Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlaritest? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2017 13:23:31 Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlaritest? vasta tsitaadiga

Lühidalt: probleem, mida üritan lahendada: https://youtu.be/wnN31snqR9o?t=3m6s
Lauaarvuti > helikaart > stuudio monitorid Yamaha HS8

Pikemalt... viga avaldub siis:
kui arvuti saab koormust (nt graafikakaart töötab täisvõimsusel), staatiline müra muutub intensiivsemaks. Hiire liikumist on kuulda kõlaritest vaikselt õhtutunnil icon_biggrin.gif Helinäide GPU koormusest: https://www.upload.ee/files/7520397/Graafikakaardi_koormusega_staatiline_mura.mp3.html
Olen proovinud erinevaid helikaarte (USB DAC, Juli@ helikaart, int. heli) ja erinevaid juhtmega kõlareid/kõrvaklappe - probleem sama.
Omast arust olen katsetanud kõikvõimalikud kaabelduse variandid (sh. viinud juhtmete koguse miinimumi ja laotanud seadmeid tuppa erinevatesse nurkadesse)... olen proovinud erinevaid juhtmeid, sh XLR ja un-/balanced versioonid.
Teipinud ajutiselt kinni maanduse, et näha kas midagi muutub - ei muutunud, probleem sama. Voolu võtan hetkel ühest stepslit läbi vargapesa, kuid olen ka proovinud erinevaid kohti. Katsetanud 3-e erinevat vargapesa ja ka ilma nendeta.

Viga ei avaldu:
Need samad seadmed (nt USB DAC ja Yamaha HS8) laptopi taga probleemi ei tekita.
Kui lauaarvutiga on ühendatud Bluetooth Wireless kõrvaklapid, siis viga ei avaldu (need samad klapid saab ühendada ka juhtmega ja siis viga avaldub).
Staatiline müra jääb vähemaks, kui stuudio monitoridest keerata heli (võimendus) väga vaikseks.

https://www.techwalla.com/articles/how-to-stop-static-in-a-speaker
https://www.youtube.com/watch?v=m3aL_LDKm9U&t=6s

Mida veel katsetada saaks, et nt probleemi allikas tuvastada või probleem lahendada?
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2017 13:25:28 vasta tsitaadiga

See pole küll mingisugune lahendus, aga ma proovisin oma veneaegset y101 võimendit tänapäevasemaks muuta ja panin bluetoothi mooduli külge. Müra kadus täielikult ja selle kindla kooslusega mingit kvaliteedilangust ka ei olnud märgata.

Aga eks ta mingi maanduse/varjestuse probleem ole. Näiteks mul oli võimendi taga kasutuses kõige odavam 3.5mm pistikuga juhe, millel varjestus puudus. Kui panin tuppa ethernet over power seadme, siis oli kogu netiliiklus läbi kõlarite kuulda, isegi kui see 3.5mm polnud arvutiga ühendatud. Toimis antennina.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 274
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2017 13:34:30 vasta tsitaadiga

Bluetoothi peale üleminek on mul ka mõtetest läbi käinud... uued kõlarid jne... siis kui lahendust ei leia praegusele süsteemile.
Mismoodi seda maanduse/varjestuse probleemi kontrollida/testida. Elektri teemal olen pigem võhik.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2017 18:14:45 vasta tsitaadiga

Uut võimendit/kõlareid pole selleks isegi vaja. Võimalik tellida bluetooth audio moodul/karbike selleks olemasolevatele seadmetele.

Üks lahendusvariant oleks äkki S/PDIF liidesega DAC? Nii oleks heliallikas (arvuti) eraldatud võimendist nagu ka bluetoothi puhul.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 274
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2017 20:21:14 vasta tsitaadiga

Mis see bluetooth audio moodul või S/PDIF liidesega DAC (koos kaabelduse jmt vajalikuga) maksab umbes?
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2017 21:03:12 vasta tsitaadiga

Eks nad ebays alates 10€-st alga, aga kes teab, kui kvaliteetsed need on. Eesti turu kohta pole aimugi.

Mina igatahes olen oma 1€ mooduli ja natuke isetegemisega rahul, aga ega tol hetkel polnudki mu eesmärgiks müraeemaldus. See tuli ainult boonusena.

Ideepoolest võiks toimida ka USB helikaardi puhul optoisolaator või 3.5mm väljundi puhul ground loop isolator? Eks neid lahendusi mitmeid, peab lihtsalt vaatama, mis endale sobib ja mis liigselt kallis poleks.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 274
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 09.04.2002




sõnum 04.10.2017 06:15:40 vasta tsitaadiga

Mul on üks logitechi bt moodul üle täitsa. Kasutasin ka pikka aega monitoride taga.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 04.10.2017 11:30:28 vasta tsitaadiga

Kui peasüüdlane tundub graafikakaart olevat, siis teise kaardiga pole katsetanud? Kõige parem ikka algpõhjus kõrvaldada...
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 04.10.2017 12:06:01 vasta tsitaadiga

Sul on vaja balanseeritud väljundiga helikaarti. Juulia pahn tuleb kohe minema visata.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.10.2017 12:14:00 vasta tsitaadiga

Petz kirjutas:
Kui peasüüdlane tundub graafikakaart olevat, siis teise kaardiga pole katsetanud? Kõige parem ikka algpõhjus kõrvaldada...


Ei usu, et GPU on peasüüdlane. CPU, toiteploki jmt komponentide koormus suurenes ka tol testil tegelikult.
Mina saan asjast aru nii, et kui suureneb voolutarbimine, siis võimenduvad ka kõikvõimalikud häired.
Samas on kõlarites kuulda ka hiire liikumist desktopil, isegi siis kui arvuti on nö idle's.

Aga plaan on täna proovida teist lauaarvutit samas situatsioonis (ja kui tekib vajadus, siis ka toiteplokki ja muid komponente eraldi testida).


degreal kirjutas:
Sul on vaja balanseeritud väljundiga helikaarti. Juulia pahn tuleb kohe minema visata.


Olen proovinud erinevaid helikaarte (USB DAC, Juli@ helikaart, int. heli) ja erinevaid juhtmega kõlareid/kõrvaklappe - probleem sama.
Omast arust olen katsetanud kõikvõimalikud kaabelduse variandid (sh. viinud juhtmete koguse miinimumi ja laotanud seadmeid tuppa erinevatesse nurkadesse)... olen proovinud erinevaid juhtmeid, sh XLR ja un-/balanced versioonid.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 04.10.2017 13:15:07 vasta tsitaadiga

Minu viga, julia kaardil on balanseeritud väljund täitsa olemas. Minu Behringer B3030A kõlarid tegid täpselt samasugust viginat. Põhiline müratekitaja oli videokaart. Samas kui balanseeritud juhtmed said EMU 0404 USB ja B3030A vahele siis tuli kadus müra täielikult ära.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.10.2017 19:13:09 vasta tsitaadiga

Täna sai testimiseks võetud sõbra lauaarvuti kast. Tollega oli müra oluliselt vähem aga päris ära ei kadunud (nt hiire liikumist on kuulda).
PSU ja GPU vahetus mingit muutust ei toonud - seega need hetkel välistaks.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wordmc9
HV Guru

liitunud: 09.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2017 06:25:45 vasta tsitaadiga

ehk tekib ground loop ? proovi nii et sa ei hoia samas pistikus kõlari toidet ja arvuti oma, vea pikendusega kuskilt mujalt testiks. endal oli nii M-audio , integ audio ja proovisin erinevadi stereo võime kui ka resse. Nii kui tõstsin võimendi kaugemasse pistikusse oli kõik fine.
Kommentaarid: 333 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 278
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2017 06:39:07 vasta tsitaadiga

Kunagi sai arvuti korpuse ja võimu vahele lisa maandusjuhe veetud ning see aitas. Muidu oli samuti igasugu hääli (hiir jms) kuulda icon_rolleyes.gif
Samas kas see hea mõte on? Ei oska öelda.

_________________
¯\_(ツ)_/¯
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2017 20:06:00 vasta tsitaadiga

Wordmc9 kirjutas:
ehk tekib ground loop ? proovi nii et sa ei hoia samas pistikus kõlari toidet ja arvuti oma, vea pikendusega kuskilt mujalt testiks. endal oli nii M-audio , integ audio ja proovisin erinevadi stereo võime kui ka resse. Nii kui tõstsin võimendi kaugemasse pistikusse oli kõik fine.


olen ka proovinud erinevaid kohti.

Kokkuvõtteks: hetkel tundub, et viga on tõenäoliselt ~10a vanas emaplaadis ja elektris (ilmselt kehv maandus). Loobun hetkel edasi uurimast, kuna see võtab liiga palju aega/energiat. Lihtsam on kolida juhtmevaba lahenduse peale icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Online

sõnum 11.10.2017 22:22:37 vasta tsitaadiga

Mina lahendasin sama probleemi välise toitega USB-helikaardi ostuga. Hinnaklassi võid Juli@-ga vast samaks jätta.
_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
essb
HV kasutaja
essb

liitunud: 14.02.2017




sõnum 14.10.2017 23:25:24 vasta tsitaadiga

Väline helikaart/dac peaks need mured lahendama tõepoolest.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 14.10.2017 23:43:57 vasta tsitaadiga

essb kirjutas:
Väline helikaart/dac peaks need mured lahendama tõepoolest.

puer kirjutas:
Olen proovinud erinevaid helikaarte (USB DAC, Juli@ helikaart, int. heli) ja erinevaid juhtmega kõlareid/kõrvaklappe - probleem sama.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
essb
HV kasutaja
essb

liitunud: 14.02.2017




sõnum 15.10.2017 00:02:16 vasta tsitaadiga

Kõlab natukene ebareaalselt. Reeglina kimbutab see müra just juhul kui kasutatakse plaadil olevat "helikaarti". Kui see masinast välja viiakse ja endiselt müra kaasa korjab ning kõalritele ette söödab.. icon_rolleyes.gif
Oled proovinud seda kooslust ka mõne teise automaatkaitsme ja pistiku otsas?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.10.2017 00:06:05 vasta tsitaadiga

Soovitan proovida nt. sellist jullat arvuti ja kõlarite vahele: https://www.oomipood.ee/product?product_id=84255
Asja nimi on Ground Loop Isolator ja võib aidata erinevate pininate ja surinate puhul.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012




sõnum 15.10.2017 08:21:19 vasta tsitaadiga

Kui Tartus oled siis saan anda sellise asja nagu Signat signal noise suppressor, sai kunagi ammu ostetud auto kõlarite ette sest tekkis ka selline pinin või asi ja see jubin tegi asja korda. Paraku ei leidnud netist pilti selle kohta aga muidu lihtne jubin kaks rca-d sisse ja kaks rca-d välja. Mõõtutelt kah väike selline 7x7 cm ja mingi 3-4 cm kõrge.
_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2017 15:03:57 vasta tsitaadiga

Siia ka update, et sain probleemi lahendatud BT adapter abil thumbs_up.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UHO
Kreisi kasutaja
UHO

liitunud: 15.10.2004




sõnum 30.10.2017 12:13:56 vasta tsitaadiga

arny kirjutas:
Kui Tartus oled siis saan anda sellise asja nagu Signat signal noise suppressor, sai kunagi ammu ostetud auto kõlarite ette sest tekkis ka selline pinin või asi ja see jubin tegi asja korda. Paraku ei leidnud netist pilti selle kohta aga muidu lihtne jubin kaks rca-d sisse ja kaks rca-d välja. Mõõtutelt kah väike selline 7x7 cm ja mingi 3-4 cm kõrge.

Tervist,

sooviks sellist asja osta.
Kas keegi oskab soovitada eesti kaubandusest kust seda leida võiks? Internetist tellimise leidsin.

Tänud!
tsitaat:

Ise küsin ise vastan icon_smile.gif https://www.noortehnik.ee/valueline-ground-loop-isolaator/... proovib kas sellest on abi.

_________________
Unknown High Object
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlaritest?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.