Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 359, 360, 361 ... 545, 546, 547  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oleksid nõus windows 10-t teenusena ostma ehk iga kuu kasutamise eest maksma?
Kindlasti mitte
65%
 65%  [ 373 ]
Pigem ei
27%
 27%  [ 155 ]
Pigem jah
5%
 5%  [ 32 ]
Kindlasti jah
1%
 1%  [ 8 ]
hääli kokku : 568

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 18.06.2018 12:28:49 vasta tsitaadiga

w10 (tegelikult järkjärgult kuskilt w7 ja w8 alates) on shutdown mingi kombinatsioon asjadest.
see, mida sa silmas pead on fast startup, mis tegelikult sai alguse juba w8. idee on selles, et kasutatakse olekut, mis on mõnes mõttes hibernationi ja shutdowni vahel. tehniliselt on tegemist hibernationiga aga mälust salvestatakse kettale oluliselt väiksem osa, eelkõige logitakse kasutaja enne seda välja.

igasugune järkjärguline standby on teine asi, põhimõtteliselt läheb masin aegamööda sleep - standby - hibernate. see vist algas praegusel kujul w7 kui mälu ei peta. sama asi oli juba enne kasutuses ka osx.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 18.06.2018 12:29:48 vasta tsitaadiga

Täpsustan - läheb talveunne, mitte sleep-mode.

Ehk, kui hibernate välja lülitada, siis teeb korrektse sulgumise:
powercfg /hibernate off

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.06.2018 12:41:33 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Saladuskatte all mainin, et kui W10-s paned Shut down, siis tegelikult on see standby vms (pole võimalik eristada), sealt ka see kiirem ülestulek. icon_wink.gif
Shifti all hoides peaks minema päriselt kinni, mis aga alati ei toimi.

On küll võimalik eristada. Arvuti sulgub kauem ja Power nupp reeglina vilgub enne sellesse hübriidunne jäämist nagu Hibernate'i puhul.
LKits kirjutas:
Täpsustan - läheb talveunne, mitte sleep-mode.

Ehk, kui hibernate välja lülitada, siis teeb korrektse sulgumise:
powercfg /hibernate off

Ei pea Hibernate'i välja lülitama selleks. Fast Startupi eest linnuke maha ja saab Hibernate'i soovi korral edasi kasutada.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 18.06.2018 12:44:49 vasta tsitaadiga

See on siis nõmedam variant talveunest: Programmid pannakse kõik kinni ennem hibernate minekut.
Vist oli ka nii, et aku tühjeneb ka edasi.

Päris talveuni (kui valid selle) on selline kus kõik proged ja pooleliolev töö jääb ilusti lahti ja alles. Aku kasutus ka 0% talveunes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.06.2018 12:49:20 vasta tsitaadiga

Aku ei tühjene, sest lõppkokkuvõttes ikkagi arvuti lülitatakse välja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 18.06.2018 12:49:32 vasta tsitaadiga

DVDRW, miks nõmedam variant? see ei ole mõeldudki poolelioleva töö alles jätmiseks vaid windowsi enda oleku alles jätmiseks ehk siis windowsi ennast ei tule üles tulles enam käima ajada vaid see võetakse valmiskujul.
tehniliselt on see ikkagi hibernate, nii et aku ei tühjene ja aku kasutus 0.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 18.06.2018 12:58:28 vasta tsitaadiga

Veider, milleks mul oleks vaja kõik pooleliolev töö kinni panna ja seejärel minna Hibernate-i (See mida windows shutdown vaikimisi teeb)
Selle asemel võiks ju siis olla juba tavaline hibernate kus kõik aknad ja töö jääb alles.
Kui ma tahan kõik kinni panna (mingi probleem arvutiga) siis ma teen ju restardi anyway.
Pealegi see imelik windows shutdown restarti ei asenda ka.

Pole seega ime, et kui IT tugi kasutajalt küsib "kas restardi tegid" öeldakse, et "mul oli arvuti täiesti väljas ja panin just käima" aga ikka ei tööta.


viimati muutis DVDRW 18.06.2018 13:00:08, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.06.2018 13:01:03 vasta tsitaadiga

Screenshotilgi näha ju - Restart isn't affected...
Lisalugemist: https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/drivers/kernel/distinguishing-fast-startup-from-wake-from-hibernation
https://www.howtogeek.com/243901/the-pros-and-cons-of-windows-10s-fast-startup-mode/


viimati muutis Betamax 18.06.2018 13:02:05, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 18.06.2018 13:01:34 vasta tsitaadiga

Vanasti oli olemas ka mingi kiirem poolrestart mida õnneks vist enam pole icon_razz1.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 18.06.2018 15:26:52 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Vanasti oli olemas ka mingi kiirem poolrestart mida õnneks vist enam pole icon_razz1.gif


on ikka. mõnede seadistuste tegemisel nõutakse logout / login protseduuri.
tagasi üles
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.06.2018 18:21:21 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Bootimiskiirus pole endiselt 10 aastaga muutunud.

BS.

Jagage see buutimiskiirus kaheks - enne ja pärast boot screeni (see kus mälu ja muid seadmeid näidatakse).
See screenist desktopini aeg paraneb küll (ja kusjuures hibernationi disable - mul linux dualboot - ei teegi asja palju hullemaks kui hea ssd ja palju paska yles ei tule), kuid nupust boot screenini läheb iga aasta hullemaks. Mul vedeleb siin yks 15a. vana kast mil laeb nupust mälu piip'ni 1 sek.
Palju võtab see tänapäevasel masinal?
Igast uued Uefi biosega grafkad ja nvme ssd teevad asja järjest hullemaks - igayks loeb oma romi sisse...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 19.06.2018 10:29:04 vasta tsitaadiga

fast boot ja co bios/uefi tasemel jätab vahele hunniku raua otsimist ja kontrollimist. tehniliselt võttes polegi see nii hädavajalik, sest seda lastakse operatsioonisüsteemil hallata.
uefi biosega graafika peaks asja just kiiremaks tegema ja nvme ssd ülestulek ei ole mul veel üheski masinas asju aeglasemaks teinud.
kui bios/uefi üles tulek aeglane ja tahad-viitsid näppida, keera kõik, mis võimalik, biosist kinni või automaatse pealt konkreetsete väärtuste peale ja vaata kas läheb kiiremaks.

windowsi boodist desktopi või login screenini jõudmisega on softi poolt kõvasti vaeva nähtud. kuna windows 10 teema, siis windows 7 suurim boost selles suunas oli viitega (ja osalt ka on-demand) asjade laadimine. login screen või desktop tulevad ette enne kui kõik asjad üles laetud on. w8 ja w10 viisid sama kontseptsiooni veel tunduvalt edasi.

DVDRW kirjutas:
Veider, milleks mul oleks vaja kõik pooleliolev töö kinni panna ja seejärel minna Hibernate-i (See mida windows shutdown vaikimisi teeb)
Selle asemel võiks ju siis olla juba tavaline hibernate kus kõik aknad ja töö jääb alles.
üldjuhul ei raud ega süsteem ei muutu shutdowni ja järgmise käivituse vahel. milleks siis sama kraami üles laadida kui saab viimatise oleku laksust üles laadida? seda kõike ajab edasi mobile rohkem kui desktop.
tavaline hibernate peab kettale kirjutama oluliselt rohkem andmeid. windowsi kernel ja muu põhimudru on üsna väike, su enda töö ja aknad võtab enamikul juhtudel kordades rohkem mälu.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.06.2018 11:31:41 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
fast boot ja co bios/uefi tasemel jätab vahele hunniku raua otsimist ja kontrollimist. tehniliselt võttes polegi see nii hädavajalik, sest seda lastakse operatsioonisüsteemil hallata.
uefi biosega graafika peaks asja just kiiremaks tegema ja nvme ssd ülestulek ei ole mul veel üheski masinas asju aeglasemaks teinud.
kui bios/uefi üles tulek aeglane ja tahad-viitsid näppida, keera kõik, mis võimalik, biosist kinni või automaatse pealt konkreetsete väärtuste peale ja vaata kas läheb kiiremaks.

windowsi boodist desktopi või login screenini jõudmisega on softi poolt kõvasti vaeva nähtud. kuna windows 10 teema, siis windows 7 suurim boost selles suunas oli viitega (ja osalt ka on-demand) asjade laadimine. login screen või desktop tulevad ette enne kui kõik asjad üles laetud on. w8 ja w10 viisid sama kontseptsiooni veel tunduvalt edasi.

DVDRW kirjutas:
Veider, milleks mul oleks vaja kõik pooleliolev töö kinni panna ja seejärel minna Hibernate-i (See mida windows shutdown vaikimisi teeb)
Selle asemel võiks ju siis olla juba tavaline hibernate kus kõik aknad ja töö jääb alles.
üldjuhul ei raud ega süsteem ei muutu shutdowni ja järgmise käivituse vahel. milleks siis sama kraami üles laadida kui saab viimatise oleku laksust üles laadida? seda kõike ajab edasi mobile rohkem kui desktop.
tavaline hibernate peab kettale kirjutama oluliselt rohkem andmeid. windowsi kernel ja muu põhimudru on üsna väike, su enda töö ja aknad võtab enamikul juhtudel kordades rohkem mälu.

See Fast Boot võib sul kenasti tekitada olukorra kus sa enam ei saa kätte mitte ühtegi enda faili. icon_cool.gif
Näiteks Linuxi all "saadetakse sind puu taha" kui tuled Fast Boost kettaga.
Samuti "ei söö" osad Taastusprogrammid ketast kus Fast Boot peal on.

Mis aga puutub käimamineku kiirusesse, siis see sõltub ikka kõvasti arvutist endast ja selle suhtlemisest Windows 10-ga.

Pilt kah:
Vanem Lenovo ning Redstone 5 Prooviversioon.
Mitte ühegi trikiga kiiremaks ei lähe kui see Käivitusaeg mis pildil näha on:
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 19.06.2018 11:45:01 vasta tsitaadiga

jumala eest ära ütle, mis sul seda näitab või mis hetkest milleni mõõdetud on.

windows ise muidu logib ka enda käivitumist.
event viewer > applications and services logs > microsoft > windows > diagnostics-performance > operational
event id 100 on windowsi enda startupi kestus.

mul näiteks arvab see viimase käivitamise kohta, et 27752ms.
sealjuures järgmises eventis kurdab, et mingi seade võttis ebatavaliselt kaua aega üles tulemiseks, nähtavasti ~10 sekundit üle eeldatava aja.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 19.06.2018 18:53:25 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:

See Fast Boot võib sul kenasti tekitada olukorra kus sa enam ei saa kätte mitte ühtegi enda faili. icon_cool.gif
Näiteks Linuxi all "saadetakse sind puu taha" kui tuled Fast Boost kettaga.

Enam ammu ei saadeta sind kuhugi. Varem pidin iga win10 uuenduse järel fastbuudi juurest jälle linnukese maha võtma, et Linuxis olles dokumendikettale ja windowsi süsteemifailidele ligi pääseks. Nüüd on fastbuut pidevalt sees ja probleeme pole esinenud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2018 10:14:29 vasta tsitaadiga

Fast startup lülitati sisse pärast iga upgrade'i, mida tehakse kaks korda aastas. Lisaks nullib upgrade käsitsi Disabled olekusse pandud service'id ja need tuleb iga kord uuesti üle käia. Tavalised (turva)uuendused neid asju ei mõjuta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 20.06.2018 11:18:45 vasta tsitaadiga

Kui vaja, et service olekud ise ei muutuks saab panna Log On ->This account: .\quest. ja suvakas parool. icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 20.06.2018 11:22:46 vasta tsitaadiga

ma ei ole küll seda üle windowsi upgrade proovinud aga olen päris kindel, et upgrade käigus lastakse serviced lihtsalt külmalt uute vaikimisi definitsioonidega üle.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 20.06.2018 11:26:44 vasta tsitaadiga

Mul muutus Windows Update service tagasi enabled peale igat restarti. Peale seda sätet enam pole nii juhtunud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2018 11:42:07 vasta tsitaadiga

Õnneks kaks korda aastas Superfetchi kinnikeeramine pole üle jõu käiv probleem icon_biggrin.gif
Ma ei viitsi mingeid muid häkke rohkem peale panna, sest unustan kindlalt ära ja pärast jälle mõtlen, miks see või teine ei tööta icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006




sõnum 20.06.2018 14:59:35 vasta tsitaadiga

mingi ülitähtis uuendus pressis ennast peale. peale seda on login ekraanile tekkinud mingid ms teenuste reklaamid. väga tähtis asi muidugi, mille pärast kasutajat vaja tülitada.
ega vist enne paremaks ei lähe, kuni päris hulluks on läinud.
vähemalt vistaga sai ms aru et astus reha otsa, w10 puhul juhatuses vaevalt keegi seda tunnistada julgeb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 20.06.2018 15:08:02 vasta tsitaadiga

settings > personalization > lock screen > background: windows spotlight
muuda ära.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2018 15:39:23 vasta tsitaadiga

Mis win 10 Pro selle RDP-ga teinud on? Vanasti ütles ilusti, et teine kasutaja on sisse logituid, kas lõpetame tema sessiooni. Nüüd ütleb tuimalt access denied. Pole seda väga tihti vaja, aga esimese hooga ehmatas ära, et kas tõesti on masinasse sisse häkitud ja parool ära muudetud. Lähemalt uurimisel muidugi selgus, et olin ise mujalt sisse logitud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 20.06.2018 17:05:42 vasta tsitaadiga

Viimati küsis veel, miskit pool aastat tagasi küll.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.06.2018 09:01:14 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Mis win 10 Pro selle RDP-ga teinud on? Vanasti ütles ilusti, et teine kasutaja on sisse logituid, kas lõpetame tema sessiooni. Nüüd ütleb tuimalt access denied. Pole seda väga tihti vaja, aga esimese hooga ehmatas ära, et kas tõesti on masinasse sisse häkitud ja parool ära muudetud. Lähemalt uurimisel muidugi selgus, et olin ise mujalt sisse logitud.

Ega sa seda uut äpiversiooni ei kasuta?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 359, 360, 361 ... 545, 546, 547  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.