Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Mozilla Firefox arutlus/probleemid. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 356, 357, 358 ... 418, 419, 420  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 06.12.2017 18:41:43 vasta tsitaadiga

ykshuntka,
tsitaat:

Siis on RIP Firefox, kuigi ID värk peab ühilduma FF mitte vastupidi.

doh.gif kui sa loeksid, mida sulle vastatakse siis saaksid aru, et seda ei saa juhtuda, kui Firefox seda lihtsalt ei soovi.

Aga noh savi, foorumis kiunuda on alati lihtsam ja omasem kui asi ette võtta ja ära teha thumbs_up.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ykshuntka
HV kasutaja
ykshuntka

liitunud: 15.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.12.2017 18:54:09 vasta tsitaadiga

Saan väga hästi aru.
Töötav lahendus on selles teemas ära mainitud.
Õpetus ID leheküljel käseb käsitsi eemaldada vale DLL ja käsitsi lisada õige DLL fail.
Miks seda viimane ID tarkvara automaatselt paigaldamisel teha ei suuda on müstika.
Viimane FF tuli november 14 välja, natuke vara loodan miskit?
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 06.12.2017 19:00:18 vasta tsitaadiga

Põhjus ongi lihtne, sest FF ei lase endale välist moodulit lisada.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 07.12.2017 10:11:52 vasta tsitaadiga

Jah Firefox tõmbas endale vee peale päris mitmest kohast korraga. Saab näha, kas Mozilla sellest lähemal ajal midagi õpib või põrutab samasse auku, kuhu IE pärast Firefoxi ilmumist kadus. Teistelt õppida pole ju mõtet, kõik lollused tuleb ise läbi teha.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2017 21:30:21 vasta tsitaadiga

Nokkisin täna üht masinat, kus 56 peal. Krdi veidrad tundusid nüüd need lainelised sakid.

Ma olen Firefox'i kasutanud suht algusest saati. Enne seda ka Netscape'i. Nende aastate jooksul kümneid lisasid katsetanud ja mingil ajaetapil kasutanud. Õnneks on hetkel plats suht puhas, kuna iga OS-i clean install aitab natuke optimeerida, et mida nüüd on eluliselt vajalik tagasi installida ja mida mitte...

Never say never muidugi, aga hetkeseisuga minust veel igapäevast Chrome'i kasutajat ei saa. Liiga palju guuglit pole ka hea.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2017 09:43:58 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... minu jaoks tappis FF ennast selle uuendusega ära icon_neutral.gif praktiliselt ükski vajalikest lisadest ei toimi ja suur osa neist jääbki ilmselt ajalukku, sest arendajad ei ole enam motiveeritud neid nullist uuesti üles ehitama, kahju. Vanale versioonile ei taha turvalisuse kaalutlusel vegeteerimija jääda, seega minu hinnangul on Chrome hetkel parem valik ...

Kui sulle Chrome sobib, siis järelikult sobivad sulle Chrome lisad kah. Need lisad on samas palju kergemini uuele FF-le porditavad kui varem kuna on samuti WebExtensions. Seega ma ei ütleks, et midagi eriti nullist peab tegema. Näiteks adblock, ublock ja noscript on juba uued versioonid väljastanud v57 jaoks. Ja ma ei mõista mis suurt tööd see ESR või Pale Mooni kasutamine nõuab?. Profiil üle tuua ja korras.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2017 16:36:30 vasta tsitaadiga

ESR peale minemisega pidavat probleeme olema kui oled juba versioonini 56 uuendanud. Kas Pale Moon või Waterfox ka jonnida võivad, seda ei tea
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 10.12.2017 11:34:42 vasta tsitaadiga

Kummaline anomaalia Swedbank'iga:
peale sisselogimist (siiamaani kõik ok) ükski link ei tööta; esimesele suvalisele klõpsates ilmub korraks ainult aktiivsuse indikaator (see ringike), järgmisi linke logistades ei juhtu absoluutselt mitte midagi. Link (nendest läbiklõbistatutest esimene) avaneb ainult siis, kui F5 pressida. Jama hakkas pärast viimase ESR versiooni (52.5.2, 64-bit) peale uuendamist. Panin prooviks eelmise versiooni (52.5.0) tagasi aga sellest polnud abi. Pank ei saa ka piixus olla, sest IE'ga kõik OK ja töötab.

Midagi on nüüd koosluses Swedbank - FF piixus aga mis? Ideid?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.12.2017 11:37:13 vasta tsitaadiga

Zuumbox, kas KÕIK add-onid oled disablenud? Eriti just need, mis reklaamide blokeerimise, privaatsuse tagamise jms tegelevad?
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 10.12.2017 12:28:28 vasta tsitaadiga

Ei, ei tulnud selle peale, et selliseid asju süüdistama hakata (kasutusel Adblock Plus ja Ghostery) aga proovin kohe järgi.

Lisa:
Tuli välja, et Ghostery oligi süüdlane eusa_wall.gif
Huvitav, kas siis ilmselt mõni Ghostery uuendus keeras asja pekki (siiamaani töötas asi ju laitmatult)?
Igaljuhul, tänud vihjamast icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.12.2017 17:30:56 vasta tsitaadiga

Ma alles eile käisin värske Ghostery'ga käevangus Swedpangas ja midagi halba ei juhtunud seal. See peab mingi ESR reliisi omapära olema.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.12.2017 17:38:07 vasta tsitaadiga

Ei ole ESR omapära, mul versiooniga 56 on sama häda. Pole veel viitsinud süübida vaid käin swedis chromega.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.12.2017 19:07:47 vasta tsitaadiga

Oli ka vanemaga. 52 vist oli vanematekodus W7 Delli läpaka peal. Lisadeks ainult uBlock Orign ja EID. Uuendamine nii OS-il, brauseril kui lisadel keelatud ja täiesti lambist hakkas. Ema kurtis, et Swed enam ei toimi. Nokkisin üle Teamvieweri ja tõesti - toimib kuni sisselogimiseni. Proovisin kaugelt oma konto ja Smart-ID-ga. Pärast sisselogimist ükski link ei reageeri. Välja ka logida ei lase. Brauser kinni-lahti ja jälle toimib kuni sisselogimiseni. Sel ajal oli 56 juba väljas, lasin kõik - FF koos profiiliga ja EID - maha, puhas 56 selga, uBlock peale - ei toimi. uBlock maha, toimib. ABP peale - toimib. Kusjuures ei toiminud ka siis, kui Swedbank uBlock'i whitelistis oli. Disable või uninstall aitas.

Oma W7 arvutites läksin vist ka enamvähem FF 52 > 56 > 57 rada pidi ja uBlock pidevalt peal olnud, Swed toimib probleemideta. ESR-i hetkel neis ei kasuta. Nii et tundub paras anomaalia, võibolla sõltub isegi rauast.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 11.12.2017 20:05:15 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Ei ole ESR omapära, ...

Sama siin. Sai proovitud ESR ja tavalist. Juratud Adblock ja uBlockiga. Ja Ghosteryga. Ikka kinni. Ainult Page reload aitas lingile mida viimati vajutatud. Millalgi see jura Swediga hakkas ja millest ei tea.
Firefox 57 kaotas selle probleemi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 11.12.2017 20:10:25 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Miks ESR ei sobi? Legacy addonide tugi on 2018 juunini olemas.
krt panin kohe alguses ESR'i peale ja kõik legacy extensionid lukus ja ükski ei toimi. mingi viide oli about:configi, kust tegin ka liigutuse, kuid sittagi ei muutunud

loobusin ja panin 56 tagasi peale, kuid mingi kala on endiselt
aga vähemalt extensionid toimivad


ja bladerunner siin ajas midagi extensionitest, mis vaid mugavuseks - siis mugavus brauseri puhul põhjuseks ongi
kui brauser ise kiire, kuid funktsioonide täitmiseks peab aega ja vaeva nägema, siis päeva lõpuks ei olegi nii kiire

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2017 13:32:56 vasta tsitaadiga

seeru kirjutas:
napoleon kirjutas:
Ei ole ESR omapära, ...

Sama siin. Sai proovitud ESR ja tavalist. Juratud Adblock ja uBlockiga. Ja Ghosteryga. Ikka kinni. Ainult Page reload aitas lingile mida viimati vajutatud. Millalgi see jura Swediga hakkas ja millest ei tea.
Firefox 57 kaotas selle probleemi.


FF 56.0.2, W7 ja pole kunagi mingit probleemi olnud. Swed on 'kodupank' ja oleks ammu märganud kui mingi kala oleks.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
argo1
HV kasutaja
argo1

liitunud: 22.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2017 14:13:57 vasta tsitaadiga

Millegi pärast uus FF hangub vahel ja jääbki mõtlema, nagu nett kaoks tagant. Teed FF restardi ja asi jälle jookseb.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 12.12.2017 17:02:28 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
seeru kirjutas:
napoleon kirjutas:
Ei ole ESR omapära, ...

Sama siin. Sai proovitud ESR ja tavalist. Juratud Adblock ja uBlockiga. Ja Ghosteryga. Ikka kinni. Ainult Page reload aitas lingile mida viimati vajutatud. Millalgi see jura Swediga hakkas ja millest ei tea.
Firefox 57 kaotas selle probleemi.


FF 56.0.2, W7 ja pole kunagi mingit probleemi olnud. Swed on 'kodupank' ja oleks ammu märganud kui mingi kala oleks.

Ei oska kommenteerida. Ise sai proovitud XP, Win 7 64 bit ja Win 10 64 bit. Erinevad masinad ja kõigil tekkis mingil hetkel probleem Swedbanki lehega.
Minu arust hakkas jama juba varem kui 56.ver.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 12.12.2017 20:20:33 vasta tsitaadiga

seeru kirjutas:
netcat kirjutas:
seeru kirjutas:
napoleon kirjutas:
Ei ole ESR omapära, ...

Sama siin. Sai proovitud ESR ja tavalist. Juratud Adblock ja uBlockiga. Ja Ghosteryga. Ikka kinni. Ainult Page reload aitas lingile mida viimati vajutatud. Millalgi see jura Swediga hakkas ja millest ei tea.
Firefox 57 kaotas selle probleemi.


FF 56.0.2, W7 ja pole kunagi mingit probleemi olnud. Swed on 'kodupank' ja oleks ammu märganud kui mingi kala oleks.

Ei oska kommenteerida. Ise sai proovitud XP, Win 7 64 bit ja Win 10 64 bit. Erinevad masinad ja kõigil tekkis mingil hetkel probleem Swedbanki lehega.
Minu arust hakkas jama juba varem kui 56.ver.

Huvitav jah. Minul pole kunagi varem Swed'iga sellist jama olnud; see oli esimene kord. Swed samuti kodupank ja alati kasutanud samu lisasid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2017 18:44:08 vasta tsitaadiga

Kõigile kes ei ole mõnda aega viitsinud süveneda, mis on FF uuendamisega Optionite alla uut siginenud, ja eeldasid et sinna kasutajat eelnevalt teavitamata midagi radikaalselt uut ei teki, soovitan üle vaadata eriti Privacy&Security osa. Mõned uued vaikeseaded üllatasid mind üsna ebameeldivalt. Minu käest ei olnud küll keegi küsinud kas ma tahan FF-l lasta mingisuguseid "Uuringuid" endale salaja installida ja jooksutada või mitte
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2017 18:53:38 vasta tsitaadiga

netcat, Jep ja sellega seoses oli juba skandaal, et installiti lisa Mr.Robot telesarja promomiseks. Mõte oli hea, aga selliseid asju ei tohi kasutaja seljataga toimetada: https://www.ghacks.net/2017/12/16/firefox-looking-glass-extension-what-it-is/
Õnneks ise v56 peal lisade tõttu ja kõik uuendused kinni keeratud. Käsitsi saan uuendada kui vaja aga automaatselt ei tee midagi.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2017 19:20:06 vasta tsitaadiga

Jajah, "õnneks". Seda ma just räägingi. Olen ka v56 peal aga juba siin olid Optionite all by default enabled sellised asjad, mida mina kunagi varem näinud ega käsitsi sisse lülitanud ei ole

"Allow Firefox to automatically send technical and interaction data to Mozilla"
"Allow Firefox to install and run studies"

Viimane optsioon siis oli muide selle looking glassi inimestele installinudki.

Ma ei tea mitmenda versiooniga nad sinna tekkisid, aga et nad selja taga sisse ka lülitati vaikimisi, selle peale olen üsna tige praegu.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2017 20:52:20 vasta tsitaadiga

Asi, mille pärast ma kunagi millelgi automaatselt uueneda ei lase. FF installides valin alati "custom" ja korjan selle "maintenance service'i" installimise linnukese ära. Pärast käin loomulikult seaded ka kriitilise pilguga üle. "Data collection & use" linnukesed maha jne. Kuigi see konkreetne asi on minu teada juba kaua-kaua vaikimisi "checked" olnud. "Crash report'e" ma ka saata ei lase, kuigi see võiks ju justkui aidata neil asja paremaks teha. Ma paraku ei tea, mida need täpselt sisaldavad. See ei tähenda loomulikult, nagu ma usuks, et ma sellega end absoluutselt anonüümseks ja kaitstuks oleksin muutnud. Aga vähemalt nähtavalt pakutava andmete kogumise peale ma saan "ei" öelda.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonuj
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2006




sõnum 18.12.2017 22:13:18 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Asi, mille pärast ma kunagi millelgi automaatselt uueneda ei lase. FF installides valin alati "custom" ja korjan selle "maintenance service'i" installimise linnukese ära. Pärast käin loomulikult seaded ka kriitilise pilguga üle. "Data collection & use" linnukesed maha jne. Kuigi see konkreetne asi on minu teada juba kaua-kaua vaikimisi "checked" olnud. "Crash report'e" ma ka saata ei lase, kuigi see võiks ju justkui aidata neil asja paremaks teha. Ma paraku ei tea, mida need täpselt sisaldavad. See ei tähenda loomulikult, nagu ma usuks, et ma sellega end absoluutselt anonüümseks ja kaitstuks oleksin muutnud. Aga vähemalt nähtavalt pakutava andmete kogumise peale ma saan "ei" öelda.


Ma ka alati naise arvutis võtan kõik maha aga kui mõne aja pärast vaatan, on jälle tagasi. Ilmselt käib mingil ajal mingi küsimus millega paneb tagasi, ise ta seadistuse all kindlasti ei lähe. Omal on ka paar korda olnud aga aru ei saa millal need tagasi ilmuvad.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 19.12.2017 10:45:06 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Jajah, "õnneks". Seda ma just räägingi. Olen ka v56 peal aga juba siin olid Optionite all by default enabled sellised asjad, mida mina kunagi varem näinud ega käsitsi sisse lülitanud ei ole

"Allow Firefox to automatically send technical and interaction data to Mozilla"
"Allow Firefox to install and run studies"

Viimane optsioon siis oli muide selle looking glassi inimestele installinudki.

Ma ei tea mitmenda versiooniga nad sinna tekkisid, aga et nad selja taga sisse ka lülitati vaikimisi, selle peale olen üsna tige praegu.

Minu meelest tulid need asjad päris mitmeid aastaid tagasi ja välja lülitatud sai nad ka juba siis. Ainult et need asusid natuke eraldi muudest seadetest ja olid ehk suts teise sõnastusega, nüüd lihtsalt on samal lehel kus ajalugu, küpsised ja kõik muu mudru. Kes pole seadistust aastaid läbi vaadanud, siis nüüd brauseri ajalooga samale lehele liikunud seaded võivad ehk tõesti üllatus olla.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Mozilla Firefox arutlus/probleemid. mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 356, 357, 358 ... 418, 419, 420  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.