Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 184, 185, 186  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
1234567
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2003




sõnum 28.11.2017 10:10:59 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Jäi praeguse hetkega selline süsteem silma, kellelgi kogemust ?
https://www.tado.com/ee/products/smart-radiator-valve

Tadoga väga hea kogemus - julgen soovitada. Töötab iseseisvalt, vajab minimaalselt seadistamist ja ka nende mobiilirakendus on väga hea.

Ise optimeerisin kulusid ja ostsin nende Internet Bridge'i kasutatuna eBayst 10€ eest. Termostaadid tellisin uued. eBays müüakse kasutatuna üldiselt küll eelmise generatsiooni sildasid, aga neil on praegusega võrreldes puudu ainult Apple HomeKit tugi. Kasutatud Bridge tuleb ka nende supporti abiga resetida, aga see pole keeruline.

Pööra tähelepanu ventiili sobivusele ja et vajalik üleminek on kuskilt poest ka mõistlikult leitav. Nende radiaatoritermostaat sobib M30X1,5 ventiilidele. Mõned üleminekud on ka komplektis kaasas, aga mulle ükski ei sobinud. Danfossi üleminekud tundusid meie turu ventiilidele sobivamad, aga sellega reaalne kogemus puudub.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 29.11.2017 11:23:17 vasta tsitaadiga

JazZ kirjutas:
Ma ei leia sealt geeniuse uudisloost ka kuskilt allikat, seega mulle paistab see lihtsalt kirjutaja arvamusena. Seega mina endiselt ei suuda uskuda et Google'il on huvi assistendile Eesti keelt õpetada, lihtsalt ei tundu hetkel reaalne.


Täna saabus mulle pakkumine uue portsu tekstide sisse lugemiseks. See kord enam mitte kõnetuvastuse tarbeks vaid tundub et intent trainingu jaoks.

tsitaat:
Don't just read the prompt that appears on your screen* but make up a command based on it and speak it out aloud in Estonian. Try to be creative! Remember to start approx. 64 sentences with “Indigo” and 575 sentences with “OK Google”. The trigger texts "OK Google" and "Indigo" need to be spoken in English as highlighted in the Instructions page.


Tundub et ikka ei olnud hoax ja artikli autor puusse ei pannud. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 29.11.2017 12:08:06 vasta tsitaadiga

Tänud, hetke seisuga tundub Tado disain parem olevat minu silmale. Tellib mingi aeg kiti ja proovib ära siis.
Ma saan aru, et see Bridge jookseb 868 MHz peal, peaks levima küll ilusti ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 29.11.2017 13:35:14 vasta tsitaadiga

868 peaks levima üsna kenasti, sõltub kui suured pinnad ja mis nende vahele jääb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reimsss
HV vaatleja
reimsss

liitunud: 28.03.2006




sõnum 29.11.2017 15:24:42 vasta tsitaadiga

1234567 kirjutas:
RassK kirjutas:
Jäi praeguse hetkega selline süsteem silma, kellelgi kogemust ?
https://www.tado.com/ee/products/smart-radiator-valve

Tadoga väga hea kogemus - julgen soovitada. Töötab iseseisvalt, vajab minimaalselt seadistamist ja ka nende mobiilirakendus on väga hea.

Ise optimeerisin kulusid ja ostsin nende Internet Bridge'i kasutatuna eBayst 10€ eest. Termostaadid tellisin uued. eBays müüakse kasutatuna üldiselt küll eelmise generatsiooni sildasid, aga neil on praegusega võrreldes puudu ainult Apple HomeKit tugi. Kasutatud Bridge tuleb ka nende supporti abiga resetida, aga see pole keeruline.

Pööra tähelepanu ventiili sobivusele ja et vajalik üleminek on kuskilt poest ka mõistlikult leitav. Nende radiaatoritermostaat sobib M30X1,5 ventiilidele. Mõned üleminekud on ka komplektis kaasas, aga mulle ükski ei sobinud. Danfossi üleminekud tundusid meie turu ventiilidele sobivamad, aga sellega reaalne kogemus puudub.


Mul ka Tado süsteem kasutuses, termostaadid tulid amazon.co.uk-st ja gateway ebay.co.uk-st. Radikate otsa muidugi ei sobinud, aga käisin FEBis kurtmas ja sai olemasolevad Danfossi ventiilid vahetada M30x1,5 ventiilide vastu. Äpp on tõesti vinge, kellaajaline juhtimine, kodus kohaloleku kontroll, kütmise ajaloo graafikud ja värgid! Samsungi Smartthingsiga toimiv device handler ka olemas. Mis negatiivne, asi suht õrn plastik tundub, temperatuuri kruttimise nupp võiks tihkem olla ja vähem loksuda... aga palju seda ikka näpib, eks? icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.11.2017 19:51:21 vasta tsitaadiga

Kas selle Tado termostaadi puhul saab nii ka sättida, et käsitsi ei saaks temperatuuri muuta nuppu keerates? Või piirata muutmise vahemikku näiteks 19-22C. Kaua patareid/akud kestavad?
_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
reimsss
HV vaatleja
reimsss

liitunud: 28.03.2006




sõnum 29.11.2017 21:15:13 vasta tsitaadiga

Seal selline hea loogika, et kui keerad nupust teise kraadi ette, siis asi läheb niiöelda "manuaal" reziimi. Aga äppist saab anda aja, peale mida automaadile tagasi läheb. Mul pandud päev läbi kütte setpoint +22*C ja kui väikesed näpud radika otsast ära krutivad, siis 15 min pärast viskab +22*C uuesti ette. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1234567
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2003




sõnum 30.11.2017 13:52:01 vasta tsitaadiga

reimsss kirjutas:
Radikate otsa muidugi ei sobinud, aga käisin FEBis kurtmas ja sai olemasolevad Danfossi ventiilid vahetada M30x1,5 ventiilide vastu.

Ma isegi ei kujutanud ette kuidas kortermajas ventiile vahetada ja otsustasin teise põneva lahenduse kasuks - tellisin sobivad üleminekud mingist Poola online poest Google Translate abiga icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 30.11.2017 14:57:42 vasta tsitaadiga

Tado termostaadiga üks vahva seik eile. Naisterahvas astus meie Nutikodu Keskuse uksest sisse ja küsis kas meil RTD adapterile asendust on pakkuda.. Ma lasin peast erinevad adapterid läbi mis selle sõnaga suutsin seostada ning ei tulnud kohe selle peale, et danfossi adapterist jutt. Võttis RTD paki käekotist välja ja näitas et sellist vaja. Nimelt oli saanud need Tado termostaadid kingituseks ja mõtles et ah mis ta nendega ikka jändab. Lõpuks otsustas ikka külge kruvida ja ka nutika küttejuhtimise võlusid proovida. Hetkel oli juba kaks nädalat õiget adapterit otsinud taga, 3-4 erinevat juba ostnud ning ükski ei sobi. Andsin talle ühe väikse danfossi vaheadapteri mis living connecti termostaadil pakis kaasas ja lubas proovida.
Kas sellel tadol siis ei ole midagi pakis kaasas? Minuarust kõigil neil on mingid enamlevinud jupid kaasas tavaliselt ikka (danfoss, fibaro jms).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1234567
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2003




sõnum 30.11.2017 16:36:38 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
Tado termostaadiga üks vahva seik eile. Naisterahvas astus meie Nutikodu Keskuse uksest sisse ja küsis kas meil RTD adapterile asendust on pakkuda.. Ma lasin peast erinevad adapterid läbi mis selle sõnaga suutsin seostada ning ei tulnud kohe selle peale, et danfossi adapterist jutt. Võttis RTD paki käekotist välja ja näitas et sellist vaja. Nimelt oli saanud need Tado termostaadid kingituseks ja mõtles et ah mis ta nendega ikka jändab. Lõpuks otsustas ikka külge kruvida ja ka nutika küttejuhtimise võlusid proovida. Hetkel oli juba kaks nädalat õiget adapterit otsinud taga, 3-4 erinevat juba ostnud ning ükski ei sobi. Andsin talle ühe väikse danfossi vaheadapteri mis living connecti termostaadil pakis kaasas ja lubas proovida.
Kas sellel tadol siis ei ole midagi pakis kaasas? Minuarust kõigil neil on mingid enamlevinud jupid kaasas tavaliselt ikka (danfoss, fibaro jms).

Praegune tooteinfo väidab, et on kaasas 6 adapterit. Mõni aeg tagasi Amazonist ostetud komplektis olid mul mingil põhjusel 3 adapterit ja ükski neist mu Danfoss RTD ventiilidele ei sobinud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.12.2017 13:35:08 vasta tsitaadiga

Tulles tagasi radiaatori termostaatide juurde, siis mis hetkel neist kõige asjalikum valik on - Tado, Netatmo või Fibaro? Tadol mainiti odavat plastikut, kuidas Fibaro kvaliteet on? Tado 70EUR, Fibaro 80EUR.

Tado on 2xAA patareiga ja Fibarol integreeritud aku - kumba eelistada?

Tadol on horisontaalne ja vertikaalne variant, aga ei selgu milles erinevus. Mul on termostaadid mõlemat pidi, aga ei saagi aru miks ei tohiks lihtsalt sama termostaati teise asendisse paigutada.

Ja kui on hetkel selline lahendus tavalise Oventrop termostaadiga, kas siis on vaja mingit ülemienkut?

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 06.12.2017 20:02:45 vasta tsitaadiga

Ma usun, et sul käib see termostaat ikka metallmutrist ka lahti nii, et saad plastiku kätte. Tado ja Fibaro põhierinevus on see, et üks on nutikas termostaat, teine on osa nutikodu lahendusest (hetkel Z-Wave mudel). See tähendab, et Fibaro jaoks on vajalik ka Z-Wave suhtlusega tegelev keskus. Usun, et varsti tuleb välja ka Homekit-i toega termostaat, aga see siis nõuaks iPad-i või apple TV-d. Tado on rohkem selline üks asi kindlaks tegevuseks.

Kui sul idee et samm-sammult võiks lisaks küttejuhtimisele ka muid nutikodu võlusid kasutada, siis soovitan Z-Wave-i. Kui tahad ainult kütet juhtida radikal ning muu ei ole teema, siis mõistlik Tado või Netatmo võtta.

Tallinnas saad Suur-ameerika 12 tulla ka ise kohale ja soovi korral nõu pidada mis on sinu jaoks parim lahendus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.12.2017 23:13:58 vasta tsitaadiga

Eeldasin, et Tado ja Netatmo on ka nutilahendusega icon_redface.gif Vaja on just z-wave lahendust, mis töötaks SmartThingsi ja Netatmo Weather Stationiga.

Keegi Fibaro termostaate kasutab ja oskab kvaliteeti ja akusid kommenteerida?

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 07.12.2017 09:40:29 vasta tsitaadiga

Kui Z-Wave termostaati, siis ma ise valiks Danfossi ja Fibaro vahel.

Fibaro termostaat on Z-Wave plus ning napilt üle kuu aja müügis olnud ja vaevalt keegi väga akudest oskab rääkida. Fibaro enda sõnul peaks aku pidama umbes aasta sõltuvalt kui palju/tihti reguleerida tuleb.

Danfossi termostaadid on vanemad ning kasutavad Z-Wave 300 seeriat. Ma ise olin nendega natuke kimpus patarei eluea pärast. Lubavad 2aastat, reaalsuses pidin vahepeal vahetama 2x aastas.

Nende kahe termostaadi põhierinevus seisneb selles, et Fibarole saab lisada välise temperatuurianduri, mille alusel ta mõõdab toa temperatuuri ning otsustab kas vaja kütta või mitte. Danfoss mõõdab ainult lokaalselt enda ümbrusest ja algoritmide järgi üritab arvata kas tuba on piisavalt soe või mitte.
Veel mõned nüansid mis välja tooks:

Mõlemal on avatud akna funktsioon, regulaarne "harjutamine" ehk siis liigutavad ventiili, et see kinni ei jääks ühte asendisse. Lapselukku minuarust Danfossil ei ole - fibarol saab luku peale panna (ei tea kas samsungi smartthings ka seda toetab, ise olen Fibaro keskusega testinud).

Danfoss: peal nupud ja saad valida kraadid numbrite järgi - nupud veidi ebamugavad kasutada ja ekraani vaatamine võib olla komplitseeritud kui termostaat asub seina lähedal või madalal.
Fibaro: üldse mingit näitu peal ei ole, kuvab eesmärki temperatuuri väärtust värvilise LED-iga näidates. Ala roheline on 21C, sinine 18C ja punane 28C. (sammud on täpsemad ikka, aga umbes nii ta on). Kui tahad teada mis hetkel eesmärk on pandud, siis piisab kui puudutad õrnalt termostaati.

Danfossi plussid: On natuke vaiksema mootoriga ja hind soodsam.
Fibaro plussid: Z-Wave Plusi tõttu parem levi, eraldi temperatuuriandur ja mugavam kasutada.

Leidsin pildi ka sellest fibaro värvideloogikast:

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 26.07.2003




sõnum 07.12.2017 09:58:24 vasta tsitaadiga

Mul on Danfossid juba paar aastat olnud. Patarreid päris 2 korda aastas vahetama ei pea. 10-14 kuud on ikka vastu pidanud.
Aga tahaksin Fibaro omasid ära proovida kui keegi Danfossid ära tahab osta. icon_razz.gif 4tk neid kokku.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 07.12.2017 10:03:58 vasta tsitaadiga

Eks patarei eluiga sõltub kahest asjast kõige rohkem Z-Wave termostaadil: a) kui tihti eesmärki muudad suuremas ulatuses. Näiteks 3c langetad päeval ja õhtul tõstad tagasi, siis teeb termostaat rohkem "pingutusi" et temperatuure hoida ühtlasena. b) Kui kergesti liigub ventiil radiaatoril.

Kolleegil oli juhus kus danfossi patareisid vahetas iga 3-4 nädala tagant. Lõpuks vahetas radikatel ventiilid ära ning võrdles. Vana ventiili sõrmega ei suutnud sisse pressida, uus käis aga kergesti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 26.07.2003




sõnum 07.12.2017 10:16:14 vasta tsitaadiga

Mul ikka päeva jooksul vahetab. Kui kodus pole, siis laseb 18 peale, öösel ja hommikul on veidi üle selle, õhtul on isegi kuni 23.
Fibarol on see starter pack koos temperatuurianduriga ja ka pea eraldi? Saab ka eraldi anduri juurde osta või peab komplektina ostma?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 07.12.2017 10:57:28 vasta tsitaadiga

Mõlematpidi saab osta neid, komplekt koos anduriga või eraldi termostaat või eraldi andur. Ühe anduriga saab siduda kuni 3 termostaati.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 07.12.2017 11:08:27 vasta tsitaadiga

Ma saan aru, et kas ta on z-wave või muu on suht savi, et kui ta räägib mingit universaalset "keelt" nt IFTTT integreeri seade kuhu tahes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 07.12.2017 11:12:09 vasta tsitaadiga

No IFTTT on ainult erinevaid seadmeid liitev käsustik.
Selleks, et Z-wave IF ja ThenX10, peab olemas olema mingi keskne süsteem, mis mõistab nii seda Z-wave, x10, RF433, Bluetooth LE jne. seadmetega suhelda. Alles siis tuleb sinna seadmete vahele IFTTT

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 07.12.2017 11:19:44 vasta tsitaadiga

jägaja, jep selles osas ma saan aru jah. Ehk siis ainukene eelis on välja valida 1 platform, sest muidu topi neid vastuvõtjaid terve hunnik. Mõistlikumad ju kõik 800-900Mhz vahel ja vajavad eriseadet ehk siis z-wave või mis iganes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 07.12.2017 11:47:06 vasta tsitaadiga

IFTTT jaoks tuleb välja ka nö karbist välja asju, ise ei ole küll testinud, aga fibaro uus nutipistik pidi olema juba otse wifi toega ja ei vaja eraldi mingit gatewayd (ütleme, et wifi ruuter ei ole gateway).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 07.12.2017 12:35:34 vasta tsitaadiga

Noh, wifi'ga on see teema, et väga kehval juhul saad lausa 2 gateway'd osta. Ruuter ühes korteri otsas ja repeater teises.
praegu olen tellinud 2 Themo smart põrandakütte kontrollerit, need jooksevad küll Wifi peal aga see risk sai teadlikult võetud kuna gateway suht lähedal. Eks kui dets lõpus kätte saab, saab näha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1234567
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2003




sõnum 07.12.2017 14:55:53 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
Eeldasin, et Tado ja Netatmo on ka nutilahendusega icon_redface.gif Vaja on just z-wave lahendust, mis töötaks SmartThingsi ja Netatmo Weather Stationiga.

Tado connectib väga hästi Smartthings'ga. Ehk et Tado on juba eraldi iseseisvalt väga hästi toimiv nutisüsteem, aga seda saab ka läbi ST kontrollida ja ka ST saab Tadost sisendit lugeda.

Ei oska öelda, mis sulle oluline on integratsiooni mõttes, aga mul isiklikult pole ST-ga ühendust vaja olnud, kuigi nad on omavahel ühendatud. Tado jälgib oma mobiilirakenduse kaudu kodusolekut ning ka ilma. Reaalselt olen ST integratsiooni kasutanud ainult selleks, et ühisele dashboardile kõik nutikodu asjad koondada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 08.12.2017 16:05:46 vasta tsitaadiga

Paistab, et Z-Wave maailm saab uue käigu lähiajal: https://www.cepro.com/article/top_10_reasons_sigma_acquisition_by_silicon_labs_is_awesome_for_z_wave
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 184, 185, 186  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.