Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Küsimused, mis kripeldavad vol.2 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 749, 750, 751 ... 1828, 1829, 1830  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
rocky-b
Kreisi kasutaja
rocky-b

liitunud: 06.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2018 14:31:03 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:

Sinu loogika toimib ehk mingis rangelt reglementeeritud valdkonnas, kuhu võetakse ludrisid tööle madala palgaga või lihtsalt ei osata ega taheta neid motiveerida e töötajatest ei hoolita.


Kommunismis.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 25.09.2002




sõnum 05.01.2018 14:33:59 vasta tsitaadiga

võin kirjeldada, kuidas meil asjad olid. sisemine töökorraldus siis nägi välja selliselt: kord aastas peab tegema kutsekvalifkatsiooni eksami. kui eksamist läbi ei saa, on teine katse. kui teisest katsest ka läbi ei saa, siis töötaja kaotab oma kvalifikatsiooni ja võib seda tööd teha ainult siis, kui teine samal või kõrgemal tasemel kvalifitseeritud töötaja jälgib, mida ta teeb. üks suur osa minu tööst oli neid eksameid läbi viia (nii teoreetiline kui praktiline. praktilise osa juures oli kaks eksaminaatorit, sest hindamine on subjektiivsem, kui peamiselt valikvastustega teoreetilise eksami juures). paramatamatult tuleb seal järgida täpselt etteantud parameetreid, mingit kummi venitamist ei ole. kui töötaja pole pädev, võib see viia õnnetusteni. Renka ja siin mõni veel saan aru, et on selliste pehmete väärtuste pooldaja. tavalise õhku tootva firma kontorikeskkonnas tõesti vast vahet pole, kui keegi mingeid vigu teeb ja see pole rahaliselt või inimeludes mõõdetav, ja võib rääkida ilusatest mullidest nagu et ülemuseks olemine on protsesside juhtimine, mitte käskimine ja mida iganes. kui oled rahul sellega, et näiteks sekretär on kirjaoskamatu või lihtsalt keegi ei saa hakkama oma asjadega, minugipoolest, see sumbub lihtsalt ära lõpuks. aga meil selliseid asju ei saanud lubada. keegi näitab, et teeb midagi valesti, eemaldatakse töölt ja läheb korduskoolitusele ja juhendamisele.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 05.01.2018 14:47:12 vasta tsitaadiga

Sa ei saa rangelt reglementeeritud valdkonna reegleid rakendada ju terve tööturu peale.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 25.09.2002




sõnum 05.01.2018 14:51:19 vasta tsitaadiga

seda polegi ma väitnud ju. aga siin nagu näha hüppas järsku välja mitu eksperti, kes hakkasid kõik õpetama, kuidas nende meelest õige on asju teha ülemuse seisukohast ja kuidas meie tegime kõiki asju valesti icon_confused.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 05.01.2018 14:54:21 vasta tsitaadiga

aga meil, aga meil. sellepärast keegi teine sind ei tahagi
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 31.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2018 14:58:33 vasta tsitaadiga

dvd vader, no tegelikult kõik õige ju. Sa tahadki olla ülemus mitte (osakonna-, tiimi-, projekti- vmt)juhataja. Enne tõin välja mis neil minu ja maailmas ka paljude targemate inimeste arust vahet on. Sellisel juhul tõesti on sul vist kvalifikatsioon olemas (selle pildi järgi mis sa foorumisse kirja oled pannud). Iseasi on, et selliseid töökohti on vähe. Ja pigem seisneb saadaolevate ametikohtade puhul madala palgaga madalapalgaliste töötaja armee "karjatamises". Teine variant kus selline ülemuseks olemine on struktuuriliselt täiesti ok lahendus on igasugu militaarstruktuurid - kust sa minuteada ka oma senise töökogemusega tuled.

Seda ma ütlesin oma esimeses postituses, et pärismaailmas/eraettevõtluses selliseid ametikohti väga ei eksisteeri.

_________________
There is no place like 127.0.0.1


viimati muutis Renka 05.01.2018 14:59:23, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dvd vader
HV Guru

liitunud: 25.09.2002




sõnum 05.01.2018 15:12:41 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Teine variant kus selline ülemuseks olemine on struktuuriliselt täiesti ok lahendus on igasugu militaarstruktuurid - kust sa minuteada ka oma senise töökogemusega tuled.

no see ainult näitab, et sa ikka üldse mitte midagi minust ei tea. töötasin u. 5 aastat kaitseväes ametnikuna pärast aastat 2004, tõsi. aga ülejäänud aeg? tööstaaži on mul 14 aastat, ja kui lisada sinna veel 10 aastat paralleelselt erasektoris, siis summaarselt lausa 24 aastat. sa pole lihtsalt kursis.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 05.01.2018 15:22:11 vasta tsitaadiga

dvd vader, saadad siinsetele huvitatud osapooltele oma CV, seletus/motivatsioonikirjad ja kvalifikatsiooni tunnistused? Kogu foorum tõesti ei tea mis imemees tegelikult oled. Eriti kui väljaspool foorumit pidavat tegelikult täiesti inimene olema.

Või teete "Töötu Vader otsib ülemuse kohta" teema ja nuusutate oma tagumikke seal edasi? Peab seda tingimata Küsimused, mis kripeldavad teemas tegema.

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 25.09.2002




sõnum 05.01.2018 15:34:11 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Eriti kui väljaspool foorumit pidavat tegelikult täiesti inimene olema.
Või teete "Töötu Vader otsib ülemuse kohta" teema

lugemisoskusest puudu? esiteks ma pole väitnud, milline ma väljaspool foorumit olen. juhtisin tähelepanu lihtsalt, et foorumi põhjal järelduste tegemine inimeste kohta on libe tee. arvamust tuleks küsida inimestelt, kes mind vahetult tunnevad.
teiseks ma pole kusagil väitnud, et ma töötu olen või et just nimelt ülemuse kohta otsin. kõige parema meelega teeks erialast tööd.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 05.01.2018 16:04:42 vasta tsitaadiga

DVD suust asjaliku juttu ka thumbs_up.gif
Peab ise ka üritama nii mõtelda. eusa_think.gif
dvd vader kirjutas:

üldse sa võiksid aru saada, mis vahe on reaalsel maailmal ja sellel, mis toimub internetis. võtame näiteks kasvõi amoled, kes kasutajana mind ennast väga häirib, sest ta hoopleb kogu aeg oma kiiruseületamistega ja "miks-küsimustega". aga ma ei tee selle põhjal mingeid järeldusi selle kohta, milline ta oleks kolleegi, ülemuse või alluvana, võib-olla tal on äkki lapsed või lapselapsedki, käib iga pühapäev kirikus ja annetab pool sissetulekut kodututele kassidele. ma lihtsalt ei tea seda. aga sul tundub olevat see teema, et projitseerid endale mingi kuvandi mingis väga kitsas spektris ja siis sinu meelest nii ongi.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 643 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 501
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2018 16:20:29 vasta tsitaadiga

Hiid, ära minust nii mõtle. Ma olengi selline.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002




sõnum 05.01.2018 17:56:48 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
napoleon kirjutas:
LKits kirjutas:
Töötasu on enivei ajutine motivaator. Pikaajaliselt motiveerib ikkagist keskkond (kollektiiv, kliendid) ning tööülesannete sisu.


Neid motiveerib, kes elavad nagu keskmine eestlane ikka, et igasuguseid laene ja järelmakse on võetud nii palju kui antakse ja pigem on krediitkaart ka pidevalt miinuses kui et midagi mustadeks päevadeks kõrvale on pandud.
icon_eek.gif
peale kodulaenu pole laene, isegi krediitkaarti pole miinuses, sest seda pole.
Motivaatoriks on kogu kupatus, töötasu teistest eemaldada on lühinägelik.
Ei, ei - ära eemalda. Lihtsalt tea, et palk on ajutine motivaator. Ehk kui mõtled "Sitta kah, kannatan ära, hea palk ju", siis pikalt see ei kesta. Võib-olla aastake, võib-olla kaks.
Aga jah - kogu kupatus, kasvõi mõni pisikene (de)motivaator on määrajaks, mõni kiitus, laitus.


Arvestades seda, kus tänapäevane töökohavahetus tempoga 3-7 aasta tagant on saanud normaalseks ja mõistlikuks peetakse elukestvat õpet, kus inimene vahetabki oma professiooni on kaks aastat juba päris pikk aeg.

Mina isiklikult arvan, et töötasu on motivaator number üks. Töötasu on esmane instrument, mille abil on võimalik objektiiselt mõõdistada töötaja töö panust. Seega see jutt, et töötasu on ajutine motivaator - ma ei usu seda. Muud motivaatorid võivad argumendiks tulla alles siis, kui töötasu on saavutanud juba sellise taseme, kus esmataseme vajadusi saab rahuldada nn "hindu mitte vaadates". Sellist taset Eesti keskmist ja ka mediaanpalka vaadates veel kindlasti saavutatud pole.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.02.2007




sõnum 05.01.2018 18:34:46 vasta tsitaadiga

Rasmus kirjutas:
Arvestades seda, kus tänapäevane töökohavahetus tempoga 3-7 aasta tagant on saanud normaalseks ja mõistlikuks peetakse elukestvat õpet, kus inimene vahetabki oma professiooni on kaks aastat juba päris pikk aeg.

Tirin võibolla pisut kontekstist välja, aga siiski:
Ma pean oma praegust ametit juba ilmselgelt liiga kaua? 25-s aasta läheb juba.
Enese täiendamine ja pidev uute asjade õpe käib asja juurde, tehnika areneb tänapäeval ju nii jubeda kiirusega, et kole hakkab vahel.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 05.01.2018 20:07:32 vasta tsitaadiga

Vahetame teemat:
Misnimega skript HVF-is bitcoine kaevab?
icon_razz1.gif

https://www.reddit.com/r/Suomi/comments/7o6yt0/mvlehti_mainaa_sivuston_vierailijoiden_selaimilla/
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 05.01.2018 20:10:32 vasta tsitaadiga

Rasmus kirjutas:
LKits kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
napoleon kirjutas:
LKits kirjutas:
Töötasu on enivei ajutine motivaator. Pikaajaliselt motiveerib ikkagist keskkond (kollektiiv, kliendid) ning tööülesannete sisu.


Neid motiveerib, kes elavad nagu keskmine eestlane ikka, et igasuguseid laene ja järelmakse on võetud nii palju kui antakse ja pigem on krediitkaart ka pidevalt miinuses kui et midagi mustadeks päevadeks kõrvale on pandud.
icon_eek.gif
peale kodulaenu pole laene, isegi krediitkaarti pole miinuses, sest seda pole.
Motivaatoriks on kogu kupatus, töötasu teistest eemaldada on lühinägelik.
Ei, ei - ära eemalda. Lihtsalt tea, et palk on ajutine motivaator. Ehk kui mõtled "Sitta kah, kannatan ära, hea palk ju", siis pikalt see ei kesta. Võib-olla aastake, võib-olla kaks.
Aga jah - kogu kupatus, kasvõi mõni pisikene (de)motivaator on määrajaks, mõni kiitus, laitus.


Arvestades seda, kus tänapäevane töökohavahetus tempoga 3-7 aasta tagant on saanud normaalseks ja mõistlikuks peetakse elukestvat õpet, kus inimene vahetabki oma professiooni on kaks aastat juba päris pikk aeg.

Mina isiklikult arvan, et töötasu on motivaator number üks. Töötasu on esmane instrument, mille abil on võimalik objektiiselt mõõdistada töötaja töö panust. Seega see jutt, et töötasu on ajutine motivaator - ma ei usu seda. Muud motivaatorid võivad argumendiks tulla alles siis, kui töötasu on saavutanud juba sellise taseme, kus esmataseme vajadusi saab rahuldada nn "hindu mitte vaadates". Sellist taset Eesti keskmist ja ka mediaanpalka vaadates veel kindlasti saavutatud pole.


Sa ju töötad otsapidi õpetajana? Kas tõesti ainult palga pärast? Ma ei teadnudki, et see nii motiveerivaks on muutunud, et tehniliste oskustega inimene mingit tasuvamat asja ei leiaks. icon_rolleyes.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 31.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2018 20:25:25 vasta tsitaadiga

p2ep kirjutas:
Vahetame teemat:
Misnimega skript HVF-is bitcoine kaevab?
icon_razz1.gif

https://www.reddit.com/r/Suomi/comments/7o6yt0/mvlehti_mainaa_sivuston_vierailijoiden_selaimilla/
Noh seal WP leht mis nagu ikka korralikult turvamata ja pahalased kasutavad ära kohe. Imestan, et see laiemalt levinud veel ei ole - väga suurele osale WP lehtedest on võimalik code injectionit teha. Enamasti keegi halduse/uuendustega ei tegele peale seda kui veebiprojekt valmis on ja seega jäävad turvaaugud paikamata. Eestis asi õnneks tiba parem - vähemalt Zone serverites Zone+ kasutades. Toimuvad uuendused automaatselt ja ei pea keegi manuaalselt aegajalt kontrollimas käima - ega ise mingit eraldi update teenust aretama või välist pakkujat kasutama.

Mul ei ole siiani ükski klient soovinud veel igakuist hooldustasu maksma jääda, et asjadel silma peal hoiaksin. Samas kui probleem tekib siis ollakse kiirelt platsis, et nüüd kähku vaja lahendada bla bla - ja siis kulub parandamisele oluliselt suurem summa kui oleks asjadel silma pealhoidmise puhul kulunud icon_lol.gif Zone+ autoupdate on selle igatahes kõvasti paremaks teinud thumbs_up.gif

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 05.01.2018 20:33:15 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Ma ei teadnudki, et see nii motiveerivaks on muutunud, et tehniliste oskustega inimene mingit tasuvamat asja ei leiaks. icon_rolleyes.gif

Viimastel aastatel on tegelikult õpetajate palgakasv päris kiire olnud. Täiskohaga õpetaja teenib vabalt üle Eesti keskmise täiesti kenasti, kui kraadid olemas.
Lisaks eks õpetaja ametil on ka muud hüved ala näiteks 2x pikem põhipuhkus, koolitustel käimise nõue, reisid lastega jne jne jne.

Pole just kõige kehvemas seisus amet.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 05.01.2018 20:37:08 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
namstoop kirjutas:
Ma ei teadnudki, et see nii motiveerivaks on muutunud, et tehniliste oskustega inimene mingit tasuvamat asja ei leiaks. icon_rolleyes.gif

Viimastel aastatel on tegelikult õpetajate palgakasv päris kiire olnud. Täiskohaga õpetaja teenib vabalt üle Eesti keskmise täiesti kenasti, kui kraadid olemas.
Lisaks eks õpetaja ametil on ka muud hüved ala näiteks 2x pikem põhipuhkus, koolitustel käimise nõue, reisid lastega jne jne jne.

Pole just kõige kehvemas seisus amet.


Nojah, aga Rasmus vist ju robootikaõpetaja. Seega leiaks kindlasti tasuvama töö, kui ainult palk oleks argumendiks. Need muud loetletud asjad ju on juba boonused. icon_wink.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 05.01.2018 20:43:03 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
ranel kirjutas:
namstoop kirjutas:
Ma ei teadnudki, et see nii motiveerivaks on muutunud, et tehniliste oskustega inimene mingit tasuvamat asja ei leiaks. icon_rolleyes.gif

Viimastel aastatel on tegelikult õpetajate palgakasv päris kiire olnud. Täiskohaga õpetaja teenib vabalt üle Eesti keskmise täiesti kenasti, kui kraadid olemas.
Lisaks eks õpetaja ametil on ka muud hüved ala näiteks 2x pikem põhipuhkus, koolitustel käimise nõue, reisid lastega jne jne jne.

Pole just kõige kehvemas seisus amet.


Nojah, aga Rasmus vist ju robootikaõpetaja. Seega leiaks kindlasti tasuvama töö, kui ainult palk oleks argumendiks. Need muud loetletud asjad ju on juba boonused. icon_wink.gif

So? Ma ise annan ka ühes asutuses robootikaringi nn hobikorras. See on nagu puhkus võrreldes muu tööga. Üldse ei välista, et kunagi ise lähen täiskohaga sama teed.

Igaühel on mingi kindel summa, mida ta soovib mõistlikuks ära elamiseks kätte saada. Ei ole ju tore elu, kui vaevu ots otsaga kokku tuled. Edasi sealt juba tulebki, et mis muu ka kaasneb. Kui töö tõesti meeldib ja kõik super ongi, siis oled nõus ka natuke pisema palgaga. Mitte et teed tööd, mis absoluutselt ei meeldi, aga teenistus natuke suurem.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843


viimati muutis ranel 05.01.2018 20:47:19, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 05.01.2018 20:43:47 vasta tsitaadiga

Nägin paari päeva eest linnas sellist trumliga prügiautot. Trummel keerles peal ja puha, põhimõtteliselt nagu seguautol. Mingi uus lahendus?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mTim
HV Guru
mTim

liitunud: 19.10.2004




sõnum 05.01.2018 21:19:21 vasta tsitaadiga

Valvejoodik kirjutas:
Nägin paari päeva eest linnas sellist trumliga prügiautot. Trummel keerles peal ja puha, põhimõtteliselt nagu seguautol. Mingi uus lahendus?

see on jah selleks, et su sorteeritud prügi paremini seguneks

_________________
"I have never followed a rule. That is my rule. Do you follow? I don't." The Joker
Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 09.04.2002




sõnum 05.01.2018 21:24:03 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Töötasu on enivei ajutine motivaator. Pikaajaliselt motiveerib ikkagist keskkond (kollektiiv, kliendid) ning tööülesannete sisu.


See on väga suhteline ja ajas muutuv. Müügiinimestel on palk igaljuhul motivaator nr.1, ehk siis töötatakse selle nimel, et rohkem raha teenida, keskkond ja kollektiiv on sekundaarse tähtsusega. Raha pärast töötatakse nii palgaskaala alumises, kui ka ülemises osas. Keskel on nn tasakaalupunkt, kus kõik motivaatorid võiksid olla omavahel enamvähem võrdsed. Kui sa oled seal keskel, tasemel professionaal ja ühel hetkel pakutakse sulle näiteks 2x suuremat palka sama töö eest mõnes teises ettevõttes, mis teed ? Suure tõenäosusega saab taaskord sinu motivaatoriks ikkagi pakutav töötasu, isegi, kui võibolla oled sunnitud tegema järelandmisi keskkonna suhtes, tagasi sa suure tõenäosusega minema ei nõustu. Ettevõtted muidugi otsivad meeleheitlikult mitterahalisi motivaatoreid, aga nendel on pigem ajutine toime.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 05.01.2018 21:47:15 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
namstoop kirjutas:
ranel kirjutas:
namstoop kirjutas:
Ma ei teadnudki, et see nii motiveerivaks on muutunud, et tehniliste oskustega inimene mingit tasuvamat asja ei leiaks. icon_rolleyes.gif

Viimastel aastatel on tegelikult õpetajate palgakasv päris kiire olnud. Täiskohaga õpetaja teenib vabalt üle Eesti keskmise täiesti kenasti, kui kraadid olemas.
Lisaks eks õpetaja ametil on ka muud hüved ala näiteks 2x pikem põhipuhkus, koolitustel käimise nõue, reisid lastega jne jne jne.

Pole just kõige kehvemas seisus amet.


Nojah, aga Rasmus vist ju robootikaõpetaja. Seega leiaks kindlasti tasuvama töö, kui ainult palk oleks argumendiks. Need muud loetletud asjad ju on juba boonused. icon_wink.gif

So? Ma ise annan ka ühes asutuses robootikaringi nn hobikorras. See on nagu puhkus võrreldes muu tööga. Üldse ei välista, et kunagi ise lähen täiskohaga sama teed.

Igaühel on mingi kindel summa, mida ta soovib mõistlikuks ära elamiseks kätte saada. Ei ole ju tore elu, kui vaevu ots otsaga kokku tuled. Edasi sealt juba tulebki, et mis muu ka kaasneb. Kui töö tõesti meeldib ja kõik super ongi, siis oled nõus ka natuke pisema palgaga. Mitte et teed tööd, mis absoluutselt ei meeldi, aga teenistus natuke suurem.


Oot misasja. Mis sa minuga selle üle vaidled, nii ma ütlesingi. Sa ikka seda ka lugesid, mida Rasmus väitis ja mille peale ma algse küsimuse kirjutasin? icon_lol.gif

Rasmus väide ju oligi, et " töötasu on motivaator number üks". Mille peale ma avaldasin imestust, et kas tõesti õpetaja saab sellist asja öelda.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002




sõnum 05.01.2018 21:52:48 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Sa ju töötad otsapidi õpetajana? Kas tõesti ainult palga pärast? Ma ei teadnudki, et see nii motiveerivaks on muutunud, et tehniliste oskustega inimene mingit tasuvamat asja ei leiaks. icon_rolleyes.gif


Ära vaata olukorda nii binaarsena. Ma ei tööta õpetajana ainult palga pärast, vaid on ka muid argumente, mis on pigem väärtushinnangulised. Palk on minu jaoks kõige olulisem mõõdik, kuid mitte ainuke. Jah, ma võin öelda, et õpetajatöö ja haridustöö on minu kutsumus, sest see kõnetab mind ja ma pean seda oluliseks.

Lisaks igapäevasele õpetajatööle tegelen ma ka nii hariduslike kui ka mittehariduslike projektidega, mis toovad lisatulu. See kõik on boonus.

ranel kirjutas:
Viimastel aastatel on tegelikult õpetajate palgakasv päris kiire olnud. Täiskohaga õpetaja teenib vabalt üle Eesti keskmise täiesti kenasti, kui kraadid olemas.
Lisaks eks õpetaja ametil on ka muud hüved ala näiteks 2x pikem põhipuhkus, koolitustel käimise nõue, reisid lastega jne jne jne.

Pole just kõige kehvemas seisus amet.


Just nii. Ka hüve saab rahasse arvutada ja pikk põhipuhkus suvel on minu jaoks väga kõva argument. Muuseas ei pea isegi olema kõvasid akadeemilisi kraade selleks, et teenida õpetaja töötasu. Akadeemiline kraad (nii pedagoogiline kui ka ainevaldkondlik) ei ole tänapäeval enam 100% garantii tegeliku soorituse ja pädevuse jaoks. Hetkel on õpetaja miinimumtasu 1150€ ja keskmine on kuskil 1300€ kandis. Keskmine tähendab seda, et on ka õpetajaid, kes teenivad sellest summast rohkem. Seega ei olegi enam nii väike summa minu jaoks. Kui veel mõningad lisaboonused ja tegevused juurde arvata on töötasu täitsa korralik.

Ja nagu ka Ranel juba mainis, siis on lisaväärtused ka argumendiks, kuid tõepoolest on minu jaoks kõige olulisem otsustamise koht olnud töötasu. See on ka põhjus, miks ma lisaks parematele väljakutsetele töötan väikelinna asemel nüüdseks pealinnas ja suures koolis.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 05.01.2018 22:13:26 vasta tsitaadiga

Kas mitte õpetajatega pole see teema, et paljud töötavad mitte täiskohaga vaid 0,x kohaga ja seetõttu ei saa ka täit palka? Mu ema (kõrgharidus, igasugu kursused jne) näiteks kes veel paar aastat tagasi õpetas, küll sellise neljakohalisi numbreid ei näinud.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Küsimused, mis kripeldavad vol.2 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 749, 750, 751 ... 1828, 1829, 1830  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.