Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Programmid raadiosaadete monteerimiseks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.06.2018 13:48:49 vasta tsitaadiga

Algsest teemast oleme siis jõudnud sinna, et tuleks maja elektrisüsteem ringi ehitada enne kui kannatab miskit teha mingi 5km leviraadiusega jaama jaoks?
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.06.2018 14:08:25 vasta tsitaadiga

Kusjuures mõnes kohas nii on jah... on valik, kas ehitada ümber või kolida mujale. Kolimine on üldiselt lihtsam.

Mul siin õnneks pole nii hull. Muusikasettide kokkuladumist Audacitys miski ei sega ja müravabu salvestusi saan kindlalt teha nutiseadmetega. Tulevad välja piisavalt kvaliteetsed failid, mille ma aleviraadio omanikule saadan. Kodurahu osas on praegune koht senistest üks parimaid (ülirahulikud naabrid), seega ma püüan seda hoida.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 08.06.2018 14:33:09 vasta tsitaadiga

nii et sa ise ei hakka raadilaineid tekitama? siis on akudel portatiivse stuudiotehnika ja metallkorpuses läppariga lihtsam.
tagasi üles
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.06.2018 23:58:40 vasta tsitaadiga

Mina laineid ei tooda. Jaam on tuttava oma, tema hakkab seda hobi korras käigus hoidma. Asub Tartust eemal. Minult paluti vaid kaastööd eelsalvestatud saadete kujul.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 09.06.2018 02:51:48 vasta tsitaadiga

Siis too sama eelviidatud yamaha pult sobib, mikriks midagi niisugust kaabli saab ewsoundist: kõrvaklapid monitoorimise jaoks leiad ise icon_smile.gif

Töötlusarvutiks läppar või iPad. Miks need? Need ei nõua maandust. Mürakindlus sõltub aint kaablite ja seadmete korpuse kvaliteedist. Stuudio softiks Apple raua (AL korpusega asjad) korral Logic pro, Windowsi puhul reaper, linux'i peale Ardour sellega peaks juba hakkama saama.

Spoiler Spoiler Spoiler


seda ma küll ei tea kuidas logic pro'l või garagebandi peal radasid salvestamiseks valitakse? radadel olevad valikud on liiga teistsugused, et üks ühele arusaada. cubase, reaper, sonar, protools on tutavad ja üsna ühtemoodi juhtimisega. Sama väljanägemisega nublakas teeb enamasti sama asja.
tagasi üles
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 10.06.2018 11:54:32 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
windowsi all tasuta audacity ja tasuliselt adobe autition. Linuxi all ei oska pakkuda. Kui hakib audacity ja 3-e mp3-ga hakkama ei saa on ikka miski kala kuskil Ma ei tea kus.
Üks asi mis võib seda hakkmist muidugi soodustada, on see paarikümne gigane iidne sata ketas aastast jääaeg, mis ei suuda 3-e faili samaaegselt jooksutada

Audacity sobib ka Linuxis väga hästi kasutada, lisade paigaldamine läbi paketihalduse lihtsam kui windowsis.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2018 12:32:06 vasta tsitaadiga

Audacityt ma kasutan. Katsetades selgus, et 16 bitiga saab tekitada kasvõi 20 rada. 32bit float tirib tõesti masina kooma, aga nii suurt bitiväärtust ma oma praeguses tegevuses ei vaja. Linuxi all on tõesti lihtne, seal tuleb kaasa renderdamiseks vajalik mp3 koodek, mille Windowsis peab kasutaja eraldi installima.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 10.06.2018 13:09:14 vasta tsitaadiga

Dogbert, linuxis aint koos roosiaiaga, roosiaed teeb siis neid asju, mida audacity ise ei tee. roosiaias on iga audiorada on eraldi audacity protsess.

Viimati, kui linuxit veel kastasin, sai audacity välja visatud ja ardour asemele võetud.

Üks jäme miinus on veel, audacity ei tunnista asiot.. ei tahagi enam pruukida asju millel seda ei ole.

Kui muidu aru ei saa siis niimoodi.



Oled sa audacity radadel, just nimelt radadel, näinud neid sisselülitamisel punaseks värvuvaid nublakaid? mute ja solo on, aga see kolmas? //mulle meeldiks, et see on olemas.
Need on kõigil asistel daw'idel olemas. Ainult Apple omadelt ei leia. Võibolla Logic'ul on selle asemel "R" . Kõigil teistel lülitab "R" nublakas sisse "Read automation'i" See paneb efektide nuppe automaatelt sõitma, eelnevalt määratud ajahetkel. "W" on "Write automation" see salvestab konsooli või efektide väljavalitud parameetrite muudatusi. Iga audiorada võib omada arutu hulga (täpselt niipalju kui arvuti välja kannatab) automaatika radu.
tagasi üles
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2018 13:16:59 vasta tsitaadiga

olavsu1, tal pole ASIO't tarvis, ta ei tee seda reaalajas.
Ja Audacity muidu toetab ASIO't küll.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 10.06.2018 13:31:00 vasta tsitaadiga

Etz, alles eile proovisin, ei toetatud asiot kuna asio puudub valikust on ainult WASAPI, directsound ja MME

asio on parem, siis ei pea väärakat windowsi mikserit kasutama.
tagasi üles
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2018 13:39:24 vasta tsitaadiga

olavsu1, ja mis Audio Interface tooja poolsel Windowsi draiveril häda?
Mikserina kasutad ikka DAW'i oma mikserit, mis sa selle Windowsi mikseriga seal veel teha tahad?

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 10.06.2018 14:11:29 vasta tsitaadiga

Etz, vaata nende kolme asja WASAPI, directsound ja MME puhul peab sisendeid ja väljundeid lülitama windowsi mikserist, mis on kaunis tülikas. osad neist ei omagi sisendeid on ainult väljundid.
Ja kui peaks olema paar tõsisemat karpi (UR842) siis on kõõks. vihjeks multiple instances.

kui pingviinil eksisteeris ALSA siis ee oli eriti lahe. see oskas hakkma saada kõikide helikaartidega, mis parajasti küljes. windows pole seda iial suutnud.

oleks minu teha, viskaks windowsi mikseri üldse välja ja kasutaks ainult helikaardi mikserit. jack2 tuleks ka kasuks.


viimati muutis olavsu1 10.06.2018 14:18:53, muudetud 1 kord
tagasi üles
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2018 14:19:59 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Etz, vaata nende kolme asja WASAPI, directsound ja MME puhul peab sisendeid ja väljundeid lülitama windowsi mikserist, mis on kaunis tülikas. osad neist ei omagi sisendeid on ainult väljundid.
Ja kui peaks olema paar tõsisemat karpi (UR842) siis on kõõks. vihjeks multiple instances.

oleks minu teha, viskaks windowsi mikseri üldse välja ja kasutaks ainult helikaardi mikserit. jack2 tuleks ka kasuks.


Mis sa sest mulle räägid ja miks keegi epaks millegi tõsisema jaoks üldse midagi peale ASIO kasutama? icon_biggrin.gif

Üldiselt ma ei ajaks seda asja antud kontekstis raketiteaduseks, sest Kassmees jaoks ei oma see mingit lisandväärtust.
Lisaks on tal Linux, seega Windowsi Mixer ei puutu asjasse.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 10.06.2018 14:50:15 vasta tsitaadiga

Etz, täiesti aru saadav, et KÕIGIL tõsise raua tootjail on windowsi draiveritega jamad, sest nad teevad rauda eelkõige APPLE jaoks. windowsi toetus on teisejärguline. AVID ise ütles nii (mul on AVID'i karp. m-audio on AVID nüüd). Ainult RME olla selline, mis töötab kõikide opsüsteemidega out of box.

tsitaat:

miks keegi epaks millegi tõsisema jaoks üldse midagi peale ASIO kasutama? icon_biggrin.gif


näe peab, see sinu soovitatud audacity ei toeta asiot


teema nagu algas sellest, et inimesel on tõsised kavatsused RAADIOSAADET monteerida, see läheb nagu avidi ja protoolsi pärusmaale. Nüüd pidi eesti raadio käima avidi raua asemel läbi nende soft pidi ikka olema avid.

äkki sobib Creative WaveStudio ka.....
tagasi üles
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2018 15:06:31 vasta tsitaadiga

olavsu1, Audacity ei ole ka DAW icon_idea.gif
Lisaks ma soovitasin ka Ardouri poole vaadata, kui sa eelmist lehte lugeda viitsiksid.

Üldiselt, kui sooviks on kahuriga kärbseid lasta, siis miks mitte ka Pro Tools ja eraldi produktsiooni masin selle jooksutamiseks.
Kui on aga soov olemaoselvate vahenditega asi tehtud saada, kõlbab laias laastus ka kasutaja praegune setup.

Tagatipuks on ikka vaks vahet, kas teha ERR'i või mingit lokaalset alevi raadiot paarikümne kuulajaga, üks neist elab riigieelarvest, teine puhtast altruismist.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.08.2018 23:13:19 vasta tsitaadiga

Vahepeal leidsin päris rahuldava USB-mikrofoni. Prismas on 11 euroga müügil. Element on dünaamiline ja odavatele dünaamikutele omaselt kipub saund olema "mudane", kuid mind üllatas meeldivalt müra puudumine salvestuses. Salvestust saab ekvalaiseriga veidi mudida.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Programmid raadiosaadete monteerimiseks mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.