Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Mozilla Firefox arutlus/probleemid. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 363, 364, 365 ... 418, 419, 420  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011




sõnum 10.06.2018 20:38:26 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Kaustast tõstad korraga kõik riba "kausta"


Tänud vihje eest. Läks natuke aega aga leidsin juhendi kuidas asi käib. beer_yum.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif Kas mulle tundub või firefox laeb aeglasemalt veebilehti lahti kui chrome? Sama mulje jäi ka telefonis.

_________________
#Olen küberkiusamise vastu!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2018 22:51:20 vasta tsitaadiga

Vanast ajast olen firefoxis kasutanud sellist extensioni nagu password export.

Versioonist 57 seda enam kasutada ei saa. Kuidas saada vanad paroolid versiooni 60? XML faile kasutas password exporter.

Pidin kogu mudru nullist peale laskma kuna SSD otsustas töötamise lõpetada.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2018 22:57:41 vasta tsitaadiga

Osiris, Kus sul need vanad paroolid praegu on?

Ainult XML backup või on ka hapuks läinud SSD peal olnud FF profiil varundatud?

Kui ainult XML, siis lase peale v56 ja Password Exporter ja impordi sellega ja siis alles tee upgrade v60 peale. Siis oskab FF ise üle tuua salasõnad.
Tulevikus soovitus kasutada FF profiili varundust ja password manageri nagu nt LastPass.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2018 23:26:50 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Osiris, Kus sul need vanad paroolid praegu on?

Ainult XML backup või on ka hapuks läinud SSD peal olnud FF profiil varundatud?

Kui ainult XML, siis lase peale v56 ja Password Exporter ja impordi sellega ja siis alles tee upgrade v60 peale. Siis oskab FF ise üle tuua salasõnad.
Tulevikus soovitus kasutada FF profiili varundust ja password manageri nagu nt LastPass.

Proovisin. Peale upgrade oli seal ainult need mõned mis enne seda trikitamist lasin meelde jätta.

EDIT: vaatasin sellise softiga PasswordFox mida näeb. Krdi tõprikul firefoxil on seal kõik paroolid sees aga mulle neid ei näita ja kasutada ei lase.
Kas tõesti pean mingi vana versiooni peale laskma ja seda edasi kasutama? FF 52 ESR versioon oli enne kasutusel.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2018 00:08:35 vasta tsitaadiga

Pahandus80 kirjutas:
Kas mulle tundub või firefox laeb aeglasemalt veebilehti lahti kui chrome? Sama mulje jäi ka telefonis.

Chrome laeb lehe juba enne cache'i ära, kuna google teab täpselt, mida sa järgmisena vaatama plaanid hakata.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 11.06.2018 07:31:01 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Osiris, Kus sul need vanad paroolid praegu on?

Ainult XML backup või on ka hapuks läinud SSD peal olnud FF profiil varundatud?

Kui ainult XML, siis lase peale v56 ja Password Exporter ja impordi sellega ja siis alles tee upgrade v60 peale. Siis oskab FF ise üle tuua salasõnad.
Tulevikus soovitus kasutada FF profiili varundust ja password manageri nagu nt LastPass.

Proovisin. Peale upgrade oli seal ainult need mõned mis enne seda trikitamist lasin meelde jätta.

EDIT: vaatasin sellise softiga PasswordFox mida näeb. Krdi tõprikul firefoxil on seal kõik paroolid sees aga mulle neid ei näita ja kasutada ei lase.
Kas tõesti pean mingi vana versiooni peale laskma ja seda edasi kasutama? FF 52 ESR versioon oli enne kasutusel.


Öeldi ju, kasuta paroolihaldurit. FF-il on ka näiteks LastPassi laiendus olemas, Chromele ka, Win poes on rakendus olemas, droidi Play poes jaoks samuti.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011




sõnum 11.06.2018 07:32:43 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Pahandus80 kirjutas:
Kas mulle tundub või firefox laeb aeglasemalt veebilehti lahti kui chrome? Sama mulje jäi ka telefonis.

Chrome laeb lehe juba enne cache'i ära, kuna google teab täpselt, mida sa järgmisena vaatama plaanid hakata.


Siis tekibki küsimus, et kui asjad nii on milleks seda FF-i tarvitada üldse? Ei ürita hõõrumist tekitada, lihtsalt uudishimu ja olgu etteruttavalt öeldud, et ing. keelt ei valda nii palju, et seda ise kuskilt netiavarustest otsima hakata.

_________________
#Olen küberkiusamise vastu!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2018 11:16:22 vasta tsitaadiga

Pahandus80, No varem oli FF eelis unikaalsed lisad brauserile mida kroomil polnud. Paraku nüüd kasutab suuresti samu lisasi. Mootor on õnneks ikka veel enda oma mitte kroomi. FF praegu on siiiski veel rohkem enda vajadustele kohandatav terve hulga sätete abil. Kroom on suht võta või jäta stiilis kogemus. Kiiruseerinevus on siiski vähenenud. Varem oli FF veel aeglasem vs kroom.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011




sõnum 11.06.2018 11:25:48 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Pahandus80, No varem oli FF eelis unikaalsed lisad brauserile mida kroomil polnud. Paraku nüüd kasutab suuresti samu lisasi. Mootor on õnneks ikka veel enda oma mitte kroomi. FF praegu on siiiski veel rohkem enda vajadustele kohandatav terve hulga sätete abil. Kroom on suht võta või jäta stiilis kogemus. Kiiruseerinevus on siiski vähenenud. Varem oli FF veel aeglasem vs kroom.



Tänud selgitamast. FF ja Chrome juures märkasin seda, et FF-il tuleb pilt kõvasti suuremaks zoomida telefonis, et saaks HV foorumis näiteks viimast postitust avada selle märgi läbi, loodan et said aru mida silmas pidasin. Sest ff-l see asi kuidagi ei taha toimida hästi.

_________________
#Olen küberkiusamise vastu!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2018 11:48:06 vasta tsitaadiga

Pahandus80 kirjutas:
rex kirjutas:
Pahandus80 kirjutas:
Kas mulle tundub või firefox laeb aeglasemalt veebilehti lahti kui chrome? Sama mulje jäi ka telefonis.

Chrome laeb lehe juba enne cache'i ära, kuna google teab täpselt, mida sa järgmisena vaatama plaanid hakata.


Siis tekibki küsimus, et kui asjad nii on milleks seda FF-i tarvitada üldse? Ei ürita hõõrumist tekitada, lihtsalt uudishimu ja olgu etteruttavalt öeldud, et ing. keelt ei valda nii palju, et seda ise kuskilt netiavarustest otsima hakata.


vb. seepärast, et kõik ei taha, et Chrome teaks, mida teed ja edasigi teha tahad? icon_biggrin.gif Isiklikult hoian suurtest asjadest eemale kui võimalik.

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 14.06.2018 17:20:20 vasta tsitaadiga

Pahandus80, ära võrdle telefoni Firefoxi PC firefoxiga - need on täitsa erinevad loomad. Telefonis ma Firefoxi ei kasuta ega soovita kellelegi teisele ka. Telefonis Operast midagi paremat ei leidu endiselt.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 16.06.2018 13:32:09 vasta tsitaadiga

Vahepeal peab ikka uuendama ka, FF53.0 ei saanud PrimeVideo mängimisega hakkama...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 24.06.2018 18:05:41 vasta tsitaadiga

Pahandus80 kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Pahandus80, ära võrdle telefoni Firefoxi PC firefoxiga - need on täitsa erinevad loomad. Telefonis ma Firefoxi ei kasuta ega soovita kellelegi teisele ka. Telefonis Operast midagi paremat ei leidu endiselt.


ot:
Proovisin arvutis operat ja see oli küll üks õudus. Id-kaart ei toiminud jne. Miks on opera telef. parem kui chrome?

Arvutis ma jälle Operat eriti ei soovita. Telefoni Opera ja PC Opera on samuti äärmiselt erinevad. Kui telefonis on Opera kõige mugavamalt kasutatav brauser, siis arvutis ta seda kaugeltki pole.
Proovi telefonis Operat, arvutis Firefoxi või Chrome'i. Aga sa teed just vastupidi ja siis pole rahul LOL.
Droidi Operaga on veebilehtede kuvamisel olnud vähem probleeme kui Chrome'iga.
Opera pole seotud su Google kontoga.
Opera omab sisse-ehitatud adblockerit (mis ehk pole küll nii efektiivne kui Firefoxile lisatavad).
Ja mis peamine - kasutajaliides ja lehtede kuvamine on nutiseadmes üks intelligentsemaid. Lehed avatakse automaatselt enam-vähem sobiva zoomiga (vrd Firefox), saab kasutada ainult ühe käega, pöidlaga viibates - kuni pole vaja kirjutada. Lingid zoomitakse automaatselt, kui link on tabamiseks liiga väike ja brauser ei saa aru, mida sa tabada üritasid jms.
Ega enne aru ei saagi, kui oled temaga ära harjunud ja siis oled sunnitud kasutama brauserit, kus need mugavused järsku puuduvad...

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011




sõnum 24.06.2018 23:19:28 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Pahandus80 kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Pahandus80, ära võrdle telefoni Firefoxi PC firefoxiga - need on täitsa erinevad loomad. Telefonis ma Firefoxi ei kasuta ega soovita kellelegi teisele ka. Telefonis Operast midagi paremat ei leidu endiselt.


ot:
Proovisin arvutis operat ja see oli küll üks õudus. Id-kaart ei toiminud jne. Miks on opera telef. parem kui chrome?

Arvutis ma jälle Operat eriti ei soovita. Telefoni Opera ja PC Opera on samuti äärmiselt erinevad. Kui telefonis on Opera kõige mugavamalt kasutatav brauser, siis arvutis ta seda kaugeltki pole.
Proovi telefonis Operat, arvutis Firefoxi või Chrome'i. Aga sa teed just vastupidi ja siis pole rahul LOL.
Droidi Operaga on veebilehtede kuvamisel olnud vähem probleeme kui Chrome'iga.
Opera pole seotud su Google kontoga.
Opera omab sisse-ehitatud adblockerit (mis ehk pole küll nii efektiivne kui Firefoxile lisatavad).
Ja mis peamine - kasutajaliides ja lehtede kuvamine on nutiseadmes üks intelligentsemaid. Lehed avatakse automaatselt enam-vähem sobiva zoomiga (vrd Firefox), saab kasutada ainult ühe käega, pöidlaga viibates - kuni pole vaja kirjutada. Lingid zoomitakse automaatselt, kui link on tabamiseks liiga väike ja brauser ei saa aru, mida sa tabada üritasid jms.
Ega enne aru ei saagi, kui oled temaga ära harjunud ja siis oled sunnitud kasutama brauserit, kus need mugavused järsku puuduvad...



Ei mitte, et ma pole rahul vaid tõin välja sellised,tähelepankud mis märkasin.

_________________
#Olen küberkiusamise vastu!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2018 19:54:00 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

EDIT 3:
https://www.ghacks.net/2018/07/28/mozilla-makes-it-more-difficult-to-block-firefox-updates/
Vähemalt veel mitte nii hull kui Win10 icon_rolleyes.gif

https://www.ghacks.net/2018/07/30/firefox-gets-improved-interface-language-switching-and-spell-checker-support/
Midagi head kah.

https://www.ghacks.net/2018/08/06/dont-downgrade-firefox-63/
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 22.08.2018 01:09:44 vasta tsitaadiga

https://tech.slashdot.org/story/18/08/21/196225/mozilla-to-remove-legacy-firefox-add-ons-from-add-on-portal-in-early-october

pole eriti mõistlik asi see.
tagasi üles
Trwind55
Kreisi kasutaja
Trwind55

liitunud: 21.04.2003




sõnum 27.08.2018 18:15:03 vasta tsitaadiga

Mõni aeg tagasi sai v56-st viimasele versioonile üle mindud. Enam ei näe teatuid embedded videosi näiteks selles postituses https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9914956#9914956 FF lisasid ei maksa süüdistada, sest ainult FF versioon muutus. Tundub et tegemist on Facebooki videotega. Midagi FF seadetes vaja sisse/välja lülitada?
_________________
möhhh..
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 27.08.2018 18:31:08 vasta tsitaadiga

Trwind55, mingi lisa siiski blokeerib - https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9902981#9902981
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011




sõnum 04.09.2018 23:16:46 vasta tsitaadiga

Brauserite paremusjärjestuses on Tulirebane hetkel esimesel kohal ja siis tuleb Kroom icon_eek.gif info siis TechRadari lehelt ja Expertreviews lehel näitab, et Vivaldi on esimene ja Tulirebane alles viiendal kohal. Tundub, et igaüks teeb oma järjestuse nii kuidas heaks arvab vist icon_razz1.gif
_________________
#Olen küberkiusamise vastu!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.09.2018 10:40:28 vasta tsitaadiga

Pahandus80, Pane alati lingid kah juurde. Ilma ise ülevaatamata ei saa kommenteerida:
https://www.techradar.com/news/the-best-web-browser
http://www.expertreviews.co.uk/software/1406892/best-browsers-chrome-firefox

Aga nii ta kipub olema jah, et sõltuvalt ülevaate tegijast võib järjestus täiesti vastupidine olla.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 05.09.2018 11:30:13 vasta tsitaadiga

kelle raha selle jutt icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 06.09.2018 12:47:52 vasta tsitaadiga

mulle tundub et viimane tulirebane jookseb lati alt.

ei läbi enam testi: http://acid3.acidtests.org/
tagasi üles
Karlsson
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.09.2018 19:20:38 vasta tsitaadiga

Krt mingi jama on selle uue Firefoxiga. Profiil jäi vanaks, ainult tarkvara uuendasin v56 pealt v61.0.2 ja enam ei pea HV minu automaatset logimist meeles. Enne olin pidevalt sisse logitud olekus, kui lehte külastasin. Teine jama Youtube vana kujundusega. Panin vana kujunduse küpsise ja päeva pärast ikka viskab uue kujunduse. Võibolla need on veebilehtedega seotud, aga kummalisel kombel need pisijamad tekkisid uuendamisel. Ehk keegi oskab nõu anda kuidas see HV mind meeles peaks?
--edit--
Muud lehe seaded hoiab kõik meeles ja seadete alt ei ole lubatud peale sessiooni mingi kustutamine.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.09.2018 19:42:06 vasta tsitaadiga

Kõige paremini hoiab igasugu sellistest jamasest, kui panna seadete alt "Clear history when Firefox closes" > Settings > kõik linnukesed.

Ja mitte vedada pidevalt kaasa profiili aastast '95, veel Netscape'i ajast...
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.09.2018 19:47:09 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Kõige paremini hoiab igasugu sellistest jamasest, kui panna seadete alt "Clear history when Firefox closes" > Settings > kõik linnukesed.

Ja mitte vedada pidevalt kaasa profiili aastast '95, veel Netscape'i ajast...


Ma olen üks neist, kes netscape ajast profiili kaasas on vedanud. Pole nagu probleeme olnud.
Aga sulgemisel kogu history tühjaks teha on vist ikka tüütu. Mulle meeldib, kui sagedamini kasutatavate lehtede puhul sisestad paar esimest tähte ja juba pakubki õige.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Mozilla Firefox arutlus/probleemid. mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 363, 364, 365 ... 418, 419, 420  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.