Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elion IPTV + igmp-proxy + mikrotik märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25, 26, 27  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2017 23:43:25 vasta tsitaadiga

proovin homme ka kuidagi tööle saada
_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.05.2017 14:50:00 vasta tsitaadiga

Sai ostetud hAP mini - https://routerboard.com/RB931-2nD - 2. korrusel wifi levi parandamiseks.
hAP mini seadistasin kui bridge.
Ühendus on Inteno -> hAP mini -> Motorola.
Kõik kena, wifi toimib, digiboks toimib (nii otsevaatamine, kordusTV, salvestused, ainult filmiriiulit ei proovinud). thumbs_up.gif

Mu küsimus on, et MIDA VEEL ma peaksin selles hAP mini-s seadistama?

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.05.2017 16:07:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mu küsimus on, et MIDA VEEL ma peaksin selles hAP mini-s seadistama?

see sõltub ju puhtalt sinu vajadustest.

ostad teise karbi veel ja teed kahe vahele EoIP tunneli, et vaadata digitv'd teise karbi vahendusel suvalises internetiühendusega maailma punktis?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.05.2017 16:53:45 vasta tsitaadiga

Rohkem oli küsimus selles, et kas peaks mingeid *cast-e kinni keerama/suunama vms millele siin eelpool viidati? Või see on oluline ainujlt RB ruuterina töötamisel?
Pole ise eriline võrguspets ja niisama ei tahaks katsetama/torkima seal hakata.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.10.2017 11:21:43 vasta tsitaadiga

Vahur kirjutas:
Panin ka oma Telia digiboxi MikroTik hAP ac taha. Võtan WAN pordist VLAN 4 välja ja bridgen selle teise pordi peale, muud ma midagi teinud ei ole selle teemaga ning kõik toimib.
Muud seadmeid sul vahel pole, vaid istub tuppa jooksva kaabli otsas? Kuda too bridgemine käib - viitsid ehk step-by-step õpetust jagada?
_________________
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 293
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2017 11:28:35 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:
Vahur kirjutas:
Panin ka oma Telia digiboxi MikroTik hAP ac taha. Võtan WAN pordist VLAN 4 välja ja bridgen selle teise pordi peale, muud ma midagi teinud ei ole selle teemaga ning kõik toimib.
Muud seadmeid sul vahel pole, vaid istub tuppa jooksva kaabli otsas? Kuda too bridgemine käib - viitsid ehk step-by-step õpetust jagada?

Huawei ONT-st kaabel otse MikroTik ruuterisse. Toimib ka juhul kui tuppa otse võrgukaabel tuleb.

/interface ethernet
set [ find default-name=ether5 ] comment=Digiboks
/interface vlan
add interface=sfp1 name=IPTV vlan-id=4
/interface bridge
add name=TV protocol-mode=none
/interface bridge port
add bridge=TV interface=IPTV
add bridge=TV interface=ether5

sfp1 ja ether5 muuta siis vastavalt nendeks portideks endal parasjagu kasutusel on.
Kommentaarid: 456 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 386
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2017 12:44:49 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif Selle jutu peale tellisin 'tiku' ära.
Eks tulen siis hädaldama kui jänni jään.

_________________
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 293
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.12.2017 14:53:52 vasta tsitaadiga

Iidsete wrt54gl + dd-wrt koosluse peal on keegi iptv üle pptp toimima saanud? pptp toimib kahe punkti vahel kenasti aga suraks sinna ka iptv juurde kuid ei tea kust poolt alustada icon_neutral.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 09.12.2017 21:25:53 Mikrotik + Inteno DG301 + Amino digiboks vasta tsitaadiga

Tervist,

Mure järgnev. Nimelt Inteno ruuter saab ilusasti Telia-poolse välise IP kätte ning Inteno ruuterist kollastest portidest tuleb ka ilusasti Inteno poolt tekitatud DHCP + internetiühendus välja. Aga Amino digiboks ei näita pilti, vaid käivitudes lihtsalt "Digiboks käivitub" ja vsjo.

Lahendatud järgnevalt:
* Mikrotik ruuterisse tuleb sisse Telia kaabel;
* Mikrotik võtab endale DHCP-ga IP;
* Mikrotik jagab "switchina" (ehk otse) ühendust Intenole ning Inteno võtab endale samuti IP otse Telialt - ehk Mikrotikil ja Intenol mõlemal erinev Telia väline IP;
* Mikrotik teeb omakorda igasugu trikke (wifi, VPN ja värke);
* Inteno jagab ühendust Amino digiboksile;

Kas niimoodi üldse peaks töötama?

Kui ühendan Inteno otse sissetuleva külge ning digiboks Inteno järel - siis töötab.
Kas mingisugune "forward" on puudu või Mikrotik korjab mingil tasandil liiklust ära?

Lolli switchiga töötab (sissetulev läheb switchi, switchist edasi Mikrotik ja Inteno), aga ei taha switchi kasutada, sest siis üks üleliigne tarbija juures.
Ning sissetulev läheb Mikrotik-i just sel põhjusel, et ei taha, et kogu liiklus läbi Inteno käiks - ei viitsi Inteno ruuteris igasugu pordisuunamisi teha (VPN, FTP jpm).

--
Lennart

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 11.12.2017 09:47:40 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:
Liitsin teemad
Aitäh, vist?

Igal juhul - proovisin erinevaid lahendusi, võib-olla mul "bridge" blokeerib midagi...

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
martin3444
HV vaatleja

liitunud: 13.01.2018




sõnum 13.01.2018 17:59:46 vasta tsitaadiga

AgentDeus kirjutas:
Ma sain selle nüüd tööle ja homme kirjutan pikema seletuse koos konfidega. segu oli sellest, et ise olin loll ja ega Mikrotik kah võlgu ei jäänud. Praegu töötab igatahes kolm digiboksi ja Samsungi IPTV app kah takkapihta. beer_yum.gif

----

Et kõik ausalt ära rääkida, siis pasten lihtsalt hunniku konfi.

Alustuseks vlan tegemised:


/interface vlan
add comment=IPTV interface=ether1-gateway l2mtu=1594 name=eth1.4 vlan-id=4
add comment="tagged LAN" interface=ether2-master l2mtu=1594 name=eth2.3 vlan-id=3
add comment=IPTV interface=ether2-master l2mtu=1594 name=eth2.4 vlan-id=4
add comment="IPTV-GARAAZ" interface=ether5 l2mtu=1594 name=eth5.2 vlan-id=2


eth1.4 on siis ether1 peal vastuvõetav vlan tagiga 4 ehk siis see vlan, mille peal elion minu poole karjub IPTV'd. eth2.4 on see, millega ma tubadesse karjun vlan 4 peal switchi suunas edasi IPTV'd ja eth2.3 on siis lan vlan id'ga 3, millega switchi kogu mu ülejäänd kohalik võrk liigub ja toimetab. Antud hetkel on siis teleri internet ja kohalik võrk eraldatud üksteisest IP tasandil.
Kuna mikrotik enda siseselt eriti seda vlan tag majandust ei arvesta ja käsitleb iga vlan interface omaette "eetripordina", siis ei teki väga palju probleeme ühe vlan tag keeramine teiseks tag'ks, mida muidu tavalises näiteks manageeritavas L2 switchis teha ei saa. Seetõttu pole ka probleem näiteks kokku bridgeda antud näites eth1.4 tagiga 4 ja eth 5.2 taggiga 2 ning "muuta" (vlan tag rewrite pmts) üks tag teiseks.
eth1.4 ja muud sellised nimed on pandud puhtalt mu enda jaoks, et ma saaks aru, mis interface peal mis vlan asub. Nimed võivad olal suvalised senikaua kuni ise aru saad, mille peal majandad. Ether1-gateway on jäänud default konfist, ei ole viitsinud muuta nagu ka ether2-master, mis default konfiguratsioonis on switch master port ja mida ülejäänud 3 ja 4 ja 5 pordid kasutavad Masterina. Selleks, et kogu see jama õnnestuks ka teiste portide peal, peab eelnevalt eemaldama näiteks antud konfiguratsiooni puhul ether5 konfiguratsioonist selle, et ether 2 on ta master. Ma isiklikult kasutan selle jaoks siiski eraldi bridge tegemist, kui tahan mitmesse erinevasse porti sama asja lasta nagu näiteks koduvõrk:


/interface bridge
add l2mtu=1594 name=LAN
/interface bridge port
add bridge=LAN interface=wlan1
add bridge=LAN interface=eth2.3
add bridge=LAN interface=ether4


Siin siis on wifi , ether2 peal olev vlan3 ja ether4 kõik bridge all nimega LAN, mille peale on ehitatud kogu lokaalvõrgu jama koos DHCP, NAT ja muu kaasnevaga. Vanasti töötas kogu IPTV mul nii, et eth1.4 ja eth2.4 ja eth5.2 olid bridge all nimega DigiTV ja asi vask.
Nii palju siis sissejuhatusest.

Hakkasin seda asja siis natukene ringi tegema seoses Samsa teleri saabumisega. Samsa teleris on Elioni DTV app olemas aga seda ei panda käima enne kui Samsa saab "internetti" ja enda interneti kättesaadavust kontrollib ta tõbras nii, et teeb http requesti ühe korea IP pihta. Kui see läbi ei lähe, ütleb teler, et network not working ja käi #@¤!. Ma tahaks teada, mis juhtub siis, kui ühel ilusal päeval see pagana korea IP 207.36.95.10 maailmapildilt kadunud on... peab teleri aknast välja viskama vist.

Puust ja punaseks:

kõige pealt tuleb lisada Elionipoole vaatava pordi peale vlan 4 nagu ülal kirjeldatud:


/interface vlan
add comment=IPTV interface=ether1-gateway l2mtu=1594 name=eth1.4 vlan-id=4


siis tuleb sellele interface'le IP saada üle DHCP:


/ip dhcp-client
add comment=Uplink dhcp-options=hostname,clientid disabled=no interface=ether1-gateway
add comment=IPTV add-default-route=special-classless dhcp-options=hostname,clientid disabled=no interface=eth1.4


ja saadud IP'd näete


/ip address print

4 D 176.46.XXX.XXX/20  176.46.112.0    ether1-gateway                                                                                                                                                                                               
5 D 10.241.122.122/18  10.241.64.0     eth1.4


edasi tuleb panna IP sisevõrgu poole vaatavate interface'de peale:


/ip address
add comment=LAN address=192.168.88.1/24 comment=LAN interface=LAN network=192.168.88.0
add comment=DTV-Tuba address=192.168.0.1/24 interface=eth2.4 network=192.168.0.0
add comment=DTV-Garaaz address=192.168.1.1/24 interface=eth5.2 network=192.168.1.0


siis "ip pool" DHCP serveri jaoks:


/ip pool
add name=DTV ranges=192.168.0.2-192.168.0.10
add name=GaraazDTV ranges=192.168.1.2-192.168.1.10


nende peale tuleb tekitada DHCP serverid:


/ip dhcp-server
add add-arp=yes address-pool=DTV always-broadcast=yes disabled=no interface=eth2.4 name=DTV
add add-arp=yes address-pool=GaraazDTV always-broadcast=yes disabled=no interface=eth5.2 name=GaraazDTV

/ip dhcp-server network
add address=192.168.0.0/24 comment=DTV dns-server=84.50.149.23 gateway=192.168.0.1
add address=192.168.1.0/24 comment=GaraazDTV dns-server=84.50.149.23 gateway=192.168.1.1


Tulemüüri tuleb panna kindlasti ESIKOHALE (juhul kui igasugu ägedad muud reeglid tehtud) järgnevad kaks rida:


add chain=input comment=DTV in-interface=eth1.4 protocol=igmp action=accept
add chain=input comment=DTV in-interface=eth1.4 protocol=udp action=accept


See oli üks mu komistuskividest, et esimese korraga tööle ei saanud asja.

Lisaks NAT, samuti ESIKOHALE nimekirjas:


/ip firewall nat
add action=masquerade chain=srcnat comment="IPTV NAT" src-address=192.168.0.0/24 to-addresses=0.0.0.0
add action=masquerade chain=srcnat comment="GaraazDTV NAT" src-address=192.168.1.0/24 to-addresses=0.0.0.0


Miks ma rõhutan esikohta ja miks on defineeritud just need kindlad võrgud, on seepärast, et mu ruuteri konf on tiba keerulisem ja kui ma ei defineerinud src-address, siis asi tööle ei hakanud vaid pani läbi vale masquerade ajama end. Sellisel kujul masquerade tegemine tagan selle, et kogu see jama paneb ajama läbi kõige väiksema metric väärtusega ruutingu.

Edasi tuleb tööle panna igmp-proxy:


/routing igmp-proxy
set query-interval=1m5s quick-leave=yes
/routing igmp-proxy interface
add alternative-subnets=10.0.0.0/23 interface=eth1.4 upstream=yes
add interface=eth2.4
add interface=eth5.2


siikohal tänu ivok'le, kes mind õigele teele suunas. alternative-subnets sain teada nii, et panin digiboxi tööle ja Torch eth2.4 pihta ning vaatasin, kuhu see töötav jama pöörduda üritab ja minu puhul olid IP'd samad, mis ivok mainis:

Elioni multicast server on 10.0.0.30 ja 10.0.1.0/24 peal on Elioni kanalite serverid.

Selleks, et kogu kokku kirjutatud kompott tööle hakkaks, ei piisanud Samsa teleril ainult selle sisse-välja lülitamisest ega ka wired võrgu kaudu uuesti IP küsimisest. Voolust välja ja voolu tagasi ning siis Elioni DTV app tööle. Alles peale "cold boot'i" võeti kogu krüptojama külge ja näidati kanaleid ilma ruudutamiseta. Kui ma seda teinud ei olnud, nägin küll kanalite nimekirja aga krüptitud kanalitel nägin ainult ruutusid ja subtiitreid icon_smile.gif

Oleks võinud eth5.2 ja eth2.4 panna ka mingi bridge alla ja kogu jama selle peale ehitada aga siis oleks point ära kadunud, sest multicasti oleks ikka laiali karjutud jne jne.
Lisaks võiks ehitada ka Queue võrkudele, sest ilma nendeta kukub teie teleripilt korralikult ruudutama, kui näiteks hakkate alla sikutama libreoffice torrentit või tõmbate legaalset linuxi/windowsi iso faili vastavast veebikeskkonnast.
Queue ehitamiseni pole ma veel jõudnud ja vist ei viitsi kah. Praegu ette antud konfiguratsioonis näete vahepeal mu sisevõrgu 192.168.88.0 vahemikku. Ärge laske ennast sellest segada, see teeb vb asja natukene selgemaks. Kogu 88.0 võrguga seonduvat siin ei ole välja toodud vaid on jäetud nö selgitava osana.
Ma loodan, et nüüd sai kõik kirja.


Kas keegi saab kinnitada selle töökorrasolekut? Olen seda õpetust juba mitut moodi proovinud ja ei saa oma mikrotiki tööle sellega. Tahaks väga seda telia ruuterit tagasi viia, kuna liiga vähe võimalusi seal midagi üldse teha.
Aitäh!!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2018 23:21:53 vasta tsitaadiga

Kui sul vaja lihtsalt digiboksile võrku taha, siis võta VLAN 4 WAN pealt välja ja bridge digiboksi pordiga kokku.
Kommentaarid: 456 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 386
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin3444
HV vaatleja

liitunud: 13.01.2018




sõnum 17.01.2018 10:15:40 vasta tsitaadiga

Vahur kirjutas:
Kui sul vaja lihtsalt digiboksile võrku taha, siis võta VLAN 4 WAN pealt välja ja bridge digiboksi pordiga kokku.


On juba järgi proovitud. Ei hakka tööle.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2018 16:00:23 vasta tsitaadiga

martin3444 kirjutas:
Vahur kirjutas:
Kui sul vaja lihtsalt digiboksile võrku taha, siis võta VLAN 4 WAN pealt välja ja bridge digiboksi pordiga kokku.

On juba järgi proovitud. Ei hakka tööle.

Siis on sul midagi MikroTiku konfis valesti tõenäoliselt.
Kommentaarid: 456 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 386
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
slashji
HV kasutaja
slashji

liitunud: 11.11.2011




sõnum 30.01.2018 20:28:59 vasta tsitaadiga

TÄIENDUS 06.02.2018 - ISENESEST HAKKAVAD TÖÖLE AINULT MÕNED KANALID.

Alates RouterOS v6.41 pole vaja digitv käima panekuks teha mitte ühtegi lisa konfi.
MikroTiki v6.41 update info, mille alusel IPTV iseeneseslikult töötab:
Spoiler Spoiler Spoiler


Ehk kokkuvõtlikult oskab uus MT bridge iseenesest aru saada VLANidest ja need edasi õigesse kohta saata ja vastupidi.

Kodus järele proovitud:
Huawei ONT - (eth1) RB3011UiAS - bridge_LAN(eth2-10) - Digibox
Ruuteri konf on väga lihtne:
1. eth1 - DHCP Client (saab Telia käest IP)
2. bridge_LAN - sinna kuuluvad pordid eth2-10 ja ipks on määratud suvaline kohtvõrgu aadress 192.168.1.1
3. IP Pool tehtud ja see on välja jagatud DHCP serveriga
4. NAT´i all Masquerade

Selle konfiga sain mina ükskõik millisest eth2-10 pesast DigiTV tööle - töötavad ka filmiriiul ja järelvaatamine, kava ja kõik muud kellad.
Testiks panin veel suvalisse pessa ühe default konfiga RB760GS switchi ja siis Digiboxi sinna ning töötas endiselt.

Tulevastele IPTV konfijatele veel soovitus - pärast iga muudatust Mikis tehke Mikile reboot ja seejärel Digiboxile külm reboot ehk juhe sabast ära ja uuesti sisse, see on mainitud ka eespool.

Lisainfoks veel, et ühe suurema projekti tarvis tegin kodus neid katsetusi. Lootsin, et tänu Miki uuendusele piirdub suurem projekt ainult ROSide uunedamisega ja asjad töötavad iseenesest (peaseade CCR1009), aga kahjuks mitte. Iseenesest hakkas seal võrgus näitama ainult osasid kanaleid. IGMP Proxy abil sain 5 vaatajakohta, mis asuvad erinevates hoonetes terve hulga switchide taga, käima, aga võrgus on veel mingisugune LAG sees, mis läheb lahendamisele uuel nädalal.
Kui kogu asi on lõpuni testitud, siis kirjutan ühe korraliku dokumentatsiooni ka kaasmaalaste jaoks.

_________________
IT-infrastruktuur, pilv ja küberturve| www.serman.ee


viimati muutis slashji 06.02.2018 17:55:36, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 30.01.2018 20:34:54 vasta tsitaadiga

slashji, thumbs_up.gif Väga hea, notin ühe vana tiku sahvrist välja ja pistan kmi otsa, lasen tuttaval ka oma purgi üle testida.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KulleS
HV veteran

liitunud: 21.04.2004




sõnum 30.01.2018 22:26:36 vasta tsitaadiga

slashji kirjutas:
Alates RouterOS v6.41 pole vaja digitv käima panekuks teha mitte ühtegi lisa konfi.

Ehk kokkuvõtlikult oskab uus MT bridge iseenesest aru saada VLANidest ja need edasi õigesse kohta saata ja vastupidi.

Kodus järele proovitud:
Huawei ONT - (eth1) RB3011UiAS - bridge_LAN(eth2-10) - Digibox
Ruuteri konf on väga lihtne:
1. eth1 - DHCP Client (saab Telia käest IP)
2. bridge_LAN - sinna kuuluvad pordid eth2-10 ja ipks on määratud suvaline kohtvõrgu aadress 192.168.1.1
3. IP Pool tehtud ja see on välja jagatud DHCP serveriga
4. NAT´i all Masquerade

Selle konfiga sain mina ükskõik millisest eth2-10 pesast DigiTV tööle

Katsetasin ka, niisama ta tööle ei hakanud icon_rolleyes.gif
Ei tunne ta seda vlan4 ära...
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kozlor
HV vaatleja

liitunud: 16.05.2002




sõnum 04.02.2018 16:17:12 Re: Mikrotik + Inteno DG301 + Amino digiboks vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Tervist,

Mure järgnev. Nimelt Inteno ruuter saab ilusasti Telia-poolse välise IP kätte ning Inteno ruuterist kollastest portidest tuleb ka ilusasti Inteno poolt tekitatud DHCP + internetiühendus välja. Aga Amino digiboks ei näita pilti, vaid käivitudes lihtsalt "Digiboks käivitub" ja vsjo.

Lahendatud järgnevalt:
* Mikrotik ruuterisse tuleb sisse Telia kaabel;
* Mikrotik võtab endale DHCP-ga IP;
* Mikrotik jagab "switchina" (ehk otse) ühendust Intenole ning Inteno võtab endale samuti IP otse Telialt - ehk Mikrotikil ja Intenol mõlemal erinev Telia väline IP;
* Mikrotik teeb omakorda igasugu trikke (wifi, VPN ja värke);
* Inteno jagab ühendust Amino digiboksile;

Kas niimoodi üldse peaks töötama?

Kui ühendan Inteno otse sissetuleva külge ning digiboks Inteno järel - siis töötab.
Kas mingisugune "forward" on puudu või Mikrotik korjab mingil tasandil liiklust ära?

Lolli switchiga töötab (sissetulev läheb switchi, switchist edasi Mikrotik ja Inteno), aga ei taha switchi kasutada, sest siis üks üleliigne tarbija juures.
Ning sissetulev läheb Mikrotik-i just sel põhjusel, et ei taha, et kogu liiklus läbi Inteno käiks - ei viitsi Inteno ruuteris igasugu pordisuunamisi teha (VPN, FTP jpm).


Milleks sulle vaja veel Intenot?
Kui saad Mikrotikus switch chipi manageerida, siis tee sinna VLAN tabel.
Ise lahendasin asja nii näiteks : Mul on Motorola box ether5 peal ja ether1 siis Telia.
Tegin VLAN tabeli switch all ja ütlesin ether 1 ja ether 5 vlan 4.
Edasi ether 5 pordile vlan secure ja always strip default vlan ID 4. - #ehk siis untagged vlan4 sinna porti
ether 1 pordile vland mode:fallback VLAN Header add if missing default vland ID ei pane
Bridge port alt võtsin ether 5 ära.
Kasutasin konfimiseks Winboxi.

Unustasin mainida, et ruuteriks RB962UiGS-5HacT2HnT


viimati muutis Kozlor 05.02.2018 14:12:35, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2018 22:18:36 vasta tsitaadiga

Kellelgi RB750GR3 peal kah see krempel töötab? icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AlphaEST
HV vaatleja

liitunud: 12.12.2017




sõnum 06.02.2018 12:08:22 vasta tsitaadiga

slashji kirjutas:
Alates RouterOS v6.41 pole vaja digitv käima panekuks teha mitte ühtegi lisa konfi.
MikroTiki v6.41 update info, mille alusel IPTV iseeneseslikult töötab:
Spoiler Spoiler Spoiler


Ehk kokkuvõtlikult oskab uus MT bridge iseenesest aru saada VLANidest ja need edasi õigesse kohta saata ja vastupidi.

Kodus järele proovitud:
Huawei ONT - (eth1) RB3011UiAS - bridge_LAN(eth2-10) - Digibox
Ruuteri konf on väga lihtne:
1. eth1 - DHCP Client (saab Telia käest IP)
2. bridge_LAN - sinna kuuluvad pordid eth2-10 ja ipks on määratud suvaline kohtvõrgu aadress 192.168.1.1
3. IP Pool tehtud ja see on välja jagatud DHCP serveriga
4. NAT´i all Masquerade

Selle konfiga sain mina ükskõik millisest eth2-10 pesast DigiTV tööle - töötavad ka filmiriiul ja järelvaatamine, kava ja kõik muud kellad.
Testiks panin veel suvalisse pessa ühe default konfiga RB760GS switchi ja siis Digiboxi sinna ning töötas endiselt.

Tulevastele IPTV konfijatele veel soovitus - pärast iga muudatust Mikis tehke Mikile reboot ja seejärel Digiboxile külm reboot ehk juhe sabast ära ja uuesti sisse, see on mainitud ka eespool.

Lisainfoks veel, et ühe suurema projekti tarvis tegin kodus neid katsetusi. Lootsin, et tänu Miki uuendusele piirdub suurem projekt ainult ROSide uunedamisega ja asjad töötavad iseenesest (peaseade CCR1009), aga kahjuks mitte. Iseenesest hakkas seal võrgus näitama ainult osasid kanaleid. IGMP Proxy abil sain 5 vaatajakohta, mis asuvad erinevates hoonetes terve hulga switchide taga, käima, aga võrgus on veel mingisugune LAG sees, mis läheb lahendamisele uuel nädalal.
Kui kogu asi on lõpuni testitud, siis kirjutan ühe korraliku dokumentatsiooni ka kaasmaalaste jaoks.

thumbs_up.gif

Tegin siis ka proovi oma HAP AC peal ja iseeneseslikult hakkavad tööle ainult mõned kanalid. Filmiriiul, salvestused ei tööta ja järelvaatamine töötab ainult nende kanalitega mis hetkel töötavad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
slashji
HV kasutaja
slashji

liitunud: 11.11.2011




sõnum 06.02.2018 18:34:43 vasta tsitaadiga

Nagu lubatud siis kinnitan 06.02.2018 seisuga IGMP Proxy konfi. Täiendatud 13.02.2018 ja lisaks veel 14.02.2018


Kui sul on vaja kodus ÜHE RUUTERIGA JA ÜHE TELEKAGA ASI TÖÖLE PANNA, SIIS KERI MINU POSTITUSE LÕPPU. Jätka siit lugemist, kui ruutereid/switche on mitu ja soovid IGAST võrgupesast kätte saada IPTV. Kogu asjale on 2 erinevat lahendust.

Lahendus 1 - "SADA TELEKAT, SADA SWITCHI, KÕIK PORDID, ÜKS VÕIMALUS" T. Puistaja

Sissejuhtatuseks niipalju, et ühe projekti tarvis oli vaja konfida tööle Telia IPTV nii, et erinevates hoonetes üle suure territooriumi oleks võimalik igast suvalisest switchi pesast kätte saada lisaks internetiühendusele ka Telia DigiTV.
Hetkel on siis konkreetses asukohas sissetulevaks ühenduseks Telia valguskaabel, seal otsas on Huawei ONT ehk optika konverter, mis läheb edasi Mikrotik CCR1009 seadmesse, kust omakorda jagnueb erinevate linkide ja switchide abil laiali territooriumi peale. Switchid on kõik manageeritavad, aga ühtegi lisakonfi DigiTV jaoks pole teinud.

Ruuteri baaskonf on midagi sellist: https://serman.maxdesk.com/user/viewarticle/8289

Nagu ka selle foorumi esimeste postituste seas on kirjeldatud on kogu asja tööle paneku märksõnadeks VLAN ID´ga 4 ja IGMP Proxy seadistamine.
1. Seadistame VLANi ja laseme IPTV info oma ruuterisse
1.1 Interfaces - VLAN - Add: name:vlan4_iptv; MTU1500; VLAN ID: 4 (sest selle ID´ga saadab Telia paketid); Interface: ether1 (või mis iganes teil sissetuleva ühenduse interface on)

2. Meie loodud VLAN peaks nüüd Telia käest saama ka IPTV jaoks vajalikud võrguparameetrid ehk seadistame vlan4_iptv jaoks DHCP kliendi
2.1 IP - DHCP Client - Add: Interface: vlan4_iptv; EI KASUTA peer DNS ja NTP; Add Default Route: special classes (enam ei meenu, miks see vajalik oli, aga kuskilt Miki foorumist lugesin) - VEENDU, ET vlan4_iptv saaks IP ~10.247.92.XXX/18 või midagi sarnast

3 Paigalda IGMP Proxy pakett Mikrotiki.
3.1 Mine https://mikrotik.com/download - otsi vastavalt oma ruuteri arhitektuurile sobiv Extra packages rida ja laadi alla, paki lahti
3.2 Laadi pakett "multicast.....npk" Mikrotiki üles ja tee Mikile restart
3.3 Kui Routing menüüsse on ilmunud peatükk IGMP Proxy, siis oled kõik õigesti teinud. Kui ei ilmu, siis veendu on ROS versioon ja arhitektuur (tile/misbe/ppc...) on õige.

4. Seadistame IGMP Proxy, laseme ta tulemüürist sisse, teeme NATi(Masquerade reegli) ja taaskäivitame kõik seadmed
4.1 Routing IGMP Proxy - Add: Interface: vlan4_iptv; Threshold1; Alternative Subnets: 10.0.0.0/23; UPSREAM LINNUKE SISSE! - OK
4.2 Routing IGMP Proxy - Settings: LINNUKE Quick Leave, ülejäänud default - OK
4.3 Routing IGMP Proxy - Add: Interface: bridge_LAN (ehk ma lasen kogu LANi peale need paketid rändama); Threshold: 1; Alternative Subnets: 192.168.1.0/24 (või misiganes teie LAN subnet on) - OK
4.4 IP - Firewall - Filter rules - Add: Chain: forward; Protocol: 2(igmp); In. Interface vlan4_iptv; Action: accept
4.5 IP - Firewall - Filter rules - Add: Chain: input; Protocol: 2(igmp); In. Interface vlan4_iptv; Action: accept
4.6 IP - Firewall - Filter rules - Add: Chain: forward; Protocol: 17(udp); In. Interface vlan4_iptv; Action: accept
4.7 IP - Firewall - Filter rules - Add: Chain: input; Protocol: 17(udp); In. Interface vlan4_iptv; Action: accept
4.8 IP - Firewall - NAT - Add: Chain: scrnat; Out. Interface: vlan4_iptv; Action: masquerade (täiendus 13.02.2018)
4.8 RESTARDI MIKROTIK JA DIGIBOX(ID)

Pane telekas käima ja testi.

Vea tuvastamisel on kindlasti abiks logging:
System - Logging - Add: topicS: igmp-proxy; Action: memory - OK

Kokkuvõte:
Me tegime ruuterile sissetuleva ühenduse jaoks Virtuaalse LAN pordi ja sidusime füüsilise LAN pordiga ether1 ehk vlan4_iptv +ether1. Kuna Telia jagab ka ühe ja sama kaabli pealt erinevat infot (internet, digitv ja voip ka) siis seadistasime loodud vlani Telia käest IP infot küsima (DHCP Client).
Siis paigaldasime ruuterile IGMP Proxy paketi.
Edasi seadistamine IGMP proxy jaoks 2 parameetrit: 1 - kust ühendus sisse tuleb (upstream) ehk vlan4_iptv; 2 - kuhume selle sissetulnud "jutu" edasi laseme ehk bridge_LAN (Querier).
Tulemüüri puurisime 4 auku, aga ainult selliselt, et vlan4_iptv jaoks lubatakse (accept) igmp ja udp paketid.
Teoreetiliselt peaksite nüüd igast pesas, mis on kuidagiviisi (otse või läbi switchide) ühendatud bridge_LAN´iga kätte saama lisaks internetile ka Telia DigiTV.


Lahendus 2 - "ÜKS TELEKAS, ÜKS RUUTER, ÜKS PORT, ÜKS VÕIMALUS" M. Mathers (täiendus 14.02.2018)

Meil on vaja tekitada VLAN ID´ga 4 ja liigutada see edasi (bridge abil) mingile kindlale pordile MikroTiki peal. Eeeldame, et ether1 on sissetulev ühendus ja ether5 külge on ühendatud Digibox ehk STB.

1.1 Tee VLAN: /interface vlan add interface=ether1 name=vlan_iptv vlan-id=4
1.2 Tee uus bridge: /interface bridge add name=bridge_iptv
1.3 Lisa vlan interface bridgesse: /interface bridge port add bridge=bridge_iptv interface=vlan_iptv
1.4 Lisa port 5 bridgesse: /interface bridge port { set [find interface=ether5] bridge=bridge_iptv}
1.5 Ühenda Digibox port "ether5"ga ja tee talle restart
1.6 Kasuta Telia DigiTV teenuseid.


Kuna tundub, et keskmine Eestlane soovib lisaks oma PPA andmetel 1200eur keskmisele palgale ka ise kodus ruuteri seadistada, siis üritan leida aja, et kogu konfi pisut kergemini loetavaks teha ja samal ajal ka tekitata 2 paralleeli - GUI ja CLI.

_________________
IT-infrastruktuur, pilv ja küberturve| www.serman.ee


viimati muutis slashji 14.02.2018 14:58:20, muudetud 6 korda
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2018 20:31:55 vasta tsitaadiga

See on nüüd küll ilus asi.

thumbs_up.gif beer_yum.gif

Proovib järgi.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2018 20:36:55 vasta tsitaadiga

VOD kah töötab?
Ja järelvaatamine?

icon_razz.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AlphaEST
HV vaatleja

liitunud: 12.12.2017




sõnum 07.02.2018 13:28:03 vasta tsitaadiga

Seadistasin ka siis prooviks IGMP proxy HAP AC-le aga tulemus oli täpselt sama, mis ilma proxy-ta, ainult mõned kanalid mängisid icon_sad.gif
Huvitav, kas ma teen midagi valesti või siis HAP AC ei saa lihtsalt telia iptv-ga hakkama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KulleS
HV veteran

liitunud: 21.04.2004




sõnum 08.02.2018 00:03:54 vasta tsitaadiga

AlphaEST kirjutas:
Seadistasin ka siis prooviks IGMP proxy HAP AC-le aga tulemus oli täpselt sama, mis ilma proxy-ta, ainult mõned kanalid mängisid icon_sad.gif
Huvitav, kas ma teen midagi valesti või siis HAP AC ei saa lihtsalt telia iptv-ga hakkama.

Endal ka 3011UiAS.
Panin eelpoololeva konfi sisse. Tellitud Teliast põhikanalid. Teleka Telia äpp tööle ei hakka, aga see ei ole hetkel teema. Digiboksiga Arris tulevad põhi eesti kanalid(ETV, K2, TV3, TV6) läbi, aga Fox ja teised läbi ei tule, isegi ALO TV mitte icon_wink.gif Ütleb ekraanil - Ilmnes tehniline tõrge

Kusagil konfis ikkagi miskit puudu vai valesti icon_neutral.gif
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elion IPTV + igmp-proxy + mikrotik mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25, 26, 27  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.