Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia pon HG801OH valguskaabli ühendamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
JanQ
HV kasutaja

liitunud: 04.07.2002




sõnum 23.03.2017 07:29:30 Telia pon HG801OH valguskaabli ühendamine vasta tsitaadiga

Tere.

Konkreetne küsimus.
Kas pon-ile tõesti ei antagi kaasa valduskaabli/optika vahejuhet? Õhtul ca kell pool 5 esindusest poni kätte saades
teadsin, et valguskaabli patch karbis, mis seinale pandi, paistis emane ots ja küsisin, et kas optika vahekaabel on karbis.
Sain kindla kinnituse, et jah. Küsisin mitu korda üle... ise veel imestasin, et kuidas nii pisikesse karpi see mahub....
No koju jõudes ilmnes, et loomulikult pole... Helistasin: kindlalt vastati, et nemad ei annagi (kuskilt tehnikutel uuriti).
Võtsin siis seinapealse optika karbi lahti: optika osta välja võttes selgus, et seal kasutatakse SC üleminekut; sain otsa sealt keerdupandud
reservi hinnaga kätte, ca 10cm tirisin sealt välja.
Lihtsalt: selline lahendus tundub väga ebatutvaline. ca 10cm 1mm väga õrna optikat ripub patch karbi ja poni-i vahel...

Siit küsimused?
1. Kas tehnikud on kellelgi asja teistmoodi teinud?
2. Või kasutatakse ikkagi vahekaablit, mis ikka anti kellegi poolt?

Viimasel juhul pean seda uuesti nõudma; turvalisem oleks ikka tugevam kaabel.
Muidugi, kui ta on ikka standardne SC. Võin muidugi ka kaabli ise osta...

Tänud, kes viitsib vastata.

_________________
Pistikupesas on ikka pinge, mitte vool.
Ja asi, mis muudab voolu, ei ole teps mitte toiteplokk (n. voolutrafo, voolumuundur.. )!!!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 23.03.2017 08:56:13 vasta tsitaadiga

Uurin mis seisus on patch kaabli kaasa andmine. Plaan oli kasvõi 1M kaasa pakkida.
Seni oli lootus, et eelmine elanik jätab pesa koos vastava pikkusega patchi koos korgiga korterisse maha sest patch kaablit klient ei tagasta.
Kui olukord selline on, siis helista 123 ja telli tasuta tehnik kohale, paigaldab pesa ja seadme vahele vajaliku patchi. Esialgu Telia poest seda kiudu osta ei saa.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 23.03.2017 09:47:26 vasta tsitaadiga

indrekp, enamus minu kogemusi räägib, et eelmine kasutaja rebib viimase puruks suisa, et sa jumala eest internetti ei pääseks. Ilmselt üürilise suur hirm, et kasutad tema kallihinnalist internetti tasuta mõne aja.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2017 12:58:43 vasta tsitaadiga

See eelmiste klientide sigadus on väga nõme. Isegi need 5-10M patchid koridorist korterisse kistakse välja ning kasvõi rebitakse pooleks.
Äkki kunagi läheb vaja...

Isegi telia tehniku poolt korteris veetud cat kaablid kistakse välja, et jumala eest järgmisele elanikule ei saaks ühendust lihtsalt taastada/pakkuda.

Muidugi tingimustest ma lugesin, et optika patch ja gpon on telia omand, seega saaks eelmisele kodanikule ju Telia tehniku visiidi ja patchi arve saata, kuna ilmselgelt on rikutud Telia vara...

Ehk mis tehakse kliendiga, kes gpon'i ei tagasta`?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wordmc9
HV Guru

liitunud: 09.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2017 13:00:54 vasta tsitaadiga

klient saab strapon kadunud gponi asemel !
Kommentaarid: 333 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 278
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JanQ
HV kasutaja

liitunud: 04.07.2002




sõnum 23.03.2017 14:02:36 vasta tsitaadiga

Leidsin töölt SC-SC paarise lühikese kaabli. Üks ots katki; saabki ära kasutada.
Aga ikkagi... kas nüüd tehnik unustas anda, või peetaksegi sellist lolli lahendust normaalseks.
Nojah.... mind võttis sõnatuks.

_________________
Pistikupesas on ikka pinge, mitte vool.
Ja asi, mis muudab voolu, ei ole teps mitte toiteplokk (n. voolutrafo, voolumuundur.. )!!!


viimati muutis JanQ 23.03.2017 14:33:14, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dreamlover
HV Guru
Dreamlover

liitunud: 21.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2017 14:16:59 vasta tsitaadiga

Optika veetakse korterisse ja pannakse ukse juurde vahekarp, kust veetakse ruuterini järgmine patch kaabel. See on selleks, et eraldada telia ja kliendi osa.

Neid ptch kaableid on erineva pikkusega , tavaliselt pannakse tehniku poolt.

_________________
Arvutite ja videokaartide hooldus ja remont
LAUARVUTID
Kommentaarid: 1708 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 1216
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JanQ
HV kasutaja

liitunud: 04.07.2002




sõnum 23.03.2017 14:36:57 vasta tsitaadiga

Nojah... mina arvasin sama.
Aga panen selle kabla/patchi ise; säästan oma närve Elioniga suhtlemisest, ei viitsi enam...

_________________
Pistikupesas on ikka pinge, mitte vool.
Ja asi, mis muudab voolu, ei ole teps mitte toiteplokk (n. voolutrafo, voolumuundur.. )!!!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 23.03.2017 15:48:48 vasta tsitaadiga

JanQ, nõrgad närvid? Minumeelest on imelihtne helistada 123 ja tehnik kohale ajada, sa ei pea isegi tingima ja paluma, et asi tasuta tehtaks, see tehaksegi tasuta.

Telia muidugi püüdlebki selle poole, et antud näite korral klient ise hakkama saaks aga nagu siin mainiti, vahel paistab ukse nurgast ainult läbilõigatud kiu ots ja tehniku vajadus on paratamatu.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2017 15:59:41 vasta tsitaadiga

Optika patch mis Telia karbikust GPON seadmesse läheb on kliendi oma, mina pidin selle ilusti kinni maksma.

JanQ, Telia GPON-i läheb SC/APC ots (roheline) kui ise hakkad kaablit ostma.


viimati muutis Vahur 23.03.2017 15:59:57, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 456 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 386
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 23.03.2017 16:00:26 vasta tsitaadiga

indrekp, kae perra, ajad on muutunud? Minu käest kolides küll nõuti pärast ODF patch paneeli raha kaabli eest. Kontrolli oma väiteid enne kui õhku paiskad. Tasuta asjadest ei räägita juba aastaid, kasutatakse soodustuse fraasi.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 23.03.2017 16:05:37 vasta tsitaadiga

Oh elu on keeruline.
Ütleme siis nii, pesa on koridoris selleks, et kui klient toas oma kaabli lõhub saab ta sinna ise uue osta..tehnikult.
Antud juhul saan ma aru, et tegemist on uue liitujaga ehk kehtib uue liitumise korral kuni 15M kaabli soodustus, seda siis juhul ja vajadusel kui klient ise ei saa teenust paigaldatud.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JanQ
HV kasutaja

liitunud: 04.07.2002




sõnum 23.03.2017 16:12:18 vasta tsitaadiga

Kaabel olemas; asi see ise pole panna, niisama saadud ka.
Aga minu küsimused on lahendust saanud.
Ja keegi kaablit ise ei pakkunudunud; klienditeenendajad ei tea sellisest kaablist muffigi.

_________________
Pistikupesas on ikka pinge, mitte vool.
Ja asi, mis muudab voolu, ei ole teps mitte toiteplokk (n. voolutrafo, voolumuundur.. )!!!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DamienDK
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2005




sõnum 23.03.2017 17:00:46 Re: Telia pon HG801OH valguskaabli ühendamine vasta tsitaadiga

JanQ kirjutas:

Lihtsalt: selline lahendus tundub väga ebatutvaline. ca 10cm 1mm väga õrna optikat ripub patch karbi ja poni-i vahel...


Ma loen sellest välja, et sul tuleb kiud otse tuppa ning sinna otsa keevitatud pistik. Seega ilmselt tegemist eramajaga. Kortermajades kasutatakse pigem lahendust, et trepikojast tuleb jämedam patch NGO karbini ning sealt jätkatakse järgmise patchiga.

See, et lihtsalt 10cm kiudu rippuma jätta ei ole kunagi eesmärgiks olnud. NGO karp ikka vahel mõeldud patchiga jätkamiseks.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2017 23:10:50 Re: Telia pon HG801OH valguskaabli ühendamine vasta tsitaadiga

DamienDK kirjutas:
JanQ kirjutas:

Lihtsalt: selline lahendus tundub väga ebatutvaline. ca 10cm 1mm väga õrna optikat ripub patch karbi ja poni-i vahel...


Ma loen sellest välja, et sul tuleb kiud otse tuppa ning sinna otsa keevitatud pistik. Seega ilmselt tegemist eramajaga. Kortermajades kasutatakse pigem lahendust, et trepikojast tuleb jämedam patch NGO karbini ning sealt jätkatakse järgmise patchiga.

See, et lihtsalt 10cm kiudu rippuma jätta ei ole kunagi eesmärgiks olnud. NGO karp ikka vahel mõeldud patchiga jätkamiseks.
Mul GPON ja ruuter enamvähem samas kohas, kus kiud korterisse tuleb. Mõttetu tundus seda vahekarpi veel vahele toppida. Ütlesin tehnikule et pole vaja ja nii jäigi.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eldorado
HV veteran


liitunud: 11.11.2001




sõnum 25.03.2017 23:51:47 vasta tsitaadiga

valguskaabel kojju, on gemoroi nii teenusepakkujale nii kasutajale icon_smile.gif) aga eks las naudivad mõlemad pooled, kui on soov selle vastu.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 4 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2017 19:44:06 vasta tsitaadiga

no aga gemoroi raviks ongi strapon! - samas sc , päriselt? LC peab ikka olema ju.
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 28.09.2017 22:57:31 vasta tsitaadiga

Endiselt ei anta seda juhtmejuppi kaasa ja ma ei osanud küsida ka muidugi. Sellest siis küsimus, kas see sobib? > https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/OLTEC-Optic-Patchcord-SC-APC-SC-APC-simplex-SM-9-125-G652D-1m-279025
Ja veel üks küsimus sellega seoses, kas optika signaali tugevust klient ei näe kuskilt jah?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2017 23:17:55 vasta tsitaadiga

GPON seadmesse läheb SC/APC (roheline) ots, teine pool sõltub sellest, mis seal vastas on.
Kommentaarid: 456 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 386
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 28.09.2017 23:40:04 vasta tsitaadiga

Selles karbis mis seinale pandi on ka roheline pesa, hetkel võtsin sealt lihtsalt seest poolt pistiku välja ja panin otse huawei ont'i (nagu selle teema algataja). Seega pistikud on ilmselt õiged, küsimus oli pigem selles kas kaablile endale ka mingid nõuded vms on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 29.09.2017 07:31:02 vasta tsitaadiga

JazZ, kaabel õige, erilisi nõudeid pole peale selle nö rohelise otsa. signaaliparameetreid minumeelest ei näe, isegi kui onllineabi näitaks (võin uurida kas saaks) ei ütleks number kasutajale suurt midagi.
signaalil on gponis aktsepteeritud vahemik misa reguleeritakse tehniloogias 1 pordi pealt jagatavate splitteritega ning kaugustega.
kliendi jaoks on majades signaal paika pandud ainuke asi mis mõju avaldab ongi näiteks must või murtud optika patch toas. siis on tõenäoliselt ontil pon kustus või kui ka põlema saada, siis teenus puudulik.
nagu ka teiste teenuste puhul, rikked aitavad.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 29.09.2017 09:43:57 vasta tsitaadiga

Tänud indrekp! Tellin siis ära selle juhtme.
Mis signaali tugevuse nägemisse puutub, siis mul lihtsalt kiiks et vaja teada kas peale ise millegi muutmist ka kõik normis on, muud miskit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 12.10.2017 19:43:00 vasta tsitaadiga

JazZ, enne ühendamist puhasta ferrulite otspinnad isopropanooliga korralikult. Optika puhul on puhtus esmatähtis.
_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 12.10.2017 22:47:13 vasta tsitaadiga

HDvurle, kas see on uue kaabli puhul ka vajalik? Ma nagu eeldasin et võtan kilest uue kaabli ja ühendan ära. Ja nii ma ka tegin, siiani nagu toimib. Mul pole muidugi õrna aimugi kuidas kehva ühendus optika puhul väljendub.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 13.10.2017 00:18:28 vasta tsitaadiga

JazZ kirjutas:
HDvurle, kas see on uue kaabli puhul ka vajalik? Ma nagu eeldasin et võtan kilest uue kaabli ja ühendan ära. Ja nii ma ka tegin, siiani nagu toimib. Mul pole muidugi õrna aimugi kuidas kehva ühendus optika puhul väljendub.

Alati enne ühendamist on kasulik ferrulite otsad puhtaks teha. Pakendist tulnud kaabli puhul pole teada kus enne pakendamist vedelenud on.
Kui adapterisse on koguneneud suuremal hulgal "sodi", siis lükatakse sellest "sodist" mingi hulk klaasi sisse. Hiljem aitab ainult pistiku vahetus.
Kahe SC/UPC pistiku kokku lükkamisel rakendub ferruli otstele 20kg jõud.

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia pon HG801OH valguskaabli ühendamine mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.