Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 154, 155, 156 ... 573, 574, 575  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2017 22:40:09 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Scart, sa pole nõus, et intel on kari tõpraid kelle võtted pole mingil moel ausad ?


Leia mulle firma, kes kapitalislikus majandusmudelis eksisteerides on 'aus'. See ajuvabalt naivistlik unelm, mida siinsed evivad ja mille kohaselt AMD on sellel planeedil, et "õiglus jalule seada", on kohane lasteaiale. Kõik firmad on siin selleks, et teha pappi. Punkt. Ei Rajal ega Lisal pole absoluutselt single fucki sellest, mida tarbijad neist arvavad.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002




sõnum 12.10.2017 22:49:21 vasta tsitaadiga

Ei tea kas just kohe kellegi petmine (lihtsalt "feature", nt. Ryzen 1700 pidavat ka "stock" pingel stabliilselt kannatama turbot kõigil tuumadel kuigi jah vaja see ise määrata allikas youtube icon_wink.gif.
Ja minuteada ei testinud kõik ASUS plaatidel oli mõni Gigabyte ja Co vist

Suurem probleem kui testijad tuimalt lasevad teste ise ei saa aru, mida numbrid näitavad või kuidas tulemusi hinnata.
Ennast win32 ja fps testid nii väga ei huvita, keda huvitab see suudab ilma nende testideta leida endale 100+ fps koosluse jne.

ot:

Jälgin suht pidevat phoronix.com lehte.
Seal siis on testitud siis ka samu cpu AMD ja Inteli viimaseid saavutusi aga probleem oli Blenderi testiga
Intel 7740x kaotas ainult 38sekundit Threadripper 1950x sisuliselt kõigi cpu renderdamise aeg oli 500sek ringis ja
seda vaadati kui OK tulemus, kuigi asi oli tegelt väga vale.
Nimelt testiti BMW blenderi test faili aga kasutati GPU faili millel on "render tile size" 256x256px ja kuna 720p reso siis ainult 8 lõime lastakse ainult
vahet pole kas sul on 32 või 128 lõimega keskprotsessor.

Lihtsalt asja tuum on selles kui hangitakse aparaat "tööks" siis optimeeritakse selle riistvara ja tarkvara parimaks võimalikuks kasutuseks, et viia
kasutegur võimalikut suureks võrreldes kulutatud raha suhtes.
Internet on täis igasugust jama nn. 1800x pole "gaming cpu" kas mäng ei lähe sellel käima (ja jah kaadrisagedus madalam) ?
Või, et kui mängid siis pead kindlasti striimima seda ...
Kõik on turundus.

PS Intel on sellest veelgi vähem huvitatud, et 8700 jõuab 8700k tasemele kui "sync all core" sees 8700-l (ehk siis tahad rohkem maksa rohkem).
Xeon on see "feature" nii kinni "liimitud" kui vähegi saab, asus vist ainult bclk saab 10% ülekiirendada (vähemalt z10pe see võimalus).
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 13.10.2017 08:38:59 vasta tsitaadiga

terric, kaadrisagedus madalam on mängimise seisukohalt oluline vahe. blender ja cinebench jooksevad mingi atomi peal ka (ja jah veidi aeglasemalt).

intel avalikustas kaby lake turbo kiiruste tabeli alles septembris (tegelikult on mul kahtlane tunne, et see võis olla veel hiljem). kui ma õigesti mäletan, siis ka skylake info tuli hilinemisega ja skylake puhul oli see tabel veel veidi lihtsam. nüüd lihtsalt öeldi välja, et neil ei ole plaanis seda infot avalikustada.

aga neile, kes arvavad, et 8400 saab olema hooga aeglasem kui reviewdes ja jookseb 2.8ghz peal ning et intelil on puuduva infoga kurjad plaanid:
- kui kiire või aeglane on 3ghz ryzen?
- palun linki ryzeni turbo tabelile, aitäh.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.10.2017 09:16:18 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
See ajuvabalt naivistlik unelm, mida siinsed evivad ja mille kohaselt AMD on sellel planeedil, et "õiglus jalule seada", on kohane lasteaiale. Kõik firmad on siin selleks, et teha pappi.

Ja ometi suudab üks firma teha pappi (küll hulga vähem kui Intel ja Nvidia) oma toodete ostjaid mitte üle lastes iga aasta. AMD on vajalik konkurentsi jaoks. Vastasel korral oleks meil CPU ja GPU monopolid. Kas sina tahad sellises olukorras elada?
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 13.10.2017 09:21:31 vasta tsitaadiga

Tomorrow, milles väljendub toodete ostjate mitte üle laskmine? palun seleta seda veidi rohkem lahti.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar00
HV Guru
kaspar00

liitunud: 06.07.2003




sõnum 13.10.2017 09:24:07 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Ei Rajal ega Lisal pole absoluutselt single fucki sellest, mida tarbijad neist arvavad.


no ega maailm otsast lõpuni mingi 90ndate eesti vmt urgas pole. pikema perspektiiviga äri tuleb ikka veidike teisiti ajada icon_lol.gif
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.10.2017 09:25:53 vasta tsitaadiga

londiste, See kui üks kiibistik kestaks rohkem, kui paar aastat. See, et vanemad graafikakaardid uutes mängudes nii hädised poleks. Ok Maxwell on hetkel veel ok aga Kepler vananes kohutavalt.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002




sõnum 13.10.2017 09:29:53 vasta tsitaadiga

Ma pidasin rohkem seda silmas, et kui 10-20fps on vahe pole nagu võimatu mängimine oletades, et mõlemal juhul on üle 60hz.
Tõsi blender jookseb atomil (opengl 3.3 gpu minimumiks) (10" win8.1 tahvel demoks) aga see oleks ülim ekstreemsus hakata atomit kasutama renderdamiseks,
üks vahe on 10-20fps teine on miski ca. päevad kui mitte kuud (ja atom vist üle 4G ram ka ei toeta see ka takistuseks).

Jah vaatasin et AMD lehel saab infot, mis küll rohkem tarkvara arendajale mõeldud, inteli lehelt tabeli leidsin (aga 7gen).
Athlon aegadel said endale tellida AMD-lt "tasuta" developer documentation cdrom, muidugi siis "turbod" puudus.

PS Tundub, et ma hüppasin tundmatus kohas vette...
Pole 1700 ega ka 8700 käepärast.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.10.2017 09:36:02 vasta tsitaadiga

Tomorrow, mul täitsa kiviaegne kiibistik ja kõik töötab. See kui tehakse mingit piltlikult öeldes facelifti ei mõjuta sind kuidagi kui just mott sellest maha ei lähe, et seltskonnas ei saa rääkida kuda sul kõige kõige viimase malli oma on - alaväärsuskompleksi vastu aitab aga psühhiaater.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 13.10.2017 10:37:37 vasta tsitaadiga

Tomorrow, sa kasutad inteli proset ja platvormi aastast 2011. kui palju kestvust sa tahad? milline amd platvorm ja prose sellest aastast jätkuvalt konkurentsivõimeline on?
kas 7970 on uutes mängudes oluliselt konkurentsivõimelisem kui 680? mitte, et need mõlemad ei oleks aastast 2012 ja tänaseks ajast ja arust.

terric kirjutas:
Ma pidasin rohkem seda silmas, et kui 10-20fps on vahe pole nagu võimatu mängimine oletades, et mõlemal juhul on üle 60hz.
Tõsi blender jookseb atomil (opengl 3.3 gpu minimumiks) (10" win8.1 tahvel demoks) aga see oleks ülim ekstreemsus hakata atomit kasutama renderdamiseks,
üks vahe on 10-20fps teine on miski ca. päevad kui mitte kuud (ja atom vist üle 4G ram ka ei toeta see ka takistuseks).
see atomi näide oli meelega üle võlli selle väite pihta, et töötab küll.
eeldus, et mõlemal juhul üle 60hz ei pruugi olla ei õige ega asjakohane. 120 ja 140 on 17% vahe ja mänguritel on kõrge sagedusega kuvarid üsna levinud. lisaks, kõrgema fpsiga kaasnevad reeglina ka kõrgemad minimaalsed fpsid ja madalamad frametimed.

edit:
muide, ryzenist rääkides, r7 on saanud vähemalt 2 vaikset (mitteametlikku või vähemalt mitte välja kuulutatud) hindade kukutamist. esimene oli suvel, juuni kandis. teine just nüüd kui inteli 8 seeria välja tuli.
praegu võiks olla hea aeg ryzen7 osta.
1800x - $499 > $449 > $399
1700x - $399 > $359 > $299
1700 - $329 > $299

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.10.2017 18:28:00 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Tomorrow, mul täitsa kiviaegne kiibistik ja kõik töötab. See kui tehakse mingit piltlikult öeldes facelifti ei mõjuta sind kuidagi kui just mott sellest maha ei lähe, et seltskonnas ei saa rääkida kuda sul kõige kõige viimase malli oma on - alaväärsuskompleksi vastu aitab aga psühhiaater.

Nii, et kui Intel väljastab samal aastal kaks kiibistikku ja uuemal on rohkem PCI-E radasid ja võimalus kasutada samal socketil rohkematuumalisi prosesid, siis see on igati OK käitumine sinu meelest?
Teadmiseks, et järgmine aasta tuleb 8c/16t Ice Lake mis pole ühilduv praeguse Z370 kiibistikuga. 6c/12t CannonLake loodetavasti on ühilduv.
londiste kirjutas:
Tomorrow, sa kasutad inteli proset ja platvormi aastast 2011. kui palju kestvust sa tahad? milline amd platvorm ja prose sellest aastast jätkuvalt konkurentsivõimeline on?
kas 7970 on uutes mängudes oluliselt konkurentsivõimelisem kui 680? mitte, et need mõlemad ei oleks aastast 2012 ja tänaseks ajast ja arust.

Tahan kestvust rohkem kui aasta. Jah ma olen nõus, et 5-6 aastat on palju loota. Isegi AM4 on kuuldavasti nelja aastase toega ja see on minu meelest ok. Ütleme siis nii, et miinimum peaks olema 3 aastat. Kui on pikem tugi siis on veel parem.
londiste kirjutas:
edit:
muide, ryzenist rääkides, r7 on saanud vähemalt 2 vaikset (mitteametlikku või vähemalt mitte välja kuulutatud) hindade kukutamist. esimene oli suvel, juuni kandis. teine just nüüd kui inteli 8 seeria välja tuli.
praegu võiks olla hea aeg ryzen7 osta.
1800x - $499 > $449 > $399
1700x - $399 > $359 > $299
1700 - $329 > $299

Hmm 1700 ja 1700X sama hinnaga? Miks keegi peaks siis 1700 ostma? Ainult inbox jahuti pärast? (mida X mudelid ei oma).
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 13.10.2017 18:30:29 vasta tsitaadiga

Tomorrow, naljakas vingumine. Enamik inimesi ostab arvuti mitmeks aastaks, mitte ei vaheta 2 korda aastas prosesid. Väga väike vähemus on see, keda need probleemid puudutavad.
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 27.07.2002




sõnum 13.10.2017 18:40:21 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Tomorrow, naljakas vingumine. Enamik inimesi ostab arvuti mitmeks aastaks, mitte ei vaheta 2 korda aastas prosesid. Väga väike vähemus on see, keda need probleemid puudutavad.

Miks ta naljakas on? Ma näiteks ei tahaks küll vahetada iga aasta uue prosega ka emaplaati?
Vanasti sain ühe Inteli emaplaadiga mitu põlvkonda ära kasutada. Varsti ei imesta kui iga mudeli jaoks (i3,i5,i7) on Intelil oma socketiga emaplaat, et kasutajaid rohkem nöörida.
Ma ei tea mis siin nüüd nii arusaadamatut on? Kõik kes vähegi jagavad sellest maailmast (suuremad ja vähem suuremad HW'ga tegelevad gurud on selgelt öelnud vällja, et see Intelil lineup ja emaplaatide teema on BS!!!).
Ma ei mäleta, et AMD oleks teinud kasutajavaenulikke otsuseid CPU ja emaplaatide osas... ever!
Emaplaadid on soodsad, kõik CPU'd on alati klokitavad. Üldse on see suhtumine olnud kuidagi avameelsem.
Infoks niipalju, et minu viimane AMD prose oli kuulus AMD Athlon XP 2500+ ,millel vesi peal jooksis. Peale seda on koguaeg Intel olnud, kuni siis sellel kevadel Ryzeni ostsin.
Siiamaani minu lemmik Inteli CPU oli i5 2500k (fucking beast!). Peale seda läks all down the shit drain (iga aasta perfile +5% otsa icon_lol.gif ? wtf)


viimati muutis Viilutaja 13.10.2017 18:50:59, muudetud 5 korda
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009




sõnum 13.10.2017 18:42:17 vasta tsitaadiga

Panen siia ka, ehk saab kiiremini abi

ryzen build....

ei tea kas on õige koht postitamiseks, aga:

sain täna uue buildi püsti lõpuks. ülemises PCIE slotis ei tunnista Zotac 1080Ti kaarti. Samas GTX 580 võttis ilusasti pildi ette. Tõstsin Zotaci teise slotti võttis ka pildi ette. milles võiks probleemi olla?

display adapterit näitab microsoft basic
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 27.07.2002




sõnum 13.10.2017 18:44:09 vasta tsitaadiga

Kristocfc kirjutas:
Panen siia ka, ehk saab kiiremini abi

ryzen build....

ei tea kas on õige koht postitamiseks, aga:

sain täna uue buildi püsti lõpuks. ülemises PCIE slotis ei tunnista Zotac 1080Ti kaarti. Samas GTX 580 võttis ilusasti pildi ette. Tõstsin Zotaci teise slotti võttis ka pildi ette. milles võiks probleemi olla?

display adapterit näitab microsoft basic


Loe emaplaadi manuaalist, osadel ongi ülemine mingi nuditud versioon. Enam pole alati esimene kõige parem.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005




sõnum 13.10.2017 18:44:52 vasta tsitaadiga

Siin oli mõni aeg tagasi mälude jutt. Ma ei saa endiselt üle 2800mhz 4 8GB pulgaga (nimed, asjad profiilis). uue BIOSiga sai küll CL15 asemel CL14 käima, et väike improvement.. 2 pulgaga 3200 ja CL15 pole probleemi aga 16GB on minu kasutuseks liialt vähe. Samas väga ei kurda ka, asi perfib nagu loom vs mu eelmine FX prose, nii et jah icon_smile.gif
_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.10.2017 18:52:07 vasta tsitaadiga

sakinaga, Sa ei saa kriitika poindile pihta. Kriitika seisneb selles, et samal aastal väljastatakse mitu kiibistikku millel pole mingit ühilduvust omavahel prosede osas. Vastupidi olen mina just see kes ostab arvuti pikemaks ajaks ette ja mulle ei meeldi see, et loetud kuud (mitte aastaid) pärast uue platvormi ostu tuuakse välja juba märgatavalt parem platvorm. See muudab arvuti ostmise väga keeruliseks kui sa pead pidevalt ette arvestama järgnevatel kuudel väljatulevate uute platvormidega. Kui vahe oleks aastaid ja ainult prose muutuks nagu AMD-l siis oleks asi lihtne.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.10.2017 19:25:11 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
sakinaga, Sa ei saa kriitika poindile pihta. Kriitika seisneb selles, et samal aastal väljastatakse mitu kiibistikku millel pole mingit ühilduvust omavahel prosede osas. Vastupidi olen mina just see kes ostab arvuti pikemaks ajaks ette ja mulle ei meeldi see, et loetud kuud (mitte aastaid) pärast uue platvormi ostu tuuakse välja juba märgatavalt parem platvorm. See muudab arvuti ostmise väga keeruliseks kui sa pead pidevalt ette arvestama järgnevatel kuudel väljatulevate uute platvormidega. Kui vahe oleks aastaid ja ainult prose muutuks nagu AMD-l siis oleks asi lihtne.


Palju sul on tuttavaid kes on vahetanud protsessoreid samal emaplaadil? Pigem käitakse sama prose kuni on aeg platformi uuendada?

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 392 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 339
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 13.10.2017 19:30:42 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
sakinaga, Sa ei saa kriitika poindile pihta. Kriitika seisneb selles, et samal aastal väljastatakse mitu kiibistikku millel pole mingit ühilduvust omavahel prosede osas. Vastupidi olen mina just see kes ostab arvuti pikemaks ajaks ette ja mulle ei meeldi see, et loetud kuud (mitte aastaid) pärast uue platvormi ostu tuuakse välja juba märgatavalt parem platvorm. See muudab arvuti ostmise väga keeruliseks kui sa pead pidevalt ette arvestama järgnevatel kuudel väljatulevate uute platvormidega. Kui vahe oleks aastaid ja ainult prose muutuks nagu AMD-l siis oleks asi lihtne.


Palju sul on tuttavaid kes on vahetanud protsessoreid samal emaplaadil? Pigem käitakse sama prose kuni on aeg platformi uuendada?


Päris tihti tuleb ette, kasutajad kellel on kindel eelarve, ostetakse pentium/i3, ja kui rohkem raha tuleb, asendatakse see i5/i7'ga.

_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.10.2017 19:34:46 vasta tsitaadiga

Killhoven, Jah ja kui see komplekt kestab nii, et 6 kuu pärast pole midagi märgatavalt paremat väljas siis on hästi. Paraku viimasel ajal see nii kahjuks pole. Kindlasti Jaanuaris ja isegi hiljem Kaby Lake ostnud on jõle "õnnelikud" nüüd, et esimest korda üle 10 aasta andis Intel mainsteamis rohkem tuumi ja nemad olid need kes ostsid viimase neljatuumalise prose pmst sama hinna eest loetud kuud varem icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 13.10.2017 19:36:03 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Killhoven, Jah ja kui see komplekt kestab nii, et 6 kuu pärast pole midagi märgatavalt paremat väljas siis on hästi. Paraku viimasel ajal see nii kahjuks pole. Kindlasti Jaanuaris ja isegi hiljem Kaby Lake ostnud on jõle "õnnelikud" nüüd, et esimest korda üle 10 aasta andis Intel mainsteamis rohkem tuumi ja nemad olid need kes ostsid viimase neljatuumalise prose pmst sama hinna eest loetud kuud varem icon_rolleyes.gif


Tegelt intelil oli 1366'l ka 6c12t i7 980x, aga peale seda 4c max olnud jah.

_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 13.10.2017 20:08:49 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Killhoven, Jah ja kui see komplekt kestab nii, et 6 kuu pärast pole midagi märgatavalt paremat väljas siis on hästi. Paraku viimasel ajal see nii kahjuks pole. Kindlasti Jaanuaris ja isegi hiljem Kaby Lake ostnud on jõle "õnnelikud" nüüd, et esimest korda üle 10 aasta andis Intel mainsteamis rohkem tuumi ja nemad olid need kes ostsid viimase neljatuumalise prose pmst sama hinna eest loetud kuud varem :roll:
See on tõesti kehv, et areng kiire on. Võiks ikka rahulikumalt võtta, et olemasolevad arvutid liiga maha ei jääks. Täiesti jabur teema imo, mida kiirem areng, seda parem.
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009




sõnum 13.10.2017 20:56:03 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:


Loe emaplaadi manuaalist, osadel ongi ülemine mingi nuditud versioon. Enam pole alati esimene kõige parem.


Manual annab ikka ülemise sloti. Ei teagi. mitu tundi jamanud, ei saagi tööle seda ülemises slotis. ja GTX 580 töötab ilusasti ülemises. Mingi random MSI kala, lugesin et osad on 970 kaartidega sama supi sees olnud. proovisin ka viimase BIOSega aga ei aidanud.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 13.10.2017 21:52:14 vasta tsitaadiga

Viilutaja, 754, 940, 939? slot a?

Tomorrow kirjutas:
Nii, et kui Intel väljastab samal aastal kaks kiibistikku ja uuemal on rohkem PCI-E radasid ja võimalus kasutada samal socketil rohkematuumalisi prosesid, siis see on igati OK käitumine sinu meelest?
Teadmiseks, et järgmine aasta tuleb 8c/16t Ice Lake mis pole ühilduv praeguse Z370 kiibistikuga. 6c/12t CannonLake loodetavasti on ühilduv.
lõhnab selle järgi, et järgmise aasta release toodi ryzeni tõttu lähemale ja on mõnevõrra rushed.
z370 ei ole z270 võrreldes ühtegi olulist muudatust peale coffee lake toe. pci-e radu on sama palju.

Tomorrow kirjutas:
Tahan kestvust rohkem kui aasta. Jah ma olen nõus, et 5-6 aastat on palju loota. Isegi AM4 on kuuldavasti nelja aastase toega ja see on minu meelest ok. Ütleme siis nii, et miinimum peaks olema 3 aastat. Kui on pikem tugi siis on veel parem.
miks just 3 aastat?
inteli platvormide eluiga on 2 aastat ja 2 põlvkonda prosesid. on olnud juba päris pikalt:
1156 (2009) - lynnfield/clarkdale
1155 (2011) - sandy bridge/ivy bridge
1150 (2013) - haswell/broadwell
1151 (2015) - skylake/kaby lake
täna on aasta 2017.

enne core olid puhtad õudused, kes mäletab:
478 (2000) - p4
775 (2004) - p4/c2d/c2q

võrdluseks amd leeris toimunu:
socket a (2000)
754 (2003)
939 (2004)
am2/am2+ (2006/2007)
am3/am3+ (2009/2011)
am4 (2017)

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 27.07.2002




sõnum 13.10.2017 22:30:25 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Viilutaja, 754, 940, 939? slot a?

Tomorrow kirjutas:
Nii, et kui Intel väljastab samal aastal kaks kiibistikku ja uuemal on rohkem PCI-E radasid ja võimalus kasutada samal socketil rohkematuumalisi prosesid, siis see on igati OK käitumine sinu meelest?
Teadmiseks, et järgmine aasta tuleb 8c/16t Ice Lake mis pole ühilduv praeguse Z370 kiibistikuga. 6c/12t CannonLake loodetavasti on ühilduv.
lõhnab selle järgi, et järgmise aasta release toodi ryzeni tõttu lähemale ja on mõnevõrra rushed.
z370 ei ole z270 võrreldes ühtegi olulist muudatust peale coffee lake toe. pci-e radu on sama palju.

Tomorrow kirjutas:
Tahan kestvust rohkem kui aasta. Jah ma olen nõus, et 5-6 aastat on palju loota. Isegi AM4 on kuuldavasti nelja aastase toega ja see on minu meelest ok. Ütleme siis nii, et miinimum peaks olema 3 aastat. Kui on pikem tugi siis on veel parem.
miks just 3 aastat?
inteli platvormide eluiga on 2 aastat ja 2 põlvkonda prosesid. on olnud juba päris pikalt:
1156 (2009) - lynnfield/clarkdale
1155 (2011) - sandy bridge/ivy bridge
1150 (2013) - haswell/broadwell
1151 (2015) - skylake/kaby lake
täna on aasta 2017.

enne core olid puhtad õudused, kes mäletab:
478 (2000) - p4
775 (2004) - p4/c2d/c2q

võrdluseks amd leeris toimunu:
socket a (2000)
754 (2003)
939 (2004)
am2/am2+ (2006/2007)
am3/am3+ (2009/2011)
am4 (2017)


Ilustad ikka korralikult Inteli poole pealt... huvitav miks?
Kõik viimased high end socketid...

Socket 2011
Socket 2011-v3
Socket 2066 (Skylake-X)

AMD AM3+ kestis ikka päris pikalt selle peale tehti tagantjärgi kõik uuemad AMD prosed enne Ryzenit ehk siis kuni 2017'ndani välja võib tõmmata suppordi 2009-2017 (mitte 2009/2011)

Intelil oli varem ka high end ühe socketi peal i5/i7'ga. Kuid nähti võimalust need eri teed ajada, ning asja keerulisemaks teha. AMD'l on nii low end kui high end olnud ühe socketi peal jooksutatavad until today (TR4, aga see on täiesti erinev loom juba, kuna füüsiliselt on nii suur lihtsalt).
Ma ei näe mõjuvat selgitust, miks Intel ei oleks võinud alates socket 1156'st alates kõik järgmised prosed samale socketile teha ja need olemata olla (1155,1150,1151).
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 154, 155, 156 ... 573, 574, 575  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.