Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  EdgeRouter X Telia IPTV märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
zlluvhaj
HV vaatleja

liitunud: 11.01.2018




sõnum 29.03.2018 17:38:51 EdgeRouter X Telia IPTV vasta tsitaadiga

Tere,

Soetasin EdgeRouter X QoS funktsionaalsuse pärast, kuid Telia TV'ga seoses on 1 probleemi: Telia TV menüü ei avane ja kanaleid ei saa vahetada. Ainuke error, mille olen tuvastanud, on Telia TV käivitades "main.technical_problem_occured", mis ilmub ekraani alla. See probleem on nii firewalliga ja firewallita.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
newarvuti
HV kasutaja

liitunud: 24.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.03.2018 12:12:58 vasta tsitaadiga

Tavaliselt on vaja VLAN 4 vastu võtta WAN pealt ja suunata õigesse porti edasi.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zlluvhaj
HV vaatleja

liitunud: 11.01.2018




sõnum 30.03.2018 13:03:31 vasta tsitaadiga

Sellest teemast (link) sain ma nii aru jah, aga kahjuks pole väga pädev sellistel aladel.
Ma olen suutnud ainult VLAN4 interface ja bridge ära teha ning seejärel ühe ethernet portidest bridge lisada (EdgeRouter'i bridge õpetus: link). Lahendust VLAN4 interface lisamiseks bridge'i pole ma leidnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomes
HV kasutaja

liitunud: 22.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.03.2018 23:58:09 vasta tsitaadiga

Kas nii ei õnnestu? Pole ühtki vaba seadet, et ise järgi proovida.
eth3 - digiboks
eth4 - WAN

set interfaces bridge br0
set interfaces ethernet eth3 bridge-group bridge br0
set interfaces ethernet eth4 vif 4 bridge-group bridge br0
commit-confirm

Tulemüür ei puutu sildamise puhul asjasse, EdgeOS-l puudub kanalikihi (OSI mudeli 2. kihi) tulemüüri funktsionaalsus.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
merz
HV kasutaja

liitunud: 30.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2018 07:48:11 vasta tsitaadiga

Mina lasen VLAN4 lihtsalt ruuterist läbi kuni manageeritava switchini, kuna ER-X asub maja teises otsas ning arvutite ja telekani eraldi kaableid ei tahtnud vedada. Switchil on digitv jaoks eraldi port määratud ja toimetab kenasti.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2018 08:59:43 vasta tsitaadiga

Kui ma umbes 4a tagasi sellega kaklesin, pidin nentima et võimatu.
Vähemalt mulle üritati UBNT foorumis selgeks teha, et ERx switchi kiip ei võimalda vlan trunkimist. Ja üleüldse alla 300 eurose vidin pole ruuter vaid mänguasi.

Olgugi et täiesti identse rauaga mikrotik hex saab hakkama.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zlluvhaj
HV vaatleja

liitunud: 11.01.2018




sõnum 02.04.2018 17:17:39 vasta tsitaadiga

tomes kirjutas:
Kas nii ei õnnestu? Pole ühtki vaba seadet, et ise järgi proovida.
eth3 - digiboks
eth4 - WAN

set interfaces bridge br0
set interfaces ethernet eth3 bridge-group bridge br0
set interfaces ethernet eth4 vif 4 bridge-group bridge br0
commit-confirm

Tulemüür ei puutu sildamise puhul asjasse, EdgeOS-l puudub kanalikihi (OSI mudeli 2. kihi) tulemüüri funktsionaalsus.

Proovisin, must pilt koos error message'ga: main.technical_problem_occured

//Edit: Okei, pidin vist natuke kauem ootama. Igatahes pilt tuli ette, aga menüü/kanalite valimine ikkagi ei tööta.
Kui IGMP proxy ei öelnud midagi, siis VLAN4 bridge'des ütleb järgmist: https://i.imgur.com/QwyQMTl.jpg
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomes
HV kasutaja

liitunud: 22.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.04.2018 16:06:09 vasta tsitaadiga

Proovi, kas silla peal multicast lubamine muudab midagi paremaks.
set interfaces bridge br0 multicast enable
commit

Kas on soov IPTV pakette muuta (QOS vms)? Kui ei, siis oleks ThedEviL pakutud lahendus (VLAN 4 ilma sillata) parem variant, eeldusel, et see nüüd toetatud on.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zlluvhaj
HV vaatleja

liitunud: 11.01.2018




sõnum 05.04.2018 13:58:29 vasta tsitaadiga

tomes kirjutas:
Proovi, kas silla peal multicast lubamine muudab midagi paremaks.
set interfaces bridge br0 multicast enable
commit

Kas on soov IPTV pakette muuta (QOS vms)? Kui ei, siis oleks ThedEviL pakutud lahendus (VLAN 4 ilma sillata) parem variant, eeldusel, et see nüüd toetatud on.

Kahjuks ka see ei toiminud. Lisaks, kui panen silla DHCP-ga ip'd nõudma, kaob internetiühendus üldsegi ära.
Aga see sillata VLAN4 oleks siis switch0 interface seadetes VLAN-aware sisselülitamine?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2018 14:54:47 vasta tsitaadiga

Jälgin teemat
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2018 18:12:20 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Lisaks, kui panen silla DHCP-ga ip'd nõudma, kaob internetiühendus üldsegi ära.

Ära pane distantsiks 1.

Ruuter ei saa aru, mida kuradit sa temast tahad kui sul on 2 ruuti, mõlemad võrdse distantsiga.
Internet on distantsiga 1
DTV on distantsiga suurem kui 1

Ja sul pole üldse vaja add to host'i teha, kui sa vlan'i trunkid mingisse porti. Add to host on vaja igmp proxy tarbeks.

Niipalju võin öelda, et kui sul pilt on, aga menüüd pole, siis IGMP proxy töötab, ehk sa saad ilusti praegu multicasti striimi kätte. Võrguühendus, ehk ruuting on sul vlan4 suunas puudu.'
Sa pead tegema maskeraadi ja suunama 10.0.0.0/8 päringud vlan4 suunas

ERX'i hingeelu ei tea ma rohkem kui aastate tagust. Siis oli paras migreen selle vlan'ide ja multicasti proxyga.


Telia digiTV ei ole 100% multicast.
Multicast = TV striimid, ehk see info, mis kõigil on ühine.
!!! Menüü, järelvaatamine ja muud sisuteenused EI OLE multicast, ning sa pead vastavad paketid suunama vlan4 suunda.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zlluvhaj
HV vaatleja

liitunud: 11.01.2018




sõnum 15.04.2018 14:41:33 vasta tsitaadiga

Sain kenasti Telia TV tööle (kõik töötab - salvestused, kordusTV jms).
Kellel samuti vaja tööle saada, siis kasutage seda Rootsi foorumi postitust (VLAN 845 asemel kasutage lihtsalt VLAN 4): https://www.sweclockers.com/forum/post/17097428 (kes rootsi keelt ei oska, siis kasutage Google Translate'i - ajab asja ära küll, kui natukenegi teemaga kursis oled)

Inglise keelne õpetus: https://pastebin.com/cAmWWYWn


viimati muutis zlluvhaj 13.01.2019 14:51:09, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
merz
HV kasutaja

liitunud: 30.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2018 20:06:55 vasta tsitaadiga

Proovisin huvi pärast, kas õnnestub ER-X peal igmp-proxy tööle saada. Palju aega katsetamiseks ei antud aga tööle ma ta sain. Näitab kordusi ja filmiriiulit ka, muid lisateenuseid pole tellitud. Kõige rohkem oli vaja vaeva näha DTV DHCP client option 121 õieti tööle saamiseks, selleks pidi ühe skripti lisama, et saadud info ruutingu tabelisse kirjutataks.
Paraku igmp-snoopingut sellel karbikesel pole aga manageeritav switch aitab kenasti.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
es0sef
HV vaatleja
es0sef

liitunud: 30.01.2003




sõnum 07.02.2019 00:39:07 vasta tsitaadiga

Proovisin EdgeRouter Lite-iga telekat käima saada. VLAN-i ja igmp-proxy seadistamine käis väga kiirelt, mõne minutiga oli boksil pilt ees, aga menüü jms. ei tööta. Probleem tekkis teleka VLAN4 liidese ruutingutega. VLAN4 saab Telia käest DHCP-ga omale aadressi ja uue default gateway, mis tähendab, et ruuteris on 2 võrdset default gateway.
Ubiquiti ruuterite eripära tõttu ei saa DHCP-ga tulnud ruutinguid kustutada ning weight-i või metric-i muutmine mul ka ei õnnestunud. Samuti ei tööta Ubiquitiga dhcp-client option 121 korralikult. dhclient lease failides on vastu võetud staatilised ruutingut näha küll, aga ruutingutabelitesse need ei jõua. Leidsin selle teema, kus merz abi oli saanud: https://community.ubnt.com/t5/EdgeRouter/DHCP-CLIENT-OPTION-121-not-updates-routes-table/td-p/2506090 Mina igatahes ei tuvastanud, et minu ruuteris seal toodud skript üldse midagi teinud oleks.
Rootslaste õpetus tundub olevat mingi häkkimine, kus ruuterist tehakse vist switch? Mul on switch eraldi olemas ning ruuteri porte raisata pole.
Lähtusin kunagi Telia lehel olnud specist:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Kuressaare webcam
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 07.02.2019 08:26:34 vasta tsitaadiga

Kui aega saan proovin sarnast Unify'ga teha, näis kas laseb midagi läbi.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zlluvhaj
HV vaatleja

liitunud: 11.01.2018




sõnum 07.02.2019 14:32:45 vasta tsitaadiga

es0sef kirjutas:
Proovisin EdgeRouter Lite-iga telekat käima saada. VLAN-i ja igmp-proxy seadistamine käis väga kiirelt, mõne minutiga oli boksil pilt ees, aga menüü jms. ei tööta. Probleem tekkis teleka VLAN4 liidese ruutingutega. VLAN4 saab Telia käest DHCP-ga omale aadressi ja uue default gateway, mis tähendab, et ruuteris on 2 võrdset default gateway.
Ubiquiti ruuterite eripära tõttu ei saa DHCP-ga tulnud ruutinguid kustutada ning weight-i või metric-i muutmine mul ka ei õnnestunud. Samuti ei tööta Ubiquitiga dhcp-client option 121 korralikult. dhclient lease failides on vastu võetud staatilised ruutingut näha küll, aga ruutingutabelitesse need ei jõua. Leidsin selle teema, kus merz abi oli saanud: https://community.ubnt.com/t5/EdgeRouter/DHCP-CLIENT-OPTION-121-not-updates-routes-table/td-p/2506090 Mina igatahes ei tuvastanud, et minu ruuteris seal toodud skript üldse midagi teinud oleks.
Rootslaste õpetus tundub olevat mingi häkkimine, kus ruuterist tehakse vist switch? Mul on switch eraldi olemas ning ruuteri porte raisata pole.
Lähtusin kunagi Telia lehel olnud specist:
Spoiler Spoiler Spoiler

Rootslaste viis on soovitav kui on ainult 1 digiboks vaja tööle saada. Kasutatakse ruuteri switch chip'i (ehk hardware'i) vlani bridgemiseks, et ei peaks seda tegema software'ga, kuna seljuhul kannatab ruuteri performance.
Igmp-proxyga suutsin ka vaid pildi ette saada, masquerade VLAN4 pihta ei toiminud millegipärast (võimalik, et jäi teadmistest puudu).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
es0sef
HV vaatleja
es0sef

liitunud: 30.01.2003




sõnum 08.02.2019 09:31:55 vasta tsitaadiga

Huvitav, kas selline lahendus ka toimiks, kui ma paneksin digiboksid otse välisühenduse VLAN4 otsa? Ühendaksin Telia kaabli otse switchi (EdgeSwitch 24 Lite) ning switchist paneksin digibokside pordid ja välisühenduse VLAN4 omavahel kokku. Sellisel juhul peaksid digiboksid saama Telia käest omale DHCP-ga aadressid.
Lisaboonuseks oleks veel see, et switchil on olemas ka SFP pesad ning äkki saaks optika ka kohe GPON mooduliga ühendada switchiga. Saaksin Huiawei optikakonverteri ka vahelt välja visata.

_________________
Kuressaare webcam
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2019 10:29:16 vasta tsitaadiga

es0sef kirjutas:
Lisaboonuseks oleks veel see, et switchil on olemas ka SFP pesad ning äkki saaks optika ka kohe GPON mooduliga ühendada switchiga. Saaksin Huiawei optikakonverteri ka vahelt välja visata.

On Sul SFP pessa käiv sobiv Huawei ONT olemas ka?
See Huawei karp ei ole niisama meediakonverter.

Eelmise aasta lõpus, kui mul siin kontorisse uut ühendust tehti, siis uurisin tehnikute käest, et milleks need seebikarbid, et kas tõesti pole mingit vähe elegantsemat lahendust. Väidetavalt on Telial SFP ONT'id olemas aga nendega tehtavat ainult mingeid eri spets lahendusi. Miks nii, ei tea. indrpo teab äkki kommenteerida..
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 08.02.2019 11:28:23 vasta tsitaadiga

Huawei ontile alternatiivi pole, ei toimi ei suvalised gpon ontid ega sfp'd. Viimati kui Telia testis Genexis pon ruuterit pidi lausa juriidiliselt sekkuma et need seadmed käima saada pon sõlmega, samas läksid asjad kergelt katki ja ei olnud võimalik nende seadmetega edasi minna. Seega proovitud on, supporti aga tagada ei suudetud.
Erialhendused on mõned meediakonverterite ja sfp lingid aga pon majades alternatiivi pole.

es0sef, ps selline vlan lahendus on igati toimiv.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
es0sef
HV vaatleja
es0sef

liitunud: 30.01.2003




sõnum 26.02.2019 21:24:00 vasta tsitaadiga

Tegin selle katse ära, et digiboksid otse VLAN4 välisühenduse külge panna. Toimivad nii telekanalid, menüü kui ka järelvaatamine.
Seletav joonis selle kohta, mis ma tegin:

_________________
Kuressaare webcam
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hehenno
HV vaatleja

liitunud: 21.04.2019




sõnum 21.04.2019 23:52:55 Re: EdgeRouter X Telia IPTV vasta tsitaadiga

zlluvhaj kirjutas:
Tere,

Soetasin EdgeRouter X QoS funktsionaalsuse pärast, kuid Telia TV'ga seoses on 1 probleemi: Telia TV menüü ei avane ja kanaleid ei saa vahetada. Ainuke error, mille olen tuvastanud, on Telia TV käivitades "main.technical_problem_occured", mis ilmub ekraani alla. See probleem on nii firewalliga ja firewallita.


Kas sa nüüdseks oled selle tööle saanud? Vajan abi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zlluvhaj
HV vaatleja

liitunud: 11.01.2018




sõnum 22.04.2019 19:04:18 Re: EdgeRouter X Telia IPTV vasta tsitaadiga

hehenno kirjutas:
zlluvhaj kirjutas:
Tere,

Soetasin EdgeRouter X QoS funktsionaalsuse pärast, kuid Telia TV'ga seoses on 1 probleemi: Telia TV menüü ei avane ja kanaleid ei saa vahetada. Ainuke error, mille olen tuvastanud, on Telia TV käivitades "main.technical_problem_occured", mis ilmub ekraani alla. See probleem on nii firewalliga ja firewallita.


Kas sa nüüdseks oled selle tööle saanud? Vajan abi.


Jah, alguses tegin ER-X ruuteris VLAN4 bridge rootsikeelse õpetuse järgi (tõlkisin inglise keelde: https://pastebin.com/cAmWWYWn), nüüdseks on mul ER-X ees eraldi switch kasutusel selle jaoks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
merz
HV kasutaja

liitunud: 30.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2020 10:07:29 vasta tsitaadiga

Mõtlesin, et uuendan seda teemat. Sai üle pika aja ER-X käima pandud kus IGMP Proxy oli seadistatud. Vaatasin, et on uuem tarkvara olemas ja uuendasin ära. Nüüd on peal 1.10.10. Tv enam tööle ei hakanud ja siis tuli meelde hoiatus, et see DHCP option 121 fail kirjutatakse uuendusega üle ja nii oligi tühi koht seal. Kuna viimasest torkimisest on juba nii palju möödas, siis oli tükk aega pusimist, et see vajalik RFC3442 fail ruuterisse salvestada. Pärast kontrollisin WinSCP-ga üle kas ikka sai kõik õigesse kohta ja pärast restarti ilmusid ruutingud tabelisse ning Motorola box hakkas pilti näitama. Kordus TV töötas ilma midagi muud torkimata, seega eelnevast seadistusest uuendamine midagi ära ei rikkunud(RTSP moodul oli jätkuvalt sisse lülitatud). Kõik toimis nagu ennegi aga kui hakkasin rahulolevalt kanaleid lappama, siis QYOU kanal pilti ei näidanud. Kui proovisin teises toas töötavast boxist vaadata, siis ei olnud ka seal sellel kanalil pilti kuigi too box on otse VLAN 4 taga. Ausalt öeldes pole ma kunagi enne seda kanalit vaadanud ja ei oska öelda kas see kanal enne on töötanud või mitte. Panin prooviks Inteno kaabli otsa ja ka sellega ei näita seda kanalit. Mingi veider anomaalia aga rohkem süveneda ei viitsinud, aeg sai otsa. Kokkuvõtteks saab öelda, et see igmp proxy asi toimib Edgerouter X-ga, samas ei ole olnud aega pikemalt jälgida kuidas ta ennast üleval peab kuna lihtsalt pole selleks aega. Hetkel teine ER-X toimetab ilma selle proxita väga hästi, VLAN4 läheb vajaliku pordi kaudu maja peale kus siis switch tagi lõpus ära võtab.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PlayFriik
HV vaatleja
PlayFriik

liitunud: 18.02.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2020 12:36:34 vasta tsitaadiga

merz kirjutas:
Mõtlesin, et uuendan seda teemat. Sai üle pika aja ER-X käima pandud kus IGMP Proxy oli seadistatud. Vaatasin, et on uuem tarkvara olemas ja uuendasin ära. Nüüd on peal 1.10.10. Tv enam tööle ei hakanud ja siis tuli meelde hoiatus, et see DHCP option 121 fail kirjutatakse uuendusega üle ja nii oligi tühi koht seal. Kuna viimasest torkimisest on juba nii palju möödas, siis oli tükk aega pusimist, et see vajalik RFC3442 fail ruuterisse salvestada. Pärast kontrollisin WinSCP-ga üle kas ikka sai kõik õigesse kohta ja pärast restarti ilmusid ruutingud tabelisse ning Motorola box hakkas pilti näitama. Kordus TV töötas ilma midagi muud torkimata, seega eelnevast seadistusest uuendamine midagi ära ei rikkunud(RTSP moodul oli jätkuvalt sisse lülitatud). Kõik toimis nagu ennegi aga kui hakkasin rahulolevalt kanaleid lappama, siis QYOU kanal pilti ei näidanud. Kui proovisin teises toas töötavast boxist vaadata, siis ei olnud ka seal sellel kanalil pilti kuigi too box on otse VLAN 4 taga. Ausalt öeldes pole ma kunagi enne seda kanalit vaadanud ja ei oska öelda kas see kanal enne on töötanud või mitte. Panin prooviks Inteno kaabli otsa ja ka sellega ei näita seda kanalit. Mingi veider anomaalia aga rohkem süveneda ei viitsinud, aeg sai otsa. Kokkuvõtteks saab öelda, et see igmp proxy asi toimib Edgerouter X-ga, samas ei ole olnud aega pikemalt jälgida kuidas ta ennast üleval peab kuna lihtsalt pole selleks aega. Hetkel teine ER-X toimetab ilma selle proxita väga hästi, VLAN4 läheb vajaliku pordi kaudu maja peale kus siis switch tagi lõpus ära võtab.

Ehk saaksid oma configi siia postitada? oleks tänulik thumbs_up.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
merz
HV kasutaja

liitunud: 30.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2020 13:39:02 vasta tsitaadiga

RFC3442 faili sain vi-ga etc/dhcp3/dhclient_exit-hooks.d kausta salvestatud.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  EdgeRouter X Telia IPTV mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.