Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Mobiiltelefonid ja fototehnika »  Eesti 2016. aasta parim telefon on Sony Xperia XZ märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006




sõnum 22.12.2016 00:24:49 vasta tsitaadiga

See Z5 C veekindlus on küll paras naljategemine. Tean kuna olen omanud ca aasta, ning korduvalt pettunud. Muidu norm telefon.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.12.2016 10:14:47 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
X Compacti miinuseks peamiselt tagasiminek Z5 Compact suhtes

- puudub 4K tugi
- puudub veekindlus


Lisaks ka kehvem akupidamine, vähemalt gsmarena.com järgi:
86h vs 73h, kuigi aku maht sama
ANT+ tugi paistab, et on ka ära jäetud (vajalik mõne sportimistracker'i jaoks)
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JRISETH
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.04.2011




sõnum 22.12.2016 10:26:07 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Tanel kirjutas:
X Compacti miinuseks peamiselt tagasiminek Z5 Compact suhtes

- puudub 4K tugi
- puudub veekindlus


Lisaks ka kehvem akupidamine, vähemalt gsmarena.com järgi:
86h vs 73h, kuigi aku maht sama
ANT+ tugi paistab, et on ka ära jäetud (vajalik mõne sportimistracker'i jaoks)


Samas jällegi, Z5 Compactis kasutatav Snapdragon 810 on lihtsalt katastroof ja X Compactis olev Snapdragon 650 on parem nii CPU võimekuse poolest kui ka selle poolest, et see ei hakka throttleima kui seda natuke aega kasutada. Ma ei kujuta ette kuidas gsmarena sai parema skoori Z5 Compactil aga ma pakun, et nende testimise metoodika erines. X Compact peaks ikka parema akuga olema. Ma ei soovitaks mitte kellelegi juba puhtalt protsessori pärast seda telefoni, peale 5-te minutit aktiivset on see kasutamatu.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 199
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.12.2016 10:27:26 vasta tsitaadiga

pistyk kirjutas:
W!ngs kirjutas:


EDIT: Tanel . Saad ehk välja tuua ka poolt/vastuargumendid X Compacti suhtes? Mida žürii sellest mõtles? Plaanin ise selle osta järgtmine aasta.


Sama mõte,prooviks pisemat telefoni vahelduseks,x compact tundub asjalik telefon.

See siiski minu tsitaat icon_wink.gif
luik kirjutas:
Sonyl paistab olevat korralik fanbase, tulgu tehasest mistahes, pimesi ostetakse ja kiidetakse, tundub, et teisi üldse ei proovitagi.

Ma ei tea kuidas suurematega on aga <5" kategoorias ei tee keegi isegi midrange-mid/high range telefone. Rääkimata lipulaevadest. Kui Sony väljastab uue Compacti, siis muidugi ostetakse ja kiidetakse. Lisaks on Sonyl võrdlemisi vähe bloated android ja mõistlikult pikk uuenduste tugi. Isegi Z3C oleks 7.0 saanud, kui google poleks otsustanud, et 7.0 ei toeta liiga vanasid Adreno kiirendeid.
Tanel kirjutas:
X Compacti miinuseks peamiselt tagasiminek Z5 Compact suhtes

- puudub 4K tugi
- puudub veekindlus

4K toe puudus on jah kummaline. Ise pigem kahtlustaks tarkvara piirangut. Usun, et riistvara on selleks enam kui võimeline. Ju neil sai kõrini kaebustest stiilis a'la "telefon kuumeneb üle filmides 4K". Endal küll seda probleemi pole kordagi olnud Z3C peal. Olen prooviks lasknud 64GB mälukaardi täis.
Veekindlus on tegelikult olemas, aga Sony otsustas seda mitte reklaamida ja serte mitte hankida. Võimalik, et see langetas telefoni hinda mingil määral ja kaitseb neid süüdistuste eest, et "kuidas minu veekindel telefon sai niiskuskahjustuse?"
Paar videot tõestuseks:

Link


Link
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 22.12.2016 18:16:09 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
JRISETH, iphonel polnud lootustki (keegi ei hääletanud poolt)


Ja seda hindas milline ekspertide armee?

Siin teised tehnikaeksperdid räägivad teist juttu.
tsitaat:
1. Esikoht ja valeidamatu liider on iPhone 7 Plus, mis kogus 17 punkti.

tsitaat:
2. Ka austusväärne teine koht läks Apple’ile ja selle koha saavutas 8 punktiga väike uustulnud iPhone SE
icon_razz1.gif
http://tehnika.postimees.ee/3955217/suur-uelevaade-eesti-ekspertide-hinnangul-on-2016-aasta-parimad-mobiilid-just-need

tsitaat:
3. Kolmandale kohale tuli 7 punktiga Samsungi selle aasta lipulaevaks jäänud Galaxy S7/S7 Edge
icon_rolleyes.gif
tsitaat:
4. Neljandat kohta jäid 6 punktiga jagama Hiina tootja Huawei telefon P9 Lite ja Jaapani-Rootsi ühistöö Sony Xperia XZ.
icon_cool.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.12.2016 18:36:43 vasta tsitaadiga

jägaja, telefonide müüjatelt küsiti hinnangut, võitis kõige kallim mudel ja sa usud, et see on neutraalne hinnang?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 22.12.2016 18:39:07 vasta tsitaadiga

No inimene üldjuhul loeb artiklit ja paraku ka usub seda spetsialistide hinnangut. Mina ja veel mõnituhat suhtuvad skeptiliselt sellisesse sisuturunduse artiklisse. Aga see on vähemus ja see artikkel polegi meile.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.12.2016 06:57:37 vasta tsitaadiga

Absoluutselt ei nõustu otsusega icon_biggrin.gif palju paremaid valikuid.
MKBHD just välja tulnud video annab imo väga kena vaate tervele sellele aastale ja parimaks telefoniks ning runner upiks on lihtne ja loogiline valik icon_smile.gif

Link



Tanel kirjutas:
JRISETH, iphonel polnud lootustki (keegi ei hääletanud poolt) ja S7oli kuni finaalini 4/4 suhtes sissehääletatud xz,ga. See mis edasi sai, siis pikk jutt, sitt jutt, nagu öeldakse icon_biggrin.gif
Aga aasta telefoni valimine alati hea kogemus olnud.
Igal ühel üks hääl ja pane blogi püsti ja saad isegi liituda icon_razz.gif


No hard feelings aga see näitab kui kallutatud inimesed mingis suvakas "Eesti" valimismeeskonnas on. Saan aru, et Android meeldib aga väita, et iPhondel pole lootustki kui tegu on põhimõtteliselt PARIMA seadmega sel aastal.. nali kuubis icon_smile.gif
Ise kasutasin Androidi viimased 2 kuud pm igapäevaselt. Galaxy S7 Edge, S6 Edge ja pikemalt Huawei P9.. ja noo Androidil pole lootustki tarkvara poolelt.. iOS on niiipalju parem, puhtam, lihtsam, kiirem. Jah maailma lõpp pole aga iOS on lihtsalt igas mõttes mõistlikum kui Android. Jah Androidiga saab rohkem häkerdada ja lihtsam kraami sellele luua aga peate küsima endalt.. kas seda kõike on teil vaja.. kui päeva lõpuks peale FB appi, Instagrami, emailide, veebibrausimise midagi otseselt ei tee.

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 631 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 493
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
crashromeo
HV Guru
crashromeo

liitunud: 04.09.2011




sõnum 23.12.2016 07:16:09 vasta tsitaadiga

HDTanel, saan aru et sa siis iphone poole kallutatud. icon_lol.gif
esikoha sai ta ju ainult kompaktsete telefonide osas.
Aku pidavuse osas mainiti ka, aga...teiste telefoni on screen aeg vs iphone stand-by time....
Parimateks peaks (mitte paremuse järjestuses): op3/op3t, S7edge, google pixel.
btw, see suvakas Eesti toidab sind icon_biggrin.gif

_________________
Valguslahendused eramajadele.
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 23.12.2016 07:40:07 vasta tsitaadiga

Huvitavad tulemused jah. Ma ise arvan, et müüginumbrid näitavad ka üsna täpselt, millised telefonid on parimad.
Sony keskklassi M4 ja M5 kogemused on paraku kehvad ja ega need kallima klassi mudelidki kuuldavasti tipptase pole.
Klaasid eest või tagant iseenesest pragunenud, kuumenevad tarbides, sõber vihastas viimati selle peale, et iga softiga võetakse mõni funktsioon ära või tehakse praktiline menüü ringi. Näiteks pwr nupp ja valik hääletu. Ma ei suutnud talle selgitada, et vol nupp aitab.

Igal telefonil omad head ja vead aga need tulemused on mingist teisest vinklist, kui minu omad.
Õun on müüduim telefon mitu aastat olnud, sel aastal esimene "veekindel" ja uuendusmeelselt esimene NUTItelefon millel "klapipesa" kadunud, aku kestab, ekraan on hea, kaamera on kahe lensiga ja teeb põnevaid portreefotosid ning soft on stabiilne ja töökindel.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 23.12.2016 08:37:02 vasta tsitaadiga

HDTanel, nagu Facebookis kirjutasin

"Kriteeriumiteks oli ka saadavus, Pixel pole Eestis (veel) saadaval ja aasta on sisuliselt läbi. Konkurentsitult kalleim 1000 + eur iphone on alati lihtne võtta parimaks, aga ka hind oli kriteeriumiks, lisaks kõrvaklapipistiku kaotamine, sealjuures Airpodid pole endiselt saadaval."

_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.12.2016 09:54:59 vasta tsitaadiga

Klapipesa kaotus on kindlasti miinus,lisaks pole enam fm- raadiot paljudel uutel felefonidel.Pead kasutama läbi neti stiimitavat äppi,mis võtab kordades rohkem akut ja lisaks vajalik netiühendus.
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.12.2016 10:36:37 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:
Absoluutselt ei nõustu otsusega icon_biggrin.gif palju paremaid valikuid.
MKBHD just välja tulnud video annab imo väga kena vaate tervele sellele aastale ja parimaks telefoniks ning runner upiks on lihtne ja loogiline valik icon_smile.gif

Link



Tanel kirjutas:
JRISETH, iphonel polnud lootustki (keegi ei hääletanud poolt) ja S7oli kuni finaalini 4/4 suhtes sissehääletatud xz,ga. See mis edasi sai, siis pikk jutt, sitt jutt, nagu öeldakse icon_biggrin.gif
Aga aasta telefoni valimine alati hea kogemus olnud.
Igal ühel üks hääl ja pane blogi püsti ja saad isegi liituda icon_razz.gif


No hard feelings aga see näitab kui kallutatud inimesed mingis suvakas "Eesti" valimismeeskonnas on. Saan aru, et Android meeldib aga väita, et iPhondel pole lootustki kui tegu on põhimõtteliselt PARIMA seadmega sel aastal.. nali kuubis icon_smile.gif
Ise kasutasin Androidi viimased 2 kuud pm igapäevaselt. Galaxy S7 Edge, S6 Edge ja pikemalt Huawei P9.. ja noo Androidil pole lootustki tarkvara poolelt.. iOS on niiipalju parem, puhtam, lihtsam, kiirem. Jah maailma lõpp pole aga iOS on lihtsalt igas mõttes mõistlikum kui Android. Jah Androidiga saab rohkem häkerdada ja lihtsam kraami sellele luua aga peate küsima endalt.. kas seda kõike on teil vaja.. kui päeva lõpuks peale FB appi, Instagrami, emailide, veebibrausimise midagi otseselt ei tee.


See osa ei vasta tõele. iOS'le on lihtsam luua, Androidi fragmenteeritus on õudukas. Olen kuulnud eritarkvara arendajaid naljaga pooleks ütlemas, et kohati tuleks odavam anda rakendusega iPhone kaasa, kui et investeerida lugematu arv töötunde, et saada erinevatel android versioonidel/mudelitel asi stabiilselt jooksma.

Kokkuvõttes ütleks, et igale oma. Kuna ma neid Apple piiranguid ei seedi siis kõrgema otsa Android on ainus valik mulle. Samas mõistan neid kes iPhone eelistavad - see on küll piiratud, kuid oma piiride sees toimetab muretult ja 80% kasutajatest ei vaja rohkemat.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Mobiiltelefonid ja fototehnika »  Eesti 2016. aasta parim telefon on Sony Xperia XZ mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.