Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  IT monitooring märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tonitsh
HV vaatleja

liitunud: 02.02.2010




sõnum 23.03.2016 14:41:26 IT monitooring vasta tsitaadiga

Tere.
Minul tarvis üles ehitada monitooringu süsteem, mis hoiaks mind kursis kogu infrastruktuuri tervisega.
Piirangud:
Soov on kasutada ühte programmi kogu ülevaate haldamiseks.


Monitoorimist vajab:
Ca 30 serverit (win/linux)
Ca 150 masinat (win7)
VMware
events/alarms
Server hardware (hp,IBM) ESX-i
hardware sensors (temperatuur, pöörlemiskiirused, vool jne)
Storage (hp, ibm)
hardware health, event log
tux.gif Linux (ubuntu/debian/redhat)
Disk space/used
Updates
Installed programs
CPU utilisation
RAM utilisation
services (state)
+PSQL log
+NGNIX log
+Linux event log ?

windows.gif Windows (7, 2012r2, exchange 2013,Domain controller)
Disk space/used
Updates
Installed programs
event log
CPU utilisation
RAM utilisation
services (state)
+Exchange logs + health

Omalt poolt olen jõudnud kasutada Solarwinds SAM ja virtualisation util. / Nagios / Zabbix
Kuna linuxi koha pealt on teadmised suhteliselt kesised, siis on minu jaoks olnud kõige kasutajasõbralikum solarwindsi süsteem.
Sellega olen tööle saanud peaaegu kõik vajaliku, aga linuxi tugi on neil kaunis kesine. WMvare kaudu saan mingil määral infot (ketta maht ja kasutus, os systeem, kas seade vastab/ei) ja SNMP kaudu samuti (mingil määral CPU tegevust), - VMware ja windowsi tugi on suurepärane, kõik on selge ja kaunis plug and play. vajadusel agendi installimine käib webi aknast ja 2-3 min ning node on püsti. + on graafiline disain selge ja puhas ning täiesti oma äranägemise järgi kohandatav. Ülevaade on hea ja selge.
Zabbix - Konfiguratioon võtab palju aega ja vajaliku info kuvamine veel rohkem. VMware tugi on, aga jällegi tuleb kõik käsitsi ümber teha. kuvatav info on täpselt selline, et pead kõik ise üles sättima, mida näha tahad ja üldine ülevaade on "on/off" tüüpi ja nii iga aplikatsiooni kohta. - loobusin sellega jändamisest.
Nagios Väga tugev linuxi tugi, näen vajalikku infot rohkem, küll ei ole veel saanud vajalike logisid nähtavaks ja seal on veel omajagu tööd. miinuseks on see, et iga seade vajab agendi isntallimist ja see käib enamasti käsitsi (kindlasti saab ka skriptida, aga jällegi minu vaatepunktist pisut keeruline) teiseks on üldpilt jällegi kehva ja tuleb palju tööd alla panna, et näha mingisugust korraliku ülevaadet.

Praegu jääb mulje, et solarwindsi annaks importida Nagiose template ja sellisel kujul võiks asi toimima hakatagi. Kas kellelgi on kokkupuudet olnud sellise teemaga? Kuidas teil kogemused on? Mida kasutate monitoorimiseks? Mis lahendusi oskate pakkuda?


http://oriondemo.solarwinds.com/Orion/Login.aspx?ReturnUrl=%2f
http://www2.nagios.com/l/15682/2013-06-17/4z18c?xi_demo_redirect=en_EN (skip to demo)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 09.04.2002




sõnum 23.03.2016 16:22:14 vasta tsitaadiga

Nagiose ja mingi graafikuid joonistava oskava softi kombo, viimane võib olla, kas zabbix või näiteks observium vms. Zabbixi kasuks räägivad lihtsad agendid, mis töötavad tagurpidi, ehk saadavad datat serveri poole, mitte vastupidi, seega lihtsam tulemüürihaldus. Nagios ja observium kasutavad snmp'd ja/või erinevaid probesi, mida suudad välja mõelda. Nagiosele on arvestatav hulk valmis mooduleid saadaval, ei pea ise jalgratast leiutama hakkama, aga ta on siiski alarmeerija, mis käitub vastavalt tresholdidele, lihtsalt koormuse graafikuid pead laskma teistel joonistada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tonitsh
HV vaatleja

liitunud: 02.02.2010




sõnum 23.03.2016 20:20:47 vasta tsitaadiga

Markos, See Observium tundub huvitav alternatiiv olema, kindlasti panen omale püsti ja vaatan, mis ta mulle anda suudab.


Solarwindsi tehniline tugi oskas öelda, et jah, kõik nagiose asjad saab ka solarwindsi ümber teha, - küll pead sa sellega ise tegelema ja ise avastama.
Avaldasin omalt poolt imestust, et kas monitooringu teenust vajavad inimesed linuxi servereid ei kasutagi- vaatan mis edasi räägivad.
Kas keegi on Solarwindsi nagiose baasil infot lisanud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 23.03.2016 20:43:08 vasta tsitaadiga

Mina isiklikult kasutan Newrelic nimelist toodangut.

Windows install :

https://docs.newrelic.com/docs/servers/new-relic-servers-windows/installation-configuration/installing-servers-windows

Ubuntu/Debian

https://docs.newrelic.com/docs/servers/new-relic-servers-linux/installation-configuration/servers-installation-ubuntu-debian

Redhat&Centos
https://docs.newrelic.com/docs/servers/new-relic-servers-linux/installation-configuration/servers-installation-redhat-centos

Nginx plugin:

http://newrelic.com/plugins/nginx-inc/13

PSQL
http://newrelic.com/plugins/enterprisedb/30

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tonitsh
HV vaatleja

liitunud: 02.02.2010




sõnum 24.03.2016 12:33:41 vasta tsitaadiga

hmm see tundub hea lahendus andmebaaside monitoorimiseks, aga hinna poliitika tundub kallis.
Kas ongi 75$kuus subscription ?
Andmebaaside osa on impressive. Vaatan mis trial teha lubab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 11.10.2007



Online

sõnum 24.03.2016 12:35:06 vasta tsitaadiga

Jälgin
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 12.05.2002




sõnum 24.03.2016 13:57:06 vasta tsitaadiga

tasuta vers. Pulseway koduarvutitele telefonidele kasutusel

täisversiooni omadustesse pole süvenenud.

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 24.03.2016 15:46:51 vasta tsitaadiga

75 taala kuus jah. Mul on 2011 aastast Silver nimeline pakett aastatasuga. Pisut kaubeldes on aasta muret.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2016 16:04:33 vasta tsitaadiga

Observium...
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 24.03.2016 16:15:01 vasta tsitaadiga

Kui juba Observium, siis võiks http://www.librenms.org/.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tonitsh
HV vaatleja

liitunud: 02.02.2010




sõnum 24.03.2016 19:27:25 vasta tsitaadiga

Observiumiga on üks mure. Alguses vaatasin seda demo versiooni ja näitab nagu korralikult infot, aga kui hakkad täpsemalt uurima siis ei näe ühegi seadme syslogi.
http://demo.observium.org/device/device=21/tab=logs/section=syslog/
Üldine pilt jätab siiski veel soovida.

Solarwinds väida, et tegeldakse ka linux clienti valmistamisega, küll ei oska mulle müügiinimene välja mõelda, millal see valmis võiks saada:

https://thwack.solarwinds.com/docs/DOC-177463
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahno
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2016 10:46:17 vasta tsitaadiga

Miks mitte opsview? Vastavalt vajadusele ja rahakotile kas toega ja tasuline või community. Mootoriks all nagios ja täielikult nagiosega ühilduv, kuid kogu konfi saad veebi kaudu teha ja graafikute joonistamiseks pole ka cactit tarvis.

Windowsi puhul - küsida saad suvalisi perfmoni countereid, lisaks sisse ehitatud plugina võimalustele. Lisaks võid monitoorida suvalist asja, mida sa skriptiga küsida oskad. Peaasi et stdout-i öeldakse 0-1-2 vastavalt tulemusele, lisaks võid kaasa panna perfdata kui graafikut soovid.

Kui julged ja riskianalüüs lubab, siis võid ka teatud alertide puhul tõmmata automaatselt käima corrective actioni skripti.

Serverite osas - andmete saatmine on ühelt poolt tore, teisalt aga käideldavuse monitoorimiseks ohtlik - süsteem võib õndsalt oodata järgmist teavitust, mida ei tule ega tule ega tule...

Tööjaamade monitooring on minu silmis suht pointless, kui sa sealt just väga spetsiifilisi evente ei otsi. Igasugu warninguid ja erroreid, millel mingit reaalset tähtsust ei ole, on seal alati.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2016 10:59:35 vasta tsitaadiga

Jälgin ka teemat, tundub kasulik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tonitsh
HV vaatleja

liitunud: 02.02.2010




sõnum 28.03.2016 13:46:54 vasta tsitaadiga

mahno, proovin järgi, midagi uut mulle.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terat
HV kasutaja

liitunud: 24.01.2008




sõnum 29.03.2016 18:17:23 vasta tsitaadiga

Ise kiidan zabbixit, builtin graafikuid, ei pea lisa pluginaid installima nagu Nagiosele selle jaoks. Windows ja Linux Template'd defaultis on üsnagi head, koos võrgu, IO ja muu statistikaga, mida Nagiosel pead ise lisaks seadistama. Saada on ka igasugu valmis template'i erinevate seadmete jaoks, mis tuleb lihtsalt sisse importida ja hostile template külge panna. Vana Nagiose kasutaja, aga täielikult üle läinud, mitme keskkonnaga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tonitsh
HV vaatleja

liitunud: 02.02.2010




sõnum 30.03.2016 11:10:38 vasta tsitaadiga

Teeme siis väikese kokkuvõtte teemast ja pidage silmas, et ei ole tegemist teab mis experdiga- subjektiivse arvamusega- äkki on kellelegi abi:

Zabbix (freeware)
Zabbix teeb seda, mida tema kohta kirjutatakse. Küll aga pead sa kõigepealt tema alla matma palju aega, mis teatud puhkudel on kallim, kui osta mõni valmis produkt. Kui linux, skriptimine ja template-id on sulle igapäevane teema, siis ilmselt on zabbix hea variant just sulle.

Nagios (freeware/paid optional 1995$)
Sarnaselt zabbixile, pead sa ise palju ära tegema, et saada seda, mida tahad. Nagiosest üksi ei piisa. teeb seda mida ütled, kui öelda ei oska, siis ei tee. Tasuline versioon on ka, kus on palju juba sinu eest ära tehtud. Samas palju jääb su enda teha ja hind (ca 2000$ ilma aledeta) selle juures muudab selle ebapraktiliseks. – jällegi, olles tugev linuxi kasutaja, võiks see sulle huvi pakkuda.

Opsview –(aastamaks paid - 50 hosts 935$, 150 hosts 2805$ + lisad)
kellele ema, kellele tütar- mulle ei meeldinud. Visuaalselt on nagu windows 10, FB ja Telia oleks lapse saanud. Palju on like ja dislike nuppe. Samas ei tähenda need nupud suurt midagi, sest “like" nupu taga võib peituda ka info , et “proovisime, aga ei tulnud midagi välja”. Eraldi on “state” mida pead vaatama. Graafikud (mida ta välja joonistada suudab) on mõistlikud. Sellise hinnaga ootaks pigem plug and play varianti. Samas on võimalik ühedatud seadmele infot sisse toksida, aga putty või Vmware teeb sama asja ära. Lisaks nõuab näiteks Vmware hostile perli installimisõigusi, mida näiteks solarwinds ei vajanud.


Observium (freeware/paid 150£ aastas)
Tasuline versioon annab alarmi ja suppordi juurde. Hind on pm-st tühine. Väidab, et suudab syslogisid hallata, aga sa pead need temani ise transportima. Suudab näidata päris palju (graafiliselt) soovitan nende demo järgi vaadata. Demos on segane, kuidas seadmeid lisada, aga lükkan endale serverisse üles ja vaatan veel järgi. Tasuta versioonidest tundub graafiliselt kõige võimekam, kuid tasulistele jääb siiski alla.



Newrelic (paid 75$ per host/per month – defautl hind)
Hea lahendus neile, kes tegelevad arendusega. Näitab väga detailset infot ja kohti, kust saad oma appe, database, ühendusteid jne paremaks muuta. Miinuseks on pigem krõbe hind. Pole päris see, mida ma otsin, aga kindlasti jätan omale tallele ja käin oma andmebaasid selle progega üle (Trialit ise järgi ei proovinud, kuna triali aeg lühike ja vaja selle raames viimast võtta)

Spiceworks Network Monitor (freeware)
Hea asi väikesele firmale. Ip, kasutaja nimi ja parool – ja info tuleb. Küll suutis 5 hosti peale 2-ga liikluse ära kaotada (samal ajal teised monitooringu proged said infot edasi), kenad graafikud joonistab lives välja. Ise konfida ei saa midagi, aga see, mis olemas on – kui toimib siis annab ülevaate küll. Sai aru nii linuxist, kui windowsist. Soovitan proovida, küll minu vajadustele jällegi ei sobi.


Solarwinds (paid 2500-5000$ + lisad)
prigramm tervikuna maksab 12500$ - küsitakse 2500 iga aplikatsiooni eest. Samas kogu seda risu pole vaja. Näiteks riistvara monitoorimiseks mõeldud app ei oma mingisugust väärtust, kuna toetab ainult piiratud riistvara.
Aplication monitoring ja virtualisation manager (2500+2500) – põhi tööriistad – toimivad väga kenasti, ainult linuxi tugi on armetu. Lubavad järgmise uuendusega lisada linuxi clienti. Saab ka importida nagiose template, aga siin vaja jällegi inimest, kes tunneb ennast selles valdkonnas koduselt ja sellisel juhul on juba zabbix ja nagios vb mõistlikum alternatiiv. – samas kõik muud seadmed annavad viiamse peal infot ja selgeid graafikuid ja logisid. Hea asi on see, et maksad korra ja aitab küll. Kaasa saad aastaks tarvara uuendused.


Praegu ei vasta ükski (vähemalt mitte üksinda) nendest progedest minu soovidele (seina peale telekasse üks/kaks ekraani- mis näitavad ära kogu infrastruktuuri toimimise ja annavad märku kui minu jaoks oluline ei toimi)
Jään ootama järgmist releasi Solarwindsile ja näpin seni vabavaralisi variante veel.

Kui ise midagi sellist kasutama hakata, siis mõelge kindlasti välja, mida teil täpselt vaja monitoorida on. Kõik need proged lubavad alguses palju kokku ja näevad atraktiivsed välja, aga sageli jääb lõpp produkt kuskile nurka serverisse seisma ja jälle üks suvalina masin, mis saadab maile, et osad asjad ei toimi...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.03.2016 11:29:02 vasta tsitaadiga

Üks võimalikest variantidest on veel välja jäänud -> PRTG Network Monitor (https://www.paessler.com/prtg)
Esimesed 100 sensorit tasuta. VMwarega saab üsna hästi läbi. Samas logide monitooringut ei ole.


viimati muutis warwas 30.03.2016 14:57:51, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurask
Kreisi kasutaja


liitunud: 07.11.2003




sõnum 30.03.2016 14:53:25 vasta tsitaadiga

Tonitsh listi võiks ära pinnida kuidagi,
lisaks on veel pandora fms (tasuta), mis on sarnane zabbixile (vmvare esxi ready,agendid jne), aga minu meelest oli seda natuke lihtsam konfida kui zabbixit.

_________________
IT haldus | IT hooldus | CarrotArrow.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
terat
HV kasutaja

liitunud: 24.01.2008




sõnum 30.03.2016 21:58:09 vasta tsitaadiga

Mainin ka juba siis MS System Center Operations Manageri ära, mida ei ole välja toodud, üsna suur lohe, lihtne püsti panna, peaaegu kõikide seadmete management packid on olemas, ise discoverdab kõik õiged asjad ära, aga esmane energia kulub sinna, et ta liiga palju infot ei pritsiks ja selle paika sättimiseks, aga kui on mingi System Centeri toodete litsents majas olemas on see variant.

aga kui maksta siis mina läheks warwase soovitatud PRTG teed, ta on ilus ja lihtsalt manageeritav.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 20.08.2004




sõnum 01.04.2016 14:14:59 vasta tsitaadiga

mul on kasutuses Nagios juba ~15 aastat. Umbes 2000 seadet, palju kellasi-vilesi ise juurde aretatud. Tihedalt integreeritud igasugu teiste softidega (munin, bandwidthd, snmp, jne.). Kogub andmeid ligi 3000 RRD faili jaoks.
Jah, üldiselt selleks, et temast asja saaks, tuleb toimimise loogika omale selgeks teha ja palju ise nikedada. Samas on kõik pluginad hästi debugitavad ja lihtsalt teostatavad. Kui tulemus valmis on, siis pärast on elu lill ja ta käib aastaid kätt külge panemata.

Ma arvan, et monitoorimise puhul ei peaks kartma isetegemist. Inimesel, kel on vajadus midagi monitoorida, võiks vastavad oskused olemas olla. Päris täpselt sellist asja pole naguni olemas, mis 100% kõigega kohe eeskujulikult hakama saaks. Tuleb lihtsalt valida soft, millest mõistus üle käib ja mis oleks piisavalt levinud, hästi tuunitav ja laiendatav. Pärast on aega vaikselt nokkida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terat
HV kasutaja

liitunud: 24.01.2008




sõnum 01.04.2016 18:57:47 vasta tsitaadiga

netmaster kuidas sul lisapluginad nagiose uuendamise üle elavad ? Minul oli kasutuses nagiosgraph ja paar teist veel, aga need tahtsid nagu nimelt kogu aeg katki minna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 20.08.2004




sõnum 01.04.2016 19:24:49 vasta tsitaadiga

terat kirjutas:
netmaster kuidas sul lisapluginad nagiose uuendamise üle elavad ? Minul oli kasutuses nagiosgraph ja paar teist veel, aga need tahtsid nagu nimelt kogu aeg katki minna.


kuna ta on mul omale sobivaks moditud (C sourced ma mõtlen), siis ma teda ei uuendagi. Niikaua, kuni ta teeb seda, mis vaja, ei näe ma mingit põhjust oma elu keeruliseks teha.
Jah mul on tagavaraks ka uuem nagios üles sätitud, mis automaatselt kopeerib selle vanema konfi, kuid seal on ainult kriitilised teenused ja suht standardsed pluginad. Seda olen paar korda uuendanud ja seejärel lihtsalt confi importimise scripti kohendanud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilMick007
HV veteran

liitunud: 25.12.2001




sõnum 02.04.2016 10:41:08 vasta tsitaadiga

Ise olen aastaid kasutanud nagios+centreon kombot, muudab checkide loomise ja seadistamise natuke lihtsamaks ning on võimeline ka graafikuid joonistama. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurask
Kreisi kasutaja


liitunud: 07.11.2003




sõnum 02.04.2016 11:13:16 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:

Ma arvan, et monitoorimise puhul ei peaks kartma isetegemist.


Nüüdseks ma kardan juba kõiki isetegijaid ja kõike ise tegemist, pikas perspektiivis (kus inimesed vahetuvad või on vaja muutusi teostada) ei saa see asi mõistlik olla.

_________________
IT haldus | IT hooldus | CarrotArrow.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 02.04.2016 14:06:09 vasta tsitaadiga

kurask kirjutas:
netmaster kirjutas:

Ma arvan, et monitoorimise puhul ei peaks kartma isetegemist.


Nüüdseks ma kardan juba kõiki isetegijaid ja kõike ise tegemist, pikas perspektiivis (kus inimesed vahetuvad või on vaja muutusi teostada) ei saa see asi mõistlik olla.


Tänapäeval on asja ennetamiseks dokumentatsioon. Kahjuks ei kipu kõik isetegijad oma tegevusi dokumenteerima, mistõttu iga kord uuele kohale minnes tuleb suht nullist alustama.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  IT monitooring mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.