult PETG siis ülejäänud filamendid on lihtsalt "ruumitäide". Ära ei raatsi visata aga teha pole ka nendega midagi. Annaks huvilistele -50% Formfutura hinnast. 2 rulli on 2,3 kg, TitanX ja ApolloX, võin jagada ka thingiversi mudelit rullihoidjast millel neid kasutasin ja mida isegi i3 suutis rullilt maha keerutada. Vabandused kui see postitus rikub foorumi reegleid, siis võivad moded ära kustutada. Kui ära ei kustutata, siis jagan kontakti info@print3d.ee icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
secrgb
HV vaatleja

liitunud: 06.11.2003




sõnum 14.07.2018 18:15:14 vasta tsitaadiga

m.han kirjutas:
Kas keegi on huvitatud Formfutura filamentidest? Aastase testperioodi jooksul jäi üle korralik kogus igasugu materjali, PLA; ABS; Flex, ASA, metall, puit jne. Kuna kliendile sobis lõpuks ainult PETG siis ülejäänud filamendid on lihtsalt "ruumitäide". Ära ei raatsi visata aga teha pole ka nendega midagi. Annaks huvilistele -50% Formfutura hinnast. 2 rulli on 2,3 kg, TitanX ja ApolloX, võin jagada ka thingiversi mudelit rullihoidjast millel neid kasutasin ja mida isegi i3 suutis rullilt maha keerutada. Vabandused kui see postitus rikub foorumi reegleid, siis võivad moded ära kustutada. Kui ära ei kustutata, siis jagan kontakti info@print3d.ee :wink:


Huvitatud, PS läks teele

_________________
Sünge, sünge wärk ...
kwad.ee | kwad.ee | mehitamata.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 19.07.2018 14:04:07 vasta tsitaadiga

Sain selle palette+ kätte, aga suhteliselt keeruline on teda isegi kalibreerida. Pidevalt niit tuleb vaherootorist välja.

Spoiler Spoiler Spoiler


Edasi kui siit mingi kruvikaga teda susida ja ta sealt edasi joostes printerisse liigub, jämmib niit ikkagi kinni sellest kohast kus printeri peal on see hammasratas mis niiti edasi veab. Kui iga prindil peab sedasi nikerdama, siis ei tasu see asi ära.
Filament on rullis koolutatuna, kui a liigub mööda seda plasttoru, siis ots on surutud vastu seina ja sellepärast ta keerabki end nii rootorist välja kui ka printeris. Tal olid väiksed 1.75 plasttorukesed kaasas, üritasin ühe siis sedasi sättida, et printeri peas olev hammasratas saaks filamendi otse peale, aga filament on jäigem kui too peenike toru.
Ta pöörab ikka jõuga hammasratta ees end kõveraks. Võimalus oleks nende plasttorud asendada 2mm sisediameetriste plasttorudega ja sellega filamendil pole ruumi end koolutada, aga sellel on mõtet. Mul pole ka kusagilt seliseid torusid osta.

Uurin neilt kas saab selle tagasi saata, 150 eurot maksin veel tolli ja käibekat icon_confused.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005




sõnum 19.07.2018 19:18:35 vasta tsitaadiga

https://www.amazon.com/Meters-Teflon-Filament-printer-Rostock/dp/B00THZKC8Y

Midagi taolist peaks väga hästi sobima

_________________
Dima oli siin
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 19.07.2018 23:54:27 vasta tsitaadiga

Ma ostsin selle teflon toru, saan augustis kätte ja ma proovin üldse selle söötmisrootori vahelt minema visata (tal ei ole senroreid). Ühendan seadmest otse toru printerisse ja vaatan mis saab. Kuna see ettevõte asub kanadas, siis neile ei kehti EU nõuded ja neil on ka kodulehel kirjas, nad ei võta masinaid tagasi, siis mina ei soovita kellelgi seda osta. Tünga saamise võimalus on väga suur. Võid saada täiesti vigase masina ja neil ükskõik. Mul ei olnud isegi manuali ega handbooki kaasas. Ma ehk saan selle tööle, aga kui ei saa, siis kannan maha kui kooliraha. Mis seal ikka. Seade ise tundub okei, aga see ühendus printeriga on täiesti läbimõtlemata. Igaüks peab siis ise leiutama kuidas ta ühendab printeriga. Garantii masinale on null.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.