Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Android ja kaardi-navigatsioonirakendused märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
omg
HV kasutaja

liitunud: 14.04.2006




sõnum 02.05.2017 14:50:59 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:



A mis programmiga käima saab? Mul legaalsed kaardid olemas, ostetud ammu koos ühe käsinaviga


otsi Streepilot'it icon_wink.gif - vihjeks et guugli poes seda pole ja plug-ad-play see pole kah mitte - mõneljuhul rohkem mõnel vähem nipitamist
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2017 15:34:16 vasta tsitaadiga

omg kirjutas:
Noname kirjutas:



A mis programmiga käima saab? Mul legaalsed kaardid olemas, ostetud ammu koos ühe käsinaviga


otsi Streepilot'it icon_wink.gif - vihjeks et guugli poes seda pole ja plug-ad-play see pole kah mitte - mõneljuhul rohkem mõnel vähem nipitamist


Viimasel ajal on Streetpilote arendus ajale jalgu jäänud. Puudub vist android 6, 7, 8 tugi.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
attrs
HV Guru
attrs

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.05.2017 14:14:52 vasta tsitaadiga

6.0-st edasi on surnud jah, hea asi oli.
_________________
He who knows he has enough is rich.
Kommentaarid: 403 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 355
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omg
HV kasutaja

liitunud: 14.04.2006




sõnum 30.08.2017 15:06:48 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:


Tundub, et saadab vist perekonnaseisuameti parklas auringi tegema ja arvab, et sealt väljumisel on vasakpööre lubatud. Ehk siis sama hea soovitus kui varasem vasakpööre Luhasse icon_lol.gif.

Spoiler Spoiler Spoiler



Lõpuks on see konks legaalseks tehtud Here17q2
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 02.09.2017 08:15:17 vasta tsitaadiga

Legaalseks küll, optimaalseks... kahtlane endiselt. Miks, põrgu päralt, ta Vineeri - Tehnika kaudu ei juhata, nagu teised navid? Tahab originaalne olla?
Sealt kaudu pole kunagi mul mingit takistust ees olnud, ma ei usu et Kosmose juurde sõit, seal tagasipööre ja tagasisõit kiiremini läheks. Enne läheb põrgu jäässe.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Melissa
HV vaatleja

liitunud: 17.01.2007




sõnum 14.10.2017 01:26:03 vasta tsitaadiga

Kas keegi on kokku puutunud sellise probleemiga, kus ostsite iGo-le kaardid ja tuleb välja, et kaardid ei mahu sisemällu ja SD-kaardilt ei taha Igo neid kuidagi tunnistada.
Olen proovinud Googeldades lahendust leida aga ei midagi toimivat.

Kellelgil ehk ideid ja mõtteid? icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rtfm99
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2007




sõnum 14.10.2017 01:57:59 vasta tsitaadiga

kas need kaardid on eraldi iga riigi kohta? hoia telefonis ainult vajaminevaid siis.
_________________
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Melissa
HV vaatleja

liitunud: 17.01.2007




sõnum 14.10.2017 08:29:38 vasta tsitaadiga

rtfm99 kirjutas:
kas need kaardid on eraldi iga riigi kohta? hoia telefonis ainult vajaminevaid siis.

Kaardid on iga eraldi riigi kohta, kuid see lahendus oleks kasutu ja tüütu. Praegusel juhul ei saaks poolt Euroopat alla laadidagi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rtfm99
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2007




sõnum 14.10.2017 20:47:14 vasta tsitaadiga

milleks sul vaja hoida telefonis näiteks Rumeenia kaarti kui sa sinna satud kord 10 aasta jooksul? teine lahendus on muretseda sobivam telefon. kui suur terve kaart on üldse tänapäeval?
_________________
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Melissa
HV vaatleja

liitunud: 17.01.2007




sõnum 15.10.2017 12:41:23 vasta tsitaadiga

Minu silmis iga esimese probleemi ees uut seadet poodi ostma minna pole kuigi mõistlik. IGo Euroopa kaart on mahult ~3,5GB suur, sellest Saksamaa ja Prantsusmaa juba moodustavad 1GB. Minu seadmel on sisemälu 8GB ja sellest reaalselt kasutatav ~2,5GB.
Aga probleemist, sisuliselt leidsin lahenduse selle õpetuse abil: https://www.youtube.com/watch?v=uQVBIydc3I0
Kummaline on selle asja juures see, et iGo on ise sellised piirid seadnud oma toote kasutamisel. Teiste navigatsiooni toodetega pole sellist takistust tekkinud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suurtix
Aeg Maha 2a

liitunud: 23.03.2004




sõnum 19.03.2018 10:35:31 vasta tsitaadiga

Uuendatud kiiruskaamerate fail iGO-le: https://www.upload.ee/files/8199992/speedcam_EST.rar.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri76
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2012




sõnum 18.04.2018 12:29:52 vasta tsitaadiga

Millist neti ühenduseta gps kasutada välismaal,kus saab oma rada salvestada ja rajale ka pilte teha.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2018 13:47:42 vasta tsitaadiga

Lauri76 kirjutas:
Millist neti ühenduseta gps kasutada välismaal,kus saab oma rada salvestada ja rajale ka pilte teha.


Offline navigeerimiseks olen kasutanud tasuta lahendust: HERE WeGo
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps

Piltide ja raja lahendust tal vist pole, kuid enamikel telefonidel oskab fotokas pildile EXIF infosse asukohainfo lisada, kui GPS aktiivne ja see kaamera seadetes lubatud on.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri76
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2012




sõnum 20.04.2018 14:34:24 vasta tsitaadiga

Mul oleks vaja nagu Endomondo,mis sinise joone jätab maha,kus käinud,aga offline.
Aga vist inimesed ei tea midagi sellist...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2018 18:38:48 vasta tsitaadiga

Suvalise GPS-loggeri paned näiteks 5 min tagant KML või GPX salvestama ja pärast võid nii raja kui geotag'itud pildid suvalise kaardipõhjaga kokku viia.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 20.04.2018 21:38:36 vasta tsitaadiga

Lauri76 kirjutas:
Mul oleks vaja nagu Endomondo,mis sinise joone jätab maha,kus käinud,aga offline.
Aga vist inimesed ei tea midagi sellist...
Suvaline trackingu funktsiooniga offline kaardirakendus peaks ju oskama seda. Ise Locust offline kaartidega kasutanud väljamaal ringi jalutamiseks.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 24.04.2018 06:51:46 vasta tsitaadiga

Kas üldse on kaarti (navigeerimist) vaja? Jääb mulje, et samas alafoorumis on allpool soovitud teema olemas: Reisi trackimine/blogimine.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri76
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2012




sõnum 04.08.2018 06:56:12 vasta tsitaadiga

Nii,milline on praeguse seisuga hea,akusäästlik gps äpp?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2019 10:00:18 vasta tsitaadiga

Siin teemas on juba üle poole aasta vaikus olnud, slle ajag on hulka vett merre voolanud.
Mul on soov luua omale üks asine navi-seade peamiselt autos kasutamiseks, vähemal määral ka kaasaskantavana. Seade peaks suutma navigeerida teedel nagu iga tavaline navi ikka, aga lisaks võimaldama aluskaardina (pmst taustana) kasutada rasterformaadis infot, mis on seadmes endas. Täpsemalt siis eesti ortofotot, põhikaarti, reljeefikaarti jne. Teadupärast on need kõik ava-andmetena maa-ametist saadaval, kuid mahult on tegemist päris suurte andmestikega (näiteks Eesti orto 25cm piksliga tsipa üle 200GB). Ise olen ma küll GIS-spetsialist põhitööna, seega nende andmete omandamine ja ettevalmistamine pole mulle mingi probleem. Kuid ma ei tunne eriti androidi ega selle iseärasusi (olen PC inimene), telefon on taskus küll androidiga, aga sellega ma peale helistamise suurt midagi ei tee. Soovitav seade peaks ilmselgelt olema tahvelarvuti tüüpi, ennekõike ekraani suuruse pärast. Mul pole tegelikult halli aimugi palju ressurssi (proset/mälu) sellise äpi käitamine vajaks. Tarkvara osas on GIS tarkvarad, mis jooksevad androidil, söövad kõikmõeldavaid andmeid, näitavad asukohta, aga ei oska navigeerida. Teisalt on navitarkvarad, mis navigeerivad, aga omi aluskaarte kasutada ei saa. Tundke end vabalt poetamaks oma viis senti sellisel teemal.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 29.01.2019 10:20:11 vasta tsitaadiga

Etsike, kunagi ammu uurisin, siis üks androidi app võimaldas maamaeti kaarte wms abil alla tõmmata, lisaks sai seal kaardiala eelnevalt läbi vaadates kaardid kuidagi seadme puhvrisse salvestada, mis võimaldas hiljem ilma interneti ühenduseta samuti kaarti kasutada. Mida ma ei mäleta, kas see tarkvara navigeerida ka oskas või näitas ainult kaarti ja enda asukohta.
Ma ei ole kindel ka see rasterkaardide eraldi konverteerimine ja kuidagi oma äppi allakuvamine on jätkusuutlik tee, isegi kui juriidiline osa kõrvale jätta (maa-ametil vist omad kasutustingimused, mida ja kuidas nende kaardiandmeid tohib käidelda).
Võibolla tasuks uurida seda wms-i teemat, kas wms-i abil mõni navigeerimistarkvara võimaldab maa-ameti kaardikihte alla kuvada.

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2019 11:08:56 vasta tsitaadiga

H_K, WMS'i ma ei taha, see on põdur isegi optika otsas istudes, rääkimata metsade vahel mobiilsest andmesidest. Tahan täiesti offline lahendust.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2019 11:30:04 vasta tsitaadiga

Etsike kirjutas:
H_K, WMS'i ma ei taha, see on põdur isegi optika otsas istudes, rääkimata metsade vahel mobiilsest andmesidest. Tahan täiesti offline lahendust.


Osad android rakendused olid, mis võimaldasid WMS allikast seda soovitud suurendustel maha laadida, et saaks kasutada offline.
Locus äkki?

HERE maps on see, mida ma ise kasutan telefonis niiöelda offline backup variandina. Muidu Google maps või waze.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 30.01.2019 09:47:51 vasta tsitaadiga

Võiksid vaadata nii Locus Maps'i kui OruxMaps'i.

Oruxist ma tegelikult ei tea muud, kui et see võimaldab WMS kaarte salvestada offline kasutamiseks.
Locus oskab kindlasti ka navigeerida, aga kui hästi ta teeb seda võrreldes tavaliselt autoga sõitmisel navigeerimiseks kasutatavate äppidega (Waze, TomTom, Google Maps jt), seda ma öelda ei oska, sest ei tea kedagi, kes seda navigeerimiseks kasutaks eelnimetatud äppide asemel.

Karta on, et sa ei leia sellist universaalset "kombaini" nagu sa tahad. Navigeerimise äpid tavaliselt ei hooli väga taustakaardi täpsetest maastikuandmetest ja head maastiku- jm andmeid näitavad kaardid ei oska mingil juhul teedel ja tänavatel navigeerida võrdsel tasemel Waze'i, Google Mapsi või TomTomiga.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2019 17:20:58 vasta tsitaadiga

Karta on, et täieverelise lahenduse jaoks on ikkagi vaja windowsi põhist sülearvutit, mis autost väljas kasutamiseks pole kohane.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omg
HV kasutaja

liitunud: 14.04.2006




sõnum 30.01.2019 19:55:55 vasta tsitaadiga

Etsike kirjutas:
Karta on, et täieverelise lahenduse jaoks on ikkagi vaja windowsi põhist sülearvutit, mis autost väljas kasutamiseks pole kohane.

Windowsiga tahvel äkki siis
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Android ja kaardi-navigatsioonirakendused mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.