Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 188, 189, 190  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Mingat
HV vaatleja

liitunud: 27.03.2004




sõnum 02.11.2016 11:35:59 vasta tsitaadiga

OmIkRoNiXz kirjutas:
Teen väikse reklaami esp8266 teemaga seotud https://wifi-iot.com/ tuttav kirjutab lähtekoodi mina aitan veebilehe ehitamisega, plaanis tulevikus lisada esp32, nrf24le1 ja RTL8710*.


Kaugel sellega siis olete? Endal nende tarkvaral ja esp8266 baasil väike ilmajaam katsetamisel baro,valgustatus ja multi temp, õhuniiskus sensorid. Sinna juurde plaanis sauna näitude ja valvamise jälgimine lisada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OmIkRoNiXz
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2007




sõnum 02.11.2016 11:55:46 vasta tsitaadiga

Mingat kirjutas:
OmIkRoNiXz kirjutas:
Teen väikse reklaami esp8266 teemaga seotud https://wifi-iot.com/ tuttav kirjutab lähtekoodi mina aitan veebilehe ehitamisega, plaanis tulevikus lisada esp32, nrf24le1 ja RTL8710*.


Kaugel sellega siis olete? Endal nende tarkvaral ja esp8266 baasil väike ilmajaam katsetamisel baro,valgustatus ja multi temp, õhuniiskus sensorid. Sinna juurde plaanis sauna näitude ja valvamise jälgimine lisada.


demo / demo kontoga saad vaadata mida oskab juba firmware, paljud asjad hetkel veel kirjeldamata wikis jne aga iga päev proovime täiendada jne. Firmware vana veebi välja nägi nii http://demo.wifi-iot.com/ kui on mugavam näiteks ircu kaudu küsida midagi siis olemas http://chat.forestnet.org/?channels=esp8266&uio=d4 (vene/eesti/inglise keeled)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mrt213
HV kasutaja
mrt213

liitunud: 20.12.2004




sõnum 06.11.2016 10:33:54 vasta tsitaadiga

UPitaks veidi, lisaks vaja ka välis temperatuuri andurit.
mrt213 kirjutas:
Oleks vaja juhtida õhksoojuspumpa vastavalt toa temperatuurile, nimelt kui väljas ikka päris tugevas miinuses, siis pumba enda temp andur arvab, et toas on 22 kraadi, kuigi kraadiklaas näitab 19. Oleks vaja siis süsteemi mis mingile temperatuuri andurile põhinedes lükkaks pumbale tempi juurde ja vastupidi. Ideaalis võiks olla ka mingi jubin mis mõõdaks pumba energiakulu ja kui see külmakraadide suurenedes kaotaks oma effektiivsuse lükkaks ise järgi elektri radikad ja kütaks radikatega edasi.
Muidugi võiks saada lisada ka tulede kustu/põlema panemist, dimmerdamist jne...

Endale jäi silma broadlinki tooted RM-PRO + sama firma temp andur kus muud tilulilu ka kaasas. On mingeid mõistliku hinnaga alternatiive ja kas need antud tooted õigustavad ennast?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 06.11.2016 11:49:36 vasta tsitaadiga

mrt213 küsin huvipärast sest pole ise päris hästi kursis - kas elektriradikad on efektiivsemad kui õhksoojuspump mis suure külmaga elektriga kütab? Mis sul selline vastuvõetav hinnaklass selle jaoks hetkel on, siis oskaks ühte-teist võibolla soovitada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mrt213
HV kasutaja
mrt213

liitunud: 20.12.2004




sõnum 06.11.2016 13:31:21 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
mrt213 küsin huvipärast sest pole ise päris hästi kursis - kas elektriradikad on efektiivsemad kui õhksoojuspump mis suure külmaga elektriga kütab? Mis sul selline vastuvõetav hinnaklass selle jaoks hetkel on, siis oskaks ühte-teist võibolla soovitada.

Nii ta kahjuks on, minuoma näiteks kaotab effektiivsuse -25 juures kuskil. Kui temp alla selle, siis elektriradiaatoriga kütmine efektiivsem, on küll harva sellist külma, kuid siiski vahepeal juhtub nii ja miks mitte kasutada selleks puhuks radikaid pumba asemel.
Hinnaklass oleks mida odavam seda parem, kuna pole varem antud seadmetega kokku puutunud ja tahaks katsetada nutikodu süsteemi. Ei tohiks olla ka väga kehva asi, peaks ikka töötama ja tulevikus võiks saada ka mõnda uut asja juurde lisada. Põhi point oleks esialgu ikka temperatuuri ja asju juhtida, siis saaks ka reaalselt näha kas muudab küttekulusid või mitte.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 07.11.2016 10:31:12 vasta tsitaadiga

Enda kogemuste põhjal soovitan kasutusmugavuse ja töökindluse optimaalseks lahenduseks Z-wave seadmeid. Jah eks on soodsamaid, aga tihtipeale vajavad need rohkem leiutamist. Alustamiseks on hea variant midagi sellist http://www.indome.ee/osta/juhtimiskeskused/aeon-labs-ztick-2.html Pulga pistad mõne vana arvuti USB porti mis võiks toas vaikselt tiksuda (peaks sobima ka raspberry) ning laed peale http://www.openhab.org/getting-started/downloads.html tasuta softi.

Õhksoojuspumba tarbeks on wifi/IP to IR seadet vaja, ise oleme kasutanud enamasti Globalcache valikut. Openhab peaks oskama sellega ka kenasti ringi käia.

Z-wave seadmete pakkujatelt leiad kindlasti meelepärased andurid ja releed v nutipistikud ja saad radika sinna järgi ühendada. Enamus neist mõõdab täna juba ka voolutarvet reaalajas ja omab seetõttu head ülevaadet.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 24.11.2016 19:57:51 vasta tsitaadiga

Fibaro lasi täna välja uue beeta versiooni (4.101), millel uus algseadistamise abiline. Väga pole jõudnud asjasse süüvida, ainus lisa, mis süsteem genereeris, oli liikumisandurite põhjal ruumide valgustuse juhtimine.
Tundub olevat siiki uus lähenemine kasutaja juhendamise näol, et uus süsteem karbist võttes tööle panna.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reizo
HV kasutaja

liitunud: 05.08.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2016 16:33:32 vasta tsitaadiga

Mul tekkis küsimus kas keegi kasutab ka Nest termostaati ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 02.12.2016 05:33:53 vasta tsitaadiga

Reizo, jep, aga mitte päris sihtotstarbeliselt icon_biggrin.gif Mul on Nest seinapeal, et naisel oleks mugavam soovi korral toatemperatuuri muuta. Nest on seotud Fibaro HC2'ga kus ta siis etteantud maja küttetemperatuure muudab vajadusel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reizo
HV kasutaja

liitunud: 05.08.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2016 09:53:18 vasta tsitaadiga

Ok aga huvitab mind selline variant , et katlaruumis Lg therma V müttamas ,põranda küte 2 korrust ja kõik ühe tempiga . Ma sellele sooviks lükata selle järgi , et saaks toast vajaduse korral tempi juhtida mitte ei peaks koguaeg seal katlaruumis toimetamas käima , saan aru , et see peaks olema eu variant heat linkiga . On kokkupuudet kellelgi sellise süteemiga ? Muidugi oleks ka hea ju üle neti masinat juhtida kui pikemalt kodust ära saaks enne tagasi siirdumist sooja koju astuda icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001




sõnum 13.12.2016 13:53:12 vasta tsitaadiga

Mul ka LG Therma V. Viimatise putitamise käigus rääkisin tehnikuga ja kõige kiirem viis juhtimine tuppa tuua, on pumba juhtpaneel küljest võtta ja 3 soonega juhtmega pikendada toani. icon_wink.gif
See paneel käib sealt suhteliselt ilusti ära.
Alternatiiv on mingi moodul lisada, mida siis üle etherneti saaks juhtida. Kusgil siin teema algusepoole peaks juttu olema. Lauri_s leidis isegi sobiva mooduli.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2016 15:04:16 vasta tsitaadiga

Kas küttekontuuridel ajameid peal polegi või käibki nende juhtimine ainult katla pealt?
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001




sõnum 13.12.2016 15:21:54 vasta tsitaadiga

Minul on kontuuridel oma ahelad. Küll aga lülitan õhtuks vaiksema reziimi peale ja boileri soendamise välja. Neid tegevusi ei saa paraku timeriga seadistada sellel pumbal. Paraku ka kahepunktiga küttegraafik ei vasta päris vajadusele ja tuleb käsitsi järgi aidata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reizo
HV kasutaja

liitunud: 05.08.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2016 10:42:02 vasta tsitaadiga

Nujah. Minu katsetused olid järgmised icon_smile.gif Kuna pumbale pole lisatud sise termostaati ja kütmine käib A1 küttegraafiku alusel siis sinna sisetermostaadi moodulisse ma Heat linki ühendasin ja pumba viisin termostaadi reziimi ning ette andsin ,et võib kasutada kuni 39 C vett .
Kõik toimis ideaalselt 3 päeva küttis öösiti 4-5 tundi ja el kokkuhoid oli märgatav (elektrilevi kodukalt vaatasin) kuniks saabus pühapäev ja -8 c icon_smile.gif viskas korgid hommikul välja . Lükasin sisse tagasi hakkas kütma ja uuesti välja . Seega probleem tekib külmaga. Sinna termostaadi sloti ta ei sobi sest see võtab vastu käskluse küta või ära küta . Probleem ongi see , et termostaat ei saa juhtida sealt köetava vee tempi vaid ainult seda mis ette antud . Kuna ma asja ei jaga siis minu järeldus on see , et välisosa läks jäässe hakates seda sulatama , samas kasutades elektri tenn nr2 üritades saavutada vee temp 39 c ajades pumpa ringi täisvõimsusel koormas süsteemi üle . Seega hetkel tagasi viidud A1 peale ja kõik toimib samas kulu märgatavalt suurem . Kas kellelgi ideid kuidas edasi icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 14.12.2016 10:53:33 vasta tsitaadiga

Piirata ära võimsus või kasvatada kasutatavat võimsust, et ei saaks korke välja lüüa?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001




sõnum 14.12.2016 11:06:31 vasta tsitaadiga

Reizo, Sul onühefaasiline või 3 faasiline mudel? ja mis kaitse ees on?
Mul on 12kw 3 faasiline mudel, maja peakaitse on 3x25A pumbal ma praegu ei mäleta vist 3x16 ja lisaküttel ka 3x16.
Alustuseks pead oma elektrisüsteemi selliseks saama, et kaitsmeid välja ei peksaks.
Mul on osaliselt põrandaküte ja osaliselt radikad, nii, et pean kasutama kõrgemaid temperatuure.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reizo
HV kasutaja

liitunud: 05.08.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2016 11:36:24 vasta tsitaadiga

Masin mul 9kw , kaitse kohta jään täitsa võlgu kohe icon_smile.gif ma olen majale teine omanik seega ei olnud juures ka kui paigaldati. Sügisel ostsin ja sisse kolides kutsusin tehniku asju üle vaatama enne külmasid siis olin kahjuks ise tööl kui käis ja kaas oli kodus seega kõike nüansse ei tea .
Kas kuskil masina sees saab seda võimusust regullida ma ka ei tea pole kunagi kokku puutunud ja elektriku paberid ka puuduvad icon_biggrin.gif netis ka suht vähe infi. Samas edasimüüja käest uuritud mingit mooduli värki mis pidavat maksma 120 kohalik plus käive aga seellega pidi olema see teema , et siis tarbevett ei tee enam mis selle asja point on ma ei tea . 122 ruutu ja kõik põrandaküte. Nüüd ei teagi mis teha üritasin Nesti supordist asja natukene uurida aga sealt saadeti pikale lainele kuna eesti pole nende poolt toetatud icon_biggrin.gif Küsisin ka mingit pakkumist energiasääst.ee-st aga 1,5 nädalat ootan sealt juba miskit vastust kuidas seda pumpa veits nutikamaks muuta. Idee järgi peaks olema ikka nii , et pump kütab täpselt seda c vett põrandasse millega maja teatud tempi peal hoida mitte see variant , et maks temp ja mingi teatud aja siis lükkab põrandasse olgu siis 2 või 3 h , see inerts on päris kõva kui üle kütta .
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KyBer
HV veteran
KyBer

liitunud: 28.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 14.12.2016 13:49:50 vasta tsitaadiga

Kui kaitset tagasi vinnastasid mis nr selle peal on ja peakaitset peaks nägema elektrilevi kodulehel.

Reizo kirjutas:
Masin mul 9kw , kaitse kohta jään täitsa võlgu kohe icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reizo
HV kasutaja

liitunud: 05.08.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2016 14:00:48 vasta tsitaadiga

Peakaitse on 25A aga sinna kappi saan sukelduda alles õhtul icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KyBer
HV veteran
KyBer

liitunud: 28.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 14.12.2016 16:59:38 vasta tsitaadiga

Reizo kirjutas:
Peakaitse on 25A aga sinna kappi saan sukelduda alles õhtul icon_smile.gif

230V või 400V süsteem (1 või 3 faasi)?

Ma saan aru, et kasutad õhk-vesi pumpa max 9kw tootlikusega?
Mis reaalne pumba tarbimine on ja mitme kw elektritenn kasutusel?

Elektrik võis panna kaitsme ilma elektritenni arvestamata (väikse ampriline) või B klassi kaitsme mis ei kannata elektritenni järsku tarbimist, aitab C klassi kaitsme vastu vahetamine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001




sõnum 15.12.2016 11:40:19 vasta tsitaadiga

Minul pandi lisaküttele eraldi kaitse, nii nagu paigaldusjuhendis nõutud. Samas oleme nüüd targa kodu teemast väga kaugele läinud icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reizo
HV kasutaja

liitunud: 05.08.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.12.2016 12:42:08 vasta tsitaadiga

Seda jah jätame selle elektri teema icon_smile.gif Point endiselt teha oma pump targaks icon_biggrin.gif kui keegi tunneb , et jagab asja ja sooviks aidata siis võib vabalt ühendust võtta thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaom1
HV kasutaja
Chaom1

liitunud: 24.11.2002




sõnum 22.12.2016 23:43:38 vasta tsitaadiga

Otsin kedagi, kes oskaks NRF24LE1 kivi programmeerida. Suht kiire on ja maksan ma usun piisavalt.
Andke teada, kel on oskusi ja aega hetkel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MZ
HV vaatleja

liitunud: 03.12.2009




sõnum 28.12.2016 17:11:51 vasta tsitaadiga

Tere!

Palun soovitage tarka termostaati elektri põrandaküttele, mis oskaks kütta vaid siis kui ise kodus olen. Ülejäänud ajal hoida temp võimalikult madalal.
Kellaaegade seadistamine oleks üks asi, aga parem kui süsteem saaks aru läbi liikumisanduri, et ruumis viibitakse ning vastavalt sellele tõstab temperatuuri.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reizo
HV kasutaja

liitunud: 05.08.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2016 18:45:41 vasta tsitaadiga

Nest peaks sellega hakkama saama küll
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 188, 189, 190  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.