Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Kuidas diagnoosida, kas emaplaadi CPU fan-i pesad on lühises. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
MartinV
HV vaatleja

liitunud: 10.06.2009




sõnum 03.02.2018 17:06:13 Kuidas diagnoosida, kas emaplaadi CPU fan-i pesad on lühises. vasta tsitaadiga

Tere

Tegin seda mida teha ei tohi. Näppisin töötavat arvutit!
Installisin msi Z87-G65 emaplaadile Raijintek LETO RGB jahuti. http://www.raijintek.com/en/products_detail.php?ProductID=69
Fan-ist väljus kaks juhet, mõlemad 4 pin. Panin ühe cpu fan 1 auku ja panin arvuti tööe. Fan töötas. Kuskilt tuli mul suurepärane idee, et paneks teise juhtme cpu fan 2 auku (äkki lähevad siis rgb tuled põlema?) Nii ma siis rumalalt võtsin selle teise juhtme ja hakkasin cpu fan 2 auku panema. Korraks lõi isegi tuled põlema aga siis viskas arvuti kinni.
Nüüd enam CPU fan 1 ja 2 ei tööta. Proovisin teist fanni asemele panne, et äkki lõi LETO katki, aga Leto töötab ilusti system fan 1 pordis ja teised fannid ei tööta CPU fan 1 ja 2 pordis.
Tegin BIOSele resa, võtsin patarei emaplaadilt välja. Ikka ei tööta.

Mida veel proovida, kuidas diagnoosida viga ja kas saab parandada?
beer_yum.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cerberus.906
HV vaatleja

liitunud: 14.06.2009




sõnum 04.02.2018 03:19:12 vasta tsitaadiga

Hey,

pole just kõige lõbusam algus uuele masinale. icon_rolleyes.gif
Kuna ma võin enda poolt ka kinnitada, et viga pole ühendustes siis ma kardan nad võivad omadega läbi olla.
Eriti kui nad mõlemad ei tööta. Ma loodan, et midagi muud kahjustada ei saanud.

Ega sul ei juhtu olema voltmeetrit? Et üle kontrollida kas midagi tuleb läbi.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2018 17:16:30 vasta tsitaadiga

mõni elektroonikaga kursis olev tegelane käib vastava ahela testriga läbi.. kuniks seda pole tehtud, saab ilmselt selle fännitoite kuskilt mujalt võtta ja omomajaka pimedaks jätta. järgmisel korral tasub kenasti FM i lugeda, võib selliseid nüansse, mis hilisemad hädad ära hoiavad, kirjas olla seal..
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Kuidas diagnoosida, kas emaplaadi CPU fan-i pesad on lühises.
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.