Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Eesti Vabariigi seadused, regulatsioonid ja maksud krüptorahadega tegutsejatele. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Franzuu
HV kasutaja

liitunud: 15.11.2008




sõnum 14.01.2018 22:45:37 vasta tsitaadiga

tonuj kirjutas:
Arvatavasti on mõeldud coinide vahelisi tehinguid ka ostja ei saa käibemaksu maha arvata ja mis on käibemaks 20% võrreldes coinide hinnakõikumisega, kes ikka nõus on nii volatiilse vara eest teenuseid müüma/ostma.

Isegi bitkoini konverentsil ei saa conides maksta ja binance tahab registreerimise eest pärisraha saada, ei kõlba coinid.


Eestis käibemaksuga niimodi et sa võid vabatahtlikult maksta käibemaksu mitte käibemaksukohuslasena või tehingute pealt mis on vähendatud käibemaksuga (9% hotellinduses - täis käibemaksu), 0% käibemaksuga ja käibemaksuvabadelt tehingutelt. keegi ei kobise kui sa liiga palju maksad.

Seadused peavad olema täpsed. Ei saa tulla hiljem ja öelda et ma mõtlesin teisiti, palun kõik maksud tagantjärgi + intress + viivis + trahv + vangla.


Ja mis imeloom see virtuaalvääring on et püha asja nagu käibemaksu tervele valdkonnale ei eksisteeri?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonuj
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2006




sõnum 15.01.2018 13:47:57 vasta tsitaadiga

Franzuu kirjutas:
Ja mis imeloom see virtuaalvääring on et püha asja nagu käibemaksu tervele valdkonnale ei eksisteeri?


Uus mõiste jah, alates 01.01.18 kehtib eestis vahenduskeskkondadele ja rahakoti hoidjatele ja see tegevus siis ei kuulu käibemaksuga maksustamisele umbes nagu pangale ei maksa raha vahetamise eest käibemaksu. Aga minu küsimus on see, et kui riik asus juba reguleerima valdkonda, siis peaks ka politsei hakkama uurima kui näiteks kellelgi virtuaalvääring pihta pannakse, kas politeil on üldse jõudu selleks ja kas maksumaksja tahab sellist lisakulu kanda?

Kohe värske näide küll mitte eestist aga põhimõttelist võib ju ka eestis juhtuda.
https://www.bleepingcomputer.com/news/security/hackers-hijack-dns-server-of-blackwallet-to-steal-400-000/

Edit: huvitav on veel sotsiaalmaksu küsimus, kui ikka igapäevaselt tegeld, siis pead ka sotsillamaksu 33% maksma:
"Kui isiku tegevus virtuaalse valuutaga vastab TuMS § 14 lg 2 tingimustele, maksustatakse teenitud tulu ettevõtlustuluna, sh sotsiaalmaksuga."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Franzuu
HV kasutaja

liitunud: 15.11.2008




sõnum 15.01.2018 14:12:55 vasta tsitaadiga

tonuj kirjutas:
Franzuu kirjutas:
Ja mis imeloom see virtuaalvääring on et püha asja nagu käibemaksu tervele valdkonnale ei eksisteeri?


Uus mõiste jah, alates 01.01.18 kehtib eestis vahenduskeskkondadele ja rahakoti hoidjatele ja see tegevus siis ei kuulu käibemaksuga maksustamisele umbes nagu pangale ei maksa raha vahetamise eest käibemaksu. Aga minu küsimus on see, et kui riik asus juba reguleerima valdkonda, siis peaks ka politsei hakkama uurima kui näiteks kellelgi virtuaalvääring pihta pannakse, kas politeil on üldse jõudu selleks ja kas maksumaksja tahab sellist lisakulu kanda?

Kohe värske näide küll mitte eestist aga põhimõttelist võib ju ka eestis juhtuda.
https://www.bleepingcomputer.com/news/security/hackers-hijack-dns-server-of-blackwallet-to-steal-400-000/

Edit: huvitav on veel sotsiaalmaksu küsimus, kui ikka igapäevaselt tegeld, siis pead ka sotsillamaksu 33% maksma:
"Kui isiku tegevus virtuaalse valuutaga vastab TuMS § 14 lg 2 tingimustele, maksustatakse teenitud tulu ettevõtlustuluna, sh sotsiaalmaksuga."


Et pigem peaks OÜ tegema? Ometi forexis möllamise, aktsiate ja muude väärtpaberite tulud ei litita sotsiaalmaksuga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonuj
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2006




sõnum 16.01.2018 08:37:30 vasta tsitaadiga

andke tuld http://arileht.delfi.ee/news/uudised/arvamus-kruptoraha-maksustamine-vajab-selgust?id=80800197
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 19.01.2018 01:17:45 vasta tsitaadiga

tonuj kirjutas:
andke tuld http://arileht.delfi.ee/news/uudised/arvamus-kruptoraha-maksustamine-vajab-selgust?id=80800197


Minuarust kui Eesti tahab mingilmääralgi rahalist edukust tunda ja pisikesest vaesemast riigist taas jõuka teha oleks targem teha kõik krüptoraha maksuvabaks.. ja üldse olla väga vastutulelik krüpto ideedele.

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk55
Aeg maha 1p
mikk55

liitunud: 27.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2018 01:23:59 vasta tsitaadiga

HDTanel, riik on juba niigi vaene, varsti pole kellelgi midagi enam pumba juurest oma taskusse ka pista icon_lol.gif . Aktsiiside tõusu ka pidurdati, kuskilt on raha vaja ju. Ega majandus edevneb kui tegusamatelt ära võtame ja seda raha laiali jagame. Paras kommunism on juba see hetkeline maksupoliitka. Selleks, et ise kasu saada tuleb hüvesid tarbima hakata nende kinni maksmise asemel.
_________________
Tegelen autovõtmete lisamisega (peamiselt BMW ja Mercedes) ja osade autode puhul ka plokkide kodeerimisega jne.
M: W212 2012 e class sedaan varuosadeks, kere sile tehnika ok, euroopa auto
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Franzuu
HV kasutaja

liitunud: 15.11.2008




sõnum 19.01.2018 02:13:35 vasta tsitaadiga

mikk55 kirjutas:
HDTanel, riik on juba niigi vaene, varsti pole kellelgi midagi enam pumba juurest oma taskusse ka pista icon_lol.gif . Aktsiiside tõusu ka pidurdati, kuskilt on raha vaja ju. Ega majandus edevneb kui tegusamatelt ära võtame ja seda raha laiali jagame. Paras kommunism on juba see hetkeline maksupoliitka. Selleks, et ise kasu saada tuleb hüvesid tarbima hakata nende kinni maksmise asemel.


Valitsust peaks hakkama karmimalt karistama maksulaekumiste vähenemisega, looma süsteeme mis aitavad rohkematel inimestel rohkem raha säästa kergema vaevaga. Lätiga õllega on kass otsapidi kotist väljas juba. Aga see selleks.

Portugal tegi krüptokasumid maksuvabaks. https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/7r3esg/portugal_will_not_tax_cryptocurrency_gains/

Normaalne riik. Selliseid peab premeerima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 19.01.2018 09:40:47 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:
tonuj kirjutas:
andke tuld http://arileht.delfi.ee/news/uudised/arvamus-kruptoraha-maksustamine-vajab-selgust?id=80800197


Minuarust kui Eesti tahab mingilmääralgi rahalist edukust tunda ja pisikesest vaesemast riigist taas jõuka teha oleks targem teha kõik krüptoraha maksuvabaks.. ja üldse olla väga vastutulelik krüpto ideedele.
Miks piirduda siis juba krüptorahaga? Palju paremad asjad arendavad riiki palju suuremal määral.

Kõik õppevahendid maksuvabaks (s.h raamatud, õpikud, kirjatarbed, TARKVARA jne).

Aga ei saa, sest riik vajab tegutsemiseks raha, maksude näol.

Proovige olla teisel pool - kuidas pakkuda kodanikele struktuuri, kui rahastus on kehva? Küüned endapoole toob meile USA, kus korralike meditsiiniprotseduuride saamiseks pead maja maha müüma ja jääd veel võlgu ka.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2018 09:49:11 vasta tsitaadiga

Franzuu kirjutas:
Portugal tegi krüptokasumid maksuvabaks. https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/7r3esg/portugal_will_not_tax_cryptocurrency_gains/

Normaalne riik. Selliseid peab premeerima.
Lahe, Eestis võiks ka nii olla. Kõik tulud keerutad läbi krüpto, siis ei pea makse maksma. thumbs_up.gif
_________________
¯\_(ツ)_/¯
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
h3rr
HV kasutaja

liitunud: 28.09.2010




sõnum 19.01.2018 10:52:16 vasta tsitaadiga

Tulumaksu ära kaotamine on arvatavasti pikas perspektiivis riigile kasulik. Inimestele jääb rohkem raha kätte ja siis ka ostavad rohkem kaupu ning teenuseid.
Mida rohkem inimesed raha kätte saavad, seda rohkem kulutavad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 19.01.2018 12:22:33 vasta tsitaadiga

h3rr kirjutas:
Tulumaksu ära kaotamine on arvatavasti pikas perspektiivis riigile kasulik. Inimestele jääb rohkem raha kätte ja siis ka ostavad rohkem kaupu ning teenuseid.
Mida rohkem inimesed raha kätte saavad, seda rohkem kulutavad.
Ära unusta - ei pruugi kulutada siin riigis.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
h3rr
HV kasutaja

liitunud: 28.09.2010




sõnum 19.01.2018 13:24:31 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
h3rr kirjutas:
Tulumaksu ära kaotamine on arvatavasti pikas perspektiivis riigile kasulik. Inimestele jääb rohkem raha kätte ja siis ka ostavad rohkem kaupu ning teenuseid.
Mida rohkem inimesed raha kätte saavad, seda rohkem kulutavad.
Ära unusta - ei pruugi kulutada siin riigis.


Enamus päris kindlasti siiski kulutavad selle Eestis ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.01.2018 14:27:26 vasta tsitaadiga

Reinsalu/Ojasoo ja muu põneva taustal võib juhtuda, et jäävad muud ja olulisemad teemad kahe silma vahele:

https://www.err.ee/676745/holsmer-soov-rahapesu-puhul-suutuse-presumptsiooni-eirata-ei-tundu-taidetav
https://www.err.ee/676996/carri-ginter-uldine-husteeria-aitab-pangaliidu-ettepanekul-labi-minna

"Pangaliidu arvates tuleks rahapesu takistamiseks teha erand süütuse presumptsioonis. Praegu on vaja selleks, et rahapesus süüdistus esitada ja süüdi mõista, et uurimisobjektiks olev raha pärineks kuritegelikust tegevusest ja tõestatud peab olema ka varjamine. Viimase tõestamiseks ei ole liidu teatel praktikas üldiselt probleeme, kuid sisuliselt ületamatuks takistuseks on raha päritoluriigist kuritegeliku päritolu kohta info saamine.

Pangaliidu ettepaneku järgi tuleks rahapesukuritegude puhul loobuda süütuse presumptsiooni rakendamisest ning kahtlusalusel endal tuleks oma raha mittekuritegelikku päritolu tõendada."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2018 16:14:41 vasta tsitaadiga

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/asi-selgeks-eestis-makstakse-juba-kruptorahas-palka-kuidas-toimub-kruptotehingute-maksustamine?id=80906065
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 25.01.2018 16:57:19 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/asi-selgeks-eestis-makstakse-juba-kruptorahas-palka-kuidas-toimub-kruptotehingute-maksustamine?id=80906065


Jube ikka kuidas koorida tahavad. Sellist e-riiki tahtsimegi?
Ega muud väljavaadet ei näegi enam kui, et krüptoraha tuleb ja jääb ning kõik dinosaurus rahad surevad välja icon_smile.gif siis pole neid eurosi vajagi.

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 25.01.2018 17:04:05 vasta tsitaadiga

HDTanel, palun tee endale selgeks majanduse algteadmised.
Samuti, tasub mõelda, kuidas töötab riik maksudeta.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 25.01.2018 17:11:01 vasta tsitaadiga

LKits, kuidas sinuarust mõned riigid siis maksuvabaks krüpto teinud on??
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2018 17:13:22 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:
netcat kirjutas:
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/asi-selgeks-eestis-makstakse-juba-kruptorahas-palka-kuidas-toimub-kruptotehingute-maksustamine?id=80906065


Jube ikka kuidas koorida tahavad. Sellist e-riiki tahtsimegi?
Ega muud väljavaadet ei näegi enam kui, et krüptoraha tuleb ja jääb ning kõik dinosaurus rahad surevad välja icon_smile.gif siis pole neid eurosi vajagi.


Mis see teisti on kui tavaline palga maksmine? Olgu panka või sulas kätte, maksud sellest ei muutu. Minu arust just hea et ei panda mingit eraldi krüptomaksu veel otsa vaid tööandjale vahet ei ole kas maksab euri või eetrit.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 25.01.2018 17:16:10 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:
LKits, kuidas sinuarust mõned riigid siis maksuvabaks krüpto teinud on??
Palju asju on tehtud - nii mõneski riigis ei ole pensionit, haigekassat ega taolist IT-infrastruktuuri, mis meil. Tahaksid seda samuti?
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 25.01.2018 17:20:36 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
HDTanel kirjutas:
LKits, kuidas sinuarust mõned riigid siis maksuvabaks krüpto teinud on??
Palju asju on tehtud - nii mõneski riigis ei ole pensionit, haigekassat ega taolist IT-infrastruktuuri, mis meil. Tahaksid seda samuti?


Mul pole ametliku töökohta mingi kümme aastat olnud, kus mu hüved on kui Eesti riigi kodanik? Milleks ma pean riigile maksma kui neid absoluutselt ei koti mina kui isik, kes ei tööta ametlikult.

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 25.01.2018 17:25:31 vasta tsitaadiga

HDTanel, ehk siis enam kui kümme aastat oled riiki püganud (vabandan kui oma sissetulekud ilusti deklareerid ja maksud ära maksad) ja oledki veendumusel, et sedasi peakski?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 25.01.2018 17:26:22 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:
LKits kirjutas:
HDTanel kirjutas:
LKits, kuidas sinuarust mõned riigid siis maksuvabaks krüpto teinud on??
Palju asju on tehtud - nii mõneski riigis ei ole pensionit, haigekassat ega taolist IT-infrastruktuuri, mis meil. Tahaksid seda samuti?


Mul pole ametliku töökohta mingi kümme aastat olnud, kus mu hüved on kui Eesti riigi kodanik? Milleks ma pean riigile maksma kui neid absoluutselt ei koti mina kui isik, kes ei tööta ametlikult.
Oh god! Sinusugustele on äärmiselt vajalik üle korrata ühiskonnaõpetuse ning majanduse algteadmised. Palun ära näita enda rumalust avalikult välja! Otsi parem üks õpik välja ja uuri selle kohta, kuidas töötab riik (üldises mõttes).

Sotsiaalsüsteem ei tööta lähenemisel "mina", vaid hoopis "meie". Ja see, et sa ei ole töötanud ametlikult näitab hoopis välja seda, et sa oled nii mõnelgi määral parasiit. Sa ei maksa makse, et hoida ülal meie sotsiaalsüsteemi, aga ometigi tarbid seda. Või tahad öelda, et kui midagi halvasti läheb, siis on sulle sobiv, kui 112 helistades politsei, päästeamet, kiirabi jõuavad kohale 10-15 minuti asemel 3h?

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2018 17:30:51 vasta tsitaadiga

Tulevad kolme tunniga kohale, vaatavad oma andmebaasi üle kes sa siuke oled, aa ei olegi maksumaksja, valeväljakutse eest trahv ja head aega.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 25.01.2018 17:32:52 vasta tsitaadiga

Kolme tunniga.. Hea kui 50km Tallinnast paari päeva jooksul politsei kohale tuleb icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2018 17:35:34 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:

Mul pole ametliku töökohta mingi kümme aastat olnud, kus mu hüved on kui Eesti riigi kodanik? Milleks ma pean riigile maksma kui neid absoluutselt ei koti mina kui isik, kes ei tööta ametlikult.
Ma loodan, et siis tänaval ei liikle sest riik/KOV pakuvad teid, liiklusmärke, valgusfoore. Kahjuks koolis vist juba käisid, muidu seda teenust ei tohiks ka kasutada. ID-kaarti või sellele baseeruvaid teenuseid (mID, Smart-ID) ei tohi ka kindlasti kasutada, ka riigivärk. See nimekiri pole veel lõplik. Lisaks on veel asjad, mida pole loodetavasti kunagi vaja - EMO, tuletõrje.

Aga jah, majanduse ning riigi toimimise algkursus kuluks küll ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Eesti Vabariigi seadused, regulatsioonid ja maksud krüptorahadega tegutsejatele. mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.