Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  "Vaid üks tuba alles!" ehk kuidas hotelliportaalid meiega manipuleerivad märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 31.10.2017 09:07:01 "Vaid üks tuba alles!" ehk kuidas hotelliportaalid meiega manipuleerivad vasta tsitaadiga


Kõik tuntud rahvusvahelised majutuse broneerimise portaalid manipuleerivad kasutajatega suuremal või vähemal määral, kasutades võtteid, mis panevad kiiremas korras omale tuba kinni panema, jättes mulje, et kohe on see kõik läinud, kui kärmelt ei reageeri.

Kuigi defitsiidile rõhuvad kõik nimetatud portaalid, et panna kasutaja kiiremini soovitud broneeringut tegema, kasutab populaarseim neist, booking.com kaheldavaid võtteid kõige enam. Rahvusvahelised tarbijakaitseorganisatsioonid ja ajakirjandus on hakanud viimasel ajal sellele tähelepanu pöörama.

Loe edasi: http://www.err.ee/639496/vaid-uks-tuba-alles-ehk-kuidas-hotelliportaalid-meiega-manipuleerivad

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Arn
HV vaatleja
Arn

liitunud: 27.03.2012




sõnum 31.10.2017 09:18:17 vasta tsitaadiga

Olen seda päris ammu märganud
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012




sõnum 31.10.2017 09:36:26 vasta tsitaadiga

ise hiljuti lätis ja leedus käies kasutasin kah seda booking äppi. Paljud kohad olid jah, et viimane tuba jne aga sowhat, koha valisime ikkagi hinna ja piltide järgi. Leedus palangas sõitsime aadressi peale kohale ja küsisime kohapeal tuba. Kuigi seal võid vist ükskõik millise maja uksele koputada ja toa rentida.
_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 31.10.2017 10:00:52 vasta tsitaadiga

Ma usun, et näiteks Amazonis paljud Marketplace'i müüjad kasutavad sama võtet - peaaegu alati on tooteid väga vähe järel või on lausa üksikeksemplar, "uunikum". Lihtsalt tundub väga ebatõenäoline, et peaaegu kõike nii vähe laos on ja peale sinu mitte keegi (üle terve Euroopa) ei osta neid, sest tunde hiljem on pilt sama. icon_lol.gif
Ja tee siis vahet, mida päriselt vähe on ja lõppemas ja mida sulle tahetakse näidata, et nagu oleks vähe. Amazon ise selliseid trikke ei tee, aga Marketplace'is tundub olevat suhteliselt levinud.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wa666ou
HV veteran

liitunud: 23.05.2003




sõnum 31.10.2017 10:10:23 vasta tsitaadiga

Sai väljaspool hooaega käidud Itaalias ja kahes hotellis olime vaid ainsad külalised. Booking.com karjus paaniliselt, et viimane tuba jäänud...
Kommentaarid: 101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2017 10:58:57 vasta tsitaadiga

Selles pole mitte midagi uut - vana tehnoloogia juba - nimetusega Advanced bit manipulation
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
maddog
HV kasutaja

liitunud: 23.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2017 11:26:00 vasta tsitaadiga

Eestis e-poed ka. Oli kirjas ühel tootel, et ainult 1 veel laos, ostsin ära. Päev ja ka 2 hiljem oli ikka ainult 1 veel laos alles icon_lol.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 31.10.2017 11:47:25 vasta tsitaadiga

Aga samas kehtib ka "unustatud ostukorvi" trikk. Bookingus sisselogituna teed oma valiku ära kuni maksmiseni ja siis unustad paariks päevaks - varsti on mailboxis iga päev kiri kus pakutakse % soodsamalt või paremat tuba sama raha eest jne...
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004




sõnum 31.10.2017 11:59:10 vasta tsitaadiga

Booking saadab linnukese korral igal juhul kord päevas spämmi, sest kui oled kord pileti ostnud, tahad nende arvates iga päev uues sihtkohas käia. Lihtsam ja postkastile kergem sealt hotellide nimekiri ja hinnad uurida ja siis hotelli kodukalt või telefoni teel kinni panna. Võib odavamalt kah saada.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 31.10.2017 12:17:02 vasta tsitaadiga

Mulle booking pakkus jah samasse sihtkohta ka juba hotelle kui ma polnud kohal olnud, kohal olles ja päev peale checkouti juba kutsus tagasi sinna icon_biggrin.gif

Nüüd võtsin hotelliveebist 4 tuba nädalavahetuseks Pärnusse... sealt pole veel erilist spämmi tulnud

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005




sõnum 31.10.2017 12:21:52 vasta tsitaadiga

Mul on paar korda olnud just vastupidist kogemust: otse hotellist hind on kallim, kui booking.com lehelt.

Korra oli nii: olen hotelli fuajees kohal, küsin hinda. Ei, hind on selline. Broneerisin siis läpakas booking.com lehel selle sama hotelli tunduvalt parema hinnaga (kusjuures kasutasin hotelli enda tasuta WIFI-t!).

Hotellitöötajad olid pahased küll, aga midagi pold neil enam teha icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 31.10.2017 13:27:16 vasta tsitaadiga

Ma võtsin Bookingust kunagi Pärnusse pisikesse kohta majutuse. Kohapeal öeldi, et nii odavalt ei saa küll keegi tuba. Booking maksis tol korral minu eest peale.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001



Online

sõnum 01.11.2017 10:13:14 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Ma võtsin Bookingust kunagi Pärnusse pisikesse kohta majutuse. Kohapeal öeldi, et nii odavalt ei saa küll keegi tuba. Booking maksis tol korral minu eest peale.

Ise tihti bookingut kasutanud, kohapeal reeglina kallim. Saaremaal oli muidugi erand st. sain sama hinnaga, aga päev hiljem läbi bookingu 10.- soodsamalt.
Üldiselt booking aitab kokku hoida tuntavalt.
Tööasjus teen tavaliselt bronni 7-9 ajal õhtul.

Samas vaheaja hinnad olid küll debiilsed... pooldan siseturismi, aga see oli mõnes kohas arutu röövimine.
Ehk siis oli küll see nali, et viimane tuba, mis muidu 35.- oli 55.- (hoopis SPA'st sain parema hinna 47.-)
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.11.2017 10:45:53 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Mul on paar korda olnud just vastupidist kogemust: otse hotellist hind on kallim, kui booking.com lehelt.

Korra oli nii: olen hotelli fuajees kohal, küsin hinda. Ei, hind on selline. Broneerisin siis läpakas booking.com lehel selle sama hotelli tunduvalt parema hinnaga (kusjuures kasutasin hotelli enda tasuta WIFI-t!).

Hotellitöötajad olid pahased küll, aga midagi pold neil enam teha icon_biggrin.gif


Mul sarnane lugu Viljandi kandis.
Bookingu hind oli parem kui hotelli kodukal.
Helistasin hotelli ja küsisin järgi - kas teen teie kaudu bronni bookingu hinnaga või läbi bookingu?
Oldi nõus bookingu hinnaga pakkuma tuba.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.11.2017 10:47:15 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Oldi nõus bookingu hinnaga pakkuma tuba.

See on neile kasulik, ei pea bookingule pappi köhima

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 01.11.2017 10:49:53 vasta tsitaadiga

Ma ükskord helistasin ka ja täpsustasin toa kohta infot. Pärast seda oli see sama konkreetne tuba bookingu lehel juba kallim.
_________________
Tahad autovaruosi hea hinnaga? Kirjuta mulle ja saad mu kaudu suurema soodustusega konto ühes tuntumas veebipoes.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001



Online

sõnum 01.11.2017 11:22:47 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Ma ükskord helistasin ka ja täpsustasin toa kohta infot. Pärast seda oli see sama konkreetne tuba bookingu lehel juba kallim.

Halb õnn icon_smile.gif
Üldiselt ei tasu nende valimistega üle mõelda...võtad soodsaima ja asi tehtud - mul vend naeris, et näe iga päev kolid väja icon_lol.gif
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.11.2017 13:59:17 vasta tsitaadiga

Mul endal oli samas huvitav juhtum hiljuti. Oli vaja Poolas käia ja võtsin nutitelefonist agoda.com lahti ja vaatasin 1h enne kohale saabumist, et kus hotellides on vabu tube.
Näitas seal sama, et "two last room available", boon now. Bronnima ei hakanud, sest teadsin ka, et kasutatakse seda nippi. Lisaks on nutitelefonist bronnimine suht tülikas.

Sõitsin siis ukse ette ja mis selgus, et ühtegi vaba tuba enam ei ole. Tegin agoda.com refresh ja enam vabu tube ei näidanud. Selgus, et keegi oli just 2 vaba tuba ära võtnud.

Lisaks on veel paljudes ööbimiskohtades väga vähe tube, näiteks kokku 10 tuba, 5 on täis, siis info, et last 3 available võib suht tõene olla.

Kunagi booking.com kasutades oli selline nali, et Saaremaale oli vaja minna hooajaväliselt ja siis seal kirjas, et last two rooms available, kohale saabudes vaatsin, et krt. kellegi kodune ööbimine
ja 2 tuba ongi kokku icon_lol.gif
Kommentaarid: 210 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.11.2017 14:43:48 vasta tsitaadiga

Raadio 2 räägib ka sellest teemast hetkel
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.11.2017 16:52:41 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Reaper kirjutas:
Mul on paar korda olnud just vastupidist kogemust: otse hotellist hind on kallim, kui booking.com lehelt.

Korra oli nii: olen hotelli fuajees kohal, küsin hinda. Ei, hind on selline. Broneerisin siis läpakas booking.com lehel selle sama hotelli tunduvalt parema hinnaga (kusjuures kasutasin hotelli enda tasuta WIFI-t!).

Hotellitöötajad olid pahased küll, aga midagi pold neil enam teha icon_biggrin.gif


Mul sarnane lugu Viljandi kandis.
Bookingu hind oli parem kui hotelli kodukal.
Helistasin hotelli ja küsisin järgi - kas teen teie kaudu bronni bookingu hinnaga või läbi bookingu?
Oldi nõus bookingu hinnaga pakkuma tuba.

Eestis tasubki nii teha. Nii sul kui teenusepakkujal kasud sees thumbs_up.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Henry
HV veteran

liitunud: 29.07.2004




sõnum 02.11.2017 11:49:05 vasta tsitaadiga

Samad lood erinevate toodete/jama pakkujatega, kus pakkumise juures on taimer mõnekümne minutiga.
Osta nüüd ja kohe...
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran
KrikU

liitunud: 14.12.2001




sõnum 06.11.2017 17:59:37 vasta tsitaadiga

Eesti majutustega kogemus, et just vastupidi - otsi Bookingus ülesse ja helista otse neile ning saad palju paindlikumad tingimused ja soodsamalt ning kohapeal viimasel hetkel ka muuta kui vaja. Näiteks arvasin, et lähen 3-kesi Saaremaa rallit vaatama - tegelikkuses aga üksinda ja Bookingus oli juba suvel bron tehtud. Bookingu hinda ei saa kohapeal muuta ka. Õnneks pakuti siis mulle tasuta hommikusöök kuna olin võrdlemisi krõbeda summa hoovimaja eest välja käinud, kuigi maksmine kohapeal sulas. Majutused maksavad ju Bookingule komisjonitasu icon_idea.gif
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 06.11.2017 19:47:22 vasta tsitaadiga

Kõik taandub rahale
http://www.err.ee/640919/moonutatud-tegelikkus-tripadvisor-blokeerib-runnakuohvrite-hoiatusi

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.11.2017 16:14:29 vasta tsitaadiga

Huvitav miks just majutust vahendavad lehed lõugade vahele jäid. Suvalise toote/teenuse müügimehed kasutavad ju sarnast taktikat "eriti hea hind ainult täna, ainult sulle", "kaupa on piiratud koguses" jne. kusjuures vägagi tihti on see eriti soodne hind põmst sama mis letihind või on ale marginaalne.
Aga miks booking näitab tihti odavamat hinda kui hotelli koduleht, seda ühe hotelli tegevjuhi käest kunagi küsisin. Tema aus vastus oli see, et lõviosa kliente tuleb neile booking.com kaudu ja kuna hinnad muutuvad suhteliselt tihti, siis ei jõua nad oma kodulehel hindu u to date hoida kuna see on käsitöö neid kodulehel muuta. Aga eks neid põhjuseid ole kindlasti erinevaid ehk selle ühe näite põhjal ei saa kaugeleulatuvaid järeldusi teha. Teine oluline tegur on kindlasti see, et kui inimene tänavalt sisse astub, siis ta ei viitsi enamasti kõiki läheduses olevad hotelle läbi kammida, aga booking.com kaudu broneerides on kliendil kõik hinnad ekraanil ees ja kui muud tingimused on suht võrdväärsed, siis valib pigem odavama.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 14.11.2017 21:24:20 vasta tsitaadiga

Ja selleks kõigeks eksisteeribki HinnaVaatlus - mis enamjaolt sõnavabadust (kuid mitte liigset möla) aksepteerib ja ei tsenseeri.

Täiesti idiootne on eeldada, et saab kritiseerida mingit toodet sealsamal veebilehel, millega seesamune veebileht raha teenib...

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  "Vaid üks tuba alles!" ehk kuidas hotelliportaalid meiega manipuleerivad mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.