Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Naljad elust enesest ja elukunstnike teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 807, 808, 809 ... 1231, 1232, 1233  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Ertai
HV veteran
Ertai

liitunud: 11.05.2007




sõnum 18.04.2018 09:45:16 vasta tsitaadiga

Tõsieluline näide icon_biggrin.gif

juhtkond ja meistrid arutasid, et peaks eraldi märgistama tellimusi, millega on tõesti kiire (olulised kliendid ja/või erandid), et saaks need kiirelt valmis ja ära saadetud.

mõeldud tehtud - paneme siis "ASAP!" märgistuse juurde tellimustele

nüüd tuldi kokku, et see süsteem ei toimi millegi pärast, milles asi !?

töömeestelt küsiti, et miks nad selle järgi talitanud pole.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2018 18:44:20 vasta tsitaadiga

https://twitter.com/mc_lens/status/984191658601295872
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007




sõnum 18.04.2018 19:48:30 vasta tsitaadiga

Ertai kirjutas:
Tõsieluline näide icon_biggrin.gif

juhtkond ja meistrid arutasid, et peaks eraldi märgistama tellimusi, millega on tõesti kiire (olulised kliendid ja/või erandid), et saaks need kiirelt valmis ja ära saadetud.

mõeldud tehtud - paneme siis "ASAP!" märgistuse juurde tellimustele

nüüd tuldi kokku, et see süsteem ei toimi millegi pärast, milles asi !?

töömeestelt küsiti, et miks nad selle järgi talitanud pole.

Spoiler Spoiler Spoiler


Jajaa. tuleb tuttav ette. Juhtoinad hauvad välja üüüberägeda idee. Paraku võimalikke täideviijaid unustatakse või "unustatakse" selle ägedusega tutvustada.
Teine äge asi on lauatäis "ASAP" töid. Mille alusel see lõplik eelistus siis teha?
Kes esimesena tellimuse esitas?
Kes vähem võlgu on?
Kes enda tarnitavad komponendid esimesena kohale suutis toimetada?
Kes tihedamini meilitsi päringuid saadab?
Kes tihedamini helistab?
Kes telefonis kõvemini karjub?
Veel variante?

Ja kogu see eelnev jutt on selles mõttes OT, et selline on reaalne argipäev ühes tootmisettevõttes, mis esmapilgul ajab naerma, tihti peaaegu nutma ja üsna tihti ajab suisa jooma. kopp.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2018 21:23:17 vasta tsitaadiga

see jah nii tüüpiline - kõigega on ÜLIKIIRE!
aga kui on kõigega kiire, siis pole mitte millegagi kiire...

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2018 23:09:17 vasta tsitaadiga

Veondus icon_lol.gif
Hirmus kiire laadima sõitmisega, äkki saab päev varem koorma peale. EI! Mahalaadimisega sama, kiiresti kohale, äkki saab paar päeva varem koorma maha EI! Auto tellitakse juba ajaks kui pool koormat pole veel valmiski jne.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2018 00:09:45 vasta tsitaadiga

Ega IT-s parem pole. Kõike oli juba eile vaja. Küsid kliendi käest täpsustust või palud lahendust testida, siis aega on selle kiire asjaga icon_wink.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 19.04.2018 01:18:37 vasta tsitaadiga

Miks lepite sellise korratuse ja organiseerimatusega tööpostil? Ma otsustasin küll sellise kummardamise lõpetada. Kodust oma vabast ajast kaugtööd ei tee, lisatundideks ei jää. Mida täna ei viitsinud/jõudnud - teen homme. Tööd on alati
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002




sõnum 19.04.2018 06:09:00 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Miks lepite sellise korratuse ja organiseerimatusega tööpostil? Ma otsustasin küll sellise kummardamise lõpetada. Kodust oma vabast ajast kaugtööd ei tee, lisatundideks ei jää. Mida täna ei viitsinud/jõudnud - teen homme. Tööd on alati


See kõik sõltub selles, kus sa protsessiahelas asud. Paraku sekund jääb sekundiks vaatamata sinu või kellegi teise töökiirusele. teatud protsessid toimuvad ajaliselt sinust sõltumaja ja sinu töö sisu peab olema õigeks ajaks valmis vaatamata sellele, kas sul on vaba aeg või mitte.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 19.04.2018 11:18:48 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Veondus icon_lol.gif
Hirmus kiire laadima sõitmisega, äkki saab päev varem koorma peale. EI! Mahalaadimisega sama, kiiresti kohale, äkki saab paar päeva varem koorma maha EI! Auto tellitakse juba ajaks kui pool koormat pole veel valmiski jne.
Ma küsin DSVst, et kas täna-homme 6 alusetäit Rootsi saab saata ja auto ilmub suva ajal kohale. Hakkan siis koormat kokku panema...
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005




sõnum 19.04.2018 13:50:19 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Oisu. kirjutas:
Veondus icon_lol.gif
Hirmus kiire laadima sõitmisega, äkki saab päev varem koorma peale. EI! Mahalaadimisega sama, kiiresti kohale, äkki saab paar päeva varem koorma maha EI! Auto tellitakse juba ajaks kui pool koormat pole veel valmiski jne.
Ma küsin DSVst, et kas täna-homme 6 alusetäit Rootsi saab saata ja auto ilmub suva ajal kohale. Hakkan siis koormat kokku panema...

Üldiselt tekivad sellised vead kommunikatsioonihäirest, näiteks sellest, et Sina ise indikeerisid, et täna-homme oleks vaja. Logistikas on üldiselt nii, et vedaja arvab, et kui teda ei oleks, siis jääks kogu töö tegemata. Mina aga väidan väga sageli vedajatele rahakotti lauale asetades, et tegelik tasuja olen mina ja seetõttu peab nende tegevus minu tegevust toetama, mitte vastupidi. Kui sellest aru saadakse, siis jääb ka vähemaks igasuguseid ootamatuseid.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 19.04.2018 15:37:43 vasta tsitaadiga

Taux007 kirjutas:
raxz kirjutas:
Oisu. kirjutas:
Veondus icon_lol.gif
Hirmus kiire laadima sõitmisega, äkki saab päev varem koorma peale. EI! Mahalaadimisega sama, kiiresti kohale, äkki saab paar päeva varem koorma maha EI! Auto tellitakse juba ajaks kui pool koormat pole veel valmiski jne.
Ma küsin DSVst, et kas täna-homme 6 alusetäit Rootsi saab saata ja auto ilmub suva ajal kohale. Hakkan siis koormat kokku panema...

Üldiselt tekivad sellised vead kommunikatsioonihäirest, näiteks sellest, et Sina ise indikeerisid, et täna-homme oleks vaja. Logistikas on üldiselt nii, et vedaja arvab, et kui teda ei oleks, siis jääks kogu töö tegemata. Mina aga väidan väga sageli vedajatele rahakotti lauale asetades, et tegelik tasuja olen mina ja seetõttu peab nende tegevus minu tegevust toetama, mitte vastupidi. Kui sellest aru saadakse, siis jääb ka vähemaks igasuguseid ootamatuseid.
Kui mul on hiljemalt ülehomseks asjad Rootsi saada, siis muud varianti pole ju. Täna-homme on aus määratlus. Aga sellest pole mingit probleemi kunagi olnud. Ma ei tea miks Oisu jonnib.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 19.04.2018 21:15:58 vasta tsitaadiga

Eile läksin Hobujaamas trammi peale. Peatuses pingil istus Igor Mang, koer lösutas ka kõrval. Peast käis läbi mõte, et võiks tüübilt midagi nõmedat küsida, et õu, mis tähed näitavad, millal järgmine tramm läheb vms. Et ilmselt midagi sellist, mida ta pidevalt peab kannatama.

Ja siis selgus, et ta ise ongi selline.

Mu ees kõndis mingi 30ndates blond naisterahvas. Mang ajas selja sirgu viipas naisterahvast enda kõrvale istuma sõnadega "tule istu siia, järgmise trammini on veel palju aega". icon_lol.gif Ja see läks ja istuski. Nii et vanal on ikka lööki thumbs_up.gif.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2018 23:31:32 vasta tsitaadiga

namstoop, Kõigil on lööki! Julgust peab olema!
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 261
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 20.04.2018 06:57:21 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
namstoop, Kõigil on lööki! Julgust peab olema!

tsitaat:
Rževski õpetab oma adjutanti, kuidas naistele läheneda: tuleb minna ja küsida, kas keppi saab. Adjutant: aga nii võib ju pasunasse saada! Rževski: võib küll, aga enamasti saab keppi.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005




sõnum 20.04.2018 09:04:19 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Taux007 kirjutas:
raxz kirjutas:
Oisu. kirjutas:
Veondus icon_lol.gif
Hirmus kiire laadima sõitmisega, äkki saab päev varem koorma peale. EI! Mahalaadimisega sama, kiiresti kohale, äkki saab paar päeva varem koorma maha EI! Auto tellitakse juba ajaks kui pool koormat pole veel valmiski jne.
Ma küsin DSVst, et kas täna-homme 6 alusetäit Rootsi saab saata ja auto ilmub suva ajal kohale. Hakkan siis koormat kokku panema...

Üldiselt tekivad sellised vead kommunikatsioonihäirest, näiteks sellest, et Sina ise indikeerisid, et täna-homme oleks vaja. Logistikas on üldiselt nii, et vedaja arvab, et kui teda ei oleks, siis jääks kogu töö tegemata. Mina aga väidan väga sageli vedajatele rahakotti lauale asetades, et tegelik tasuja olen mina ja seetõttu peab nende tegevus minu tegevust toetama, mitte vastupidi. Kui sellest aru saadakse, siis jääb ka vähemaks igasuguseid ootamatuseid.
Kui mul on hiljemalt ülehomseks asjad Rootsi saada, siis muud varianti pole ju. Täna-homme on aus määratlus. Aga sellest pole mingit probleemi kunagi olnud. Ma ei tea miks Oisu jonnib.

Oisu ei jonni, vaid kirjeldab hästi muret, mis logistikas on. Mul on mitmed kliendid sellised, kellele tuleb kaup tarnida konkreetseks päevaks (ja isegi kellaajaks). Näiteks eelmisel kolmapäeval andsin vedajale teada, et reedel oleks vaja koorem laadida ning esmaspäeval kell 12.00 tuleb see Soomes maha anda. Siis hakkas pihta üks kepp ja kaalikad: "Ma ikka tulen võtan selle täna peale. Mul auto juba ootab ja sellest ei ole probleemi, kui koorem autol esmaspäevani on." Kuna sellist juttu on ka varasemalt olnud ja see on alati lõppenud sellega, et veok on reedel Soomes kliendi ukse taga ja sõimab mind, et miks koormat maha ei laeta, et kas ma ei tea kui kallis on seisupäev, siis seekord välistasin selle ja jätsin tema ootele nii, et laadisin alles reedel ära. Autojuht oli neljapäeval laadima tulles küll tige, et meil polnud kaup valmis, kuid klient sai oma kauba õigel ajal kätte ja see on meie jaoks märksa olulisem kui see, et kas autojuht saab koorma või mitte. Nagu trammiga: küll tuleb uus, kui eelmisest maha jääme.

Teine näide: tuleb materjalitarne Hollandist. Peale kirjutatud, et maha andmise kokkulepe on 12.04. Auto on meil 11.04. Juht kräunub, et pane ikka 12.04 kättesaamisena kirja, et muidu tuleb tal pahandusi, sest lubas 12.04 (sharp) maha anda. Andsime paberid tagasi kätte ja ütlesime, et tule homme. Me ei saa pabereid võltsida, sest kui see peaks olema praakmaterjal, siis me peame suutma jälgida, millega tegu. Mine siis hiljem tootja juurde vaidlema, et kui mahaandmise kokkulepe on 12.04, siis miks me räägime praakmaterjalist 11.04 tarne näol, kuigi dokumentidel on 12.04 kättesaamiseks kirjutatud? Kui sa teed sadade tuhandete või miljonite eurode väärtuses materjalitehinguid, siis autojuhi kiirustamine on absoluutselt viimane asi, mis kõigutab. Lisaks - kui autojuht aktsepteerib veotellimuse kindlate veokuupäevadega, siis veo hind katab pakutava teenuse ära. Kui mul on ladu koormatud ja saab vabaks alles 12.04 varahommikul, siis on ka selge, et 12.04 mahalaadimine on põhjusega paika määratud ja siin ei maksa logistikul midagi nõuda, et mine kiiremini kohale - ehk saab varem maha.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2018 10:55:22 vasta tsitaadiga

Taux007
Hea kui üldse ladustamisvõimalus on icon_lol.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2018 13:45:07 vasta tsitaadiga

Tänane nali elust enesest:
Saadeti läpakas hooldusesse, et ekraanil on värvierinevusega ristküliku kujuline laik.
Oli jah, seal oli vist enne märkmepaber olnud ja oli sealt lihtsalt räpane..
Tänapäeva lumehelbekesed ja nende probleemid icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1007 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 727
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2018 15:54:00 vasta tsitaadiga

Purjus naabrimees helistab, ta ei saavat pangaautomaadist sulli kätte.
"Käid minu naist kargamas, mis kood on?"
"0101"
"Raisk ongi!"
icon_redface.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 20.04.2018 15:55:14 vasta tsitaadiga

Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 20.04.2018 16:01:24 vasta tsitaadiga


_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2018 16:15:31 vasta tsitaadiga

Tegelikult oli niimoodi.
Vana kolleeg helistas, et peab valmis burgereid 6 alust peale võtma. Talle anti laoukse kood ja otsis siis taskulambiga laost tõstukit. Tõstukil kood peal. Ütlesin, et 01 ja vajuta rohelist nuppu. Saigi tõstuki sõitma.
Käiks sa igapäev seal laos laadimas, ok. Aga esimest ja viimast korda, õhtul peale tööpäeva lõppu. Mitte kedagi ei ole. Ja hommikul siis maha Norras Gardermoeni lennujaamas.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2018 19:09:32 vasta tsitaadiga

Kus siin nali oli? icon_neutral.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007




sõnum 20.04.2018 19:38:58 vasta tsitaadiga

Ta ilmselt võrdleb selle ajaga, kui siinmail uksi ei lukustatud. Põlnd tarvis.
Kui pererahvas kottu ää oll, pandi luud ust valvama.
No norramaal on siis kood luua asemel ilmselt. icon_lol.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CTR
HV vaatleja

liitunud: 02.02.2012




sõnum 20.04.2018 20:50:52 vasta tsitaadiga

oleks pidanud kõne lindistama, oleks veel rohkem nalja olnud
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2018 21:22:04 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kus siin nali oli? icon_neutral.gif


Nali sai ammu otsa...võid vinguviiuli teemaga selle liita... icon_neutral.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Naljad elust enesest ja elukunstnike teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 807, 808, 809 ... 1231, 1232, 1233  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.