Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 102, 103, 104  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Hardy-hard
HV vaatleja

liitunud: 29.09.2015




sõnum 24.08.2017 09:23:40 vasta tsitaadiga

Küsimus.

Kas keegi veel synology DDNS teenust kasutab? Kas kõik töötab hästi?

Mul alates 2013 on ilusti töötanud ning viimasel ajal lihtsalt ei saa enam välisvõrgust DSM-ile ligi.
Muidu olen kodukasutaja ja mul synology Telia ühenduse taga kahes erinevas asukohas.
Ehk mõlemaga sama jama.

Kuidagi ei taha xxx.synology.me mind välismaailmast ligi lasta enam....kas kellelgi veel on DSM kätte saamisega probleeme?
account.synology.com näitab rohelist tuld ja et kõik töötab... aga tegelikult mitte... sisevõrgus ka kõik töötab (isegi xxx.synology.me) ja näitab ka external access all, et kõik norm...
Telias pordid avatud.
ruuteris isegi port 5000 suunatud aga ei miskit

Quickconnect valuliselt töötab aga mulle tundub, et see linnuke relay serveri kasutamise ees aitab sellel funktsioneerida.

Kodus kasutan video stationit IP aasdressiga sisevõrgus aga mujal tahaks dsm-i kaudu läbi browseri teinekord ligi saada... ei miskit

On kellegi mõnda asja soovitada?

H
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 24.08.2017 09:27:34 vasta tsitaadiga

No aga veendu, et kas IP kaudu saad ligi asjale eemalt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003




sõnum 24.08.2017 09:29:39 vasta tsitaadiga

Hardy-hard kirjutas:
Küsimus.

Kas keegi veel synology DDNS teenust kasutab? Kas kõik töötab hästi?

Mul alates 2013 on ilusti töötanud ning viimasel ajal lihtsalt ei saa enam välisvõrgust DSM-ile ligi.
Muidu olen kodukasutaja ja mul synology Telia ühenduse taga kahes erinevas asukohas.
Ehk mõlemaga sama jama.

Kuidagi ei taha xxx.synology.me mind välismaailmast ligi lasta enam....kas kellelgi veel on DSM kätte saamisega probleeme?
account.synology.com näitab rohelist tuld ja et kõik töötab... aga tegelikult mitte... sisevõrgus ka kõik töötab (isegi xxx.synology.me) ja näitab ka external access all, et kõik norm...
Telias pordid avatud.
ruuteris isegi port 5000 suunatud aga ei miskit

Quickconnect valuliselt töötab aga mulle tundub, et see linnuke relay serveri kasutamise ees aitab sellel funktsioneerida.

Kodus kasutan video stationit IP aasdressiga sisevõrgus aga mujal tahaks dsm-i kaudu läbi browseri teinekord ligi saada... ei miskit

On kellegi mõnda asja soovitada?

H


kas nslookup lahendab nime ära õigeks IP-ks?
kas http://ping.eu/port-chk näeb ka, et port on avatud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003




sõnum 24.08.2017 10:26:03 vasta tsitaadiga

Quickconnect on üldiselt viisakalt toiminud. Tõsi, viimasel ajal (aasta?) on ühendamine justkui kauem aega võtnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hardy-hard
HV vaatleja

liitunud: 29.09.2015




sõnum 24.08.2017 10:35:44 vasta tsitaadiga

IP-aadressiga sai ligi praegu ja see ping näitab et port on avatud

ei tea kas see synology.me teenus siis ei toimi hästi?

edit:

nslookup näitab ka õiget ip aadressit
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 06.10.2017 23:46:16 vasta tsitaadiga

Kui synology pea kõik rakendused nõuavad uuendust, siis tähendab see vaid üht - uus versioon DSM-ist on väljas - 6.2 beta
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.10.2017 20:59:16 vasta tsitaadiga

Dijital kirjutas:
... uus versioon DSM-ist on väljas - 6.2 beta

Ajee!
RAID resync speed can now be adjusted to accommodate to accommodate IT management needs.

Lõpuks ometi! Kui sinna scheduleri veel külge panna saaks, oleks eriti äge.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.10.2017 21:10:54 vasta tsitaadiga

warwas, 6.1'el juba saab scheduleerida...
Enne seda sai kah, tõsi küll häkiga, mul oli selleks isegi skript tehtud.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
argo1
HV kasutaja
argo1

liitunud: 22.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2017 12:26:07 vasta tsitaadiga

Mul mõned küsimused nelja kettaga Synology kohta (DS918+).
1. Mis kettaid kasutada? Kas on tähtis ja on tunduvalt paremad need spets NAS kettad?
2. Kui Syno ühe kettaga käima ajada, kas siis saab hiljem lihtsalt kettaid juurde lükata ilma, et midagi kustuks või uue installi teeks?
3. Mis RAIDi kõige mõistlikum kasutada 4 ketta puhul (4x4TB)?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2017 12:35:02 vasta tsitaadiga

1: ei tasu neid special nas kettaid osta, maksad lihtsalt rohkem, kui tahad budget buildi teha.
2: Jah saad
3: Syno enda shr

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TT
HV Guru

liitunud: 30.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2017 12:36:34 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
1: ei tasu neid special nas kettaid osta, maksad lihtsalt rohkem
2: Jah saad
3: Syno enda shr


Mis ei tasu spets kettaid osta? Nende puhul mõeldud nii temperatuuridele, töökindlusele kui ka RAIDi tarvis spets fw rauas. Näiteks RAIDi rebuildimisel võib tavalise kettaga hapusti minna(eriti RAID5 puhul).
Mina soovitaks vaadata spets kettaid, asi ju aastateks ja NASi puhul töökindlus oluline!

_________________
Things ThaT You own end up Owning you!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
argo1
HV kasutaja
argo1

liitunud: 22.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2017 12:42:03 vasta tsitaadiga

2. OK
3. OK
Tänud!

Mis ketastesse puutub, siis jah need spets NAS kettad ikka tunduvalt kallimad. Aga mis kettaid muidu soovitate? Ilmselt WD seeria, aga kas on mõtet maksta RED eest?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 10.10.2017 12:49:13 vasta tsitaadiga

RAID5 puhul võib miljon asja hapuks minna ja seal ei aita ükski spets ketas.
Endal aastaid (2010-2011 aastast) WD green kettad tiksusid masinas, kuigi polnud soovitatud. No olid odavad ja paljud kasutasid neid seepärast NASis. Kui tagavarakoopia olulisest on olemas siis pole probleemi
Raid 1 tavalisele kodukasutajale piisab.

Endal võtsin WD Red kettad uude NASi. Muus osas või vaadata ükskõik millise kettatootja ketta poole.
Seagate Archive on küll kõvasti soodsam, kuid üldine ketta võimekus jätab süsteemikettana testide põhjal kõvasti soovida. Arhiivikettana käib küll, süsteemiketas võiks suuta natuke kiiremini andmeid lugeda ja kirjutada.
Ega sii odavamatest muud üle ei jäänudki, kui WD Red (tavaline, mitte Pro).

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2017 12:52:57 vasta tsitaadiga

Archive kettaid ei tasu panna tõesti aga muus osas pane mille jaoks raha on. Maha surevad nad kõik kunagi...

Ma ise ostan kodusesse unraidi kasti suvalisi kettaid mis silma jääb ja hind hea. Backup peab nagunii olema eraldi.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io


viimati muutis ufo56 10.10.2017 12:54:53, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 10.10.2017 12:55:46 vasta tsitaadiga

Mul on kolmest 2 lennanud 3 aasta jooksul 4TB WD Redidest (3 kettaga SHR). Garantii on küll pikk aga hoolduse vahel jõlkumine tüütab ära. Nüüd lähen Enterprise ketaste peale üle ükshaaval, põrgusse see müra ja kallim hind.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2017 14:41:36 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
warwas, 6.1'el juba saab scheduleerida...
Enne seda sai kah, tõsi küll häkiga, mul oli selleks isegi skript tehtud.

Oot-oot. Ega me erinevatest asjadest ei räägi? RAID scrubbingut saab jah graafiku järgi teha.
"RAID resync" tundub vähemalt minu jaoks olevat see protsess, mis järgneb, kui ketaste endiga midagi teha (vahetada, lisada).

Kuna mul oli alles hiljuti vaja kahte ~30TB massiivi kasvatada, siis taoline sünkimiskiiruse häälestamise paneel oleks marjaks ära kulunud. Jah, konsoolist otse mdadm'i kiusamine lahendas küll probleemi suuremalt jaolt ära aga taolise asja saavutamine võiks ikka tunduvalt lihtsam olla. Ja vist nüüd saabki olema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2017 15:02:14 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
Etz kirjutas:
warwas, 6.1'el juba saab scheduleerida...
Enne seda sai kah, tõsi küll häkiga, mul oli selleks isegi skript tehtud.

Oot-oot. Ega me erinevatest asjadest ei räägi? RAID scrubbingut saab jah graafiku järgi teha.
"RAID resync" tundub vähemalt minu jaoks olevat see protsess, mis järgneb, kui ketaste endiga midagi teha (vahetada, lisada).

Kuna mul oli alles hiljuti vaja kahte ~30TB massiivi kasvatada, siis taoline sünkimiskiiruse häälestamise paneel oleks marjaks ära kulunud. Jah, konsoolist otse mdadm'i kiusamine lahendas küll probleemi suuremalt jaolt ära aga taolise asja saavutamine võiks ikka tunduvalt lihtsam olla. Ja vist nüüd saabki olema.


Milleks sul rebuildi on vaja scheduleerida? icon_eek.gif
Scheduleeritud AHV vahetab regulaarselt kastis ketaid? icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2017 15:37:03 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
warwas kirjutas:
Etz kirjutas:
warwas, 6.1'el juba saab scheduleerida...
Enne seda sai kah, tõsi küll häkiga, mul oli selleks isegi skript tehtud.

Oot-oot. Ega me erinevatest asjadest ei räägi? RAID scrubbingut saab jah graafiku järgi teha.
"RAID resync" tundub vähemalt minu jaoks olevat see protsess, mis järgneb, kui ketaste endiga midagi teha (vahetada, lisada).

Kuna mul oli alles hiljuti vaja kahte ~30TB massiivi kasvatada, siis taoline sünkimiskiiruse häälestamise paneel oleks marjaks ära kulunud. Jah, konsoolist otse mdadm'i kiusamine lahendas küll probleemi suuremalt jaolt ära aga taolise asja saavutamine võiks ikka tunduvalt lihtsam olla. Ja vist nüüd saabki olema.

Milleks sul rebuildi on vaja scheduleerida? icon_eek.gif
Scheduleeritud AHV vahetab regulaarselt kastis ketaid? icon_lol.gif

Vajadus oli sünkimise kiirust reguleerida, mitte sünkroniseerimise toimumist ennast.

Konkreetne keiss oli selline, et oli kaks kasti, kuhu tuli massiivi laiendamiseks kaks ketast juurde panna. Kuna üks kast on selline, kus tarbijaid otseselt taga ei ole, siis sain seal "heeblid" põhja lükata ja protsess sai valmis umbes 1,5 päevaga. Poleks ma midagi puutunud, siis oleks parimal juhul 2..3 nädalat läinud.
Teine kast oli aga selline, kus päevasel ajal paarkümmend kasutajat taga on ja kõvasti tööd teevad. Kui ma seal ka nupud põhja keerasin, siis üsna käppelt hakkasin saama murekirju teemal "miks kõik nii aeglane on??". Kuna ei olnud jällegi soovi mitut nädalat oodata, siis lõpuks sai scheduleri külge pandud kaks skripti, mis tööpäeva lõpus kiiruse põhja keerasid ja hommikul jälle hoo maha võtsid. Ei olnud küll kõige elegantsem lahendus, aga vähemalt sai protsess mõistliku ajaga lõpule viidud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Edz
HV Guru

liitunud: 18.10.2002




sõnum 09.11.2017 10:29:28 vasta tsitaadiga

Hiljuti sai DS412+ seadmele tehtud RAM'i upgrade 1GB > 4GB (Kingston KVR13S9S8/4).
Seade võttis mälu vastu aga CPU usage on pidevalt üla 60-70%. Muusikat praktiliselt enam kuulat ei saagi, samas filme läbi PLEXi 2 telekas mängib probleemivabalt.
Oskab keegi mingisugust rohtu/lahendust soovitada (kas seadme konfimine) või tasuks proovida 2GB pulka proovida?

Ette tänades.

_________________
M: Uued karbis Lenovo ThinkPad Pro dokid koos 90W laadijaga
O: Pakuvad huvi häbiväärse hinnaga Nintendo Switch mängud icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2017 10:33:14 vasta tsitaadiga

Kunagi kui enda samale mudelile mälu juurde lisasin, siis lugesin Synology foorumist, et paljudel on 4GB pulk kasti ebastabiilsemaks teinud ning kui 2GB sisse pandi siis probleemid kadusid. Seetõttu tegin enda omal ka 1GB -> 2GB uuenduse ainult.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Edz
HV Guru

liitunud: 18.10.2002




sõnum 09.11.2017 10:49:45 vasta tsitaadiga

Vahur, mis tootja/mudel? Lugesin ka googlest syno ram upgrade lehti ja seal just soovitati Kingston KVR13S9S8/4 tüüpi aga minul ta ikkagi ei töötab.
_________________
M: Uued karbis Lenovo ThinkPad Pro dokid koos 90W laadijaga
O: Pakuvad huvi häbiväärse hinnaga Nintendo Switch mängud icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2017 11:35:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Seade võttis mälu vastu aga CPU usage on pidevalt üla 60-70%

Vaata et mõnda pahalast pole sees, mul käis mingi augu läbi üks miner vahepeal külas.

Täpselt samal kastil viskasin 8gb pulga sisse ja töötab kenasti, kuigi ei peaks.


_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003




sõnum 09.11.2017 16:50:36 vasta tsitaadiga

https://unix.stackexchange.com/questions/68242/processor-usage-increases-with-4gb-ram-installed
tsitaat:
Have a look at the Intel datasheet for the the D2000 Series Atom Processors Intel datasheet for the the D2000 Series Atom Processors

Note pages 32-33 and table 3-24.

The takeaway from that is while your processor and memory controller support 4g of total ram, they only support it in 2g chunks, in 2g per slot. Since your 412+ only has one slot, 2g is your max ram. Anything above that is likely to be unpredictable.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.11.2017 10:37:52 vasta tsitaadiga

DS411+ korpuse ventilaator (või ventilaatorid) on hakanud aeg-ajalt plärisema. Üldiselt aitab kui kasti natuke liigutada aga ilmselt on lihtsalt aeg oma töö teinud ja hakkavad otsa saama. Kuna kasti on natuke tüütu lahti kiskuda siis üritan googeldada, et millised kasutuses on. Vist peaks olema sellised (FD128020HL):

http://www.kobe.cz/ventilator-synology-fan-80-80-20-3.html

Teab keegi, kas tegu on nö. tavaliste standardsete ventikatega? Ning kuskohast neid (või muud sobivat) hankida saaks? Mõtlesin ka, et äkki võtaks üldse ventilaatorid maha aga kardan HDD'de temperatuuri pärast (45C stabiilselt).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.11.2017 12:35:30 vasta tsitaadiga

Mark0, vahetasin kunagi ühel DS212j karbil ventika kõige tavalisema nö. case fan'i vastu. Ei olnud mingit kobinat.
Tootjat kahjuks ei mäleta enam (oli üks neist eriti vaiksetest).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 102, 103, 104  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.