Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  EstWin valguskaabli projekt märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 35, 36, 37  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 21.09.2016 13:39:12 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
Muide psühhiaatrina kirjutan tablette ikka mina välja indrekp. ei maksa oma telia mantrat kaagutada. asi on piixus ja lähiajal jääb sinna. Kaabliehitus käibki elasa asjaosaliste endi tarbeks. need kes kunagi elasa (suresa) sihtasutuse lõid, need sellest ka enim kasu (peavad) saavad. aga see pole enam ammu saladus.

a) tehinlised tingimused on vaid telia jura, mitte ükski teine sideteenuse ettevõttja neid EI nõua.
b) 85m kaablit ja üle tonni. - tahan näha ekseli memo. kopamees kaevab tunni ajaga selle maa ja võtaks ka ainult 30 euri tund (odavaim)
palju selle projekti kate oli?


See ei olnud ainult kopatöö, väike lõik asfalti taastada, ehitusjoonis, kaablikõri paigaldamine, optika keevitus pluss Teliale obrok tehniliste tingimuste eest.

Minu CAD joonised ei kõlvanud, kuigi mul on teadmised olemas.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2016 13:43:02 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
RCC kirjutas:
Muide psühhiaatrina kirjutan tablette ikka mina välja indrekp. ei maksa oma telia mantrat kaagutada. asi on piixus ja lähiajal jääb sinna. Kaabliehitus käibki elasa asjaosaliste endi tarbeks. need kes kunagi elasa (suresa) sihtasutuse lõid, need sellest ka enim kasu (peavad) saavad. aga see pole enam ammu saladus.

a) tehinlised tingimused on vaid telia jura, mitte ükski teine sideteenuse ettevõttja neid EI nõua.
b) 85m kaablit ja üle tonni. - tahan näha ekseli memo. kopamees kaevab tunni ajaga selle maa ja võtaks ka ainult 30 euri tund (odavaim)
palju selle projekti kate oli?


See ei olnud ainult kopatöö, väike lõik asfalti taastada, ehitusjoonis, kaablikõri paigaldamine, optika keevitus pluss Teliale obrok tehniliste tingimuste eest.

Mulle kirjutati arve optika lõhkumise eest ca 1300€, millest otseselt kaabli parandustööd oli ca 900 + km (keevitamine + 50m uut kaablit).

_________________
Powered by MacBook Pro.
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nastix
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2003




sõnum 21.09.2016 14:32:44 vasta tsitaadiga

Jackinthex kirjutas:
Telia kirjutas veel ühe kirja
tsitaat:
Elasa kirja lugedes saab ühenduse teedevalitsuse vastas olevast kapist.
Lisamuhvi ei hakka kaevu keegi tegema.

See tähendab, et majast on see koht 1,17km
Kaev kus muhvi ei ole ja keegi ei ehita on majast 0,95km kaugusel


Meenutab minu internetiotsinguid. Majast kaevuni on ~400m aga nagu välja tuli
Võrgufirma kirjutas:
Tee äärne kaev ei ole lõppkaev. Seal ei ole muhvi st tuleb kaabel ca 1300 m puhuda edasi muhvi kaevu.

ja siis jäi veel hunnik määramatust, et mitu muhvi on vaja avada ja keevitada. Lisaks sellele takistav asjaolu, et jupp enne kaevuni jõudmist on naabri maad, mille puhul ei pidavat piisama lihtsalt kooskõlastusest, vaid on vaja projekti ja muid jutte, mis läheks ~2000.- maksma (kui keeruline saab AutoCADis põllu/võsa peale joone tõmbamine ja kooskõlastamine olla, et selle eest 2000.- nõuda?! icon_rolleyes.gif ). Nii ma saangi oma ELASA kogemust üle 4G icon_lol.gif
Ja see probleem ka, et kuna ma ei ela külas (majade vahed ~500m), siis naabritega ühiselt asja ära tegemine on keeruline.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 21.09.2016 15:02:42 vasta tsitaadiga

seda õpikunäidet võiks nüüd iga ELASA kiidulaulu kõrval ajakirjanduses leierdada, et kuidas lood tegelikult on.
Kui sa ei ole ELASA asutajaliige ja ei osale otseselt otsustamises, siis on sul ainult kõigi soodsate tingimuste kokkulangemisel võimalik nende torusi või pimedat kiudu mõistliku hinnaga kasutada. MOTT.

PS: kusjuures selle muhvi või kaevu tekitamine sinu krundile ei ole tehniliselt midagi keerulist. ELASA tõmbab maha alati vähemalt neljase pundi mikrotoru, millest kasutatakse enamasti ära ainult üks toru. Tuleks sinu maa peale kaevata auk, lõigata üks tühi toru läbi ja sobivas suunas puhuda sinu kaabel kuni esimese jätkukohani ja seal ühendus teha. Kui torud on normaalselt pandud, saab puhuda 5-6 km. kaugusele. Sama mikrotoru saab muhviga jätkata, et see sulle kasvõi tuppa tuua. Selle sinu viimase 100m lükkab suure hädaga ka käsitsi sisse. Kõik. Omahind tuhatkond eurot. Täpselt nii seda "õigete" klientide puhul tehakse. Aga, kuna ELASA kaotab sellega oma vara (jupi mikrotoru ainult ühe kliendi jaoks), siis ei taha nad seda igale suvalisele jorsile teha. Las parem seisab maasees tühjana, nagu ülejäänud 75% sellest projektist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArvQ
HV Guru
Keelatud avatar

liitunud: 29.01.2009




sõnum 21.09.2016 15:46:56 vasta tsitaadiga

Helistas Telia, minu avalduse peale.
Sealt tuli täpselt sama jutt, et lootusetu juhtum. Kaev, kus muhv puudub, tuleb kohe välistada. Kapp kuhu saaks ühendada on majast 1,17km ja läheb läbi mitme krundi.
Rääkis veel, et ka Telia ise on mures. Riigi/euroopa rahade eest ehitati mobiilimastideni ning midagi edasi ei toimu. Ütles, et aastas korra nagu teemat torgitakse aga sinna ta ka jälle sureb.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stks
HV kasutaja
stks

liitunud: 28.01.2007




sõnum 21.09.2016 16:14:26 vasta tsitaadiga

Tuli selle vaidluse peale meelde selline asi.
https://www.facebook.com/kristjan.koljalg/posts/10154313928097235?pnref=story
ja
http://www.riigikogu.ee/tegevus/eelnoud/eelnou/114253d9-ae4c-40a6-b804-eaa63eea482d/Elektrituruseaduse,%20asja%C3%B5igusseaduse%20ja%20ehitusseadustiku%20muutmise%20seadus/

Ehk saate kunagi kaevamise vaevast lahti.

_________________
Minu loogika jääb minu loogikaks
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArvQ
HV Guru
Keelatud avatar

liitunud: 29.01.2009




sõnum 21.09.2016 16:47:57 vasta tsitaadiga

Kommentaar sealt teemast
tsitaat:
Mul jookseb valguskaabel oma krundil, majast 15m kaugusel. Ikkagi, et sellega liituda pean ise kaabli vedama 3,5 km- lähim liitumispunkt. Kui vedada mööda el poste oleks ca 3 korda soodsam km aga kilomeetreid tuleks 3 korda rohkem.

Suht sama seis ka siin. Lisaks soovin postidest oma krundilt lahti saada. El kaabel maha.
Mõnel üksikul võib tõesti sellest abi olla.

Tehniliselt ei tea aga küsin.
MIKS ei ehitatud kaablile iga maja lähimasse punkti kaev muhv, et lihtsustada liitumist. Mis põhjusel neid kohti nii vähe on? Ja miks on uue muhvi loomine nõnda kallis, et odavam on kilomeetreid kaablit maa sisse panna? (hinda ma ei tea aga siin nimetati seda hirmkalliks ettevõtmiseks) Mis see Muhv täpsemalt on?
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 21.09.2016 17:30:21 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:

PS: kusjuures selle muhvi või kaevu tekitamine sinu krundile ei ole tehniliselt midagi keerulist. ELASA tõmbab maha alati vähemalt neljase pundi mikrotoru, millest kasutatakse enamasti ära ainult üks toru.
Miks arvad, et ELASA on nõus neljast torust ühe loovutama ühele ühendusele, arvestades senist väljakujunenud praktikat, loevad trassivaldajad ka tühjasid sidekanalisatsioone enda ressursiks, mida suvalt kellelgi kasutada ei lubata. Eesti Telefoni sidekanalisatsioonitorustiku valdamine läks üle Elionile kohustusega seda ressurssi teistega jagada, praktikas päädis see olukorraga, kus Elioni töötaja mulle tunnistas, et neil on kõrgemalt poolt käsk, selle vaba ressursi kohta infot mitte jagada, põhjuseks ikka konkurents, kus igasugused Starmanid, STV-d tahavad oma kaableid "Elioni torudesse" toppida. Nii võib ka ELASA vabalt öelda, et see "4 toru" on magistraali ressurss tuleviku tarbeks, kuhu pisiklientide optikaid ette nähtud ei ole või öelda mistahes põhjuseks, et ei saa, ja ei saagi.

See on muidugi sigadus, et sellised optika magistraalid projekteeriti ülevalt alla, ja vaatamata igalpool seletuskirjades figureerivale tuhandetele potentsiaalsetele klientidele, praktikas keegi trassi projekteerimisel ega ehitamisel nende tuhandete ühendamisele ei mõelnud.
Muidu linnades muude kommunikatsioonide, nagu vesi, kanal, küte, jm rajamisel ja planeerimisel küsitakse küll tänavaäärsetelt elamutelt, kas on seal liituda tahtjaid, isegi kui ei ole, ehitatakse tihti krundipiirini liitumispunkt ikkagi, sest see on odavam-mõistlikum, kui hiljem tänavat jälle üles kaevata. Side ja ka jaotusvõrk on sellised mõnusad monopoolsed erandid, kus mingil põhjuselt see loogika ei kipu kehtima, kohalikud omavalitsused kemplevad Telia ja Jaotusvõrguga samamoodi, kui on vaja mingit tänavat rekonstrueerida ja mõistlik oleks kõik kommunikatsioonid ka ära uuendada.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 21.09.2016 19:43:17 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Miks arvad, et ELASA on nõus neljast torust ühe loovutama ühele ühendusele


ega ma ei arvagi, aga kuna antud projekti reklaamitakse, justkui tehtaks seda riigi ja rahva hüvanguks, siis võiks ju riik nõuda, et üks toru olekski jupitamiseks. Kui tekib mõni soovija, tõmmatakse mingi pikkus kaablit torusse kahe kaevu vahele. Igasse kaevu jäetakse 100m varu. Kui keskelt keegi liituda tahab, lõikad toru katki, tõmbad vajaliku koguse kaabli tagasi ja teed liitumise. Nagu ma kirjeldasin, võib seda toru ja seal olevat kaablit suht lihtsalt kasvõi iga 100m tagant jupitada. Keevitad aga ülejäänud kiud kokku ja võtad iga kliendi jaoks ühe välja. Igakordne maa alune muhv maksab suurusjärgus 40 € + töö. Hea tahtmise korral võib muhvi omakorda koos kaablireserviga kaevu uputada, mis lisab hinnale teist samapalju ja võimaldab kahe liitumise vahele veel liitumisi teha. Veidi üldistades võiks öelda, et see võimaldaks liituda peaaegu mistahes kohas, kust kaabel mööda jookseb ja siis võiks öelda, et vähemalt 25% projektist on justkui asja ette läinud. Jah kõik see kokku maksab midagi, kuid mõõtmatult vähem, kui tühjana seisva ELASA toru kõrvale kilomeeter oma toru kaevata.

Mina tõin oma näite olukorra illustreerimiseks, et kui ikka tahta, saaks kliente liita küll, kuid kuna projekti eesmärgid on teised, siis veeretatakse sellist liitumist ringi nagu kuuma kartulit ja tehakse inimestele kõik võimalikult keeruliseks ja tühjad torud seisavad maasees aastakümneid.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2016 20:20:42 vasta tsitaadiga

Nende muhvidega on umbes selline samm, et kaks kaevu tühja, üks täis - ehk tantsusammud kaks sammu sissepoole, üks väljapoole. vot siit tulebki nüüd see esialgne möödalskmine, et miks neid kaevude asukohti ei optimeeritud. ühe kunde pärast vaevalt, aga no küladesse oleks võinud ju ära panna, selmet kuhugi metsa-võsavahele. peamagistraalile neid keegi enam lisama ei hakka. ongi variant, teisest kaevust vedada kaabel. see on siis kaablimeeter mis parima hinna juures tulebki tonnine lugu. (uskumatu) muhvi pole ju sel juhul enam vaja. seesama kaabel tuleb kundele ühes tükis - telia andekas võrguosakond kukkus muidugi ka muhvi planeerima, ja unustas ära, et põhimagistraal seda ei saa, ja kundekaablile pole seda eraldi vaja -MIS TÄHENDAB muidugi seda, e tulevikus uue kunde lisandumisel tuleb jälle sama situatsioon. muhvi maksumus on 1100 - ja selgusetu on, et misasi seal siis maksab. See jutt, et kõrvaltorru eraldi kaablit puhuda ei saa, ei päde. tegelikult saab. sel juhul ei ole takistuseks ka ala kooskõlastamine selle, tolle ja nendega, kuna eraldi trassi ju pole vaja tekitada. Täitsa huvitav oleks teada, mis sellest projektist saab, teab keski mõne uduseltkinägija kontakti?
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 21.09.2016 21:20:04 vasta tsitaadiga

Jackinthex kirjutas:
EDIT2:
Telia kirjutas veel ühe kirja
tsitaat:
Elasa kirja lugedes saab ühenduse teedevalitsuse vastas olevast kapist.
Lisamuhvi ei hakka kaevu keegi tegema.

See tähendab, et majast on see koht 1,17km
Kaev kus muhvi ei ole ja keegi ei ehita on majast 0,95km kaugusel


Ma oskan kinnitada vaid veelkord ühte, ELASA ei olnud klientide võrguks ette nähtud ja opjekti eesmärk on täidetud, liitumiskoht on kuni 1,5km kaugusel (see ei ole veel kõikjal nii).
Jah, on ehitatud era ja ärikliente ka elasa kaablile kui kiude on ja klient seda soovib, saab soodsamalt kui vedada 1,5km kaugusele aga ikkagi soodsamalt.
Jah, bürokraatia on kohutav, inimesed ei tea kes kus mida organiseerima peaks kuna tegemist on kolme ettevõtte vahel tööde jagamisega. Võrgu omanik ELASA, siis teenusepakkuja ja siis võrgu reaalne ehitaja. See peab korda saama, riigi käsul.

Mis puutub ELASA lubadusse sulle kohe ja kiirelt ka kaabel sisse saada, siis see on utoopia. Raplamaal oli juhtum kus klient nõudis kaablit sisse (see EU projekt EI luba sellist tegevust ühele kodanikule). Kuna klient sai eitava vastuse ja oma maale kaablit ei lubanud, tehti projekt ringi, puuriti tee alt läbi teisele poole teed ja siis uuesti järgmisest krundist tagasi, maksma läks ja töö tehti aga tulevikus võib ELASA2 vms. raames see krundi omanik ka valgusest mokad puhtaks pühkida või liitub kaugemalt kirve hinnaga.
Nagu ütlesin, torusid on 4, käigus on vaid 1. Tulevikus ehk rahastab keegi veel järgmiseid puhumisi.

Täna on inimesed kurjad ja ei mõista olukorda, ok, nõus, sitt lugu, et valgust kohe tuppa ei saanud euro ja maksurahadega. Mina ei tea, tänase seisuga olen tänaste traadi ja õhu lahendustega mina veel nõus kannatama, kui keegi teine pole, tagugu suuremad summad kui need mis ehk tulevikus olema hakkavad.

Samas kogemusi on klientidele sellise abi vahendamises mis puudutavad ELASA kaablit, see toimib aga tuleb õigel ajal õiges kohas tellida ja õiged summad ikkagi tasuda.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2016 21:36:58 vasta tsitaadiga

Miks riigi käsul? jopakolla küll. jätke see riik välja, riik EI EHITA. riik ei tule peput pühkima, putru suhu panema, unelaulu laulma, tekikest peale tõmbama jne jne. Küsimus on puhtalt praegu selles

a) peaaegu mitte ükski kommikas peale telia EI ole huvitatud elasa kiu rendist. sellele alles mõeldakse. hetkel on skylive ja veel mõni pisitegija suutnud paar km kuskilt krabada. aga ka neil see asi venib. - MIKS ei ole
b) Telia on välisfirma ja nende omanike (omaniku redshild, või jp morgan, kesiganes vabamüürlane) HUVI on teenida kasumist. sinu pirin ja pahatihti sunnitud olukord kasutatakse MÕNUGA ära (mõni kiidab takka ka) see kate, mis siin keevitatakse on ikka PÄRIS MÕNUS. tänu sellele, ei hakka keegi omastaskust neid tuhaneid laduma ja tegelikult ei peagi. Asi peab olema võrdne nii linna kui maamehele. Kui linnamees saab selle tasuta, siis samamodi peab saama maamees. igasugused hangeldajad - näitan teile keskmist näppu
c) elasa projektiga jah ei ole tõesti ette nähtud inimestele nett. Huvitav kas tuleb projekt, kus see ka ette nähakse
d) minge KOV-i ja öelge et kolite siit minema ja tulumaksu ka ei maksa, aga hakake euroliidult raha välja pressima, istute siin niisama. KOV kui juriidiline keha saab papi euroliidust kätte ja siis jagab selle jälle välisfirmadele tagasi (absurdne olukord)
e) miks peab neid puhumisi veel eraldi rahastama, kui kallis see töö siis on sõita ühe aparaadiga kohale ja see kiud sisse ajada?
f) tegelikkuses on muidugi sigadus, et samaaegselt ei paigaldatud kundekaablit - arvati et seda teeb telia (vaata puinkt b) peamine eesmärk on aga omanikutulu (punkt b) veelgi enam teenida ja see on suurepärane võimalus - hammas juba verel ju.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ArvQ
HV Guru
Keelatud avatar

liitunud: 29.01.2009




sõnum 22.09.2016 07:34:25 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
opjekti eesmärk on täidetud

Kaabel telefonimastideni?

indrekp kirjutas:
Mis puutub ELASA lubadusse sulle kohe ja kiirelt ka kaabel sisse saada, siis see on utoopia.

Miks ma peaks laskma mingil mõttetul projektil oma maad sonkida ja sellega veel maale piiranguid laskma lisada? Tagantjärgi jääb minust ikka VÄGA loll mulje eksole? Aitasin ELASA projekti ellu viia. Järelikult ei teinud piisavalt kodutööd ja ei teadnud mis ELASA eesmärk on. Never again! ABSOLUUTSELT KÕIK paberile või sõitku seenele oma "heategevusega"
Tuletan ka meelde, et mõlemal pool teed vaatab minu maa vastu ja nad oleks pidanud oma projekti VÄGA palju ümber tegema.
Võibolla kui oleks teadnud kuidas asjad käivad oleks kohe oma kaabliotsaga kohale läinud ja öelnud, et näe siinkohas tehke mulle üks kaev ja ühendage see ka ära. Tagantjärgi tarkus. Mulle aga serveeriti kogu projekti kui, et kohe kohe saab iga talupidamine omale valguskaabli majja kelle läheduses kaabel on.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 22.09.2016 07:59:41 vasta tsitaadiga

Ma usun, et me saame kõik aru, et asi on rahas ja prioriteetides/vajaduses.
Nii teenusepakkuja kui ka klient kalkuleerib läbi mis asi maksma läheb ja mis ta selle eest saab.

Teenusepakkuja arvab, et ei tasu kulutada näit. 3000€ valguskaabli ehitamiseks ühele kliendile kui ta saab hiljem kuutasu teenuste eest 30€
Klient arvab, et ei tasu näit kulutada 3000€ kui ta saab liituda valguskaabliga ja maksta näiteks 30€ 100M neti eest. Samal ajal saab ta kas mõnda vaseteenust või õhu kaudu 20-30M teenust ja saab ka sellega kenasti hakkama.

Kuidas seda hinda vähendada? Riik võtab vähemaks seda bürokraatiat mida ta ise on selle süsteemi loomisel peale pannud, minupärast miks mitte lisada ka mõni kohustus ühele või teisele poolele, peaasi et odavam tuleks.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArvQ
HV Guru
Keelatud avatar

liitunud: 29.01.2009




sõnum 22.09.2016 08:28:01 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Samal ajal saab ta kas mõnda vaseteenust või õhu kaudu 20-30M teenust ja saab ka sellega kenasti hakkama.

Võin ka sellisest netist unistada? Või olen ma erand kes peab hakkama saama 5M Alla ja 1M üles netiga Hinnaga 16€ kuus? Või 21€ kuus 12M alla ja 1M üles? Tänan lahket Telia isa, et vähemalt puudub mahupiirang.
Hinnad on nii proportsioonist väljas, et hirmus hakkab.

16€/ kuus pean tõesti maksma aga kiire vast ei ütleks selle kohta keegi.


Samal ajal ise seletades, et ma pean vaid emaili ja uudiseid lugema ÜHES SEADMED... kiire... Kiiresti saab loetud, sest järgmine soovib ka lugeda icon_biggrin.gif


Telia ja ELASA hääletorud hakkavad järjest enam kettasse ajama oma BS'iga.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 22.09.2016 09:46:04 vasta tsitaadiga

Jackinthex kirjutas:
indrekp kirjutas:
Samal ajal saab ta kas mõnda vaseteenust või õhu kaudu 20-30M teenust ja saab ka sellega kenasti hakkama.

Võin ka sellisest netist unistada? Või olen ma erand kes peab hakkama saama 5M Alla ja 1M üles netiga Hinnaga 16€ kuus? Või 21€ kuus 12M alla ja 1M üles? Tänan lahket Telia isa, et vähemalt puudub mahupiirang.
Hinnad on nii proportsioonist väljas, et hirmus hakkab.

16€/ kuus pean tõesti maksma aga kiire vast ei ütleks selle kohta keegi.


Samal ajal ise seletades, et ma pean vaid emaili ja uudiseid lugema ÜHES SEADMED... kiire... Kiiresti saab loetud, sest järgmine soovib ka lugeda icon_biggrin.gif


Telia ja ELASA hääletorud hakkavad järjest enam kettasse ajama oma BS'iga.

Miks sa internetti kardad ja ei julge seda lugeda mida Euroopa Komisjon kirjutab ning milliseid kohustuslikke otsuseid on langetanud. icon_cool.gif
Seega, ei mingit Teliat vaid hoopis Andrus Ansip tuleb sulle kiiret netti tooma...

1. kümne aastaga veetakse sulle kohustuslikus korras - kui oled firma, siis 1Gbit/s püsiühendus, kui eraisik, siis 100Mbit/s kiirusega püsiühendus.
2. Kui oled asustatud piirkonnas, siis tuuakse see kiirus kaabliga. Kui oled hajaasustantud piirkonnas, siis katkematu 5G püsiühendusega.
3. Ning aastaks 2020 kaetakse linnad tasuta WiFi-võrkudega.

Loe ja imesta:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=685814
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=686081
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2016 10:05:01 vasta tsitaadiga

ot:
tahanteada, sul vist kerge dementsus tulnud...... ma iga nädal saan ühte ja sama teksti lugeda paar kolm korda

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2016 10:05:04 vasta tsitaadiga

See kunagine netitamine algas tiigrihüppega, ehk konna kargamisega. 1998 oli ka seis selline, et kõik hakkavad saama ja üsna ruttu. nii see 10 a sai mööda , aastast sai 2008. nii, nüüd on sellest ka möödas peaaegu juba 10a ja ikka pole mitte midagi. jah õhu kaudu miks mitte, palun väga. aga kas indrekp ei saa ikka veel aru, et see õhu kaudu asi ei PÄDE ja nõuab mitu korda rohkem kulutusi kui tavaline nett. õnnelikud on need kes on saanud mõnest kohalikust teenusepakkujast püsi_raadiolingi. jah telia võib müüa mulle teenust 15 euri eest - sobib. 22 euri ei sobi. lisaks tahan ma endale rutsi - mis by default on umbes 170 euri.

ja see eitahateada 1. punkt - 20a möödas ja ei juhtu selle järgneva 10 a jooksul ka midagi teistmoodi. katkematu 5g püsiühendus on ikka samamoodi mahupiiranguga jne.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2016 10:16:49 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Miks sa internetti kardad ja ei julge seda lugeda mida Euroopa Komisjon kirjutab ning milliseid kohustuslikke otsuseid on langetanud. icon_cool.gif

Loe ja imesta:


Ta ju ei saa seda lugeda, sest tal ei ole normaalset internetti... eusa_wall.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.10.2016 09:33:44 vasta tsitaadiga

http://www.aripaev.ee/uudised/2016/10/06/keelatud-riigiabi-valtimiseks-on-vaja-sadu-miljoneid-eurosid icon_neutral.gif
Keegi raatsib ehk täismahus juttu ka sheerida icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MadCow
HV vaatleja

liitunud: 26.05.2007




sõnum 06.10.2016 09:39:55 vasta tsitaadiga

MadCow kirjutas:
Minu arvamus ja spekulatsioon sellel teemal:
tsitaat:

http://estwin.ee/
Aastaks 2015 peab olema valmis fiiberoptiliste kaablite võrk, mis jõuab kõikide asulateni Eestis. Selle tulemusena peavad 98% majapidamistest, ettevõtetest ja asutusest olema võrgule lähemal kui 1,5 km.
Selle eesmärgi saavutamiseks peab sihtasutus järgneva viie aasta jooksul väljaehitama üle 6000 km optilisi kaableid ning looma üle 1400 võrguühenduskoha.


Aastaks 2015 ei saa mitte kuidagi valmis 6000km kaablit, kui selle aasta algusega oli kokku ~2500km kaablit (varasemalt oli neil ka valminud võrk arvudes veebis, aga see on nüüd sealt kadunud).
Eesti sai vägagi korraliku toetuse nimetatud võrgu valmimiseks ja võttis omale kohustuse see ka valmis ehitada. Kui praegu vaadata, et on sellest võrgust kasusaajad, siis on ilmselgelt näha, et ehitatigi valmis võrgud mobiilimastidele ja paari kohta ka sidekappidele, kuskile asula küljealla.
http://estwin.ee/index.php?page=105
See nimekiri näitabki, kellel huvi ja kellel pole.

Aga nüüd mis juhtub, kui aastaks 2015 ei saa asi valmis? Mis seal ikka juhtub, EU nõuab Eestilt oma toetused tagasi. Kes selle maksab? Kas sihtasutus, kellel papp otsas ja „keegi ei vastuta“?
Ei, ikka Sina ja mina, tavalised lõpptarbijad, kellele tõmmati kenasti kott pähe mesimagusa jutuga, et kohe kohe tuleb 100 tuppa. Aga tegelikult said sidefirmad omale kenasti fiibri mastidesse ja lõpptarbija võib osta ju 4G’d kui tahab (mahupiiranguga muidugi).



Minu kunagine postitus (aastal 2014) just sellel teemal icon_smile.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
delef
HV veteran
delef

liitunud: 12.12.2009




sõnum 06.10.2016 09:51:23 kiireinternet vasta tsitaadiga

kokkuvõttes, eks see oli telekomifirmadele väga kasulik projekt, mille maksumaksjad kinnimaksid.
Kommentaarid: 136 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 06.10.2016 10:26:29 vasta tsitaadiga

MadCow kirjutas:
Minu kunagine postitus (aastal 2014) just sellel teemal icon_smile.gif


Näe http://www.aripaev.ee/uudised/2016/10/06/keelatud-riigiabi-valtimiseks-on-vaja-sadu-miljoneid-eurosid
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MadCow
HV vaatleja

liitunud: 26.05.2007




sõnum 06.10.2016 10:35:17 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
MadCow kirjutas:
Minu kunagine postitus (aastal 2014) just sellel teemal icon_smile.gif


Näe http://www.aripaev.ee/uudised/2016/10/06/keelatud-riigiabi-valtimiseks-on-vaja-sadu-miljoneid-eurosid



Jah, sellepärast ma oma vana postituse üles otsisingi.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 06.10.2016 11:57:37 vasta tsitaadiga

pinTero kirjutas:
http://www.aripaev.ee/uudised/2016/10/06/keelatud-riigiabi-valtimiseks-on-vaja-sadu-miljoneid-eurosid icon_neutral.gif
Keegi raatsib ehk täismahus juttu ka sheerida icon_rolleyes.gif


Ega seal midagi uut ja põnevat ei ole. Maakad võivad mobiilimasti imeda ja riik sügab karvast asja. Same old, same old.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  EstWin valguskaabli projekt mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 35, 36, 37  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.