Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Exchanged jt. ostu-müügikohad: kuskohast osta ja kuidas müüa ning rahaks vahetada. (Sh. exchange-ide vahelised liikumised) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 32, 33, 34  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Longero
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.02.2011




sõnum 08.05.2017 05:42:09 Exchanged jt. ostu-müügikohad: kuskohast osta ja kuidas müüa ning rahaks vahetada. (Sh. exchange-ide vahelised liikumised) vasta tsitaadiga

Hommik.
Hakkasin algusest peale teemat "Krüptoraha hindade, tasuvuse, vahetuse arutelu" lugema. 20lk läbi lugenud ja üritan end asjaga veits kurssi viia ja hiljem edasi lugeda.
Kaevandada mul isu pole. Aga kui on väike törts vaba raha ja tahaks coin lotot mängida.... kuskohalt/kuidas oleks mõistlik alustada icon_eek.gif ?

Hetkel tekkis kohe hulk küsimusi:
1. Kuskohalt osta v kas on sellised suuremad usaldusväärsemad kauplemiskohad kus mitmed coin'id esindatud ja soovi korral saab neid kohe osta-müüa?
2. Kaua ostutehing aega võtab?
3. Kaua müügitehing aega võtab? Vaevalt müümine nii kähku käib. et soovin müüa ja kohe on hetkekursiga tehing tehtud. Või käib asi nii, et ennem müüa ei õnnestu kui on reaalsed ostjad olemas, ehk vahendaja/kauplemiskoht ise ei osta midagi hetkeseisuga kokku "lattu seisma"?
4. Kes kukrut haldab, on see mu arvutis v mingil saidil mis võibolla "ära kaob", või on see erinevalt lahendatud sõltuvalt coin'i tüübist?
5. Sain ma õigesti aru, et osasi coin'e on võimalik küll osta, aga kauplemist/müümisvõimalus puudub?
6. Milliste odavate/keskmise kallidusega coin'idega võiks õnne proovida?
7. Milliseid coin'e ei tasu üldse soetada, millel nagunii mingit tulevikku pole "müüakse õhku"?
8. Kas on coin'e mida osta saab, aga veel müüa ei saa kuid tõenäoliselt mingi aja pärast saaks müüa (aasta v paari)?
9. Peaksid mul mingid kontod olema, ilma milleta pole võimalik tehinguid teha PayPal/midagi muud?

Võibolla mõned head foorumlased vastaksid neile küssadele v üritaksid arvamust avaldada. Saan mingi ettekujutuse millest lähtuda ja mis teemadel edasi puurida.
Prooviks riskida ja ree peale hüpata.
Tänud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
h3rr
HV kasutaja

liitunud: 28.09.2010




sõnum 08.05.2017 09:02:53 vasta tsitaadiga

1. Poloniex ja Kraken.
2. Kui sinu ostuhind klapib kellegi teise müügihinnaga,siis toimub tehing koheselt.
3. Sama vastus, mis 2.punktile.
4. Sinu coin-id on vahetuskeskkonnas ja nemad haldavad seda. Saab ka arvutise osade coin-de puhul wallet-i tõmmata ja coin-id sinna panna.
5. Kaubelda saad kõikide coin-dega, mis on sinu poolt kasutataud kauplemiskohas nimekirja kantud.
6. See tuleb sul nüüd endal välja mõelda, kellegi teise soovituste järgi kauplemine on minu arvates halb idee.
7. Jällegi tuleb ise uurida natuke. Bitcointalk foorumis on väga palju infot erinevate coin-de kohta.
8. Kindlasti on.
9. Eesti pangast saab kanda raha Coinbase kontole ja seal see vahetada, kas Bitcoinideks, ethereumiks või litecoinideks. Sealt edasi saad kanda need juba kas poloniexi või krakenisse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kabush
Kreisi kasutaja
kabush

liitunud: 26.05.2007




sõnum 08.05.2017 10:42:29 vasta tsitaadiga

punkt 9, ma kandsin raha otse SEBist krakeni, mingeid probleeme ei esinenud. Infoks lihtsalt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sharky
HV vaatleja

liitunud: 22.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.05.2017 15:49:13 vasta tsitaadiga

1. Julgen soovitada Bitstampi
2. Minul on hommikul tehtud SEPA makse enne tööpäeva lõppu kinnitatud ja turuhinnaga ost on kohene
3. Müük turuhinnaga on kohene, väljavõtmisel eurodeks võtab kinnitamine olenevalt keskkonnast kuni ~48h

4. KUI SA EI KONTROLLI VÕTMEID, SIIS VÕID RAHA IGAHETK KAOTADA ehk kasutades ükskõik mis vahetus teenust, Bitstamp, Poloniex, Kraken - on RANGELT soovitatav raha sealt välja kanda vastavasse walletisse. Walleteid on mitmeid sorti, ainult ise oma võtmeid kontrollides võid kindel olla et mingi asutus või riik neid vabal volil kastuda ei saaks.
Walleti tüüpe on mitmeid:
Riistvara wallet: (Ledger, Trezor) võtmed ei lahku kunagi seadmest, ehk tehingu saab teha ka võõras arvutis, milles võib olla pahavara, mis sisestatud võtmed näeks
Paper wallet: (Avalik & Privaat võti) ka üsnagi hea variant väärtuse hoidmiseks, kuid pead arvestama et privaat võtit kasutades võib see saada pahavara poolt nähtud ja on vaja kogu sisu uuele aadressile kanda. Samuti väga lihtsasti kaotatav nt tulekahjus või kui keegi lihtsalt ligipääseb ja endale koopia teeb
Tarkvara rahakotid: Pead kindlasti lugema reviews ja vaatama, kuidas võtmeid hoitakse, reeglina mnemonic parooline, millest siis genereeritakse võtme paarid. Androidi peal julgen soovitada "Mycelium"
Full node: igal coinil on oma rakendus, kuid see eeldab et sa laed alla kogu blockchaini, bitcoini puhul nt 115gb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.02.2011




sõnum 08.05.2017 22:35:14 vasta tsitaadiga

Tänud inimestele soovituste eest, hakkan võimalusi uurima. Vähemalt on mingid pidepunktid olemas. Kindlasti tekib veel mõni küssa millest on raske aru saada.
Tekkis jah ükspäev mõte, et võiks mõned coin'id soetada ja jätta mõni arvutijubin ostmata.
Kuidas sellisel puhul edu soovitakse.... "head coinimist" ve icon_biggrin.gif.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003




sõnum 10.05.2017 01:24:22 vasta tsitaadiga

kabush kirjutas:
punkt 9, ma kandsin raha otse SEBist krakeni, mingeid probleeme ei esinenud. Infoks lihtsalt


Proovi vastupidi ka ja räägi meile AMLi tegelase suhtumisest asjasse. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kabush
Kreisi kasutaja
kabush

liitunud: 26.05.2007




sõnum 10.05.2017 06:09:41 vasta tsitaadiga

Da hell on AML ? igatahes kandsin sealt sula välja ka without problems.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008




sõnum 10.05.2017 06:26:53 vasta tsitaadiga

kabush, rahapesu vastased, siinkohal EMTA.
Olen ka välja kandnud, kedagi ei kottinud (väike summa küll).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
h3rr
HV kasutaja

liitunud: 28.09.2010




sõnum 10.05.2017 06:31:10 vasta tsitaadiga

Ega mingit eraisikut, kes heal juhul paarsada euri välja võtab, ei kontrolli mitte keegi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kabush
Kreisi kasutaja
kabush

liitunud: 26.05.2007




sõnum 10.05.2017 07:07:17 vasta tsitaadiga

Ahaa, kui paar tonni aastas siis peaks seda coinbase kaudu tegema?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
h3rr
HV kasutaja

liitunud: 28.09.2010




sõnum 10.05.2017 08:31:28 vasta tsitaadiga

On seal vahet, kust kaudu teed seda?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kabush
Kreisi kasutaja
kabush

liitunud: 26.05.2007




sõnum 10.05.2017 08:44:45 vasta tsitaadiga

Ei, lihtsalt yerba, lause tegi ettevaatlikuks ja soovin sellekohapealt rohkem infi. Minul otsest vahet pole kust mu raha mu pangaarvele jõuab. Aasta algul tuluka peal märgin viisakalt tulu ära ja EMTA'ga peaks siis kah asi klaar olema. Või ma eksin ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003




sõnum 10.05.2017 08:52:29 vasta tsitaadiga

kabush kirjutas:
Ei, lihtsalt yerba, lause tegi ettevaatlikuks ja soovin sellekohapealt rohkem infi. Minul otsest vahet pole kust mu raha mu pangaarvele jõuab. Aasta algul tuluka peal märgin viisakalt tulu ära ja EMTA'ga peaks siis kah asi klaar olema. Või ma eksin ?


Eksid. SEB pank käsitleb Su ülekandeid selliselt, et oled nende meelest kuritegelik kodanik. Hakkad kirjasid ja kõnesid saama, käid "arenguvestlustel". Mul on olnud kokkupuuteid inimestega, kes selle jama läbi on teinud. Ja see pole "naised saunas rääkisid", vaid reaalsus. Koos pangapoolse kirjavahetusega.

Tee asju kryptosõbralikuma LHV kaudu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
h3rr
HV kasutaja

liitunud: 28.09.2010




sõnum 10.05.2017 08:58:46 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
kabush kirjutas:
Ei, lihtsalt yerba, lause tegi ettevaatlikuks ja soovin sellekohapealt rohkem infi. Minul otsest vahet pole kust mu raha mu pangaarvele jõuab. Aasta algul tuluka peal märgin viisakalt tulu ära ja EMTA'ga peaks siis kah asi klaar olema. Või ma eksin ?


Eksid. SEB pank käsitleb Su ülekandeid selliselt, et oled nende meelest kuritegelik kodanik. Hakkad kirjasid ja kõnesid saama, käid "arenguvestlustel". Mul on olnud kokkupuuteid inimestega, kes selle jama läbi on teinud. Ja see pole "naised saunas rääkisid", vaid reaalsus. Koos pangapoolse kirjavahetusega.

Tee asju kryptosõbralikuma LHV kaudu.


Ma tegin otsuse, et teen kõik firma kaudu. Kui käisin LHV-s kontot avamas, siis teenindaja ei teinud teist nägugi, kui kuulis, et mu tegevusala on virtuaalvaluuta.
Samas see rahapesu teema on ikka ka imelik. Kui ma nn "päris valuutat" siis müün ja vahetan, siis mis pidi ma saan kindel olla, et seda ei kasutata rahapesuks või kuritegelikuks tegevuseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003




sõnum 10.05.2017 09:11:05 vasta tsitaadiga

h3rr kirjutas:
yerba kirjutas:
kabush kirjutas:
Ei, lihtsalt yerba, lause tegi ettevaatlikuks ja soovin sellekohapealt rohkem infi. Minul otsest vahet pole kust mu raha mu pangaarvele jõuab. Aasta algul tuluka peal märgin viisakalt tulu ära ja EMTA'ga peaks siis kah asi klaar olema. Või ma eksin ?


Eksid. SEB pank käsitleb Su ülekandeid selliselt, et oled nende meelest kuritegelik kodanik. Hakkad kirjasid ja kõnesid saama, käid "arenguvestlustel". Mul on olnud kokkupuuteid inimestega, kes selle jama läbi on teinud. Ja see pole "naised saunas rääkisid", vaid reaalsus. Koos pangapoolse kirjavahetusega.

Tee asju kryptosõbralikuma LHV kaudu.


Ma tegin otsuse, et teen kõik firma kaudu. Kui käisin LHV-s kontot avamas, siis teenindaja ei teinud teist nägugi, kui kuulis, et mu tegevusala on virtuaalvaluuta.
Samas see rahapesu teema on ikka ka imelik. Kui ma nn "päris valuutat" siis müün ja vahetan, siis mis pidi ma saan kindel olla, et seda ei kasutata rahapesuks või kuritegelikuks tegevuseks.


Ei saagi. Narkoparunitel on sularaha kastidena nurgas ja kuritegevus käib nagu koduõlu. SEB ei köhi ka selle peale. icon_smile.gif

Ma kujutan ise ette, et see AMLi tegelane pangas keerutab pool päeva pöidlaid, siis joob neli kohvi ära ja on väga rõõmus, kui keegi hambu jääb. Siis saab kasulik olla ja pabereid majandada.
Muidu nagu tiksuks üldse tühja ja pole kvartali jooksul midagi kõrgemale poole ette kanda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kabush
Kreisi kasutaja
kabush

liitunud: 26.05.2007




sõnum 10.05.2017 09:19:52 vasta tsitaadiga

OK, tänud vihjete eest, igatahes pean asja lähemat uurima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.05.2017 15:21:26 Re: Abi algajale vaja. Kuskohalt osta ja kuidas müüa ning rahaks vahetada. vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
Kaevandada mul isu pole. Aga kui on väike törts vaba raha ja tahaks coin lotot mängida.... kuskohalt/kuidas oleks mõistlik alustada icon_eek.gif ?
Üldjuhul, kui "taksojuhid" rongile hakkavad hüppama, siis on rong juba läinud/minemas.
Antud juhul oled taksojuht ilmselt sina.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
¯\_(ツ)_/¯
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.02.2011




sõnum 11.05.2017 21:44:56 Re: Abi algajale vaja. Kuskohalt osta ja kuidas müüa ning rahaks vahetada. vasta tsitaadiga

riaak kirjutas:
Longero kirjutas:
Kaevandada mul isu pole. Aga kui on väike törts vaba raha ja tahaks coin lotot mängida.... kuskohalt/kuidas oleks mõistlik alustada icon_eek.gif ?
Üldjuhul, kui "taksojuhid" rongile hakkavad hüppama, siis on rong juba läinud/minemas.
Antud juhul oled taksojuht ilmselt sina.
Spoiler Spoiler Spoiler

Õnneks pole ma "taksojuht"... ok sain mõttest aru küll.
Nagunii ma mängin Viiking/Bingo/Eurojackpot lotot kuus teatud summa eest. Ostaks lihtsalt neid vähem ja võtaks coine. Võtan seda tegevust kui lotot, ega hakka pisaraid poetama kui kõik kaotan. Pealegi pole teada millise väärtusega erinevad virtuaalrahad paari-viie aastapärast on.

Küssa. Kui te kuhugi turule konto teete kas "luuletate" v panete õiged andmed... võibolla on pärast vaja end kuidagi tuvastada mingitel juhtudel? Kuidas kasulikum on? Ma siiamaani olen igasugu muudele kontodele (kuhu kannatab) jama kirjutanud.


viimati muutis Longero 11.05.2017 21:57:27, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003




sõnum 11.05.2017 21:53:53 Re: Abi algajale vaja. Kuskohalt osta ja kuidas müüa ning rahaks vahetada. vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
riaak kirjutas:
Longero kirjutas:
Kaevandada mul isu pole. Aga kui on väike törts vaba raha ja tahaks coin lotot mängida.... kuskohalt/kuidas oleks mõistlik alustada icon_eek.gif ?
Üldjuhul, kui "taksojuhid" rongile hakkavad hüppama, siis on rong juba läinud/minemas.
Antud juhul oled taksojuht ilmselt sina.
Spoiler Spoiler Spoiler

Õnneks pole ma "taksojuht"... ok sain mõttest aru küll.
Nagunii ma mängin Viiking/Bingo/Eurojackpot lotot kuus teatud summa eest. Ostaks lihtsalt neid vähem ja võtaks coine. Võtan seda tegevust kui lotot, ega hakka pisaraid poetama kui kõik kaotan. Pealegi pole teada millise väärtusega erinevad virtuaalrahad paari-viie aastapärast on.

Küssa. Kui te kuhugi turule konto teete kas "luuletate" v panete õiged andmed... võibolla on pärast vaja end kuidagi tuvastada mingitel juhtudel? Kuidas kasulikum on? Ma siiamaani olen igasugu muudele kontodele jama kirjutanud.


Kui tahad rahalisi tehinguid teha, siis oodatakse Sinult ID kaardi või passi koopiat ning elukoha aadressi kirjeldavaid arvet või arveid. Pole mõtet luuletada antud juhul midagi, hiljem on tunduvalt keerulisem selle kontoga. AML.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.02.2011




sõnum 11.05.2017 22:00:14 vasta tsitaadiga

Selge, siis ei maksa vingerdada.
_________________
Win ISO'd ja uuendused https://www.dropbox.com/sh/9g4dwg9k1mql1wu/AADJWO3QN8p21CZsq9cZl0gca?dl=0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
henri123
HV kasutaja
henri123

liitunud: 29.09.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.05.2017 08:59:37 vasta tsitaadiga

h3rr kirjutas:
yerba kirjutas:
kabush kirjutas:
Ei, lihtsalt yerba, lause tegi ettevaatlikuks ja soovin sellekohapealt rohkem infi. Minul otsest vahet pole kust mu raha mu pangaarvele jõuab. Aasta algul tuluka peal märgin viisakalt tulu ära ja EMTA'ga peaks siis kah asi klaar olema. Või ma eksin ?


Eksid. SEB pank käsitleb Su ülekandeid selliselt, et oled nende meelest kuritegelik kodanik. Hakkad kirjasid ja kõnesid saama, käid "arenguvestlustel". Mul on olnud kokkupuuteid inimestega, kes selle jama läbi on teinud. Ja see pole "naised saunas rääkisid", vaid reaalsus. Koos pangapoolse kirjavahetusega.

Tee asju kryptosõbralikuma LHV kaudu.


Ma tegin otsuse, et teen kõik firma kaudu. Kui käisin LHV-s kontot avamas, siis teenindaja ei teinud teist nägugi, kui kuulis, et mu tegevusala on virtuaalvaluuta.
Samas see rahapesu teema on ikka ka imelik. Kui ma nn "päris valuutat" siis müün ja vahetan, siis mis pidi ma saan kindel olla, et seda ei kasutata rahapesuks või kuritegelikuks tegevuseks.


haha wow niimoodi kohe SEB-ga? icon_biggrin.gif
Mul joppas siis et täiesti suvaliselt paar aastat tagasi Krakeni kontot avades selle just enda LHV mitte SEB kontoga sidusin...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.05.2017 12:11:11 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on ka infot kuidas Swed asja suhtub? Või Nordea?

Ühtlasi, Longero on igasuguseid asju küsinud aga ei ole küsinud vahendustasude kohta. Kui suured need reaalselt soovitatud keskkondades on ehk milliste summadega on üldse mõtet tehinguid teha ehk kas on võimalik et liiga väikesi rahasid liigutades või liiga väikest tulu saades lihtsalt sööb mingi teenustasu kogu tulu ära?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008




sõnum 18.05.2017 12:18:14 vasta tsitaadiga

Swed ei teinud teist nägu. Ei sisse-, ega väljakandes.
Teenustasu sõltub exchangest endast ja on tavaliselt protsendipõhine. Eks kuskilt jookseb ikka see piir, et mõttetu äritseda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 18.05.2017 13:36:34 vasta tsitaadiga

Bitstampis näiteks on SEPA kaudu väljavõtmine 90 senti, sissepanek tasuta(+sinu panga ülekandetasu). Kauplemine vastavalt mahule 0.25% - 0.1%.
Kui nüüd ainult 10€ välja võtta siis läheb 9% kaduma jah.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kabush
Kreisi kasutaja
kabush

liitunud: 26.05.2007




sõnum 18.05.2017 17:05:24 vasta tsitaadiga

Ma riskin igatahes selle kohvijoomise ja aruandlusega, kui peaks tulema. Muidu ongi elu liiga igav. beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Exchanged jt. ostu-müügikohad: kuskohast osta ja kuidas müüa ning rahaks vahetada. (Sh. exchange-ide vahelised liikumised) mine lehele 1, 2, 3 ... 32, 33, 34  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.