Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Arvuti ei boot'i peale Memory Management BSOD'i märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Kummik2
HV vaatleja

liitunud: 11.03.2008




sõnum 15.02.2018 13:54:46 Arvuti ei boot'i peale Memory Management BSOD'i vasta tsitaadiga

Süsteem
Gigabyte K7 Gaming X370
Ryzen 1800x
Corsair LPX 32GB 2x16GB 3000MHz DDR4 CMK32GX4M2B3000C15
Gigabyte Aorus 1080Ti Xtreme Edition
Corsair RM 750x

Tere, täna muutsin rami kiiruseid 2133 pealt 3000mhz peale Ryzen'i kõrval kõikide soovitatud settingutega latency 15-17-17-35 ja voltge 1.35 peal. Aga kuna see RAM pole veel 1800x'i compatibility listis, ei toiminud mul XMP ja pidin tegema seda ilma XMPta. Kõik toimis kenasti, arvuti post'is. Hiljem mängus umbes peale 1,5h mängimist viskas BlueScreeni Memory Management error'iga. Pärast seda arvuti läks boot loop'i ja lülitasin selle ise välja ja võtsin toitekaabli tagant ära. Proovisin uuesti, kuid pilti enam ette ei tulnud. Võtsin ka patarei välja, aga ikka midagi. Ainuke asi mida ma näen on rida LED Debuge millest panen ka video siia. Proovisin ka mälusid erinevatesse pesadesse panna, kuid ei midagi. Proovisin mõlemad pulgad kõikides pesades läbi ja proovisin ka ainult ühe pulga sisse panna, kõik on sama. Ilma mäludeta käima pannes saan ma erroriks 4b.
Kui kellelgi on aimu milles see probleem on siis ma oleksin abi eest väga tänulik.

Link
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
parkenTOSH
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2007




sõnum 15.02.2018 14:40:19 vasta tsitaadiga

Mis bios versioon peal on?
Kas bios on dual-bios või single bios režiimis?
Kaua sa oodata lasid enne kui otsustasid, et pilti ette ei tule?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kummik2
HV vaatleja

liitunud: 11.03.2008




sõnum 15.02.2018 14:59:47 vasta tsitaadiga

parkenTOSH kirjutas:
Mis bios versioon peal on?
Kas bios on dual-bios või single bios režiimis?
Kaua sa oodata lasid enne kui otsustasid, et pilti ette ei tule?



F10 versioon on peal
Seda ma ei oskagi hetkel öelda kummas ta mul on. Kas selle peab ise ümber lülitama, defauldis ta selles pole?
Ootasin minuti või paar, koguaeg loopis järjest, oma 6-8 korda ja siis otsustasin välja lülitada.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2018 15:29:31 vasta tsitaadiga

clear_cmos.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kummik2
HV vaatleja

liitunud: 11.03.2008




sõnum 15.02.2018 15:32:52 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
clear_cmos.


See on proovitud, võtsin patarei välja.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2018 15:41:38 vasta tsitaadiga

mul mõni aeg tagasi oli käe all plaat, millele cleari tegemiseks tuli tema küljest kõik juhtmed lahti ühendada, kus voolu veidigi peal oli sh netikaabel, toiteplokk ja vga..

https://linustechtips.com/main/topic/766702-psa-do-not-use-the-latest-bios-for-gigabyte-ax370-gaming-k7-motherboards/

ma saadaks selle plaadi garantiisse.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
parkenTOSH
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2007




sõnum 15.02.2018 15:54:14 vasta tsitaadiga

See soft-brick värk läks mul üldse meelest (pole paar kuud juhtunud... mul sama emaplaat). Point oli vist selles, et osa andmeid hoitaks proses mitte biosis ja bios reset seda prose poolt ei reseti. Fix eeldas jah, et kõik vool küljest ära (24pin+8pin) ja patarei välja (5 minutit peaks piisav olema).

Mul pole paar kuud seda juhtunud, sest viskas kopa ette see mälude timmimine peale igat bios update'i (jooksevad hetkel stock seadetes). Kui mälude training feilib siis on mingi tõenäosus selle soft-brick juhtumiseks.

Edit: Kui õnnestub tööle saada siis soovitan F22b bios peale panna. Oma kogemus näitab, et see on hetkel kõige stabiilsem BIOS versioon (kõikide eelmistega oli mingi kamm... "1fix = 2 uut bug'i"). Selle biosiga tuli ka cinebench'i skoor ~50-60 punkti kõrgemale (stock kiirustel.. nii cpu kui mem)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kummik2
HV vaatleja

liitunud: 11.03.2008




sõnum 16.02.2018 13:26:52 vasta tsitaadiga

parkenTOSH kirjutas:
See soft-brick värk läks mul üldse meelest (pole paar kuud juhtunud... mul sama emaplaat). Point oli vist selles, et osa andmeid hoitaks proses mitte biosis ja bios reset seda prose poolt ei reseti. Fix eeldas jah, et kõik vool küljest ära (24pin+8pin) ja patarei välja (5 minutit peaks piisav olema).

Mul pole paar kuud seda juhtunud, sest viskas kopa ette see mälude timmimine peale igat bios update'i (jooksevad hetkel stock seadetes). Kui mälude training feilib siis on mingi tõenäosus selle soft-brick juhtumiseks.

Edit: Kui õnnestub tööle saada siis soovitan F22b bios peale panna. Oma kogemus näitab, et see on hetkel kõige stabiilsem BIOS versioon (kõikide eelmistega oli mingi kamm... "1fix = 2 uut bug'i"). Selle biosiga tuli ka cinebench'i skoor ~50-60 punkti kõrgemale (stock kiirustel.. nii cpu kui mem)


Tegin ka nüüd viimase proovi, võtsin 24pin+8pin+patarei küljest ja hoidsin 10 minutit, aga tulem on sama. Võtsin Gigabyte'iga ühendust. Loodan, et nad tegutsevad kiiresti.

Edit: Õnnestus Dual BIOSist asi käima saada.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
parkenTOSH
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2007




sõnum 16.02.2018 15:50:28 vasta tsitaadiga

Kummik2 kirjutas:
Tere, õnnestus asi Dual BIOSist käima saada. Kuna teil on sama plaat, siis saate äkki nõu anda, et kuidas ise olete uusi BIOSe flashinud ja kas uue versiooni saab mu praeguseks resetitud F3le peale panna?

Aitäh!


Hei,

Väga hea, et õnnestus tööle saada. BIOS'st ma olen ise flashinud ainult q-flash kaudu (ligi pääseb kas BIOS'ist või buutides End klahvi vajutades). Q-flash kasutamiseks ei ole muud vaja kui mälupulka ja siis pulga peale bios kopida.

Aga ennem kui flashida võiksid proovida kas mõlemad BIOS'id töötavad. Selleks pane BIOS single bios reziimi ja proovi siis selle main/backup nupuga mõlemat BIOS't buutida. Kui mõlemad töötavad siis ma paneks main-bios'ile F22b peale ja teise jätaks nii nagu on (F3 sinu näite puhul siis).

Tõenäoliselt oleks mõistlikum foormis vestelda (mitte privaatsõnumite kaudu), sest tulevikus võib sellest infost ka kellelegi teisele kasu olla.

Kui main bios ikkagi kuidagi ei buudi siis ma prooviksin järgnevat. Bootid backup biost kasutades q-flashi -> töötaval arvutil muudad siis selle main/backup nupuga reziimi nii, et sees oleks katkine bios (ettevaatlikult, sest nupp on väike ja midagi muud puutuda ei ole mõistlik) -> kui nupp on keeratud katkise biosi peale siis alustada flashimist.

Edit: Kui seda main bios't tööle saada ei õnnestu siis ma viiksin emaplaadi tagasi kuhu ostsin (või siis prooviksin Gigabyte'iga jutule saada), sest dual bios on piisavalt tähtis funktsioon nii kapriisse emaplaadi puhul (Gigabyte'i BIOS'e tiim on vahepeal lihtsalt kohutav... nad nagu isegi ei testiks vahepeal oma release'e)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Arvuti ei boot'i peale Memory Management BSOD'i
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.