Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Uue kasti jahutusest märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
valmarL
HV vaatleja
valmarL

liitunud: 13.05.2013




sõnum 27.12.2017 10:32:59 Uue kasti jahutusest vasta tsitaadiga

Tere head foorumlased,

Palun teie professionaalset abi, kuna endale ei hakka hammas peale. Nimelt on soov arvuti tõsta vanalt kastilt uue peale. Uueks kastiks on: FRACTAL DESIGN DEFINE R5.
Kasti sisuks on: Intel core i7 6700 @3.4 GHz, 16gb DDR 4, ASRock B150- HDS ( CPUSocket ), Graafikakaardiks Asuse Geforce GTX 960. Üks Sata ja SSD + dvd lugeja.

Kuna hetkel ilmselt läheb õhkjahutusega edasi, siis palun andke nõu kuidas ja kuhu võiksin uued vaiksed vendid paigutada. Lisan juurde väikese pildi, kuhu sellel korpusel neid võimalik lisada üldse oleks.

Nii nagu juba ühest teemast lugesin ,et ventilaatorid puhuvad õhku erinevalt siis sooviks ka abi selles osas. Milline vaikne mudel valida sisse tõmbama, milline välja ( millised ).

Kogu selle projekti eesmärk on teha arvuti vaikseks, aga uut korpust tahan nii ehk naa. Hetkel tundub, et see korpus täitsa OK kah. Lisaküsimised on oodatud, ega tea mida täpselt vaja teada veel. Muidugi selge see, et stockina peaks tal juba olema mingid vendid, äkki üks ees ja teine taga ? täpsel ei teagi seda. Või sellest piisaks....? Mõtlen üle ?

Jään ootama teie abi.

Pilt võimalikest vendi paigutustest:
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 27.12.2017 10:42:18 vasta tsitaadiga

Jäta ülemised ja tagumised ära. Teised pane sisse puhuma.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flab
HV Guru

liitunud: 09.10.2005




sõnum 27.12.2017 10:48:47 vasta tsitaadiga

Eest sisse 2tk ja tagant üks välja ja üks ülevalt tagant välja tômbama.
Kommentaarid: 954 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 759
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2017 10:58:17 vasta tsitaadiga

Mul jääb tiba segaseks, kas CPU jahutus on Inteli stock? Kui jah siis nende kohta olen vaid halbu sõnu kuulnud lärmakuse ja efektiivsuse kohapealt, ilmselt võiks midagi paremat hankida (ühtegi soovitada ise ei oska).

Ilmselt oleks ka hea teada mis toide on aga seda pigem vaikuse/lärmakuse seisukohast.

Aga nii üldiselt - Sa lähed kohe vente laduma ja õhku liigutama aga mis tegelik eesmärk on? St kui tahad arvutit vaikseks teha siis igasugused liikuvad osad lisavad erinevat müra juurde. Ka vaiksed ventilaatorid tekitavad siiski mürafooni, HDD krõbiseb (pluss vibreerib ja tekitab korpuse kaudu mingil määral lisahelisid). Samas kui tahad hoida pigem madalamaid temperatuure siis peab jah õhku rohkem liigutama.

Kui aga siiski eesmärk on tõesti vaikus siis enda kogemuse põhjal (profiilis on rohkem kirjas) saab sellises suures kastis vabalt hakkama nii, et 65W CPU saab ära jahutada passiivselt.
Toide - ka passiivselt. Kuigi kindlama peale minek on võtta selline toide, mis on suuuure ventikaga, mis läheb vajadusel käima (praktikas ca 300W tarbimise korral mida juhtub antud juhul üliharva).
Videokaart keerutab ventilaatoreid muidugi siis kui vaja, samas GTX960 on nii jahe poiss, et sellega pole ka muret.

Ilma ühtegi lisaventilaatorit kasti panemata oleks idledes/desktopil/netti brausides kasti sisetemperatuur ca 40C kanti, koormuse all CPU 70 kanti, GPU jahutuse kurvi saad ise teha endale sobiva Afterburneriga.

Ise tegin sarnase tee läbi ning nagu ütlesin - 65W CPU ning max 200W kanti GPU'ga kasti jahutamiseks ei pea üldse vaeva nägema õhu liigutamisega kui 40-70C kanti temperatuurid ei häiri. Vastutasuks on tavakasutuses hääletu kast - ning tõesti hääletu mitte "sisuliselt hääletu" kast 300RPM ventidega. Mängides GPU jahutus teeb mingil määral häält aga vähegi korralikud GTX960'd on väga hea, tõhusa ja vaikse jahutusega.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004




sõnum 27.12.2017 11:16:08 vasta tsitaadiga

Mul on sama kast. Kaks 140mm ees (äkki NF-A15 PWM? duno), üks 140mm taga. All üks 120mm, aga see vist lahti ühendatud või surnud, viimati igatahes ei liikunud. Kast ~vaikne ja midagi ei tossa, pöörded biosis fan xperti vms kaudu stock seadetes silent vist, ta ise otsustab. Vahepeal vist üldse seisavad.

Kõvakettad teevad kõige rohkem häält ja neid sihtotstarbeliselt kasutades seda kasti IMO päris vaikseks ei saa.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
valmarL
HV vaatleja
valmarL

liitunud: 13.05.2013




sõnum 27.12.2017 12:20:05 vasta tsitaadiga

Võimas, mitmeid asjalikke vastuseid. Kuid kui fannidega hetkel toimetada siis stockis tal on 3 fanni. Kaks ma tõstaks ette ja ühe ostaks juurde väljatõmbeks. teeks nii. loogiline ?:
Kuigi ma mõtlen nüüd et kui kate jääb ülevalt kinnine, siis kas sellel ülemisel lisafanil on üldse mingi mõte....

Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 27.12.2017 13:03:56 vasta tsitaadiga

Ütle palun, millised jupid sul täpsemalt tulevad ja siis saab edasi soovitada.
Kas prose on tehasejahutusega e väikse vurriga? Miilline jahutus videokaardil on?

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
valmarL
HV vaatleja
valmarL

liitunud: 13.05.2013




sõnum 27.12.2017 13:20:34 vasta tsitaadiga

Korpusel integreeritud 3x3pin 3 kiirusega ventilaatori kontroller ja 2tk valgeid Fractali GP-14 ventilaatoreid.

Need kaks mis stockis kaasas tõstaks ette õhku sisse tõmbama. Ja ühe nt : exhausti välja imema: https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Jahutid-Ventilaatorid/BitFenix-Spectre-White-140mm-BFF-SCF-14025WW-RP-32560

Paar pilti arvuti sisemusest, et aimu mis mul hetkel sees on.
https://www.upload.ee/image/7813527/IMG_0071.jpg
https://www.upload.ee/image/7813522/IMG_0072.jpg
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 27.12.2017 15:13:22 vasta tsitaadiga

Ma ei ole küll kindel kui võimas see prose ventilaator on aga ma ei näe põhjust panna taha väljatõmmet sellise jahutuse puhul.

Ma ise olen positive airflow eelistaja. Ehk siis vendid puhuvad sisse ja komponentide ventikad ja füüsika teevad ülejäänud töö väljatõmbe/puhke osas. Aitab ka tolmu eemal hoida paremini.
Siin on ilmselt enamus siiski neid, kes näevad tingimata vajadust väljatõmbe jaoks ning kogu süsteemi sisse/välja võimsuse tasakaalustamiseks.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
valmarL
HV vaatleja
valmarL

liitunud: 13.05.2013




sõnum 31.12.2017 11:25:45 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
Ma ei ole küll kindel kui võimas see prose ventilaator on aga ma ei näe põhjust panna taha väljatõmmet sellise jahutuse puhul.

Ma ise olen positive airflow eelistaja. Ehk siis vendid puhuvad sisse ja komponentide ventikad ja füüsika teevad ülejäänud töö väljatõmbe/puhke osas. Aitab ka tolmu eemal hoida paremini.
Siin on ilmselt enamus siiski neid, kes näevad tingimata vajadust väljatõmbe jaoks ning kogu süsteemi sisse/välja võimsuse tasakaalustamiseks.
Prose vendi võimekus : Ventilaatori kiirus: 900 – 2200 R.P.M. ± 10%

Arvab keegi veel et lisa väljatõmmet pole vaja ?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raixxx
HV kasutaja
raixxx

liitunud: 21.05.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2018 04:05:50 vasta tsitaadiga

Mul üks R5 kastis masin jookseb 24/7 juba peaaegu aasta, igasugu loomkatseid teinud ventidega.
Siiani mõistlikuim konf: 2x Noctua A14 pwm Eest sisse, 1x Fractal tagant välja (lõhkusin ühe noctua ära, poodi pole jõudnud).

pwm1=CPU, pwm2=case x3, pwm3=GPU
2700K on 4.5 peale kellatud, sellest ka pisut krõbedam temp. CPU ja case kiirused on idles nii madalad kui saab. Vähemaks võttes jääks seisma.
Ülemine lisavent suurt muutust ei tekita kui tower stiilis jahutust kasutada. Kui vente üle siis pigem külje pealt välja puhuma.

Minu 2 senti. Ei pretendeeri täielikule tõele.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2018 10:44:46 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Noctua A14 pwm

Komistasin otsa infole, kus Thermalrighti tooted teevad sama töö ära odavama raha eest:




edit: Lisasin mõned kopruse vendid HV-sse, ent kahjuks pakkumisi palju pole
https://www.hinnavaatlus.ee/search/?query=Thermalright+Case+Fan+TY

_________________


viimati muutis Anna tooli 26.01.2018 11:13:36, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 293
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2018 10:49:55 vasta tsitaadiga

kastis on üks selline vurr.

Spoiler Spoiler Spoiler


seda pole kuulda ka siis kui ära tolmab. igasugu kuue vurriga vesijahutus on BS.

mõnes rackikapis pole ka nii palju vurre kui ülemisel pildil. mis seal kastis olema hakkab? ilmamaa suurim bitkoin mainer? kasti, milles hakkab olema ca 8 vurri aga tööd teeb ATOMi jagu, pole mõtet ehitada vaid võtta vajadustele vastavalt.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2018 10:56:34 vasta tsitaadiga

tsitaat:

mõnes rackikapis pole ka nii palju vurre kui ülemisel pildil.

tsitaat:

Pilt võimalikest vendi paigutustest:

_________________
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 293
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maxxxim
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2018 11:14:27 vasta tsitaadiga

Minul pole küll Fractali korpus vaid Corsair Obsidian 550D. Konf on i7-6700K, 16GB RAM, 8GB MSI nVidia GTX 1080 Gaming X, 2tk SSD, 2tk HDD (7200rpm ja 5400rpm). CPU jahuti on Xigmatek HDT-S1283 millele paigaldatud 14cm Noctua u 650rpm, tagapaneelil on teine 14cm Noctua samuti 650rpm ja see on kõik. Temperatuurid on kontrolli all ja süsteem väga vaikne.
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raixxx
HV kasutaja
raixxx

liitunud: 21.05.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2018 12:14:54 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:
tsitaat:

Noctua A14 pwm

Komistasin otsa infole, kus Thermalrighti tooted teevad sama töö ära odavama raha eest:

Spoiler Spoiler Spoiler

edit: Lisasin mõned kopruse vendid HV-sse, ent kahjuks pakkumisi palju pole
https://www.hinnavaatlus.ee/search/?query=Thermalright+Case+Fan+TY


Nii on, CPU peal istub Thermalright Silver Arrow ty143 ventidega, noctuatega vahet ei tee.
Samas Fractali enda vent teeb 3-4 kuuga juba madalas otsas vaikset krõbinat.
3x vähekasutatud noctuad sain ärifoorumist, vist 5€ tk.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2018 13:18:47 vasta tsitaadiga

Taolises kastis on paras kui 2 venti eest sisse ja tagant 1 välja.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 11.10.2007




sõnum 07.01.2018 13:44:29 vasta tsitaadiga

Fractali vendid kipuvad krõbisema jah. Noctua, Thermalright, NoiseBlocker, Enermax on paremad vendid kui Fractali omad.
Kommentaarid: 864 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 652
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
valmarL
HV vaatleja
valmarL

liitunud: 13.05.2013




sõnum 13.01.2018 22:17:16 vasta tsitaadiga

sain ka lõpuks kasti kätte ja tõstsin vanalt kastilt uuele üle. Lahendasin nii, et ette lisasin ühe BitFenix Spectre vendi sissetõmbeks.

Ehk siis , kaks tõmbab sisse ja üks saadab tagant välja. Ma arvan, et hetkel ei tohiks rohkem vaja minna. Vaiksemaks läks küll ja palju meeldivam. Eks täiesti vaikseks ei saanud ja ega olnud ka eesmärk. Väike pilt SpeedFani seadetest. Kas on OK või saaksin veel vaiksemaks timmida ?




PS, kas läheb liiga palavaks ? tegin ühe väikse mängutiiru.

Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2018 23:24:36 vasta tsitaadiga

ei lähe.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
valmarL
HV vaatleja
valmarL

liitunud: 13.05.2013




sõnum 15.01.2018 00:12:53 vasta tsitaadiga

selline rumal ja ebakompentente küsimus, et mul on siis ees 2 venti sissetōmbeks. Kui muudan korpuse pealt vendi kiirust, siis muutub ainult korpuse vent, Alumine on pwm ja kas see peaks ka kiirusepoolest ühtlaselt muutuma ? või pwm reguleerib end ise vastavalt mis kraadi emaplaat nõuab ? olen ma väga velesti aru saanud ? icon_redface.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2018 17:38:27 vasta tsitaadiga

valmarL kirjutas:
selline rumal ja ebakompentente küsimus, et mul on siis ees 2 venti sissetōmbeks. Kui muudan korpuse pealt vendi kiirust, siis muutub ainult korpuse vent, Alumine on pwm ja kas see peaks ka kiirusepoolest ühtlaselt muutuma ? või pwm reguleerib end ise vastavalt mis kraadi emaplaat nõuab ? olen ma väga velesti aru saanud ? icon_redface.gif


Natuke segaselt väljendad end. Saan ma õigesti aru, et sul on kaks korpuseventi - 1 neist on PWM vent ja teine DC ehk siis 3-pin vent ja reguleerida ventide nö. kiirust saad siis korpusepealt kus mingi a'la HI/LOW lüliti? Enamikel tavalistel kastidel kus vendid saab panna mingi kontrolleri külge on tegu 3-pin DC ventidega ja kui sinna panna PWM vent (4-pin) siis see sellise ühenduse otsas ei toimi - st. et vent töötab aga ei saa regullida. PWM vent, et saaks reguleerida tuleb ühendada ikka 4-pin PWM pesa külge - näiteks emaplaadil ja siis BIOS'e sätetest panna paika kas mingi silent/normal/full või siis ise määratud režiimis.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
valmarL
HV vaatleja
valmarL

liitunud: 13.05.2013




sõnum 15.01.2018 19:55:04 vasta tsitaadiga

vabandused segase selgituse eest. Aga sain Sinu vastusest vajaliku info kätte. Tabasin loogikat. Tänud.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Uue kasti jahutusest
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.